Forum Tradycji Katolickiej Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Widzenie Leona XIII 13 października 1884 roku Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiekTen temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Autor Wiadomość
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 28820 Przeczytał: 255 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 19:28, 27 Cze 2007 Powrót do góry

Widzenie Leona XIII

13 października 1884 roku,

Po odprawieniu Mszy św w kaplicy watykańskiej, Leon XIII otoczony kilku kardynałami i członkami Watykanu, zatrzymał się nagle u stóp ołtarza. Stał tam około dziesięciu minut jak w ekstazie, z twarzą prześwietloną jasnością. Po czym, udawszy się niezwłoczne do swojego biura, ułożył modlitwę do świętego Michała z zaleceniem odmawiania tej modlitwy wszędzie po każdej cichej Mszy św.

Gdy go zapytano co się przydarzyło, odpowiedział, że w chwili, gdy zamierzał opuścić stopnie ołtarza, nagle usłyszał, głosy, dwa głosy, jeden łagodny i dobry, drugi gardłowy i twardy. Wydawał się, że pochodzą z pobliża tabernakulum. Usłyszał następującą rozmowę :

Głos gardłowy Szatan krzyczący do Pana :
-Mogę zniszczyć twój Kościół!

Łagodny głos Pana: - Możesz?Więc uczyń to:

Szatan: - Do tego potrzeba mi więcej czasu i władzy.

Pan: - Ile czasu? Ile władzy?

Szatan: - Od 75 do 100 lat i większą władzę nad tymi, którzy mi służą.

Pan: - Masz czas, będzie będziesz miał władzę. Rób z tym co zechcesz.


Modlitwa do św. Michała Archanioła

Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 28820 Przeczytał: 255 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 14:50, 29 Wrz 2013 Powrót do góry

Niedziela 29.09.2013 - Św. Michała Archanioła - 19 Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego.
(...)
http://www.traditia.fora.pl/bractwo-kaplanskie-sw-piusa-x-fsspx,32/wroclaw-regularne-celebracje-mszy-sw,8740-60.html#48058

Image

Image

120 lat modlitwy papieża Leona XIII do św. Michała Archanioła

Dnia 29 lipca 2006 r. przypada więc 120. rocznica powstania modlitwy do św. Michała Archanioła.

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce. Przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Niech mu rozkaże Bóg, pokornie prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Za pontyfikatu papieża Leona XIII (1878-1903) masoneria nasiliła swoją działalność i przystąpiła do mocnego ataku na Kościół katolicki. Dlatego Leon XIII wydał encyklikę Humanumgenus, 20 kwietnia 1884 r., w której ukazał główne założenia masonerii, jej strukturę, metody działania, zagrożenia, jakie stwarza, i sposoby jej przeciwdziałania.

Dwa lata później Papież Leon XIII napisał specjalną modlitwę (inwokację) do św. Michała Archanioła pod wpływem przerażającego widzenia demonów, które gromadziły się nad Wiecznym Miastem, aby je osaczyć. Nie znamy jednak dokładnie szczegółów tego widzenia. Jest pewne, że Papież napisał tę modlitwę i 29 lipca 1886 r., polecił Sekretarzowi Kongregacji Obrzędów rozesłać ją do wszystkich Ordynariuszy świata, aby kapłani odmawiali ją wraz z wiernymi, klęcząc, po każdej tzw. Mszy św, cichej, tzn. nie śpiewanej. Inwokację do św. Michała Archanioła poprzedzały modlitwy do Matki Bożej (por. Decreta Liturgica, 1886, f. 44A, Archiwum Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, Ex Archiwum Kongregacji Obrzędów).
Dnia 29 lipca 2006 r. przypada więc 120. rocznica powstania tej modlitwy.

Giuseppe Ferrari, we włoskim miesięczniku Mądre di Dio [Matka Boża] (n. 2, luty, 1984, s. 4), w artykule pt. La visione diabolica di Leone XIII (Widzenie diabelskie Leona XIII), przytacza fragment artykułu o. Domenico Pechenino, zamieszczonego w czasopiśmie o niewątpliwej powadze Ephemerides Liturgicae (rok 1955, ss. 58-59), w którym wspomina o widzeniu, jakie miał Leon XIII. Pisze tam: Nie pamiętam dokładnie roku. Pewnego rana wielki papież Leon XIII odprawił swoją Mszę św, i uczestniczył w drugiej, w ramach dziękczynienia, jak to miał zwyczaj czynić. W pewnej chwili zobaczono, że energicznie podniósł on głowę, potem utkwił mocno wzrok w czymś nad głową celebransa. Patrzył nieruchomo, bez poruszania powiekami, ale z uczuciem strachu i zdziwienia, zmieniając kolor i rysy twarzy. Coś niezwykłego, wielkiego, dzialo się w nim... Wreszcie, jakby wracając do siebie, czyniąc lekki, ale energiczny ruch ręką, wstał. Udał się do swojej Biblioteki Prywatnej. Jego najbliżsi współpracownicy udali się za nim z pośpiechem i niepokojem. Zapytali go delikatnie: „Czy Ojciec Święty nie czuje się dobrze? Czy potrzebuje czegoś?" Odpowiedział: „Nic, nic", i zamknął się w pokoju. Po upływie pół godziny kazał wezwać Sekretarza Kongregacji Obrzędów, wręczył mu kartkę papieru, i polecil mu wydrukować napisany na niej tekst i rozeslać go do wszystkich Ordynariuszy świata. Co ta kartka zawierała? - Modlitwę, którą odmawiamy po Mszy św, wspólnie z wiernymi, z prośbą do Maryi i żarliwym wezwaniem do „Księcia wojsk niebieskich", prosząc Boga, aby „strącil szatana do pieklą" (Co więcej, zarządził, aby odmawiano tę modlitwę, klęcząc).

O widzeniu papieża Leona XIII i jego modlitwie wspomniał też kard. Nasalli Rocca w swoim Liście Pasterskim na Wielki Post (Bologna 1946). Kardynał pisał: Leon XIII osobiście napisał tę modlitwę,,. Słowa: „które krążą po świecie" (złe duchy) mają wyjaśnienie historyczne, które wiele razy powtarzał mi sekretarz osobisty Papieża, ks, prałat Rinałdo Angeli. Leon XIII miał naprawdę widzenie złych duchów, które gromadziły się nad Wiecznym Miastem (Rzymem); z tego jego doświadczenia pochodzi modlitwa, którą chciał, aby była odmawiana w całym Kościele, Tę modlitwę sam Papież odmawia! głosem drżącym i mocnym: słyszałem go wiele razy w bazylice watykańskiej. Nie tylko tę modlitwę napisał, ale napisał także, własnoręcznie, specjalny egzorcyzm,

Sobór Watykański II, dokonując reformy liturgicznej, zniósł modlitwy wprowadzone przez papieża Leona XIII, odmawiane bezpośrednio po Mszy św. cichej.

(...)

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
patryk
Użytkownik


Dołączył: 15 Sty 2009
Posty: 18 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 10:40, 30 Wrz 2013 Powrót do góry

Ostatnio znalazłem informacje iż autentyczna modlitwa do Michała Archanioła jest inna [link widoczny dla zalogowanych].
Czy jest możliwość ustalenia która wersja jest autentyczna?
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 28820 Przeczytał: 255 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 22:25, 30 Wrz 2013 Powrót do góry

patryk napisał:
Ostatnio znalazłem informacje iż autentyczna modlitwa do Michała Archanioła jest inna [link widoczny dla zalogowanych].
Czy jest możliwość ustalenia która wersja jest autentyczna?

Normalna wersja - ta co jest powyżej zamieszczona - jest na tablicach używanych od dawna w kościołach. Nie wiem, czy to, co cytują, jest w ogóle autentyczne, ale ta wersja, którą znamy, była w użyciu przez prawie sto lat i miała dziesiątki imprimatur. Pan podał to z Glorii.tv, ten ktoś z Glorii wziął to skopiował ze strony, której nikomu nie polecam i nie polecałabym i tak to idzie dalej, jak mantrę powtarzają wszędzie, a świrów nie brak! i świrowate strony mnie nie interesują.

Oprócz tej jednej modlitwy, są jeszcze inne ułożone przez papieża Leona XIII. Mam tę książeczkę:

http://www.traditia.fora.pl/modlitwa-i-duchowosc-katolicka,4/koronka-do-sw-michala-archaniola-koronka-anielska,7179.html

... i w niej jest kilka modlitw podanych i m.in. ta, co poniżej zamieszczam:

Egzorcyzm Leona XIII
Modlitwa do Św. Michała Archanioła


W Imię Ojca, Syna i Ducha Świętego
Książę najchwalebniejszy wojska niebieskiego,
święty Michale Archaniele
broń nas w walce przeciw księstwom i mocom,
przeciw władcom ciemności tego świata
oraz złym duchom, krążącym w przestworzach.
Przybądź na pomoc ludziom
których Bóg stworzył na obraz i podobieństwo swoje
oraz wykupił za wielka cenę z niewoli szatańskiej.
Ciebie czci Kościół święty jako Stróża i Patrona;
Tobie powierzył Pan odkupione dusze,
byś je umieścił w niebieskiej szczęśliwości.
Błagaj Boga pokoju,
aby pod naszymi stopami starł szatana
i nie pozwolił na trzymanie ludzi w niewoli i szkodzenie Kościołowi.
Zanieś nasze prośby przed tron Najwyższego,
aby rychło uprzedziło nas miłosierdzie Pańskie,
i pochwyć smoka, węża starodawnego,
który jest diabłem i szatanem,
a związawszy go rzuć w przepaść,
aby więcej nie zwodził narodów. Amen.


I dalej pod tym jest Antyfona: "Witaj Królowo, Matko Miłosierdzia ....


Witaj Królowo, Matko Miłosierdzia, życie, słodyczy i nadziejo nasza, witaj! Do Ciebie wołamy wygnańcy, synowie Ewy; do Ciebie wzdychamy jęcząc i płacząc na tym łez padole. Przeto, Orędowniczko nasza, one miłosierne oczy Twoje na nas zwróć, a Jezusa, błogosławiony owoc żywota Twojego, po tym wygnaniu nam okaż. O łaskawa, o litościwa, o słodka Panno Maryjo!

K. Módl się za nami święta Boża Rodzicielko.
W. Abyśmy się stali godnymi obietnic Chrystusowych

Módlmy się. Boże, ucieczko nasza i mocy, wejrzyj łaskawie na lud Twój do Ciebie wołający i za przyczyną chwalebnej i niepokalanej Dziewicy i Matki Bożej Maryi, z świętym jej Oblubieńcem Józefem, z świętymi Apostołami Twoimi Piotrem i Pawłem, oraz wszystkimi Świętymi, wysłuchaj miłościwie i łaskawie prośby nasze, które za nawrócenie grzeszników, za wolność i wywyższenie świętej Matki Kościoła naszego do Ciebie zanosimy. Przez tegoż Chrystusa, Pana naszego.
R. Amen.


I jest jeszcze wiele innych modlitw, tu są niektóre napisane:

[link widoczny dla zalogowanych]

... i tu też są modlitwy:

Szatan w życiu Ojca Pio
(...)
[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 28820 Przeczytał: 255 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 22:55, 30 Wrz 2013 Powrót do góry

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

Proszę z gogle - tłumaczem poczytać co tu piszą, a ciekawie piszą i robią porównanie, że 13 października 1884 roku miał tę wizję papież Leon XIII i dokładnie tego samego dnia 33 lata później w 1917 roku, mamy Fatimę, a rok wcześniej pojawił się Anioł Pokoju, który przygotował dzieci na objawienia maryjne.


Inne wątki w tym temacie:

Na temat modlitw po cichej Mszy św.
(...)
http://www.traditia.fora.pl/msza-swieta-ryt-trydencki,5/na-temat-modlitw-po-cichej-mszy-sw,4905.html


Wprowadzenie w parafiach modlitwy do św. Michała Archanioła
(...)
http://www.traditia.fora.pl/kosciol-w-polsce,1/wprowadzenie-w-parafiach-modlitwy-do-sw-michala-archaniola,1786.html
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiekTen temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)