Forum Kościół Rzymskokatolicki Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Wanda Malczewska: Matka Boska a Polska wskrzeszona (1936 r.) Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 31661 Przeczytał: 276 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 21:59, 10 Sie 2016 Powrót do góry

Matka Boska a Polska wskrzeszona (1936 r.) - według objawień ś.p. Wandy Malczewskiej.

Zmarła dnia 24 września w roku 1896 Wanda Malczewska, świątobliwa Polka, a wielka czcicielka Eucharystii i Najświętszej Dziewicy, obdarzona była przez Pana Boga niezwykłemi, prawie codziennemi objawieniami i widzeniami, a przez współczesnych ogólnie uważana za świętej. Choć istnieje jej życiorys, pióra ks. Augustynika, wydany na Jasnej Górze, to jednak szerszemu ogółowi przepowiednie ś.p. Wandy dotyczące przyszłości Polski mało są znane, choć z wielu względów zasługiwałyby na to.

S.p. Wanda żyła pod zaborem rosyjskim w czasie prześladowań i ucisku religijnego. Przepowiadała nieraz, że Rosja rozsypie się i że spotka ją kara Boża za krew Unitów podlaskich, mordowanych za wiarę, za prześladowanie kultu Serca Jezusowego i zakaz wzywania Matki boskiej jako Królowej Korony Polskiej. W jednem z objawień Matka boska rzekła do Wandy:

— „Tak, Polska niegdyś wyróżniała się nabożeństwem do mnie, toteż serdecznie ją kochałam. Pod moją opiekę wzrastała, nieprzyjaciół nawet silniejszych zwyciężała, jej oręż wsławił się wobec całego chrześcijaństwa, gdy szła do boju pod mojem hasłem. Skoro otrzyma niepodległość, to niedługo powstaną przeciwko niej dawni gnębiciele, aby ją zdusić, ale moja młoda armja, w Imię moje walcząca, pokona ich, odpędzi daleko i zmusi do zawarcia pokoju. Ja jej dopomogę. Dostaliście się do niewoli wskutek niezgody wewnętrznej i sprzedajności wielu waszych rodaków. Rozebrali was na kawałki, ale Pan Bóg na moją prośbę tego rozbioru nie zatwierdził. Zbliża się czas, że sprawiedliwość Boska upokorzy chciwość zaborców waszych, tępicieli Wiary katolickiej i nabożeństwa do Serca mego Syna. Oni upadną, a Polska na moją prośbę będzie wskrzeszona i wszystkie jej części będą złączone. Ale niech strzeże Wiary i nie dopuszcza niedowiarstwa, zdrady, niezgody i lenistwa, bo te wady mogą ją napowrót zgubić i to raz na zawsze. Pragnę widzieć Polskę szczęśliwą, ale nich też Polacy do tego rękę przykadają. Modlę się za Polskę, za jej nabożeństwo do mnie.
Modlę się za wszystkie stany, aby miłość zalecona przez mojego Syna zakwitła wśród was. Módlcie się wszyscy i postępujcie droga wskazaną wam przez mojego Syna".


Tak więc wskrzeszenie Polski i cud nad Wisłą 15 sierpnia w r. 1920 raczyła Matka Najświętsza objawić świątobliwej Wandzie na 50 lat naprzód, jednak notatki Wandy i jej proboszcza z obawy przed rządem rosyjskim, przechowane zostały w ukryciu i ogłoszone dopiero w niepodległej Polsce. Nie tylko jednak do zmartwychwstania Ojczyzny naszej odnoszą się te prorocze widzenia.

W jedneni z objawień Męki Pańskiej Pan Jezus, pocieszający .niewiasty jerozolimskie w drodze na Kalwarję, rzekł do Wandy:

— „Słyszałaś, co mówiłem do matek i dzieci tu obecnych. Daj to na piśmie ks. proboszczowi, a on we właściwym czasie to powtórzy w parafji, a stąd ta wiadomość pójdzie dalej... Zbliżają się czasy przewrotne, Ojczyzna wasza będzie wolna od ucisku wrogów zewnętrznych, ale ją opanują wrogowie wewnętrzni. Przede wszystkiem starać się będą wziąć w swoje ręce młodzież szkolną; dowodzić będą, że religja w szkołach niepotrzebna, że można ją zastąpić innemi naukami. Spowiedź i inne praktyki religijne, kontrola Kościoła nad szkołami zbyteczna, bo ścieśnia samodzielność myślenia ucznia. Krzyże i obrazy religijne z sal szkolnych będą chcieli usunąć, aby te wizerunki chrześcijańskie nie drażniły żydów. Przez młodzież pozbawioną wiary, zechcą w całym narodzie wprowadzić niedowiarstwo, jeżeli naród uwierzy temu i pozbędzie się wiary, straci przywróconą Ojczyznę. Niechże ojcowie i matki zwracają uwagę na szkoły. Niech protestują przeciwko usuwaniu wizerunków religijnych ze szkoły i przeciwko nauczycielom, dążącym do zaprowadzenia szkoły bezwyznaniowej. Nauka bez wiary nie zrodzi świętych, ani bohaterów narodowych. Zrodzi szkodników. Módl się o dobrą chrześcijańską szkołę."

Innym razem w r. 1896 w dniu Bożego Ciała, rzekł Pan Jezus do Wandy:

— „O, jakże mnie to boli, że dawna wiara i pobożność coraz bardziej słabnie w tym narodzie, że oświeceni psują prostaczków, zamiast dawać im dobry przykład. Ach, jak mi żal tego narodu! Pocieszam się tern, ze w ostatnich czasach zaczęły się tworzyć wśród was stowarzyszenia Eucharystyczne, mające na celu adoracje, częste Komunje Św. lecz niestety należą do nich prawie same starsze niewiasty. A gdzież młodzież, gdzie mężczyźni, gdzie inteligencja? Czyż im nie jest potrzebna wiara i praktyki religijne? Mów komu tylko możesz, iż odrodzenie się waszej Ojczyzny, jej rozkwit, utrzymanie się w niezależności, zależy od zjednoczenia się ze mną przez życie eucharystyczne".

Również często ukazywała się Wandzie Matka Najświętsza. W dniu Wniebowzięcia N. M. P. 1873 r. poszła Wanda jak zawsze do kościoła na adorację przed nieszporami. Gdy się modlić zaczęła, usłyszała głos Zbawiciela:

„Miej żywą wiarę, a za chwilę ujrzysz triumf mojej Matki w niebie".

W czasie nieszporów spojrzała w górę i w tej chwili zamiast sklepienia, ujrzała niebo otwarte, a wśród jasności na wspaniałym tronie Matkę Najświętszą w szacie białej i białym welonie, przetykanym złotem, w płaszczu błękitnym, z wieńcem na głowie, a nad głową była korona z dwunastu gwiazd. Po obu bokach Bóg Ojciec i Pan Jezus trzymali nad Jej głową śliczną złotą koronę, nad którą unosił się Duch św. jako gołębica w ognistych promieniach. U stóp tronu byli zgromadzeni święci, a dokoła tronu aniołowie śpiewali hymn chwały. Wśród świętych rozpoznała blisko Marji św. Stanisława Kostkę, św. Kazimierza, św. Stanisława Biskupa, św. Wojciecha, Jacka, Bronisławę, Królowę Jadwigę, Kingę, Jozafata, Andrzeja Bobolę i innych. Św. Wojciech dzierżył w dłoni tekst pieśni śpiewanej przez nich wszystkich: „Bogarodzica Dziewica".
Matka Boska rzekła do Wandy:

— „Święto dzisiejsze niezadługo stanie się świętem narodowem u was rodaków, bo w tym dniu odniesiecie świetne zwycięstwo nad wrogiem dążących do zagłady waszej (Cud nad Wisłą w dniu 15 sierpnia 1920 r) To święto powinniście obchodzić ze szczególną okazałością. Moją stolicę na Jasnej Górze powinniście otaczać szczególną opieką i przypominać sobie dobrodziejstwa, jakie od Boga za moją przyczyną tam odebraliście i jeszcze odbierać będziecie. Jeżeli się św. wierze katolickiej, cnotom i prawdziwej miłości Ojczyzny, opartej na jedności i braterstwie wszystkich klas narodu nie sprzeniewierzycie".

Objawienia Wandy nie są jeszcze przez Kościół św. zbadane i zatwierdzone, ale życiorys jej) wydany na Jasnej Górze i potwierdzony przez władze kościelne, a pisany przez naocznego świadka jej życia, zasługuje na wiarę « gdy nabożeństwo do niej rozszerzy się i zostanie zadokumentowane dalszemi cudami, to da Bóg, niezadługo rozpocznie się jej proces beatyfikacyjny i polskie panny i niewiasty zyskają wzór i orędowniczkę w niebie.

W jej objawienie nie mamy obowiązku wierzyć, ale wolno nam i zdaje mi się, powinniśmy wierzyć. Dziwnie zimne byłoby to serce polskie w którem przytoczone wyżej słowa Marji nie zdołałyby obudzić żadnego silniejszego echa. Czasy, które Polska przeżywa, są złe i ciężkie, ale na wszystko jest lekarstwo, tylko nie wszyscy go szukać umieją. Lękamy się nieraz i wątpimy o przyszłości tak materialnej rodziny, jak moralne) i państwowej narodu. I tu się nasuwają słowa Pana Jezusa wyrzeczone do Wandy 5 października i 19 lipca 1873 r.

- „Zatknąłem pośród was krzyż jako godło wiary, triumfu i chwały, dałem wam Matkę moją za Opiekunkę i czegóż się boicie? - Dlaczego tak słaba wasza ufność? Pamiętajcie, że Marja, Matka moja wszystko wyjednać wam może!
Jakże to silna pobudka do rozpłomienienia czci i kultu Maryjnego w Polsce wszelklemi sposobami, do gorliwego i uroczystego święcenia Jej uroczystości a nade wszystko Jej Wniebowzięcia i Niepokalanego Poczęcia, Służąc Marji, dojdziemy do Jej tronu. Nic zapominajmy o słowach naszej świątobliwej rodaczki Wandy:

— „Polsko, Ojczyzno moja, upadnij do nóg Panu Jezusowi, Który Ci wolność zapowiada, dziękuj Mu i kochaj Go calem sercem, bądź wierną Kościołowi jako Oblubienicy Chrystusowe, a Matce twojej, która cię zrodziła i wychowała. Stój silnie przy Kościele, broń Jego praw nadanych Mu od Boga, a zwalczaj wszelkie postanowienia rządów schizmatyckich, heretyckich i żydowsko-masońskich, dążących do ograniczenia Jego wolności a nawet do Jego zagłady. Na łonie wolności Kościoła, Polsko, możesz być pewna swojej potęgi państwowej".

A my dodajmy: I pod płaszczem opieki Niepokalanej Matki i Królowej, i Serca Jezusowego.

Za: "Rycerz Niepokalanej" 1936 r.


Image

Matka Boska idąca przez pola liliowe - Twórca: Stachiewicz Piotr (1858-1938)

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Wto 20:11, 13 Lis 2018, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 31661 Przeczytał: 276 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 21:59, 10 Sie 2016 Powrót do góry

Poniżej ze starego zbioru udostępniona książeczka w pdf - Malczewska ...
(...)
[link widoczny dla zalogowanych]CZCIGODNA SŁUGA BOŻA
WANDA MALCZEWSKA (1822 - 1896)


Image

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Wto 20:54, 27 Lut 2018, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 31661 Przeczytał: 276 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 22:06, 10 Sie 2016 Powrót do góry

Image

Tablica pamięci Wandy Malczewskiej w klasztorze w Świętej Annie k. Częstochowy

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 31661 Przeczytał: 276 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 21:01, 27 Lut 2018 Powrót do góry

Żyła dla Chrystusa i Narodu Polskiego

Image

Dzisiaj przypada 113. rocznica śmierci Sługi Bożej Wandy Malczewskiej. Jej doczesne szczątki spoczywają w krypcie kościoła p.w. Serca Jezusowego w Parznie. Panna Wanda z wielkiego rodu Malczewskich, herbu Tarnawa, zmarła jak dziś w piątek, po przyjęciu świętych sakramentów.

Proces beatyfikacyjny Wandy Malczewskiej rozpoczął się jeszcze w latach 20. XX wieku. Przez II wojnę przerwany, a wznowiony - z powodu zaginięcia akt - decyzją ks. Bpa Michała Klepacza w 1951 roku. Po wielu perypetiach proces informacyjny zakończono na początku lat 90. Teraz Kościół oczekuje na „materialny dowód” świętości Panny Wandy, która swoim życiem, naukami i objawieniami zasługuje na imię Patronki Wielkiej Polski. Ona to, podobnie jak większość Świętych Kobiet Polskich przekazywała nam mistyczny obraz Narodu, Jego obowiązki wobec Chrystusa i mistyczną drogę, przez którą Naród Polski musi pójść do wypełnienia woli Bożej.

Szczególne miejsce w objawieniach Wandy Malczewskiej zajmuje Eucharystia. Wanda Malczewska miała liczne wizje Chrystusa cierpiącego i Jego Matki, w czasie których miała objawienia, o których wiemy. W czasie widzenia Ostatniej Wieczerzy słyszała głos Chrystusa: „Judasz nie tylko sakrament kapłaństwa, lecz i sakrament Ciała i Krwi Mojej przyjął świętokradzko. Ta druga zbrodnia zaślepiła go i przemieniła w zdrajcę. Oto masz jawny dowód, jak straszne są skutki niegodnego przyjęcia Komunii Świętej… jakie to okropne świętokradztwo. Judasz, przyjąwszy świętokradzko Komunię świętą, zamordował Mnie w swoim wnętrzu, a teraz oddawszy Mnie w ręce żydów, zamorduje Mnie na Krzyżu. Powiedz księdzu proboszczowi, aby jak najczęściej mówił do ludzi o Najświętszym Sakramencie, że tam jestem obecny z Duszą, Bóstwem i Ciałem…

…Ci, którzy chcą codziennie, a choćby kilka razy na tydzień przyjmować Komunię świętą, powinni się wyróżniać w codziennym życiu od swoich sąsiadów. Powinni być pobożniejsi, pokorniejsi, łagodniejsi, cierpliwsi. Powinni więcej pracować nad zmysłowością ciała i panować nad namiętnościami… Straszne to jest zjawisko, gdy osoby codziennie przyjmujące Komunię św. niczym nie różnią się od innych, bo dają świadectwo o sobie, że Mnie niegodnie przyjmują, a kto Mnie niegodnie przyjmuje, nie będzie miał cząstki ze Mną w Niebie i może go spotkać los Judasza.”

Jak pisze ks. Grzegorz Augustynik w książce „Miłość Boga i Ojczyzny w życiu i czynach Świątobliwej Wandy Malczewskiej”, pragnęła Ona być pochowaną „pod kościołem, aby mieć blisko Pana Jezusa, utajnionego w Najświętszym Sakramencie… A jeżeli nie można będzie pochować mnie pod kościołem, niech mnie pochowają na cmentarzu wśród ludu, który bardzo kocham i ubolewam, że tak łatwo słucha Żydów, nieprzyjaciół Pana Jezusa i przewrotnych ludzi, podkopujących w nim wiarę. Lud ten grzeszy nie tyle ze złości, ile z ciemnoty i braku gruntownej znajomości zasad wiary katolickiej…”.

Z objawień od Najświętszej Maryi Panny: „Ojczyzna wasza będzie wolna od ucisku wrogów zewnętrznych, ale opanują ją wrogowie wewnętrzni. Przede wszystkim będą starać się wziąć w swoje ręce młodzież szkolną, dowodzić będą, że religia w szkołach jest niepotrzebna, że można ją zastąpić innymi naukami, że spowiedź i inne praktyki religijne oraz kontrola Kościoła nad szkołami jest zbyteczna, bo ogranicza samodzielność myślenia ucznia. Krzyże i obrazy religijne będą chcieli usunąć z sal szkolnych, aby te wizerunki chrześcijańskie nie drażniły Żydów. Przez młodzież pozbawioną wiary, zechcą cały naród doprowadzić do niedowiarstwa. Jeżeli naród podda się tym zakusom i pozbędzie się wiary, straci przywróconą Ojczyznę…

Droga na ołtarze wielkiej polskiej mistyczki Wandy Malczewskiej jest wyboista. To kolejna Sługa Boża, która mówi otwarcie o posłannictwie Narodu Polskiego i obowiązkach, jakie to posłannictwo warunkują. Chrystus wskazał Ją jako wybrankę, ale wciąż niewystarczająco propagowany jest kult Wandy Malczewskiej wśród Polaków. A to jest niewątpliwa Patronka Narodu Polskiego i Polskich Patriotów. Życie Sługi Bożej Wandy Malczewskiej, podobnie jak Św. Faustyny Kowalskiej związane jest z Ziemią Łódzką – Wanda spoczywa w krypcie kościoła w Parznie pod Bełchatowem. Obu mistyczkom objawiał się Chrystus i Maryja, przepowiadający wielką przyszłość Narodu Polskiego wiernego Nauce Zbawiciela.

Módlmy się do Wandy Malczewskiej o wstawiennictwo za Polską i Narodem. Owoce Jej orędowania są nam potrzebne, jak w latach niewoli, kiedy żyła.

Mirosław Orzechowski


Mirosław Orzechowski red. naczelny m.in. kwartalnika Echo z Parzna. Wspomnienie rocznicy śmierci sługi Bożej Wandy Malczewskiej.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Wto 20:50, 13 Lis 2018, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 31661 Przeczytał: 276 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 18:44, 25 Maj 2020 Powrót do góry

Mistyczka, która przepowiedziała Cud nad Wisłą. Wanda Malczewska zostanie świętą?

Czwartek, 26 września, to 96. rocznica uroczystości związanych z kultem Sługi Bożej Wandy Malczewskiej – mistyczki, która 15 sierpnia 1873 r. przepowiedziała cud nad Wisłą. 26 września 1923 r. przeniesiono jej doczesne szczątki z cmentarza do kościoła w Parznie (Łódzkie).

(...)

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)