Forum Kościół Rzymskokatolicki Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Objawienia uznane i nie uznane przez Kościół Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Ana
Użytkownik


Dołączył: 28 Lut 2010
Posty: 53 Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Dokąd?
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 15:36, 28 Lut 2010 Powrót do góry

Objawienia prywatne

Tłumy pielgrzymów z całego świata przybywają codziennie do miejsc najsłynniejszych objawień prywatnych. Każde doniesienie o kolejnych objawieniach wzbudza ogromne zainteresowanie mediów. Wielu wizjonerów szybko gromadzi wokół siebie wiernych wyznawców. Brzmi to niewiarygodnie, ale tylko w latach 1933-1989 naliczono w Kościele katolickim aż 366 objawień przypisywanych samej tylko Matce Bożej.

(...)

Uznane przez Kościół


# Guadalupe :.
# La Salette :.
# Lourdes :.
# Prostyń :.
# Banneux :.
# Fatima :.
# Cudowny Medalik :.
# Zeitoun :.
# Beauraing :.
# Licheń :.
# Akita :.
# Gietrzwałd :.
# Kibeho :.
# Knock :.
# Paray-le-Monial :.
# Pontmain :.
# Tre Fontane :.
# Heede :.
# Soufanieh :.
# Warszawa-Siekierki :.
# Amsterdam :.


Nie uznane przez Kościół

# Oława :.
# Garabandal :.
# Nowra :.
# Chotyniec, Okonin, Wykrot :.
# Bayside :.
# Medjugorie :.
# Maria Valtorta :.
# Felicja Kozłowska :.
# Tolkmicko :.
# El Escorial :.
# Okołowice :.
# Naju :.
# Montichiari i Fontanelle :.
# Ghiaie di Bonate Sopra :.
# Gabriele Bitterlich :.

Objawienia w innych wyznaniach religiach

# Ahmedijja :.
# Vassula Ryden :.
# Grigorij Rasputin :.

Źródło: [link widoczny dla zalogowanych]

Tak dla wiadomości, przyznam, że nie wszystkie objawienia są mi znane.
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32656 Przeczytał: 53 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 18:51, 07 Kwi 2010 Powrót do góry

Ana napisał:
Uznane przez Kościół
(...)
# Amsterdam :.


O objawieniach w Amsterdamie proszę czytać tu:

(...)


Cytat:
Znalazłam nie nowy już artykuł w tym temacie, proszę zobaczyć w Tygodniku "Niedziela"

[link widoczny dla zalogowanych]

W powyższym artykule nie pisze, że uznane przez Kościół. Pisze, że bp Joseph Punt wydał deklarację uznającą te objawienia jako nadprzyrodzone. Powyżej pisze o tym, ale nie jest to jednak decyzja nieomylna ani wiążąca dla sumień katolików. Co więcej, już po jego liście Kongregacja napisała do Konferencji Biskupów Filipin, iż "nie zezwala żadnemu zgromadzeniu katolickiemu w [tym] kraju, jak i na całym świecie modlić się do Matki Bożej pod tytułem 'Pani Wszystkich Narodów' z dodatkiem wyrażenia "która niegdyś była Maryją"

Zjawa nigdy nie pokazała się z Różańcem! Kongregacja Nauki Wiary oczywiście zakazała używania tego wezwania. A bp Punt? Konserwatywny, maryjny hierarcha? Nie sądzę. Raczej pasterz, który nie ma zbyt wielu owieczek (jak to w Holandii...), więc "orze jak może": ogólnoświatowy ruch na rzecz "piątego dogmatu maryjnego" bardzo wzmacnia jego -- ziemską -- pozycję. Cóż w tym dziwnego, że dał się skusić?

(...)

http://www.traditia.fora.pl/medjugorie-vassula-ryden-i-inne-falszywe-objawienia-i-wizje,46/objawienia-maryi-jako-pani-wszystkich-narodow,1996.html#7934


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Nie 13:52, 26 Lis 2017, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Ana
Użytkownik


Dołączył: 28 Lut 2010
Posty: 53 Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Dokąd?
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 19:49, 07 Kwi 2010 Powrót do góry

Ja wiem zdziwiłam się, że taki portal jak wiara.pl podaje takie dane z goła nie prawdziwe. Może Kościół powinien się na ten temat wypowiedzieć, bo wierni są w błąd wprowadzani.
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32656 Przeczytał: 53 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 20:07, 07 Kwi 2010 Powrót do góry

Ana wiara tak pisze, to nie to jedno tylko, więcej jest różnych "perełek"


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Nie 14:03, 26 Lis 2017, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32656 Przeczytał: 53 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 16:34, 19 Sie 2013 Powrót do góry

Ana napisał:
(...)
Nie uznane przez Kościół [/b]
(...)
# Bayside :.


Bayside: Wizje na zawołanie

Cechą charakterystyczną wielu fałszywych objawień prywatnych jest kult jakim wśród swych zwolenników cieszą się sami "wizjonerzy". Niektórzy ogłaszając setki rzekomych objawień i orędzi celowo dążą do "rozmienienia na drobne" ich przebiegu i treści. Bo nie o objawienia i orędzia im chodzi, lecz o własną popularność.

Weronika Lueken w transieWśród tych rzekomych mistyków są zarówno mitomani wierzący w swe posłannictwo jak i zwykli oszuści. Niektórzy, jak na przykład William Kamm z Nowra w Australii jawnie ogłaszają się "zbawicielami" ludzkości, inni, jak Vassula Ryden ze Szwajcarii, działają skromniej, ale też budują swą popularność. Czasami sława wizjonera trwa nawet po jego śmierci. Tak stało się w przypadku Veroniki Lueken z Bayside (stan Nowy Jork) w USA, która zmarła siedem lat temu.

Apokaliptyczne wizje

Weronika Lueken należała do tych fałszywych wizjonerów, którzy roztaczają apokaliptyczne wizje, przepowiadają straszne tragedie, masową zagładę. Miała taką charyzmę i dar przekonywania, że wciąż nie brakuje ludzi wierzących w jej "objawienia", mimo że proroctwa się nie sprawdzały. Lueken zapowiadała (rzekomo powtarzając słowa Matki Bożej), że nad ziemią ukaże się "Kula Zbawienia", która – pomimo swej optymistycznej nazwy – zniszczy trzy czwarte planety. 18 czerwca 1991 roku Matka Boża miała jej powiedzieć: "Wielu upadnie poprzez Kulę Zbawienia. Mam wielką nadzieję, że wybawię większość Moich dzieci, lecz Ojciec Odwieczny podaje do wiadomości, że liczba ocalonych będzie bardzo mała."
Trzy lata wcześniej, 18 czerwca 1988 r. wizjonerka zapowiedziała, że w ciągu dwóch lat albo wcześniej nastąpi załamanie na giełdzie. System monetarny świata zostanie sparaliżowany.

Znany "wizjoner" z Australii [link widoczny dla zalogowanych], który sam nazywa się Małym Kamykiem, również nie stroni od katastroficznych wizji. Zanim sam zaczął "miewać widzenia", odwiedził Weronikę Lueken w Bayside i spędził u niej kilka tygodni. Generalnie jednak Lueken nie uznawała innych wizjonerów. Mówiła swym zwolennikom: "Nie powinniście się interesować innymi słowami lub pismami o objawieniach w różnych miejscach. Jeśli chodzi o jakiekolwiek z tych objawień, najlepiej je ignorować".

Kilkadziesiąt orędzi rocznie

Weronika McDonald urodziła się 12 lipca 1923 roku w Bayside w stanie Nowy Jork. Tam też przeżyła całe życie. Początkowo nic nie zapowiadało jej późniejszej działalności. Wyszła za mąż za inżyniera budownictwa, Artura Luekena, zajmowała się domem, urodziła pięcioro dzieci.

Pierwsze "objawienie" zdarzyło się gdy miała 45 lat, 6 czerwca 1968 roku. Odmawiała wówczas różaniec za duszę zamordowanego w zamachu senatora Roberta Kennedy’ego, kandydata na prezydenta USA, brata Johna Kennedy’ego. Poczuła wówczas zadziwiająco piękny zapach róż. Dwa dni później Weronikę zbudził w nocy "głos wewnętrzny" mówiący: "Weroniko, wstań z łóżka. Chcę żebyś zapisała to, co ci powiem". Weronika w transie pisała. Potem z Nieba poinformowano ją, że objawiła jej się św. Teresa. Potem rzekomo kazała jej pisać sama Matka Boża, a w końcu i Bóg. Od tego czasu Weronika miała regularne "wizje". 7 kwietnia 1970 Maryja miała jej polecić, że chce by w miejscu dawnego kościoła św. Roberta wybudowano Sanktuarium NMP Różanej, Orędowniczki Wszystkich Matek. Potem przekazywała szczegółowe instrukcje dotyczące wyglądu świątyni. Następnie rozkazała wybić medalik Matki Bożej Różanej.

Weronika i jej zwolennicy prowadzili ożywioną działalność propagandową w wielu krajach na wszystkich kontynentach. Oczywiście mówiono o nawróceniach i cudownych uzdrowieniach w nowej świątyni.
Na stronie internetowej zwolenników Weroniki długo trzeba czekać na otwarcie się skróconego zapisu orędzi "Matki Bożej Różanej". Zajmuje on bardzo dużo miejsca. W każdym roku orędzi było kilkadziesiąt, zwłaszcza w pierwszych dziesięciu latach "objawień". Potem aktywność "wizjonerki" znacznie zmalała. Począwszy od lat osiemdziesiątych było już tylko kilka "wizji" w roku, a w 1993 i 1994 po jednej, ale za to... zapowiadającej straszne tragedie.

4 listopada 1986 roku Weronika Lueken została obłożona karą interdyktu przez biskupa Brooklynu Johna Mugavero. Zmarła 3 sierpnia 1995 roku.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Sob 22:06, 25 Lis 2017, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32656 Przeczytał: 53 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 13:45, 26 Lis 2017 Powrót do góry

Fałszywe objawienia w Bayside

Rzekome objawienia w nowojorskim Bayside były propagowane przez “Dziecko Królowej Pokoju” w następujących artykułach:

[link widoczny dla zalogowanych] – z 20 kwietnia 2010

[link widoczny dla zalogowanych] – z 24 lipca 2010

W celu wyrobienia sobie zdania o tych domniemanych objawieniach warto zacytowac dwa fragmenty orędzi z Bayside przytaczane przez Ronalda L. Conte Jr. w artykule o fałszywości przekazów z Bayside (żródło: [link widoczny dla zalogowanych]) do których dodam swoje własne dopowiedzenia:

"In the distant heavens, there lived a most loving Spirit. First there was God, a God of love. Knowing love must be shared to be the fullest joy, He sort of subdivided Himself into a Family. For once even a spirit must share life eternal to reach the fullest degree of peace and joy. For love is in giving. He gave Himself to beget a Son and Holy Spirit." (May 1969 claimed message)

Twierdzenie, że przed Synem i Duchem Świętym był Bóg Ojciec który postanowił dać początek Synowi i Duchowi Świętemu jest niezgodne z nauką Kościoła Katolickiego o Trójcy Świętej i heretyckie. Skoro wizjonerka z Bayside z jednej strony uważała się za lojalną katoliczkę a jednocześnie głosiła herezję trynitarną, to z pewnością objawienia z Bayside są fałszywe.

"Do not expect your children to be guided the right way in the light by the teachers in your school systems, for all have fallen to satan." (November 1, 1977)

Twierdzenie, że wszyscy nauczyciele czy też szkolne systemy służą szatanowi świadczy o fałszywości “objawień” w Bayside. Wielu nauczycieli opowiada się za godziwymi wartościami podobnie jak liczne szkoły – warte uwagi są szczególnie prywatne placówki edukacyjne mające na celu szerzenie określonych ideałów.

Żródło cytatów: [link widoczny dla zalogowanych]

Za: [link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)