Forum Kościół Rzymskokatolicki Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Nabożeństwo Trzech "Zdrowaś Maryjo..." Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 31743 Przeczytał: 251 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 10:01, 09 Sty 2008 Powrót do góry

Nabożeństwo Trzech "Zdrowaś Maryjo..."

Dziękujemy Ci Trójco Przenajświętsza za potęgę udzieloną Najświętszej Maryi Pannie. Zdrowaś Maryjo.....

Boże Ojcze, bądź uwielbiony!

Dziękujemy Ci Trójco Przenajświętsza za mądrość udzieloną Najświętszej Maryi Pannie. Zdrowaś Maryjo.....

Jezu Chryste, Synu Boga i Synu Maryi, bądź uwielbiony!

Dziękujemy Ci Trójco Przenajświętsza za słodycz i miłosierdzie udzielone Najświętszej Maryi Pannie. Zdrowaś Maryjo.....

Duchu Świety Boże, Oblubieńcze Boga Rodzicy, bądź uwielbiony!


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Czw 22:40, 20 Lis 2014, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 31743 Przeczytał: 251 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 10:15, 09 Sty 2008 Powrót do góry

Dlaczego zainteresowałam się tą prostą, a zarazem piekną i skuteczną modlitwą? Czy ją wcześniej znałam?

Tak, poznałam kiedyś tę modlitwę z różnych źródeł. M.in. tu czytałam:

Trzy "Zdrowaś Maryjo"
(...)
[link widoczny dla zalogowanych]

"Matka Boża obiecała Św.Gertrudzie i Św.Mechtyldzie, że ustrzeże od grzechu smiertelnego w danym dniu każdego, kto odmówi tę modlitwę w danym dniu rano i wieczorem."Nabożeństwo Trzech Zdrowaś Maryjo
(...)
[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Wto 10:12, 17 Wrz 2019, w całości zmieniany 4 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 31743 Przeczytał: 251 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 10:16, 09 Sty 2008 Powrót do góry

[link widoczny dla zalogowanych]

Przez odmawianie codziennie, rano i wieczór, trzech Zdrowaś Maryjo ku czci wielkich przywilejów Matki Bożej, to jest Jej Potęgi, Mądrości i Miłosierdzia, uzykuje się nie tylko łaskę wytrwania w dobrym aż do końca, to jest łaskę dobrej śmierci, ale także łaskę zachowania czystości i nabycia cnót oraz łask, jakich dla siebie potrzebujemy. Liczne łaski nawrócenia, odzyskania zdrowia i inne, otrzymane zostały przez odmawianie trzech Zdrowaś Maryjo.

Jeżeli więc pragniemy przyczynić się do jeszcze większej czci tej najlepszej Matki - jeżeli pragniemy spełnić Jej życzenie - jeżeli chcemy uzyskać bezcenną łaskę wytrwania w dobrym aż do końca i dobrej śmierci - jeżeli na koniec pragniemy nabyć inne potrzebne nam cnoty i łaski: odzyskać zdrowie, uprosić grzesznikom nawrócenie, pomoc Bożą w każdej potrzebie, ratunek w niebezpieczeństwie - odmawiajmy codziennie polecone przez Bogarodzicę trzy Zdrowaś Maryjo, a Matka Boża Potęgą swoją zachowa nas od złego, Mądrością swoją napełni nas i nauczy żyć cnotliwie, a przez swe Miłosierdzie uprosi nam odpuszczenie win naszych i wyjedna zbawienie oraz szczęśliwą wieczność.


Image


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pon 10:36, 09 Kwi 2018, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 31743 Przeczytał: 251 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 10:18, 09 Sty 2008 Powrót do góry

POCZĄTEK TEGO NABOŻEŃSTWA

Nabożeństwo to sięga początków Kościoła. Wielu wiernych żyjących współcześnie z Apostołami już znało to nabożeństwo. Świątobliwa Maria z Agredy, zaszczycona wielu widzeniami,opowiada, iż kiedy po zaśnięciu Najświętszej Panny św. Piotr i św. Jan weszli do izdebki, w której spoczywało Jej dziewicze ciało; ujrzeli wielką światłość, jaka je otaczała, i usłyszeli muzykę niebiańską Aniołów. Aniołowie śpiewali Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą, a inni odpowiadali po kążdym Zdrowaś: Dziewico, przed poczęciem Boga, Dziewico, w czasie Bożego Poczęcia, Dziewico, po Poczęciu Boga.

"Odtąd - pisze dalej Maria z Agredo - wielu wiernych w tenże sposób wychwalało Przeczystą Dziewicę i od tych czasów nabożeństwo to przeszło drogą tradycji do nas, którzy je znamy, a Kościół św. je potwierdził.

Możnaby nawet powiedzieć, że pobożny ten zwyczaj odmawiania trzech Zdrowaś Maryjo i pod względem swego uzasadnienia i pod względem swego przedmiotu pochodzi od samej Trójcy Przenajświętszej.

Pobożna praktyka odmawiania, trzech Zdrowaś Maryjo, była jedną z najstarszych w Kościele i sięgała czasów apostolskich.
W średniowieczu - pisze O. Piel de Churcheville, marysta - wielu Świętych znało praktykę trzech Zdrowaś Maryjo.
Św. Bruno zaprowadził u Kartuzów zwyczaj odmawiania, ich codziennie przed Jutrznią.
W innych klasztorach odmawiano je przed i po oficjum odprawianym w nocy, i to boso, leżąc krzyżem lub przynajmniej postaci schylonej. Zwyczaj ten był zachowany również w dawnych klasztorach w Galii.

Trzy Zdrowaś Maryjo były, już bardzo rozpowszechnione kiedy Najświętsza Panna w swej dobroci pełnej miłosierdzia dla nas objawiła je św. Mechtyldzie. Kiedy św. Mechtylda prosiła chwalebną Dziewicę o obecność Jej w godzinie śmierci, odpowiedziała: "Uczynię to z pewnością, ale chcę, byś odmawiała codziennie trzy Zdrowaś Maryjo.

Ponieważ Bóg - Ojciec w hojności swej najwyższej Potęgi wyniósł duszę moją na tron chwały niezrównanej, tak że po Bogu jestem najpotężniejszą na niebie i na ziemi, przeto w pierwszym pozdrowieniu błagać będziesz, ażebym była obecną przy tobie w godzinę śmierci, by cię wzmocnić i oddalić od ciebie wszelkę moc nieprzyjacielską.


Ponieważ Syn Boży ozdobił mnie w sposób cudowny ze skarbów swej niezmierzonej mądrości wiedzą i rozumem, i napełnił mnie tak tymi darami, że mam znajomość tajemnic, Trójcy Błogosławionej w wyższym stopniu, niż wszyscy święci razem i podobnie jak słońce błyszczące oświecam całe niebo jasnością, jaką mnie upiększył, - przeto w drugim pozdrowieniu błagać mnie będziesz, ażebym była obecną przy tobie w godzinę śmierci, by napełnić twoją duszę światłem wiary i prawdziwej mądrości, by wiara twoja nie była zaćmioną ciemnośćiami niewiadomości i błędu.

Ponieważ zaś Duch Święty przepełnił mnie słodyczą swej miłości i uczynił mnie tak miłości godną i miłującą, że po Bogu jestem najsłodszą i najmiłosierniejszą, przeto mówiąc trzecie Zdrowaś Maryjo błagać będziesz, żebym ci pomogła w godzinę śmierci, napełniając twą duszę taką słodyczą miłości Bożej, która by ci całę karę i gorycz śmierci złagodziła".


Oto objawienie w przedmiocie trzech Zdrowaś Maryjo uczynione przez Królową Niebios z obietnicą dobrej śmierci dla tych, którzy tej praktyce będą codziennie wierni.

Św. Gertruda która również znała praktykę trzech Zdrowaś Maryjo, miała także kilka objawień, odnoszących się do trzech wielkich przywilejów Maryi Niepokalanej: Potęgi, Mądrości i Miłosierdzia, które przez trzy Zdrowaś Maryjo czcimy, zgodnie z objawieniem św. Mechtyldy.


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pon 10:41, 09 Kwi 2018, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 31743 Przeczytał: 251 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 10:19, 09 Sty 2008 Powrót do góry

KTO POWINIEN ODMAWIAĆ TRZY ZDROWAŚ MARYJO, KIEDY I JAK?

Kto powinien odmawia Trzy Zdrowaś Maryjo?: wszyscy bez wyjątku, którzy umieją odmawiać Pozdrowienie Anielskie, gdyż ta praktyka jest pożyteczna i korzystna dla wszystkich wiernych, każdego stanu i wieku. Św. Leonard de Porto Mauricio nie wyłączał nikogo, gdy mówił: "Odmawiajcie wszyscy!..." Św. Alfons Liguori potwierdza to słowami: "Nabożeństwo to jest pożytecznym dla wszystkich, dla pobożnych i dla grzeszników". To też rodzice powinni przyzwyczajać dzieci do tego pobożnego zwyczaju już od dzieciństwa. Młodzież powinna odmawiać te 3 Ave Maryja, by zachować cnotę czystości, rodzice, by dobrze wychowywali swą dziatwę, kapłani, by dobrze i wiernie spełniali swe obowiązki kapłańskie, zakonnicy i zakonnice, by wsparci pomocą Maryi Niepokalanej, postępowali w doskonałości, wszyscy, by sobie uprosili łaskę szczęśliwej śmierci.

Kiedy i jak odmawiać Trzy Zdrowaś Maryjo. Należy je odmawiać rano i wieczór. Najlepiej zaraz po wstaniu, by sobie, uprosić opiekę Matki Niebieskiej. Można też odmówić je po rannym pacierzu, zanim się zabierze do pracy, lub jakiegobądź zajęcia. Wieczorem po modlitwach wieczornych lub przed samym udaniem się na spoczynek. W ten sposób spędzimy dzień i noc każdą pod opieką Matki Bożej.

Co do usposobienia wewnętrznego - doskonałe spełnianie tej praktyki wymaga, żeby myśleć o Trzech Osobach Trójcy Przenajświętszej i żeby każdej z nich dziękować za przywileje udzielone Najświętszej Pannie. Błagać tę dobrą Matkę, by nam wyjednała pomoc Ojca, Syna i Ducha Świętego w życiu i przy śmierci.

Po Zdrowaś Maryjo należy odmówić z całą gorącością ducha i z żywym pragnieniem, by prośba nasza była wysłuchana, ten krótki akt strzelisty:
"O Maryjo, moja dobra Matko - zachowaj mnie dziś (albo: tej nocy) od grzechu śmiertelnego".

Wielu Świętych uczy nas, że to środek bardzo skuteczny do uzyskania łaski wytrwania w dobrym i zbawienia, a nie ma chyba nikogo, komu by nie powinno zależeć na tym, by wytrwał w łasce i zapewnił sobie śmierć szczęśliwą.


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pon 10:42, 09 Kwi 2018, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 31743 Przeczytał: 251 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 10:20, 09 Sty 2008 Powrót do góry

NOWENNA TRZECH ZDROWAŚ MARYJO ZWANA SKUTECZNĄ

Praktyka odmawiania Trzech Zdrowaś Maryjo jest też podstawą nowenny, zwanej skuteczną.

Rzecz ta jest łatwą do zrozumienia. Jeżeli bowiem Trzy Zdrowaś Maryjo tak są miłe Matce Bożej, że udziela Ona wiele szczególnych łask za ich odmawianie, to czemużby nie miała nimi obdarzyć tych, którzy je odmawiają w formie nowenny?

Początek tej nowenny dała pewna pobożna osoba z Nantes, która je rozpoczęła pierwsza, w celu uzyskania łaski, o którą długi czas na próżno błagała, a którą otrzymała jeszcze przed ukończeniem nowenny. Odtąd wiele pobożnych dusz ją odprawia z wielką skutecznością, tak że dziś przetłumaczona jest na różne języki i wyprasza proszącym nadzwyczajne łaski.

Im większą będzie ufność nasza w Potęgę, Mądrość i Miłosierdzie Matki Bożej, a naszej Królowej, tym liczniejsze i bardziej zadziwiające będą łaski otrzymane.

Nie należy się też zrażać, ani tracić ufności, jeśli nie zaraz będziemy wysłuchani, bo wcześniej, czy później, zawsze będziemy wysłuchani, czy to w ten sposób, o który błagamy, czy w inny, nieraz nawet pożyteczniejszy dla nas. Później w niebie, a może i tu na ziemi jeszcze poznamy mądrość i dobroć naszej Boskiej Matki, dlaczego tej lub owej prośby nie wysłuchała.

Jeżeli chodzi o łaskę, na której otrzymaniu nam bardzo zależy, radzi się odprawić nowennę trzykrotnie, jedną po drugiej.


Do Zdrowaś Maryjo odmawianego w nowennie, można dodawać wezwanie: "Przez Twoją Potęgę, Twoją Mądrość, Twoje Miłosierdzie, o Maryjo Niepokalana - opiekuj się nami, oświecaj nas, wspomagaj nas" - albo: "racz nam dać łaskę, o którą błagamy".

Chcąc zaś tym pewniej otrzymać to, o co prosimy, dobrze będzie obiecać dwie rzeczy Matce Bożej:

1/ że zawsze rano i wieczór wiernie odmawiać będziemy Trzy Zdrowaś Maryjo;
2/ że dla rozszerzenia Jej czci opowiemy drugim o uzyskanej łasce.


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pon 10:43, 09 Kwi 2018, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 31743 Przeczytał: 251 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 10:21, 09 Sty 2008 Powrót do góry

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ OD TRZECH ZDROWAŚ MARYJO...

I
O Maryjo Panno można, dla której nie ma nic niepodobnego, przez ową władzę, jaką cię obdarzył Ojciec Wszechmocny, błagam Cię, przybądź mi na pomoc w potrzebie, w jakiej się znajduję, a że możesz mi dopomóc, nie opuszczaj mnie i posłuchaj.
Jeżeli więc to, o co błagam, zgodne jest z najmilszą i najświętszą wolą Bożą, proszę Cię o Wszechmocy błagająca, wstaw się za mną do Twojego Syna, który Ci niczego odmówić nie może.
Błagam Cię o tę łaskę w imię Potęgi bez granic, jakiej Ci Ojciec niebieski udzielił, i dla której uczczenia wraz ze święta Mechtyldą, której objawiłeś tę zbawienną praktykę Trzech Zdrowaś Maryjo wołam do Ciebie:
Zdrowaś Maryjo....

II.
Dziewico Maryjo, któraś jest nazwana Stolicą Mądrości, gdyż Mądrość niestworzona, Słowo Boże mieszkało w Tobie... Ty, której Syn Twój czcigodny udzielił tyle ze swej wiedzy Boskiej, ile tylko stworzenie najdoskonalsze otrzymać może - Ty znasz mą wielką nędzę i wiesz jak bardzo potrzebuję twej pomocy... Ufny w Twą Mądrość od Boga Ci daną, powierzam Ci się zupełnie prosząc, byś wszystko urządziła z mocą i słodyczą ku jak największej chwale Bożej i jak największemu dobru mej duszy. Racz mi dopomóc w sposób jaki uważasz za najlepszy do osiągnięcia tego celu. O Maryjo, Matko Mądrości Bożej, racz proszę, uzyskać dla mnie tę cenną łaskę, której się dopraszam; błagam Cię o nią w Imię owej niezrównanej Mądrości, jaką Cię Słowo Przedwieczne, Syn twój oświecił, a ku której uczczeniu wraz ze św. Antonim Padewskim i ze św. Leonardem de Porto-Mauricio, który tak gorliwie Trzy Zdrowaś Maryjo rozpowszechniali, wołam do Ciebie:
Zdrowaś Maryjo .....

III.
O dobra i litościwa Matko Miłosierdzia, któraś sama nazwała się "Matką Najmiłosierniejszą" 1) - błagam Cię, byś mi okazała twą dobroć pełną współczucia. Im większa jest moja nędza, tym bardziej pobudzi Cię do litości. Wiem, że bynajmniej nie zasługuję na tę łaskę, którą otzrymać pragnę, gdyż tak często Cię zasmucałem, obrażając twego Boskiego Syna. Ale choć ciężko zawiniłem, żałuję szczerze, żem obraził Serce Jezusa i twoje. Przeto przebacz mi moją dotychczasową niewdzięczność, a bacząc jedynie na twoją dobroć, pełną miłosierdzia i na chwałę, jaka stąd wyniknie dla Boga i dla Ciebie, uproś mi u miłosierdzia Bożego łaskę, o którą błagam przez twoje wstawiennictwo. O Ty, której nikt nigdy nie wzywał na próżno, "o łaskawa, o litościwa, o słodka Panno Maryjo", racz mi dopomóc! Proszę Cię przez ową miłosierną dobroć, jaką Cię Duch Święty dla nas napełnił i ku której uczczeniu wraz ze św. Alfonsem Liguorim, Apostołem twego Miłosierdzia i Nauczycielem Trzech Zdrowaś Maryjo, wołam do Ciebie:
Zdrowaś Maryjo....


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pon 10:44, 09 Kwi 2018, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 31743 Przeczytał: 251 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 10:28, 09 Sty 2008 Powrót do góry

LICZNE ŁASKI UZYSKANE PRZEZ ODMAWIANIE "TRZECH ZDROWAŚ MARYJO"

Skuteczność Trzech Zdrowaś Maryjo okazuje się przede wszystkim, gdy chodzi o nawrócenie i łaskę czystości i dobrej śmierci: nie ogranicza się ona jednak na tym, ale rozciąga się na wszystkie łaski duchowe i doczesne, jakich potrzebujemy. Czyż Najśw. Panna, którą w tym potrójnym pozdrowieniu wzywamy, nie posiada dość potęgi, mądrości i miłości by dopomóc swym dzieciom, które Ją o pomoc błagają?

Kilka autentycznych przykładów:

Pewna zrozpaczona osoba była bliska odebrania sobie życia. Nagle przypomina sobie, że polecono jej odmawiać co dzień Trzy Zdrowaś Maryjo. Zaczęła je też odtąd stale odmawiać i natychmiast odzyskała spokój wewnętrzny. Zaniechała przeto zamiaru odebrania sobie życia.

Inna osoba zeznała, iż ż do 34 roku życia dość często spowiadała się i przystępowała do Komunii świętej, zawsze jednak świętokradzko, ponieważ taiła na spowiedzi grzechy ciężkie, zwłaszcza przeciw VI przykazaniu. "Byłam w wielkiej wewnętrznej rozterce i w takiej to chwili polecono mi codziennie odmawiać Trzy Zdrowaś Maryjo. Przez rok cały byłam wierna tej praktyce, po czym przystąpiłam do spowiedzi, w której niczego nie zataiłam i od tej chwili nie popełniłam już grzechu śmiertelnego.

Inny przykład, również autentyczny.

"Od 25 lat odmawiałam co dzień Trzy Zdrowaś Maryjo, w celu uproszenia sobie u Najśw. Panny łaski, bym z miłości ku Niej zachowała dziewictwo przez całe życie. Mimo propozycyj małżeństwa, jakie mi czyniono, mimo pragnienia mej rodziny, by oddać rękę jakiemu zacnemu młodzieńcowi, - dzięki opiece Maryi, której opieki co dzień przez odmawianie Trzech Zdrowaś wzywałam, odrzuciła wszystkie namowy... i cała szczęśliwa oddałam wszystko tej dobrej Matce: ciało, duszę, miłość, życie i wszystko dobro, które będę mogła spełnić i to co inni dla mnie uczynią za życia mego i po mej śmierci. A że Matka Najśw. jest droga prowadzącą do Jezusa, przeto osobnym przyrzeczeniem zobowiązałam się pracować przez całe me życie nad rozszerzaniem czci Najśw. Serca Jezusowego".

Pewna dusza była wskutek pokusy niejednokrotnie bliska popełnienia ciężkiej obrazy Boga. Pomnąc jednak na skuteczność Trzech Zdrowaś Maryjo, odmawiała je za każdym razem, uważając tę praktykę za jedyną deskę ocalenia w grożącym jej rozbiciu. Jakoż zaledwie wymówiła te słowa:
"O Maryjo , dobra Matko, zachowaj mnie dzisiaj od grzechu śmiertelnego" - pokusa ją opuszczała, a dusza jej zachowaną była od grzechu.


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pon 10:45, 09 Kwi 2018, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 31743 Przeczytał: 251 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 10:30, 09 Sty 2008 Powrót do góry

NAWRÓCENIE WIELKIEGO GRZESZNIKA

Pewien proboszcz tak opisuje to nawrócenie:

"Piotr, starzec blisko stuletni, zawsze był klęską parafii z powodu swej bezbożności i występków. Próbowano różnych środków, by go nawrócić, ale na próżno. Szatańska jego bezbożność wyczerpała cierpliwość wszystkich moich poprzedników, a moją szczególnie. Rozbójnik, mężobójca, obyczajów bezecnych, bozbożnik Piotr nie cofał się przed żadną zbrodnią. Człowiek stojący nad grobem spotwarzał księży, szydził z religii, psuł niewinnych, chełpił się ze swych bezwstydnych namiętności i nie zaniedbywał sposobności czynienia i uczenia złego.

Kiedy nabożeństwo Trzech Zdrowaś Maryjo zawitało do nas, bezbożnik przyjął je według swego zwyczaju szyderstwem. Pod koniec maja dotknęło go ramię sprawiedliwości Bożej: Piotr zachorował śmiertelnie. Lecz jak tu zbliżyć się do niego, by pomówić o sprawach jego duszy?

W tym celu rozpocząłem nowennę Trzech Zdrowaś Maryjo przed obrazem Matki Bożej, a jednocześnie postarałem się o wsunięcie choremu pod poduszkę medalików. W trzy dni potem chory kazał mnie zawołać... I o cudzie Maryi, Orędowniczki grzeszników, chory przyjął mnie uprzejmie, wyspowiadał się ze łzami i szczerym żalem. Matka Boża udzieliła mu nowej łaski, wracając zdrowie ciału. Dziś stary grzesznik jest zbudowaniem dla wszystkich, zawsze go widzieć można klęczącego przed obrazem matki Bożej, której, jak mówił, zawdzięcza "niebo i ziemię". Tysiączne dzięki Potężnej, Mądrej i Miłosiernej Matce Bożej od Trzech Zdrowaś".


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pon 10:45, 09 Kwi 2018, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 31743 Przeczytał: 251 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 10:35, 09 Sty 2008 Powrót do góry

UZDROWIENIE MAŁEJ NIEWIDOMEJ

Karolina Lemedere liczyła rok 9-ty, ale już od 5 roku życia nawiedzona była chorobą oczu, sprawiającą jej wielkie dolegliwości. Po wielu bezskutecznych zabiegach lekarskich i po użyciu różnych lekarstw, matka postanowiła oddać ją do kliniki. Mimo to wzrok Karoliny tak się pogorszył, że wkrótce zupełnie ociemniała. W listopadzie lekarz oświadczył matce, że nie ma nadziei uleczenia. Wobec tego rozpoczęto w 3 domach zakonnych nowennę Trzech Zdrowaś Maryjo, by biednemu dziecku uprosić uzdrowienie.

11 listopada, w ostatni dzień nowenny, kiedy zakonnica pielęgnująca małą chorą, weszła na salę, usłyszała słowa: "Siostro ja cię widzę!" Wszyscy osłupieli. Po chwili zaczęto pokazywać dziewczynce różne przedmioty, z których każdy nazwała właściwie. Wreszcie wezwano lekarza, by stwierdził ten cudowny rezultat, na widok którego i on osłupiał z podziwu.
Matka Boża przywracając wzrok małej niewidomej pokazała raz jeden jeszcze, że modlitwa wytrwała i pełna ufności nigdy nie zawodzi.

Dwa te przykłady wystarczą, do zachęcania wiernych do odprawiania w potrzebie nowenny Trzech Zdrowaś Maryjo, zwanej słusznie przez wielu "Nowenną skuteczną".


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pon 10:46, 09 Kwi 2018, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 31743 Przeczytał: 251 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 10:51, 16 Mar 2012 Powrót do góry

Polecam poznać tę krótką i piękną modlitwę.


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pon 10:46, 09 Kwi 2018, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
RPRP
Użytkownik


Dołączył: 13 Maj 2013
Posty: 9 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 0:36, 22 Cze 2013 Powrót do góry

3 Zdrowaś Maryjo odmawiał też Św Bonawentura, Św Jan Vianey z Ars, Św Gabriel od Matki Bożej Bolesnej, Św Jan Bosco

Mam książeczkę- reprint z 1937 gdzie jest napisane dokładnie to samo - te same historie itp.
Tyle że jest nieco więcej informacji(ta powyższa np) i tam podane trochę więcej wersji.
np wersja św Antoniego z Padwy:
po każdym Zdrowaś:
-O Maryjo, Dziewico przed Twym Bożym Poczęciem, zachowaj czystym mój umysł, moje serce i ciało moje,
-O Maryjo, Dziewico w czasie Bożego Poczęcia, zachowaj itd.
-O Maryjo, Dziewico po Twoim Bożym Poczęciu, zachowaj itd.

Św Gabriel od Matki Bożej Bolesnej ze zgromadzenia Pasjonistów we Włoszech odmawiał je ciągle w rozmaitych intencjach i zawsze był wysłuchany

Św Jan Bosco: "Niechże ten, którego nie stać na więcej, odmówi Różaniec, lub przynajmniej, niech nie zapomni nigdy co dzień odmówić Trzy Zdrowaś Maryjo i Chwała Ojcu z wezwaniem:Moja droga Matko, Panno Maryjo, spraw bym zbawił duszę moją."


Ostatnio zmieniony przez RPRP dnia Sob 0:39, 22 Cze 2013, w całości zmieniany 4 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 31743 Przeczytał: 251 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 9:48, 22 Cze 2013 Powrót do góry

Wszystko o czym pan pisze jest napisane w zalinkowanych artykułach, tylko czytać. Ja z książeczki - która kiedyś była dostępna on-line - zaczerpnęłam tylko pewne fragmenty, na zachętę żeby się ta prostą modlitwą zainteresować.

Całość z tej książeczki to zapewne to: (ja korzystałam z innej strony, której już nie ma)

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pon 10:55, 09 Kwi 2018, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 31743 Przeczytał: 251 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 10:23, 21 Paź 2013 Powrót do góry

Nabożeństwo Trzech Zdrowaś Maryjo z opisem jego rozwoju, skuteczności i doznanych łask

Image

Najstarsze i najskuteczniejsze obok Różańca nabożeństwo Maryjne polecane przez papieży, wielkich doktorów i mistyków Kościoła św.

(...)


Wielkość i doniosłość tego nabożeństwa potwierdzili papieże (Pius X "Breve" z dn. 5 XII 1914 oraz Leon XIII "Breve" z dn. 8 II 1900) udzielając odpustu zupełnego wiernym odmawiającym codziennie rano i wieczorem Trzy Zdrowaś Maryja.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Wto 10:04, 17 Wrz 2019, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 31743 Przeczytał: 251 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 13:20, 23 Sty 2014 Powrót do góry

W celu wytrwania w łasce uświęcającej i dla uproszenia potrzebnych łask, polecam Nabożeństwo Trzech Zdrowaś Maryjo. Polega ono na odmawianiu codziennie rano i wieczorem trzech Zdrowaś Maryjo. Przy każdym Zdrowaś... należy myśleć o Trzech Osobach Trójcy Przenajświętszej i dziękować Bogu za przywileje udzielone Najświętszej Pannie: za potęgę od Boga Ojca, mądrość od Syna Bożego i miłosierdzie od Ducha Świętego.

Po trzech Zdrowaś Maryjo zawsze należy odmówić z gorącym pragnieniem krótki akt strzelisty: "O Maryjo, moja dobra Matko - zachowaj mnie dziś (albo tej nocy) od grzechu śmiertelnego".

Jest wiele świadectw, również naszych osobistych, które przekonują o skuteczności tego nabożeństwa. Zachęcajmy wszystkich do jego rozpowszechniania, na co niewątpliwie zasługuje ze względu na swoją skuteczność, chwałę oddawaną Bogu w Trójcy Jedynemu i cześć składaną Najświętszej Maryi Pannie.


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pon 10:56, 09 Kwi 2018, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)