Forum Kościół Rzymskokatolicki Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Medjugorie fałszywe objawienie Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32656 Przeczytał: 53 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 13:32, 22 Lip 2009 Powrót do góry

Medjugorie fałszywe objawienie

Dorota Rafalska w swojej książce "Medjugorie prawda czy fałsz" wydanej przez KUL w 2003 roku, a będącej analizą teologiczną zjawisk przeprowadzoną pod kierunkiem wykładowców KUL, jednoznacznie udowadnia że zjawiska w Medjugorie mają diabelską naturę.

Zakaz pielgrzymek do Medjugorie

Dwaj kolejni biskupi Mostaru i Konferencja Episkopatu Jugosławii na podstawie prac dwu kolejnych komisji (złożonych z duchownych, teologów i psychiatrów) zakazała pielgrzymek i wszelkich innych religijnych wyjazdów do Medjugorie, zakazała propagowania zjawisk i publikacji na ich temat, uznała że nie mam dowodów na nadprzyrodzony charakter zjawisk. Konferencja Episkopatu Bośni zakazała wizjonerom publicznie występować w kościołach. Watykan kilkukrotnie zabraniał organizowania pielgrzymek i wszelkich wyjazdów religijnych do Medjugorie. Zjawiska te są więc nieuznawane przez Kościół Katolicki. Niestety zarządzenia władz kościelnych są ignorowane. Nieposłuszni świeccy i duchowni darzoną zjawiska wielu kultem, pomimo że zjawa głosi bluźnierstwa i herezje. Szeroko zakrojona akcja propagowania zjawisk i pielgrzymki do Medjugorie są więc wyrazem nieposłuszeństwa wobec Kościoła.

Badanie prawdziwości objawień

Zwolennicy Medjugorie głoszą że Kościół nie ocenia objawień podczas ich trwania, nie jest jednak prawdą. Istnieje cała procedura oceniania. Jeżeli jakiś element wskazuje na zło w objawieniach to trzeba takie wizje odrzucić. Medjugorie jest typową diabelską karykaturą objawień Maryjnych (Garabandal, Oława), celem Szatana jest odwrócenie uwagi wiernych od prawdziwych objawień (Fatima) i zasianie w sercach wiernych herezji (co doskonale się udaje).

Dowody na demoniczność zjawy z Medjugorie

Wśród argumentów świadczącymi o diabelskiej naturze Medjugorie (niezgodności z praktyką prawdziwych objawień) można wymienić to że:

* Zjawa głosi herezje sprzeczne z nauką Kościoła co świadczy że zjawiska te nie pochodzą od Boga.
* Wizjonerzy grzeszyli przed objawieniami
* Zjawa wybrała grzeszników
* Wizjonerzy kłamali co do swych działań
* Wizje miały miejsce nocą w różnych miejscach
* Wizje trwają od 1981 przez wiele lat
* Wizje mają miejsce wielokrotne w ciągu doby
* Wizje maja miejsce na życzenie wizjonerów
* Wizje nie są regularne
* Przekazy zjawy są chaotyczne
* Stopy zjawy (podającej się za Marie) są ukryte
* Wygląd zjawy nie zgodny z katolicką symboliką maryjną
* Zjawie towarzyszą amorki o demonicznym wyglądzie
* Demoniczne amorki mają ukryte stopy
* Amorki naśladują zjawę
* Wizjonerzy mają fizyczny kontakt ze zjawą (całują się z nią, przytulają się do niej)
* Zjawa nie jest zrównoważona emocjonalnie
* Zjawa napawała lękiem wizjonerów
* Wizjonerzy są uzależnieni od wizji
* Zjawa zmusza wizjonerów do szaleńczego wysiłku
* Zjawa groziła biskupowi miejsca
* Franciszkanie z Medjugorie za wspieranie objawień są usunięci ze stanu kapłańskiego
* Zjawa odwraca uwagę wiernych od Jezusa i kieruje ją na siebie
* Zjawa neguje posiadanie przez Maryje łask (podczas gdy Kościół naucza że Maryja obdarzona łaskami)
* Zjawa neguje moc wstawiennictwa Maryi i twierdzi że Maryja potrzebuje wsparcia ludzi (podczas gdy Kościół naucza że modlitwa Maryi jest w pełni skuteczna)
* Zjawa głosi nową datę narodzin Maryi 5 sierpnia czyli nowy kalendarz liturgiczny (podczas gdy Maria urodziła się 8 września)
* Zjawa głosi że Maryja sama wstąpiła do Nieba i tam zmarła (podczas gdy Kościół naucza że w Niebie się nie umiera a Maryje do Nieba wziął Bóg)
* Zjawa kreuje Maryje na równą Jezusowi (podczas gdy Kościół naucza że Maria jest Matką Jezusa i pośredniczką między ludźmi a Bogiem)
* Zjawa głosi, że rzekomo objawienia są ostatnie (podczas gdy Kościół naucza że to Kościół decyduje o prawdziwości objawień)
* Zjawa kreuje Maryje na niezależną od Boga twierdząc, że sama wybrała Medjugorie (podczas gdy Kościół naucza że Bóg posyła Maryje)
* Zjawa twierdzi, że nie chrześcijanie a mieszkańcy Medjugorie są ludem wybranym (podczas gdy Kościół naucza, że to chrześcijanie są narodem wybranym)
* Zjawa wprowadza nowy sakrament specjalne błogosławieństwo (podczas gdy Kościół naucza, że tylko on ma władze wprowadzania sakramentów)
* Zjawa nawołuje do nieposłuszeństwa wobec biskupa, co było równoznaczne z rozbijaniem kościoła (podczas gdy Kościół naucza, że Maryja dba o jedność i nienaruszalność Kościoła)
* Zjawa chce uwielbienia na równi Bogu (podczas gdy Kościół naucza, że wielbiony ma być Bóg)
* Zjawa milczy o Trójcy (będącej podstawą Katolicyzmu)
* Zjawa głosi, że w Medjugorie Bóg najbliższy w historii ludziom (podczas gdy Kościół naucza, że Bóg był zawsze blisko ludzi, dziś obecny jest w Ewangelii i Kościele, bliskość ta najpełniej urzeczywistniła się w Jezusie, Jezus fizycznie obecny jest w chlebie i winie podczas Eucharystii, przyjecie Komunii Świętej jest zespoleniem z Jezusem)
* Zjawa neguje pośrednictwo w modlitwie (podczas gdy Kościół naucza, że warto korzystać z pośrednictwa świętych i Maryi)
* Zjawa głosi, że Jezus jest Ojcem (podczas gdy Kościół naucza, że Ojciec i Syn to inne osoby)
* Zjawa głosi, że Jezus umarł za wiarę (podczas gdy Kościół naucza, że Jezus wiedział, więc nie wierzył, a swe życie oddał dla zbawienia ludzi)
* Zjawa głosi wszechpotęgę Szatana (podczas gdy Kościół naucza, że Jezus pokonał szatana raz na zawsze na krzyżu i poprzez zmartwychwstanie, a szatan nie ma władzy nad chrześcijanami)
* Zjawa głosi automatyczne zbawienie grzeszników po spowiedzi i komunii świętej (podczas gdy Kościół naucza, że automatycznie zbawieni są tylko święci, grzesznik po spowiedzi i komunii świętej trafia do Czyśćca, bo musi ponieść karę)
* Zjawa głosi, że za dusze czyśćcowe nikt się nie modli (podczas gdy Kościół w swej liturgii modli się za dusze czyśćcowe)
* Zjawa podaje nową datę przejścia z czyśćca do nieba w dzień bożego narodzenia (podczas gdy Kościół naucza że przejście taki ma miejsce w dniu zadusznym)
* Zjawa głosi, że potępieni nie cierpią w Piekle
* Zjawa głosi, że człowiek odrodzi się w innym ciele
* Zjawa głosi, ze nie trzeba się nawracać na katolicyzm wystarczy przyjąć jej orędzia
* Zjawa głosi, że przynależność religijna nie ma znaczenia
* Zjawa mieni się zbawieniem dla wszystkich niezależnie od wiary
* Zjawa głosiła zbawienie w zjawie nie w Jezusie
* Zjawa głosi, że pokój na świecie niezbędny do zbawienia
* Zjawa głosi samo zbawienie we własnej religii
* Zjawa wprowadza własną liturgie
* Tylko wizjonerzy znają tajne orędzie.

Fałszywe objawienia

W Medjugorie, Oławie i Garabandal Szatan podszywał się po Maryje. Tłumy się modliły, ludzie zmieniali swoje życie, ale wszystko to służyło złemu. Wielu ludzi zmienia swoje postępowanie i żarliwie się modli przyłączając się do sekt. Nie jest to dobre, bo nie ma zbawienia poza Kościołem katolickim.

Medjugorie ma swój metafizyczny wymiar pierwotny który widzimy też w Garabandal (polecam książkę ks. Warszawskiego "Garabandal"), Oławie, gdzie stajemy oko w oko z wrogiem z początków czasów. Jest też wymiar polityczny (o którym Mackiewicz pisał w "Watykan w cieniu krzyża", "W cieniu czerwonej gwiazdy") Medjugorie, zjawa propaguje pacyfizm (kto czytał "Zwycięstwo prowokacji " Mackiewicza czy "100 zabobonów” Bocheńskiego”, ten wie że propaganda pacyfizmu jest orężem ruchu komunistycznego_.

Bibliografia:
Dorota Rafalska, "Medjugorie prawda czy fałsz", KUL w 2003 roku.


[link widoczny dla zalogowanych]


Zobacz profil autora
MiKaEl
Użytkownik


Dołączył: 30 Lis 2008
Posty: 91 Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Warszawa
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 21:00, 24 Lip 2009 Powrót do góry

Cytat:
Tłumy się modliły, ludzie zmieniali swoje życie, ale wszystko to służyło złemu. Wielu ludzi zmienia swoje postępowanie i żarliwie się modli przyłączając się do sekt. Nie jest to dobre, bo nie ma zbawienia poza Kościołem katolickim.

Tak naprawdę to tego nie rozumiem, że mimo szczerej modlitwy do Pana Boga ludzie modlący się w M. nie doznają nawrócenia prawdziwego nawrócenia lecz jedynie są omotani przez szatańskie zjawisko zjawy gospy. Oczywiście, że poza kościołem nie ma zbawienia lecz ja ciągle sądze ,że prawdziwa modlitwa do Pana Boga ma wartość samą w sobie niezależnie od miejsca jej wypowiedzenia - czy to będzie M. czy też JASNA GÓRA. Wg mnie ważne jest serce grzesznika czy potrafi ono przemienić się po modlitwie ?


Ostatnio zmieniony przez MiKaEl dnia Pią 21:02, 24 Lip 2009, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32656 Przeczytał: 53 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 18:47, 26 Lip 2009 Powrót do góry

MiKaEl napisał:
Cytat:
Tłumy się modliły, ludzie zmieniali swoje życie, ale wszystko to służyło złemu. Wielu ludzi zmienia swoje postępowanie i żarliwie się modli przyłączając się do sekt. Nie jest to dobre, bo nie ma zbawienia poza Kościołem katolickim.

Tak naprawdę to tego nie rozumiem, że mimo szczerej modlitwy do Pana Boga ludzie modlący się w M. nie doznają nawrócenia prawdziwego nawrócenia lecz jedynie są omotani przez szatańskie zjawisko zjawy gospy. Oczywiście, że poza kościołem nie ma zbawienia lecz ja ciągle sądze ,że prawdziwa modlitwa do Pana Boga ma wartość samą w sobie niezależnie od miejsca jej wypowiedzenia - czy to będzie M. czy też JASNA GÓRA. Wg mnie ważne jest serce grzesznika czy potrafi ono przemienić się po modlitwie ?


MiKaEl-u ten cytat, który podajesz to uważam że należałoby zacząć od początku, bo jest to ważne, a mianowicie:

Cytat:
W Medjugorie, Oławie i Garabandal Szatan podszywał się po Maryje.(....)

I dokladnie tak, jak pisze dalej, wszystko służyło złemu, ludzie wyprzedzili Kościół, biskupów miejsca, wszystkie miedzynarodowe komisje, etc... Ja nie wątpię w pobożność i dobre intencje wielu ludzi, ( chociaż mówi się, że dobrymi intencjami to pieklo wybrukowane), ale pomyśl, kto by jechał z Polski czy skądinąd do Medjugoria - jednej z wielu wiosek dziesiatki godzin autobusem aby tam tylko pomodlić się w parafialmym kościółku?. Nie oszukujmy się - wszyscy jadą tam z pielgrzymką oglądać cuda! I wierzą w prawdziwość "objawień". I niektórzy kapłani jeszcze w tym utwierdzają. A co księdzu pielgrzymi nie uwierzą? I to jest zwycięstwo Złego. Szatan podszywając się pod dobro "udaje na całego".

Pomyśl, co się stanie z wierzącymi w te "objawienia" a zwłaszcza kapłanami, z Ich rozeznaniem duchowym, jezeli Watykan definitywnie wszystko przekreśli? A wypowiedział się już nie raz negatywnie.
Wygląda na to, że Watykan postawił na stopniowe wyciszenie sprawy Medjugoria, ponieważ nagłe zaprzeczenie tym pseudoobjawieniom przyniosłoby najpewiej jeszcze większe szkody w postaci odejścia od Koscioła wielu wiernych. Zagrożenie jakie widzę to nieposłuszeństwo części wiernych i kapłanów Kościołowi hierarchicznemu. Medjugorie jest po prostu rozsadnikiem pewnego wirusa nazywanego "kościołem objawień".

MiKaEl napisał:
(...) że prawdziwa modlitwa do Pana Boga ma wartość samą w sobie niezależnie od miejsca jej wypowiedzenia - czy to będzie M. czy też JASNA GÓRA. Wg mnie ważne jest serce grzesznika czy potrafi ono przemienić się po modlitwie

Oczywiście że każda modlitwa ma wartość samą w sobie, ale tak jak już napisałam powyżej, tu jest wszystko wbrew temu co mówi biskup, co mówi Kościół. A serce grzesznika to już najlepiej widzi sam Bóg, po co każdy tam jedzie.

Z Dzienniczka św. Faustyny:

"Szatan może ubrać się w płaszcz pokory, ale płaszcza posłuszeństwa nigdy nie nałoży."

Taka jest prawda o Medjugorie. Jest tam ogromne nieposłuszeństwo. Dla mnie Maryja jest wzorem POSŁSZEŃSTWA, w tym przypadku, jakoś Jej to nie wychodzi. Czy potrzebne jest dla kogoś jechać setki czy tysiące kilometrów z różnych stron świata do Medjugorie, po to aby zmówić Różaniec lub wyspowiadać się?. Również to miejsce nie jest uznane jako Sanktuarium. Przecież Pan Jezus uczy idź do swojego pokoju i módl się do Ojca który jest w niebie.

Biskup miejsca napisał:
Czy Ci którzy mówią że byli w Medjugorje ponad 30 razy, mówiąc to naprawdę udawadniają że się nawrócili ?

To może być prawdziwy znak że nie nawrócili się. Prawdziwe nawrócony człowiek nie będzie o tym rozgłaszał, ale będzie raczej okazywał to swoim życiem.


Ja zacytowałam tu jeszcze wstęp gdzie pisze o Garabandal i Oławie. A jak np. było w Garabandal? Pozostaje otwarte pytanie, dlaczego ów zły duch dokonał garabandalskiego ciągu zjawisk? Dlaczego oprócz akcji zwodniczej dokonał całego szeregu czynności na pierwszy rzut oka całkowicie dobrych? Dlaczego np. rozpoczął uczenie dzieci pacierza, pobożnego żegnania się znakiem krzyża św. i odmawiania różańca? Dlaczego nakłaniał je, a poprzez nie przybyłe na miejsce zjawisk tłumy, do spełniania uczynków pokutnych i przystępowania do sakramentów św.? Dlaczego wreszcie dopuścił do tak wygrywających uczucia katolickie faktów, jak chrzest Żydówki, nawrócenie z protestantyzmu na katolicyzm, zerwanie z życiem czysto świeckim i poświęcenie się na wyłączną służbę Bogu w seminariach czy zakonach?

Szatan może współprzyczynić się do powstania prawdziwego dobra, jeśli przez ten swój dopust spodziewa się osiągnąć w ostatecznym rozrachunku powiększone zło. I teraz dokładnie to widać w Medjugorie.
Biskup miejsca napisał:
Tak dużo nieważnych sakramentów, tak dużo nieposłuszeństwa, przemocy, świętokradztwa, nieporządku, i ani jedno "przesłanie" z dziesiątków tysięcy "objawien" nie zostało skierowane aby wyeliminować te skandale. Doprawdy bardzo dziwna rzecz.


A odnośnie Oławy to pisałam tu:

http://www.traditia.fora.pl/medjugorie-vassula-ryden-i-inne-falszywe-objawienia-i-wizje,46/echo-medziugorje-klamie,751.html

Cytat:
Parafię na miejscu rzekomych objawień Maryi w Oławie utworzył metropolita wrocławski abp Marian Gołębiewski.

"Sanktuarium" w Oławie Kuria Metropolitalna Wrocławska przejęła już 20 października, a od trzech niedziel jest tam sprawowana Eucharystia. Dokument erygujący parafię został natomiast podpisany 16 listopada.

Abp Gołębiewski przed udaniem się na wizytę "ad limina Apostolorum" do Watykanu podkreślił, że sytuacja w Oławie dojrzała na tyle, że cały ośrodek został przejęty przez Kościół.

Kością niezgody było zarejestrowanie przez "wizjonera" Kazimierza Domańskiego Stowarzyszenia Ducha Świętego. Ówczesny metropolita wrocławski kard. Henryk Gulbinowicz nałożył interdykt na wszystkich, którzy należeli do Stoważyszenia.

- Stowarzyszenie na zebraniu walnym jednogłośnie doszło do wniosku, że się rozwiązuje. Wobec tego zdejmę ten interdykt, który był narzucony, bo jest już bezprzedmiotowy - Stowarzyszenia już nie będzie - tłumaczy abp Gołębiewski.

Oprócz wzniesionej przez Domańskiego świątyni, Kuria przejęła wszystkie obiekty, które będą wykorzystane na centrum formacji chrześcijańskiej albo centrum formacyjno-rekolekcyjne. - Będzie przeznaczone dla dobra całej archidiecezji, łączę z nim duże nadzieje - wyjaśnia metropolita wrocławski.

Rzekome objawienia w Oławie zaczęły się 8 czerwca 1983 r. Tego dnia Kazimierz Domański zbudował w altance na ogródkach działkowych ołtarzyk i zawiadomił księdza proboszcza. Wkrótce, po nagłośnieniu sprawy przez media, do Oławy zaczęły zjeżdżać autokary pielgrzymów z całego kraju.

Pod koniec 1985 r. Domański stwierdził, że Matka Boska zezwoliła, aby jej głos utrwalać na taśmie magnetofonowej. Nagrany głos informował m.in., że w miejscu objawień mają zostać wybudowane cztery klasztory, drukarnia, dom pielgrzyma i dwa sanktuaria, a Oława stanie się nową Fatimą. Jesienią 1986 r. wybuchnie zaś trzecia wojna światowa.

Mimo braku łączności z Kościołem, władze kościelne wyraziły zgodę, by Kazimierz Domański miał pogrzeb katolicki.

- Tamtą historię zamykamy, to już jest rozdział zamknięty i nie ma po co do niego wracać - mówi o "objawieniach" abp Gołębiewski. Wspomnia też o pomniku wizjonera, który nadal stoi przy świątyni: - Nie należymy do tego systemu, który po jakimś czasie wszystko wywraca - sami ludzie to ocenią.

Jednak wielu pielgrzymujących do Oławy sądzi, że skoro Kościół przejął "sanktuarium" to przyjął także "objawienia" Domańskiego. Miejsce to nadal jest celem pielgrzymek ludzi, którzy wierzą w te "objawienia". - Na ten temat żadnej deklaracji nie ma - mówi krótko hierarcha.

Nowo utworzona parafia w Oławie jest 295 w archidiecezji wrocławskiej.
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)