Forum Kościół Rzymskokatolicki Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Świat przygląda się, jak Brazylia zmierza w kierunku.... Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32722 Przeczytał: 39 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 19:30, 03 Sie 2008 Powrót do góry

Świat przygląda się, jak Brazylia zmierza w kierunku dyktatury homoseksualnej

Image

Ustawa, która została już przyjęta przez Brazylijskie Zgromadzenie Deputowanych, a obecnie prace nad nią kontynuowane są w Senacie, pokazuje rodzaj dyktatury, jaką ruch homoseksualny chciałby narzucić chrześcijańskiemu światu. Jeśli ustawa ta stanie się obowiązującym prawem, wówczas będzie można karać więzieniem tych, którzy krytykują ideologię i praktykę homoseksualną. Umocni to ruch homoseksualny na całym świecie.

Ustawa ta obnaża prawdziwe cele ruchu homoseksualnego i dlatego ma decydujące znaczenie dla zwolenników „wolnej miłości” na całym świecie.

Prześladowanie religijne

Biskup Redovino Rizzardo z Dourados w stanie Mato Grosso do Sul przestrzegł przed nią: – „Senat Federalny rozpatruje projekt ustawy 122/2006 mającej chronić tych, którzy wybrali postawy i praktyki homoseksualne... Jeśli zostanie przyjęta, wówczas będzie ona krępować Kościół katolicki, który stara się naśladować Ewangelię. Dlatego, ksiądz, który w swojej homilii potępi homoseksualizm będzie sądzony za "spowodowanie moralnego, etycznego, filozoficznego lub psychologicznego skrępowania". Decyzja podjęta przez rektora seminarium o nieprzyjęciu na studia homoseksualnego studenta, może przynieść mu trzy- lub czteroletnie uwięzienie” – stwierdził hierarcha.

Homoseksualizm nie jest źródłem praw

Ksiądz Luiz Carlos Lodi de Cruz, zasłużony obrońca życia, zwalczający aborcję i homoseksualizm, opublikował artykuł, w którym sprzeciwia się tej ustawie. Wykazał w nim, że wpisuje się ona w proces systematycznie prowadzonej przez rząd prezydenta Luisa Inacio Luli da Silva ofensywy przeciw życiu i rodzinie, sprzeciwiającej się bezpośrednio fundamentalnym zasadom moralności katolickiej.

W swoim artykule zatytułowanym „Rząd Luli i zwalczanie czystości” ks. Lodi da Cruz dokonuje porównania między ruchami na rzecz aborcji i homoseksualizmu: „W rządzie Luli sprawa proaborcyjna, która atakuje życie ludzkie idzie w parze ze sprawą pro-homoseksualną, która atakuje cnotę czystości, na której zbudowana jest rodzina. Od początku 2003 r. rząd aktywnie realizuje program, zarówno krajowy, jak i we współpracy z organizacjami międzynarodowymi (ONZ i OAS), wychwalając homoseksualizm i traktując tych, którzy mu się sprzeciwiają jak (homofobicznych) kryminalistów”.

Po przedstawieniu chronologicznej listy wszystkich pro-homoseksualnych posunięć, które przedsięwziął rząd Luli, ks. Lodi da Cruz analizuje ustawę, która będzie dla homoseksualistów źródłem przywilejów: „Co to znaczy? Znaczy to, że oprócz podstawowych praw gwarantowanych przez Konstytucję federalną dla wszystkich ludzi ci, którzy praktykują homoseksualizm będą mieć także prawa ze względu na praktyki homoseksualne. Ustawa przyznaje prawa homoseksualistom, nie ze względu na godność osoby, lecz ze względu na to, że są homoseksualistami. A przecież homoseksualizm (rozumiany jako praktykowanie stosunków cielesnych pomiędzy osobami tej samej płci) jest występkiem przeciw naturze, z tego powodu nie można nikomu nadawać jakichkolwiek praw”.

Występek jako źródło zasług

Podobnie komentuje prawnik Maria das Dores Dolly Guimaraes, przewodnicząca Federacji Ruchów na rzecz Obrony Życia z Sao Paulo. Według niej zgodnie z ustawą „homoseksualizm przestaje być występkiem a staje się źródłem zasług. Ponadto, ktokolwiek odważy się krytykować zachowanie homoseksualne będzie ścigany jak za przestępstwo”.

Co więcej, zaznacza ona, że „to chrześcijanie będą pierwszymi, którzy będą cierpieć prześladowania”.

Maria das Dores Dolly Guimaraes podaje przykłady niektórych zapisów ustawy:

– „Proponowana ustawa zamierza karać pozbawieniem wolności od lat dwóch do pięciu każdego, kto ośmieli się zakazać lub przeciwdziałać publicznemu praktykowaniu obscenicznego aktu (okazywaniu uczuć) przez homoseksualistów (art. 7). Taka sama kara spotka gospodynię domową, jeśli zwolni ona opiekunkę do dzieci, gdy wyda się, że jest lesbijką.” (art. 4)

– „Ksiądz, który potępi homoseksualizm w swoim kazaniu będzie mógł być ścigany na mocy art. 8 z powodu wywołania... etycznego, filozoficznego lub psychologicznego skrępowania”, a „rektor seminarium który odmówi przyjęcia na studia homoseksualnego studenta, może być skazany na karę od trzech do pięciu lat pozbawienia wolności (art. 5)”.


„Homoseksualne Prawo Knebla”

Proponowana ustawa stała się znana w Brazylii jako „Homoseksualne Prawo Knebla”, gdyż jeśli zostanie przyjęta jakakolwiek forma potępienia czy krytyki homoseksualizmu będzie nielegalna.

Jest to dokładnie tytuł analizy tej ustawy dokonanej przez prawnika Paulo Medeirosa Krause: „Homoseksualne Prawo Knebla, nadzwyczajne prawa dla gejów, ich niekonstytucyjność i totalitaryzm”, w której autor stwierdza: – „Planowana ustawa jest jawnie niekonstytucyjna i wzywa do wprowadzenia totalitaryzmu oraz państwowego terroryzmu ideologicznego z rażącym naruszeniem równości wobec prawa, swobody wypowiedzi własnych myśli, rażącym naruszeniem wolności sumienia i przekonań, niedyskryminacji z powodów religijnych, filozoficznych lub politycznych przekonań, a także z powodu naruszenia zasad kodeksu postępowania karnego oraz prawa materialnego (art. 5, ust. IV, VI, VIII, LIV brazylijskiej konstytucji)”.

W innym artykule prasowym na ten sam temat Krause wykazuje, że u podstaw tej ustawy leży ideologiczny marksizm. „To, co naprawdę kryje się za proponowaną ustawą, to próba narzucenia dogmatu o moralności i naturalności homoseksualizmu. Ten dogmat nie jest naukowy, lecz ma swoje ideologiczne korzenie marksistowskie. Zaprzeczanie tej rzekomej prawdzie stałoby się karalne przez prawo. Nic nie mogło by być bardziej agresywne i niedopuszczalne. Jest to ideologia policyjna... Oczywiście prawo nigdy nie mogłoby zmusić nikogo do przyjęcia dogmatu o nieomylności papieskiej, ale prawo to narzuciłoby wszystkim Brazylijczykom dogmat o nieomylności (marksistowskich myślicieli) Ericha Fromma i Herberta Marcuse” – stwierdza prawnik.

Homoseksualizm nie jest „płcią” lecz zachowaniem

Prof. Uziel Santana ze stanowego uniwersytetu Sergipe wyjaśnia w prosty i kategoryczny sposób, dlaczego „Homoseksualne Prawo Knebla” jest niezgodne z konstytucją. „Dlaczego projekt ustawy 122/2006 jest niezgodny z konstytucją? Jest on niekonstytucyjny dlatego, że art. 5 konstytucji stanowi, iż pierwszym i fundamentalnym prawem oraz gwarancją jaką mają mężczyźni i kobiety jest równość praw i obowiązków. Zatem konstytucja nie uznaje trzeciej płci: homoseksualnej. Zatem, jak zwykła ustawa może próbować wprowadzić nadzwyczajne prawa dla tej płci i uniemożliwić krytykowanie tych, którzy jako homoseksualiści nie są nawet uznani przez konstytucję? Czy homoseksualiści tego chcą czy nie, są jedynie mężczyznami lub kobietami dla naszej Magna Carty” – podkreśla Santana.

Ustanowienie państwa policyjnego

Wypada zakończyć tę analizę ostrzeżeniem cytowanego już biskupa Dourados, Jego Ekscelencji Redovino Rizzato, przestrzegającego przed niebezpieczeństwem, iż Brazylia może stać się pierwszą dyktaturą homoseksualną. Można sobie wyobrazić, jakie mogłyby być reperkusje dla reszty świata. „Wszystko wskazuje na to, że jeśli ustawa ta zostanie
zatwierdzona, oprócz fundamentalnych praw gwarantowanych obywatelom brazylijskim homoseksualiści będą posiadali przywieje i udogodnienia z powodu ich seksualnego wyboru. A ci, którzy sprzeciwiają się homoseksualnemu zachowaniu będą musieli zachować milczenie lub być gotowymi na zajęcie celi w jednym z więzień w kraju” – ostrzega brazylijski hierarcha.


Źródło: tfp.org, AS
[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Nie 11:12, 13 Lut 2022, w całości zmieniany 3 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32722 Przeczytał: 39 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 12:33, 30 Cze 2011 Powrót do góry

Brazylia: kard. Scherer oburzony homoseksualną prowokacją antykatolicką

Oburzenie z powodu wyszydzania religii i symboli katolickich podczas niedzielnej 15 edycji „Parady Równości” w Sao Paulo wyraził tamtejszy metropolita, kard. Odilo Pedro Scherer. Wypowiadając się dla dziennika „O Estado de S. Paulo” brazylijski purpurat skrytykował umieszczenie podczas tej imprezy plakatów z wizerunkiem świętych na głównej ulicy miasta – avenida Paulista.

Kardynał Scherer zaznaczył, że instrumentalne użycie obrazów przez organizatorów przemarszu homoseksualistów „obraża uczucia religijne członków Kościoła Katolickiego”. Świadczy też o braku szacunku dla ludzi wierzących. Zdaniem kardynała organizatorzy marszu użyli tych plakatów specjalnie, aby uderzyć w Kościół, gdyż „publicznie wypowiada się on przeciwko związkom homoseksualnym”.

Metropolita Sao Paulo skrytykował użycie przez nich jako hasła słów zaczerpniętych z Ewangelii św. Jana: „Kochajcie się wzajemnie”. – Jezus nakazuje – kochajcie się wzajemnie, jak ja was umiłowałem – użycie tylko części tego nakazu, wyrwanego z kontekstu dla potrzeb marszu homoseksualistów jest użyciem niewłaściwym, instrumentalizowaniem słów Jezusa – stwierdził kard. Scherer.

Hierarcha zapewnił, że strona kościelna zastanawia się nad środkami, jakie należy podjąć celem ochrony symboli i przekonań religijnych. – Kto pragnie być respektowany również powinien respektować innych – dodał brazylijski hierarcha.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Nie 11:13, 13 Lut 2022, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32722 Przeczytał: 39 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 22:08, 12 Cze 2015 Powrót do góry

Brazylijczycy oburzeni na gejów za profanację krzyża

Image

Gejowskie zabawy z krzyżem

W Brazylii narasta fala konsternacji i oburzenia po ostatniej paradzie gejów w São Paulo. W tym roku homoseksualiści nie ograniczyli się jedynie do szerzenia deprawacji i wynaturzeń, ale ostentacyjnie uderzyli w chrześcijaństwo, publicznie profanując krzyż i inne symbole tej religii. Niektórzy deputowani domagają się prawnego zakazu takich aktów pogardy i nietolerancji.

Kard. Odilo Pedro Scherer z São Paulo wyraził zdecydowany sprzeciw podkreślając, iż doszło do banalizacji obrazów religijnych, i domagając się należnego szacunku wobec religii katolickiej.

Z kolei bp Henrique Soares da Costa z diecezji Palmares w stanie Pernambuco poprzez dostępne portale społecznościowe zamieścił swój komentarz do tych smutnych wydarzeń. Według niego brak szacunku dla symboli religijnych jest przejawem degradacji społecznej. „Pozostaje mi tylko ubolewać nad społeczeństwem, które popadło w degradację; żal mi osób, które zagubiły kierunek, sens życia, wartości. Widząc, dokąd doszliśmy, gdzie zaszło społeczeństwo, dokąd zaszli niektórzy homoseksualiści, trzeba ubolewać” – stwierdził z bólem wspomniany biskup.

W podobnym duchu wyraziła się bardzo znana i popularna piosenkarka Elba Ramalho, zaangażowana w ruchu obrony godności życia ludzkiego. Wydarzenie określiła mianem bluźnierstwa przeciw Krzyżowi świętemu i owocu nietolerancji religijnej rozpowszechnianej aktualnie w świecie. „Jest to kultura nienawiści i śmierci wyrażana przez ekstremistyczne ruchy, cieszące się poparciem wpływowych mediów i prowadzone do skrajności przez tych, którzy sądzą, że wolność wyraża się w odrzuceniu drugiego” – zaznaczyła Elba Ramalho.

Katolicki deputowany federalny Eros Biondini, należący do chrześcijańskiej grupy parlamentarnej, również stanowczo skrytykował praktykę profanacji symboli religijnych przez uczestników parady gejowskiej. „To smutne. Należy ubolewać nad tym, że ktoś, kto domaga się szacunku dla siebie, nie szanuje i wyśmiewa się z pogardą z największego znaku chrześcijan, z krzyża Chrystusa! Jestem przekonany, że ta scena godna ubolewania nie przedstawia zachowania homoseksualistów, którzy legalnie walczą przeciw dyskryminacji i uprzedzeniom. Zagnieździła się w Brazylii kultura nienawiści! Ja wierzę w kulturę pokoju, życia i Miłości” – wyraził się wspomniany polityk.

Jeżeli z jednej strony walczący homoseksualiści domagają się penalizacji homofobii, to z drugiej strony wielu parlamentarzystów zdecydowanie prosi o penalizację chrystofobii.

Z początkiem tego tygodnia w parlamencie złożono projekt prawny uznający za przestępstwo pejoratywne używanie symboli religijnych w manifestacjach aktywistów społecznych lub politycznych, gdyż w ten sposób promują oni nietolerancję. Poszczególni obywatele – za pośrednictwem witryny internetowej

– mogą wyrażać poparcie dla tego projektu prawnego.

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Nie 11:18, 13 Lut 2022, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32722 Przeczytał: 39 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 11:25, 13 Lut 2022 Powrót do góry

A.D. 2022 rok


Jak nie homoseksualne prowokacje antykatolickie i gejowskie profanacje - o czym powyżej - to dziś czytam:


Komuniści zakłócili Mszę św. w Brazylii

Image

W brazylijskiej Kurytybie doszło do profanacji. Członkowie brazylijskich partii komunistycznych wtargnęli podczas Mszy do kościoła Matki Bożej Różańcowej w centrum miasta. Wymachując czerwonymi flagami napastnicy wykrzykiwali obraźliwe hasła pod adresem kapłanów i wiernych. Pretekstem do manifestacji były rasistowskie ataki z Rio de Janeiro, w których dwóch czarnoskórych straciło życie.

Arcybiskup José Antônio Peruzzo w oficjalnej nocie podkreślił, że kościół zbudowany w 1737 r. rękami czarnych niewolników, zawsze był otwarty dla wszystkich, którzy przybywali, aby się w nim pomodlić, niezależnie od koloru skóry. „To otwarta na różnorodność ras świątynia. Uczestniczący w Mszach, czy turyści wyznający inne religie, nigdy nie byli w niej traktowani z pogardą, w duchu rasistowskim. Wszyscy odwiedzający kościół jak dotąd zachowali się z szacunkiem” – napisał hierarcha.

Archidiecezja Kurytyby w opublikowanym oświadczeniu stanowczo potępiła profanację podkreślając, że doszło nie tylko do ataku na świątynię, ale także do złamania prawa i zamachu na wolności obywatelskie. „Naszym celem nie jest upolitycznienie wydarzenia czy zaostrzenie reakcji. To, czego pragniemy, to ochrona godności tej wspaniałej i historycznej świątyni oraz szacunku do naszej religii” – czytamy w oświadczeniu.

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)