Forum Kościół Rzymskokatolicki Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Skoro Matka Boska jest królową Polski to ........ Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
stefan
Moderator


Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 1360 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 23:59, 11 Mar 2011 Powrót do góry

Skoro Matka Boska jest królową Polski to ...

Spotkałem się wielokrotnie z powtarzanym stwierdzeniem rozpowszechnianym przez ks Kiersztyna ,że „skoro Matka Boska została Królową Polski to dlaczego nie można intronizować Jej Syna na Króla Polski”. Rozumowanie to w rzeczywistości całkowicie błędne. Matka Boska jest najświętszą w Niebie ale jest także człowiekiem - stworzeniem Bozym. Tytuł Królowa Polski został nadany przez ludzi i to jest jak najbardziej w porządku. Natomiast Pan Jezus jest Osobą Boską a tytuł Króla Wszechświata a więc i wszystkich ziem i narodów, w tym i Polski posiada nie z nadania ludzkiego ale Boskiego. Stworzenie jakim jest człowiek nie może intronizować Boga - swojego Stworzyciela. Natomiast głosić Jego królewską Chwałę jak najbardziej. My ludzie nie możemy uzurpować sobie takiego prawa , prawa do intronizacji Boga. Kościół przyjął i popiera intronizację NSPJ, naukę jaka była w Kościele głoszona wcześniej. Niestety, nauka o Bożym Sercu poszła w zapomnienie nawet u wielu kapłanów , czego opłakane skutki możemy zaobserwować także w grupach ks Natanka i ks Kiersztyna i wielu innych, tez kapłanów którzy tak to propagują.

Na czym polega Intronizacja NSPJ możemy prześledzić we fragmentach pism ojca Mateo.

POJĘCIE I ISTOTA INTRONIZACJI

Pojęcie intronizacji w najlepszy sposób wyjaśnia sam o. Mateo:
„Intronizacja jest to oficjalne i społeczne uznanie najwyższej władzy Serca Jezusowego nad daną rodziną chrześcijańską. Uznanie to winno być potwierdzone, uzewnętrznione i utrwalone poprzez uroczyste umieszczenie obrazu Serca Bożego na najgodniejszym miejscu w domu. Uroczystości tej towarzyszy akt poświęcenia.

On sam, Bóg miłosierdzia, powiedział, iż będąc źródłem wszelkich błogosławieństw, rozleje je obficie wszędzie tam, gdzie obraz Jego Serca będzie wystawiony jako przedmiot czci i miłości. Powiedział również: Będę panował wbrew moim wrogom oraz wszystkim, którzy Memu panowaniu będą się sprzeciwiać. Intronizacja zatem nie jest niczym innym, jak doskonałym urzeczywistnieniem wszystkich żądań Najświętszego Serca, wyrażonych w Paray-le-Monial oraz wszystkich obietnic, towarzyszących tym żądaniom. Powiadam: wszystkich żądań, gdyż najwyższym celem całego apostolstwa intronizacji jest uświęcenie rodziny. Rodzina jako podstawowa komórka społeczna ma być pierwszym, żywym tronem Króla Miłości. Chcąc przeobrazić i ponownie ocalić świat, trzeba sprawić, aby Boże przyjście na ziemię trwało nieprzerwanie, aby Emmanuel, Jezus Ewangelii, mieszkał i królował wśród nas. Aby to osiągnąć, trzeba zdobyć społeczeństwo począwszy od jego podstaw, słowem, trzeba odnowić rodzinę chrześcijańską. Rodzina, to niejako sprawdzian wartości i tężyzny narodu.
Ile warta rodzina, tyle wart naród."


„Słowo Wcielone rozpoczęło Odkupienie świata w Nazarecie, na łonie Najświętszej Rodziny. Stąd wniosek, że jeśli społeczeństwa chcą dostąpić odkupienia muszą powrócić do Nazaretu. Oglądaliśmy straszliwe obrazy spustoszenia i ruiny świątyń po działaniach wojennych. Widok był wstrząsający. Otóż zrujnowanie rodziny chrześcijańskiej jest złem o wiele większym... Rodzina jest świątynią świątyń. Świata nie ocalą wspaniałe, z granitu wzniesione kościoły, lecz tylko Nazaret, czyli prawdziwie chrześcijańskie rodziny. To rzecz całkiem zrozumiała. Rodzina jest źródłem życia, jest pierwszą szkołą dziecka. Jeśli to źródło życia narodowego jest zatrute, wówczas naród zginie.

I dlatego pragniemy zaszczepić w rodzinach wiarę i miłość Serca Bożego. Gdy Chrystusa zaszczepimy w korzenie, wnet całe drzewo stanie się Chrystusowym. W intronizacji Zbawiciel przychodzi upomnieć się o swoje miejsce w rodzinie, jak niegdyś, pod wieczór, w czasie swych apostolskich wędrówek przybywał w gościnę do Betanii. Przychodzi i upomina się o miejsce zaszczytne, bo jest Królem, i powinien panować w każdej rodzinie, by w ten sposób zapanować wnet nad ludzką społecznością; upomina się o miejsce poufne, zażyłe, bo jest Przyjacielem, który pragnie panować Sercem i Miłością. Intronizacja zatem - to Emmanuel, to Jezus Ewangeliczny, mieszkający i żyjący wśród nas."

Istotę intronizacji w doskonały sposób oddaje już sama nazwa dzieła.
„Intronizacja" znaczy bowiem dosłownie: wprowadzenie kogoś na tron, obranie go za króla, za panującego. Z tego powodu trudno było wybrać lepszą nazwę, jak intronizacja. Ten wyraz rzeczywiście doskonale określa ceremonię zewnętrzną, wskazuje cel tej ceremonii i już samym brzmieniem budzi ideę tronu, rzeczywistego panowania. Intronizować Serce Jezusa w rodzinie, to znaczy oświadczyć, że nasz Pan Jezus Chrystus będzie w niej Królem, że od niej będzie odbierał jako Król cześć i uszanowanie, że wszyscy członkowie rodziny będą Mu doskonale posłuszni. „On żąda tego od nas - pisał o. Mateo - albowiem ma do tego bezwzględne prawo, jako Bóg i jako Zbawiciel. Żąda On tego od nas jako pociechy dla Swego Boskiego Serca. Żąda On tego od nas, bo chce czynić nam dobrze; przecież nikt nie miłuje nas więcej od Niego".

Chrystus jest Królem miłości i - jak Sam to oświadczył św. Małgorzacie Marii - chce, aby Jego Serce, to jest miłość Jego panowała nad światem i rządziła nim. Serce - to symbol miłości. Miłość Serca Jezusowego chce panować nad jednostkami, rodzinami, narodami i państwami, aby nas uczynić szczęśliwymi już tu na ziemi. Ta królewskość miłości jest - jak pisał o. Mateo w okólniku z 27 grudnia 1917 r. - treścią całego dzieła.

Zasady, na których opiera się dzieło Intronizacji można sprowadzić do pięciu następujących:
1. Jezus Chrystus jest Królem zarówno osoby, jak rodziny i społeczeństwa, stąd: królewskość Jezusa Chrystusa.
2. Jezus Chrystus jest Królem przez Swoją miłość, stąd królewskość Najświętszego Serca.
3. Ta królewskość jest dziś powszechnie wzgardzona i znieważona, stąd: królewskość odrzucona.
4. Intronizacja jest doskonałym środkiem naprawienia
tych zniewag i przywrócenia najwyższych praw Najświętszego Serca, stąd: królewskość uznana i przywrócona.
5. Ta praktyka jest całkowitym wypełnieniem wszystkich żądań Najświętszego Serca, objawionych św. Małgorzacie Marii, stąd: królewskość upragniona i wymagana przez Najświętsze Serce.


Ostatnio zmieniony przez stefan dnia Sob 0:01, 12 Mar 2011, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
stefan
Moderator


Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 1360 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 0:04, 12 Mar 2011 Powrót do góry

Kard. L. Billot w liście z 26 kwietnia 1915 roku adresowanym do Ojca Mateo w swym liście pisał:

"Jeżeli nie jest naszą rzeczą koronować Jezusa Chrystusa, który jest Królem nie z naszej łaski lub woli, lecz z urodzenia, na mocy synostwa Bożego, (...) to przynajmniej, jak sądzę, do nas należy panowanie Jego uznać, obwieszczać je głośno przed ludźmi, bronić go przed tymi, którzy mu przeczą".
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32526 Przeczytał: 82 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 9:57, 12 Mar 2011 Powrót do góry

stefan napisał:
Spotkałem się wielokrotnie z powtarzanym stwierdzeniem rozpowszechnianym przez ks Kiersztyna ,że „skoro Matka Boska została Królową Polski to dlaczego nie można intronizować Jej Syna na Króla Polski”. Rozumowanie to w rzeczywistości całkowicie błędne.

Stwierdzenie to jest rozpowszechniane przez stowarzyszenie czy partię, która wydaje swój Biutetyn "Samorządna Polska" i rozprowadza wśród i tak już bardzo zdezorientowanych ludzi. Stowarzyszenie to czy partia, też jest skupiona wokół w/w księdza, oraz jest też wielu innych księży, którzy to wypaczone dzieło propagują, a które nie ma nic wspólnego z całą nauką Kościoła, a samo przesłanie Sł. Bożej Rozalii Celakówny jest fałszowane i wypaczane.

Poniżej krótki filmik wypowiedzi rodzonego brata Rozali, ks. Rafała Celaka, który zmarł w 2000 roku:
(...)
[link widoczny dla zalogowanych]


... oraz ten poniżej co mówi pan Kurecki:
(...)
http://www.youtube.com/watch?v=QEgFoIE5QPo

Po obejrzeniu obu filmów, proszę sobie samemu odpowiedzieć na pewne sprawy. Pan Józef Kurecki to jeden z organizatorów tych marszów dla Jezusa Króla Polski, i prezes Stronnictwa Polska Racja Stanu - "partii kanapowej", która wydaje biuletyn "Samorządna Polska". Najwyraźniej posługują się wiarą jako narzedziem do celów politycznych.


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pon 0:09, 25 Lis 2019, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
bratek
Użytkownik


Dołączył: 17 Paź 2008
Posty: 147 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 12:32, 12 Mar 2011 Powrót do góry

Pani Tereso chodzi tu w tych marszach o; jednym o zyskanie elektoratu, a innym o niedopuszczenie do intronizacji Serca Bożego ( co jedno z drugim wcale nie koliduje. ) A pobożni maluczcy nie znajdując alternatywy w Kościele idą za fałszywymi przewodnikami wg. ich zamierzeń. I tu jest pies pogrzebany!
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32526 Przeczytał: 82 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 10:37, 07 Sie 2011 Powrót do góry

Wracając jeszcze do Maryi Królowej Polski. Do tego co pan "stefan" już napisał dodam , że w części chwalebnej różańca św. jest 5 tajemnica:

- Ukoronowanie NMP na królową Nieba i ziemi

... i o czym to mówi? że Maryja najpierw była ukoronowana na królową nieba i ziemi w Niebie, przez Boga w Trójcy Jedynego, a w rozważaniach różańcowych wg. św.Ludwika M Grignion... czytamy w rozważaniach:

"Piętnasty dziesiątek Różańca świętego ofiarujemy ku czci chwalebnego ukoronowania Matki Najświętszej na królową Nieba i ziemi, pragnąc:

1. Uczcić potrójną koronę, jaką Trójca Przenajświętsza ukoronowała Maryję. (...)

A Pan Jezus po Wniebowstąpieniu był koronowany w Niebie? Logicznie pomyśleć i sobie odpowiedzieć.


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pon 18:12, 20 Lis 2017, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32526 Przeczytał: 82 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 11:27, 05 Gru 2012 Powrót do góry

Teresa napisał:
Wracając jeszcze do Maryi Królowej Polski. Do tego co pan "stefan" już napisał dodam , że w części chwalebnej różańca św. jest 5 tajemnica:

- Ukoronowanie NMP na królową Nieba i ziemi

... i o czym to mówi? że Maryja najpierw była ukoronowana na królową nieba i ziemi w Niebie, przez Boga w Trójcy Jedynego, a w rozważaniach różańcowych wg. św.Ludwika M Grignion... czytamy w rozważaniach:

"Piętnasty dziesiątek Różańca świętego ofiarujemy ku czci chwalebnego ukoronowania Matki Najświętszej na królową Nieba i ziemi, pragnąc:

1. Uczcić potrójną koronę, jaką Trójca Przenajświętsza ukoronowała Maryję. (...)

A Pan Jezus po Wniebowstąpieniu był koronowany w Niebie? Logicznie pomyśleć i sobie odpowiedzieć.

Na tę okoliczność piękny obrazek:

Ukoronowanie NMP


[link widoczny dla zalogowanych]

(proszę kliknąć na skan to się powiększy)


... albo tu duży format:


Image


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pon 18:14, 20 Lis 2017, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)