Forum Tradycji Katolickiej Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 ... o tym przypomina Maryja w Medjugorje. Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Greg
Użytkownik


Dołączył: 07 Lut 2015
Posty: 2 Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Sob 15:11, 07 Lut 2015 Powrót do góry

Eucharystia+ Biblia+ Spowiedź+ Różaniec+ Post

o tym przypomina Maryja w Medjugorje.

Postawienie Boga na pierwszym miejscu w moim zyciu.

Modlić się aby czuć radość z modlitwy. Wiedzieć, że nasz dom jest w niebie.

"... przyszłam po raz ostatni wezwać świat do nawrócenia... "

trwa 33 lata. Oby jak najdłużej.

Kościół nie może uznać objawień kiedy one jeszcze trwają.
Sam fakt nie zanegowania przez Kościół Katolicki 33 letnich objawień pokazuje, jak się zastanowić chwilkę, wiele.
Matka Boża jest jedna. Wizerunki z Częstochowy, Fatimy, Rue de Bac w Paryżu są takimi zdjęciami pozwalającymi lepiej sie modlić. Jesteśmy ludźmi, w portfelach nosimy zdjęcia bliskich osób co nie oznacza, że czcimy te zdjęcia.

Zarzuty sprzedaży dewocjonaliów w Medjugorju jest dziwne. Wszedzie gdzie byłem, Fatima, Lourdes, Częstochowa i inne sanktuaria są pełne takich sklepów.

Mają tez kawiarnie i inne sklepy. Są to miasteczka lub wioski i mieszkańcy żyją z tego. Różnie spełniają swoje role. Trudno obarczać Boga czy Maryję naszymi ułomnościami.
Księża jeżdżący drogimi limuzynami, mieszkający w luksusach nie zmienią tego, że Kościół jest Boży i nawet bramy pikielne go nie przemogą.

Z Medjugoria wywiozłem wiele ducha Kościoła Katolickiego. Wiele obrazów krzepiących ducha.
Pierwszy raz w życiu zacząłem pościć o chlebie i wodzie w intencjach pokoju i dla Matki Boga.
Medugorje to kościół św. Jakuba. Codzienne msze św. i adoracje Jezusa w Przenajświętszym Sakramencie. Podbrdo miejsce objawien i szczególnie przeze mnie lubiany Kriżevac. Góra ok 520 npm gdzie w 1934 r mieszkańcy Medjugorje wznieśli w trudzie ok 9 metrowy krzyż na pamiątkę 1900 lat od śmierci Jezusa Chrystusa
.«Jezusowi Chrystusowi, Odkupicielowi rodzaju ludzkiego na znak wiary, miłości i nadziei, na pamiątkę 1900 rocznicy męki Jezusowej» Z Rzymu dostali relikwie Krzyza św., które wmurowali w cokół.
Od tego czasu na Križevacu odprawiana jest Msza św. w pierwszą niedzielę po święcie Narodzenia NMP, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego.Z nastaniem objawień jest odprawiana droga krzyżówa Jezusa Chrystusa.

Centrum Medjugorja jest kościół.
Jeśli ktoś zapamiętuje tylko sklepy z dewocjonaliami, to po co pojechał do Medjugorje?
Ja pamiętam ciszę z rannych mszy w języku serbo-chorwackim ciszę Kriżevaca o wschodzie lub zachodzie. Cichą wieczorną adorację Jezusa, prowadzoną z wiara i mocą przez o. Slavka Barbaricia.
Potem odmawianie Różańca św. w naszym akademickim kościele. Wydawanie biuletynu z orędziami. Robienie wielkich paczek dla biednych rodzin, kiedy jeszcze nikomu się nie śniło o "szlachetnej paczce"
I to co w sercu.

Czytam codziennie Pismo św.

Nie bądźmy mądrzejsi od Matki Bożej co i jak ma robić.
Płaszcz pokory przyda się każdemu.

Kongregacja Nauki Wiary
Pr. Nr 154/81-06419
Watykan, Pałac Św. Oficjum
26 maja 1998 r.

"...Reasumując, jeżeli chodzi o prywatne pielgrzymowanie do Medziugorja, nasza Kongregacja uważa, iż jest dozwolone pod warunkiem, że nie będzie ono traktowane jako potwierdzenie autentyczności mających tam miejsce wydarzeń, które wymagają jeszcze badań ze strony Kościoła..."


25 stycznia 2015 r
„Drogie dzieci! Również dziś wzywam was, abyście swoje powołanie przeżyli w modlitwie. Teraz, jak nigdy dotąd, Szatan chce zagłuszyć człowieka i jego duszę zaraźliwym wiatrem nienawiści i niepokoju. W wielu sercach nie ma radości, bo nie ma Boga ani modlitwy. Nienawiść i wojna rosną z dnia na dzień. Dziatki, wzywam was, abyście z zachwytem zaczęli od nowa drogę świętości i miłości, bowiem z tego powodu przyszłam do was. Razem bądźmy miłością i przebaczeniem dla tych, którzy potrafią i chcą kochać jedynie miłością ludzką, a nie tą niezmierną miłością Bożą, do której wzywa was Bóg. Dziatki, niech nadzieja na lepsze jutro będzie zawsze w waszym sercu. Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie. ”
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29446 Przeczytał: 180 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 15:40, 07 Lut 2015 Powrót do góry

12. Nie uznajemy i nie propagujemy "objawień" z Medjugorie, stąd nie ma tu treści aprobujących te "objawienia" i zachęcających do nich. Są przedstawiane artykuły odnoszące się do tych "objawień" w świetle nauki Kościoła katolickiego, oraz newsy informujące co się aktualnie dzieje. Jest również oficjalna strona biskupa Mostaru i przetłumaczone artykuły z tej strony.

Punkt 12 tu.
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29446 Przeczytał: 180 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 22:54, 08 Lut 2015 Powrót do góry

Normy postępowania w rozeznawaniu domniemanych objawień i przesłań

(...)

http://www.traditia.fora.pl/medjugorie-vassula-ryden-i-inne-falszywe-objawienia-i-wizje,46/oficjalny-tekst-norm-o-rozeznawaniu-domniemanych-objawien,1350.html#60522
Zobacz profil autora
Greg
Użytkownik


Dołączył: 07 Lut 2015
Posty: 2 Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Pon 10:20, 09 Lut 2015 Powrót do góry

Wiele negatywnych słów padło tu o Medjugorju. Napisałem co sam widziałem.
Jestem katolikiem i wszystko co napisałem dotyczy praktyk czysto katolickich.
Medjugorje to:
Eucharystia Spowiedź Różaniec Biblia i Post.
Oraz tysiące wiernych praktykujących wymienione wyżej. Praktykujących w kościele zgodnie z nauką Kościoła Katolickiego.
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29446 Przeczytał: 180 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 12:43, 09 Lut 2015 Powrót do góry

Greg napisał:
Wiele negatywnych słów padło tu o Medjugorju. Napisałem co sam widziałem.
Jestem katolikiem i wszystko co napisałem dotyczy praktyk czysto katolickich.
Medjugorje to:
Eucharystia Spowiedź Różaniec Biblia i Post.
Oraz tysiące wiernych praktykujących wymienione wyżej. Praktykujących w kościele zgodnie z nauką Kościoła Katolickiego.

Wszystko w porządku co Pan pisze, co nie znaczy, że są tam objawienia maryjne. Nawrócenie nie jest sprawą miejsca, to sprawa woli. Dawno to zostało powiedziane i mamy tu ogromne nieposłuszeństwo księży, którzy tam jeszcze wiernych ciągną na pielgrzymki. Powyżej podałam link do: Normy postępowania w rozeznawaniu domniemanych objawień i przesłań i wiele tam można wyczytać i wielebni powinni się tego trzymać, a co zostało nie raz powiedziane. Musi Pan sobie zdawać sprawę, że diabeł to małpa Pana Boga.

Błędy doktrynalne i kłamstwa zostały wykazane, można wiele wyczytać na oficjalnej stronie biskupa miejsca np. :

"Tak dużo nieposłuszeństwa, przemocy, świętokradztwa, nieporządku, i ani jedno "przesłanie" z dziesiątków tysięcy "objawień" nie zostało skierowane aby wyeliminować te skandale." - z oficjalnej strony diecezji Mostar wypowiedź biskupa Perica.

Doprawdy bardzo dziwna rzecz. Ksiądz przeciw biskupowi i odwrotnie i to nie daje do zastanowienia się? I nie ma co tu porównywać do Fatimy czy Lourdes. Bo co ma tu Fatima czy Lourde do nieposłuszeństwa księży - mimo zakazów - a jeżdżących do Medjugorie?

Odnośnie Fatimy to, mimo napastliwej propagandy kół związanych z masonerią, a także utrudnień ze strony władz administracyjnych, kult Maryi w Fatimie rozwijał się bardzo szybko. Nie przeszkodziło temu nawet wysadzenie w powietrze kaplicy (noc z 5 na 6 marca 1922). Uratowała się jednak cudowna figura, zabierana na noc przez miejscową ludność.

Już w 1921 miejscowy biskup zezwolił na odprawianie Mszy św. dla pielgrzymów. W 1922 zakupił cały teren Cova da Iria. A w przypadku Medjugorie totalna odwrotność.

I proszę nie bronić Medjugorie i nieposłuszeństwa duchowieństwa i proszę pamiętać, że najbardziej kompetentną osobą, mogącą rozwiać wszelkie wątpliwości w tym zakresie jest miejscowy biskup terenu, na którym mamy do czynienia z objawieniami, to też możemy przeczytac w tych normach postępowania .... Jeżeli wskazania i ostrzeżenia ordynariusza miejsca ma się za nic, to coś jest nie tak. Dla mnie jest to logiczne, że aby jechać z Polski tysiące kilometrów aby pomodlić się w kościółku parafialnym, to trzeba wierzyć w te ''objawienia". Ci co nie wierzą, to tam nie jadą.


Medjugorie to jest problem można powiedzieć "śmierdzący" dla władz kościelnych. Reaktor, który dymi, mimo że wygaszany. Z jednej strony problem rozpoznany jako żadne nadzwyczajności a z drugiej armia księży ,biskupów i kardynałów i wiernych pielgrzymujących do Medjugoria. Wszystko wskazuje, że Watykan usiłuje wygasić problem Medjugoria przeciągajac wszystko w czasie. Stanowcze wypowiedziane NIE przez Watykan może spowodować spory odpływ owieczek a może i co poniektórych pasterzy z Kościoła. Może być spory rozłam w Kościele, który i tak juz jest. A co z autorytetem biskupim np. kard. Schönborna z Wiednia? Tu o tym jest:

http://www.traditia.fora.pl/oficjalna-strona-biskupa-mostar-duvno,53/list-kard-sschonborna-biskupa-perica,3413.html

To nie tylko sprawa jednego kard. czy biskupa czy też księdza. Wszystko jest przemyślane i to mamy w tej chwili co mamy.
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29446 Przeczytał: 180 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 16:06, 15 Lut 2015 Powrót do góry

Polecam książkę ks.Jana Wójtowicza - "Problem Medziugorie" udostępniona do czytania i pewne fragmenty są zamieszczone też tu:
(...)
http://www.traditia.fora.pl/medjugorie-vassula-ryden-i-inne-falszywe-objawienia-i-wizje,46/problem-medziugorie-ks-jan-wojtowicz,508.htmlBardzo ciekawe wiadomości są w tej książce,, a mianowicie odnośnie orzeczenia tych rzekomych "objawień". Zawsze się słyszy, że "objawienia" jeszcze się nie zakończyły i nie ma orzeczenia Stolicy Apostolskiej ( chociaż to jest nieprawda takie gadanie ), ale wcale nie muszą sie zakończyć, żeby wydać orzeczenie w tej sprawie. Rozróżnia się orzeczenie pozytywne i orzeczenie negatywne i w wypadku Mdejugorje, ma zastosowanie orzeczenie negatywne.

Orzeczenie negatywne - nie musi czekać, aż seria objawień się skończy. Jeżeli w czasie trwania objawień, wystąpią cechy negatywne, Urząd Kościoła jest zobowiązany to orzec, by wiernych przestrzec przed błędem i uchronić przed duchową szkodą.

A takie cechy negatywne wystąpiły już po pierwszej pozytywnej reakcji, biskup Ordynariusz wydał negatywne orzeczenie i wszystkie nastepne z Komisji były też negatywne. Proszę poznać wiadomości z oficjalnej strony biskupa Mostar - Duvno:

http://www.traditia.fora.pl/oficjalna-strona-biskupa-mostar-duvno,53/

Najgorszą rzeczą w tym wszystkim to jest ta duchowa szkoda.

Zachęcam do czytania, bardzo ciekawa pozycja.
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)