Forum Kościół Rzymskokatolicki Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Papież Franciszek poświęci Rosję i Ukrainę Niepokal. Sercu M Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32722 Przeczytał: 35 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 18:15, 15 Mar 2022 Powrót do góry

Papież Franciszek poświęci Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi.

Image

Papież Franciszek poświęci Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi - ogłosił we wtorek Watykan.

Biuro prasowe Stolicy Apostolskiej poinformowało 15 marca: „W piątek 25 marca, podczas celebracji pokuty, której przewodniczyć będzie o godzinie 17:00 w Bazylice św. Piotra, papież Franciszek poświęci Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi.”

„Tego samego aktu, tego samego dnia, dokona w Fatimie Jego Eminencja Kardynał Krajewski, jałmużnik apostolski, jako wysłannik Ojca Świętego”.
(...)
[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Śro 14:25, 16 Mar 2022, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32722 Przeczytał: 35 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 14:29, 16 Mar 2022 Powrót do góry

25 marca: poświęcenie Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi

Image

Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej podało do wiadomości, że w piątek 25 marca, podczas celebracji pokutnej o godz. 17.00 w Bazylice św. Piotra, Papież Franciszek poświęci Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi. Tego aktu w tym samym dniu w Fatimie dokona Kardynał Konrad Krajewski, jako wysłannik Ojca Świętego.

W objawieniu z 13 lipca 1917 r. w Fatimie Matka Boża prosiła o poświęcenie Rosji Jej Niepokalanemu Sercu, stwierdzając, że jeśli prośba ta nie zostanie spełniona, Rosja będzie szerzyć „swoje błędy na całym świecie, podejmując wojny i prześladowanie Kościoła”. Dobrzy - dodała - zostaną zamęczeni, Ojciec Święty będzie miał wiele do wycierpienia, różne narody zostaną zniszczone”. Po objawieniach w Fatimie miały miejsce różne akty poświęcenia Niepokalanemu Sercu Maryi: Pius XII 31 października 1942 r. poświęcił cały świat, a 7 lipca 1952 r. w liście apostolskim Sacro vergente anno poświęcił narody Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi:
„Tak jak kilka lat temu poświęciliśmy cały świat Niepokalanemu Sercu Matki Bożej, tak teraz, w sposób szczególny, poświęcamy wszystkie narody Rosji temu samemu Niepokalanemu Sercu”.

21 listopada 1964 r. Paweł VI w obecności ojców Soboru Watykańskiego II ponowił poświęcenie Rosji Niepokalanemu Sercu. Papież Jan Paweł II ułożył modlitwę w formie aktu zawierzenia, który miał być odprawiony w Bazylice Najświętszej Maryi Panny Większej 7 czerwca 1981 r., w uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Tekst brzmiał następująco:

„O Matko ludzi i narodów, Ty znasz wszystkie ich cierpienia i nadzieje, masz matczyne wyczucie dla wszystkich zmagań między dobrem a złem, między światłem a ciemnością, które wstrząsają światem, przyjmij nasze wołanie skierowane w Duchu Świętym wprost do Twego Serca i ogarnij miłością Matki i Służebnicy Pańskiej tych, którzy najbardziej oczekują tego uścisku, a także tych, których zawierzenia oczekujesz w sposób szczególny. Weź pod swoją macierzyńską opiekę całą rodzinę ludzką, którą z czułą miłością powierzamy Tobie, o Matko. Niech dla wszystkich zbliży się czas pokoju i wolności, czas prawdy, sprawiedliwości i nadziei”.

Następnie, aby pełniej odpowiedzieć na prośby Matki Bożej, chciał w Świętym Roku Odkupienia uwydatnić akt zawierzenia z 7 czerwca 1981 roku, powtórzony w Fatimie 13 maja 1982 roku. Na pamiątkę „Fiat” wypowiedzianego przez Maryję w chwili Zwiastowania, 25 marca 1984 r. na placu św. Piotra, w duchowej jedności ze wszystkimi biskupami świata, zwołanymi wcześniej, Jan Paweł II zawierzył wszystkie narody Niepokalanemu Sercu Maryi:

„I dlatego, o Matko ludzi i narodów, Ty, która znasz wszystkie ich cierpienia i nadzieje, która po macierzyńsku odczuwasz wszystkie zmagania między dobrem a złem, między światłem a ciemnością, które wstrząsają współczesnym światem, przyjmij nasze wołanie, które poruszeni Duchem Świętym kierujemy wprost do Twego Serca: ogarnij miłością Matki i Służebnicy Pańskiej ten nasz ludzki świat, który Ci powierzamy i poświęcamy, pełni troski o ziemski i wieczny los ludzi i narodów. W sposób szczególny powierzamy i poświęcamy Ci tych ludzi i narody, którzy tego powierzenia i poświęcenia najbardziej potrzebują”.

W czerwcu 2000 r. Stolica Apostolska ujawniła trzecią część tajemnicy fatimskiej, a ówczesny arcybiskup Tarcisio Bertone, sekretarz Kongregacji Nauki Wiary, podkreślił, że siostra Łucja w liście z 1989 r. osobiście potwierdziła, że ten uroczysty i powszechny akt poświęcenia odpowiadał temu, czego pragnęła Matka Boża: „Tak, to się stało - powiedziała wizjonerka - tak jak prosiła Matka Boża, 25 marca 1984 r.”

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32722 Przeczytał: 35 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 13:29, 18 Mar 2022 Powrót do góry

Papież zachęca biskupów świata, by przyłączyli się do aktu poświęcenia Rosji i Ukrainy

Image

Papież Franciszek zachęca wszystkich biskupów świata, aby przyłączyli się do niego w zbliżającym się uroczystym Akcie Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi -wynika z listu nuncjusza apostolskiego w Stanach Zjednoczonych, abp. Christopha Pierre’a skierowanego na ręce przewodniczącego tamtejszego episkopatu, abp José Gomeza.

Można sądzić, że podobne listy skierowali na ręce przewodniczących poszczególnych episkopatów nuncjusze w tych krajach.

W liście przypomniano, że Papież Franciszek dokona aktu poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP , 25 marca b.r. o godzinie 17.00. Poproszono, aby tego aktu biskupi dokonali w tym samym czasie. Zapowiedziano, że w niebawem otrzymają oni formułę aktu poświęcenia, a także inne materiały liturgiczne.

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32722 Przeczytał: 35 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 13:36, 18 Mar 2022 Powrót do góry

Ameryka Łacińska włączy się w zawierzenie Rosji i Ukrainy Maryi

Image

Biskupi katoliccy z Ameryki Łacińskiej przyłączą się do poświęcenia Ukrainy i Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi, które Franciszek ogłosił 25 marca. Akty poświęcenia zostaną odmówione w poszczególnych krajach według lokalnego czasu.

Latynoamerykańska Rada Biskupia (CELAM) poinformowała, że zaprosiła wszystkich katolików i organizacje kościelne do przyłączenia się do modlitwy z papieżem i całym Kościołem.

„Ponawiamy nasze przywiązanie i synowską komunię z Biskupem Rzymu, wznosząc nasze błagania do Boga, naszego Ojca, aby za wstawiennictwem Najświętszej Dziewicy udzielił nam daru pokoju” - napisano w komunikacie.

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32722 Przeczytał: 35 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 13:38, 18 Mar 2022 Powrót do góry

Rosja przygotowuje się do aktu konsekracji

Image

Katoliccy biskupi Federacji Rosyjskiej apelują do swych wiernych i wszystkich, którzy wierzą w moc Boga, aby podjęli post i modlitwę w intencji pokoju na Ukrainie, w Rosji i na całym świecie. Z radością i wdzięcznością przyjęli też decyzję Papieża o poświęceniu Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.

Papieska decyzja zastała rosyjskich biskupów podczas sesji plenarnej episkopatu, której gospodarzem była tym razem diecezja irkucka. Biskupi proszą parafie i wspólnoty w całej Rosji, aby przyłączyły się swoją modlitwą do tego aktu konsekracji. Mówi bp Clemens Pickel, ordynariusz Saratowa.

„Przygotowując naszych wiernych do tego dnia i do tego aktu konsekracji, chcemy im pomóc, aby dobrze to zrozumieli – mówi Radiu Watykańskiemu bp Pickel. - Ważne jest, abyśmy sami modlili się razem z nimi i aby dotknęło to naszych serc. Samo wypowiedzenie formuły konsekracji bez zaangażowania sercem nie miałoby sensu. Poświęcenie się Niepokalanemu Sercu Maryi to nie magia, to modlitwa. Dlatego chcemy powierzyć Maryi Rosję i Ukrainę. W Jej ręce, a właściwie: nawet nie w Jej ręce, ale Jej sercu. To piękna myśl: chcemy wszyscy razem spocząć w sercu Maryi i prosić Matkę Bożą, aby jak najszybciej ustał rozlew krwi i aby prosiła Syna, by zrobił wszystko, co w Jego mocy.“

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32722 Przeczytał: 35 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 13:57, 23 Mar 2022 Powrót do góry

Akt poświęcenia Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny (tekst)

(...)

http://www.traditia.fora.pl/fatima,161/25-marca-poswiecenie-rosji-i-ukrainy-niepokalanemu-sercu-m,17269.html#83615
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)