Forum Kościół Rzymskokatolicki Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Prezydent Kuczyński poświęcił Peru Najśw. Sercu Jezusa i NSM Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32722 Przeczytał: 39 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 22:27, 06 Gru 2016 Powrót do góry

Peru: prezydent Kuczyński poświęcił ojczyznę Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi.

Image

Na wielu stronach można było o tym wydarzeniu przeczytać.

Pedro Pablo Kuczyński jest synem imigrantów; jego ojciec Maxime Kuczyński był niemieckim lekarzem o polsko-żydowskich korzeniach, a matka Madeleine Godard - nauczycielka, pół-Francuzka, pół-Szwajcarka - to ciotka słynnego francuskiego reżysera Jean-Luca Godarda.

Pedro Pablo Kuczyński objął urząd prezydenta Peru 28 lipca tego roku. W piątek, 21 października, podczas tzw. Narodowego Śniadania Modlitewnego (wydarzenia obchodzonego co roku w tym kraju od 31 lat) poświęcił kraj, swoją rodzinę i siebie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi.

Tekst Konsekracji:

Ja, Pedro Pablo Kuczyński, Prezydent Republiki Peru, na mocy nadanych mi uprawnień, dokonuję aktu poświęcenia mojej osoby, mojej rodziny, tu obecnej mojej małżonki, oraz Republiki Peru miłości i opiece Pana Boga Wszechmogącego za wstawiennictwem Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi.

Oddaję w Jego pełne miłości dłonie mój rząd ze wszystkimi pracownikami i obywatelami, za których jestem odpowiedzialny.

Ofiaruję Bogu Wszechmogącemu moje myśli i decyzje jako Prezydent, by użył ich dla dobra naszego Kraju, bym był zawsze świadom Dziesięciu Przykazań przy sprawowaniu władzy. Proszę Boga, by za wstawiennictwem Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Niepokalanego Serca Maryi, wysłuchał i przyjął mój akt poświęcenia oraz otoczył nasz kraj Swoją szczególną opieką.

Czyniąc tę modlitwę proszę Boga o wybaczenie wszelkich nieprawości, które popełniłem w przeszłości, wszystkich, które popełniono w przeszłości Republiki oraz wszelkich decyzji, które powzięto wbrew Jego przykazaniom, i proszę Go o pomoc, aby móc zmienić wszystko to, co nas od Niego oddziela.

Ja, Pedro Pablo Kuczyński, jako Prezydent Republiki Peru, dokonuję tego uroczystego ślubowania wobec Boga i obywateli naszego kraju, dziś, dnia 21 października 2016 roku.


[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pon 14:25, 23 Paź 2023, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32722 Przeczytał: 39 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 22:42, 06 Gru 2016 Powrót do góry

Peru: prezydent Kuczynski zawierzył ojczyznę Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi

Image

W Europie trudno dziś znaleźć polityków, którzy przyznawaliby, że chrześcijaństwo ma realny wpływ na podejmowane przez nich decyzje i że kierują się Dekalogiem. Jeśli któryś zbyt otwarcie się z tym ujawni, to może być potraktowany tak jak Rocco Buttiglione, którego kandydatura na komisarza Unii Europejskiej została utrącona tylko dlatego, że przyznał, iż pozostaje wierny nauczaniu Kościoła w sprawie homoseksualizmu.

Takich oporów nie mają przywódcy w innych częściach świata, np. Pedro Pablo Kuczyński, który objął urząd prezydenta Peru 28 lipca tego roku. Ostatnio podczas tzw. Narodowego Śniadania Modlitewnego (wydarzenia obchodzonego co roku w tym kraju od 31 lat) dokonał prywatnego aktu zawierzenia siebie, swojej rodziny, rządu, wszystkich ministrów i obywateli oraz całej Republiki Peru Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi.

Kuczyński powierzył Bogu Trójjedynemu wszystkie swoje myśli i decyzje, by służyły one dobru kraju. Poprosił Najwyższego, by zawsze pomagał mu kierować się w rządzeniu przykazaniami Dekalogu. Prezydent poprosił też Boga o wybaczenie za wszystkie grzechy, jakie popełnił w przeszłości, oraz za wszystkie popełnione kiedykolwiek przez jego rodaków.

Pozostaje jeszcze pytanie o zgodność słów z czynami. Co prawda w czasie kampanii Kuczyński kokietował środowiska liberałów obyczajowych, zapowiadając, że zmieni prawo dotyczące aborcji i homoseksualizmu, ale kiedy został prezydentem nie zrobił nic w tym kierunku. Obecne prawodawstwo w Peru zdecydowanie stoi na straży życia – aborcja jest dopuszczalna tylko w jedynym przypadku: zagrożenia życia matki. Podczas kampanii Kuczyński mówił, że trzeba ten proceder zalegalizować w jeszcze jednej sytuacji: gdy ciąża jest wynikiem gwałtu. Zapowiadał również, że należy prawnie uregulować status par jednopłciowych, czyli tzw. związków partnerskich.

Teraz wszyscy w Peru zastanawiają, co będzie dalej. Biskupi mówią: „sprawdzam“, głośno wyrażając nadzieję, że prezydent wycofa się ze swych wyborczych zapowiedzi. Z kolei organizacje proaborcyjne publicznie dają wyraz swym obawom, że akt konsekracji może utrudnić realizację ich postulatów.
Oczy komentatorów politycznych i religijnych w Ameryce Południowej są teraz zwrócone na Kuczyńskiego. Jego przykład stanie się bowiem punktem odniesienia dla innych. W końcu nie każdy dokonuje tak spektakularnego aktu zawierzenia, który angażuje głęboko nie tylko jego osobę, lecz także autorytet sprawowanego urzędu. Jeśli prezydent dochowa wierności nauczaniu Kościoła, może się stać przykładem, że da się pogodzić tożsamość chrześcijanina i powołanie polityka, sprawując nawet najwyższe godności w państwie. Jeżeli natomiast wesprze projekty niezgodne z nauką i moralnością Kościoła, udzieli tym samym publicznej lekcji hipokryzji; pokaże, że można wypowiedzieć każde słowa przysięgi wobec Boga, a następnie je złamać. To pogłębiłoby tylko rozziew między sferą polityki i religii.

Jak postąpi Kuczyński? Nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że wielu Peruwiańczyków modli się za niego, by wytrwał.

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32722 Przeczytał: 39 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 23:38, 06 Gru 2016 Powrót do góry

Peru poświęcone Najświętszemu Sercu

Image

(...)

Kuczyński urodził się w 1938 roku w Limie, Peru, syn Madeleine Godard, pół szwajcarka pół francuska, a ojciec Maxim Hans Kuczyński, niemiecki imigrant o polsko-żydowskich korzeniach. Jego rodzice, którzy byli Żydami po stronie ojca i Chrześcijanami po stronie jego matki, uciekli z Niemiec w 1933 roku przed nazizmem.

Kuczyński jest gorliwym katolikiem. Studiował ekonomię i administrację publiczną na Uniwersytecie Oksfordzkim i na amerykańskim Uniwersytecie Princeton. Dwukrotnie emigrował z Peru do Stanów Zjednoczonych: po raz pierwszy w 1968 roku ze względu na prześladowania polityczne. Wrócił do Peru w 1980 roku jako minister ds. energii, jednak ponownie wyemigrował do USA dwa lata później po ustąpieniu z urzędu w 1982 roku i mieszkał w Stanach Zjednoczonych. Później, w 2000 roku dołączył do kampanii prezydenckiej Alejandro Toledo Manrique, pełnił funkcję Ministra Gospodarki i Finansów, a następnie został mianowany premierem do 2006. W wyścigu o fotel prezydenta brał udział już w 2011 roku, jednak zdobył wówczas 18,7 proc. głosów i uplasował się na trzecim miejscu. Jednak dalej budował własną partię polityczną i wygrał wybory w 2016 roku.

Ważne jest, aby pamiętać, że pierwszy kościół ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Świecie został zbudowany w 1742 roku i uroczyście konsekrowany w 1766 roku w centrum Limy, w Peru. W 1919 roku, dzięki peruwiańskiemu Apostołowi Najświętszego Serca, O. Mateo Crawley-Boevey SSCC (1875-1961), ponad milion rodzin intronizowalo Najświętsze Serca Jezusa w swoim domu, tak zalecane przez Piusa X. W końcu, w 1954 roku, Peru zostało uroczyście konsekrowane/poświęcone Najświętszemu Sercu Jezusa przez byłego prezydenta Manuel A. Odría na zamknięcie Kongresu Eucharystycznego.


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pon 14:26, 23 Paź 2023, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32722 Przeczytał: 39 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 11:28, 07 Gru 2016 Powrót do góry

No ... w Peru nie ogłaszano Chrystusa na Króla Peru. Tam nie działał ks. Kiersztyn i jego zwolennicy.

A w Polsce co od lat wyprawiają? Domagają się ogłoszenia Chrystusa na Króla Polski, nie chcą Serca tylko Osobę. Zaczadzona została większość wiernych modernistycznych i tradycyjnych i duchownych też, wypaczoną teologią ks. Kiersztyna w temacie intronizacji. Bardzo wiele tu pisze, np. tu:

http://www.traditia.fora.pl/wypaczanie-przeslania-pana-jezusa-do-rozalii-celakowny,47/udowodnianie-ze-intronizacja-serca-nie-skutkuje-intronizacja,13558.html#66778


Postępują jak kiedyś janseniści, których nauki zostały potępione. Jak pisał w swoim artykule w 2014 roku ks. prof Jan Królikowski:

"(...)zwalczali objawienia św. Małgorzaty Marii Alacoque, uważając je za niedopuszczalną nowość w Kościele.

W odniesieniu do kultu Najświętszego Serca Jezusa jansenizm przybierał na sile za sprawą ks. bp. Scypiona Ricciego (1741-1809) – od 1780 r. biskupa w Pistoi w pobliżu Florencji. W 1781 r., rok po konsekracji biskupiej, ks. bp Ricci ogłosił list duszpasterski, w którym wystąpił przeciw aprobowanej przez Stolicę Świętą czci „mięśnia nazywanego Sercem Jezusa”, którą niektórzy fanatycznie propagują. Podkreślał, że jedynie „Jezus, pełen miłości symbolizowanej przez Serce, jest jednym i jedynym przedmiotem ustanowionego nowego święta”. Odmawiał więc adoracji Sercu Jezusa, a sam kult uznawał za niebezpieczne nowinkarstwo. Zawiesił w swojej diecezji święto Serca Jezusa.(...)"


Artykuł opublikowany na stronie: [link widoczny dla zalogowanych]


O. Mateo który jest wspomniany w powyższym wpisie, to o. Przeździecki pisał też o nim w 1941 roku gdy wspominał o Rozalii Celakównie. Napisał List Okólny do Ojców i Braci Zakonu św. Pawła I Pustelnika o Intronizacji Serca Jezusowego, o czym jest tu:

http://www.traditia.fora.pl/kult-nspj-chrystusa-krola-i-intronizacja,47/apostolka-serca-jezusa-art-z-dodatku-zw-8-2008,966.html#74239
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)