Forum Kościół Rzymskokatolicki Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Włosi bronią rodziny Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32752 Przeczytał: 56 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 12:59, 12 Sty 2016 Powrót do góry

Włochy: kolejny Family Day

Image

Włosi bronią rodziny

Włosi kolejny raz wyjdą na ulice w obronie rodziny. Pod obrady senatu trafia bowiem kontrowersyjna ustawa Cirinnà dążąca do prawnego zrównania związków homoseksualnych z małżeństwem, pozwolenia im na adopcję dzieci oraz otwierająca furtkę legalizacji tzw. macicy do wynajęcia. Nowe prawo promują środowiska lewicowe z premierem Włoch na czele. Rodziny jednak się nie podają i zapowiadają kolejną manifestację, która odbędzie się w Rzymie na przełomie stycznia i lutego.

W czerwcu ub.r. Komitet „Brońmy nasze dzieci” wyprowadził na ulice ponad milion Włochów sprzeciwiających się wspomnianym zmianom prawnym. Zresztą sondaże mówią jednoznacznie, że opowiadają się oni za tradycyjną rodziną. Ponad 60 proc. Włochów jest przeciwko zrównaniu związków homoseksualnych z małżeństwem, a 88 proc. przeciwko adopcji dzieci przez gejów i lesbijki.

„Skandalem i hańbą jest to, że ucisza się głos większości obywateli w imię poprawności politycznej i promowania ideologicznego lobby” – podkreśla stojący na czele Komitetu Massimo Gandolfini. We Włoszech trwa jednocześnie akcja „Godzina straży”. W jej ramach zadeklarowano już 8861 godzin modlitwy w intencji rodziny.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pią 12:07, 13 Maj 2022, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32752 Przeczytał: 56 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 13:02, 12 Sty 2016 Powrót do góry

Włochy o „demograficznym samobójstwie” kraju
(...)
http://www.traditia.fora.pl/kosciol-w-mediach-swiat,61/przewod-episkopatu-wloch-o-demograficznym-samobojstwie,4145.html


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pią 12:05, 13 Maj 2022, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32752 Przeczytał: 56 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 23:19, 30 Sty 2016 Powrót do góry

Rzym: setki tysięcy przeciwko legalizacji związków homoseksualnych! "Zło pozostaje złem, nawet jeśli ma być prawem"

Image

[link widoczny dla zalogowanych]

Stki tysięcy ludzi demonstrowało dziś w Rzymie przeciwko legalizacji homoseksualnych związków partnerskich.

Demonstracja zorganizowana w ramach „Family Day” z udziałem przedstawicieli organizacji i stowarzyszeń obrońców rodziny oraz organizacji chrześcijańskich z całych Włoch zebrała się na terenie antycznego Circus Maximus niedaleko Koloseum.

Na transparentach uczestników „Family Day” znalazły się m.in. hasła: „Zło pozostaje złem, nawet jeśli ma być prawem” i „Nie dla małżeństw homoseksualnych”. W proteście wzięli udział także przedstawiciele włoskich diecezji. Demonstranci domagali się odrzucenia projektu ustawy legalizującej związki homoseksualne, włącznie z przyznaniem im prawa do adopcji dzieci nazwanej ustawą Cirinnà, nad którym obraduje obecnie włoski senat. Sprzeciwia się temu zdecydowana większość Włochów.

Jak podkreślił rzecznik i organizator manifestacji Filippo Savarese, była ona otwarta dla wszystkich obywateli, bez względu na ich przynależność partyjną bądź wyznanie.

Choć włoski episkopat nie był organizatorem „Family Day”, to oficjalnie wsparł starania obrońców rodziny. Kilka dni temu przewodniczący Konferencji Episkopatu Włoch kard. Angelo Bagnasco w płomiennym przemówieniu zaapelował do swych rodaków, aby zadbali o rodziny i stali się społeczeństwem przyjaznym dla rodzin, w którym będą się rodzić dzieci.

„Prawdziwe dobro dzieci musi mieć zawsze pierwszeństwo, bo dzieci są słabe i bezbronne. Nigdy nie są czyimś prawem, bo nie są czymś, co się produkuje. To one mają prawo: do pierwszeństwa i poszanowania, bezpieczeństwa i stabilności. Potrzebują kompletnego mikrokosmosu, wraz z jego podstawowymi elementami. Jak powiedział papież Franciszek, dzieci mają prawo wzrastać w obecności ojca i matki. Rodzina jest rzeczywistością antropologiczną, a nie ideologiczną” – powiedział kard. Bagnasco.

Przewodniczący Episkopatu Włoch odniósł się również do trwającego od lat kryzysu demograficznego. Zaapelował o wdrożenie programów, które będą wspierać wzrost dzietności. Przytaczając słowa papieża podkreślił, że społeczeństwo, które nie lubi otaczać się dziećmi i postrzega je jako ciężar, problem czy ryzyko, jest społeczeństwem w stanie rozkładu.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pią 12:04, 13 Maj 2022, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32752 Przeczytał: 56 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 23:36, 30 Sty 2016 Powrót do góry

Rzym: Family Day w obronie instytucji rodziny

Image

„Family Day” , Rzym, Włochy

Ogromna demonstracja obrońców rodziny zgromadziła się w centrum Rzymu. W „Family Day” uczestniczyły dwa miliony ludzi, którzy wyrażali swój sprzeciw wobec próby legalizacji we Włoszech związków homoseksualnych i przyznania im prawa do adopcji dzieci.

Rzymska demonstracja to wyraz inicjatywy społecznej w kontekście toczącej się obecnie na ten temat żywej debaty. Zdecydowana większość Włochów sprzeciwia się projektowi legalizacji związków homoseksualnych włącznie z przyznaniem im prawa do adopcji dzieci. Włoscy biskupi poparli starania obrońców rodziny i wielu z nich uczestniczyło w manifestacji. Kilka dni temu Przewodniczący Episkopatu kard. Angelo Bagnasco włączył się do trwającej w tym kraju debaty podkreślając, że „prawdziwe dobro dzieci musi mieć zawsze pierwszeństwo, bo dzieci są słabe i bezbronne. Nigdy nie są czyimś prawem, bo nie są czymś, co się produkuje. To one mają prawo: do pierwszeństwa i poszanowania, bezpieczeństwa i stabilności. Potrzebują kompletnego mikrokosmosu, wraz z jego podstawowymi elementami. Jak powiedział Papież Franciszek, dzieci mają prawo wzrastać w obecności ojca i matki. Rodzina jest rzeczywistością antropologiczną, a nie ideologiczną”.

Manifestacja nie miała żadnego podtekstu politycznego ani religijnego. Jak podkreślił rzecznik i organizator manifestacji Filippo Savarese, była otwarta dla wszystkich obywateli, bez względu na ich przynależność partyjną bądź wyznanie.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pią 11:56, 13 Maj 2022, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32752 Przeczytał: 56 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 12:20, 25 Lut 2016 Powrót do góry

Episkopat Włoch jednoznacznie o nowych formach rodziny. Kard. Parolin: nie zrównywać homozwiązków z małżeństwami.
(...)
http://www.traditia.fora.pl/kosciol-w-mediach-swiat,61/wlochy-episkopat-jednoznacznie-o-nowych-formach-rodziny,14248.html
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32752 Przeczytał: 56 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 11:43, 03 Mar 2016 Powrót do góry

Włochy: wkrótce kolejny Family Day

Image

Włoscy obrońcy rodziny zapowiadają kolejny Family Day. Jest to reakcja na działania będącej u władzy Partii Demokratycznej, która ogłosiła, że wkrótce zajmie się sprawą legalizacji adopcji dla homoseksualistów. Środowiska prorodzinne wskazują, że ujawnia to obłudę obecnego rządu, który, aby przepchnąć w senacie ustawę o homozwiązkach, wycofał paragraf zezwalający im na tzw. stepchild adoption (adopcję biologicznego dziecka partnera), a teraz bocznym torem przygotowuje osobny projekt w tej sprawie. Zresztą taka zapowiedź pojawiła się już w dniu wycofania adopcyjnego paragrafu.

Jednym z promotorów adopcji dla homoseksualistów jest lewicowy polityk Nichi Vendola. Na fali toczącej się we Włoszech dyskusji ogłosił on publicznie, że właśnie został „ojcem”. Dawcą nasienia jest jego partner Kanadyjczyk, jajeczka – wyselekcjonowana kobieta ze Stanów Zjednoczonych, a macicy – dziewczyna z Indonezji. Całość „narodzin” kosztowała ponad 150 tys. euro. Warto dodać, że praktyka wynajmowania łona jest we Włoszech zabroniona. Pokazuje to jednocześnie, że zalegalizowanie tzw. stepchild adoption otworzy homoseksualistom na oścież drzwi do kupowania dzieci na drodze in vitro i matek-surogatek.

Obrońcy rodziny wzywają do kolejnej ogólnonarodowej mobilizacji, ponieważ, jak podkreślają, rząd robi co chce i w ogóle nie liczy się z głosem obywateli. Przypominają zarazem, że w dwóch Family Day, które na przestrzeni ostatniego półrocza zostały zorganizowane w Rzymie, wzięło udział 3 mln ludzi głoszących prawdę o rodzinie i małżeństwie. O tym, że są one zagrożone, a homoseksualne lobby coraz bardziej przepycha we Włoszech swoje prawa, świadczy ostatnia decyzja trybunału w Rzymie, który, choć jest to niezgodne z włoskim prawem, pozwolił na adopcję w związku dwóch lesbijek. Jest to pierwszy taki przypadek we Włoszech. Chodzi o cztero- i ośmioletnią dziewczynkę. Córka pierwszej z kobiet została poczęta naturalnie, a druga na drodze zapłodnienia in vitro, które przeprowadzono w Danii. Obecnie trybunał pozwolił kobietom na „skrzyżowaną adopcję” córek, na drodze, jak to określił, „adopcyjnego wyjątku”. Każdej z nich został przyznany status matki biologicznej i społecznej. Sąd pozwolił też kobietom i ich córkom na przyjęcie wspólnego nazwiska.

Stowarzyszenie Generacja Rodzina przypomina, że we Włoszech nie istnieje prawo przyzwalające na podobne praktyki, a decyzja rzymskiego trybunału stanowi wynaturzenie prawa adopcyjnego. „Jest to prosta droga do otwarcia dla homoseksualistów rynku handlu dziećmi poprzez in vitro czy łono do wynajęcia” – podkreśla kierujący stowarzyszeniem Filippo Savarese. Zapowiada też, że organizacje prorodzinne wniosą apelację w tej sprawie do Sądu Kasacyjnego.

W kontekście toczącej się dyskusji kard. Angelo Bagnasco stwierdził, że na Zachodzie chrześcijanie nie muszą wprawdzie stawiać czoła fizycznym prześladowaniom. „Dokonuje się jednak prześladowanie moralne wymierzone przeciwko tym, którzy bronią swej wiary oraz nie podlegających negocjowaniu wartości, takich jak życie, rodzina, małżeństwo” – powiedział przewodniczący włoskiego episkopatu.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pią 11:54, 13 Maj 2022, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32752 Przeczytał: 56 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 10:04, 30 Kwi 2016 Powrót do góry

Włoski obrońca rodziny u Papieża
(...)
http://www.traditia.fora.pl/informacje-od-pontyfikatu-franciszka,86/papiez-do-organizatorow-antygejowskich-demonstracji-dalej,14492.html
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32752 Przeczytał: 56 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 21:41, 06 Lip 2024 Powrót do góry

A.D. 2024 rok

Włochy przygotowują powszechny zakaz macierzyństwa zastępczego

Image

Eugenia Roccella, minister ds. rodziny

Włochy przygotowują się do wprowadzenia powszechnego zakazu tak zwanego macierzyństwa zastępczego. Projekt ustawy został zatwierdzony przez senacką Komisję Sprawiedliwości. Niebawem trafi pod obrady senatorów. W Izbie Deputowanych został przyjęty już przed rokiem. W ten sposób Włochy potwierdzają, że należą do awangardy prawa, sprzeciwiając się nowym formom wykorzystywania kobiet i dzieci – oświadczyła Eugenia Roccella, minister ds. rodziny.

Projekt prawa przewiduje karę do dwóch lat więzienia i 1 mln euro grzywny dla wszystkich, którzy w jakiejkolwiek formie organizują lub reklamują macierzyństwo zastępcze również poza granicami Włoch. W wypadku dzieci urodzonych zagranicą włoskie władze konsularne i urzędy stanu cywilnego będą zobowiązane dowiedzieć się, czy dziecko nie urodziło się w wyniku surogacji.

Senator Campione, która przedstawi w senacie projekt ustawy, podkreśla że będzie ona chronić kobiety, które nie mogą być maszynami do reprodukcji, a także prawa najmłodszych do ich tożsamości i wiedzy, czyimi są dziećmi. Zauważa, że po przyjęciu tej ustawy Włoch będą pierwszym na świecie krajem, który przyjmie powszechny zakaz macierzyństwa zastępczego. Zdaniem Jacopa Coghe rzecznika Organizacji na rzecz Życia i Rodziny (Pro Vita & Famiglia) włoski precedens może otworzyć drogę do wprowadzenia międzynarodowego moratorium na praktykę macierzyństwa zastępczego.

Projekt ustawy posiada silne poparcie rządowej większości. „Szanujemy poglądy wszystkich, ale naszym zdaniem prawem dziecka jest posiadanie rodziny, która składa się z ojca i matki. Jest to wartość, która należy do naszej historii i naszej tożsamości politycznej. Poczęcie dzieci tak, jakby były produktami do kupienia, jest czystym szaleństwem” – oświadczył senator Antonio De Poli przewodniczący Unii Centrum.

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)