Forum Kościół Rzymskokatolicki Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Orędzie Miłości - s. Józefa Menéndez Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
stefan
Moderator


Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 1358 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 17:37, 28 Sie 2008 Powrót do góry

Orędzie Miłości

[link widoczny dla zalogowanych][link widoczny dla zalogowanych]

fragment książki

ze wstępu

kwiecień 1938

Czcigodna Matko!
Nie wątpię, że Najświętsze Serce Jezusa przyjmie z radością publikację tych kart, pełnych wielkiej miłości natchnionej Jego łaską. Oby słowa objawione Jego służebnicy, siostrze Józefie Menendez, przyczyniły się skutecznie do rozwinięcia w wielu duszach coraz pełniejszej i coraz bardziej miłosnej ufności w nieskończone miłosierdzie tego Boskiego Serca wobec biednych grzeszników, którymi wszyscy jesteśmy.
Oto moje życzenia, do których dołączam błogosławieństwo dla Matki (Generalnej) i całego Zgromadzenia Najświętszego Serca Jezusa.
(-)E. Kard. Pacelli

Wszystkich, którzy doświadczą łask za pośrednictwem siostry Józefy Menendez, prosimy o skontaktowanie się z sekretariatem Polskiej Prowincji Zgromadzenia Najświętszego Serca Jezusa, ul. Puchaczy 16, 02-837 Warszawa.

............

,,Pragnę przebaczać, pragnę królować, pragnę przebaczać jednostkom i narodom. Pragnę królować nad duszami, nad narodami i nad całym światem. Pokój mój pragnę rozszerzyć aż po krańce świata, lecz w sposób szczególny na tę błogosławioną ziemię, kolebkę nabożeństwa do mego Serca. Tak, pragnę być jego pokojem, jego życiem, jego królem; jestem Mądrością i Szczęściem, jestem Miłością i Miłosierdziem, jestem Pokojem; będę królował.
By zmazać niewdzięczność świata, wyleję strumienie miłosierdzia. By wynagrodzić jego zniewagi, powołam żertwy, które będą wyjednywać przebaczenie. Tak, w świecie jest dużo dusz, które pragną Mi się podobać. Są jeszcze wspaniałomyślne dusze, które dadzą Mi wszystko, co mają, bym mógł się nimi posługiwać stosownie do mych zamiarów i do mej woli.
Moje królowanie rozpocznę czyniąc miłosierdzie, bo Królestwo moje jest Królestwem Pokoju i Miłości. Oto cel, który pragnę urzeczywistnić, oto moje Dzieło Miłości!" Potem z prawdziwie Boską łaskawością Pan Jezus wyjaśnia Józefie, by to powtórzyła biskupowi, dlaczego raczył skierować swój wzrok na Zgromadzenie Najświętszego Serca Jezusa i użyć jego pośrednictwa dla swego Orędzia: „Miłość jest jego podwaliną i miłość jest jego celem. Życie jego jest miłością, a Miłość to moje Serce!" 'ten sposób Pan Jezus wskazuje na ten ścisły związek, jaki ma połączyć zgromadzenie Jego Serca z tym Dziełem, dla którego przewidział jego istnienie od wieków.

„Ciebie zaś - mówi dalej do Józefy - wybrałem jako istotę bezużyteczną i nic nie posiadającą, aby było widoczne, że to Ja jestem Tym, który przemawia, Tym, który prosi, i Tym, który działa".

I odkrywając jej całość swych zamiarów, mówi: „Wezwanie moje kieruję do wszystkich: do dusz Mnie poświęconych i do dusz żyjących w świecie, do sprawiedliwych i do grzeszników, do uczonych i do prostaczków, do tych, którzy rozkazują, i do tych, którzy są im posłuszni. Wszystkim oświadczam: jeśli chcecie szczęścia -jestem nim, jeśli szukacie bogactw-Ja jestem nieskończonym bogactwem, jeśli pragniecie pokoju -jestem Pokojem. Jestem Miłosierdziem i Miłością. Pragnę być Królem!" Następnie, zatrzymując swe spojrzenie na Józefie, która klęcząc zapisuje te gorące słowa, mówi:
„ To dasz najpierw do przeczytania biskupowi". Pan Jezus dodaje jeszcze parę słów, które Józefa ma mu powiedzieć osobiście, i mówi dalej:
„Niech się nie dziwi na widok narzędzi, którymi chcę się posłużyć, bowiem moja moc jest nieskończona i sama sobie wystarcza. Niech Mi zaufa. Pobłogosławię jego poczynania.

A teraz, Józefo, zacznę mówić wprost do świata i pragnę, aby po twojej śmierci dowiedziano się o moich słowach. Ty zaś będziesz żyła w zupełnym i najgłębszym ukryciu, ponieważ jednak jesteś żertwą przeze Mnie wybraną, będziesz cierpiała i umrzesz pogrążona w cierpieniu! Nie szukaj wypoczynku ani ulgi; nie znajdziesz jej, ponieważ Ja wszystko w ten sposób ułożę- Ale miłość moja cię podtrzyma i nie zawiedzie cię nigdy!" W tym krótkim momencie Pan Jezus odsłonił przed Józefą ostatni etap jej życia: spotkanie z biskupem, którego kontrola zapewni jej Boże błogosławieństwo. Mówi jej o Orędziu, które ma przekazać wszystkim duszom spragnionym miłosierdzia, pokoju i szczęścia, o jej misji żertwy nieoddzielnej od tego Orędzia, która sprawi, że przyniesie ono owoce. Mówi o tajemnicy, która wciąż będzie osłaniać jej dni i noce pełne cierpienia, a wreszcie o śmierci w morzu cierpienia! Wszystko to w najdrobniejszych szczegółach Pan Jezus ułoży, wymagając od niej jedynie zupełnego przyzwolenia, by w krótkim czasie dokonać Dzieła Miłości w niej i przez nią.

Tego dnia wieczorem, rozpłomieniając na nowo jej serce, mówi. „Przychodzę cię strawić i rozpłomienić. Oto całe moje pragnienie: rozpłomienić dusze, zapalić świat. Niestety, dusze odrzucają płomień. Lecz Ja zatriumfuję, one należeć będą do Mnie, a Ja będę ich Królem.
............................


Ostatnio zmieniony przez stefan dnia Czw 17:46, 28 Sie 2008, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
stefan
Moderator


Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 1358 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 17:44, 28 Sie 2008 Powrót do góry

Bardzo ważna pozycja książkowa. Między innymi dzięki tej książce nasza rodzina wyszła z sekty. Orędzie Miłości jest potwierdzeniem Orędzia Miłosierdzia i Intronizacji. Po przeczytaniu tej książki zobaczyłem wreszcie Najświętsze Serce Pana Jezusa.
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32752 Przeczytał: 57 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 20:42, 28 Sie 2008 Powrót do góry

stefan napisał:
Bardzo ważna pozycja książkowa. Między innymi dzięki tej książce nasza rodzina wyszła z sekty. Orędzie Miłości jest potwierdzeniem Orędzia Miłosierdzia i Intronizacji. Po przeczytaniu tej książki zobaczyłem wreszcie Najświętsze Serce Pana Jezusa.


Przeczytałam to powyżej, ten fragment, nie mam tej książki i napewno warto sobie kupić. Mam inną "Posłania miłości" - Mistyczne objawienia Chrystusa.

[link widoczny dla zalogowanych]

(proszę kliknąć na obraz to się powiększy)

Książka przedstawia posłania Zbawiciela objawione w mistyczny sposób trzem duszom ofiarnym.
Siostra Józefa Menendez ( 1890-1923 )
Siostra Maria od Trójcy Świetej ( 1901-1942 )
Siostra Konsolata Bertrone ( 1903-1946 )
Słowa Jezusa wybrano z różnych pism, które w swym fundamentalnym aspekcie dają jedno świadectwo: mistycznej zażyłości świętych zakonnic z Chrystusem, który je wybrał jako instrument przekazania Bożego posłania światu. Ze względu na uderzające podobieństwo posłania Zbawiciela do tych trzech dusz, możliwe było zgromadzenie Bożych słów w jednej książce, z podziałem na grupy tematyczne.

Też bardzo wartościowa książeczka.


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Sob 18:39, 28 Maj 2016, w całości zmieniany 4 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32752 Przeczytał: 57 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 15:18, 05 Wrz 2008 Powrót do góry

stefan napisał:
Bardzo ważna pozycja książkowa. Między innymi dzięki tej książce nasza rodzina wyszła z sekty. Orędzie Miłości jest potwierdzeniem Orędzia Miłosierdzia i Intronizacji. Po przeczytaniu tej książki zobaczyłem wreszcie Najświętsze Serce Pana Jezusa.


[link widoczny dla zalogowanych]

Dziś właśnie otrzymałam tę książkę, po takiej twojej rekomendacji uważałam, że to co mam to za mało i zamówiłam. Pobieżnie tak tylko przejrzałam, oj! będzie dobra strawa duchowa! Może krótko przybliżę kim była autorka w/w Orędzia Miłości.

Józefa Menéndez urodziła się w Madrycie 4 lutego 1890 roku, w chrześcijańskiej rodzinie wojskowego Leonarda Menéndez i Lucji z domu Moral, troskliwej matki sześciorga dzieci. Józefa pomagała matce w wychowaniu młodszych sióstr. Rodzina żyła w dostatku. Wspólna niedzielna Msza Św., codzienny różaniec w rodzinie, wspólnie wykonywane drobne domowe prace i nauka, wesołe wycieczki, organizowane przez ojca domowe zabawy, wszystko to składało się na klimat szczęśliwego dzieciństwa.

W dniu Pierwszej Komunii Świętej, 19 marca 1901 roku, po raz pierwszy słyszy w głębi duszy słowa Jezusa: "Chcę, żebyś całkowicie do mnie należała".
Wkrótce Józefa rozpoczyna dwuletnią szkołę kroju, szycia i mody. Zdobyty zawód zapewnia w trudnych chwilach utrzymanie rodzinie. Od 1907 roku do rodziny Józefy zagląda bieda i cierpienie. Choroba rodziców doprowadza do wydania wszystkich oszczędności. Po śmierci ojca w 1910 roku staje się jedyną żywicielką rodziny. W tym czasie pogłębia się w niej duch modlitwy wewnętrznej, adoracji Najświętszego Sakramentu, poznawania Bożego Serca. Równocześnie zacieśnia kontakt z Siostrami Najświętszego Serca Jezusa.

Wreszcie 4 lutego 1920 roku wstępuje do domu w San Sebastian, skąd po miesiącu, czyniąc ofiarę z Ojczyzny, wyjeżdża do Francji. Okres postulatu i nowicjatu w Poitiers przepełniony wielkimi łaskami i ciężkimi pokusami kończy się złożeniem ślubów w niedzielę, 16 lipca 1922 roku. Umiera w niespełna półtora roku później, 29 grudnia 1923 roku. Łaski i zwierzenia Pana Jezusa, jakie otrzymała w Zgromadzeniu Najświętszego Serca, złożyły się na Orędzie Miłości i Miłosierdzia, które Zbawiciel usilnie polecał jej rozpowszechniać.

Z jej życiem i objawieniami pierwsze zaznajomiły się siostry Zgromadzenia Najświętszego Serca Jezusa dzięki wydanej w Rzymie broszurce "Siostra Józefa Menéndez w szkole Serca Jezusa". W 1944 roku zostały wydane kompletne notatki z objawień Józefy, opracowane przez ówczesną przełożoną generalną M. Teresę de Lescure, bezpośredniego świadka interwencji Bożych w życiu Józefy. Książka przetłumaczona na wiele języków spowodowała żywy oddźwięk wśród ludzi i świadectwa o nawróceniach i łaskach wewnętrznych.

Polecam wszystkim!


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Sob 18:40, 28 Maj 2016, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
stefan
Moderator


Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 1358 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 21:55, 05 Wrz 2008 Powrót do góry

A oto chyba pierwsze wydanie po polsku

[link widoczny dla zalogowanych] [link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez stefan dnia Pią 22:12, 05 Wrz 2008, w całości zmieniany 7 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32752 Przeczytał: 57 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 9:22, 06 Wrz 2008 Powrót do góry

stefan napisał:
A oto chyba pierwsze wydanie po polsku

[link widoczny dla zalogowanych] [link widoczny dla zalogowanych]


Być może że tak, zobaczyłam co tam pisze i postanowiłam wpisać tu, a zwłaszcza to, co w tym sercu pisze, jakie piękne słowa.

BOSKIEMU SERCU JEZUSOWEMU
jako wotum najgłębszej wdzięczności za nieprzerwane pasmo łask i błogosławieństw i niewyczerpanego Miłosierdzia i Miłości, jakim to Boskie Serce darzyło zgromadzenie przez ubiegłe 75 lat, na terenie amerykańskim, przez NIEPOKALANE SERCE MARYI
Składają
Siostry Felicjanki
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32752 Przeczytał: 57 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 17:36, 09 Cze 2012 Powrót do góry

stefan napisał:
Orędzie Miłości

[link widoczny dla zalogowanych][link widoczny dla zalogowanych]

fragment książki

(...)Więcej fragmentów z książki "Wezwanie do miłości" jest dostępne do czytania tu:

JÓZEFA MENENDEZ - WEZWANIE DO MIŁOŚCI

[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Sob 18:21, 28 Maj 2016, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32752 Przeczytał: 57 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 18:53, 28 Maj 2016 Powrót do góry

CHRYSTUS DO S. JÓZEFY:

[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32752 Przeczytał: 57 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 20:03, 24 Paź 2019 Powrót do góry

Mistyczka Józefa Menendez, mówi o Najświętszym Sercu Pana Jezusa
(...)
https://www.youtube.com/watch?v=P5KiJRi61fM&t=283s
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)