Forum Kościół Rzymskokatolicki Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Papież Franciszek i spotkania z pastorami ewangelikalnymi Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32656 Przeczytał: 55 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 11:12, 11 Lip 2014 Powrót do góry

Papież wybiera się do Caserty do pastora zielonoświątkowego

Image

Watykański rzecznik potwierdził nieoficjalne doniesienia, że Ojciec Święty spotkał się w ubiegłym miesiącu z grupą pastorów ewangelikalnych. Spotkanie 24 czerwca miało trwać trzy godziny i wzięli w nim udział m.in. tzw. teleewangeliści czyli telewizyjni kaznodzieje ze Stanów Zjednoczonych.

Agencje ujawniły zdjęcie jednego z nich, gdy przy stole wykonuje znany gest tzw. „przybijania piątki” z Papieżem. Ks. Federico Lombardi dodał, że Franciszek zamierza prywatnie odwiedzić kościół jednego ze swoich gości. Chodzi o znajomego mu od lat pastora działającego obecnie w Casercie na południu Włoch. Do takiej krótkiej przedpołudniowej wizyty mogłoby dojść 26 lipca.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Nie 20:27, 03 Maj 2020, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32656 Przeczytał: 55 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 11:34, 11 Lip 2014 Powrót do góry

Jakie nieoficjalne doniesienia, jak piszą/pisali o tym spotkaniu na różnych stronach, że takie spotkanie miało miejsce, np. tu:


Charyzmatyczni i ewangeliczni przywódcy spotykają się z papieżem Franciszkiem w Watykanie na spotkaniu „prywatnym”

Image

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]


Image

... i zdjęcie z gestem "przybijania piątki" też jest:


Image


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pią 14:20, 20 Sty 2023, w całości zmieniany 3 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32656 Przeczytał: 55 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 11:50, 11 Lip 2014 Powrót do góry

Chrześcijanie różnych denominacji na swojej stronie tez zamieścili informację o tym spotkaniu i wypowiedź Kennetha Copelanda, który opowiedział o swojej wizycie w Watykanie.

(...)

Na koniec Copeland wyjawił szczegóły wizyty u papieża.

- Wizyta u papieża trwa zwykle 15 minut. Brytyjska Królowa dostała 30 minut. A nam poświęcił godzinę. Miał wcześniej umówione spotkanie, więc w czasie, gdy się na nie udał, udaliśmy się na specjalną wycieczkę po Bazylice św. Piotra, wychodząc z siedziby papieża. A potem zjedliśmy jeszcze dwugodzinny lunch - wyjawił kaznodzieja.

Zacytował też słowa jakie papież skierował do sekretarki pracującej za Spiżową Bramą. Będąc zaskoczona, nie chciała ona przyjąć do wiadomości tego, że Franciszek poświęcił tak dużą ilość czasu ewangelicznej delegacji.

- Ci ludzie są moimi gośćmi i gdyby nie to, że miałem już umówione spotkanie, spędziłbym z nimi cały dzień - miał powiedzieć papież.

Według cytowanego przez Copelanda anglikańskiego biskupa Tony'ego Palmera, który mocno zaangażował się w dialog z ewangelicznymi chrześcijanami, papież Franciszek jeszcze jako kardynał spotykając się z nim i jego przyjaciółmi chciał wiedzieć przede wszystkim czy są oni narodzeni na nowo i czy przyjęli Ducha Świętego.

- Kochani, mamy papieża niczego sobie - skomentował tę informację Copeland.

Zwrócił też uwagę, że niedawno Franciszek ekskomunikował członków mafii.

- Nie mówiono o tym przez wiele lat, a on po prostu do zrobił - zauważył kaznodzieja, chwaląc taką postawę papieża.

Copeland pokazał także członkom swojego kościoła zdjęcie, na którym widać, jak wraz z papieżem modlili się za siebie nawzajem w Watykanie.


(...)

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Nie 21:48, 22 Sty 2023, w całości zmieniany 3 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32656 Przeczytał: 55 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 11:52, 11 Lip 2014 Powrót do góry

O planowanej wizycie papieża Franciszka u zielonoświątkowców, o spotkaniu w "kościele" pastora piszą też tu:

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pią 14:26, 20 Sty 2023, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32656 Przeczytał: 55 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 12:10, 12 Lip 2014 Powrót do góry

O tym spotkaniu/spotkaniach piszą sami protestanci na swoich stronach.

PAPIEŻ FRANCISZEK ODWIEDZI PASTORA. KOLEJNY GEST W STRONĘ PROTESTANTÓW?

Image

Papież Franciszek ostatnio wyjątkowo często spotyka się z protestanckimi duchownymi.

Niedawno spotkał się z Joelem Osteenem - pastorem kościoła Lakewood w Houston, a później z grupą, w której byli kaznodzieje: Kenneth Copeland i James Robison. Teraz postanowił złożyć prywatną wizytę pastorowi Giovanniemu Traettino. Zresztą pomysł tych odwiedzin pojawił się właśnie po spotkaniu Franciszka z tamtą grupą duchownych.

Traettino był jego bliskim przyjacielem jeszcze z czasów, gdy mieszkał w Buenos Aires. Teraz mieszka we Włoszech w prowincji Caserta w regionie Kampanii. To dwie i pół godziny jazdy z Watykanu. Papież pojedzie do niego 26 lipca.

Wizyta ma być "stricte prywatna i krótka" - wyjaśnia Watykan.

Przypomnijmy, że po spotkaniu Franciszka z ewangelicznymi duchownymi, Kennethem Copelandem i Jamesem Robisonem, obie strony wyraziły chęć dążenia do jedności chrześcijan.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Nie 21:49, 22 Sty 2023, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32656 Przeczytał: 55 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 22:14, 20 Lip 2014 Powrót do góry

Jakiegoś powera dostali, że ciągle coś piszą i piszą. Zacytowali słowa papieża o nawracaniu ewangelicznych chrześcijan na katolicyzm:

"(...) Podczas lunchu zapytał papieża o jego podejście do ewangelizacji.

"Uśmiechnął się, wiedząc, co mam na myśli i skomentował to słowami: "nie interesuje mnie nawracanie ewangelicznych chrześcijan na katolicyzm. Chcę, żeby ludzie znaleźli Jezusa we własnej społeczności. Jest wiele doktryn, co do których nigdy się nie zgodzimy. Myślmy raczej o okazywaniu miłości Jezusa" - miał powiedzieć papież.(...)"

Tak wynika z relacji Briana Stillera.

[link widoczny dla zalogowanych]

Czy to naprawdę tak papież powiedział?


Ale z kolei inny kaznodzieja protestancki - ponoć chrześcijański prorok - Kim Clement - opublikował proroctwo dotyczące papieża Franciszka na swojej stronie internetowej. Oto jego treść:

"Jest ktoś, kogo wybrałem, kto ukląkł przy krzyżu wiele, wiele razy. Mówię o tym, który bierze swoje imię od św. Franciszka z Asyżu. Duch Pański powiedział, żeby przyszedł i stanął jako przywódca. Ten człowiek nie jest jak ktokolwiek inny - mówi Pan. Został wyznaczony, by połączyć serca osób wiary protestanckiej z tymi katolikami, którzy są wypełnieni Duchem. Uczynię coś wyjątkowego i innego, mówi Pan, ze względu na to, że on zna Moją moc.

Nastąpi odnowienie, które zdecydowanie przewyższy to z lat 60. i 70. Mój Duch nie zostanie ograniczony ani zatrzymany tylko dla jednej czy dwóch grup ludzi. Moje oko spogląda na ziemię. Moje oko, mówi Pan, jest na planecie Ziemi, by wylać Mego Ducha. Wybrałem papieża Franciszka, by był jednym z głosów, które będą przemawiać. Będzie przewodził i będą trzykrotnie próbowali go zamordować. Będą próbowali zaszkodzić mu od wewnątrz. Bóg mówi, że spróbują nawet go otruć, ale jego głos nie zostanie powstrzymany - mówi Pan.

Sprawię, że ludzie będą biegli do krzyża, będą się go trzymać. Przyjdzie wiele dusz. A wtedy, mówi Bóg, nastąpi zmiana całego systemu. Dokonam zmiany. 500 lat temu Marcin Luter przybił tezy do drzwi i powiedział: "wierzymy, że jesteśmy zbawieni przez łaskę, która jest darem Boga. Zbawieni dla uczynków, a nie przez uczynki". Boży Duch mówi, że ten człowiek również to powie. Będzie ogień, który zapłonie w południowej części Ameryki i w jej środkowej części.

Będą przestępcy, którzy zostaną przyprowadzeni do sprawiedliwości. Bóg mówi, że ten człowiek zmieni prawa. Nastąpią wyznania wiary i katolicy będą się radować. Znów się uśmiechną, a ja wypełnię ich światłem. Zapalę świece Mego kadzidła w budynkach, które kiedyś zbudowano dla Mojej chwały, ale które zostały zabrane i użyte jako kamienie, miejsce schronienia, religii. Wezmę te same budynki na całej ziemi i je podniosę. We Włoszech uczynię coś bardzo namaszczonego i dziwnego. Będą miały tam miejsce dwa trzęsienia ziemi i wtedy będziecie wiedzieć, że Bóg zaczął Swoje dzieło na ziemi. To jest moje słowo - mówi Pan. Módlcie się, by się spełniło - mówi Pan.


Znajdą w skarbcach, kryptach materiały i zwoje. Miały być ukryte, ale trafią do rąk naukowców, którzy powiedzą: "musimy je ukryć". Ale ze względu na tego papieża, o którym mówiono wiele lat temu, Mój Duch będzie go prowadził i przedstawi te rzeczy, które są ukryte w grotach. Ludzie będą zdumieni tym, co było ukryte, ale świat zrozumie, że istnieje klucz. Do otwarcia posłuży klucz Dawida. I powiedzą: "musimy udowodnić, że to nie jest autentyczne", ale okaże się, że nie mają racji z powodu technologii, która się pojawi. Czynię to dla Mojego Królestwa, które nadchodzi - mówi Pan i dla Mojego Króla, który nadchodzi - Mojego Syna. Przed tym wielkim dniem, przed tą wielką godziną będą następowały odkrycia za odkryciem zwojów. Dokumenty i prawdy powstaną z grot, z tuneli, z ziemi. I Chrystus będzie znany na całej ziemi i z tego powodu będzie wielkie święto - mówi Pan."


[link widoczny dla zalogowanych]

Jaki to Duch przez niego przemawiał?


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Nie 21:54, 22 Sty 2023, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
stefan
Moderator


Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 1358 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 18:30, 21 Lip 2014
PRZENIESIONY
Pon 20:25, 21 Lip 2014
Powrót do góry

"biskup" anglikański Tony Palmer - papież Franciszek - pastor Kenneth Copeland
Oryginalne nagranie i prawa autorskie są własnością "Kenneth Copeland Ministries".
ARW udostępnia jedynie w niekomercyjnych celach polskie tłumaczenie fragmentu konferencji. Copyright belongs to "Kenneth Copeland Ministries"

Papież Franciszek do Braci Ewangelików - konferencja Kenneth Copeland Ministries

https://www.youtube.com/watch?v=hN9dnSwVDTQ&ab_channel=ApostolskiRuchWiary
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32656 Przeczytał: 55 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 8:54, 22 Lip 2014 Powrót do góry

stefan napisał:
(...)

Papież Franciszek do Braci Ewangelików - konferencja Kenneth Copeland Ministries

https://www.youtube.com/watch?v=hN9dnSwVDTQ&ab_channel=ApostolskiRuchWiaryPrzypadek? Znany ze słynnego nagrania protestancki pseudobiskup Tony Palmer zginął wskutek wypadku na motorze.

"Biskup" Tony Palmer nie żyje. To on odegrał kluczową rolę w dialogu pomiędzy papieżem i kaznodziejami.

Image

Palmer zginął w wypadku motocyklowym. Czołowo zderzył się z samochodem, który wjechał na przeciwległy pas. Został przetransportowany do szpitala, gdzie operowano go przez 10 godzin. Lekarzom nie udało się go uratować - doniósł Ian Findlay - dyrektor szkoły biblijnej Embassy Bible College w Bath w Wielkiej Brytanii.

Z kolei arcybiskup Charles Hill, patriarcha kościoła Ambasadorowie Chrystusa w Ameryce, napisał na Facebooku: "Modlimy się za rodzinę bp. Tony'ego Palmera, który miał wypadek motocyklowy w Wielkiej Brytanii i po wielu godzinach operacji odszedł do Pana. Był dobrym przyjacielem i bratem w winnicy".

Śmierć Palmera potwierdziła społeczność Zakon Arki, którą się on opiekował.

(...)

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Nie 21:55, 22 Sty 2023, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32656 Przeczytał: 55 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 14:41, 28 Lip 2014 Powrót do góry

Teresa napisał:
Papież wybiera się do Caserty do pastora zielonoświątkowego
(...)

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami:

Do zielonoświątkowców w Casercie przybył papież

Image

Dwa dni po wizycie w Casercie papież Franciszek ponownie przybył do tego włoskiego miasta, aby spotkać się z tamtejszą wspólnotą zielonoświątkowców. Jej pastorem jest jego przyjaciel, Giovanni Traettino.

Od początku lat 90. XX. jest on zaangażowany w dialog ekumeniczny z katolickimi charyzmatykami. Brał on udział m.in. w czerwcowym spotkaniu papieża z Odnową w Duchu Świętym na Stadionie Olimpijskim w Rzymie. Obaj duchowni poznali się w 2006 r. w Buenos Aires.

Papież przyleciał helikopterem na lądowisko przy Pałacu Królewskim, skąd najpierw udał się do domu pastora. Po spotkaniu z nim i jego rodziną, pojechał samochodem do niedokończonego jeszcze kościoła Pojednania. Czekało tam na niego około 350 osób, głównie chrześcijan ewangelikalnych, przybyłych nie tylko z Włoch, ale także z USA, Argentyny, Kanady, Hiszpanii, Francji i Indii. Trzymając w jednej ręce swą czarną torbę, drugą pozdrawiał ludzi machających do niego z okolicznych balkonów.

Wyrażając radość z przybycia Franciszka, którego powitano w świątyni oklaskami, pastor Traettino poprosił zebranych o „jeszcze większy aplauz dla Jezusa”. Odmówiono wspólnie modlitwę „Ojcze nasz”.

W improwizowanym przemówieniu Franciszek przyznał, że niektórzy dziwią się, iż „papież przyjechał spotkać się z ewangelikami”. - Przyjechałem, by spotkać się z braćmi - stwierdził Ojciec Święty. Wyznał, że papież może mieć pokusę, by powiedzieć: „ja jestem Kościołem, wy jesteście sektą”. Dodał, że „wśród tych, którzy prześladowali i potępiali zielonoświątkowców” byli także katolicy. - Jestem pasterzem katolików i proszę was o przebaczenie za tych braci i siostry, którzy [tego] nie rozumieli albo byli skuszeni przez diabła - powiedział papież.

Wskazał, że „Jezus modlił się o jedność. Duch Święty sprawia różnorodność w Kościele. To On ją sprawia. Ale ten sam Duch Święty sprawia jedność i Kościół jest jeden w różnorodności. Różnorodność [jest] pojednana przez Ducha Świętego - tłumaczył papież.

Podkreślił „przykazanie dane przez Jezusa swemu ludowi: aby byli jedno”. Wskazał przy tym na konieczność kroczenia w obecności Boga, gdyż to właśnie Jego obecność sprawia braterstwo między nami. - Zatrzymujemy się, patrzymy na siebie nawzajem i widzimy, że jesteśmy do siebie dość podobni - mówił Franciszek.

Wezwał zielonoświątkowców, by szanowali „różnorodność charyzmatów i harmonię charyzmatów”, gdyż to Duch Święty „jest harmonią, która sprawia tę różnorodność”.

Była to pierwsza w historii podróż papieża poza Rzym wyłącznie w tym celu, aby spotkać się z protestantami.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pią 15:24, 20 Sty 2023, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32656 Przeczytał: 55 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 12:55, 29 Lip 2014 Powrót do góry

Papież ponownie w Casercie

Image

Watykańskim wydarzeniem dnia była ponowna wizyta Papieża w Casercie. Tym razem miała ona charakter prywatny: Franciszek odwiedził tam znajomego pentekostalnego pastora i jego wspólnotę. Spotkanie to przekształciło się w poważne wydarzenie ekumeniczne, w którym wzięło udział ponad 200 osób reprezentujących wspólnoty ewangelikalne nie tylko z Italii, ale także z innych kontynentów.

Gospodarz tej wizyty, Giovanni Traettino, jest osobą znaną nie tylko jako protestancki kaznodzieja, ale również jako działacz ekumeniczny wśród grup charyzmatycznych różnych denominacji. Był m.in. gościem niedawnego spotkania katolickiej Odnowy w Duchu Świętym, które odbyło się na rzymskim stadionie olimpijskim z udziałem Ojca Świętego. Z Franciszkiem Giovanni Traettino poznał się już wcześniej w Buenos Aires, prowadząc i tam swoją kaznodziejską i ekumeniczną działalność.

Do Caserty Papież poleciał rano śmigłowcem i po prywatnej rozmowie z pastorem w jego domu spotkał się z całą wspólnotą na terenie budowanego tam ośrodka pentekostalnego zwanego Kościołem Pojednania. Przemawiając do zebranych Ojciec Święty nawiązał m.in. do „wielościennego” modelu Kościoła, łączącego jedność i różnorodność.

„Duch Święty sprawia różnorodność w Kościele i ta różnorodność jest niezwykle bogata i piękna. A następnie ten sam Duch Święty czyni jedność. I tak Kościół jest jeden w różnorodności. Używając sformułowania pewnego protestanta, które jest mi bardzo bliskie: różnorodność pojednana przez Ducha Świętego. Ktoś może się zdumieć: Papież pojechał do ewangelików! A on pojechał spotkać braci! Bardzo wam dziękuję i proszę was bardzo o modlitwę, bo bardzo jej potrzebuję... Przynajmniej po to, by nie być zanadto dokuczliwym. Dziękuję!” – powiedział Papież.

Po obiedzie Franciszek powrócił śmigłowcem do Watykanu.

[link widoczny dla zalogowanych]


Może mi ktoś wytłumaczy to co dałam w tym newesie na kolor.


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pią 15:25, 20 Sty 2023, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32656 Przeczytał: 55 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 10:44, 30 Lip 2014 Powrót do góry

A co piszą "bracia zreformowani" o wizycie?

Image

papież Franciszek podczas przemówienia

- więcej napisali jak RW. Niektórzy wydali oświadczenie jeszcze przed wizytą papieżą i skrytykowali nauczanie Kościoła katolickiego i te ewangeliczne społeczności, ktore mają nadzieję na ekumeniczne zbliżenie z Watykanem.

"Uznajemy za niezgodny z Pismem Świętym Kościół, który uważa, że jest pośrednikiem zbawienia i który wziął odpowiedzialność za dodawanie dogmatów - takich jak te maryjne - do wiary. Podobieństwa do ewangelicznej duchowości i wiary w niektórych częściach katolicyzmu nie przyczyniają się same w sobie do nadziei na realną zmianę" - napisano.

całość tu:

[link widoczny dla zalogowanych]


Wypada w tym miejscu zacytować tylko to:

Virgo potens, quae cunctas haereses sola interemisti in universo mundo, orbem christianum a laqueis diaboli libera et respice ad animas diabolica fraude deceptas, ut omni heretica pravitate deposita, errantium corda respiscant et ad veritatis catholicae redeant unitatem, te intercedente ad Dominum nostrum Jesum Christum Filium tuum, qui vivit et regnat cum Deo Patre in unitate Spiritus Sancti Deus per omnia saecula saeculorum. Amen.

Panno przemożna, która wyniszczyłaś wszystkie herezje całego świata, wyzwól świat chrześcijański z sideł szatańskich i wejrzyj łaskawie na dusze, zdradą szatańską zwiedzione, aby porzuciwszy wszelką przewrotność heretycką serca błądzących upamiętały się i do jedności prawdy katolickiej wróciły, za Twoim wstawieniem się do Pana naszego Jezusa Chrystusa Syna Bożego, który z Bogiem Ojcem żyje i króluje w jedności Ducha Świętego Bóg po wszystkie wieki wieków. Amen.

http://www.traditia.fora.pl/maryja,8/modlitwa-o-nawrocenie-heretykow,6889.html


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Nie 21:56, 22 Sty 2023, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32656 Przeczytał: 55 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 8:54, 06 Sie 2014 Powrót do góry

Cytat:
(...) Dodał, że „wśród tych, którzy prześladowali i potępiali zielonoświątkowców” byli także katolicy. - Jestem pasterzem katolików i proszę was o przebaczenie za tych braci i siostry, którzy [tego] nie rozumieli albo byli skuszeni przez diabła - powiedział papież.

[link widoczny dla zalogowanych]Jest przeproszenie z drugiej strony:

Sekretarz generalny Światowego Aliansu Ewangelicznego dr Geoff Tunnicliffe przeprosił katolików za dyskryminację ze strony protestantów. Była to reakcja na niedawno wystąpienie papieża Franciszka, który przeprosił za prześladowania zielonoświątkowców pod rządami faszystowskiego rządu Włoch w latach 20. i 30. ubiegłego wieku - informuje serwis chnnews.pl.


Ewangelikalny lider chwali papieża i przeprasza katolików

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Nie 21:56, 22 Sty 2023, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32656 Przeczytał: 55 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 11:56, 10 Wrz 2014 Powrót do góry

stefan napisał:
"biskup" anglikański Tony Palmer - papież Franciszek - pastor Kenneth Copeland
Oryginalne nagranie i prawa autorskie są własnością "Kenneth Copeland Ministries".
ARW udostępnia jedynie w niekomercyjnych celach
polskie tłumaczenie fragmentu konferencji. Copyright belongs to "Kenneth Copeland Ministries"

Papież Franciszek do Braci Ewangelików - konferencja Kenneth Copeland Ministries

https://www.youtube.com/watch?v=hN9dnSwVDTQ&ab_channel=ApostolskiRuchWiaryTo powyżej w cytacie, jest to skrócona wersja z polskim tłumaczeniem z tego:

https://www.youtube.com/watch?v=uA4EPOfic5A&ab_channel=ProveAllThings.....

Przecież protest Lutra się skończył - mówi w nagraniu "bp" Tony Palmer, który smartfonem nagrał przesłanie papieża Franciszka do zielonoświątkowców.

Anglikański "biskup" zapytał Franciszka, czy mógłby skierować przesłanie na ich kongres. Papież Franciszek skierował takie przesłanie i udzielił krótkiej wypowiedzi. To nagranie jest udostępnione na wielu, jak nie bardzo wielu stronach, np. tu:

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

... proszę posłuchać, co mówi "biskup" i to co mówi papież Franciszek.

Papież Franciszek mówi od tego miejsca:

https://youtu.be/hN9dnSwVDTQ?t=510


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pią 16:00, 20 Sty 2023, w całości zmieniany 3 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32656 Przeczytał: 55 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 21:03, 08 Maj 2015 Powrót do góry

Franciszek spotkał się z pastorami ewangelicznymi

Image

7 maja po południu Ojciec Święty spotkał się z grupą pastorów ewangelikalnych. Do saloniku przy Auli Pawła VI przybyło około stu kaznodziejów należących do wspólnot pentekostalnych w różnych częściach świata.

Na jej czele stał Giovanni Traettino, przyjaciel Franciszka z dawnych lat, a zarazem pastor wspólnoty pentekostalnej w Casercie w południowych Włoszech, którą zresztą Papież odwiedził w ubiegłym roku.

Jak poinformowało watykańskie biuro prasowe, spotkanie, które odbyło się z inicjatywy pastorów, „cechowała żywa serdeczność i duch modlitwy o jedność”. Na audiencji był też obecny kard. Kurt Koch, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Nie 20:55, 03 Maj 2020, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32656 Przeczytał: 55 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 19:58, 11 Wrz 2016 Powrót do góry

A.D. 2016 rok

Zielonoświątkowcy u Papieża

Image

Franciszek na prywatnym spotkaniu w Watykanie z grupą włoskich pastorów zielonoświątkowych na czele z pastorem Giovanni Traettino.

„Jedność rodzi się na wspólnej drodze” – powiedział Papież, witając pastora Giovanniego Traettino z Ewangelicznego Kościoła Pojednania. Jak właśnie podano do wiadomości, Ojciec Święty przyjął go w czwartkowe popołudnie w domu św. Marty w towarzystwie sześciu innych pastorów.

Giovanni Traettino wyjaśnia, że była to rewizyta, do której czuł się zobowiązany po tym, jak dwa lata temu Franciszek odwiedził go w Casercie, gdzie żyje jedna z największych wspólnot zielonoświątkowych we Włoszech.

Franciszek poznał pastora Traettino jeszcze w Buenos Aires. Są przyjaciółmi od 10 lat, stąd wizyta liderów wspólnot ewangelicznych miała charakter całkowicie prywatny. Spotkanie rozpoczęło się wspólną modlitwą, podczas której Papież i protestanccy goście, na znak jedności, trzymali się za ręce. Pastor zauważył, że dzięki tak spokojnej i przyjacielskiej atmosferze, dialog międzyreligijny nabrał nieoczekiwanego przyspieszenia. „ Papież Franciszek sprawił iż Kościół zrobił duży krok naprzód dzięki temu również we wspólnocie ewangelicznej wzrasta poczucie tego dialogu” – powiedział pastor Traettino.

Ze swej strony Ojciec Święty dodał, że tego typu spotkania z protestantami, waldensami, czy też patriarchą Cyrylem, są potrzebą jego serca i podejmuje to spontanicznie. Podkreślił też, że w historii wydarzyły się rzeczy, które oddaliły od siebie chrześcijan, jednak „gdy ma się za sobą trudną przeszłość, to trzeba poprosić o przebaczenie. Więcej nawet – trzeba to zrobić w stylu Boga, który nie pamięta uraz” – zauważył Franciszek.

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Nie 20:57, 03 Maj 2020, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)