Forum Tradycji Katolickiej Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Tajemnice Gospy - zjawy do Mirjany i Iwanki Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
stefan
Moderator


Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 1370 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 19:45, 07 Paź 2009 Powrót do góry

Tajemnice Gospy - zjawy do Mirjany i Iwanki

[link widoczny dla zalogowanych][link widoczny dla zalogowanych]
Mirjana i Ivanka

10 stycznia 1983 roku, Ojciec Tomislav Vlasic zrealizował i nagrał na taśmę magnetofonową wywiad z "widzącą" Mirianą. Wywiad został spisany słowo po słowie przez Urząd Parafii Medziugorje i załączony do listu podpisanego przez ówczesnego proboszcza, Ojca Tomislava Pervana.

W dniu 1 lutego 1983, koperta, zawierająca 16 stron, zarejestrowana pod numerem referencyjnym br.48/1983, została wysłana przez proboszcza do kurii w Mostarze i tam jest przechowywana w archiwum. Omawiany dokument nosi tytuł "Razgovor s Mirjanom Dragicevic" (Wywiad z Mirianą Dragicevic).

Poniżej jest tłumaczenie fragmentu ze stron 1 i 2 (w celu uzyskania jak największej wierności przekładu (w tekście pozostawiono wyrazy potoczne) Mirjana mówi o wizji raju, jakiej doświadczyła.

Ojciec Tomislav: Co powiesz o raju?
MIRJANA: Na początku zapytałam ją [Matkę Bożą], po obejrzeniu wszystkich ubranych, (wyraz potoczny), tak jak w czasach gdy Jezus był na ziemi, czy wszystkie te ubrania, zapytałam (wyraz potoczny), czy wszyscy ludzie w raju są ubrani w ten sposób. Ona powiedziała: Tak, inaczej raj byłby zbyt malowniczy jeśli każdy byłby ubrany tak jak w chwili śmierci na ziemi. Tam [w raju] mogłaby być odzież różnego rodzaju. Tak więc wszyscy ubierają się tak, jak w czasach kiedy Jezus był na ziemi. I jeszcze chciałam powiedzieć ... teraz nie mogę sobie przypomnieć.
OJCIEC Tomislav: W odniesieniu do raju
MIRJANA: Tak jest.

[Oryginalny tekst:TOMISLAV: Što bi rekla o raju? MIRJANA: Pa pitala sam je prvo, pošto sam vidjela da se svi nose, ovaj, kao kad je ono Isus bio na zemlji, svu onu odjeću, pa sam je pitala, kao, je li svi ljudi tamo u raju, je li se oblače tako? Ona je rekla da jest, jer bi raj bio veoma šarolik kad bi u kojem vjeku umro neko pa kad bi se oblačio onako ko se on oblačio na zemlji. Bilo bi tu razne odjeće. Onda se tu nosi kao kad je Isus bio na zemlji. Onda isto tako, onaj... još sam mislia reć... sad se ne mogu sjetiti. TOMISLAV: Za raj MIRJANA: Jeste]

Oto reprodukcje fotograficzne stron 1 i 2 tego dokumentu:

[link widoczny dla zalogowanych]

Warto również zauważyć, że o liście w sprawie wizjonerów, Ojciec Tomislav Vlašić pisał do Jana Pawła II 2 grudnia 1983. To jest dosłowny zapis pojedynczej wiadomości, jaką Matka Boża rzekomo poinformowała Mirjanę: [Szatan] pewnego dnia pojawił się przed tronem Boga i poprosił o zezwolenie na próby dla Kościoła na jakiś czas. Bóg pozwolił mu spróbować go przez 100 lat ". [R. Laurentin, La Vergine appare Medjugorje?, Queriniana, Brescia 1991, p. 224]

I przejdźmy do kolejnego zdarzenia, które wymaga specjalnego wprowadzenia. Tekst zawierający tajemnicę, nie do odczytania przez zwykłych ludzi, magicznie napisany na nieznanym materiale: to, w skrócie, nawracający schemat, z drobnymi rozbieżnościami, od niepamiętnych czasów w ezoterycznej, religijnej fantazji sekciarskiej (Dzisiaj można streścić wszystkio wyrażeniem "New Age").

Absolutnie kluczową sprawą w historii Medjugorje (przesłanie i objawienia rzekomych dziesięciu tajemnic) to ścisły związek właśnie z tym schematem. Zobaczmy, bardzo syntetycznie, tylko kilka ważnych faktów tego schematu, aby następnie sprawdzić związek z historią Medżugorie.

W XIV wieku we Francji żył alchemik Nicolas Flamel. Stare legendy z nim związane zostały przedstawione w najlepiej sprzedającym się bestsellerze dla dzieci "Harry Potter i Kamień Filozoficzny" JK Rowling i w książce "Kod Da Vinci" Dana Browna. Flamelowi, zgodnie z mitem, ukazał się anioł, który skłonił go aby zdobyć księgę tajemniczej postaci Abrahama Żyda. Ta legendarna Księga zawiera siedem stron [b utworzonych z nieznanego materiału zapisanych tajemniczymi i nieprzeniknionymi literami.[/b] Zawarte tam rzekome sekrety, pozwalają mu zamienić ołów w złoto (i uczynić jego żonę nieśmiertelną).

Z kolei we Francji, Juliusz Verne, w krótkiej powieści "Wieczny Adam" (wydane pośmiertnie w 1910), przedstawia człowieka, który mieszka w dalekiej przyszłości, znajduje pudełko z nieznanego materiału,
które zawiera dokument napisany w nieznanym języku z przeszłości. Tajemnicą, która będzie w tym przypadku odkryta jest smutny los ludzkości, cyklicznie niszczonej a następnie odradzanej.

Pozostając w gatunku science fiction, ale przechodząc do filmów możemy przypomnieć słynne Stargate (czyli Gwiezdne Wrota),
które mówi o odkryciu w Egipcie ogromnego pierścienia z nieznanego metalu, z tajemniczymi hieroglifami. Tajemnicą, która została odkryta było to, że pierścień jest w rzeczywistości "drzwiami - portalem międzyplanetarną.".

W sferze religijnej, warto przypomnieć o głośnej sprawie Amerykanina Josepha Smitha, założyciela w 1830 roku sekty mormonów.
Twierdził, że miał objawienie anioła imieniem Moroni, który wskazał mu miejsce, gdzie ukrył tajny tekst napisany na złotych płytach/panelach w nieznanym języku. Ten tekst, który - jak powiedział Smith - będzie później odczytany przez niego, jest świętą księgą mormonów (Księga Mormona). Ci, którzy chcą zobaczyć cztery płyty z oryginalnymi tajemniczymi znakami będą jednak rozczarowani, że przypadkowo tylko znajomi Smitha je widzieli i znowu przypadkowo, anioł Moroni poprosił o zwrot tych paneli.

Co to wszystko ma wspólnego z Medjugorje?

Bardzo dużo, jak wspomniano. W dniu 25 czerwca 1985, wizjonerka Mirjana powiedziała:

"Matka Boża dała mi specjalny formularz, w którym jest zapisane dziesięć tajemnic. Wykonany jest z materiału, który nie da się opisać. Wydaje się, jak papier, ale nie jest z papieru. Wydaje się, podobny jak tkanina, ale nie jest tkaniną. Jest widoczny. Można go dotykać, ale nie można zobaczyć napisów na nim. Gdy nadejdzie właściwy czas, pokażę go wybranemu kapłanowi. Otrzyma łaskę odczytu tylko pierwszej tajemnicy, a potem innych. Mój kuzyn, inżynier w Szwajcarii, zbadał go, ale nie udało mu się zidentyfikować materiału."
[R. Laurentin, Le apparizioni di Medjugorje continuano. Proroga di misericordia per un mondo w pericolo? ( "Objawienia w Medjugorje Dalsze rozszerzenie. Miłosierdzia dla świata w Niebezpieczeństwie?") Queriniana, Brescia 1986, p. 33]

Ponownie Ojciec Rene Laurentin, oficjalne historyk Medjugorje (pisze):
"Spotkałem (Mirjanę) [...] 1 stycznia 1986, na plebanii. Poprosiłem ją o ten tajemniczy zapis, który wywołuje tyle kontrowersji. Spokojnie potwierdziła istnienie: mogę czytać, inni nie potrafią.Zapytałem: Pokazałaś go twojemu kuzynowi. Dlaczego nie chcesz pokazać go kapłanom w parafii? Na to pytanie nie otrzymał odpowiedzi ani od niej ani od jej Ojców ".
[R. Laurentin, Le apparizioni di Medjugorje continuano, CIT., Str. 36]

W dniu 14 marca 1993 Mirjana potwierdza w odniesieniu do opisywanej kartki: "Teraz jest tutaj w moim domu. Tuż po jej otrzymaniu pokazałam ją dwóm osobom. Patrzyli na to, ale nie widzieli tego samego co ja, nie byli w stanie odczytać tajemnic jak ja."
[R. Laurentin, Dernieres Nouvelles de Medjugorje, n. 12, OEIL, Paris 1993, s. 111]

Włoski dziennikarz i wielki obrońca Medjugorje, Antonio Socci zakwestionował wybór Franciszkanina Petara Ljubicica (kapłan, wybrany przez Mirjanę, który któregoś dnia ma ujawnić tajemnice napisane na kartce) który powiedział: "Dokument ten nie jest z tego świata, ale od Matki Bożej. Matka Boża przekazała jej to."
[A. Socci, Mistero Medjugorje, Piemme, Casale Monferrato 2006, s. 167]

Posłuchajmy jeszcze jedno potwierdzenie od samej Mirjany, która w tym filmie mówi do włoskich pielgrzymów o "pergaminie" (jak ona go nazwała):

http://www.youtube.com/watch?v=mNUUMvNb74E&feature=player_embedded

Jak może ktokolwiek zakwestionować wspomniany, ezoteryczny schemat tej całej historii? Ponadto, dlaczego Mirjana nie pozwala nikomu zobaczyć tego tajemniczego pergaminu, którego tylko ona może czytać? Dlaczego, na przykład, nie dostarczyć go do Watykanu, aby ten magiczny materiał został zanalizowany przez specjalistyczne laboratoria? A może tylko jej krewni go widzą? Sceptycy nie obawialiby się takiej kontroli, a wprost przeciwnie z pewnością chcieliby go sprawdzić. Dlaczego zwolennicy Medjugorje nie poproszą Mirjany aby to zrobiła? Nie powinien to być dobry sposób do uciszenia krytyków? Zdecydowanie tak, w każdym aspekcie.

***
Jak można zauważyć, w nagraniu powyżej, Mirjana mówi, że również Ivanka ma swoje "nadprzyrodzone" teksty. Wracając do źródeł, ktoś zauważył, że oficjalny historyk, ksiądz René Laurentin, w 1986 roku, poinformował, że Ivanka otrzymała "trochę poufnych notatek od Matki Boskiej. Twierdzi ,że Od tego czasu zapisuje ona w ten sposób, w celu ochrony jej zwierzeń " [R. Laurentin, Le apparizioni di Medjugorje continuano, CIT., Str. 29].

Bardziej szczegółowe wyjaśnienia zostały przekazane przez Ivankę 5 stycznia 1986, w jej własnym domu w Bijakovici, podczas oficjalnego spotkania z grupą psychiatrów odpowiedzialnych za zbadanie wizjonerów: Dr Wanda Półtawska, z Krakowa, Gottfried Roth, profesor duszpasterskiej medycyny w Wiedniu, dr Pietro Cavalleri, Varese (Włochy). Obecni byli także: dr Piergiorgio Spaggiari, z Mediolanu i dr Katarzyna Tribbia, także z Mediolanu. Szczegóły tych rozmów znajdują się w poufnym, 13-stronicowym dokumencie, podpisanym przez dr Cavalleri, Roth i dr Półtawską, wysłany 12 stycznia 1986 do właściwych władz kościelnych i dla wiadomości kardynałowi J. Ratzingerowi, jako prefektowi Kongregacji Nauki i Wiary. Poufność dokumentu jest związana z faktem, że zawiera on ocenę kliniczną wizjonerów. Ale mogę ujawnić fragment ze strony 12 (tego dokumentu), bo nie zawiera informacji tajnych:

"Ivanka powiedziała, że otrzymała około dwóch i pół roku temu, w czasie objawienia, jeden zapisany arkusz, zawierający klucz do kodu alfabetycznego, że używa go w celu napisania pamiętników . Zarówno ten papier i pamiętniki napisane w kodzie (11 notatników) muszą na razie pozostać tajemnicą. Ivanka powiedziała również, że dostarczenie tej kartki miało miejsce w trakcie objawień, które obejmowały także inne osoby, które jednak jeśli wstawiły przecinek nie mogły nic zobaczyć (ani zdarzenia Ivanki otrzymującej arkusz ani samego arkusza). Ivanka ogłosiła to kilka miesięcy po podobnych cudownych opowieściach Mirjany.

Marco Corvaglia
Za portalem:
[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]


[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez stefan dnia Śro 20:37, 07 Paź 2009, w całości zmieniany 3 razy
Zobacz profil autora
stefan
Moderator


Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 1370 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 20:24, 07 Paź 2009 Powrót do góry

Jeśli ktoś z Was zna jezyk włoski zapraszam do opisania blizej tego filmiku
Franciszkanin o Petar Ljubicic kapłan wyznaczony przez gospę zjawę(?) i widzących do ujawnienia swiatu w stosownym czasie zapisanych tajemnic na "nieziemskiej kartce" Mirjany.

http://www.youtube.com/watch?v=eR8lwfzrFFQ
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 30511 Przeczytał: 301 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 20:38, 08 Paź 2009 Powrót do góry

O tej cudownej kartce pergaminu, którą otrzymała od "Gospy" "wizjonerka" Mirjana, to pisałeś wzmiankę też tu:

http://www.traditia.fora.pl/medjugorie-vassula-ryden-i-inne-falszywe-objawienia-i-wizje,46/cudowna-kartka-pergaminu-z-tajemnicami-od-gospy,2744.html
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)