Forum Tradycji Katolickiej Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Palikot symbolicznie ukrzyżował konstytucję Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29474 Przeczytał: 162 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 20:15, 28 Paź 2010 Powrót do góry

W proteście "przeciwko niszczeniu przez Kościół świeckiego państwa", zorganizowanym przed siedzibą biskupa warszawsko-praskiego Henryka Hosera, poseł Janusz Palikot symbolicznie ukrzyżował polską konstytucję.

[link widoczny dla zalogowanych]

Poseł Janusz Palikot przed siedzibą biskupa warszawsko-praskiego Henryka Hosera. W proteście "przeciwko niszczeniu przez Kościół świeckiego państwa", symbolicznie ukrzyżował polską konstytucję.

Palikot symbolicznie ukrzyżował konstytucję

W pikiecie zwolenników stosowania metody zapłodnienia in vitro uczestniczyło około 70 osób. Pojawili się też jej przeciwnicy.

- Nie chcemy, aby konstytucja RP została ukrzyżowana przez biskupów, a razem z nią wszystkie wolności, które w tej konstytucji są zawarte. Na znak protestu (...) przeciwko niszczeniu państwa świeckiego przybijamy tę konstytucję do krzyża - powiedział Palikot. Następnie przybił konstytucję do krzyża dwumetrowej wysokości, który przynieśli ze sobą pikietujący.

Większość zebranych zareagowała okrzykami "Janusz, Janusz". Ustawiono przed krzyżem kilkadziesiąt zniczy.

[link widoczny dla zalogowanych]

Gdzie jest kres obłąkańczej "polityki" antychrześcijańskich aktywistów?
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29474 Przeczytał: 162 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 18:17, 29 Paź 2010 Powrót do góry

W tym czasie, gdy ok. 30 osób zgromadziło się na hasło byłego posła PO Janusza Palikota, który protestował razem z nimi pod kurią diecezji przeciwko "niszczeniu przez Kościół świeckiego państwa", ponad 700 młodych osób modliło się 28 października z abp. Hoserem, w katedrze św. Floriana na warszawskiej Pradze o ochronę życia poczętych dzieci.

Warszawa: młodzież modliła się z abp. Hoserem o ochronę życia poczętego

Ponad 700 młodych osób modliło się 28 października w katedrze św. Floriana na warszawskiej Pradze o ochronę życia poczętych dzieci. Uczestnicy modlitwy odpowiedzieli na zaproszenie ordynariusza diecezji warszawsko-praskiej, abp. Henryka Hosera. Młodzi ludzie spotkali się w katedrze na wspólnej Koronce do Bożego Miłosierdzia, później odmówili różaniec i wysłuchali słowa ordynariusza diecezji.

– Ten kościół, ta katedra jest waszym domem, tu nigdy nie usłyszycie słowa potępienia was, bo Bóg potępia grzech ludzki, ale nie potępia człowieka, szuka go, by go zbawić – mówił do zgromadzonych na modlitwie młodych abp Hoser. W kontekście głosowania nad projektami ustawy bioetycznej, apelował o modlitwę w intencji dobrych decyzji posłów.

– Jutro zapadną bardzo ważne decyzje decydujące o życiu lub śmierci bardzo wielu. Módlmy się, by te decyzje były dobre, żeby decyzje podjęte przez odpowiedzialnych za życie społeczne w Polsce były zgodne z wymogiem życia i prawdziwej miłości – mówił arcybiskup. – Dzisiaj stajemy po stronie życia, stójmy po stronie życia cały czas. Po stronie życia będziemy szczęśliwi, będziemy wzrastać, będziemy żyć dla innych, tym życiem się dzielić – dodał hierarcha.

Spotkanie było inicjatywą młodych ludzi z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, Ruchu Światło-Życie oraz Duszpasterstwa Akademickiego Diecezji Warszawsko- Praskiej. W dzieło włączyli się także Rycerze Kolumba i Akcja Katolicka.

W tym samym czasie kiedy ponad 700 osób modliło się w katedrze, ok. 30 osób zgromadziło się na hasło byłego posła PO Janusza Palikota, który protestował razem z nimi pod kurią diecezji przeciwko "niszczeniu przez Kościół świeckiego państwa".

Protestujący przynieśli ze sobą dwumetrowy krzyż, do którego Janusz Palikot przybił tekst polskiej konstytucji. W ten sposób symbolicznie protestował przeciwko - jak się wyraził - "ukrzyżowaniu konstytucji przez biskupów".

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29474 Przeczytał: 162 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 20:49, 05 Lis 2010 Powrót do góry

Teresa napisał:
(...)
Palikot symbolicznie ukrzyżował konstytucję

Mało tego! Bo w czwartek (04.11.) podczas manifestacji przed gdańską kurią polityk zjawił się z krzyżem, przyklejonym do niego zdjęciem metropolity gdańskiego, wódką i kiełbasą. W związku z tym Stowarzyszenie „Godność” złożyło w piątek doniesienie do gdańskiej prokuratury o znieważeniu krzyża przez Janusza Palikota.

Czy Palikot znieważył krzyż

„To naruszenie godności krzyża jako symbolu wiary i religii. Trzeba powiedzieć dość – dalej iść nie wolno” – mówi Czesław Nowak, prezes Stowarzyszenia „Godność”. Jak podkreśla „krzyż nie jest zabawką do manipulacji. Jest symbolem religijnym na którym umarł Jezus Chrystus.”

Nowak przypomina słowa Jana Pawła II, który mówił i pouczał: „brońcie krzyża”. „Jako chrześcijanie mamy obowiązek chronić krzyż przed różnego rodzaju pseudo artystami i pseudo politykami, którzy na krzyżu chcą budować swoje kariery” – argumentuje prezes Stowarzyszenia „Godność”.

„Społeczeństwo katolickie ma prawo i obowiązek stanąć w obronie krzyża” – apeluje Nowak i dodaje, że „to co się dzieje, to nie tylko znieważenie krzyża, ale również nas jako ludzi wierzących”.

Wniosek o wszczęcie postępowania karnego wobec znieważenia publicznego przedmiotu czci religijnej jakim jest krzyż oraz obrazę uczuć religijnych podpisało 9 osób. Wniosek złożono do Prokuratury Rejonowej w Gdańsku.

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29474 Przeczytał: 162 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 14:30, 19 Maj 2012 Powrót do góry

Palikot ogłosił akt apostazji

Poseł Janusz Palikot ogłosił w Krakowie akt apostazji. Oświadczenie woli opuszczenia Kościoła Rzymskokatolickiego odczytał pod Oknem Papieskim przed siedzibą krakowskiej kurii.

Podpisany dokument zaprezentował na drzwiach Bazyliki oo. Franciszkanów, ponieważ wejścia do bramy kurii bronili młodzi ludzie z ogolonymi głowami. Jeden z nich zabrał potem dokument z drzwi bazyliki, kiedy Palikot wszedł do kościoła, by - jak wyjaśnił - zwiedzić go.

Oświadczenie woli opuszczenia Kościoła Rzymskokatolickiego przez Janusza Palikota zakończyło zainicjowany przez Ruch Palikota i portal apostazja.pl Tydzień Apostazji.

Jak wyjaśnił Janusz Palikot, podjął tę decyzję po rocznych rozważaniach, ponieważ - według niego - Kościół w Polsce cechuje "niesamowita pazerność finansowa"; "niezdolność do oczyszczenia się pod względem etycznym czy moralnym" oraz "polityczno-partyjny charakter".

- A zatem skrajny materializm, upadek etyczny, upartyjnienie Kościoła powodują, że ja w tym kościele być nie mogę. Nie mogę się zgodzić na to, żeby moja obecność tam była wykorzystywana do tych niecnych celów - powiedział Palikot, prosząc "bliskich o zrozumienie dla swojej decyzji".

Podkreślił także potrzebę publicznego kwestionowania feudalnej procedury, w której - jak mówił - "akt chrztu nie jest własnością tego, który został ochrzczony, ale własnością kościoła". - To ksiądz określa warunki, na jakich może mi wydać dokument, który dotyczy mojej osoby. To są metody z głębokiego średniowiecza. Żyjemy w całkiem innym świecie. Kościół ma być instytucją obywatelską, demokratyczną - powiedział.

- Wiem, że dla wielu ludzi głęboko wierzących jest dzisiaj strasznie trudno być w Kościele, ale chcę im powiedzieć, że nasze działania Ruchu Palikota i także ich na rzecz zmian polskiego Kościoła, powrotu do tych krakowskich korzeni Karola Wojtyły, Tygodnika Powszechnego, Józefa Tischnera, mogą z powrotem odebrać kościół z rąk oligarchów Episkopatu i oddać go ludziom w Polsce - powiedział Palikot.

Pytany przez dziennikarzy, dlaczego akt apostazji ogłosił w Krakowie, Palikot wyjaśnił, iż zadecydowała o tym symbolika, ponieważ: "Kościół otwarty, do którego należał; kościół krakowski, prof. Tischnera, Karola Wojtyły, Bonieckiego i Tygodnika Powszechnego, jest w głębokiej defensywie, jest słaby". - Można powiedzieć, że zdominowany został przez Rydzyka, Michalika, Sławoja Głodzia; jest to kościół zamknięty, ksenofobiczny. Ludzie ci się podszywają pod dziedzictwo Karola Wojtyły. Jestem pewien, że Karol Wojtyła, gdyby przyszedł drugi raz na świat, nie chciałby być w kościele Sławoja Głodzia, Rydzyka i abpa Michalika. To nie jest kościół, o który chodziło Karolowi Wojtyle - powiedział Palikot.

Drugi powód wiązał się z tym, że - jak wyjaśnił - miał zaplanowany na sobotę pobyt w Krakowie. Ponadto - dodał - "dlatego, że tu został pochowany wbrew woli społeczeństwa Jarosław Kaczyński i wcześniej czy później musi to być zmienione".

Na uwagę, że jego wyjście w Kościoła może okazać się nieskuteczne, Palikot powiedział dziennikarzom, że jego to "nie obchodzi". "Ja jestem obywatelem i Konstytucja mi gwarantuje, że nie mogę być zmuszany do bycia w jakimś kościele. Sprawa Kościoła, jak oni to załatwią. Nie oczekujcie, że czując się człowiekiem spoza Kościoła będą stosował się do bardzo upokarzającej procedury kościelnej. Po prostu, powołując się na Konstytucję żądam wykreślenia mnie z tego rejestru osób ochrzczonych i należących do Kościoła. Jeżeli to się nie stanie, będę stosował kroki prawne, bo to mi gwarantuje Konstytucja" - powiedział Palikot.

Apostazja, czyli z greki "odstąpienie, bunt" oznacza odejście od wiary chrześcijańskiej. Kościół zwykle wymaga, aby oświadczenie o wystąpieniu z Kościoła było potwierdzone przez świadków.

Niektórzy próbują omijać ścieżkę kościelną i - uznając, że nie są członkami tej wspólnoty - próbują wystąpić z Kościoła rzymskokatolickiego na drodze cywilnoprawnej, składając w macierzystej parafii oświadczenie woli tej treści i chcąc, aby zostało to odnotowane w aktach parafialnych, np. w księdze ochrzczonych.

Kilka takich przypadków było badanych przez polskie sądy administracyjne. Występujący z Kościoła chcieli, aby Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych kontrolował, czy parafie dokonują adekwatnych zmian w swoich aktach. Takiej możliwości jednak nie ma, bo ustawa o ochronie danych nie pozwala mu badać kościelnych rejestrów, które - podobnie jak bazy danych np. ABW czy CBA - są spod niej wyłączone. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie stoi na stanowisku, że taki stan prawny jest zgodny z prawem europejskim.

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29474 Przeczytał: 162 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 16:57, 19 Maj 2012 Powrót do góry

Na facebooku zostało utworzone wydarzenie publiczne:

Palikot! Teraz zrzeknij się polskiego obywatelstwa!

Apel do Palikota, aby teraz zrzekł się polskiego obywatelstwa. Mówił, że Polacy muszą wyrzec się polskości, niech da przykład i zrzeknie się polskiego obywatelstwa.

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29474 Przeczytał: 162 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 13:11, 22 Lis 2013 Powrót do góry

Palikot o Krzyżu

(...)

http://www.traditia.fora.pl/tematy-ktore-nurtuja-bulwersuja-i-wprost-szokuja,66/palikot-o-krzyzu-w-2009-roku-i-w-2011-roku,10630.html
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)