Forum Kościół Rzymskokatolicki Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 W Palermo kolejne świątynie przerabiane są na noclegownie... Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32656 Przeczytał: 55 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 18:34, 19 Cze 2014 Powrót do góry

Lampedusa: lekarze z Zakonu Maltańskiego wśród uchodźców

Image

[link widoczny dla zalogowanych]

Praktycznie każdego dnia do południowych wybrzeży Włoch docierają kolejne łodzie z uchodźcami. Ośrodki pomocy są przepełnione. Władze Italii proszą Europę o wsparcie.

W stawianie czoła przedłużającemu się kryzysowi humanitarnemu aktywnie włącza się także Kościół, m.in. za pośrednictwem Caritas. W Palermo kolejne świątynie przerabiane są na noclegownie dla uchodźców. Także lekarze z Zakonu Maltańskiego przez całą dobę niosą im pomoc. Specjalne ekipy dyżurują nie tylko w ośrodkach dla migrantów, ale także na łodziach niosących im ratunek. Na jednej z nich przez 45 dni pracowała doktor Giada Bellanca. Tylko podczas pierwszego dyżuru jej zespół uratował 1160 uchodźców. Włoska lekarka podkreśla, że uchodźcy są ogromnie wdzięczni za otrzymaną pomoc i proszą jedynie, by traktować ich jak normalnych ludzi.

„Migranci. Osobiście, kiedy docierają do wybrzeży Italii, wolę o nich mówić «goście». Tak w rzeczywistości jest, gościmy ich w ramach operacji «Mare Nostrum - Nasze Morze». Nie możemy ich traktować jak przestępców – mówi doktor Bellanca. - Musimy pamiętać, że zanim wsiedli do tych wyniszczonych łodzi czy pontonów byli normalnymi ludźmi. Może bardzo biednymi, może żyjącymi w okrutnych warunkach, ale normalnymi. Mieli rodziny, robili zakupy, odprowadzali dzieci do szkoły, pracowali, robili projekty na przyszłość, może chcieli wybudować dom. Tak jak każdy z nas tutaj. I o tym nie wolno nam zapominać. Gdy wyławiamy ich w często ciężkim stanie, oni nie przestają być ludźmi. Nie mamy prawa na nich patrzeć inaczej. To ludzie, którzy są tacy sami jak my”.

Doktor Bellanca wyznaje, iż ogromnym zaskoczeniem był dla niej fakt, że wśród syryjskich uchodźców, którym niosła pomoc, jest bardzo wielu ludzi doskonale wykształconych i mających dobry fach w ręku. Gdyby nie wojna, nigdy nie opuściliby swojej ojczyzny. „To zmieniło moje patrzenie na to, co się dzieje po drugiej stronie morza. Każdy z tych ludzi, decydując się na tak dramatyczną podróż, robił to w nadziei na normalne życie” - podkreśla lekarka. Wspomina nadzieję, jaka pojawiała się w oczach setek uratowanych przez nią ludzi po tym, jak usłyszeli, że są we Włoszech. „Wielu z nich wsiadając w Afryce do łodzi nie ma najmniejszego pojęcia, gdzie wyląduje – mówi doktor Bellanca. - Wiedzą jedynie, że Europa oznacza dla nich możliwość godnego życia”.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Nie 9:56, 21 Cze 2020, w całości zmieniany 3 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32656 Przeczytał: 55 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 18:41, 19 Cze 2014 Powrót do góry

Teresa napisał:
(...)W Palermo kolejne świątynie przerabiane są na noclegownie dla uchodźców. (...)

W Palermo zrobiono ze świątyni sypialnię dla uchodźców:

Image

Image

Image

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32656 Przeczytał: 55 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 13:10, 25 Cze 2014 Powrót do góry

Kościoły we Włoszech zamienione na hotele i noclegownie dla muzułmanów!

Kto by przypuszczał, że tak wiele ofiar w budowie miejsc poświęconych w kulcie Bogu, na chwałę Boga, będą dziś rozpowszechniać kult człowieka?


[link widoczny dla zalogowanych] [link widoczny dla zalogowanych] [link widoczny dla zalogowanych] [link widoczny dla zalogowanych]

(proszę kliknąć na zdjęcie to się powiększy)

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Nie 10:03, 21 Cze 2020, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32656 Przeczytał: 55 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 10:44, 18 Kwi 2015 Powrót do góry

Kościoły we Włoszech zamienione na hotele i noclegownie dla muzułmanów! A tymczasem ... 12 chrześcijan wrzuconych do morza przez muzułmanów, którzy wraz z nimi płynęli pontonem z Libii na Sycylię.

Włosi oburzeni utopieniem 12 chrześcijan

Image

„Chrześcijanie, którzy uciekali z Afryki przed islamskim fundamentalizmem, giną teraz również na morzu z rąk tych samych fundamentalistów”. Tak sycylijski biskup Domenico Mogavero, odpowiedzialny we Włoszech za duszpasterstwo migrantów, komentuje los 12 chrześcijan wrzuconych do morza przez muzułmanów, którzy wraz z nimi płynęli pontonem z Libii na Sycylię.

Ze świadectw ocalałych wyłania się dramatyczny obraz zagłady. „Tutaj modlimy się tylko do Allacha” – usłyszał nigeryjski chłopak, kiedy wystraszony przedostającą się do pontonu wodą zaczął modlić się do Jezusa o ocalenie. Dwaj muzułmanie zagrozili mu, że jeśli nie przestanie się modlić, wrzucą go do wody. I tak rzeczywiście się stało. W tym momencie obecni na pokładzie mahometanie, którzy stanowili większość pasażerów, wpadli w furię. Z okrzykiem „Allach akbar” na ustach, rzucili się na pozostałych chrześcijan, chcąc ich wrzucić do wody. W sumie utopiono 12 wyznawców Chrystusa. Pozostali połączyli się w żywy łańcuch i dzięki temu ocaleli.

Incydent ten wywołał wielkie oburzenie we Włoszech. Sekretarz generalny tamtejszego episkopatu bp Nunzio Galantino przyznaje jednak, że taki rozwój wydarzeń był do przewidzenia. „Można się było tego spodziewać w tym sensie, że mamy do czynienia z postępującym zdziczeniem pod wpływem ideologicznej propagandy. Teraz to przeciwstawianie jednych drugim, roszczenia odwołujące się do religii, lecz nie mające z nią nic wspólnego, sięgają zenitu, prowadzą do konkretnych zachowań, konfliktów. Jest to krok naprzód w zdziczeniu, w instrumentalnym traktowaniu religii” – stwierdził bp Galantino.

Z kolei przewodniczący Unii Wspólnot Muzułmańskich we Włoszech apeluje, by zbrodni popełnionych przez jego współwyznawców nie przypisywać całemu islamowi. Ezzedine Elzir podkreśla, że trudno jest mu wyobrazić sobie podobną zbrodnię. Przyznaje jednak, że dla muzułmanów Jezus, choć jest wielkim prorokiem, nie może być adresatem modlitwy. „Muzułmanie modlą się tylko do Boga” – dodaje Elzir.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Nie 10:04, 21 Cze 2020, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32656 Przeczytał: 55 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 9:38, 01 Sie 2015 Powrót do góry

7 tys. migrantów we włoskich klasztorach

Image

Kościół w Palermo gotowy na przyjęcie migrantów

Ponad 7 tys. migrantów znalazło schronienie we włoskich klasztorach i strukturach zarządzanych przez zakony. Jest to konkretna odpowiedź na apel Papieża Franciszka, by pustoszejących klasztorów nie zamieniać w dochodowe hotele, lecz oddać je do dyspozycji uchodźców i potrzebujących. Swe podwoje otworzyli m.in. franciszkanie, kombonianie, skalabrynianie, a także zgromadzenia żeńskie od południa po północ Włoch. Mówi Oliviero Forti, odpowiedzialny za kwestię migrantów we włoskiej Caritas.

„W odpowiedzi na słowa Papieża zagospodarowaliśmy w klasztornych strukturach ponad 7 tys. miejsc. Jest to dość pokaźna liczba będąca konkretną odpowiedzią na przedłużający się kryzys migracyjny – mówi Forti. - Ściśle współpracujemy z władzami lokalnymi. Zapewniamy potrzebującym nie tylko dach nad głową i wyżywienie, ale pomagamy też w załatwieniu formalności związanych z otrzymaniem azylu czy statusu uchodźcy. Praca ta sama w sobie nie jest łatwa, a utrudnia ją jeszcze odczuwalny wzrost nieprzychylnej atmosfery odnośnie do rosnącej liczby uchodźców, utożsamianych często z terroryzmem i niekończącymi się problemami. Nie sprzyja to poprawie sytuacji, która sama w sobie jest bardzo delikatna”.

W obliczu narastającej fali migrantów kard. Angelo Scola zaapelował do wiernych swej archidiecezji, by każda z 1107 parafii przyjęła choćby małą grupę migrantów. Arcybiskup Mediolanu podkreślił, że gościnność jest chrześcijańskim obowiązkiem, i zachęcił proboszczów, by wraz ze swymi parafianami jak najhojniej odpowiedzieli na aktualne wyzwanie jakim dla Europy są uchodźcy. Z podobnym apelem wystąpili ordynariusze wielu innych włoskich diecezji.

[link widoczny dla zalogowanych]Gościnność jest chrześcijańskim obowiązkiem, ale to co od pewnego czasu obserwujemy to inaczej bym to określiła.


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Nie 10:08, 21 Cze 2020, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32656 Przeczytał: 55 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 10:53, 07 Sie 2015 Powrót do góry

Caritas Włoch: Morze Śródziemne wielkim cmentarzyskiem

Image

Akcja ratunkowa na Morzu Śródziemnym

Dla 2 tys. migrantów, tylko w tym roku, Morze Śródziemne stało się cmentarzem. Do ostatniej tragedii doszło wczoraj u wybrzeży Libii. Na łodzi, która poszła na dno, było 600 osób, a udało się uratować 373. Istnieją obawy, że ładownia statku stała się grobem dla pozostałych migrantów” – mówi Juan Matías Gil, który na łodzi Lekarzy bez Granic uczestniczył w akcji ratunkowej.

„Kiedy dopłynęliśmy na miejsce tragedii, zaczęliśmy przede wszystkim podawać ludziom w wodzie kamizelki ratunkowe. Byli naprawdę zdesperowani. Ich krzyki i prośby o pomoc słychać było z daleka. Ci, do których podpłynęliśmy jako pierwszych, wskazywali nam, gdzie są pozostali towarzysze niedoli – mówi Gil. - Większość osób, które wyłowiliśmy, to mężczyźni, ale były też kobiety i dzieci, w tym roczna dziewczynka wyciągnięta z topieli. Uratowaliśmy w większości ludność arabską, a to dlatego, że mieszkańcy Afryki subsaharyjskiej są ubożsi i płacąc mniej za podróż, zajmują miejsca w ładowni. Ich też więcej ginie. Niestety siły zaangażowane przez Europę w operację Tryton są niewystarczające. Trzeba zwiększyć zaangażowanie na rzecz ratowania migrantów na morzu. Nie można tylko skupiać się na kontroli granic, ale trzeba realnie odpowiedzieć na tę tragedię humanitarną”.

Caritas Włoch bije na alarm, że jeśli europejska polityka wobec migrantów nie ulegnie zmianie Morze Śródziemne stanie się jednym wielkim cmentarzyskiem. Podobnego zdania jest organizacja Migrantes, która wzywa państwa unijne do zweryfikowania swych działań wobec uchodźców.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Nie 10:09, 21 Cze 2020, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32656 Przeczytał: 55 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 11:17, 12 Sie 2015 Powrót do góry

Teresa napisał:
Kościoły we Włoszech zamienione na hotele i noclegownie dla muzułmanów! A tymczasem ... 12 chrześcijan wrzuconych do morza przez muzułmanów, którzy wraz z nimi płynęli pontonem z Libii na Sycylię.

Włosi oburzeni utopieniem 12 chrześcijan
(...)

Muzułmanie zbiorowo zgwałcili szefową ośrodka dla imigrantów
(...)
http://www.traditia.fora.pl/bracia-w-wierze-swiat-postepu,19/wlosi-zaniepokojeni-awersja-mlodych-muzulmanow-do-chrzescija,13214.html#64752


Shocked Rolling Eyes
Zobacz profil autora
stefan
Moderator


Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 1358 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 21:29, 14 Sie 2015
PRZENIESIONY
Pią 22:16, 14 Sie 2015
Powrót do góry

Papież Franciszek zachęca do przyjmowania emigrantów z Afryki to może zaprosi ich do siebie na puste pałace watykańskie?


Ostatnio zmieniony przez stefan dnia Pią 21:29, 14 Sie 2015, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32656 Przeczytał: 55 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 11:23, 29 Sie 2015 Powrót do góry

82 ciała uchodźców na brzegu morza

Image


[link widoczny dla zalogowanych]

Morze wyrzuciło na brzeg ciała uciekinierów z Afryki

Po zatonięciu w czwartek u wybrzeży Libii łodzi z uchodźcami morze wyrzuciło na brzeg 82 ciała - poinformowali w piątek przedstawiciele władz libijskich, dodając, że kolejne 100 osób jest uznanych za zaginione, ale prawdopodobnie nie żyją.

Udało się uratować 201 osób, z których 147 przewieziono do ośrodka dla nielegalnych imigrantów w mieście Sabrata.

Przedstawiciele lokalnych władz i okoliczni mieszkańcy wkładali w piątek zwłoki do czerwonych worków. Na plaży leżały buty, ubrania i inne rzeczy osobiste uchodźców.

Przedstawiciel sił bezpieczeństwa z miasta Zuwara, skąd wypłynęła jednostka, powiedział, że na pokładzie znajdowało się ok. 400 ludzi. Wielu mogło zostać uwięzionych w ładowni, gdy łódź się wywróciła. Zuwara leży na zachodzie Libii i jest oddalona o ok. 160 km na zachód od Trypolisu.

Na pokładzie byli głównie uchodźcy z Afryki subsaharyjskiej, Pakistanu, Syrii, Maroka i Bangladeszu - powiedział przedstawiciel sił bezpieczeństwa. Większość z tych osób ucieka przed konfliktem lub prześladowaniami.

Zuwara, najbardziej wysunięte na zachód miasto przy granicy z Tunezją, to główny punkt wypadowy dla przemytników, którzy na łodziach przewożą imigrantów do Włoch.

Według Międzynarodowej Organizacji do spraw Migracji (IOM) od początku bieżącego roku ponad 2,5 tys. osób zginęło, próbując dostać się do Europy drogą morską. W całym 2014 roku na Morzu Śródziemnym zginęło lub zaginęło 3,5 tys. ludzi.

IOM podaje, że w tym roku do Europy przybyło przez Morze Śródziemne ponad 300 tys. uchodźców i imigrantów. W całym ubiegłym roku było to 219 tys. osób.

[link widoczny dla zalogowanych]


Image


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pią 11:16, 07 Maj 2021, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32656 Przeczytał: 55 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 18:49, 19 Gru 2015 Powrót do góry

Po Włoszech kolej na Niemcy w przeróbce kościoła na mieszkania dla „uchodźców”.

Profanacja kościoła w Bremie! Czynna świątynia przerobiona na mieszkania dla „uchodźców”!

Image

Po raz pierwszy czynny kościół katolicki w Niemczech przeznaczono na zastępcze mieszkania dla uchodźców. W kościele św. Benedykta w Bremie zamieszka około 40 osób w 11 pomieszczeniach, przedzielonych drewnianymi przegrodami. Pierwsi „uchodźcy” zamieszkają już w piątek.

Za rok – bo na tyle oblicza się pobyt uchodźców w tym miejscu – ponownie będzie pełnił swoje funkcje sakralne. Ołtarz główny został obudowany, inne przedmioty sakralne, takie jak Droga Krzyżowa i inne obrazy, usunięto. Wszystkie „pokoje” mają światło i podłączenie do energii elektrycznej, drzwi do każdego zamykane są na klucz. Toalety i prysznice zlokalizowano w dwóch kontenerach na zewnątrz świątyni.

Ideę przyjęcia uchodźców parafianie zaakceptowali jednogłośnie, powiedział niemieckiej agencji katolickiej KNA proboszcz, ks. Johannes Sczyrba i poinformował, że w najbliższych miesiącach nabożeństwa będą się odbywały w sali parafialnej. Dyrektorka związku parafii w Bremie Sonja Glasmeyer zapowiedziała, że żaden muzułmanin nie jest zmuszany do zamieszkania w kościele, a w interesie parafii leży utrzymanie sakralnego charakteru pomieszczeń kościelnych.

Najprawdopodobniej wszyscy uchodźcy, którzy zamieszkają w kościele w Bremie, pochodzą z Syrii. Są to głównie pojedyncze osoby oraz rodzina z jednym dzieckiem. Przeprowadzą się do kościoła z pobliskiej sali gimnastycznej, która teraz zostanie oddana uczniom.

Uchodźcy, którzy znaleźli czasowy pobyt w kościele, są pod opieką niemieckiej Caritas. Przez całą dobę mają ochronę. Jedzenie otrzymywać będzie firma specjalizująca się w kuchni arabskiej. Przebudowa wnętrza kościoła trwała dwa tygodnie, a do pracy zatrudniono bezrobotnych oraz kilku uchodźców.

Za kilka dni 60-osobowa grupa uchodźców wprowadzi się do innego kościoła katolickiego, pw. Matki Bożej w Liebenau w Meklemburgii. Ten kościół oraz kościół w Bremie są jedynymi na terenie Niemiec dotychczas czynnymi, które na pewien czas oddano na mieszkania dla uchodźców. Wcześniej na kwatery dla uchodźców przeznaczono dwa inne kościoły, ale one od pewnego już czasu nie pełniły swojej funkcji sakralnej.

KAI

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pią 11:11, 07 Maj 2021, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32656 Przeczytał: 55 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 18:54, 19 Gru 2015 Powrót do góry

Poniżej dwa zdjęcia z tego kościoła po przeróbce:

Image Image

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pią 11:17, 07 Maj 2021, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32656 Przeczytał: 55 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 11:07, 06 Kwi 2016 Powrót do góry

stefan napisał:
Papież Franciszek zachęca do przyjmowania emigrantów z Afryki to może zaprosi ich do siebie na puste pałace watykańskie?

Włoski arcybiskup oddał piętro swej rezydencji na noclegownię dla ubogich i migrantów. Podkreśla on, że jest to odpowiedź na wołanie Papieża Franciszka, by w każdej diecezji pozostał trwały ślad po Roku Miłosierdzia.
(...)
http://www.traditia.fora.pl/kosciol-w-mediach-swiat,61/wlochy-noclegownia-w-palacu-arcybiskupim,14422.html
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32656 Przeczytał: 55 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 13:42, 22 Lut 2017 Powrót do góry

Teresa napisał:
Kościoły we Włoszech zamienione na hotele i noclegownie dla muzułmanów! A tymczasem ... 12 chrześcijan wrzuconych do morza przez muzułmanów, którzy wraz z nimi płynęli pontonem z Libii na Sycylię.

Włosi oburzeni utopieniem 12 chrześcijan

„Chrześcijanie, którzy uciekali z Afryki przed islamskim fundamentalizmem, giną teraz również na morzu z rąk tych samych fundamentalistów”. Tak sycylijski biskup Domenico Mogavero, odpowiedzialny we Włoszech za duszpasterstwo migrantów, komentuje los 12 chrześcijan wrzuconych do morza przez muzułmanów, którzy wraz z nimi płynęli pontonem z Libii na Sycylię.
(...)

Sycylia: sąd skazał muzułmanów za utopienie chrześcijan

Image

[link widoczny dla zalogowanych]

Zapadł wyrok w głośnej sprawie muzułmańskich migrantów, którzy przed dwoma laty wrzucili do morza 9 towarzyszących im w podróży chrześcijan za to, że zamiast do Allaha modlili się do Chrystusa. Do incydentu doszło w drodze z Libii na Sycylię, po tym jak w pontonie odkryto dziurę i chrześcijanie zaczęli się modlić o ocalenie.

Sąd w Palermo uznał winę 6 z 15 oskarżonych i skazał ich na karę 18 lat więzienia. Prokuratur domagał się dożywocia ponieważ według zeznań świadków zabójcy działali z pobudek religijnych. Sąd nie zgodził się jednak na taką interpretację zbrodni i nie uwzględnił tych obciążających okoliczności.

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)