Forum Kościół Rzymskokatolicki Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Medjugorie -nareszcie doczekaliśmy się! Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
stefan
Moderator


Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 1358 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 14:08, 07 Wrz 2008 Powrót do góry

Papież laicyzował franciszkanina, “przewodnika duchowego” Medjugorie

Ojciec Tomislav Vlasic, „duchowy przewodnik” osób, którym miała w Medjugorie ukazywać się Matka Boża, porzucił kapłaństwo. Watykan wszczął przeciw niemu postępowanie dyscyplinarne po oskarżeniach o wyolbrzymianie historii objawień i romans z zakonnicą.

Papież Benedykt XVI przeniósł do stanu świeckiego franciszkanina Tomislava Vlasica, który nie zgodził się, by Watykan zweryfikował doniesienia o jego niemoralnym prowadzeniu się z zakonnicą.

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

Tomislav Vlasic we własnej osobie

Papiescy wysłannicy mieli też sprawdzić, czy Vlasic nie przesadzał w relacjonowaniu objawień i nie szerzył „wątpliwej doktryny, manipulacji sumieniami, podejrzanego mistycyzmu i nieposłuszeństwa w stosunku do prawomocnie wydanych nakazów”. Franciszkanin nie skomentował zarzutów. Watykanowi odpowiedział natomiast, że czuje się pokrzywdzony, bo zmienił Medjugorie w międzynarodowe sanktuarium i gromadził środki na budowę nowych kościołów.

To nie jedyne zarzuty, które stawiano franciszkaninowi. Już w 1985 roku został on wydalony z parafii, gdzie był zastępcą proboszcza i od tego czasu nie współpracował z księżmi prowadzącymi parafię. Jednak wiosną 1988 roku o. Vlasic opublikował list otwarty, adresowany do całego świata, w którym twierdził, że założona przez niego i Agnes Heupel wspólnota powstała na prośbą Królowej Pokoju. Potwierdzał to rzekomymi wypowiedziami Mariji Pavlovic, jednej z wizjonerek. Pavlovic jednak w publicznej deklaracji wysłanej do Kongregacji Doktryny Wiary, stanowczo zaprzeczyła jakoby istniał jakikolwiek związek między wspólnotą i objawieniami w Medjugorie.

W niedzielę do prasy przedostała się informacja, że Vlasic zamiast poddać się dyscyplinie, zdecydował się porzucić kapłaństwo. Dla watykańskiego dochodzenia oznacza raptowne spowolnienie. Papież nalegał, by Vlasic poddał się dyscyplinie kościelnej pod groźbą ekskomuniki. W praktyce oznacza to m.in. zakaz nauczania w imieniu Kościoła i kierownictwa duchowego.

Ojciec Vlasic od początku odmawiał Watykanowi wyjaśnień. Z tego powodu z serbskiego sanktuarium przeniesiono go do L’Aquila we Włoszech. Tam otrzymał zakaz komunikowania się z kimkolwiek bez zgody przełożonych. Przeniesienie go w stan świecki to cios przede wszystkim dla tych, którzy mieli nadzieję, że Watykan któregoś dnia zmieni stanowisko wobec Medjugorie.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez stefan dnia Nie 16:38, 07 Wrz 2008, w całości zmieniany 3 razy
Zobacz profil autora
stefan
Moderator


Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 1358 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 15:31, 07 Wrz 2008 Powrót do góry

Poniewaz tego tekstu nie widziałem, teraz z orginału doszukałem się
ze ma karę która nazywa się

interdict latae sententiae
a co to oznacza to dokładnie nie wiem
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32656 Przeczytał: 53 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 16:18, 07 Wrz 2008 Powrót do góry

stefan napisał:
Poniewaz tego tekstu nie widziałem, teraz z orginału doszukałem się że ma karę która nazywa się

interdict latae sententiae
a co to oznacza to dokładnie nie wiem


interdict - ( od łac. interdictum ‘ zakaz ‘ ) kara kościelna .

latae sententiae - łac. ‘ wiążące mocą samego prawa ‘ kara określona prawem lub nakazem, w którą popada przestępca już przez samo dopuszczenie się zakazanego czynu.

Oj jak dobrze by było cały ten tekst z oryginału po polsku tu zamieścić, bo to automatyczne tłumaczenie to też trzeba sprawdzić i poprawić, bo takie coś w stylu " Kali być, kali kochać..."
Zobacz profil autora
stefan
Moderator


Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 1358 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 16:26, 07 Wrz 2008 Powrót do góry

KANONICZNYM STATUS REV OJCA TOMISLAV VLAŠIĆ OFM

Biskup, 2008-08-31

W Kongregacja Nauki Wiary w swoim piśmie prot. 144/1985-27164 z dnia 30 maja 2008, jest upoważniony do mnie jako lokalnego biskupa diecezji Mostar-Duvno informuje diecezjalne wspólnoty o kanonicznym statusie ks. Tomislav Vlašić, założyciel stowarzyszenia "Kraljice cel potpuno Tvoji - po Mariji k Isusu" - (Królowej Pokoju, przez Maryję do Jezusa).
Pismo podpisane przez sekretarza Kongregacji Nauki Wiary, arcybiskupa Angelo Amato, stanowi, co następuje:
"W kontekście tego zjawiska Medziugorje, to jest Kongregacja studia przypadku Ojca Tomislav VLASIC OFM, pochodzi z tego regionu i założyciel stowarzyszenia" Kraljice cel potpuno Tvoji - po Mariji k Isusu ".
W dniu 25 stycznia 2008, poprzez odpowiednio wydane zarządzenie, w tym Kongregacja nałożyła poważne poufne i środki dyscyplinarne w sprawie ks. Vlasic.
W braku podstaw wiadomości, że ten Zgromadzenia wynika, że w kwestii religijnych kapłan nie odpowiedział, nawet częściowo, do wymogów kościelnego posłuszeństwa wymaganego przez bardzo delikatnej sytuacji znajdzie się on w uzasadniających się poprzez zacytowanie jego gorliwi działalność w diecezji z Mostar-Duvno i okolicznych terytoriów, w inicjowaniu działań religijnych, budynków, itp.
Ponieważ ks. Vlasic otrzymał naganę z interdict latae sententiae zarezerwowanej dla tego Kongregacja, uprzejmie poprosić Wasza Ekscelencjo, dla dobra wiernych, w celu informowania społeczeństwa o status kanonicznego ks. Vlasic i jednocześnie raport w sprawie sytuacji na pytanie… ".
*****
Dotyczy to fakt, że tego samego Zgromadzenia Stolicą Apostolską kościelnych sankcji stosowanych wobec Ojca Rev Tomislav Vlašić, poprzez dekretu Kongregacji (Prot. 144/1985) z dnia 25 stycznia 2008, podpisany przez kardynała William Joseph Levada, prefekt, a przez Arcybiskup Angelo Amato, sekretarza Kongregacji wraz z "Konkordatu cum originali" z 30 stycznia 2008, zweryfikowanych przez Ks. John Kennedy, oficjela Zgromadzenia.
Dekret został przekazany do Rev ks. Tomislav Vlašić w Kurii Generalnej w OFM w Rzym na 16 lutego 2008, a zgłoszenie zostało podpisane przez Ministra Generalnego Zakonu Franciszkanów Mniejszych, Ojca José R. Carballo, ordynariusza ks. Vlašić.
Dekret z Kongregacji Rev wspomina, że ks. Tomislav Vlašić, duchownego z Zakonu Franciszkanów Mniejszych - założyciel stowarzyszenia "Kraljice cel potpuno Tvoji - po Mariji k Isusu i którzy są zaangażowani w" fenomen Medjugorje "- został zgłoszony do Zgromadzenia" do rozpowszechniania wątpliwych doktryn, manipulacji sumień, podejrzanych mistycyzmów, nieposłuszeństwo wobec legalnie wydanych nakazów i contra sextum ".
Po studia przypadku, Kongregacja podczas specjalnego Kongresu jego dekret następujące sankcje wobec ks ks. Tomislav Vlasic:
"1. Obowiązkowo zamieszkania w jednym z domów w kolejności, w regionie Lombardia (Włochy), który zostanie ustalony przez ministra generalnego zakonu i być zrealizowane w ciągu trzydziestu dni od chwili zawiadomienia o uzasadnionym niniejszego dekretu;
2. Wszystkie kontakty z "… Kraljice Mira" oraz z jej członków jest zakazane;
3. Wszelkie działania prawne dotyczące zamówień i administracyjne organizacji, czy kanoniczna lub cywilnego, dokonane bez pisemnej zgody ad actum z Ministrem Generalnym Zakonu i na jego odpowiedzialność są zakazane;
4. Obowiązkowe trakcie teologiczno-duchowej formacji, w końcowej oceny wraz z wcześniejszej recognitio tego Zgromadzenia, a uroczyste profesjonalny fidei;
5. Następujące są również zakazane: działalność, która obejmuje "opieki dusz", głosząc, występy publiczne, podczas gdy wydział do słuchania spowiedzi jest także odwołane aż do zawarcia w warunkach opisanych w poprzednim liczba, znoszącego oceny sprawy .
Dodatkową sankcją o latae sententiae interdict (can. 1332) zarezerwowane dla Stolicy Apostolskiej jest adjoined w przypadku naruszenia obowiązku zamieszkania (n. 1) oraz innych zakazanych czynów, o których mowa w n. 3 i n. 5.
Ks. Vlasic jest forewarned, że w przypadku stubbornness prawnego karnego proces rozpocznie się w celu jeszcze poważniejszych sankcji, nie wyłączając zwolnienia, mając na uwadze podejrzenie herezji i schizmy, jak również akty skandal contra sextum, nasilane przez mistyczne motywacji.
Ks. Vlasic pozostaje pod bezpośrednią jurysdykcją ministra generalnego zakonu Franciszkanów Mniejszych, którzy zobaczą jego czujność poprzez lokalne Superior lub innego Delegat ".
*****
Wszystkie kapłanów, zakonników i wiernych w diecezji na Mostar-Duvno i Trebnje-Mrkan, jak również wszystkich zainteresowanych "w odpowiednie terytoria", są informowani na temat aktualnego statusu kanonicznego ks Ojca Tomislav Vlašić.
Z uczucia mojego najwyższego poważania,
+ Ratko Perić, biskupa
Ks. Ante Luburić, kanclerzBiskupije Mostar-Duvno Trebinje-Mrkan, SVA prava pridržana
Zobacz profil autora
stefan
Moderator


Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 1358 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 17:08, 07 Wrz 2008 Powrót do góry

Vijest

FRA TOMISLAV VLAŠIĆ "W RAMACH- MEDJUGORJE ZJAWISKO"

Kanclerz, 2008-08-31

Ze względu na fakt, że w przypadku Rev Ojca Tomislav Vlašić OFM, zgodnie z pismem z Kongregacja Nauki Wiary, n.144/1985-27164 z dnia 30 maja 2008, opublikowane w Bishop's List okólny prot. 930/2008 w dniu 8 lipca 2008, wspomina "w ramach Medjugorje zjawisko", pragniemy poinformować kapłanów, religijnych mężczyzn i kobiet, jak również wiernych z diecezji Mostar-Duvno i Trebinje-Mrkan w sprawie zaangażowania Ks. Vlašić w przypadku Medjugorje, pamiętając, że wszystko zostało wcześniej opublikowane w książce "Ogledalo Pravde" [1] - Zwierciadło Sprawiedliwości.
Tomislav Vlasić urodził się w Sovići, w parafii Gorica (Hercegowina) na 16 stycznia 1942. Był wyświęcony na kapłana w dniu 26 lipca 1969, jako członek franciszkańskiej prowincji Hercegowina OFM. Przed jego przyjazdem do Medjugorje, ks. Tomislav był w parafii Čapljina. Nawet w tamtym czasie był znany jako "charyzmatyczny" którzy zebrani kapłani, religijnych i świeckich, siostry, razem na wątpliwych zebraniach charyzmatycznej duchowej odnowy.
Maj 1981. W maju 1981 r., "ks. Tomislav Vlašić udał się do Rzymu na Międzynarodowy Kongres przedstawicieli charyzmatycznych ruchów. Podczas Kongresu zapytał niektórych uczestników, aby się modlili razem z nim za uzdrowienie Kościoła w Jugosławii. Siostra Briege McKenna, którzy dołączyła do niego w modlitwie miała wizję: ujrzała ks. Vlašića w tłumie ludzi wokół niego i z miejsca, gdzie siedział tam wszedł dalej do wody w rzece. Innym religijnym obecny był ksiądz, Emile Tardiff OP, prorokował: "Nie lękajcie się, Ja was posyłam mojej do matki". Kilka tygodni później, Madonna rozpoczęła objawienia w Medjugorje
"[2].
-- Oznaczałoby to, że należy dążyć do pochodzenia i fundacji z Medjugorje- zjawisko w ramach przeniesienia z wykładniku charyzmatycznego ruchu!
Wrzesień 1981. Ks. Vlašić lewej Čapljina do Medjugorje biskupów bez uprzedniej zgody ani wiedzy we wrześniu 1981 r., zaledwie dwa miesiące po rozpoczęciu tzw "objawień", które mogą być postrzegane z wpisów w rejestrze chrzcielnej. Zaczął kompilacji "Kronika parafii" na tak zwanych "objawień" w dniu 11 sierpnia 1981, jeszcze w piśmie z dnia faktycznego Kronice "nie rozpocznie się przed końcem października 1981" [3]. Dniu 19 lipca 1982, OFM Prowincjał polecił, że ks. Vlašić być przypisany jako "duchowego asystenta w Medjugorje". Biskup Žanić, chociaż nie znając sytuacji moralnej ks. Vlašić, wydał dekret na 27 lipca tego samego roku przeniesienie go do Medjugorje. Ks. Vlašić po "" Widzących "," od samego początku i kiedy został urzędowo przypisany jako proboszcz w Medziugorju , stał się ich "duchowym liderem".
Grudzień 1983 - Przysięga. Biskup odwiedził Medziugorje Žanić na 16 października 1983 i pytali o Diary of "Widzący" Vicka Ivanković i Kronika parafii, aby mógł lepiej ocenić zjawisko. Ks. Tomislav wydanych przez Kronika jeszcze on zaprzeczył istnieniu "Widzący" Dzienniczek, mówiąc mógł przysięgać złożenia ślubowania na krzyżu. Następnie wszedł do Diecezjalnego Chancery Office w Mostarze 14 grudnia 1983 i przed biskup dał złożenia ślubowania na krzyżu, że nigdy nie Vicka's Diary, która odbyła się w jego ręce, że nie miał żadnych wiedzą, że taki pamiętnik istniały. Jednakże, nie istnieją jako Dz. okazały się z ks. Tomislav własnej parafii Kronika i od jego listu do biskupa 21 grudnia 1983.
W rozmowie, która odbyła się w 1983 roku, ks. Vlašić poinformował szwajcarski teolog Hans Urs von Balthasar, że "dzieci postanowiły wstąpić do klasztoru, ale są one w oczekiwaniu na właściwy moment, które tylko oni wiedzą." [4] Jednak tylko jedno z wejść do klasztoru był Ivan Dragićević, którzy po nawet dwa lata w niewielkich seminaria z Visoko Dubrownik i postanowił opuścić.
W piśmie z dnia 13 kwietnia 1984, ks. Vlašić stawiła się do Ojca Świętego jako "którzy przez Opatrzność prowadzi" Widzących "z Medjugorje". Poinformował Papieża, że "Madonna nadal przekazuje ją do biografii" Widzących "," i poinformował, że Ojciec Święty "Ja jestem w Rzym od 29 kwietnia do 10 maja na spotkaniu międzynarodowym. Wiem, że jesteś bardzo zajęty, ale jeśli można odbierać do mnie na kilka minut byłbym w stanie wyjaśnić silne punkty objawień ".
-- To pozostaje nieznany, jeśli Papież otrzymał go w prywatnych odbiorców.
Drugie pismo, sześć stron, wysłał do papieża dwa tygodnie później, zawartych "wiadomości": "Czas jest blisko pod ręką. Jesteśmy zbliża się do końca ".
W dniu 22 sierpnia 1984 r. ks. Vlašić napisał do biskupa Žanić informując go, że Madonna's 2.000-gi urodziny ma się odbyć w tym samym roku w dniu 5 sierpnia! Nie ważne ecclesiastic osoby miały wiadomości tego poważnie i nie zrobił Biskup Žanić, ani Stolicy Apostolskiej. Jednak w trakcie 1984 r., w dniach 4 i 5 sierpnia, duża grupa osób zebrało się w Medjugorje "świętować" Madonna "urodzin".
-- "Mladifest" (Festiwal Młodzieży), która jest zazwyczaj organizowany na początku sierpnia, prawdopodobnie jest załączony do niniejszej Medjugorje wynalazek ks ks. Tomislav Vlašić.
W dniu 30 października 1984, opublikowane Biskup Žanić jego stanowisko, w którym niektóre z wymienionych wyżej wymienionych faktów w sprawie ks. Tomislav Vlašić, odnoszące się do niego jako "mystifier i charyzmatycznego magika".
W 1984 r. ks. Tomislav musiał opuścić Medjugorje i został przydzielony do parafii Vitina jako pasterz .
Arcybiskup Frane Franić w swoim wywiadzie udzielonym dla ks. Slavko Barbarić, 18 grudnia 1984, powiedział, że "głębokie wrażenie" ks. Tomislav Vlašić i że "jest on na drogę świętości poważne widoczne w jego poczucie odłączenia i wewnętrzną siłę" [5].
W dniu 5 stycznia 1985, ks. Tomislav Vlašić pisał do jednego z jego "najdrożsi bracia" w Watykanie (Msgr. Hnilica?) Z prośbą o ochronę do biskupa: "To byłoby konieczne, aby wszystkie inne podmioty (intelektualistów, teologów, biskupów, kardynałów ...) . Musimy przyznać, że szatan może również pracować w strukturach Kościoła ".
Niestety tego samego ks. Vlašić - zgodnie z autentycznych dokumentów z jego stowarzyszenia - conjured złe duchy w Medjugorje, dla których jego działania są pod rygorem tajemnic motywacji.
W 1987 roku wyjechał do Vitina Parma, Włochy, wraz z Niemieckąi obywatelką Agnes Heupel (tak jak św.. "Klara i Franciszek", dosłownie napisane przez T. Vlašić [6]), gdzie założył płci męskiej i żeńskiej stowarzyszenie o nazwie "Kraljice Mira, potpuno smo tvoji. Po Mariji k Isusu "(Królowa Pokoju, całkowicie yours. Przez Maryję do Jezusa). Od tego czasu dalsza, nazwisko ks. Tomislav Vlašić nie jest już na liście członków franciszkańskiej prowincji Hercegowina. Jednakże, jego nazwisko jest załączony do tego z Marija Pavlović którzy w lutym 1988 udał się do wstąpienia na Vlašić stowarzyszenia. Jest to miejsce, gdzie ks. Tomislav dostał jego "charyzmatyczny" ręce, w jego broszurze "jedan poziv" (pojedyncze zaproszenia) pisał: "Między innymi I zwrócił się do Madonny pytanie poprzez Marija Pavlović. Marija potem dał mi odpowiedź na Madonny 8 marca 1987: "To jest Boży plan" [7]. A na końcu tej broszury Marija pisze: "Jak widać, Madonna dała społeczności swój program:" Kraljice Mira, potpuno smo tvoji. Po Mariji k Isusu i jest przewodnią tej społeczności poprzez ks. Tomislav i Agnes, podczas wysyłania wiadomości poprzez jej do wspólnoty "[8]. Jednak na 11 lipca 1988, Marija i radykalnie w formie pisemnej odmowy przyjęcia deklaracji ks. Tomislav, a nawet własne "świadectwo": "przed Bogiem, przed Madonną i Kościoła Jezusa Chrystusa. Wszystko które mogą być rozumiane jako potwierdzenie lub zatwierdzenie tej pracy ks. Tomislav i Agnes Heupel, w ramach Madonna przeze mnie, absolutnie nie odpowiadają prawdzie, a ponadto, że pomysł był spontaniczny pragną zapisać tego świadectwem jest również nie prawda ".
-- Wiemy, że nie może odpowiadać leży prawda, ale widać z tego w jaki sposób notoryczny leży w Medziugorju również zostały przypisane do Madonny, która Biskup Žanić painstakingly zmagał się w celu obrony godności i czci Najświętszej Panny Maryja!
Dzięki swoim piśmie z dnia 5 grudnia 1997, Zwyczajne lokalnych, Ks. Ratko Perić, na podstawie kan. 975 z Kodeksu Prawa Kanonicznego, oświadczył, że ks. Tomislav Vlašić nie ma pozwolenia do słuchania spowiedzi na terytorium diecezji Mostaru Duvno-i-Mrkan Trebinje.
Don Ante Luburić, kanclerz


Ostatnio zmieniony przez stefan dnia Nie 17:12, 07 Wrz 2008, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
stefan
Moderator


Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 1358 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 19:03, 07 Wrz 2008 Powrót do góry

A osoby występujące w ostatnim poście są tu

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32656 Przeczytał: 53 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 12:42, 11 Wrz 2008 Powrót do góry

Mamienie szatańskie! Warto poczytać te strony po angielsku, dużo można się dowiedzieć i wiele wnoszą. (po włosku też są, jak ktoś by chciał ) np. ta strona:

[link widoczny dla zalogowanych]

Powyżej jest z automatycznego tłumaczenia, ale można wszystko doczytać.

Z powyższej oryginalnej strony:

Cytat:
On 22 August 1984, Fr. Vlašić wrote to Bishop Žanić informing him that the Madonna’s 2000th birthday was to be held that same year on 5 August! No important ecclesiastic person took this news seriously and neither did Bishop Žanić nor the Holy See. However, during 1984, on 4 and 5 August, a large group of people gathered in Medjugorje to “celebrate” the Madonna’s “birthday”.


Z tego automatycznego tłumaczenia:

Cytat:
W dniu 22 sierpnia 1984 r. ks. Vlašić napisał do biskupa Žanić informując go, że Madonna's 2.000-gi urodziny ma się odbyć w tym samym roku w dniu 5 sierpnia! Nie ważne ecclesiastic osoby miały wiadomości tego poważnie i nie zrobił Biskup Žanić, ani Stolicy Apostolskiej. Jednak w trakcie 1984 r., w dniach 4 i 5 sierpnia, duża grupa osób zebrało się w Medjugorje "świętować" Madonna "urodzin".


Co za herezja! urodziny Madonny 5 sierpnia! Nie tak dawno przeczytałam przypadkowo na jednej ze stron propagujących te mamienia o tej dacie to nie wiedziałam czy się śmiać czy płakać.

Przeciez teraz 8 września obchodziliśmy święto Narodzenia NMP, pisałam o tym tu:

Cytat:
Narodzenie Najświętszej Maryi Panny jest jednym z najstarszych świąt maryjnych w Kościele Chrystusowym. Już w V wieku - kiedy Sobór w Efezie (431) ogłosił dogmat o Macierzyństwie Bożym NMP


http://www.traditia.fora.pl/swieta-maryjne,40/narodzenie-najswietszej-maryi-panny-8-wrzesnia,162.html
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32656 Przeczytał: 53 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 11:21, 08 Paź 2008 Powrót do góry

Te automatyczne tłumaczenia z języka angielskiego można czytać już tu:

http://www.traditia.fora.pl/oficjalna-strona-biskupa,53/

Jedno z tych automatycznych tłumaczeń jest napewno, drugie i inne sukcesywnie będą dochodzić.
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)