Forum Kościół Rzymskokatolicki Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Arcybiskup Piotr Marini...... Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 31739 Przeczytał: 230 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 15:23, 03 Paź 2007 Powrót do góry

Arcyszkodnik odchodzi !!!

Image

Jak podał Bolletino, w dniu dzisiejszym wierny uczeń Abpa Bugniniego, arcybiskup Piotr Marini przestał być papieskim ceremoniarzem (Mistrzem Pontyfikalnych Celebracji Liturgicznych). Przypomnijmy iż to ks./bp/abp Marini jest odpowiedzialny za wkręcanie pokornego ś+p Jana Pawła II w rozmaite postępowe ekscesy liturgiczne, różne "namaszczenia" krowim łajnem, okadzania przez indiańskich szamanów, zmuszanie Ojca świętego do "podziwiania" tańców "liturgicznych" roznegliżowanych panienek, "procesyj z darami" uskutecznianych przez "tubylcze" kobiety nie znające biustonosza i innych tego typu dziwactw.

Miejmy nadzieję iż z dniem dzisiejszym kończy się epoka nadużyć liturgicznych rozpowszechnianych i firmowanych przez Stolicę Apostolską, a zacznie się wreszcie epoka przestrzegania przepisów dyscyplinarnych, czego wszystkim czytającym nas biskupom, kapłanom i wiernym świeckim życzę.

Te Deum laudamus!

[link widoczny dla zalogowanych]


-----

aktualizacja: 01.10.2007 godz. 14:29

Serwis Polskiego Radia informuje:
Arcybiskup Piero Marini opuszcza po dwudziestu latach stanowisko mistrza papieskich ceremonii liturgicznych. Zwolennik posoborowej reformy i mszy w językach narodowych, był "reżyserem" największych watykańskich uroczystości za pontyfikatu Jana Pawla II, zwłaszcza w Roku Świętym 2000. Kardynał Joseph Ratzinger nie był entuzjastą wprowadzonych przez Mariniego innowacji, jak akompaniament muzyki afrykańskiej czy azjatyckie tańce w czasie mszy w bazylice świętego Piotra. Arcybiskup Marini był organizatorem pogrzebu polskiego papieża, a następnie konklawe i inauguracji pontyfikatu Benedykta XVI. Kilka lat temu oświadczył, że nie wyobraża sobie odejścia od reformy liturgii, przeprowadzonej po Soborze Watykańskim II przez Pawła VI. Jego obecność u boku papieża po wejściu w życie dekretu przywracającego mszę trydencką po łacinie byłaby więc - zdaniem obserwatorów - nie do pomyślenia. Tym bardziej, że Benedykt XVI ma taką mszę odprawić w Watykanie na początku grudnia.

Jasno ukazano powód, dla którego Abp Marini nie nadaje się na stanowisko, z którego został dzisiaj zdjęty: brak wyobraźni Smile


Image

[link widoczny dla zalogowanych]


Odchodzi wieloletni mistrz papieskich ceremonii

Arcybiskup Piero Marini opuszcza po dwudziestu latach stanowisko mistrza papieskich ceremonii liturgicznych. Zwolennik posoborowej reformy i mszy w językach narodowych, był "reżyserem" największych watykańskich uroczystości za pontyfikatu Jana Pawla II, zwłaszcza w Roku Świętym 2000.

Image

O odejściu arcybiskupa Mariniego mówiło się niemal od początku obecnego pontyfikatu. Kardynał Joseph Ratzinger nie ukrywał, że nie podobały mu się innowacje wprowadzone przez 64-letniego włoskiego hierarchę, jak akompaniament muzyki afrykańskiej czy skąpo ubrane azjatyckie tancerki w czasie mszy w bazylice świętego Piotra.

Arcybiskup Marini był organizatorem pogrzebu polskiego papieża, a następnie konklawe i inauguracji pontyfikatu Benedykta XVI. Kilka lat temu oświadczył, że nie wyobraża sobie odejścia od reformy liturgii, przeprowadzonej po Soborze Watykańskim II przez Pawła VI. Jego obecność u boku papieża po wejściu w życie dekretu przywracającego mszę trydencką po łacinie byłaby więc- zdaniem obserwatorów- nie do pomyślenia. Tym bardziej, że Benedykt XVI ma taką mszę odprawić w Watykanie na początku grudnia.

Arcybiskupa zastąpi ksiądz Guido Marini.

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pon 20:26, 05 Paź 2020, w całości zmieniany 3 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 31739 Przeczytał: 230 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 23:45, 17 Lis 2007 Powrót do góry

Nowym ceremoniarzem papieskim został, ks. Guido Marini.

Image

Jeden Marini zmienił się na innego, to poprostu zbiezność nazwisk.

Fragment wywiadu udzielonego przez nowego ceremoniarza papieskiego, ks. Guido Marini, serwisowi Petrus.

Przede wszystkim witam i życzę dobrej pracy

Dziękuję za życzenia, bardzo mi ich potrzeba. Jak Pan wie, jestem w Rzymie od niedawna, rozglądam się, uczę się i muszę stwierdzić: jest bardzo dużo do roboty, proszę mi uwierzyć.

Jeden Marini zmienia się na innego. Co Ksiądz może powiedzieć o swym poprzedniku?

Myślę o nim ciepło. Dał bardzo dużo Kościołowi, służył dwóm papieżom, a ja jestem dopiero na początku swej drogi.

Został Ksiądz wezwany do trudnej pracy...

Rzeczywiście. Życie każdego szefa ceremonii liturgicznych Ojca Świętego jest wypełnione problemami. Działamy na widoku, nie możemy pozwolić sobie na luksus czynienia dużych błędów.

Uważa się, że został Ksiądz powołany, ponieważ jest Ksiądz liturgicznie bardziej tradycyjny i przewidywalny niż Arcybiskup Piero Marini. Ale jaka jest Księdza koncepcja liturgii?

Jest taka, jakiej chce, i o jakiej naucza Kościół, nie mniej i nie więcej. Nie jestem osobą, która poszukuje wynalazków i dziwactw. Mogę się wydać banalny, ale liturgia jest przestrzeganiem zasad określonych przez Kościół, i nie widzę powodów, dla których miałbym ich nie przestrzegać.

Mówi się, że w Genui, gdzie Ksiądz pracował do niedawna, dba się o liturgię, jest ona spokojna i elegancka, bez dziwacznych upiększeń...

Ależ liturgia jest taka z natury. Powtórzę: nikt nie może działać przeciw liturgicznym prawom Kościoła. Msza jest darem, łaską, a nie przedstawieniem. Dlatego żadnych wynalazków, lecz tylko całkowite poszanowanie zasad liturgicznych.

Papież Benedykt XVI jest nie tylko wielkim teologiem, lecz również dobrym liturgistą. Przypisuje on liturgii, gdy jest poprawnie sprawowana, wielkie znaczenie...

Praca z Ojcem Świętym będzie dla mnie wielką łaską. Popularność papieża, jego nauczanie o prawdzie i odwadze, jest przed oczami wszystkich. Jeśli chodzi o liturgię, całkowicie zgadzam się z Ojcem Świętym: Msza jest Ofiarą.

Czy w księdza opinii zdarzały się ostatnio nadużycia liturgiczne?

Jak wiadomo, Kościół jest wielki. Ale, jak zauważył sam Papież w liście towarzyszącym Motu Proprio "Summorum Pontificum", zdarzały się nadużycia i ekstrawaganckie interpretacje przepisów. Mogę jednak powiedzieć, że ja na pewno nie będę autorem żadnego fabrykowania, i ograniczę się do skrupulatnego stosowania obowiązujących przepisów.

Przy okazji: co ksiądz sądzi o Motu Proprio liberalizującym msze w rycie trydenckim?

Zgadzam się w 100% z Motu Proprio, to akt zdrowego rozsądku, sprawiedliwości, wolności i dalekowzroczności.

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pon 17:25, 04 Mar 2019, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 31739 Przeczytał: 230 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 10:08, 07 Maj 2011 Powrót do góry

Wywiad: Abp Piero Marini

Wspominając Ojca Świętego Jana Pawła II: Abp Piero Marini - przewodniczący Papieskiego Komitetu ds. Międzynarodowych Kongresów Eucharystycznych, były Mistrz Papieskich Ceremonii Liturgicznych.

http://www.youtube.com/watch?v=CSkEs13Sivs&feature=youtu.be

(...)
Abp Piero Marini, wierny uczeń Abpa Bugniniego, który ustąpił ze stanowiska w 2007 r., pełniąc funkcję Mistrza Ceremonii Papieskich przez 20 lat, opowiadał się za reformami Soboru Watykańskiego II, w tym za uproszczeniem obrzędów, co miało według niego ułatwić aktywny udział wiernych we Mszy św.

W imię inkulturacji, czyli zintegrowania rytów kościelnych z lokalnymi zwyczajami, abp Piero Marini w 1998 r. odpowiedział pozytywnie na prośbę lokalnych biskupów, aby w bazylice św. Piotra przed papieżem, podczas liturgii rozpoczynającej Synod Biskupów Oceanii, zatańczył zespół skąpo ubranych tubylców z wysp Pacyfiku. Z kolei w 2002 r. podczas pielgrzymki Jana Pawła II do Meksyku, w stolicy kraju, również na prośbę tamtejszych hierarchów, ten sam abp Marini zezwolił lokalnemu szamanowi na przeprowadzenie „egzorcyzmu” na papieżu.

http://www.traditia.fora.pl/kosciol-w-mediach-swiat,61/spor-dwoch-marinich-o-liturgie,5506.html

Wywiad z ks. prał. Guido Marinim – nowym papieskim mistrzem ceremonii można przeczytać tu:
(...)
http://www.traditia.fora.pl/kosciol-w-mediach-swiat,61/piekno-w-liturgii-rozmowa-z-papieskim-mistrzem-ceremonii,6072.html

Papieski ceremoniarz o ''reformie reformy liturgicznej''
(...)
http://www.traditia.fora.pl/kosciol-ogolnie-i-na-swiecie,2/papieski-ceremoniarz-o-reformie-reformy-liturgicznej,3761.html


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pon 17:09, 04 Mar 2019, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 31739 Przeczytał: 230 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 20:46, 08 Maj 2011 Powrót do góry

O nowej książce abpa Piero Mariniego napisanej jeszcze w 2007 roku, "A Challenging Reform: Realizing the Vision of the Liturgical Renewal (Reforma pełna wyzwań: Realizacja wizji odnowy liturgicznej), możemy przeczytać tu:

przyhamuj, Marini!
(...)
[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pon 17:12, 04 Mar 2019, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Angelight
Użytkownik


Dołączył: 02 Wrz 2009
Posty: 319 Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Polska
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 18:34, 09 Maj 2011 Powrót do góry

Piero Marini to wyjątkowy posoborowy szkodnik. Benedykt XVI powoli czyści te szemrane towarzystwo
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 31739 Przeczytał: 230 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 10:31, 10 Maj 2011 Powrót do góry

Ale ... z kolei organizacja żonatych kapłanów, w Kanadzie, wypowiada się przychylnie odnośnie reform i propagują tę książkę.

Image

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Sob 15:29, 15 Sie 2020, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)