Forum Kościół Rzymskokatolicki Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Maria ,,prorokini" z Irlandii Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Avensis
Użytkownik


Dołączył: 20 Sie 2012
Posty: 40 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 21:28, 05 Paź 2012 Powrót do góry

Cytat:
Dariusz Hryciuk, koordynator Centrum Przeciwdziałania Psychomanipulacji w Lublinie mówi, że o Marii Bożego Miłosierdzia nie słyszał.
- Najwidoczniej jest nowa na rynku religijnym. Ale wielokrotnie spotykałem się z informacjami o takich kobietach, które a pomocą Jezusa próbują straszyć świat i zdobyć w ten sposób sławę. Bywa to też sposób na zarobienie pieniędzy. Skoro na jakichś stronach można kupić książkę z owymi "przepowiedniami" , może się za tym kryć biznes - twierdzi. - W takim przypadku za sprawą stoi najczęściej nie jedna osoba, a cała grupa. Trzeba bowiem pamiętać, że sekty od pewnego czasu zmieniają swój sposób działania. Najczęściej podszywają się pod ruch religijny, czy naukowy. Jeśli chodzi o procedury weryfikacji objawień prywatnych przez Kościół, to owszem, takie istnieją. Jednak Watykan jest w tych sprawach mądrze ostrożny: autentyczność takich objawień można ogłosić tylko wtedy, gdy dobiegły końca, albo w przypadku śmierci wizjonera. Procedura ta wymaga bardzo wiele czasu po to, by nie zdarzyło się, iż osoba opisująca swe doświadczenia wycofuje się z nich (co się zdarzało).


[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Avensis dnia Pią 23:05, 05 Paź 2012, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32596 Przeczytał: 108 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 9:32, 06 Paź 2012 Powrót do góry

Avensis napisał:
W Lublinie pojawił się billboard ostrzegający przed śmiercią w stanie grzechu:

[link widoczny dla zalogowanych]

Billboard oczywiście został sfinansowany przez wyznawców Irlandki, na którym widnieje cytat z jej ,,orędzi".

[link widoczny dla zalogowanych]

(proszę kliknąć na zdjęcie to się powiększy)

... i warunek postawiony. Do kogo ten billboard jest skierowany? do ateistów? To może lepiej jakby już coś dali ze św. Siostry Faustyny, albo napisali "nawracajcie się, uwierzcie Bogu, etc ...". Nawrócenie domaga się przekonania o grzechu. Ateista pójdzie z marszu do spowiedzi? Ludzie którzy odwrócili się od Boga i Kościoła i odrzucili łaskę zbawienia przez Pana Jezusa, to potrzebują nawrócenia, a spowiedź to druga szansa dana grzesznikowi, który po chrzcie odrzucił łaskę zbawienia.

"Bóg stworzył cię bez ciebie, ale nie zbawi cię bez ciebie.
Stworzył cię więc bez twojej wiedzy, ale nie uświęci cię bez twojej woli."
Św. Augustyn, Kazanie 169
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32596 Przeczytał: 108 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 9:59, 06 Paź 2012 Powrót do góry

Cytat:
Dariusz Hryciuk, koordynator Centrum Przeciwdziałania Psychomanipulacji w Lublinie mówi, (...) Jeśli chodzi o procedury weryfikacji objawień prywatnych przez Kościół, to owszem, takie istnieją.

Oczywiście, że takie istnieją. W kilku wątkach już to podawałam i jeszcze raz tu podam:

Objawienia. Czy pochodzą od Boga, czy od diabła?
Zasady Kościoła katolickiego w sprawie rozeznawania zjawisk nadnaturalnych

(...)
[link widoczny dla zalogowanych]

Cytat:
Dariusz Hryciuk, koordynator Centrum Przeciwdziałania Psychomanipulacji w Lublinie mówi(...) Jednak Watykan jest w tych sprawach mądrze ostrożny: autentyczność takich objawień można ogłosić tylko wtedy, gdy dobiegły końca, albo w przypadku śmierci wizjonera. Procedura ta wymaga bardzo wiele czasu po to, by nie zdarzyło się, iż osoba opisująca swe doświadczenia wycofuje się z nich (co się zdarzało).

I tu się nie zgodzę z panem koordynatorem, bo wcale nie muszą się zakończyć, żeby wydać orzeczenie w tej sprawie. Rozróżnia się orzeczenie pozytywne i orzeczenie negatywne.

Orzeczenie negatywne - nie musi czekać, aż seria objawień się skończy. Jeżeli w czasie trwania objawień, wystąpią cechy negatywne, Urząd Kościoła jest zobowiązany to orzec, by wiernych przestrzec przed błędem i uchronić przed duchową szkodą.

Tak pisał ks. Jan Wójtowicz w książce "Problem Medziugorie"

Tak samo z tymi "objawieniami" tej Marii z Irlandii, Kościół jest w stanie to orzec i jakieś tam głosy krytyczne są, ale ... dzisiaj w dobie ogromnej degrenolady w Kościele nie za bardzo jest to przyjmowane. Na poprzedniej stronie mamy ostrzeżenie austriackiego biskupa, ale patrząc na stan Kościoła w Austrii, Niemczech, w ogóle na Zachodzie, to już i tak bardzo zdezorientowane "owieczki" nie chcą wierzyć. Nie wiem czy u nas w Polsce ktoś się krytycznie wypowiedział odnośnie tych "orędzi".

Jedna z anegdot przypisywana Ojcom Pustyni z IV wieku mówi o pewnym mnichu, któremu ukazał się diabeł w postaci anioła światłości. Przybysz rzekł do świętego starca: „Ja jestem Gabriel i zostałem posłany do ciebie!”. „Sprawdź – odpowiedział mnich – czy to nie do kogoś innego zostałeś posłany, bo ja tego nie jestem godny”.

Potrzeba nam więcej pokory i roztropności.
Zobacz profil autora
Avensis
Użytkownik


Dołączył: 20 Sie 2012
Posty: 40 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 21:16, 05 Sty 2013 Powrót do góry

Audycje te są prowadzone cyklicznie, ja streściłem (dzieckonmp.wordpress.com) swoimi słowami już 23 audycję z radia Maryja Wegierskiego

Audycja w Węgierskim Radio Maryja ks Józsefa Selymes

Selymes jest księdzem węgierskim, księdzem katolickim, który opowiada się zdecydowanie za nawróceniem ludzkości. Ksiądz Selymes mieszka i pracuje przez całą dobę dla Pana naszego Jezusa Chrystusa. Prowadzi węgierską audycję w radio Maryja i informuje o objawieniach i orędziach naszych czasów, w tym o orędziach “Ostrzeżenie”, Marii Miłosierdzia Bożego. Orędzia te są dla ludzkości, aby przygotowała się na powtórne przyjście Pana naszego, Jezusa Chrystusa.

(...)

Następny ksiądz, który nie czeka na opinię Papieża tylko wyraża swoją opinię, przykre...
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32596 Przeczytał: 108 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 23:04, 05 Sty 2013 Powrót do góry

Strona za którą to pani tu zamieściła, to w ogóle należy mijać ją SZEROKIM ŁUKIEM i nie zaśmiecać sobie głowy tym co tam serwują, to raz, a dwa to o czym to wszystko świadczy? o ogromnej degrengoladzie w Kościele, smutne to, ale prawdziwe.
Zobacz profil autora
Avensis
Użytkownik


Dołączył: 20 Sie 2012
Posty: 40 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 13:57, 12 Lut 2013 Powrót do góry

2010 rok:
Także są w toku plany przejęcia kontroli nad kościołami i różnymi wyznaniami, łącznie z Kościołem katolickim. Mój Papież, mój ukochany Benedykt jest otoczony przez tych, którzy planują jego upadek . Inni światowi przywódcy, nieświadomi ukrytych sił w ich własnych szeregach też mają być wzięci na cel i kilku z nich ma być obalonych

2011
marzec : Proś wszystkich, by modlili się za Mojego ukochanego pobożnego Namiestnika, Papieża Benedykta, bo otoczony jest wrogami Mojego Przedwiecznego Ojca.
Czerwiec : Dni Mojego ukochanego Wikariusza są już policzone . Zostawi Watykan zanim nastąpi Ostrzeżenie.
Lipiec : Moja córko, proszę o modlitwę za mojego zastępcę, papieża Benedykta, ponieważ jest otoczony przez masońskie siły, które teraz dokładają wszelkich starań by go zdetronizować .
Wrzesień : Moja ukochana córko czas jest już bliski. Modlitwa pomogła Mojemu ukochanemu Wikariuszowi Papieżowi Benedyktowi stawić opór w wewnętrznej bitwie jaką toczy ze złymi mocami. Jego czas w Watykanie został przedłużony .

2012
styczeń : Módlcie się, aby nie przepędzili Papieża.
styczeń : Jego dni w Stolicy Apostolskiej zostały przedłużone i dlatego zapobiegło to wielu spustoszeniom powodowanym przez złego.
Luty : Pozostali światowi przywódcy zostaną wkrótce zabici i Mój biedny Święty Wikariusz, Papież Benedykt XVI, zostanie usunięty ze Stolicy Apostolskiej w Rzymie.
Marzec : Módlcie się za Mojego Świętego Wikariusza, Papieża Benedykta XVI, ponieważ stawi czoła strasznemu prześladowaniu. Czas ten jest teraz blisko.
Marzec : Wzywam wszystkie Moje dzieci na całym świecie do modlitwy za Papieża Benedykta XVI, któremu zagraża niebezpieczeństwo wygnania z Rzymu.
Kwiecień : Módlcie się, aby Papież Benedykt mógł powstrzymać to zło od przeniknięcia Katolickiego Kościoła.
Kwiecień : Mój umiłowany Papież Benedykt XVI jest ostatnim prawdziwym Papieżem na tej ziemi.
Kwiecień : Jedna połowa będzie wierzyć, z obowiązku, w potrzebę podążania za fałszywym prorokiem, Papieżem, który nastąpi po Papieżu Benedykcie XVI.
Kwiecień : Ta zła sekta uwolni teraz wszystkie siły, aby zapewnić, że to oni wybiorą nowego następcę Mojego Świętego Wikariusza, Papieża Benedykta XVI.
Kwiecień : Czas ten jest krótki. Musicie modlić się mocno, aby mógł On pozostać tak długo jak to możliwe, ponieważ gdy tylko opuści swe miejsce, zajmie je oszust, fałszywy prorok.
Nie wolno wam nigdy zaakceptować herezji idącej z wnętrza Mojej Stolicy Apostolskiej.
Wkrótce zostanie wam powiedziane, że Komunia Święta, Moja Prawdziwa Obecność, jest w rzeczywistości czymś innym.
Lipiec : Wkrótce zostanie on zmuszony do ucieczki z Watykanu. Wówczas przyjdzie czas podziału Mojego Kościoła, jedni przeciw drugim.


Ostatnio zmieniony przez Avensis dnia Wto 14:10, 12 Lut 2013, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
mano
Użytkownik


Dołączył: 30 Cze 2011
Posty: 32 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 18:48, 12 Lut 2013 Powrót do góry

No to teraz nie będziemy słuchali następcy Benedykta XVI, ale prawdziwi katolicy będą posłuszni przekazom wizjonerki Marii z Irlandii Twisted Evil

Za prawdę, Pan Bóg ma swój cel w tym, że ustanowił Jana Pawła II papieżem, następnie Benedykta XVI i da nam kolejnego Jemu wiadomego Smile Papież, jaki by nie był, jest widzialną głową kościoła. Zawsze ostatecznie Pan Bóg obdarza chwałą papiestwo, nawet jeśli chwilowo zmaga się z pewnymi problemami. Giną za to setki sekt powstających w międzyczasie, bo dzieła diabelskie nie cechują się trwałością.

Warto spojrzeć na Benedykta XVI w kontekście papieża św. Celestyna V, co abdykował w wieku 85 lat.

Te proroctwa i przepowiednie, które spadają ostatnio w ilości podobnej do ilości kropel podczas ulewy, to mętne treści, które mają w błąd wprowadzić, jeśli to możliwe, także wybranych. Strzeżcie się, żeby was kto nie zwiódł. (Mt 24)

Poza tym, papież nigdzie nie ucieka - zostaje w Watykanie.


Ostatnio zmieniony przez mano dnia Wto 20:30, 12 Lut 2013, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
Avensis
Użytkownik


Dołączył: 20 Sie 2012
Posty: 40 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 19:51, 12 Lut 2013 Powrót do góry

Przypadkiem trafiłam na heretycki nurt i tradycję mariawicką i zauważyłam jak dużo łączy obydwie Marie:

Spisane przez Kozłowską ,,Dzieło Wielkiego Miłosierdzia”.
Spisana przez irlandkę – ,,Księga Życia”

Jednym z tytułów Mateczki Kozłowskiej była ,,Matka Miłosierdzia”
Irlandka nazwała się ,,Marią Bożego Miłosierdzia’’

Obok tradycyjnego określenia Mateczka Kowalski wprowadził też tytuł Małżonki Barankowej (Chrystusowej), zrównując ją teologicznie z Matką Bożą. Kozłowska miała być wybrana jako kolejna po Chrystusie do zbawienia świata
Irlandka ogłosiła, że jest siódmym aniołem, którym Baranek Boży otworzy 7 pieczęć a więc to ona została wybrana, zaraz po Chrystusie do zbawienia świata.

Wprowadzono wiele modlitw do Mateczki, wzorując się najczęściej na modlitwach maryjnych, np. litanii czy Pod Twoją Obronę.
Irlandka ogłosiła prawie sto krucjatek ,,podczepiając’’ je pod Różaniec i Koronkę BM.

Osoba Marii Franciszki Kozłowskiej to już nie tylko święta niewiasta wybrana przez Boga dla odnowienia chrześcijaństwa (nauka z początków XX wieku), ale żeńskie wcielenie Ducha Świętego, dopełniającego odkupieńczą misję Syna Bożego, Jezusa Chrystusa. Jako pogłębienie i wypełnienie chrześcijaństwa w Dziele Wielkiego Miłosierdzia dla zbudowania Królestwa Bożego na ziemi.
Irlandka również jest zarówno posłańcem jak i siódmym aniołem oraz prorokiem czasów ostatecznych i to właśnie ona jest kluczem (Marią Bożego Miłosierdzia) do zbudowania 1000 letniego Królestwa Bożego na ziemi.

Irlandka już teraz zaczyna nawoływać do nieposłuszeństwa KK bo przecież kolejny papież będzie fałszywy, tworzy grupy modlitewne i tylko czekać aż założy swój heretycki kościół....
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32596 Przeczytał: 108 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 17:38, 13 Lut 2013 Powrót do góry

Altes napisał:
(...)
Co o tym Państwo sądzicie ?

Ja osobiście sądzę to, co już tu nie raz pisałam, choćby w temacie o tych "ostrzeżeniach" tu:
(...)
http://www.traditia.fora.pl/pytania,59/nowe-oredzia-ostrzezenie,7538.html

Wiarygodne i pewne ostrzeżenie to mamy w drugim liście do Tesaloniczan:

Cytat:
2 List do Tesaloniczan
Okoliczności powtórnego przyjścia Chrystusa


2
1 W sprawie przyjścia Pana naszego Jezusa Chrystusa i naszego zgromadzenia się wokół Niego, prosimy was, bracia, 2 abyście się nie dali zbyt łatwo zachwiać w waszym rozumieniu ani zastraszyć bądź przez ducha1, bądź przez mowę1, bądź przez list, rzekomo od nas pochodzący, jakoby już nastawał dzień Pański. 3 Niech was w żaden sposób nikt nie zwodzi, bo [dzień ten nie nadejdzie], dopóki nie przyjdzie najpierw odstępstwo2 i nie objawi się człowiek grzechu, syn zatracenia2, 4 który się sprzeciwia i wynosi ponad wszystko, co nazywa się Bogiem lub tym, co odbiera cześć3, tak że zasiądzie w świątyni Boga3 dowodząc, że sam jest Bogiem. 5 Czy nie pamiętacie, jak mówiłem wam o tym, gdy wśród was przebywałem? 6 4 Wiecie, co go teraz powstrzymuje, aby objawił się w swoim czasie. 7 Albowiem już działa tajemnica bezbożności. Niech tylko ten, co teraz powstrzymuje, ustąpi miejsca, 8 wówczas ukaże się Niegodziwiec, którego Pan Jezus zgładzi tchnieniem swoich ust5 i wniwecz obróci [samym] objawieniem swego przyjścia. 9 Pojawieniu się jego towarzyszyć będzie działanie szatana, z całą mocą, wśród znaków i fałszywych cudów6, 10 [działanie] z wszelkim zwodzeniem ku nieprawości tych, którzy giną, ponieważ nie przyjęli miłości prawdy, aby dostąpić zbawienia. 11 Dlatego Bóg dopuszcza działanie na nich oszustwa, tak iż uwierzą kłamstwu7, 12 aby byli osądzeni wszyscy, którzy nie uwierzyli prawdzie, ale upodobali sobie nieprawość.

Również w innym miejscu w Piśmie św. na straszne, kryzysowe czasy mamy znamienną przestrogę:

Cytat:
"Nadejdą ciężkie chwile. Ludzie bowiem będą samolubni, chciwi, pyszałkowaci, wyniośli, bluźniący, nieposłuszni rodzicom, niewdzięczni, bezbożni, nieczuli, nieustępliwi, rzucający oszczerstwa, nieopanowani, okrutni, nienawidzący dobra, zdradliwi, porywczy, zarozumiali i kochający przyjemności bardziej niż Boga. Będą zachowywać pozory pobożności, a wyprą się tego, co jest jej siłą. Unikaj takich ludzi" (2 Tm 3, 1-5).

Obecne czasy w jakich żyjemy - kryzys ekonomiczny, moralny, kryzys wiary, a może i wielka apostazja, to jest czas, że szatan musi to wykorzystać i wykorzystuje mnożąc różne fałszywe objawienia i wizje, które z kolei inni wykorzystują.

"(...) Gdy Kościół aprobuje objawienia prywatne udzielone świetym, stwierdza po prostu, że nie ma w nich nic sprzecznego z Pismem Świętym i z nauczaniem katolickim i że można podać je jako prawdopodobne pobożnej wierze wiernych. (3)

Nie wolno ogłaszać objawień prywatnych bez aprobaty władzy kościelnej. (4) (...)"

(3) - Benedykt XIV, dz.cyt., ks.II rozdz. XXXII, nr 11.
(4) - Por. dekret Urbana VIII z 13 marca 1625 roku, potwierdzony 23 maja 1668 roku przez Klemensa IX.


Z książki: Trzy okresy życia wewnętrznego - o. Reginald Garrigou-Lagrange OP
http://www.traditia.fora.pl/katechizm-nauka-katolicka,15/leczenie-pychy-reginald-garrigou-lagrange-op,9009.html
Zobacz profil autora
Avensis
Użytkownik


Dołączył: 20 Sie 2012
Posty: 40 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 19:22, 05 Kwi 2013 Powrót do góry

Czytałam w necie, że Vassula przestrzega przed Mery, czyżby konkurencja?
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32596 Przeczytał: 108 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 19:35, 05 Kwi 2013 Powrót do góry

Jak w przysłowiu: "przyganiał kocioł garnkowi" - czyli kogoś poucza a sama robi to samo. Sporo tu o p. Vassuli mamy.
Zobacz profil autora
formerpentecostal
Użytkownik


Dołączył: 31 Sie 2012
Posty: 86 Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Polska
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 21:13, 05 Kwi 2013 Powrót do góry

Burger King kontra Mac Donald Wink
Zobacz profil autora
Avensis
Użytkownik


Dołączył: 20 Sie 2012
Posty: 40 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 23:06, 07 Kwi 2013 Powrót do góry

"Proroctwa" pojawiają się jak grzyby po deszczu, kolejne ''proroctwo" to takie, że tylko ci, z Pieczęcią Boga Żywego unikną zagłady dusz.
Zobacz profil autora
formerpentecostal
Użytkownik


Dołączył: 31 Sie 2012
Posty: 86 Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Polska
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 23:16, 07 Kwi 2013 Powrót do góry

To diabelstwo, te wszystkie seryjne objawienia natankowskie, irlandzkie i inne. To prawie jak seryjni zabójcy Sad
U zielonych też się z tym spotkałem. Szanowany pastor Wilkerson wpadł w taką manie. W latach 80 prorokował np, że Odnowa w Duchu Św. zniknie z Kościoła Katolickiego, a jest akurat odwrotnie. Wygłosił setki proroctw.

Znak czasów, rzeczywiście może Paruzja blisko.

"Strzeżcie się, żeby was kto nie zwiódł, bo wielu przyjdzie w imieniu moim..."
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32596 Przeczytał: 108 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 12:46, 08 Kwi 2013 Powrót do góry

formerpentecostal napisał:
"Strzeżcie się, żeby was kto nie zwiódł, bo wielu przyjdzie w imieniu moim..."

Powyżej w cytacie piękny wpis i proponuję zakończyć o tych "orędziach" bo od początku była tu o nich opinia negatywna i nie będziemy ich propagować. Należy i trzeba przekazywać zdrową naukę katolicką, Mszę tradycyjną zwaną trydencką, a na Irlandkę i inne nawiedzone szkoda czasu.
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)