Forum Tradycji Katolickiej Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Co jest niebo żydów? Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiekTen temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Autor Wiadomość
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 30276 Przeczytał: 282 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 22:12, 08 Lut 2009 Powrót do góry

Co jest niebo żydów?

Fragment broszury: Christus Deus noster. Chrystus Bóg nasz. (Kraków 1918), ss. 27-34 (całość str. 41).

Zobaczmy teraz jak wygląda niebo żydów, do którego wzdychają i na które całe życie pracują. Przede wszystkim zapytajmy się żyda chasyda, to jest żyda pobożnego, kto się znajduje w niebie żydowskim? On zaraz odpowie, że tam są wszyscy, których żyd kochał za życia, a nie ma nikogo, kim się żyd brzydził i kogo nienawidził w swym życiu. A więc w niebie żydowskim nie ma Pana Jezusa, ani Matki Bożej, ani św. Józefa, ani żadnych świętych, których czczą Chrześcijanie. A więc jest to piekło.

W niebie żydowskim nie ma tych ludzi, którzy za życia kochali Pana Jezusa i Najświętszą Pannę Maryję. A więc jest to piekło.

W niebie żydowskim nie ma tych ludzi, którzy słuchali Kościoła, wierzyli Ewangelii i przyjmowali Sakramenty św. A więc jest to piekło.

W niebie żydowskim nie ma żadnego, który żył i umierał w miłości Krzyża Chrystusowego. A więc jest to piekło.

W niebie żydowskim nie ma nikogo, kto żył pobożnie, nosząc Szkaplerz i odmawiając Różaniec. A więc jest to piekło.

W niebie żydowskim nie ma żadnego z tych, którzy słuchali Kościoła i chodzili na Mszę św., kazania, katechizm i inne nabożeństwa. A więc jest to piekło.

W końcu w niebie żydowskim nie ma nikogo z tych ludzi, którzy, żyjąc pobożnie i trzeźwie, znaczyli się często znakiem Krzyża św. i zginali kolana swoje przed Ukrzyżowanym. A więc jest to piekło.

Wiemy więc kogo nie ma w niebie żydowskim. Teraz przypatrzmy się, czym jest napełnione niebo żydowskie.

Najprzód są tam wszyscy żydzi, którzy całe życie gardzili Chrystusem, Najświętszą Panną Maryją, Krzyżem i nie chcieli się nawrócić. A więc to jest piekło.

W niebie żydowskim są wszyscy miłośnicy i przyjaciele żydów, którzy ich naśladowali we wszystkich nieprawościach, a o Pana Jezusa i Ewangelię wcale nie dbali; oni słuchali żydów i wiernie im służyli. A więc jest to piekło.

W niebie żydowskim są ci, którzy na Przykazania Boże wcale nie zważali, ale za to na każde skinienie żyda byli gotowi. A więc jest to piekło.

W niebie żydowskim są ci, którzy Kościoła, Mszy św. ani Sakramentów nie cierpieli, za to szynki i pijaństwo bardzo lubili. A więc jest to piekło.

W niebie żydowskim są ci, którzy do cnót Bożych, Różańca, katechizmu czuli wstręt wielki, ale za to za przekleństwem i wszelkimi złościami przepadali. A więc jest to piekło.

W niebie żydowskim są ci, którzy sługi Boże nienawidzili, za to sługi diabelskie, żydy, całym sercem ukochali. A więc jest to piekło.

W niebie żydowskim są ci, którzy nie chcieli nosić Szkaplerza św., ale raczej sami obdarci z łaski Bożej i nadzy, drugich do nędzy moralnej i materialnej przywodzili. A więc jest to piekło.

W niebie żydowskim są ci wszyscy którzy obrazów świętych Pańskich nie znosili, ale za to wszelkie obrazy piekielne i czartowskie wielce cenili. A więc jest to piekło.

W niebie żydowskim są ci, którzy nie chcieli uklęknąć i oddać pokłonu Panu Jezusowi utajonemu w Najświętszym Sakramencie, za to kłaniali się i upadali przed tymi, których serce było mieszkaniem czartów. A więc jest to piekło.

Widać więc z tego jasno, że niebo żydowskie, do którego wszyscy żydzi niewierni idą po śmierci, i dokąd prowadzą wszystkich ludzi, nie jest nic innego, tylko najgłębsze ogniem siarczystym gorejące piekło.

Niebo, w którym nie ma Jezusa, ani Matki Bożej, ani świętych Apostołów, Męczenników i Wyznawców, tylko duchy i ludzie nienawidzący Jezusa, Boga naszego i wszystkiego co Chrystusowe, to jest po prostu piekło.

Za omp.lublin
Zobacz profil autora
stefan
Moderator


Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 1371 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 22:46, 08 Lut 2009 Powrót do góry

Kto ta broszurę napisał i przez kogo została wydana?
Jakas taka obciachowa i prostacka.
Zobacz profil autora
nauta
Użytkownik


Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 513 Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Zza Oceanu
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 16:02, 09 Lut 2009 Powrót do góry

Broszura z 1918 roku, nic dziwnego, że polszczyzna trochę odbiega od standartów tej kształtowanej przez wspólczesne szkoły i media.
Poza tym adresatem byli pewnie również, prości niewykształceni ludzie, a nie dzisiejsza "intelygencja".

Jako filolog mogę potwierdzić pewne niedoskonałości stylistyczne, ale tutaj nie chodzi o FORMĘ, lecz o TREŚĆ.
A jest to już trochę zapomniana prawda, że istnieją tylko dwie katedry:
Św. Michała i Lucyfera.
Przypomina o tym również wydana współcześnie książka Br.Bogumiła Mariana Adamczyka :"Dwie katedry" .

Jej polszczyzna też może "razić" bo jest trochę stylizowana i wierszowana.
A oto kilka wersów "Wykładu wstępnego" katedry Lucyfera:

"Szatan-potentat wiedzy nad wszelkie geniusze!-
Używa wszystkich środków, aby spętać dusze:
Bardziej przebiegły w kłamstwie niż sztab polityki.
Zna on wszystkie maniery, żądze i nawyki:
Jak trzeba, to w anioła świętości się zmienia,
Innym razem jest cięty jak żądło szerszenia.
[...]
Chce podstępnie przekonać, zwłaszcza wyższe stany,
Że prawda o złym duch jest li tylko mitem;
Gdy to się mu powiedzie-żniwo znakomite!"
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 30276 Przeczytał: 282 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 17:11, 09 Lut 2009 Powrót do góry

Pomijając formę, a wgłębiając się w treść, można by też napisać "Co jest Niebo islamistów?" Można by ciurkiem też wymienić i opisać jak widzą i opisują sobie to Niebo. I tak np. można by pisać:

"Zobaczmy teraz jak wygląda niebo islamistów, do którego wzdychają i na które całe życie pracują. Przede wszystkim zapytajmy się immama, to jest człowieka pobożnego, nauczającego Koranau, kto się znajduje w niebie muzułmańskim? On zaraz odpowie, wg. Koranu, że Koran obiecuje niebo pełne wina i uciech cielesnych, jest to harem pełen pięknych kobiet i obfitości wina. Oprócz niekończących się przyjemności zmysłowych, istotą raju jest przede wszystkim uczestnictwo w Bożej chwale. Powołani do wiecznej szczęśliwości otrzymują za nienaganną wiarę i dobre życie wszystko, czego pragną.
Dalej by można pisać, powiedz immamie kto będzie w tym Niebie? Będą mężczyźni jako uprzywilejowani, bo Niebo jest tylko dla mężczyzn i jest to niebo erotyczne, tzn tam ich mnóstwo "lasek" otacza ich i im służy itd."

Jest to Niebo bardzo zmysłowe i dlatego tak chętnie się wysadzają w powietrze itd. Smile Kto ma wenę pisarską niech pisze dalej, ale ja jeszcze napiszę, że tam gdzie nie ma Boga-Pana Jezusa, Maryi Matki Jego i naszej, świętego Józefa, (etc...wg. nauki KK tam jest PIEKŁO!)

Dalej można pytać jakby opisali Niebo i kto w nim jest i będzie, poganie ( znaczy się nie podrzędni ale szamani ), różnych swoich wierzeń, etc...
Zobacz profil autora
jar
Użytkownik


Dołączył: 18 Lut 2009
Posty: 4 Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Czw 22:50, 26 Lut 2009 Powrót do góry

"Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni; nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni; odpuszczajcie, a będzie wam odpuszczone."

Lu 6 (37)
Zobacz profil autora
stefan
Moderator


Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 1371 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 0:05, 27 Lut 2009 Powrót do góry

jar napisał:
"Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni; nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni; odpuszczajcie, a będzie wam odpuszczone."

Lu 6 (37)

Tak na marginesie tym cytatem operują także sekty ,tak mi powiedział o A. Posacki
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 30276 Przeczytał: 282 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 9:29, 27 Lut 2009 Powrót do góry

jar napisał:
"Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni; nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni; odpuszczajcie, a będzie wam odpuszczone."

Lu 6 (37)


A kto tu osądza?, kto i kogo potępia? Oprócz własnych spostrzeżeń, trzeba przejść do argumentów nieco szerszych, w tym względzie szerszych co zawsze KK nauczał i naucza. Ja ani nikt tu na forum nie jest władny sam roztrząsać i interpretować Bibilę wg. swojego uznania. Również mogę ci sypnąć cytat, ale to nie jest forum protestanckie, tylko TRADYCJI KATOLICKIEJ.

W jednym z ostatnich swoich wywiadów dla „Przewodnika Katolickiego” ks. bp Jan Tyrawa powiedział: wielce gorszące jest zachowanie deklarujących się jako wierzący, a równocześnie uczestniczących w publicznych paradach czy manifestacjach na rzecz postaw czy zachowań sprzecznych z prawdami i moralnością chrześcijańską. W następnych słowach ordynariusz bydgoski podkreśla, że brak reakcji ze strony wierzących może być wielce gorszący. Hierarcha przypomniał zasadę postępowania w takich przypadkach: najpierw jak najbardziej dyskretne zwracanie uwagi, aż po najbardziej publiczne upomnienie, zanim dokona się wykluczenie z Kościoła.

Jeśli zgrzeszy twój brat względem ciebie, idź, zwróć mu uwagę sam na sam. Jeśli cię posłucha, pozyskałeś swojego brata; a jeśli nie posłucha, weź z sobą jeszcze jednego lub dwóch, aby każda sprawa miała potwierdzenie w wypowiedzi dwóch lub trzech świadków. Jeśli także ich nie posłucha, przedstaw [to] Kościołowi; a jeśli i Kościoła nie posłucha, niech ci będzie jak poganin i poborca (Mt 18,15-20).

Proponuję poznać tematykę forum, żeby się wypowiadać.
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 30276 Przeczytał: 282 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 12:57, 15 Sty 2011 Powrót do góry

stefan napisał:
Kto ta broszurę napisał i przez kogo została wydana?
Jakas taka obciachowa i prostacka.

Tym fragmentem z tej broszury: Christus Deus noster. Chrystus Bóg nasz. (Kraków 1918), ss. 27-34 "Co jest niebo żydów?" jest:

Kazanie św. Maksymiliana Marii Kolbe na Dzień Judaizmu

Image

W piątek, 14 stycznia 2011 zostało też zamieszczone na KNO:
[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pon 9:17, 08 Kwi 2013, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 30276 Przeczytał: 282 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 9:28, 17 Sty 2011 Powrót do góry

[link widoczny dla zalogowanych]

Jest to ikonografia z XIII wieku, tak bardzo popularna przez całe średniowiecze a dziś z pewnością by mogła być nazwana antysemicką. Ecclesia czyli Kościół ma włócznię z flagą Zbawiciela, trzyma w dłoni Kościół, ma koronę i widzi wszystko, Synagoga jest pozbawiona korony, ma złamaną włócznię i spadającą koronę oraz zawiązane oczy. Jaka to bogata symbolika.

Widać w XIII wieku lepiej rozumiano i symbolikę i to, że Żydzi nie są już narodem wybranym niż w tak oświeconym wieku XX/XXI. Ekumeniczna poprawość to dogmat naszych czasów.


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pon 15:21, 08 Lip 2013, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiekTen temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi


 Skocz do:   



Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)