Forum Kościół Rzymskokatolicki Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Abp Becciu: popularność Franciszka, o pedofilii i abp Vigano Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32401 Przeczytał: 127 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 9:24, 09 Cze 2013 Powrót do góry

Abp Becciu: popularność Franciszka wynika z ofiary Benedykta

Image

Popularności Papieża Franciszka nie da się wytłumaczyć, bez uwzględnienia ofiary, jaką z miłości do Chrystusa i Kościoła złożył Benedykt XVI – powiedział substytut watykańskiego sekretariatu stanu abp Angelo Becciu w wywiadzie dla dziennika L’Unione Sarda.

Zaznaczył on, że piękno Kościoła nie polega na przeciwstawianiu jednego Papieża drugiemu, lecz na ich komplementarności. Wielkość Papieża nie zależy od jego popularności, lecz od wierności temu, czego domaga się od niego Chrystus w tym określonym momencie dziejów – podkreślił watykański hierarcha. Ujawnił on, że Franciszek nie przejmuje się żadnymi strategiami, lecz zdaje się na moc Słowa Bożego, które może odnowić wszystko wbrew jakimkolwiek schematom.

Papież jest zdecydowany na reformę Kurii Rzymskiej – dodał abp Becciu. – Już ją rozpoczął swoimi gestami. Przekonał nas do wyboru skromniejszego stylu życia, bardziej kolegialnego sprawowania władzy i odwagi skupiania się na tym, co jest istotą Ewangelii – powiedział substytut Sekretariatu Stanu.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Śro 16:32, 13 Lis 2019, w całości zmieniany 6 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32401 Przeczytał: 127 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 9:47, 29 Wrz 2018 Powrót do góry

Cytat:
Kard. Becciu: papieża atakują tradycjonaliści

Image


A kogo atakował i robił świństwa kard. Becciu? Prawda wcześniej czy później wyjdzie na jaw, a póki co wiele można przeczytać:

Kard. Becciu płacił za zdyskredytowanie kard. Pella? Tajemnicze przelewy do Australii
(...)
http://www.traditia.fora.pl/kosciol-ogolnie-i-na-swiecie,109/watykan-awantura-wokol-kard-pella,16047-15.html#81815


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Nie 21:06, 08 Lis 2020, w całości zmieniany 3 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32401 Przeczytał: 127 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 9:52, 29 Wrz 2018 Powrót do góry

Odnośnie ataków o czym mówi kard. Becciu to chodzi o listy emerytowanego abp Carla Marii Vigano odnośnie tuszowania zjawiska pedofilii.

Pełny tekst listu księdza arcybiskupa Vigano (pierwszy list) (tłumaczenie)
(...)
[link widoczny dla zalogowanych]


Viganò w nowym oświadczeniu: "Czy Chrystus może stać się niewidzialny dla swojego wikariusza?"
(...)
[link widoczny dla zalogowanych]


Nowy list abp. Vigano. Pełny tekst w języku polskim

Publikujemy pełne tłumaczenie najnowszego listu arcybiskupa Carla Marii Vigano, który ponad miesiąc temu w obszernym Świadectwie ujawnił niezwykle gorszące szczegóły tuszowania homoseksualnych nadużyć byłego kardynała Theodore McCarricka.

Tytularny arcybiskup Ulpiany
Nuncjusz apostolski
(...)
[link widoczny dla zalogowanych]



Te informacje są naprawdę szokujące! W 11- stronicowym oświadczeniu były nuncjusz apostolski w Stanach Zjednoczonych (w latach 2011-2016) arcybiskup Carlo Maria Viganò stwierdza, że papież Benedykt XVI tuż przed swoją rezygnacją nałożył na kardynała McCarricka surowe sankcje kanoniczne, ale… Franciszek po swoim wyborze uchylił je, i to mimo, że nuncjusz osobiście rozmawiał z nim o powadze zarzutów wobec byłego metropolity Waszyngtonu. Jakby tego było mało arcybiskup podkreśla, że papież Franciszek nie tylko „krył McCarricka”, ale także uczynił go „zaufanym doradcą”.


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Sob 10:42, 29 Wrz 2018, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32401 Przeczytał: 127 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 10:05, 29 Wrz 2018 Powrót do góry

Arcybiskup Vigano publikuje kolejne świadectwo. Padają bardzo mocne słowa

Image

W czwartek katolickie portale opublikowały nowy list arcybiskupa Carla Marii Vigano, który ponad miesiąc temu w obszernym Świadectwie ujawnił niezwykle gorszące szczegóły tuszowania homoseksualnych nadużyć byłego kardynała Theodore McCarricka. Kolejne wystąpienie byłego nuncjusza apostolskiego w Stanach Zjednoczonych datowane jest na 29 września, czyli liturgiczne wspomnienie świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.

W liście, znacznie krótszym od pierwszego, pozostający w ukryciu arcybiskup Vigano odnosi się do reakcji Franciszka na Świadectwo z sierpnia 2018. Z jednej strony papież stwierdził bowiem, że nie powie na ten temat ani słowa i wezwał dziennikarzy do samodzielnej interpretacji listu. Z drugiej zaś, w trakcie publicznych przemówień, raz po raz formułuje niejednoznaczne stwierdzenia, które interpretowane są jako odpowiedź na dokument – druzgocący w swej wymowie, zawierający liczne bardzo poważne oskarżenia wobec wysokich rangą urzędników kurii rzymskiej, w tym samego Franciszka.

„W czterostronicowym dokumencie były nuncjusz apostolski w Stanach Zjednoczonych odpowiada również na ostatnie homilie, w których papież zdaje się wcielać się w rolę Chrystusa, równocześnie ukazując Viganò jako diabolicznego wielkiego oskarżyciela” – komentuje portal Life Site News, który zamieszcza pełny tekst nowego Świadectwa.

„Czy Chrystus może stać się niewidzialny dla swojego wikariusza? A może ten jest kuszony, by próbował wyręczać naszego jedynego Mistrza i Pana?” – pisze arcybiskup Viganò nawiązując do ewangelicznej sceny, gdy święty Piotr, w obliczu burzy zagrażającej łodzi, na której przebywają uczniowie wraz z Panem Jezusem, budzi Chrystusa, błagając Go o ratunek.

Dawny nuncjusz wyjaśnia też motywację, dla której zdecydował się wyjawić niezwykle gorszące fakty dotyczące hierarchii kościelnej, pomimo obowiązującej go biskupiej tajemnicy. „Celem każdej tajemnicy, w tym tajemnicy pontyfikalnej, jest ochrona Kościoła przed jego wrogami, nie zaś ukrywanie – i tym samym uczestnictwo w zbrodniach popełnionych przez niektórych spośród jego członków” – czytamy w liście.

Ksiądz arcybiskup powtarza też zarzut, iż „od co najmniej 23 czerwca 2013 roku Papież wiedział ode mnie, jak perwersyjny i zły był McCarrick w swych intencjach i działaniach, i zamiast podjąć środki, które podjąłby każdy dobry pasterz, papież uczynił McCarricka jednym ze swoich głównych przedstawicieli w kierowaniu Kościołem, w odniesieniu do Stanów Zjednoczonych, Kurii, a nawet Chin, jak obecnie widzimy, tak bardzo troszcząc się i niepokojąc o Kościół męczenników” – pisze.

Hierarcha przypomina początkowe twierdzenie papieża, że ​​„nie powie ani słowa” (na temat Świadectwa Vigano), lecz wypomina Franciszkowi, iż ten ​​zaprzecza sam sobie, porównując „własne milczenie z milczeniem Jezusa w Nazarecie oraz przed Piłatem”. Viganò zaś miał zostać postawiony w papieskich wypowiedziach w roli „wielkiego oskarżyciela, szatana, który sieje zgorszenie i podział w Kościele”, chociaż – jak pisze arcybiskup – Franciszek „nigdy nie wymawia [wprost] jego imienia”.

W swym najnowszym liście autor Świadectwa wyraził także zaniepokojenie doniesieniami, iż papież Franciszek odegrał rolę w ukrywaniu lub blokowaniu dochodzeń wobec innych księży i ​​prałatów, w tym ks. Julio Grassiego, brata Mauro Inzolego i kardynała Cormaca Murphy-O'Connora.

Obszerny fragment najnowszego dokumentu dotyczy kardynała Marca Ouelleta, prefekta Kongregacji ds. Biskupów. Arcybiskup Vigano zwraca się do niego wprost, przypominając, iż ma on w swych rękach kluczowe dokumenty dowodzące winy McCarricka i wielu osób w kurii zamieszanych w ukrywanie skandalu. „Wasza Eminencjo, wzywam was, abyście dali świadectwo prawdzie” – apeluje hierarcha. Pisze on także, jak dramatyczną była dla niego decyzja o tak radykalnym wystąpieniu wobec tragedii tysięcy ofiar skrzywdzonych przez nadużycia w Kościele. Decyzja, jak podkreślił, poprzedzona długą modlitwą i namysłem.

„Milczenie pasterzy, którzy mogli zapewnić remedium i zapobiec nowym ofiarom, stało się coraz bardziej nie do obrony, stało się niszczycielską zbrodnią wobec Kościoła” – czytamy. „Zdawałem sobie sprawę z ogromnych konsekwencji, jakie może mieć moje świadectwo, ponieważ to, co zamierzałem ujawnić, dotyczyło następcy samego Piotra. Mimo to zdecydowałem się mówić, aby chronić Kościół, i oświadczam z czystym sumieniem przed Bogiem, że moje świadectwo jest prawdziwe” – napisał abp Vigano.

Zwrócił się on także do wiernych katolików, przywołując swe biskupie motto, zaczerpnięte z Drugiego Listu świętego Pawła do Tymoteusza: Scio cui credidi („Wiem, komu zaufałem” – 2 Tm 1, 12): „Wzbudźcie w sobie akt wiary i całkowitego zaufania do Chrystusa Jezusa, naszego Zbawiciela (…). Jest to czas pokuty, nawrócenia, modlitwy, łaski, dla przygotowania Kościoła, oblubienicy Baranka, do walki i zwycięstwa wraz z Maryją, w Jej walce przeciwko smokowi starodawnemu” – wezwał ksiądz arcybiskup.

Źródło: [link widoczny dla zalogowanych]

TYLKO U NAS! Pełny tekst listu księdza arcybiskupa Vigano po polsku
(...)
[link widoczny dla zalogowanych]


TYLKO U NAS! Pełny tekst drugiego listu księdza arcybiskupa Vigano po polsku
(...)
[link widoczny dla zalogowanych]


Trzeci list arcybiskupa Vigano. Pełny tekst w języku polskim
(...)
[link widoczny dla zalogowanych]

Za: [link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32401 Przeczytał: 127 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 10:49, 29 Wrz 2018 Powrót do góry

Arcybiskup Viganò apeluje o przerwanie milczenia

Image

W noszącym datę 29 września swym najnowszym liście były nuncjusz w USA, abp Carlo Maria Viganò wezwał Stolicę Apostolską do przerwania milczenia na temat zarzutów jakie postawił niektórym biskupom i kardynałom. W swym liście abp Viganò oskarżył także Watykan o prowadzenie skierowanej przeciw niemu kampanii „subtelnych oszczerstw”.

Abp Viganò utrzymuje, że motywem opublikowania przez niego „Świadectwa” i złamania przysięgi, iż nie będzie wyjawiał tego, co objęte jest „tajemnicą papieską”, była wyłącznie troska o dobro Kościoła oraz “stan wyższej konieczności”.

Stwierdza, że uczynił to z wielkim bólem oraz po długiej refleksji i modlitwie. Ubolewa z powodu milczenia Ojca Świętego a także wznieconej przeciw sobie kampanii „subtelnych oszczerstw”. Apeluje o zabranie głosu przez prefekta Kongregacji ds. Biskupów, kard. Marca Ouelleta, który mógłby na podstawie dokumentów znajdujących się w tej dykasterii potwierdzić wiele z stawianych przez niego tez.

A nawiązując do niedawnej wizyty w Watykanie kierownictwa episkopatu USA wzywa jego przewodniczącego, kard. Daniela DiNardo do wyjaśnienia, czy będzie miała miejsce wizytacja apostolska, o którą ubiegali się biskupi Stanów Zjednoczonych.

[link widoczny dla zalogowanych]

(Powyżej ten list jest zamieszczony)


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Czw 11:49, 22 Lis 2018, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32401 Przeczytał: 127 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 10:57, 29 Wrz 2018 Powrót do góry

Lisicki: Abp Vigano to osoba bardzo wiarygodna, trudno go dyskredytować

Image

Serdeczne powitanie papieża Franciszka i kardynała Theodore'a McCarricka

Arcybiskup Carlo Maria Vigano opublikował niedawno list, w którym zarzucił papieżowi Franciszkowi m.in. tuszowanie spraw molestowania seksualnego w Stanach Zjednoczonych. – Trudno jest go zdyskredytować, bo przez wiele lat był nuncjuszem w Waszyngtonie. Jeśli przez tyle lat sprawował swoją funkcję, to można założyć, że jest bardzo wiarygodny – powiedział w Polskim Radiu 24 red. naczelny "Do Rzeczy" Paweł Lisicki.

(...)

Redaktor naczelny "Do Rzeczy" podkreślił, że jeżeli wczytamy się w to świadectwo, to znajdziemy tam bardzo dużo konkretów. – Trudno sądzić, że to wszystko abp Vigano sobie wymyślił. W wywiadzie stwierdził, że dziennikarze powinni się dopytywać o dokumenty zgromadzone za czasów Benedykta XVI i o to, co się z nimi później stało – dodał.

– Gdybym miał szukać wspólnego mianownika tych spraw, chociaż bywa to zwodnicze, to uznałbym za niego kryzys braku wiary. Zakładam, że jakaś grupa księży w pewnym momencie tę wiarę traci, a jednocześnie ich homoseksualizm sprawia, że zaczynają żyć niezgodnie z dotychczasową nauką Kościoła. Jednocześnie się wspierają, bo to łączy takie środowiska, co wiąże się z osłabieniem dyscypliny. Po krótkim czasie zaczynają awansować i promują sobie podobnych. Sprawa dotyczy kard. McCarricka, co do którego nie ma wątpliwości. Stracił godność kardynalską, co jest pierwszą tego typu sprawą od 1927 roku. Te zarzuty, które mu stawiano były już znane znacznie wcześniej. Kompletna tolerancja dla niego musi wynikać z faktu, że funkcjonuje w takim środowisku. Inaczej sobie tego nie potrafię wyobrazić – mówił redaktor naczelny "Do Rzeczy".

(...)

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Nie 23:00, 07 Mar 2021, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32401 Przeczytał: 127 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 11:50, 22 Lis 2018 Powrót do góry

Synodalność w dobie kryzysu
(...)
http://www.traditia.fora.pl/kryzys-naduzycia-w-kk,20/synodalnosc-w-dobie-kryzysu-film,15915.html
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32401 Przeczytał: 127 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 16:12, 16 Gru 2018 Powrót do góry

Były rzecznik Watykanu apeluje o pełne wyjaśnianie przypadków pedofilii w Kościele

Image

Były rzecznik Stolicy Apostolskiej ks. Federico Lombardi SJ wezwał do pełnego opracowanie skandalu pedofilii wśród duchowieństwa. Jeśli Kościół katolicki nie zajmie się tą sprawą szczegółowo i we wszystkich aspektach, „będzie popadał z jednego kryzysu w drugi” – napisał włoski jezuita na łamach najnowszego numeru jezuickiego czasopisma „La Civiltà Cattolica”. Ostrzegł też przed określaniem tego tematu mianem rozdmuchanego lub próbą zamknięcia go. “To błędna droga” – uważa były dyrektor watykańskiego Biura Prasowego, który piastował ten urząd w latach 2006-2016.

Jego zdaniem Kościół katolicki nadal twierdzi, jakoby wykorzystywanie seksualne nieletnich było problemem Zachodu lub świata anglosaskiego. Niekiedy wśród zwierzchników kościelnych panuje „niewiarygodna naiwność”, stwierdził z ubolewaniem autor artykułu. Przestrzegł, że skandale pedofilskie mogą jeszcze wybuchnąć w innych krajach. „Trzeba patrzeć realnie, bardzo w tym pomaga rozsądna informacja” – dodał.

Włoski jezuita przypomniał, że już pierwszy wielki skandal pedofilii w USA w 2002 roku pokazał, że polityka instytucjonalnej samoobrony, tuszowania czy przenoszenia sprawców w stan spoczynku jest nietrwała. Media, niekiedy w sposób bardzo agresywny, wymogły na Kościele przejrzystość, która wcześniej była bardzo zaniedbana – podkreślił autor.

Przedstawiciele Kościołów powinni zdecydowanie oprzeć się skłonności do ochraniania siebie samych i instytucji, unikając niewygodnych sytuacji – zaznaczył ks. Lombardi. Zwrócił uwagę, że należy zdecydowanie odrzucić bagatelizowanie, tuszowanie i kłamstwo. Kościół musi się nauczyć „jasnego i przejrzystego komunikowania zarówno we własnych szeregach, jak i poza wspólnotą” – czytamy w artykule na łamach dwutygodnika „La Civiltà Cattolica”.

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32401 Przeczytał: 127 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 12:43, 11 Lis 2020 Powrót do góry

Odnośnie listów abp Vigano, ukazał się raport Stolicy Apostolskiej w sprawie McCarricka i wspominany jest abp Vigano. Wszystko wpisane tu:

http://www.traditia.fora.pl/kosciol-w-mediach-swiat,117/abp-mccarrick-oskarzony-i-przebywa-w-klasztorze-kapucynow,16821.html#81935

"Wobec nowego oskarżenia przeciwko McCarrickowi wysuniętemu w 2012 roku, abp Viganò, od niedawna nominowany nuncjuszem w Stanach Zjednoczonych, otrzymał wskazania do zbadania sprawy od prefekta Kongregacji ds. Biskupów. Z Raportu wynika, że nuncjusz jednak nie podjął wszystkich działań, które zostały mu zlecone. Ponadto, zachowując tę samą postawę, nie podjął znaczących kroków, aby ograniczyć aktywność oraz podróże krajowe i międzynarodowe McCarricka."

http://www.traditia.fora.pl/kosciol-w-mediach-swiat,117/abp-mccarrick-oskarzony-i-przebywa-w-klasztorze-kapucynow,16821.html#81941
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32401 Przeczytał: 127 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 18:56, 15 Maj 2021 Powrót do góry

W temacie abo Vigano:

L'arcivescovo Viganò sull’orlo dello scisma. La lezione inascoltata di Benedetto XVI - Arcybiskup Viganò na skraju schizmy - Nizauważona lekcja Benedykta XVI

Benedykt XVI awansował go na nuncjusza apostolskiego w Stanach Zjednoczonych w 2011 r. Dziewięć lat temu potulny papież teolog z pewnością nie mógł sobie wyobrazić, że arcybiskup Carlo Maria Viganò - który wrócił do życia prywatnego w 2016 roku, ale się nie ukrywa - obwiniłby go o to, że „oszukał” cały Kościół - ale to się nie ukrywa - obwiniłby go o to, że „oszukał” cały Kościół, aby uwierzył, iż Sobór Watykański II był odporny na herezje, a ponadto powinien być interpretowany w doskonałej spójności z prawdziwą odwieczną doktryną.

(...)

Oto pokrótce, jak papież Joseph Ratzinger rozwinął swoją egzegezę Soboru Watykańskiego II.

Zaczął od przypomnienia, że ​​nawet po soborze nicejskim w 325 r. Kościołem wstrząsały bardzo gorące konflikty, które skłoniły św. Bazylego do napisania:

Doktor Kościoła św. Bazyli o sytuacji w Kościele po Soborze Nicejskim. Bazyli porównuje ją do bitwy morskiej pośród mrocznej nawałnicy. Pisze między innymi: «Ochrypłe wrzaski tych, którzy skłóceni występują przeciw sobie; niezrozumiała gadanina, bezładny zgiełk krzyczących bez ustanku wypełnił już cały Kościół, zniekształcając — przez nadgorliwość lub uchybienia — prawdziwą naukę wiary»

Ale dlaczego reperkusje Vaticanum II były również tak sprzeczne? Benedykt XVI odpowiada, że ​​wszystko zależało „od jego hermeneutyki”, czyli od jego „klucza do interpretacji i zastosowania”.

Konflikt wynikał z tego, że „dwie przeciwstawne hermeneutyki znalazły się w konfrontacji i kłótni między sobą”.

Z jednej strony istniała „hermeneutyka nieciągłości lub zerwania”. Z drugiej „hermeneutyka reformy, odnowy w ciągłości jednego podmiotu Kościoła”.

(...)

[link widoczny dla zalogowanych]


Dwie hermeneutyki
(...)
[link widoczny dla zalogowanych]



Ta niedawna konferencja kardynała Waltera Brandmüllera, byłego przewodniczącego Papieskiego Komitetu Nauk Historycznych, jest przykładem historycznych ram dokumentów Soboru Watykańskiego II, umożliwiających ich poprawną interpretację:

Sobór Watykański II: Trudności interpretacji

[img]https://i0.wp.com/www.marcotosatti.com/wp-content/uploads/2020/06/Brandm%C3%BCller-1.png?resize=700%2C415&ssl=1[/img]

To, że interpretując dokumenty soborowe, można dojść do sprzecznych opinii, z pewnością nie jest nowością w historii soborów. Formułowanie prawd wiary oznacza wyrażanie niewypowiedzianej tajemnicy prawdy Bożej w języku ludzkim. Jest to jednak i pozostaje odważnym przedsięwzięciem, które św. Augustyn już porównał do dziecięcej próby opróżnienia morza wiadrem.

I w tym przedsięwzięciu nawet sobór ekumeniczny nie może zrobić nic więcej niż to dziecko.

Nie jest więc dziwne, że nawet nieomylne doktrynalne stwierdzenia soboru lub papieża mogą rzeczywiście zdefiniować prawdę objawioną - a zatem ograniczać ją w odniesieniu do błędu - ale nigdy nie uchwycą pełni Boskiej prawdy.

(...)

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32401 Przeczytał: 127 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 19:13, 15 Maj 2021 Powrót do góry

„Fake news” o Viganò i współpracownikach, zdemaskowany przez kardynała

Image

Stolica Apostolska milczy na temat [link widoczny dla zalogowanych] Milczą też kongregacja, której obowiązkiem jest czuwanie nad „doktryną wiary” oraz papież Franciszek, którego pierwotnym zadaniem jako następcy Piotra jest potwierdzanie wiary.

To, co leży u podstaw tej ciszy, jest prawdopodobne, by pozwolić Viganò samemu odpłynąć w samotności lub prawie.

W rzeczywistości, odkąd zaatakował Sobór Watykański II jako wylęgarnię herezji, argumentując, że musi on „porzucić to w całości i zapomnieć”, liczba osób, które zgadzają się z byłym nuncjuszem apostolskim w Stanach Zjednoczonych, zaczęła spadać. .


Viganò osiągnął szczyt swojego medialnego sukcesu 6 czerwca,
w swoim [link widoczny dla zalogowanych], którego określa jako „syna światła” przeciwko potędze ciemności, oraz entuzjastyczną reakcją [link widoczny dla zalogowanych], który stał się wirusowy.

(...)

[link widoczny dla zalogowanych]


Bardzo ciekawe arktykuły Sandro Magistra, tylko tłumaczyć, albo czytać z tłumaczem google.
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   



Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)