Forum Kościół Rzymskokatolicki Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Sataniści: Czarna msza na Harvardzie ... Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Monika
Użytkownik


Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 39 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 11:39, 09 Maj 2014 Powrót do góry

Czarna msza na Harvardzie

Image

Na Uniwersytecie Harvarda odprawiona ma być 12 maja czarna msza. Studenci i absolwenci słynnego uniwersytetu protestują.

Gospodarzem bluźnierczej ceremonii będzie studencka organizacja The Harvard Extension Cultural Studies Club. Formalnie ma to być jedynie przedstawienie, które ma mieć rzekomo walory poznawcze i któremu towarzyszyć mają wykłady naukowe. W organizację czarnej mszy oficjalnie zaangażowała się jednak sekta Satanistyczna Świątynia, która najpierw potwierdziła, a następnie zaprzeczyła, jakoby podczas „inscenizacji” miała być używana prawdziwa, konsekrowana hostia, czyli Ciało Pana Jezusa.

Władze uczelni zajęły wobec tych planów stanowisko pozornie neutralne, jednak - dopuszczając do satanistycznych obrzędów - w istocie je poparły.

- To kwestia nienawiści. To obraza dla naszej katolickiej wrażliwości - podkreślił katolicki kapelan Harvardu ks. Michael Drea. Dodał, że rośnie fala sprzeciwu wobec bluźnierczego przedsięwzięcia.

Protestują studenci i absolwenci. Jeden z nich, ks. Roger Landry napisał w liście do rektora uniwersytetu, że po raz pierwszy czuje się zmieszany z tego powodu, że jest absolwentem Harvardu. Podkreślił, że uczelnia ta nigdy nie sprzymierzała się z niezależnymi organizacjami studenckimi, nawołującymi do palenia Koranu, linczów na Afroamerykanach, homofonicznych ataków czy przemocy wobec kobiet i nie powinna pozwalać na świętokradzkie ceremonie, szydzące z wiary katolickiej.

Oficjalnie zaprotestowała też archidiecezja bostońska, która poprosiła władze uczelni o ponowne rozpatrzenie kwestii zezwolenia na odprawienie czarnej mszy.

Na razie zmiany stanowiska uczelni nie ma. Katolicy chcą więc odpowiedzieć na bluźnierstwo modlitwą i udziałem w prawdziwej, a nie sparodiowanej mszy.

Za: [link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32602 Przeczytał: 109 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 19:11, 09 Maj 2014 Powrót do góry

Sataniści świętują „czarną mszę” na elitarnym Uniwersytecie Harvarda – protest Ligi Katolickiej
(...)
[link widoczny dla zalogowanych]
Image

EGZORCYZM PRYWATNY napisany przez papieża Leona XIII

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus; supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae caelestis, Satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen

Tłumaczenie:

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce. Przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obro­ną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy; a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Współczesna wersja, podawana przy nałożeniu Szkaplerza św. Michała Archanioła:

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Czw 16:08, 23 Lut 2023, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32602 Przeczytał: 109 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 12:04, 13 Maj 2014 Powrót do góry

Czarna msza na Harvardzie nie odbyła się

Image

Wcześniej informowaliśmy o planach odprawienia na słynnym uniwersytecie bluźnierczego rytuału oraz o protestach, z jakimi się one spotkały.

Krótko przed planowaną na 12 maja ceremonią podano, że odbędzie się ona nie - jak planowano - w uniwersyteckim kapusie, ale w pobliskim nocnym klubie. Potem jednak manager lokalu oświadczył, że negocjacje z organizatorami upadły. Wobec tego czarna msza nie odbyła się wcale i została odroczona na czas nieokreślony. Odbyły się natomiast zapowiadane na ten czas katolickie msze i modlitwy - nie tylko w USA, ale także poza ich granicami.

[link widoczny dla zalogowanych]


I Deo Gratias!


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Czw 16:09, 23 Lut 2023, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Monika
Użytkownik


Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 39 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 13:11, 13 Maj 2014 Powrót do góry

Harvard oddaje głos szatanowi

Image

Czerwone flagi wiszą przed kościołem na kampusie Uniwersytetu Harvarda w Cambridge w stanie Massachusetts. 6 września 2012 r.

Rektor Uniwersytetu Harvarda podjęła decyzję o udzieleniu zezwolenia studentom tej uczelni na odprawianie „czarnych mszy” ku czci szatana. Przekonywała, iż nie może zabronić tego procederu ze względu na panującą w campusie „wolność ekspresji”.

- „Czarne msze” mają korzenie historyczne jako środek do dezintegracji Kościoła katolickiego, szydzą z najbardziej świętego momentu w Mszach katolickich oraz są wysoce obraźliwe dla wielu w Kościele oraz poza nim – uznała Drew Faust w wydanym 12 maja oświadczeniu, dodając, iż fakt „sponsorowania tego typu wydarzeń przez organizacje studenckie jest niedopuszczalny i jest gestem sprzeniewierzenia się wartościom związanym z uczestnictwem w życiu Kościoła oraz wzajemnego szacunku, który powinien definiować nasze społeczeństwo”. Wyraziła przy tym ubolewanie, że studenci wybrali akurat taką formę ekspresji, tak obrazoburczy i obraźliwy sposób.

Pomysł organizowania satanistycznych mszy stał się przedmiotem sprzeciwu studenckiej społeczności. Złożone na ręce władz uczelni listy protestacyjne na niewiele się jednak zdały.

Profanacja skradzionej z kościoła Eucharystii poprzez akty seksualne została przez te ostatnie uznana za „prawo do ekspresji”. Jakby tego było mało „świątynia” szatana powołała specjalnego rzecznika prasowego, który w mediach zapowiadał, że podczas satanistycznej ceremonii zostanie użyta prawdziwa Hostia, a nie – na co naciskały władze uczelni – kawałek zwykłego chleba.

Uniwersytet Harvarda nie uznał nawet silnego głosu sprzeciwu ze strony bostońskiej archidiecezji, która apelując do sumień słusznie zauważyła, że nikt ze wspomnianej uczelni, ani władze ani studenci, nie pozwoliliby sprofanować świętej dla muzułmanów księgi Koranu w imię „wolności wyrażania poglądów”. Zignorowano także sprzeciw mieszkańców miasta.

Klub Studiów nad Kulturą oświadczył w odpowiedzi, że wznowienie na tej uczelni „czarnych mszy” jest „projektem czysto edukacyjnym” i oskarżył krytyków tego pomysłu o „zaściankową paranoję”. Jakby tego było mało, w rozmowie z agencją informacyjną CNA jego przedstawiciele wyrazili przekonanie, iż jakiekolwiek sprzeciwy wobec szatańskich mszy są oparte na „nietolerancji i ignorancji”, które stanowią przejaw „arogancji i egocentryzmu”.

W tej sytuacji zastanawia, ilu z nich podpisało cyrograf, aby ukończyć studia?

Źródło: CNA

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32602 Przeczytał: 109 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 18:23, 12 Sie 2014 Powrót do góry

USA: kościelna kampania przeciw czarnej mszy w Oklahomie

Image

21 września w miejskiej sali koncertowej w Oklahoma City ma zostać odprawiona „czarna msza” z inicjatywy satanistycznej grupy Dakhma of Angra Mainyu. Miejscowy ordynariusz abp Paul S. Coakley wezwał wszystkich wiernych do modlitwy, pokuty, procesji eucharystycznych i nabożeństw w intencji odwołania tego świętokradczego wydarzenia.

„To okropne bluźnierstwo jest rozmyślnym atakiem na Eucharystię, jak również na fundamentalne prawdy wiary wszystkich chrześcijan” – napisał abp Coakley w liście do wiernych diecezji Oklahomy.

Mimo wielu próśb i żądań odwołania „czarnej mszy” płynących z lokalnej archidiecezji, jak i od licznych wiernych, urząd miejski wciąż podtrzymuje decyzję o wynajęciu sali grupie satanistycznej. W uzasadnieniu powołuje się na pierwszą poprawkę do Konstytucji Stanów Zjednoczonych, m.in. zakazującej ograniczania wolności słowa.

Sataniści zapowiedzieli, że podczas rytuału będą używać autentycznej, konsekrowanej Hostii wykradzionej z kościoła. Do swego obrzędu wprowadzą jednak pewne zmiany, tak aby być w zgodzie z prawem stanowym Oklahomy w kwestii nagości, publicznego oddawania moczu oraz aktów seksualnych.

W tej sytuacji abp Coakley prosi wiernych diecezji o codzienną modlitwę różańcową i uczestnictwo w Godzinie Świętej, a księży szczególnie o to, aby po każdej Mszy odmawiano modlitwę do św. Michała Archanioła.

Wstęp na „czarną mszę” kosztuje 15 dolarów, uczestniczyć w niej mogą osoby, które ukończyły szesnasty rok życia. W przeszłości sataniści z Oklahomy próbowali już dwukrotnie odprawić tam „czarną mszę”, jednak w obu przypadkach zostało to odwołane. W styczniu bieżącego roku sekta Świątynia Satanistyczna (Satanic Temple) bezskutecznie próbowała postawić w Oklahomie dwumetrowy pomnik szatana przed miejskim Kapitolem.

Archidiecezja Oklahoma City przypomina, że satanistyczny rytuał nie jest „czarną rozrywką”, lecz śmiertelnie poważnym, bałwochwalczym i obscenicznym odwróceniem Mszy św.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Czw 16:24, 23 Lut 2023, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32602 Przeczytał: 109 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 18:16, 03 Wrz 2016 Powrót do góry

Bluźnierstwo w Oklahomie przy aprobacie władz. Katolicy odpowiadają modlitwą przebłagalną

Image

Pomimo sprzeciwu setek tysięcy katolików władze amerykańskiej Oklahomy dopuściły do przeprowadzenia satanistycznej „czarnej mszy” połączonej z bluźnierstwami przeciwko Najświętszemu Sakramentowi i Niepokalanej Dziewicy Maryi. Wierni odpowiedzieli procesją przebłagalną z udziałem setek osób.

Bluźnierczy spektakl urządziła w święto Wniebowzięcia NMP satanistyczna grupa nazywająca się „Kościołem Arymana”. Do skandalicznego wydarzenia zorganizowanego przez przestępcę seksualnego Adama Danielsa doszło na terenie utrzymywanego z publicznych pieniędzy Oklahoma City Civic Center Music Hall. Uczestnicy satanistycznej ceremonii m. in. sprofanowali i zniszczyli figurę Matki Bożej oraz głosili bluźnierstwa przeciwko Najświętszemu Sakramentowi.

Zanim doszło do tego aktu profanacji katolickie organizacje, między innymi America Needs Fatima oraz TFP Student Action, zebrały poprzez internet ponad 300 tysięcy podpisów pod petycją do władz lokalnych z żądaniem uniemożliwienia bluźnierstwa. Miejscy urzędnicy zlekceważyli jednak protest.

- Profanowanie prawdziwej Mszy Świętej, Najświętszego Sakramentu, bluźnienie przeciwko Matce Bożej nie jest żadną formą religijnej ekspresji, lecz bezpośrednim aktem bigoterii antyreligijnej i nienawiści wobec Boga – skomentował John Ritchie, prezes TFP Student Action.

Amerykańscy katolicy odpowiedzieli na bluźnierczy akt procesją z figurą Najświętszej Maryi Panny, wynagradzającym Różańcem, litanią do Świętego Michała Archanioła i pieśniami przebłagalnymi. Na transparentach niesionych przez uczestników modlitwy widoczne były hasła: „Ona zdepcze głowę węża”, „Precz z szatanem i świętokradczą czarną mszą”, „Wyrzekamy się diabła i jego spraw”.

Źródło: [link widoczny dla zalogowanych]

Za: [link widoczny dla zalogowanych]Kochani Bracia i Siostry w Chrystusie,

Jestem oburzony i jeszcze bardziej zasmucony wiadomością, że 15 sierpnia, w Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny odbędzie się w Oklahoma City bluźniercza czarna msza. Poinformowano mnie także, że dodatkowe bluźnierstwo zostanie popełnione bezpośrednio przeciwko Matce Bożej.

Wszystko to zostało przygotowane z oficjalną zgodą władz. Dlatego też, odmawiając Różaniec, prośmy Maryję o wstawiennictwo, by modlitwy mogły przebłagać tego rodzaju grzechy i bluźnierstwa, które dodatkowo prowokują sprawiedliwy gniew Boży wobec naszego ukochanego kraju.

Jest podstawowym obowiązkiem każdego katolika zabieganie o cześć i chwałę Boga i Jego Matki. W tym tak trudnym momencie nie może zabraknąć naszej miłości i oddania Chrystusowi i Jego Matce.

Proszę i błagam każdego z was do zjednoczenia się ze mną w modlitwie w tym dniu, tak podczas odprawiania przeze mnie Mszy Świętej jak i w czasie mojej przeblagalnej Modlitwy Różańcowej. Gorąco wzywam też abyście przekazali moją prośbę waszym krewnym, przyjaciołom i katolickim znajomym.

Wasz, oddany Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi,

kardynał Raymond Leo Burke

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Czw 16:34, 23 Lut 2023, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32602 Przeczytał: 109 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 16:30, 23 Lut 2023 Powrót do góry

A.D. 2023 rok

Absurd amerykańskiej wolności religijnej: sataniści sprawują „sakrament aborcji”

Image

Podczas gdy kolejne amerykańskie stany opowiadają się coraz bardziej za ochroną życia sataniści otwierają klinikę, w której będą oferować praktykę nazwaną bluźnierczo „sakramentem aborcji”. Zalegalizowana jako związek wyznaniowy satanistyczna sekta będzie prowadzić swe działania w stanie Nowy Meksyk. Tamtejsi biskupi wzywają do modlitwy i zintensyfikowania działań na rzecz ochrony świętości życia.

Amerykańska demokracja zdaje się sięgać absurdu. Podczas gdy za modlitwę przed klinikami aborcyjnymi można trafić do więzienia, to jedocześnie „w imię wolności religijnej” aprobowane jest otwarcie pseudoklinki, w której zabicie dziecka w łonie matki staje się „rytuałem religijnym” uznanej przez państwo sekty pod nazwą Świątynia Satanistyczna. Ta grupa już wcześniej domagała się dostępu do aborcji jako „praktyki religijnej” i zapowiadała oferowanie swym wyznawcom tabletki aborcyjnej. Po inauguracji tej pseudoklinki przedstawicielka sekty stwierdziła, że „to dopiero początek” i dalej z dumą będą „rozszerzać możliwości reprodukcyjne dla swych członków i walczyć o utrzymanie sprawiedliwości reprodukcyjnej w Stanach Zjednoczonych”. Warto dodać, że sataniści swą pseudoklinikę nazwali imieniem matki sędziego Samuela Alito, który przyczynił się do unieważnienia wyroku Roe p. Wade z 1973 r., co otworzyło teraz drogę do większej ochrony życia w USA. Świątynia Satanistyczna napisała na swojej stronie internetowej: „W 1950 roku matka Samuela Alito nie miała wyboru. Nazwa kliniki ma przypominać ludziom, jak ważne jest posiadanie prawa do kontroli nad swoim ciałem i o potencjalnych konsekwencjach utraty tego prawa”.

Przeciwko tym działaniom protestują obrońcy życia ze stanu Nowy Meksyk, gdzie aborcja jest legalna aż do urodzenia, przypominając, że jest to farsa z zasad wolności religijnej i amerykańskiej demokracji. Wskazują zarazem, że Świątynia Satanistyczna chce, by aborcja była bezproblemowo dostępna, także w tych stanach, gdzie obowiązują przepisy chroniące życie nienarodzonych dzieci. Na stronie kliniki można przeczytać: „Niezależnie od tego, gdzie mieszkasz, jeśli jesteś w stanie Nowy Meksyk, podczas wideokonsultacji i wykonywania rytuału aborcyjnego, przestrzegasz prawa”. Korzystanie z usług kliniki ma być bezpłatne, finansowane z datków od jej zwolenników. Świątynia Szatana, która twierdzi, że ma 100 tys. zwolenników, została założona przez zdeklarowanych ateistów.

Katoliccy biskupi Nowego Meksyku zdecydowanie potępili te inicjatywę: „Ostatnią rzeczą, jakiej potrzebujemy w naszym stanie, jest satanistyczna świątynia oferująca bezpłatne usługi w zakresie zdrowia reprodukcyjnego. Z przerażeniem myślimy, czym może być 'religijny rytuał aborcyjny', którego się domagają”. Biskupi komentują również projekt ustawy zatwierdzony niedawno przez stanową Komisję Zdrowia i Usług Społecznych. Wymaga ona, aby agencje publiczne - w tym rządy stanowe i lokalne oraz okręgi szkolne – „nie ograniczały ani nie zakłócały możliwości dostępu” danej osoby do opieki zdrowotnej zarówno reprodukcyjnej, jak i potwierdzającej płeć. Biskupi z Nowego Meksyku wskazali na dramatyczne skutki tego prawa dla szkół. Zmusi bowiem nauczycieli do ułatwiania aborcji, a nawet promowania operacji transseksualnych wśród uczniów. Potępiając te radykalne działania wymierzone w życie i wolność, biskupi wezwali wiernych do dalszego opowiadania się za życiem.

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)