Forum Tradycji Katolickiej Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Cytaty z ''Wyznań z przeżyć wewnętrznych'' Rozalia Celakówna Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 25863 Przeczytał: 497 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 12:31, 10 Mar 2010 Powrót do góry

Cytaty z ''Wyznań z przeżyć wewnętrznych'' - Rozalia Celakówna

Wydawnictwo WAM 2007

Strona 84/85

[80] Racz przyjąć nas jako ekspiację miłości za wszystkie grzechy i zbrodnie ludzkie, a zwłaszcza za grzechy nieczyste, które tak strasznie ranią Boskie Twe Serce. Uczyń nas miłymi Tobie ofiarami za Polskę i grzeszny świat, a osobliwie za dusze Tobie szczególnie poświęcone (80*). Przyjm nas łaskawie w ofierze za Intronizację Twego Serca Eucharystycznego w naszej Ojczyźnie jako państwie i spraw, by Polska swoim przykładem pobudzila do tego wszystkie inne narody ziemi, a w pierwszym rzędzie: Rosję, Meksyk, Hiszpanię i Niemcy, jak również Amerykę i Australię, w których to krajach ludzie tak bardzo wielką zadają Ci boleść! Oddając się Tobie, o Jezu nasz Najsłodszy i Najmiłościwszy, z dziecięcą ufnością, całkowicie i bez zastrzeżeń, pragniemy zupełnie zapomnieć o sobie na każdym kroku, a szczególnie znosić wszelkie cierpienia z największą dla Ciebie miłością.

(80*) Chodzi o osoby konsekrowane: kapłanów, zakonników i zakonnice.
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 25863 Przeczytał: 497 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 12:55, 10 Mar 2010 Powrót do góry

Strona 88/89

"Ostoją się tylko te państwa, w których będzie Chrystus królował. Jeżeli chcecie ratować świat, trzeba przeprowadzić Intronizację Najświętszego Serca Jezusowego we wszystkich państwach i narodach na całym świecie. Tu i jedynie tu jest ratunek. Które państwa i narody jej nie przyjmą i nie poddadzą się pod panowanie słodkiej miłości Jezusowej, zginą bezpowrotnie z powierzchni ziemi i już nigdy nie powstana. Zapamietaj to sobie dziecko moje, zginą i już nigdy nie powstaną!!!"

(...)

"Trzeba wszystko uczynić, by Intronizacja była przeprowadzona. Jest to ostatni wysiłek Miłości Jezusowej na te ostatnie czasy!"

Pytam z bojaźnią tę osobę, czy Polska się ostoi. Odpowiada mi że:

"Polska nie zginie, o ile przyjmie Chrystusa za Króla w całym tego słowa znaczeniu; jeżeli się podporządkuje pod prawo Boże, pod prawo Jego Miłości. Inaczej, Moje dziecko, nie ostoi się - i jeszcze na ostatek mówi do mnie przekonywająco:

"Oświadczam ci to Moje dziecko, jeszcze raz, że tylko te państwa nie zginą, które będą oddane Jezusowemu Sercu przez Intronizację, które Go uznają swym Królem i Panem. Przyjdzie straszna katastrofa na świat.

(...)

Ta osoba nieznana mówi jeszcze do mnie:

"Państwa oddane pod panowanie Chrystusa i Jego Boskiemu Sercu dojdą do szczytu potęgi i będzie już jedna owczarnia i jeden pasterz."
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 25863 Przeczytał: 497 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 13:15, 10 Mar 2010 Powrót do góry

Strona 278:

"(366) Pan Jezus w szczególny sposób chce być naszym Królem, tego On Sobie życzy. Polska musi w sposób wyjątkowy, uroczyście ogłosić Pana Jezusa swym Królem przez Intronizację Jego Boskiego Serca i wtedy Jezus będzie jej błogosławił i bronił od nieprzyjaciół. My w ten sposób choć w małej cząsteczce okażemy Jemu miłość i wdzięczność.

Intronizacja to nie tylko ta forma ofiarowania się, ale odrodzenie serc, poddanie ich pod słodkie panowanie Miłości! Gdy zastanawiałam się nad tym, ogarnął ogromny ból moją dusztę, że Pan Jezus tak strasznie jest obrażany przez ludzi, że to tak bardzo daleko do przemiany ludzkich serc, że sprawa Intronizacji jest również daleka. W tej chwili pod wpływem światła wewnętrznego zrozumiałam te słowa:

"Sam akt ofiarowania Polski przez Intronizację Mojemu Sercu przyniesie zbawienne korzyści, bo przez to bardzo dużo dusz nawróci się szczerze do Pana Boga, poddajqc się Jego prawu. Powiedz, moje dziecko, Ojcu, by napisał w tej sprawie do Prymasa Polski. Teraz jest najodpowiedniejsza chwila, trzeba korzystać z czasu i laski."

O, gdybym ja była kapłanem, gdybym mogła przemawiać, o Jezu, Ty wiesz, co bym o Tobie mówiła!!! Ale po co te marzenia? Przecież ja mogę Ciebie dawać poznać w inny sposób: przez zupełne wyniszczenie się i ukrycie, przez wypełnienie Twej Woli na każdy dzień, by Ci sprawić przyjemność i przez miłość żarliwą, by Cię móc kochać za miliony serc!!!"
Zobacz profil autora
stefan
Użytkownik


Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 1371 Przeczytał: 35 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 22:04, 06 Maj 2010 Powrót do góry

Fragmenty zaczerpnięte z książki Rozalia Celakówna "Pisma" wyd. WAM Kraków 2008

Odpowiedzi Rozalii na pytania ostatniego kierownika sumienia.( o Kazimierza Dobrzyckiego) z lat 1938-1943

346. Czy to były zasłyszane słowa: „Rząd Polski posłucha na pewno wezwania Jego Em. i odda się Jezusowi", czy Twoje zrozumienie, jakie Ci dał nasz Pan?
To się odnosi do przyszłości


349.Że Intronizacja ma być przeprowadzona uroczyście... tak widziałam. .." Dziecko moje, czy to widzenie jest inne od uroczystości krakowskich "?
Tak podobne - później Ojcu Drogiemu powiem.
..........................................................................................................
Uroczystości krakowskie- patrz wizja pomnika NSPJ

http://www.traditia.fora.pl/kult-nspj-i-intronizacja-nspj,47/przez-smierc-bolesna-krolu-wiecznej-chwaly-piesn,3003.html
..........................................................................................................

Uwaga redakcji
I tutaj kończą się odpowiedzi Rozalii. Spowiednik zadawał jeszcze wiele pytań, podajemy je niżej. Rozalia nie zdążyła na nie odpowiedzieć, a na niektóre, może nawet w większości, odpowiadała na nie przy innych okazjach: w notatkach umieszczonych na początku tej książki lub w opublikowanych już Wyznaniach z przeżyć wewnętrznych. Zresztą spowiednik powtarzał się w wielu pytaniach. Może dziwić ta drobiazgo-wość stawianych pytań. Spowiednik miał świadomość szczególnego wybrania przez Boga jego penitentki, dlatego chciał poznać jak najwięcej szczegółów z jej życia wewnętrznego, by mógł odpowiedzialnie nią kierować. A może chciał także zbadać czy w zeznaniach nie ma pewnych sprzeczności, a tych rzeczywiście nie było.

Oto pytania pozostawione bez odpowiedzi:

460. W którym to kościele, o której godz., w który dzień w grudniu 1939 r. dał Ci Pan Jezus zrozumienie owo wielkie, że Intronizacja musi być okupiona b. wielkimi cierpieninmi?

462. 22 VII 40 piszesz: Dni kilka temu modląc się przed Najśw. Sakramentem w kościele OO. Domin, danym mi bylo zrozumieć, że przez Intronizację. N. Serca Jez. przyjdzie odrodzenie świata, lecz my teraz mamy przygotować dusze na przyjście Królestwa Jezusowego przez cierpienie, ofiarę i modlitwę. Boję się o tych rzeczach... pisać..." I koniec! Drogie Dziecko, opisz mi to szczegółowo... wszystko... Kiedy, co, jak, itp.?

491. P. Jezus... nagli..., by przyspieszyć ten dzień błogosławiony oddania, całych narodów pod panowanie Jego Słodkiej Miłości", piszesz. A co Ci się zdaje, Drogie Dziecko, czy oprócz dnia, w którym Ojczyzna nasza odda się Najśw. Sercu Jezusowemu, i dni, w których inne państwa poszczególne będą dokonywały Intronizacji, czy będzie jeszcze taki dzień, w którym wszystkie narody razem dokonają wspólnie w jednym dniu najuroczystszego w świecie po święcenia się Najśw. Sercu Jezusowemu? Byłaby to Intronizacja nie w rodzinie, nie w narodzie, ale w całej ludzkości... byłby to największy tryumf zewnętrzny Serca Jezusowego!

492. Jezus gorąco mię pobudzał do modlitwy o przyśpieszenie Jego Królestwa do dusz przez Intronizację Jego Boskiego Serca", piszesz 2.I.1941. Niejasna to dla mnie myśl, bo rozpadająca się na dwie możliwości:
1) do dusz przez Intronizację " przez naród dokonaną i 2) do dusz przez Intronizację " osobistą, czyli przez szerzenie się najszybsze poświęcenia się osobistego. Jakże Ty, Drogie Dziecko, rozumiesz myśl Pana Jezusa podaną Ci . w owym czasie 1941 r.?


500. 12 VI41 piszesz: Bardzo się cieszę z Intronizacji N. Serca Jezusowego w duszach - na ten temat mam bardzo ważne sprawy do omówienia z O. Drogim ". Napisz mi szczegółowo o tych b. ważnych sprawach... Chcę mieć to na piśmie.

502. Piszesz: Intronizacja jest najdoskonalszym sposobem do zrealizowania Królestwa Chrystusowego we wszystkich duszach, w ogóle we wszystkich narodach". Czy o Intronizacji w rodzinach mówił Ci kiedy Pan nasz i ewentualnie ile razy, kiedy i w jakich słowach?

503. Nie zwlekając od razu dziś znajdź mi słowa całej pieśni "Przez śmierć bolesną Królu wiecznej chwały.... " Jeśli trzeba, pójdź do kogo i pożycz książeczkę, gdzie to jest.
Zobacz profil autora
stefan
Użytkownik


Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 1371 Przeczytał: 35 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 15:47, 23 Maj 2010 Powrót do góry

Rozalia Celakówna " Pisma" strona 310 wyd WAM 2008
(...)
Miałam urlop. Pamiętam, że było to, 4 lipca 1938 r. Ów Pan mówił do mnie, że Pan Bóg ukarze bardzo ludzi, bo się nie chcą poprawić i porzucić grzesznych nałogów mianowicie tych: rozpusta straszna, zbrodnie tzn. zabójstwa popełniane w jakiejkolwiek formie i okropna nienawiść jednych do drugich, która nie może mieć miejsca u katolików. „Dziecko, to bardzo boli Serce Boże i Bóg już dalej nie zniesie tego, tylko strasznie ukarze świat"... I dalej mówił Ten Pan: „Ty dziecko własnymi oczyma będziesz oglądała straszne rzeczy, które się dziać będą". Po chwili, gdy ta kula ziemska pękła ze strasznym hukiem, gdzie wszystko się zamieniało w gruzy, a ogień i lawa dopełniały zniszczenia, z przerażeniem zwróciłam się o ratunek do tego Pana, a On mi mówił: „Nie bój się dziecko" i trzymał mię za ramiona. Po chwili mówi donośnym głosem już mi znanym: „Te państwa tylko będą istniały, które poświęcą się Sercu Bożemu przez Intronizację, reszta zginie i..."
Zobacz profil autora
stefan
Użytkownik


Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 1371 Przeczytał: 35 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 16:12, 23 Maj 2010 Powrót do góry

Cytat z "Wyznań z przeżyć wewnętrznych" Rozalia Celakówna

str 234


"Pan Jezus dał odczuć mej duszy, jak bardzo boli Go obojętność dusz szczególnie Jemu poświęconych, tj. Kapłanów i dusz zakonnych: Dziecko, Maria Małgorzata dała poznać światu Moje Serce, wy zaś kształtujcie dusze na modłę mojego Serca. Intronizacja to nie jest tyłko formułka zewnętrzna, ale ona ma się odbyć w każdej duszy. W tej sprawie trzeba dużo cierpieć, trzeba całkowicie być ofiarą. Tak, będziecie wiele cierpieć dla Intronizacji. Pan Jezus dał poznać mej duszy wiele rzeczy.
Pan Jezus chce, by Ojciec jako Kapłan mówił na ambonie o tej sprawie i gdzie tylko się spotka z duszami, by jak najprędzej Jego królestwo przyszło do dusz, bo w ten sposób odnowi się świat. Na tym polega Intronizacja, a ja będę coraz więcej pogardzaną, zdeptaną i opuszczoną,będe cierpiec z miłości ku Jezusowi, modlić się i pracować , by pomóc mojemu Ojcu, bo tak chce Pan Jezus."
Zobacz profil autora
stefan
Użytkownik


Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 1371 Przeczytał: 35 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 17:06, 23 Maj 2010 Powrót do góry

Rozalia Celakówna "Pisma" strona 329

257. Pisałaś do Stryszawy: „Mam już zaprojektowaną pewną bardzo ważną sprawę do Ojca " (co do Makowa czy Jachówki). Co to za sprawa, nie wiem dotychczas?

Co do naszej parafii, o czym pisałam Ojcu Drogiemu do Stryszawy, mam zaprojektowaną Intronizację Najświętszego Serca Jezusowego, by Ją Ojciec Drogi przeprowadził.
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)