Forum Kościół Rzymskokatolicki Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32604 Przeczytał: 118 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 21:37, 25 Sty 2009 Powrót do góry

Arcybractwo Straży Honorowej Najś. Serca Pana Jezusa

U mnie w parafii jest takie Arcybractwo, ostatnio podrzucili takie bardzo ładne plakaciki - informacje, chyba dla wszystkich, którzy byliby chętni do takiego Arcybractwa wstąpić.

[link widoczny dla zalogowanych][link widoczny dla zalogowanych]

(kliknij to się powiększy)


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Sob 19:32, 11 Mar 2017, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32604 Przeczytał: 118 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 18:13, 21 Mar 2009 Powrót do góry

Image

Adoracja Nocna Najświętszego Serca Jezusa w Rodzinie

Członkowie Adoracji Nocnej Najświętszego Serca Jezusa w Rodzinie odprawiają w domach godzinę modlitwy w ciągu miesiąca między 21 a 6 rano, wynagradzając za grzechy swoje i bliźnich i obojętność wobec Boskiego Serca. Dzieło zainicjował w 1927 r. Peruwiańczyk o. Mateo Crawley-Boevey (1875-1960), który nawiedził w 1907 r. klasztor wizytek w Paray-le-Monial, gdzie w latach 1673-1675 św. Małgorzata Maria Alacoque miała objawienia Najświętszego Serca Pana Jezusa. W objawieniach tych Chrystus prosił, aby chrześcijanie wynagradzali Mu modlitwą i adoracją za zniewagi i obojętność i poświęcali godzinę w ciągu doby na wzywanie miłosierdzia Bożego dla grzeszników.
Do Polski Adoracja dotarła przed II wojną światową. W księgach wpisów sióstr wizytek 31 grudnia 2002 r. figurowało 27 tys. 159 osób, w tej liczbie członkowie z byłego ZSRR i Niemiec

Krajowa Centrala Adoracji Nocnej w Rodzinie:
Klasztor Sióstr Wizytek
ul. Klasztorna 12, 38-200 Jasło
tel. (0-13) 446 36 82

[link widoczny dla zalogowanych]Siostry Wizytki są zakonem kontemplacyjnym o ścisłej klauzurze. Swoim ukrytym, cichym i prostym życiem dają milczące świadectwo dzisiejszemu, przesiąkniętemu obojętnością, agresją i skrajnym materializmem światu o istnieniu Boga i wartościach nadrzędnych. Ustawiczną modlitwą obejmują wszystkie palące problemy świata i potrzeby Kościoła wspomagając jego członków w osiągnięciu świętości. Ojciec św. Jan Paweł II mówił do zakonnic klauzurowych w 1982 r.: "Kościół nie może być bez was, nie może żyć pełnym życiem bez was."

W ramach swego apostolatu Siostry Wizytki w Jaśle prowadzą trzy dzieła modlitewne:

Arcybractwo Straży Honorowej Niepokalanego Serca Maryi
Adoracja Nocna w Rodzinie
Arcybractwo Konającego Serca Jezusa i Matki Bożej Bolesnej

(...)

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Sob 19:40, 11 Mar 2017, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32604 Przeczytał: 118 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 18:24, 21 Mar 2009 Powrót do góry

Cytat:

Członkowie Adoracji Nocnej Najświętszego Serca Jezusa w Rodzinie odprawiają w domach godzinę modlitwy w ciągu miesiąca między 21 a 6 rano, wynagradzając za grzechy swoje i bliźnich i obojętność wobec Boskiego Serca.


Myślę, że nie koniecznie trzeba być członkiem, żeby wynagradzać Boskiemu Sercu. Samemu też można sobie obrać taką godzinę i trwać z Maryją przy NSPJ. Jest to jedna godzina, na pamiątkę słów wypowiedzianych przez Jezusa w Ogrócu do Apostołów w głębokim żalu: "jednej godziny nie mogliście czuwać?". Jedyną drogą ratunku na dzisiejsze trudne czasy jest NSPJ.


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Sob 19:42, 11 Mar 2017, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32604 Przeczytał: 118 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 18:33, 21 Mar 2009 Powrót do góry

Teresa napisał:
Arcybractwo Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa


Celem członków Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa jest wynagradzanie modlitwą w każdej godzinie doby Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy własne i świata. Straż Honorowa została założona w 1863 r. w klasztorze sióstr Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny (wizytek) w Bourg-en-Bresse we Francji przez s. Marię od Najświętszego Serca (1825-1903).
Członkowie odprawiają godzinę straży przy Sercu Pana Jezusa tak, aby „obstawić” całą dobę. W Polsce Bractwo Straży Honorowej założył w 1869 r. bp Antoni Gałecki w Krakowie. Przed II wojną światową arcybractwo miało ok. 800 ośrodków. Po przerwie wznowiono jego działalność w latach osiemdziesiątych. Na świecie ośrodki Straży są w ponad 30 państwach.
W Polsce stowarzyszenie liczy ok. 25 tys. członków, zgromadzonych przy parafiach, w seminariach, zakonach.

[link widoczny dla zalogowanych]

Dyrekcja Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa
Klasztor Sióstr Wizytek
ul. Krowoderska 16, 31-142 Kraków
tel. (0-12) 632 16 28

[link widoczny dla zalogowanych]

Współczesne statuty Arcybractwa, zachęcając do propagowania kultu Najświętszego Serca jako “najbardziej pożądanej formy autentycznej pobożności względem Jezusa Chrystusa” wyznaczają związane z tym praktyki.

Zaleca się oprócz codziennej Godziny Obecności częste nawiedzanie i adoracje Najświętszego Sakramentu oraz udział w Ofierze Eucharystycznej – z Komunią św. wynagradzającą, zwłaszcza w pierwsze piątki miesiąca i w czasie nabożeństw eucharystycznych, sprawowanych w duchu zadośćuczynienia Sercu Zbawiciela za wyrządzone Mu zniewagi w Najświętszym Sakramencie.

Nowenna dziewięciu pierwszych piątków miesiąca jest najbardziej podstawową formą czczenia Serca Jezusa. Innym ważnym strażowym nabożeństwem jest Godzina Święta, odprawiana w czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca. W czerwcu – miesiącu poświęconym szczególnej czci Boskiego Serca – członkowie Arcybractwa uczestniczą w nabożeństwach czerwcowych. W tym też miesiącu obchodzą główne święto patronalne – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz tradycyjnie udają się w ogólnopolskiej pielgrzymce do tronu Królowej Polski na Jasną Górę.

Miłość do Bożego Serca Jezusa skłania ich do pielęgnowania w sobie pobożności indywidualnej, wyrażającej się w akcie osobistego poświęcenia Sercu Bożemu, odprawianiu nowenny do Najświętszego Serca przed pierwszym piątkiem każdego miesiąca, śpiewie Godzinek o Najświętszym Sercu i intronizacji Bożego Serca w rodzinie. Intensywne życie modlitwy, prowadzące do doskonałości chrześcijańskiej, znajduje swój wyraz w czynnej miłości bliźniego. Członkowie Straży nie pozostają obojętni na potrzeby parafii, środowiska w którym żyją, czy też współbraci ze wspólnoty. Jako grupa modlitewna są organizatorami lub współorganizatorami wielu nabożeństw i uroczystości religijnych w parafii. Wspomagają swoich duszpasterzy, włączając się w przygotowanie oprawy liturgicznej i przewodnicząc śpiewom religijnym. Bardzo często wykonują różne posługi charytatywne na rzecz wspólnoty parafialnej.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Sob 19:15, 11 Mar 2017, w całości zmieniany 5 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32604 Przeczytał: 118 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 15:56, 02 Lip 2009 Powrót do góry

AD 2009

Teresa napisał:
Kwiecień

"Panie, w Twym Sercu szukam wsparcia i pomocy, bądź mi puklerzem w walce, podporą w niemocy"


Teresa napisał:
Maj

"Panie zostań z nami" - Łk.24,29.

Lubimy powtarzać prośbę Uczniów z Emaus, nie tylko wieczór, gdy kończy się już dzień, kiedy staje się późno, ale w każdej trudnej sytuacji: "Panie, pozostań z nami! Zostań, kiedy oddaję się codziennym swoim obowiązkom trudnym i męczącym, wtedy gdy chcę trochę odpocząć i gdy chcę pozostać sam. Pozostań, w czasie moich odejść i powrotów. W godzinach dobrych, abym umiał organizować mój czas, gdy wszystko idzie źle, pozostać aby mnie umocnić ... Pozostań ze mną w chorobie, przy moim łożu boleści, abym się nie załamał i wtenczas także był świadkiem Twojej miłości i dobroci. Pozostań blisko tych, których kocham, aby ich zachować od wszelkiego niebezpieczeństwa i wprowadzić na drogę prawdy, światłości, pokoju i miłości."

Często w ciągu dnia wzbudź sobie akt wiary w obecność Bożą.


Teresa napisał:
Czerwiec

"Niebo i ziemia przeminą" - Mat. 24,35.

Kończy się dzień, który był darem łaski Bożej dla ciebie. Jak go wykorzystałeś dla siebie. Bóg przydzielił go każdemu z nas. Jeżeli przyjąłeś go w przekonaniu, że zawdzięczasz go miłości Bożej, to będzie on dla ciebie błogosławieństwem i skarbem na wieczność . W każdy dzień wnosimy nie tylko naszą osobowość ale także to wszystko co nam towarzyszy w życiu codziennym. Nasze troski i kłopoty, nasze cierpienia i doświadczenia, ale także nasze radości i powodzenia, naszą miłość względem Boga i bliźniego, naszą wierność Bogu i nasze oddanie się Jemu. On, który jest wierny i dobry, będzie nam towarzyszył w każdej chwili dnia codziennego. I dlatego wszystkie chwile dnia następnego i następnego roku nie będą ciężkie ani trudne i przy Jego pomocy pójdziemy w przyszłość z radością: Proś Boga, by ci towarzyszył na twojej codziennej drodze.

Każdy dzień swój, zaraz rano ofiaruj Bogu.


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Czw 13:49, 06 Sty 2011, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32604 Przeczytał: 118 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 21:10, 06 Sie 2009 Powrót do góry

Teresa napisał:
Lipiec

Dusza, Miła pocieszycielka Najsłodszego Serca.

"Zlitujcie się nade Mną; Wy przynajmniej, przyjaciele Moi". W boleści, jaką Mu przynoszą zbrodnie grzeszników - niewdzięczność dzieci Jego - utrata dusz - Jezus zwraca się do Ciebie, żądając pociechy. Ulituj się nad tym Ojcem nieszczęśliwym, nad tym Sercem boleśnie zranionym, a słowem pociechy, oznaką miłości, przynoś ulgę Jego cierpieniu. W tym miesiącu - nade wszystko zaś w godzinie Straży, stań się Pocieszycielką Serca Zbawcy twego...Milość cię nauczy, jak Miłość pocieszać trzeba!

Chcę płakać nieustannie z dobrym moim Panem. Z Sercem Jego Najświętszym srodze znieważanym!
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32604 Przeczytał: 118 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 19:24, 19 Sie 2009 Powrót do góry

Teresa napisał:
Sierpień

Dusza zupełnie się oddająca Najsłodszemu Sercu.

"Ojczel w ręce Twoje polecam ducha Mego". Akt ten najwyższego oddania się Bogu wydobył się z Najświętszego Serca Zbawiciela wśród najsroższej boleści, w chwili, gdy Ojciec Niebieski zdawał się Go opuszczać i odtrącać. W tym postępowaniu Boskiego Mistrza jakże wielka dla nas nauka! Jeżeli Niebo zdaje się nie słyszeć próśb twoich, jeżeli zostajesz pod ciężarem niepokoju i utrapień i sądzisz, że cię Pan odrzucił z przed Oblicza Swego, wtedy zamiast się poddawać zniechęceniu, do Serca Jezusa się uciekaj i mów za Jego przykładem: "Ojcze! w ręce Twoje polecam ducha mego"; oddoję się miłości Twojej i wierzę mocno, że mnie zbawisz!

Ty mię nie odepchniesz od Serca Twojego!
Zdaję się na Twoją wolę, Boże serca mego.
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32604 Przeczytał: 118 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 21:19, 26 Wrz 2009 Powrót do góry

Teresa napisał:

Wrzesień

"Chodź w Mojej obecności i bądź doskonały". daw. Gen. 17,1.

Świadomość obecności drogiej osoby, napełnia każdego radością. Wszelkie trudności stają się znośniejszymi i szybko się o nich zapomina. Wymagania obowiązku są jak gdyby łagodniejsze, wszystko wydaje się łatwiejsze. Wspomnienie spojrzenia tej istoty pomnaża odwagę, zachęca aby się nie oszczędzać, by być dla niej przyjemnym. Ludzie czasem angażują się w najgorsze sprawy dla drugiej, kochanej osoby. Chrześcijanin, który trwa pod spojrzeniem swego Ojca Niebieskiego, chce się Jemu przypodobać, słuchać Go i okazywać Mu swoją miłość. Z radością idzie zawsze tam, gdzie prowadzi go Wola Boża i przyjmie nawet z sercem cichym zarówno rozczarowania jak i zadowolenia w życiu.

Będę wierny Bogu zarówno w powodzeniach jak i niepowodzeniach.
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32604 Przeczytał: 118 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 9:41, 09 Lis 2009 Powrót do góry

Cytat:
Październik

"Panie zostań z nami" - Łk.24,29.

Lubimy powtarzać prośbę Uczniów z Emaus, nie tylko wieczór, gdy kończy się już dzień, kiedy staje się późno, ale w każdej trudnej sytuacji: "Panie, pozostań z nami! Zostań, kiedy oddaję się codziennym swoim obowiązkom trudnym i męczącym, wtedy gdy chcę trochę odpocząć i gdy chcę pozostać sam. Pozostań, w czasie moich odejść i powrotów. W godzinach dobrych, abym umiał organizować mój czas, gdy wszystko idzie źle, pozostać aby mnie umocnić ... Pozostań ze mną w chorobie, przy moim łożu boleści, abym się nie załamał i wtenczas także był świadkiem Twojej miłości i dobroci. Pozostań blisko tych, których kocham, aby ich zachować od wszelkiego niebezpieczeństwa i wprowadzić na drogę prawdy, światłości, pokoju i miłości."

Często w ciągu dnia wzbudź sobie akt wiary w obecność Bożą.
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32604 Przeczytał: 118 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 9:54, 09 Lis 2009 Powrót do góry

Cytat:
Listopad

"Nauczycielu, gdzie mieszkasz?" - J. 1, 38-39.

Całe życie, które się chce przeżyć po chrześcijańsku jest szukaniem Boga. Bóg Ojciec objawia się nam przez Swego Syna Jezusa Chrystusa naszego Zbawiciela, którego spotykamy w Ewangelii. Pójdźmy za Nim. W ciągu każdego dnia, szczególnie na początku naszej GODZINY OBECNOŚCI zachowaj kilka chwil w łączności z Jezusem cichym i pokornego Serca. On jest Drogą, ,Drogą wierności i miłości. On wzywa cię. Czy chcesz pójść za NIM? Zaufaj Mu. Nie będziesz nigdy sam na tej drodze. On jest Prawdą! Jest drzwiami otwartymi na światło, które ma oświecać naszą wiarę. Kto spełnia wymagania prawdy, zbliża się do światła - mówi św. Jan (3,21). Mistrzu, gdzie mieszkasz? - Chodźcie a zobaczycie! Oni zostali przy Nim tego dnia. Pozostań z Jezusem, w Jego obecności twojej duszy będzie jasno i pogodnie.

Codziennie wiernie trwaj z Jezusem w czasie Godziny Obecności.


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Czw 13:48, 06 Sty 2011, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32604 Przeczytał: 118 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 18:05, 19 Gru 2009 Powrót do góry

Cytat:

Grudzień

"Nauczycielu dobry, co mam czynić?" - Mat.10,17.

Ludzkość jest świętą rodziną, ponieważ Bóg jest jej Ojcem pełnym miłości i dobroci. Mamy być dobrymi i świętymi. Bądzcie doskonałymi, bo Ojciec wasz w niebie doskonały jest. To nie jest wcale takie łatwe być dobrym i być świętym. Nie mamy prawa wymagania lepszego świata, jeżeli my nie zaczniemy ulepszania go od siebie samych, od ulepszania własnego serca. Bóg jest pełnią dobroci. On jest naszym Ojcem, jest naszym Bratem. Jest rzeczą słuszną i sprawiedliwą, byśmy w naszym sercu mieli miłość Boga i bliźniego - taka jest wola Boża; byśmy byli pełni życzliwości i umieli przebaczać. Serce nasze winno być napełnione miłością i prostotą. Z każdym dniem winniśmy być lepszymi. Zaufajmy Chrystusowi, uczmy się od Niego cichości, pokory serca, byśmy kiedyś uczestniczyli w Jego miłości wiecznej.

Jezu, naucz mnie miłości praktycznej na każdy dzień; przebaczenia oraz modlitwy za nieprzyjaciół.
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32604 Przeczytał: 118 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 22:19, 01 Lut 2010 Powrót do góry

AD 2010

Cytat:
Styczeń

"Niebo i ziemia przeminą" - Mat. 24,35.

Kończy się dzień, który był darem łaski Bożej dla ciebie. Jak go wykorzystałeś dla siebie. Bóg przydzielił go każdemu z nas. Jeżeli przyjąłeś go w przekonaniu, że zawdzięczasz go miłości Bożej, to będzie on dla ciebie błogosławieństwem i skarbem na wieczność . W każdy dzień wnosimy nie tylko naszą osobowość ale także to wszystko co nam towarzyszy w życiu codziennym. Nasze troski i kłopoty, nasze cierpienia i doświadczenia, ale także nasze radości i powodzenia, naszą miłość względem Boga i bliźniego, naszą wierność Bogu i nasze oddanie się Jemu. On, który jest wierny i dobry, będzie nam towarzyszył w każdej chwili dnia codziennego. I dlatego wszystkie chwile dnia następnego i następnego roku nie będą ciężkie ani trudne i przy Jego pomocy pójdziemy w przyszłość z radością: Proś Boga, by ci towarzyszył na twojej codziennej drodze.

Każdy dzień swój, zaraz rano ofiaruj Bogu.


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Czw 13:48, 06 Sty 2011, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32604 Przeczytał: 118 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 11:46, 06 Kwi 2010 Powrót do góry

Cytat:
Luty

"Chodź w Mojej obecności i bądź doskonały". daw. Gen. 17,1.

Świadomość obecności drogiej osoby, napełnia każdego radością. Wszelkie trudności stają się znośniejszymi i szybko się o nich zapomina. Wymagania obowiązku są jak gdyby łagodniejsze, wszystko wydaje się łatwiejsze. Wspomnienie spojrzenia tej istoty pomnaża odwagę, zachęca aby się nie oszczędzać, by być dla niej przyjemnym. Ludzie czasem angażują się w najgorsze sprawy dla drugiej, kochanej osoby. Chrześcijanin, który trwa pod spojrzeniem swego Ojca Niebieskiego, chce się Jemu przypodobać, słuchać Go i okazywać Mu swoją miłość. Z radością idzie zawsze tam, gdzie prowadzi go Wola Boża i przyjmie nawet z sercem cichym zarówno rozczarowania jak i zadowolenia w życiu.

Będę wierny Bogu zarówno w powodzeniach jak i niepowodzeniach.
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32604 Przeczytał: 118 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 12:04, 06 Kwi 2010 Powrót do góry

Cytat:
Marzec

"Kto spozywa Moje Ciało i pije moją Krew, trwa we Mnie, a Ja w nim." - J. 55,58

Żyć, przedłużać swoje istnienie jak najdłużej, jest pragnieniem każdego z nas. Ale życie naszej duszy jest o wiele cenniejsze od naszego ciała. Co czynisz, aby to życie zachować? Nie tylko ciało ale i dusza domaga się pozywienia jej należnego. Ona ma się karmić tylko boskim pokarmem i dlatego Pan przygotował ucztę królewską na którą wszystkich zaprasza; "Oto Ja przygotowałem moja ucztę, wszystko jest gotowe. Przyjdźcie na mucztę" (Mat.22,4) Odpowiedz na to zaproszenie Boże. Pożywaj ten chleb, który zstąpił z Nieba; który jest Ciałem, duszą, bóstwem naszego Zbawcy, ukrytego pod postaciami chleba i wina. Pozywaj Go często, aby nie ustać w drodze. Niech On będzie twoim codziennym chlebem.

Jak najczęściej w tym miesiącu przyjmuj Chrystusa w Komunii św.
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32604 Przeczytał: 118 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 13:32, 01 Lip 2010 Powrót do góry

Cytat:

Kwiecień

"Chodź w Mojej obecności i bądź doskonały". daw. Gen. 17,1.

Świadomość obecności drogiej osoby, napełnia każdego radością. Wszelkie trudności stają się znośniejszymi i szybko się o nich zapomina. Wymagania obowiązku są jak gdyby łagodniejsze, wszystko wydaje się łatwiejsze. Wspomnienie spojrzenia tej istoty pomnaża odwagę, zachęca aby się nie oszczędzać, by być dla niej przyjemnym. Ludzie czasem angażują się w najgorsze sprawy dla drugiej, kochanej osoby. Chrześcijanin, który trwa pod spojrzeniem swego Ojca Niebieskiego, chce się Jemu przypodobać, słuchać Go i okazywać Mu swoją miłość. Z radością idzie zawsze tam, gdzie prowadzi go Wola Boża i przyjmie nawet z sercem cichym zarówno rozczarowania jak i zadowolenia w życiu.

Będę wierny Bogu zarówno w powodzeniach jak i niepowodzeniach.


Cytat:

Maj

"Nie zaniedbuj w sobie charyzmatu, który został ci dany". ( 1Tym. 4,14.)

Chwile szczęścia i radości przemijają spokojnie i dyskretnie, i dlatego niejednokrotnie są niezauważone. Codzienna cierpliwość sprawia, że życie staje się bardziej znośne dla otoczenia; wyrzeczenie się jakiś niepotrzebnych usprawiedliwień, nie wtrącanie się w życie drugiego, zapomnienie jakiejś doznanej krzywdy czy niesprawiedliwości sprawia, że stajemy się bliżsi Boga. Próba nie skarżenia się, wierność w modlitwie, pokonywanie niechęci wobec tych, którzy nas atakują, skarga zniesiona, nie upominać się o pochwały i wiele innych dobrych rzeczy, który przynosi każdy dzień - oto droga, którą winien iść uczeń Chrystusa. Nie zaniedbywanie tych wszystkich okazji, które są nam dane każdego dnia do postępu w dobrem w cnocie.

Będę ćwiczył się w dobrych uczynkach wobec drugich.


Cytat:

Czerwiec

"To czyńcie na moją pamiątkę". - Łk.22,19

Ustanowienie Eucharystii zostało dokonane w czasie Paschy żydowskiej na sposób wspomnienia. Podobnie jak z pokolenia na pokolenie Izrael przypomniał cudowne wyzwolenie ludu z niewoli egipskiej przez Boga i krew Baranka, tak samo pamiątką wyzwolenia z niewoli grzechu przez Jezusa Zbawiciela jest ustanowienie Eucharystii. Każdego dnia łączymy się ze wszystkimi mszami odprawianymi na całym świecie, które są ponowieniem Ofiary Krzyżowej Chrystusa dokonanej na Golgocie, dla naszego zbawienia. Naszą powinnością - jako chrześcijan - jest uczestniczenie w misterium męki i śmierci Chrystusa, uczestniczenie świadome i dobrowolne, pełne miłości i wdzięczności za łaskę odkupienia i dar Sakramentów świętych.

W czasie Godziny Obecności przyjmij duchowo Komunię świętą.
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)