Forum Tradycji Katolickiej Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Heretyckie katechizmy ? Tak! Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 30275 Przeczytał: 269 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 9:11, 16 Lip 2007 Powrót do góry

Holandia:

Może nie wszyscy jeszcze w Polsce wiedzą, ( szczególnie młode pokolenie ) że Episkopat holenderski opracował i wydał w 1966 r. całkowicie heretycki katechizm, który wykluczał istnienie grzechu pierworodnego, nieomylność Papieża, obalił wszystkie dogmaty i przyczynił się do sprofanowania mszy Św. sprowadzając Ją do uczty na wzór protestancki. Oczywiście Komunia Św. na stojąco i do ręki, szafarze świeccy, ministrancki w służbie ołtarza, stały się od samego początku integralną częścią tej nowej już „Mszy Św.”

Owoc tego był taki ,że po kilkunastu latach Kościół holenderski przestał praktycznie istnieć. Życie religijne bez Tradycji, dogmatów, nadprzyrodzoności i poczucia sacrum nie ma racji bytu. Przed Soborem Holandia jako jedno z najmniejszych państw Europy wysyłała w świat największą liczbę misjonarzy, tzn. 13% z ogólnej liczby wszystkich państw europejskich. Dzisiaj nie ma tam powołań, pozostała tylko garstka księży staruszków. Wiele Kościołów całkowicie opustoszałych, w tym niektóre katedry, przejęły sekty ze Wschodu. ( Co się zmieniło ? prosze pisać ) Zamiast błogosławieństwa przyszło przekleństwo!

Gdyby reakcja odpowiednich Kongregacji w Watykanie, tak jak to zawsze bywało w przeszłości, była stanowcza, bezkompromisowa i natychmiastowa, można by było temu jeszcze zapobiec. Ale tak się nie stało. W samym Watykanie były już potężne siły, które temu sprzyjały. Papież Paweł VI chyba już nic nie mógł zrobić. Później interwencja Jana Pawła II zmierzająca do wycofania tego katechizmu została całkowicie zignorowana.

Dzisiaj jesteśmy świadkami tego co już Matka Boża w La Salette przepowiedziała, że duch Antychrysta przeniknie do najwyższych stanowisk w Kościele.

Dla pełniejszego obrazu należy dodać, że ten heretycki katechizm został przetłumaczony na wiele języków, przyczyniając się do zniszczenia wiary wielu milionów katolików, przyjęły go w mniejszym lub większym stopniu, prawie wszystkie episkopaty na Zachodzie.

Jego heretyckie idee przenikają też Kościół katolicki w Polsce. U nas podobną rolę jak katechizm holenderski pełni ksiązka „Planeta Ziemia – Mój dom” podtytuł Religia a nauka –zintegrowany kurs dla szkoł podstawowych i średnich." , której autorami SA protestanci.: Darek Sankey, Desmond Sullivan i Brenda Watson.


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Śro 13:01, 23 Lis 2016, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 30275 Przeczytał: 269 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 9:15, 16 Lip 2007 Powrót do góry

Francja:

W 1968 r. ks.Saudreau ( późniejszy biskup ) wydaje w miejsce dotychczas obowiązującego cały Kościół Św. katechizmu tzw. „Zasób obowiązkowy ( Fonds Obligatoire ) chwaląc się ,że pomagali mu w tym pastorowie i rabini . Ten „ nowy katechizm” odrzucił takie fundamentalne pojęcia jak: Grzech Pierworodny, Chrystus – Bóg, Duch Święty, Odkupienie, Przykazania, Objawienie Boże i wszelka nadprzyrodzoność. Nauka Kościoła Św. została w nim całkowicie pominięta.

Mimo kilku interwencji Stolicy Apostolskiej ( 1971, 1977 r. ) oraz Jana Pawła II, który w 1982 r. przyjmując biskupów rejonu Paryża przywołał ich do odpowiedzialności w tej dziedzinie. Wreszcie w 1983 r. ks. Kardynał Ratzinger przyjeżdża do Lyonu i Paryża , a w Katedrze Notce-Dame mówi o „kryzysie katechezy” oraz o „ pierwszym i wielkim błędzie skasowania katechizmu i uważania go za zacofany”

Wszystkie te interwencje zostały przez Episkopat Francuski zignorowane. A więc dzieci we Francji chodzące na katechizację już nic nie wiedzą o prawdziwej nauce Kościoła Św. i to w imię Soboru W II !!! Podobne katechizmy wprowadzono w wielu krajach Zachodu. Bardzo dużo ludzi na Zachodzie przez dłuższy czas uważało ( i bardzo wielu nadal tak uważa ), że to pochodzi od Papieża.

Nadużycia te przy biernej postawie większości katolików , doprowadziły we Francji i innych krajach zachodnich, najpierw do rozłamu wewnątrz Kościoła, a potem do obojętności religijnej i utraty wiary przez miliony wiernych , z których niektórzy przeszli na prawosławie lub padli ofiarą różnych sekt , szczególnie New Age, której celem jest wchłonięcie wszystkich religii.

Herezje te i najróżniejsze nadużycia już na początku pontyfikatu Jana Pawła II tak głęboko zapuściły korzenie, że praktycznie poza dramatycznym wołaniem: „Europo wróć do swoich korzeni chrześcijańskich „ Papież niewiele mógł uczynić. Chyba żeby się nawrócili kardynałowie i biskupi, którzy głównie do tej ruiny przez fałszowanie doktryny Koscioła Św. doprowadzili.


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Śro 13:02, 23 Lis 2016, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 30275 Przeczytał: 269 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 13:49, 26 Sie 2014 Powrót do góry

Dziś widzimy jaki jest stan katolicyzmu w Holandii czy Francji. Bardzo duzo w tym temacie tu jest, może jakieś przykłady:

Holandia: opłakany stan katolicyzmu
(...)
http://www.traditia.fora.pl/kosciol-ogolnie-i-na-swiecie,2/holandia-oplakany-stan-katolicyzmu,3374.html

http://www.traditia.fora.pl/kosciol-w-mediach-swiat,61/holandia-konferencja-o-kard-j-willebrandsie,2706.html

http://www.traditia.fora.pl/kosciol-ogolnie-i-na-swiecie,2/zmarl-slynny-flamandzki-modernista-o-edward-schillebeeckx,3303.html


Tak samo mozna mnożyć wątki odnośnie Francji.

http://www.traditia.fora.pl/kosciol-w-mediach-swiat,61/francja-50-lat-po-soborze-kraj-wciaz-katolicki-ale-bez,8805.html

http://www.traditia.fora.pl/kosciol-w-mediach-swiat,61/francja-wiecej-praktykujacych-muzulmanow,6684.html

http://www.traditia.fora.pl/kosciol-ogolnie-i-na-swiecie,2/francji-brakuje-kaplanow,3476.html

http://www.traditia.fora.pl/kosciol-ogolnie-i-na-swiecie,2/kosciol-we-francji-moje-refleksje-z-pobytu-tam,542.html

etc ... takich i im podobnych przykładów jest tu dużo więcej!


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Śro 13:04, 23 Lis 2016, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Puniek
Użytkownik


Dołączył: 03 Sie 2014
Posty: 26 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 11:39, 29 Sie 2014 Powrót do góry

Taka ciekawostka: Nasz Ksiądz proboszcz po skończonym okresie kolędowym na koniec Mszy w niedzielę odczytał sprawozdanie z wizyt duszpasterskich. I otóż co sie okazało? W niemałej liczbie spośród tych domów, w których przyjęto Księdza znajdowała się Biblia protestancka! I ludzie nawet o tym nie mieli pojęcia!
Ludzie kupując bardziej sprawdzają nową komórkę niż to kto wydał Biblię, którą kupują do domu na lata!

Pozdrawiam


Ostatnio zmieniony przez Puniek dnia Pią 11:40, 29 Sie 2014, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 30275 Przeczytał: 269 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 13:08, 23 Lis 2016 Powrót do góry

Abp Marcel Lefebvre wspomina:

"...Złe katechizmy

Otóż jest pewne, że począwszy od soboru, złe katechizmy rozpowszechniły się we wszystkich krajach świata, a w pierwszym rzędzie w Holandii. Po katechizmie holenderskim nastały inne, naprawdę obrzydliwe.

Zapewne najbardziej szokujący był belgijski katechizm Roeach (Ruach - hebr. Duch) dla gimnazjalistów, zawierający komiksowe obrazki nagich dzieci zadających wulgarne pytania nt. seksu i angażujących się w erotyczne .. zabawy", a także poruszający kwestie życia płciowego z pozycji jawnie przeciwnych katolickiej moralności.

Wcale nie przesadzam. Posiadam katechizmy z Kanady; jest to prawdziwa obrzydliwość! Napełnia się serce dziecka duchem marksistowskim, duchem rewolucyjnym, wymierzonym przeciwko rodzicom.

Jeden z tych katechizmów nosi tytuł Zerwanie. Wyjaśnia się w nim dziecku, że postęp następuje poprzez zerwanie - i daje odpowiednie przykłady: należy zerwać ze środowiskiem, tak jak małe pisklę przebija skorupkę jajka, żeby z niego się wydostać. Dziecko winno zatem również wyjść ze swojej skorupki, to znaczy rodziny, która krępuje jego rozwój. Winno więc zerwać z własną rodziną, z własnymi rodzicami, następnie zaś ze społeczeństwem, ponieważ ono nas krępuje i jest konwencjonalne. Bardzo łatwo jest znaleźć przykłady: czujemy się nieswojo w społeczeństwie, w szkołach nie można ani uczyć, ani robić tego, co się chce, zawsze jest się ograniczanym, kierowanym ... Należy zatem zerwać z tym wszystkim i ... ilustruje się ten katechizm obrazkami wzniesionych pięści. Oto czego naucza się katolickie dzieci we wszystkich szkołach Kanady! Czy więc należy być posłusznym tym biskupom?

Czy pod pretekstem, że należy słuchać biskupów, rodzice winni to zaakceptować? To niemożliwe!

Zmiany w kościołach

Poza tym biskupi wymagają od swoich księży, aby przebudowali wszystkie kościoły. Sobór minął, nadeszły reformy. Należy usunąć ołtarze, te ogromne, zdobiące je tabernakula, zniszczyć to wszystko, wyrzucić figury, oczyścić Kościół ze wszystkich staroci, relikwii. Trzeba usunąć z ołtarzy krzyże, ponieważ przeszkadzają w odprawianiu twarzą do ludu. Najświętszy Sakrament również przeszkadza, umieszcza się go zatem w ścianie, byle tylko mieć prosty stół ołtarzowy, taki, jakiego rzekomo wymagają zreformowane przepisy liturgiczne. Należy też uprościć dekoracje. W końcu trzeba wziąć nowe modlitwy; zresztą jest ich duży wybór.

Wyliczam z pamięci: istnieją cztery oficjalne kanony, następnie trzy przeznaczone dla dzieci, inne w mszach za zmarłych, inne w mszach ślubnych, oczywiście nie licząc tych, które wymyśla się na poczekaniu.
Jest to kompletny bałagan, desakralizacja liturgii, profanacja. Umieszcza się Pana Jezusa na uboczu, usuwa oznaki adoracji, dochodząc przez to do pewnego rodzaju lekceważenia Jego obecności. Czy to jest dobre? Spójrzcie na skutki, osądźcie drzewo po owocach!

Czyż na widok takich skutków można jeszcze twierdzić, że tego typu posłuszeństwo było dobre? Nie, gdyż będąc posłusznymi, księża współdziałali w dechrystianizacji swoich parafii oraz w profanacji rzeczy najświętszych.

Zręczny atak przeciwko sutannie

Podobnie nakłoniono ich do zrzucenia sutanny. Przeżyłem ten epizod w 1962 r., gdy byłem biskupem Tulle; dobrze sobie przypominam zebranie u abp. Richauda, biskupa Bordeaux (nie był jeszcze wtedy kardynałem), razem ze wszystkimi biskupami regionu. Arcybiskup Richaud przedłożył nam pismo, które nadeszło z Paryża: "Co obecnie należy sądzić o noszeniu sutanny przez francuskich księży?".

List pozwalał się domyślać, że byłoby dobrze, aby biskupi zastanowili się nad tym problemem i ostatecznie pozostawili księżom swobodę wybrania ubioru jeszcze odróżniającego ich od innych ludzi, lecz który nie byłby już sutanną. Była to bardzo wielka zmiana. Reakcja biskupów południowo-zachodniej Francji była w pełni negatywna. Żądać od francuskich księży, aby już nie nosili sutanny? Cóż powiedzieliby na to wierni? To niemożliwe! Zapewniam was, wszyscy biskupi byli temu przeciwni. Arcybiskup Richaud włączył się do rozmowy; był on już nieco uzależniony od biskupa Paryża:
- Wiecie, ja na przykład, idąc na przechadzkę albo jadąc z Bordeaux do Paryża, czułbym się o wiele swobodniej jedynie w koloratce, aniżeli w sutannie.
Wtedy było rzeczą nie do pomyślenia zobaczyć francuskiego biskupa bez sutanny; byłby to skandal! Osądźcie zatem pogardę biskupa Bordeaux względem sutanny ...

Później pewnego pięknego dnia dowiedzieliśmy się, że podjęto decyzję w Paryżu, następnie w Lyonie, potem w dużych miastach; był to koniec, biskupi ulegli ... Księża zdejmowali na wyścigi sutanny, początkowo zachowując koloratkę, a potem zakładali całkowicie cywilne ubrania; to był koniec! Czy to była słuszna decyzja? Należy teraz zobaczyć skutki: księża porzucający stan kapłański oraz wszyscy ci, co do których dzisiaj już nie wiadomo, czy jeszcze są księżmi, czy już nie! Wszystko to również wpłynęło na zanik powołań…”

Abp Marcel Lefebvre - konferencja 23 listopada 1980 r. Angers (Francja)


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Czw 17:05, 11 Lip 2019, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 30275 Przeczytał: 269 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 11:34, 28 Lis 2018 Powrót do góry

Kard. Müller o przyczynach kryzysu Kościoła w Holandii
(...)
http://www.traditia.fora.pl/kosciol-ogolnie-i-na-swiecie,2/holandia-oplakany-stan-katolicyzmu,3374.html#78739
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)