Forum Kościół Rzymskokatolicki Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Belgia: Objawienia w Beauraing - Złote Serce Matki Bożej Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32751 Przeczytał: 57 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 22:07, 07 Gru 2012 Powrót do góry

Beauraing: Złote Serce Matki Bożej

Uznane przez Kościół objawienia prywatne w XX wieku poprzedzały ważne i tragiczne wydarzenia. W Fatimie Matka Boża ukazała się podczas I wojny światowej, na kilka miesięcy przed wybuchem rewolucji październikowej w Rosji. W dwóch belgijskich miejscowościach: Beauraing i Banneux, objawiała się na przełomie 1932 i 1933 roku, na kilka miesięcy przed dojściem do władzy w Niemczech Adolfa Hitlera.

Image

Koniec 1932 roku w ogóle nie był dla Europy optymistyczny. Kontynent od trzech lat był pogrążony w głębokim kryzysie ekonomicznym. We Włoszech rządzili już faszyści, w ZSRR Stalin zaostrzał represje. W innych krajach demokracja była coraz słabsza, malała też religijność. Górę brały antydemokratyczne i antyreligijne partie komunistyczne i faszystowskie. W najbliższych latach miało być coraz gorzej, mimo że kryzys ekonomiczny został przezwyciężony. W tym kontekście można rozumieć objawienia w Belgii jako swoistą kontynuację Fatimy.

Piętnaście lat po objawieniach w Fatimie Matka Boża ukazała się 33 razy pięciorgu dzieciom w Beauraing, małej wiosce w Belgii, 120 km od Brukseli, blisko granicy francuskiej.
29 listopada 1932 roku Fernanda, Gilberta i Alberto Voisin (w wieku – odpowiednio – 15, 13 i 11 lat) oraz Andrea i Gilberta Degeimbre (14 i 9 lat) wychodząc ze szkoły zobaczyli w szkolnym ogrodzie piękną kobietę w wieku ok. 18-20 lat, ubraną w białą, długą, promieniejącą światłem suknię. Poruszała się nad ziemią, oczy miała skierowane ku niebu, a w złożonych dłoniach trzymała różaniec. Tego dnia nie podeszła do dzieci.

Następnego dnia pojawiła się gdy odmawiały różaniec. Od tego czasu objawiała się codziennie aż do 3 stycznia 1933 roku. Wówczas rozłożyła ręce i dzieci zobaczyły promieniejące światłem złote serce.
Matka Boża kilka razy rozmawiała z dziećmi. Prosiła je, by były posłuszne i modliły się. 21 grudnia przedstawiła się dzieciom jako Dziewica Niepokalanie Poczęta. 23 grudnia powiedziała, że chciałaby by w to miejsce przybywali w przyszłości pielgrzymi i by zbudowano kaplicę.
2 stycznia zapowiedziała dzieciom, że powie każdemu coś na osobności. Niektóre z tych sekretów nie zostały nigdy wyjawione. Andrei powiedziała, że jest Matką Boga, Królową Niebios, Gilbercie obiecała, że nawróci grzeszników, a Fernandę zapytała czy kocha Jej Syna i Ją. "Jeśli tak, poświęcaj się dla mnie" – dodała.

Wkrótce po objawieniach rozpoczęły się pielgrzymki do tego miejsca, a wraz z nimi cudowne uzdrowienia i nawrócenia. Dwanaście dni po ostatnim objawieniu w Beauraing, Matka Boża zaczęła się pojawiać w położonym 90 km dalej Banneux (również w Belgii).

W 1935 roku powołano specjalną komisję do zbadania objawień. 2 lutego 1943 roku biskup André Marie Charue poparł kult Matki Bożej z Beauraing. 22 sierpnia 1946 r. uroczyście poświęcono statuę Matki Bożej. W 1949 roku biskup wydał ostateczne oficjalnie oświadczenie, uznające objawienia w Beauraing i Banneux.

Image

Od tego czasu do Beauraing przybywa 200 tysięcy pielgrzymów rocznie. 18 maja 1985 roku, w dniu swoich 65 urodzin, Jan Paweł II odprawił Mszę św. w Beauraing.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Śro 16:14, 04 Wrz 2019, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32751 Przeczytał: 57 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 22:19, 07 Gru 2012 Powrót do góry

Image

Dzieci z Beauraing

Zdjęcie za: [link widoczny dla zalogowanych]


Wydarzenia po objawieniach w Beauraing

15 lutego 1933 r. Pauline Dereppe chora na chorobę kości doświadczyła cudownego uzdrowienia. Przypisała je modlitwie w Beauraing. W czerwcu tego samego roku Maria Van Laer odwiedziła miejsce objawień i wyzbyła się objawów gruźlicy. Zniknęła także deformacja ciała (C. M. Odell, Ci, którzy Ją widzieli. Objawienia maryjne, Gdańsk 1995: 126-127).

W 1943 r. zostały uprawomocnione publiczne praktyki religijne ku czci Matki Bożej z Beauraing. Jednak biskup diecezji Namur czekał aż do 2 lipca 1949 r. z uznaniem nadprzyrodzonej przyczyny tych objawień.


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Śro 16:15, 04 Wrz 2019, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32751 Przeczytał: 57 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 22:46, 07 Gru 2012 Powrót do góry

Abp Léonard: w Beauraing Maryja obiecała, że sama nawróci grzeszników

Image

Objawienia w Beauraing są dla Kościoła wyjątkowym źródłem nadziei. 80 lat temu Maryja ujawniła bowiem 5 dzieciom, że to Ona sama nawróci grzeszników – powiedział abp André-Joseph Léonard, prymas Belgii.

W ubiegłym tygodniu przewodniczył on obchodom 80-lecia objawień w tym małym walońskim miasteczku. W rozmowie z Radiem Watykańskim zwrócił uwagę właśnie na tę wyjątkową obietnicę, która odróżnia objawienia w Beauraing od wszystkich pozostałych. Przypomniał, że od 1830 r. nastąpiło silne wzmożenie maryjnych objawień. Maryja jest w nich zawsze pełna czułości, ale też poważna. Niekiedy nawet, jak w La Salette, płacze. Objawienia w Beauraing natomiast od samego początku były znakiem nadziei.

Maryja ukazywała się 33 dni, przez cały Adwent i pierwsze dni okresu Bożego Narodzenia, zawsze pod wieczór. Z dnia na dzień jej postać stawała się coraz jaśniejsza. Objawienia te bezpośrednio poprzedziły dojście do władzy Adolfa Hitlera w sąsiednich Niemczech. „Miały wlać nadzieję, kiedy Europę spowijały mroki nazizmu – przypomina abp Léonard. – Lecz ta wyjątkowa obietnica «Ja sama nawrócę grzeszników» wciąż się nie spełniła i jest dla nas dzisiaj źródłem nadziei” – powiedział metropolita Brukseli.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Śro 16:00, 04 Wrz 2019, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32751 Przeczytał: 57 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 11:58, 11 Lut 2015 Powrót do góry

Zmarł ostatni świadek objawień w Beauraing

Image

Gilberte Degeimbre
Ostatni świadek objawień w Beauraing


92-letnia Gilberte Degeimbre była ostatnią z pięciorga świadków objawień maryjnych w Beauraing w Belgii.

Matka Boża ukazała się tam 33 raz pięciorgu dzieci na przełomie lat 1932/1933, kiedy w sąsiednich Niemczech do władzy dochodził Adolf Hitler. Maryja prosiła dzieci o modlitwę i ofiary. Obiecała też, że sama nawróci grzeszników.

– To było niesamowite. Ogromna jasność, jakiej jeszcze nie widziałam. Zobaczyliśmy piękną Panią, unoszącą się ponad mostem. To była taka dobroć, taka dobroć – wspominała Gilberte Degeimbre kilka lat temu w rozmowie z dziennikarzem "Gościa Niedzielnego" Jackiem dziedziną wydarzenia z 1932 roku, siedząc w pobliżu figury Maryi o Złotym Sercu, pod wiaduktem kolejowym. To nad nim kilkoro dzieci zobaczyło „piękną Panią”, później objawiającą się przy drzewie. Dzieci, w tym mała Gilberte, stały przy drzwiach szkoły, kiedy zaskoczyło je niespotykane zjawisko. Podczas 33 objawień w Beauraing Maryja przekazała kilka ważnych orędzi. „Nawrócę grzeszników” – usłyszały dzieci pewnego dnia. Jakby dla potwierdzenia swojej autentyczności, kilkanaście dni po ostatnim objawieniu w Beauraing, Maryja ukazała się małej Mariette Beco w Banneux. Proboszcz z tej wioski miał prosić w Beauraing o jakiś znak i nawrócenie chociaż jednego z niewierzących w Banneux. Już wtedy ten region Belgii zamieszkiwało wielu ateistów i agnostyków. Wkrótce do spowiedzi przyszedł niewierzący ojciec Mariette…

Kościół uznał nadprzyrodzony charakter objawień w Beauraing w 1949 r., a miasteczko stało się celem pielgrzymek.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Śro 16:12, 04 Wrz 2019, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32751 Przeczytał: 57 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 17:42, 15 Sty 2022 Powrót do góry

W Rycerzu Niepokalanej z marca 1933 jest artykuł o tych objawieniach:

Czy nowe Lourdes?

Od jednego z naszych Czytelników z Belgji otrzymaliśmy opis objawienia się Niepokalanej przed trzema miesiącami w urządzonej na sposób lurdzki grocie, o czem dzisiaj cały świat z wielkiem zainteresowaniem mówi i pisze -

Umieszczając ten opis, nie chcemy uprzedzać orzeczeń Kościoła św., którego wyrokom pragniemy być zawsze posłuszni. - Red.

Louvain, 26. XII 1932.

(...)

[link widoczny dla zalogowanych]


Objawienia Matki Bożej w Beauraing i Banneux zostały oficjalne uznane przez władze kościelne w 1949 r.
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)