Forum Kościół Rzymskokatolicki Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Świat postępu - Postęp po szwedzku Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32724 Przeczytał: 36 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 11:13, 26 Cze 2010 Powrót do góry

Świat postępu - Rodzina postęp po szwedzku

O upadku znaczenia rodziny w Szwecji. Tradycyjny obraz rodziny nie przystaje do współczesnych realiów. Pokazane jest podejście Szwedów do mniejszości seksualnych, dzieci, rodziny, pogrzebów. Pokazane jest, jak Szwecja staje się przodownikiem socjalizmu w Europie.

Postęp po szwedzku to reportaż obnażający rozpad szwedzkiego społeczeństwa będący wynikiem nadmiernej postępowości i zerwania z tradycyjnym pojmowaniem rodziny. Dla człowieka żyjącego w naszej kulturze obraz ten może być szokujący a nawet zatrważający. Jak się okazuje Szwecja to kraj gdzie polityka państwa niczym w komunistycznej Korei celowo prowadzi do zniszczenia więzi z bliskimi i wypaczeniu relacji społecznych dzięki czemu państwo może dyktować obywatelom co jest dobre a co złe, gdzie jednostka jest niemalże programowana przez inżynierie społeczną.


http://www.youtube.com/watch?v=EFIwFnrNX1M&feature=player_embedded#! (cz.I 9'52'')

http://www.youtube.com/watch?v=j5_uHLDfUwk&feature=related (cz.II 8'54'')

http://www.youtube.com/watch?v=nLponZVOwig&feature=related (cz.III 5'29'')


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pon 11:31, 19 Wrz 2016, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32724 Przeczytał: 36 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 11:34, 26 Cze 2010 Powrót do góry

O "postępie" w Szwecji, o katastrofalnych skutkach ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, możemy przeczytać tu:
(...)
http://www.traditia.fora.pl/szukajac-prawdy-tematy-ktore-nurtuja-bulwersuja,66/szwecja-katastrofalne-skutki-ustawy-o-przeciwdz-przemocy,4089.html


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pon 11:32, 19 Wrz 2016, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32724 Przeczytał: 36 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 10:25, 20 Maj 2011 Powrót do góry

O sytuacji rodziny w Szwecji, o "postępie'', etc ... wiele tu jest napisane. Powyżej podany jest link gdzie możemy przeczytać o katastrofalnych skutkach ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Inny temat to:

Szwecja: rodzice skazani na 9 miesięcy więzienia, bo czasami dawali klapsa dzieciom
(...)
http://www.traditia.fora.pl/szukajac-prawdy-tematy-ktore-nurtuja-bulwersuja,66/szwecja-rodzice-skazani-na-9-miesiecy-wiezienia-bo-czasami,5314.html


Dziś przeczytałam:


Szwecja: pada mit państwa opiekuńczego

Królestwo Szwecji od lat jest wychwalane przez etatystycznych profesorów i decydentów politycznych na całym świecie, jako godny naśladowania wzorcowy, model państwa opiekuńczego. Wielu współczesnych marksistów uważa, że "socjalistyczny" system może jednocześnie zapewnić wolność, dobrobyt i hojne zasiłki dla wszystkich. Jest to mit, utopijna wizja, którą - jak zwykle – najlepiej weryfikuje samo życie.

Szwedzki rząd w ostatnich latach stał się znany z tego, że brutalnie tłumił wolność religijną, wolność edukacyjną i niszczył tradycyjną rodzinę. W 2003 r. ministerstwo sprawiedliwości analizowało zawartość Pisma Świętego, szukając w nim tzw. mowy nienawiści. Kilka lat później chrześcijański kaznodzieja został skazany na karę więzienia za krytykę homoseksualizmu. W ubiegłym roku rząd przyjął prawo, zakazujące domowego nauczania i nauki religii w prywatnych szkołach. Wszystkie instytucje edukacyjne już wkrótce będą musiały wprowadzić rządowy program nauczania, który zakłada, że nie ma różnicy między płciami. Przykładów absurdalnej polityki szwedzkiego rządu można by mnożyć w nieskończoność.

Jednak w ostatnim czasie opinię światową najbardziej zbulwersowała sprawa rodziny Johanssonów. Prawie dwa lata temu, po latach prześladowań przez gminy ośrodek społeczny, rodzina podjęła decyzję o opuszczeniu Szwecji na dobre. A wszystko z powodu nieustannego nagabywania i dręczenia, by umieścić syna w przedszkolu.


Image

Gdy po kilku latach pozostawania Domenica w domu, Johanssonowie postanowili, że nie zapiszą go do szkoły, ale będą prowadzić tzw. nauczanie domowe do czasu, dopóki nie wyjadą do swojej ojczyny – Indii, miarka się przebrała. Pracownicy socjalni poprosili o interwencję policję, która wtargnęła na pokład samolotu, dosłownie kilka minut przed odlotem i zabrała wówczas siedmioletniego chłopca ze sobą. Uzbrojeni funkcjonariusze zrobili to, chociaż nie mieli nakazu i nie było podejrzenia o występowanie przemocy fizycznej. Po prostu biurokraci z pomocy społecznej nie mogli znieść myśli o ucieczce rodziny z kraju.

Gdy już rozprawiono się niejako z problemem edukacyjnym, okazało się, że chłopiec nie został poddany wszystkim szczepieniom dodatkowym i ma niewyleczone zęby. Prokurator wykorzystał to, by postawić zarzuty rodzicom. Do tej pory – blisko dwa lata - trwa postępowanie sądowe i rodzina pozostaje rozdzielona. Niedawno, 11 maja br. odbyła się kolejna rozprawa w sądzie apelacyjnym w Sztokholmie.

Mimo ogromnego zaangażowania organizacji krajowych i międzynarodowych, a także wzburzenia na całym świecie, sądy szwedzkie nie były w stanie do tej pory wydać ostatecznego orzeczenia. Na ostatniej rozprawie matka chłopca nie była obecna, ze względu na zły stan zdrowia. Kobieta już sześciokrotnie - od czasu zabrania Domenica - była hospitalizowana, z powodu traumatycznych przeżyć. Samo przesłuchanie było farsą. Ojcu chłopca przydzielono adwokata z urzędu. Nie zezwolono, by jego interesy reprezentował pełnomocnik spoza sądu.

Wielu Szwedów, mimo blokady informacji, coraz więcej wie na temat sprawy Johannsonów oraz łamania podstawowych praw rodziców, którzy tak naprawdę mają niewiele do powiedzenia w kwestii wychowania swoich dzieci. Rząd wywiera presję, by edukację zaczynać jak najwcześniej. Chodzi bowiem o wczesną indoktrynację. Wg danych statystycznych, ponad 90 procent dzieci w wieku powyżej 18 miesięcy uczęszcza do żłobków. W gruncie rzeczy rząd przejął obowiązki wychowawcze. Tymczasem, wczesna edukacji dzieci nie przekłada się na ich szczególne osiągnięcia naukowe i społeczne.

Sprawa Johanssonów ma bardziej wymowny charakter, niż by się zdawało na pierwszy rzut oka. To nie tylko pojedyncza tragedia jakiejś tam rodziny. – Sprawa ta pokazuje stosunek szwedzkiego rządu wobec wolności osobistej – mówi Joakim Fagerström, prezes Ludwig von Mises Institute w Szwecji. – Jest ważne dla rządu, aby dzieci uczyły się w szkołach publicznych, ponieważ kształtuje się w nich umysł etatystyczny. Władze rozumieją, że w Szwecji nie można po prostu użyć siły, aby skłonić obywateli do robienia, tego co chce rząd i z tego powodu tak ważna jest edukacja, która pozwala na indoktrynację niemal od urodzenia – dodaje. Fagerström podkreśla, że jakość prowadzonych przez rząd szkół stale się pogarsza.

Z powodu tłamszenia podstawowych wolności obywatelskich, coraz więcej poddanych indoktrynacji obywateli ma za sobą złe doświadczenia – zwłaszcza z pracownikami socjalnymi – i coraz częściej wypowiada się krytycznie. Ludzie przekonują się, że rząd tak naprawdę wcale o nich nie dba, łamie prawa międzynarodowe i nie respektuje orzeczeń Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Trybunał nie zezwolił np. rodzicom na zabieranie dzieci, tylko dlatego, że komuś wydaje się, iż dziecko będzie miało lepiej w innym domu.

W Szwecji władze szczególnie podejrzliwie patrzą na rodziny religijne. Jak zaznacza wielu socjologów, w kraju panuje wyjątkowo anty-religijna atmosfera. Johanssonowie mają ogromne kłopoty m.in. dlatego, że przyznają się, iż są pobożnymi chrześcijanami.

Jeśli chodzi o kwestie wolności religijnej, a także edukacyjnej Szwecja została umieszczona w rankingu HSLDA blisko Korei Północnej, gdzie za posiadanie Biblii karze się śmiercią lub co najmniej zesłaniem do ciężkich obozów pracy.

Sprawa Domenica i inne, podobne tragedie rozdzielania rodzin, wskutek np. tzw. domowego nauczania dzieci, wywołują oburzenie na świecie. Od lipca w kraju ma obowiązywać całkowity zakaz domowego nauczania. Wiele rodzin już wyemigrowało, udając się do miejsc takich jak Kanada, Czechy, Wielka Brytania, Nowa Zelandia. Niektórzy nawet postarali się o status uchodźcy, w celu uniknięcia prześladowania ze strony władz.

W Szwecji obserwuje się nie tyko tłumienie wolności osobistej obywateli, ale także powolne odchodzenie od systemu opiekuńczego. Niektóre branże są stopniowo prywatyzowane. Mimo ogromnych obciążeń podatkowych stale pogarsza sie sytuacja ekonomiczna kraju. Pada mit wspaniałego państwa opiekuńczego.

Źródło: [link widoczny dla zalogowanych]
Za: [link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Sob 17:26, 09 Lip 2022, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32724 Przeczytał: 36 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 10:48, 20 Maj 2011 Powrót do góry

Cytat:
Wielu Szwedów, mimo blokady informacji, coraz więcej wie na temat sprawy Johannsonów oraz łamania podstawowych praw rodziców, którzy tak naprawdę mają niewiele do powiedzenia w kwestii wychowania swoich dzieci.

Niesamowite! jak państwo na siłę chce "uszczęśliwiać". Poniżej więcej informacji o tych skandalicznych decyzjach:

Przegląd skandalicznych decyzji Trybunału
(...)
[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pon 11:36, 19 Wrz 2016, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32724 Przeczytał: 36 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 10:35, 15 Paź 2011 Powrót do góry

Szwecja: przedłużający się dramat małżeństwa, które utraciło prawo do opieki nad synem

Image

Nie kończy się dramat rodziny Johanssonów, którym szwedzkie władze chcą definitywnie odebrać prawa rodzicielskie, z powodu nauczania domowego. Szwedzka policja odebrała państwu Johansson syna Domenica w czerwcu 2009 roku, gdy ten siedział w samolocie odlatującym do Indii - kraju z którego pochodzi jego matka. Domenic miał wówczas siedem lat.

Głównym powodem brutalnej interwencji policji było nauczanie domowe, na które zdecydowali się państwo Johansson, po tym jak byli niezadowoleni z edukacji syna w przedszkolu. Od tego czasu rodzice mogą kontaktować się ze swoim dzieckiem co pięć tygodni. Specjalne widzenia odbywają się pod kontrolą rodziny zastępczej i trwają zaledwie godzinę.

W czerwcu 2010 r. Stowarzyszenie The Home School Legal Defense Association (HSLDA) oraz Alliance Defense Found (ADF) złożyły wspólny wniosek w imieniu rodziny Johansson do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka (EKPC), skarżąc władze szwedzkie o brutalne łamanie praw rodzicielskich. Obie organizacje, które już wcześniej pomogły pewnej rodzinie z Niemiec, starają się nagłośnić sprawę i apelują o słanie listów do ambasad, prosząc o interwencję dyplomatyczną, a także do władz szwedzkich, by wywierać na nie presję i nie dopuścić do całkowitego pozbawienia praw rodzicielskich państwa Johanssonów.

Nadgorliwość władz szwedzkich w sprawach dotyczących opieki nad dziećmi nie jest niczym nowym. Ogromne uprawnienia, zezwalające na odbieranie dzieci rodzicom mają lokalne ośrodki pomocy społecznej. Wystarczy, że urzędnik stwierdzi, że „coś” niedobrego dzieje się w danej rodzinie i już może zwrócić się z odpowiednim wnioskiem do organów ścigania.

Przed nadgorliwą polityką „pro-rodzinną” państwa wielokrotnie przestrzegał znany ekonomista szwedzki, doradca biznesowy [link widoczny dla zalogowanych] Podczas serii wykładów wygłoszonych w USA na początku tego roku, mówił on m. in., że „natrętna polityka rodzinna władz przyczynia się do alienacji dzieci i rozpadu rodzin w Szwecji.”

Himmelstrand zauważył, że mimo bogactwa materialnego, niewielkiego ubóstwa dzieci, powszechnie dotowanych żłobków i przedszkoli, bezpłatnej opieki zdrowotnej i wydłużonej średniej życia, chwalona przez socjalistów Szwecja pełna jest problemów spowodowanych załamaniem zdrowia psychicznego obywateli.

Wyjaśnił także, że w Szwecji urzędnicy niejako przejęli prawa rodzicielskie. Organy państwowe prowadzą monitoring rodzin i często korzystają z sytuacji, przejmując kontrolę nad wychowaniem dzieci.

Źródło: [link widoczny dla zalogowanych]
Za: [link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Sob 17:32, 09 Lip 2022, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)