Forum Tradycji Katolickiej Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Antonio Socci: Czy dymisja Benedykta jest nieważna? Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiekTen temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Autor Wiadomość
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 30276 Przeczytał: 283 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 18:13, 13 Lut 2014 Powrót do góry

czwartek, 13 lutego 2014
Antonio Socci: Czy dymisja Benedykta jest nieważna?

[link widoczny dla zalogowanych] - wstępniak na 1 stronie, pełny artykuł na 19-tej zatytułowany "Tajemnica Benedykta".

Image

Image

Czyżby podejrzenia ks. Pawła Kramera miały się jednak potwierdzić? Chyba wyobrażacie sobie, Drodzy Czytelnicy, jak brzemienne w skutki prawnokanoniczne byłoby ostateczne potwierdzenie powyższej hipotezy?

Jutro rozszerzymy, a jak nie my, to inne media. Jak widać przyszło nam żyć w bardzo ciekawych czasach. I chyba przestaniemy się dziwić kapłanom, którzy odprawiając prywatnie Msze święte, w dobrej wierze nadal celebrują je "una cum papa nostro Benedicto..."

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Czw 10:01, 02 Paź 2014, w całości zmieniany 3 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 30276 Przeczytał: 283 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 18:14, 13 Lut 2014 Powrót do góry

Cytat:
Czyżby podejrzenia ks. Pawła Kramera miały się jednak potwierdzić?

Wymieniony jest tu ks. Paweł Kramer, może kilka słów, kto to jest – biblista, badacz objawień Matki Bożej w Fatimie, autor publikacji nt. katolickiego tradycjonalizmu i wydawca przeglądu "The Devil’s Final Battle" - Ostatnia bitwa szatana. Jego książka pod takim samym tytułem:

The Devil’s Final Battle

Image

... we wstępie ks. Kramer pisze; "wielkie przestępstwo popełnione przeciwko ... Kościoła katolickiego i świata w ogóle" przez odmowę poświęcenia Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi, gdy świadomie i dobrowolnie tłumiono Trzecią Tajemnicę Fatimską. Książka w formie oskarżenia, podejrzanych nazywa sprawcami przestępstw, przedstawia motywy ich działania i obrony i niszczycielskie konsekwencje, które już wyniknęły i będą się nadal intensyfikować, aż przestępstwo zostanie cofnięte.

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]'s%20final%20battle.htm

(ostatni link proszę skopiować i wkleić na pasek, żeby sie strona otwarła)


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Śro 18:17, 27 Sie 2014, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 30276 Przeczytał: 283 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 18:14, 13 Lut 2014 Powrót do góry

Artykuły i wypowiedzi ks. Pawła Kramera, tłumaczone z j. angielskiego.

ks. Paweł Kramer
"Samobójcze w skutkach wypaczanie wiary wyrażonej w liturgii"
(...)
[link widoczny dla zalogowanych]

... i w innym artykule jego wypowiedzi:

Ks. Paweł Kramer z Fatima Center w Fort Erie pisze:

Sam watykański dokument, który zawiera też list siostry Łucji do Ojca Świętego, sprzeczny jest z tezą, zawartą w komentarzu kard. Ratzingera, że Tajemnica odnosi się tylko do XX wieku, a przede wszystkim do zamachu na papieża w roku 1981. Ten list siostry Łucji, napisany w rok po zamachu, tak mówi o Tajemnicy: „Jeśli nie widzieliśmy całkowitego wypełnienia ostatniej części tego proroctwa, to widzimy, że wielkimi krokami powoli zbliżamy się do niego, jeśli nie opuścimy drogi grzechu...”. Jeśli s. Łucja napisała do papieża, rok po zamachu na jego życie, że proroctwo tajemnicy jeszcze nie jest wypełnione, ale że zbliżamy się do jego wypełnienia wielkimi krokami z powodu grzechów w świecie, jak dokument ten może poważnie twierdzić, że wizja Tajemnicy opisuje zamach, który miał miejsce rok wcześniej? Siostra Łucja nie robi w swoim liście żadnych tego typu aluzji, nawet nie wspomina o zamachu. Dlatego też przedstawiona interpretacja nie ma żadnego poparcia w interpretacji s. Łucji, wyrażonej w jej liście do Ojca Świętego z 1982 roku.

(...)

Ks. Paweł Kramer dodaje następującą refleksję:

Dzień po ujawnieniu III tajemnicy Papież gościł u siebie Michaiła Gorbaczowa, który po raz kolejny został powitany przez kard. Sodano jako osoba zaangażowana w „upadek komunizmu”. Według zaprezentowanej nam dokumentacji Kongregacji ds. Wiary, żądania Najświętszej Maryi Panny odnośnie poświęcenia Rosji są już wypełnione. Znaczy to, że według nich tryumf Niepokalanego Serca polega na tym czysto politycznym wydarzeniu – upadku sowieckiego komunizmu, oraz na budowaniu „nowego wspaniałego świata”, w czym rola Gorbaczowa jest niekwestionowana. Jednak Fundacja im. Gorbaczowa promuje depopulację ludzkości na świecie przez antykoncepcję i aborcję. To wielkie nieszczęście, że ten globalista, który pracuje na rzecz aborcji i światowego rządu, był honorowanym gościem Watykanu w dzień po ujawnieniu dokumentu o III Tajemnicy. Jest to wielka obelga dla Najświętszej Maryi Panny. (...) Kardynał Ratzinger powiedział, że Kościół nie narzuca żadnej szczególnej interpretacji III Tajemnicy, raczej proponuje komentarz. Zdanie to było bardzo mądre, ponieważ interpretacja przedstawiona przez Watykan 26.06 wzbudza o wiele więcej pytań niż podaje wyjaśnień.

[link widoczny dla zalogowanych]

Image

[link widoczny dla zalogowanych]'s%20final%20battle.htm

(powyższy link trzeba skopiować i wkleić na pasku i się otworzy)
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 30276 Przeczytał: 283 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 19:01, 13 Lut 2014 Powrót do góry

Odnośnie artykułu Socci wyczytałam na fb:

Socci zauważa, że Benedykt:
- nadal używa imienia Benedykt i takoż się podpisuje
- zarządził, że będzie "papieżem emerytem"
- nadal chodzi ubrany na biało
- nadal używa herbu z kluczami św. Piotra
- mieszka w Watykanie
I kończy przypominając, że w Kościele funkcjonuje również "teologia bez słów"


Są poważne poszlaki (świadectwa dwóch kardynałów oraz brata papieża), że Benedyktowi grożono zamachem. Poza tym ogłaszając swoją abdykację Benedykt w kluczowym zdaniu popełnił błąd językowy (użył słowa commissum zamiast commisso). Nie wierzę, że profesor teologii, władający biegle łaciną, greką, hebrajskim i paroma jeszcze innymi językami w tak kluczowym momencie popełnić może taki szkolny błąd. Ten błąd był zarówno w tekście rozesłanym agencjom prasowym jak i w papieskiej wypowiedzi na żywo. Potem, w oficjalnych dokumentach go dyskretnie poprawiono!
Należy również dodać białą płachtę zamiast herbu poprzednika pod papieskim balkonem, gdy zobaczyliśmy Franciszka po raz pierwszy.


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pon 19:53, 18 Sty 2016, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 30276 Przeczytał: 283 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 13:10, 27 Lut 2014 Powrót do góry

Papież senior dementuje niedorzeczne spekulacje

Image

"Nie ma najmniejszej wątpliwości co do ważności mojej rezygnacji z Posługi Piotrowej" a spekulacje na ten temat są "po prostu absurdalne" - napisał papież-senior Benedykt XVI w liście do znanego włoskiego watykanisty, Andrei Torniellego, który pisze na ten temat na łamach portalu vaticaninsider.

Tornielii podkreśla wyraźnie, że papież Ratzinger nie został zmuszony do dymisji, nie uczynił tego w wyniku presji czy spisków. Jego decyzja o rezygnacji jest ważna, a dziś w Kościele nie mamy do czynienia z dwuwładzą. Jest Franciszek - papież w pełni sprawujący władzę i papież-senior, którego "jedynym i ostatecznym celem życia" jest modlitwa za swego następcę. Włoski watykanista zaznacza, że słowa te pojawiły się w związku ze spekulacjami mediów w rocznicę tej bezprecedensowej decyzji Ojca Świętego. Benedykt XVI zareagował osobiście odpowiadając na pytania, jakie 16 lutego na piśmie wystosował Tronielli. Po dwóch dniach nadeszła odpowiedź.

"Nie ma najmniejszej wątpliwości co do ważności mojej rezygnacji z Posługi Piotrowej. Jedynym warunkiem ważności jest pełna swoboda decyzji. Spekulacje na temat nieważności rezygnacji są po prostu absurdalne" - napisał Benedykt XVI. Papież-senior odpowiedział także na pytanie, dlaczego pozostał w białej sutannie i przy imieniu jakie obrał obejmując Stolicę Piotrową. Chodzi o względy czysto praktyczne. W chwili rezygnacji nie było do dyspozycji innych szat. Poza tym są one wyraźnie różne (bez tzw. mantoletu - KAI) od stroju Ojca Świętego. Także i w tym wypadku chodzi o całkowicie bezpodstawne spekulacje - stwierdza Benedykt XVI. Tornielii dodaje, że widać to było w minioną sobotę podczas konsystorza, kiedy papież-senior zaproszony przez Franciszka zasiadł między kardynałami, a kiedy podszedł jego następca, powstał i na znak szacunku zdjął piuskę z głowy, pragnąc publicznie świadczyć, że jest tylko jeden papież.

Tornielli zapytał również o autentyczność słów zwartych w liście do szwajcarskiego teologa i byłego kolegi z uniwersytetu w Tybindze, Hansa Künga. Benedykt XVI potwierdził, że jego słowa: "Jestem szczęśliwy, że wiążą mnie z papieżem Franciszkiem wielka zbieżność poglądów i serdeczna przyjaźń. Dziś jako moje jedyne i ostatnie zadanie widzę wspieranie jego pontyfikatu w modlitwie" - zostały przytoczone wiernie.

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 30276 Przeczytał: 283 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 15:37, 27 Sie 2014 Powrót do góry

Nie milkną spekulacje o przyczynach i motywach abdykacji. Podsycone właśnie nadzwyczaj rześkim wystąpieniem ex-Benedykta XVI na spotkaniu z jego uczniami, podczas którego - wg opisu uczestnika - emeryt wyglądał jeszcze świeżej niż przed rokiem.

[link widoczny dla zalogowanych]

Zdjęcie za: [link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]


Wskazuje się na doniesienia medialne o groźbie zabójstwa dokładnie rok przed abdykacją, tudzież na mniej czy bardziej otwartą rebelię znacznej części hierarchii, także w postaci wzywania przez "inicjatywę księży" modernistycznych apostatów do nieposłuszeństwa. Chodzi ostatecznie o kwestię ważności abdykacji, do której konieczna jest nieprzymuszoność. Dyskusja nie milknie...]

Jednak wymuszona abdykacja rześkiego emeryta ...?
(...)
[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 30276 Przeczytał: 283 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 12:05, 25 Lut 2016 Powrót do góry

W temacie Antoniego Socci:

Książki Antonio Socci: Non e Francesco, La profezia finale
(...)
http://www.traditia.fora.pl/papiez-franciszek-wybrany-13-marca-a-d-2013-r,84/ksiazki-antonio-socci-non-e-francesco-la-profezia-finale,14246.html
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiekTen temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)