Forum Kościół Rzymskokatolicki Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Orędzie Benedykta XVI i zapowiedź Asyżu AD 2011 Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32684 Przeczytał: 81 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 8:47, 03 Kwi 2011 Powrót do góry

Teresa napisał:
Komunikat prasowy Stolicy Apostolskiej z 02.04.2011 odnośnie spotkania w Asyżu 27 października 2011.

(...)

Delegacja wyruszy z Rzymu pociągiem w niedzielę rano 27 października, wraz z Ojcem Świętym.

[link widoczny dla zalogowanych]

Jak będzie? pożyjemy to zobaczymy.

Za Radiem Watykańskim:

Program spotkania refleksji i dialogu w Asyżu, zwołanego przez Papieża w 25 lat po pierwszym takim wydarzeniu

"Pielgrzymi prawdy, pielgrzymi pokoju". Tak brzmi temat „Dnia refleksji, dialogu i modlitwy o pokój i sprawiedliwość na świecie”, który Papież zapowiedział przed trzema miesiącami na 25-lecie zorganizowanego przez Jana Pawła II w Asyżu Światowego Dnia Modlitw o Pokój.

27 października, dokładnie w rocznicę tamtego wydarzenia, Benedykt XVI wzorem swego poprzednika spotka się w mieście św. Franciszka z przedstawicielami różnych wyznań chrześcijańskich i innych religii. Zaproszeni są też tacy ludzie nauki i kultury, którzy, choć nie wyznają żadnej religii, szukając prawdy czują się odpowiedzialni za sprawiedliwość i pokój na świecie. Program „Dnia refleksji, dialogu i modlitwy” przedstawiono dziś w Asyżu w biurze prasowym przy tamtejszej bazylice św. Franciszka.

27 października Ojciec Święty i wszystkie zaproszone delegacje wyruszą z Rzymu wspólnie pociągiem. Podobnie Jan Paweł II jechał tam z takimi delegacjami w styczniu 2002 r. Tym razem uczestnicy zbiorą się najpierw w asyskiej bazylice Matki Bożej Anielskiej. Przypomną wspólnie oba spotkania Papieża-Polaka z wyznawcami różnych religii w Asyżu, to sprzed 25 i sprzed 9 lat, podejmując temat tegoroczny. Przemówi Benedykt XVI i przedstawiciele różnych delegacji. Potem będzie wspólny skromny obiad, który ma przypominać posiłek ludzi ubogich. Po nim każdy będzie miał czas na milczenie, refleksję i modlitwę. Po południu wszyscy, którzy z tej okazji zjadą się do Asyżu, przejdą od Porcjunkuli do bazyliki św. Franciszka. W ostatnim etapie milczącego marszu wezmą też udział zaproszone na spotkanie delegacje. Na zakończenie przed bazyliką uczestnicy odnowią uroczyste zobowiązanie do wspólnego działania na rzecz pokoju.

Już w przeddzień spotkania w Asyżu, 26 października, Papież przewodniczyć będzie modlitewnemu czuwaniu w bazylice watykańskiej. Zaprasza na nie wiernych diecezji rzymskiej. Również inne Kościoły lokalne i wspólnoty na całym świecie zachęca się do podobnych inicjatyw.

W najbliższych tygodniach kardynałowie przewodniczący trzech Papieskich Rad, ds. Popierania Jedności Chrześcijan, ds. Dialogu Międzyreligijnego i ds. Kultury, roześlą w imieniu Ojca Świętego zaproszenia do osób, które mają wziąć udział w październikowym spotkaniu.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Nie 16:07, 22 Lut 2015, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32684 Przeczytał: 81 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 18:27, 14 Kwi 2011 Powrót do góry

Asyż: nie będzie wspólnej modlitwy przywódców różnych religii

Papież Benedykt XVI wraz z innymi przywódcami religijnymi wygłosi przemówienie i podpisze wspólny apel wzywający do zachowania pokoju na świecie. Jak podał rzecznik watykański, duchowni nie będą się razem modlić podczas październikowego spotkania międzyreligijnego w Asyżu.

27 października br. odbędzie się w Asyżu, pod przewodnictwem Benedykta XVI, spotkanie międzyreligijne, upamiętniające 25. rocznicę pierwszego spotkania modlitewnego o pokój, zorganizowanego z inicjatywy Jana Pawła II.

Spotkanie modlitewne z 1986 r. postrzegane było przez wielu dziennikarzy i postępowych katolików jako kamień milowy na drodze zbliżenia Kościoła katolickiego z innymi wyznaniami. Katolicy jednak częściej je krytykowali, dostrzegając w nim „niewłaściwe mieszanie religii katolickiej z elementami wyznań pogańskich”.

Biuro prasowe Watykanu wydało właśnie oświadczenie, w którym potwierdziło, że nie będzie wspólnej modlitwy papieża Benedykta XVI z przywódcami innych wyznań. Temat przewodni tegorocznego spotkania brzmi: „Pielgrzymi Prawdy, Pielgrzymi Pokoju”.

„Każdy człowiek jest ostatecznie pielgrzymem poszukującym prawdy i dobra” – czytamy w oświadczeniu. Dodano w nim, że „poszukiwanie prawdy powinno się odbywać poprzez dialog z wierzącymi i niewierzącymi”. Nie można jednak rezygnować z własnej tożsamości albo zadowalać się wyłącznie synkretyzmem, polegającym na łączeniu elementów różnych religii, bez ich wyraźnego odróżniania.

W oświadczeniu podkreślono, że w takim stopniu, w jakim autentycznie szuka się prawdy „następuje otwarcie na dialog z innymi, który nie wyklucza nikogo i każdy staje się budowniczym braterstwa oraz pokoju”. Ojciec Święty pragnie, aby te elementy znalazły się w centrum refleksji podczas tegorocznego spotkania międzyrelgijnego.

Papież Benedykt XVI dzień wcześniej spotka się z wiernymi na modlitwie w Bazylice św. Piotra. Inne wspólnoty są zachęcane do organizowania podobnych nabożeństw.

W oświadczeniu podkreślono również, że papież zaprosi do Asyżu obok przywódców różnych wyznań, także przedstawicieli świata kultury i nauki, którzy nie wyznają żadnej religii, lecz uważają się za osoby poszukujące prawdy i są świadome wspólnej odpowiedzialności za sprawy sprawiedliwości oraz pokoju na świecie.

Źródło: [link widoczny dla zalogowanych]
Za: [link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32684 Przeczytał: 81 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 19:13, 29 Lip 2011 Powrót do góry

Kwestia powszechnego odkupienia w Chrystusie nie może stanowić przeszkody dla wyznawców obydwu religii, aby angażowali się w krzewienie pokoju i pojednania, wspólnie dążąc do Asyżu – wyjaśnia kard. Kurt Koch.

W Krzyżu zbawienie

Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan, stojący zarazem na czele Komisji ds. Kontaktów Religijnych z Judaizmem, na łamach „L’Osservatore Romano” odpowiada na zarzuty głównego rabina Rzymu, Riccardo di Segni, który uważa, że chrześcijanie nie mogą narzucać wyznawcom innych religii krzyża jako drogi pojednania.

Redakcja watykańskiego dziennika publikuje całą wypowiedź rabina di Segni, odnoszącą się do zamieszczonego na tych łamach 7 lipca artykułu przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan. Jego niepokój budzą słowa szwajcarskiego purpurata kurialnego, że „krzyż Jezusa nie jest przeszkodą w dialogu międzyreligijnym; wskazuje on raczej decydującą drogę, którą przede wszystkim żydzi i muzułmanie oraz wyznawcy innych religii powinni przyjąć w wewnętrznym pojednaniu, stając się tym samym zaczynem pokoju i sprawiedliwości w świecie”. Taki język dialogu, w którym chrześcijanie usiłują narzucić innym swoją wizję nie interesuje wyznawców judaizmu. „Języku dialogu powinien być wspólny, tak jak i jego plan. Jeśli więc słowa użyte przez kard. Kocha mają wskazać żydom drogę krzyża, trudno zrozumieć dlaczego miałby być prowadzony dialog i dlaczego potrzebne jest spotkanie w Asyżu” – twierdzi główny rabin Rzymu.

Odpowiadając na te zarzuty kard. Koch wyraża zrozumienie dla reakcji rabina di Segni, tym bardziej, że poruszony temat jest również dziś trudną kwestią w dialogu żydowsko-katolickim. Zaznacza, iż jego artykuł adresowany był nade wszystko do chrześcijan, pragnąc im uzmysłowić zadanie pojednania się z judaizmem, wypływające właśnie z wiary chrześcijańskiej. „Pragnąłem ukazać, że wychodząc właśnie od wydarzenia krzyża chrześcijanie mają obowiązek pojednania się z żydami” – pisze purpurat.

Zaznacza, iż absolutnie nie twierdzi, jakoby żydzi powinni widzieć krzyż, tak jak go widzą chrześcijanie, aby podjąć wspólnie drogę do Asyżu. Leżało mu na sercu wspólne zadanie pojednania i pokoju, choć dobrze wiedział, że chrześcijanie i żydzi kierują się inną motywacją.

Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan jest przekonany, że kwestia powszechnego odkupienia w Chrystusie oraz wiążącego także dla chrześcijan przekonania, że przymierze Izraela z Bogiem jest stale aktualne nie może stanowić przeszkody dla wyznawców obydwu religii, aby angażowali się w krzewienie pokoju i pojednania, wspólnie dążąc do Asyżu.

Spotkanie wyznawców różnych religii odbędzie się w Asyżu 27 października na zaproszenie papieża Benedykta XVI.

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32684 Przeczytał: 81 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 21:55, 03 Paź 2011 Powrót do góry

Asyż: międzyreligijny szczyt młodych

Asyż wzywa na pomoc młodych. Za niespełna miesiąc w rodzinnym mieście św. Franciszka odbędzie międzyreligijny szczyt w intencji pokoju z udziałem Benedykta XVI. Aby odmłodzić nieco atmosferę tego wydarzenia, miejscowi biskupi postanowili zwołać do Asyżu regionalny dzień młodzieży. Wezmą w nim udział młodzi z Umbrii oraz włoscy uczestnicy ostatniego spotkania w Madrycie. Do Asyżu przyjadą dzień wcześniej niż liderzy różnych religii, a zatem 26 października. Pomysłodawcą odmłodzenia Asyżu jest abp Renato Boccardo, który przez wiele lat pracował w Watykanie i pełnił tu szereg ważnych funkcji. Był m.in. odpowiedzialny w Papieskiej Radzie ds. Świeckich za organizację ŚDM w latach 1992-2000. W 2009 r. skończył jako ordynariusz archidiecezji Spoleto-Norcia. „Chcemy otworzyć młodzież na świat, dialog i integrację” – powiedział hierarcha, wyrażając nadzieję, że młodzi wniosą w międzyreligijne spotkanie entuzjazm, który zaszczepił w nich Benedykt XVI podczas ŚDM w Madrycie.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Nie 15:57, 22 Lut 2015, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32684 Przeczytał: 81 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 17:06, 08 Paź 2011 Powrót do góry

Na spotkaniu międzyreligijnym w Asyżu nie będzie wspólnych modlitw.

Przywódcy religijni, którzy przybędą 27 października do Asyżu na zaproszenie Benedykta XVI z okazji ćwierćwiecza historycznej inicjatywy Jana Pawła II, nie będą modlić się ani razem, ani osobno - podał dziennik [link widoczny dla zalogowanych]

Włoska gazeta zwróciła uwagę na tę zasadniczą różnicę między pamiętnymi wspólnymi, międzyreligijnymi modłami o pokój przed 25 laty z polskim papieżem, a uroczystością rocznicową pod przewodnictwem jego następcy.

"Imię Boga nie zostanie przywołane. Tym razem nie będzie żadnych modlitw w Asyżu; przywódcy religijni zaproszeni przez papieża na spotkanie przy grobie świętego Franciszka, by zastanowić się nad tematem pokoju nie będą się modlić ani sami, ani zbiorowo. Dzień Refleksji, Dialogu i Modlitwy, zainicjowany przez papieża Wojtyłę 25 lat temu będzie tylko Dniem Refleksji i Dialogu między różnymi religiami"- podkreślił dziennik. W ten sposób - dodał - Benedykt XVI "chce uniknąć wszelkiego możliwego ryzyka synkretyzmu religijnego, który zdezorientowałby wiernych".

"Także jako kardynał papież Ratzinger dzielił się ze swym poprzednikiem pewnymi wątpliwościami właśnie z tego powodu, mimo że zgadzał się oczywiście co do znaczenia dialogu"- przypomniała watykanistka "Il Messaggero" Franca Giansoldati.

Jej zdaniem mimo tych różnic rocznicowe spotkanie w Asyżu będzie "ważne i znaczące", o czym świadczy zapowiedź przybycia wielu osobistości. Same tylko kościoły chrześcijańskie reprezentować będzie 30 delegacji. Będzie wśród nich anglikański arcybiskup Canterbury Rowan Williams, ekumeniczny patriarcha Konstantynopola Bartłomiej I, prawosławny metropolita Astany Aleksander. Ponadto obecni będą luteranie, ewangelicy, reprezentanci Światowego Kongresu Żydów, rabini, hinduiści, buddyści. Jedynie, odnotowano, reprezentacja świata muzułmańskiego będzie niższego szczebla.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Nie 15:55, 22 Lut 2015, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32684 Przeczytał: 81 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 11:22, 17 Paź 2011 Powrót do góry

W zbliżającym się Dniu Refleksji, Modlitwy i Dialogu w Asyżu wezmą udział nie tylko wyznawcy różnych religii, ale także niewierzący – zapowiada przewodniczący Papieskiej Rady kultury, kard. Gianfranco Ravasi.

Niewierzący przyjadą do Asyżu

(...)

[link widoczny dla zalogowanych]

W ostatnim numerze Zawsze Wierni nr 10/2011 jest bardzo ciekawy artykuł - ale nie ma online, w wydaniu papierowym można przeczytać:

Asyż: Wypaczony pokój Chrystusowy

... można przeczytać, jest dostępny tu:

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Nie 15:50, 22 Lut 2015, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32684 Przeczytał: 81 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 9:49, 19 Paź 2011 Powrót do góry

Asyż: dzień modlitw o sprawiedliwość i pokój na świecie - prezentacja

Image

Tak jak 25 lat temu, także dziś świat potrzebuje pokoju. Kolejny raz trzeba powiedzieć „nie” wszelkiemu manipulowaniu religią. Przemoc między religiami jest skandalem wynaturzającym prawdziwą tożsamość religijną, przysłania oblicze Boga i oddala od wiary. Wychodząc od ostatnich krwawych zamieszek w Egipcie mówił o tym kard. Peter Turkson na konferencji prezentującej „Dzień refleksji, dialogu i modlitwy o pokój i sprawiedliwość na świecie”, który w przyszłym tygodniu odbędzie się w Asyżu.

Przewodniczący Papieskiej Rady Iustitia et Pax wskazał, że lata, które minęły od pierwszego spotkania w Asyżu, to nie tylko czas zachęcający do podsumowań, ale także do większego wspólnego zaangażowania religii w obliczu nowych wyzwań. Wśród nich wymienił kryzys instytucji demokratycznych i społecznych, neokolonializm oraz plagi ubóstwa i głodu, a także pogłębiające się nierówności i dyskryminację religijną. Kard. Turkson wskazał, że pokój woła o prawdę na temat poszczególnych ludzi, państw, samych religii i relacji kulturowych. „Poszukiwanie prawdy pozwala nam się lepiej poznać, i co za tym idzie przezwyciężyć, wszelkie formy uprzedzeń, a także mącący tożsamość synkretyzm. Jest też warunkiem pozwalającym pokonać fanatyzm i fundamentalizm” – mówił kard. Turkson. Jednocześnie wskazał, że pokoju nie da się budować tylko teoriami. Potrzeba mobilizacji duchowej i konkretnych działań, których punktem wyjścia jest otwarcie sumień na Najwyższą Prawdę i Najwyższe Dobro, czyli Boga.

W czasie konferencji prezentującej spotkanie w Asyżu przypomniano, że poprzedzi je Liturgia Słowa pod przewodnictwem Benedykta XVI, która odbędzie się w miejsce audiencji środowej 26 października. Poinformowano, że swój udział w Dniu dialogu i modlitwy o pokój zapowiedzieli przedstawiciele ponad 50 krajów, w tym także na co dzień borykających się z problemami wynikającymi z braku wolności religijnej czy dialogu (m.in. będą reprezentanci Egiptu, Pakistanu, Indii, Arabii Saudyjskiej czy Filipin). Nowością asyskiego spotkania jest to, iż zostali zaproszeni na nie także ludzie niewierzący. Ponadto obecnych będzie 31 delegacji Kościołów, wspólnot i organizacji chrześcijańskich, żydzi, a także przedstawiciele 176 różnych tradycji religijnych. Podkreślono też najliczniejszy w historii asyskich spotkań udział oficjalnej delegacji muzułmańskiej, która liczyć będzie 50 osób (w 1986 r. 11, a w 2002 r. 32).

Uczestnicy spotkania dotrą do Asyżu pociągiem, który wyruszy ze stacji kolejowej w Watykanie. Na miejscu, po upamiętnieniu pierwszego spotkania, zaplanowano wspólny obiad, a następnie czas ciszy, który każdy indywidualnie może wykorzystać na refleksję czy modlitwę. Po południu uczestnicy spotkania w pieszej pielgrzymce i w milczeniu dotrą na Plac św. Franciszka. Tam będzie miał miejsce kulminacyjny punkt spotkania, czyli uroczyste odnowienie przez przedstawicieli różnych religii zobowiązania na rzecz budowy pokoju.

Następnego dnia Benedykt XVI spotka się z uczestnikami Dnia dialogu i modlitwy o pokój na specjalnej audiencji w Sali Klementyńskiej. Następnie w Auli Pawła VI wezmą oni udział w uroczystym obiedzie wydanym przez watykańskiego sekretarza stanu, kard. Tarcisio Bertone.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Nie 15:45, 22 Lut 2015, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32684 Przeczytał: 81 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 10:36, 19 Paź 2011 Powrót do góry

Teresa napisał:

W ostatnim numerze Zawsze Wierni nr 10/2011 jest bardzo ciekawy artykuł - ale nie ma online, w wydaniu papierowym można przeczytać:

Asyż: Wypaczony pokój Chrystusowy

Skany tego artykułu dostępne do przeczytania są tu:
http://www.traditia.fora.pl/kosciol-ogolnie-i-na-swiecie,2/wspomnienia-o-spotkaniach-miedzyreligijnych-w-asyzu,5616.html#29481
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32684 Przeczytał: 81 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 21:07, 25 Paź 2011 Powrót do góry

Program międzyreligijnego spotkania w Asyżu

Uroczyste zobowiązanie do pokoju będzie centralnym punktem spotkania liderów różnych religii, jakie w najbliższy czwartek z inicjatywy Benedykta XVI odbędzie się w Asyżu. Wymiar religijny spotkania został zredukowany do minimum. Po wspólnym skromnym obiedzie wszyscy uczestnicy rozejdą się do swoich pokojów w domu pielgrzyma. I tam każdy z nich będzie miał godzinę czasu na milczenie, refleksję bądź modlitwę. Trzeba pamiętać, że w asyskim spotkaniu na rzecz pokoju po raz pierwszy wezmą udział niewierzący.

Wszyscy oficjalni uczestnicy pojadą do Asyżu pociągiem z Watykanu. Ojcu Świętemu będą towarzyszyć w wagonie liderzy delegacji poszczególnych religii i wyznań chrześcijańskich. Cały dzień będzie podzielony na dwa zasadnicze bloki, składające się z wystąpień przedstawicieli różnych delegacji. Pierwszy odbędzie się w Bazylice Matki Bożej Anielskiej, a drugi na placu przed Bazyliką św. Franciszka, gdzie odbywały się poprzednie spotkania międzyreligijne. Każdą z tych dwóch części zamkną przemówienia Ojca Świętego. On też zakończy całe spotkanie, po czym uda się do grobu Franciszka, w czym będą mu mogli towarzyszyć inni uczestnicy spotkania.

Dwa bloki wystąpień zostaną przedzielone obiadem, wspomnianą już poobiednią godziną indywidualnej refleksji bądź modlitwy, a także koncertem chórów diecezjalnego i franciszkańskiego oraz dwóch focolarińskich zespołów Gen Verde i Gen Rosso.

W spotkaniu nie zabraknie też momentów symbolicznych, jak zapalenie lampek, przekazanie sobie znaku pokoju czy wspomniane już uroczyste zobowiązanie do pokoju. Międzyreligijny szczyt dla pokoju potrwa cały dzień. Jego uczestnicy wyruszą z Watykanu o 8:00 rano. Powrót do Rzymu zaplanowany jest na godz. 20:30. Nazajutrz Papież raz jeszcze spotka się w Watykanie z delegacjami, a kardynał sekretarz stanu wyda dla nich obiad.

Dodajmy, że ze swej strony Benedykt XVI przygotuje się do spotkania w Asyżu specjalną Liturgią Słowa, która odbędzie się jutro o godz. 10:30 na Placu św. Piotra zamiast audiencji ogólnej. Tego samego dnia o godz. 9:00 państwo Izrael oraz Żydowski Fundusz Narodowy przekażą Ogrodom Watykańskim 400-letnie drzewo oliwne z Nazaretu. Jak podała izraelska ambasada, dar ten ma być znakiem pokojowych aspiracji tego kraju względem wszystkich narodów i religii. W imieniu Papieża dar przyjmie kard. Tarcisio Bertone.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Nie 15:43, 22 Lut 2015, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32684 Przeczytał: 81 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 22:39, 27 Paź 2011 Powrót do góry

Asyż III

Benedykt XVI w Asyżu: przemoc pseudoreligijna i antyreligijna
(...)
[link widoczny dla zalogowanych]


Zagrożeniem dla pokoju jest antyreligia - przemówienie Benedykta XVI w Asyżu [dokumentacja]
(...)
[link widoczny dla zalogowanych]


Asyż: wystąpienia przedstawicieli religii i kultur
(...)
[link widoczny dla zalogowanych]


Popołudniowa część spotkania w Asyżu - zobowiązania
(...)
[link widoczny dla zalogowanych]


Benedykt XVI do pielgrzymów różnych religii: Będziemy się nadal spotykać

„Dzisiejsze wydarzenie pokazuje, że wymiar duchowy jest kluczowym elementem w budowaniu pokoju – powiedział Benedykt XVI na zakończenie asyskiego spotkania. – Przez tę jedyną w swoim rodzaju pielgrzymkę mogliśmy podjąć braterski dialog, pogłębić naszą przyjaźń, a także zgromadzić się razem w milczeniu i modlitwie. Odnowiwszy nasze zaangażowanie na rzecz pokoju i wymieniwszy między sobą znak pokoju czujemy się coraz głębiej zaangażowani, wraz ze wszystkimi mężczyznami i kobietami ze wspólnot, które reprezentujemy, w łączącą nas ludzką drogę. Nie rozstajemy się. Będziemy się nadal spotykać. Będziemy nadal zjednoczeni w tej drodze, w dialogu, w codziennym budowaniu pokoju i w naszym zaangażowaniu na rzecz lepszego świata. Świata, w którym każdy człowiek i każdy naród będzie mógł żyć zgodnie ze swoimi słusznymi dążeniami. Serdecznie dziękuję wszystkim tu obecnym, że przyjęli moje zaproszenie, by przybyć do Asyżu jako pielgrzymi prawdy i pokoju. Pozdrawiam każdego z was słowami św. Franciszka: «Niech cię Pan obdarzy pokojem»”.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Nie 15:41, 22 Lut 2015, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   



Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)