Forum Kościół Rzymskokatolicki Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Współcześni Antypapieże Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
stefan
Moderator


Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 1360 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 22:31, 11 Wrz 2010 Powrót do góry

Współcześni Antypapieże

Image

samowybrańczy papież Michał I

Mirosław Salwowski

Większość obecnych antypapieży, na podobieństwo sedewakantystów „żeruje”, na tradycyjnej doktrynie Kościoła. Były jednak wśród nich wyjątki, jak np. Klemens XV, który ogłosił się „papieżem” jeszcze za kadencji papieża Piusa XII. Klemens XV usankcjonował m.in. kapłaństwo kobiet oraz wprowadził do liturgii języki narodowe.

Podstawą istnienia wielu współczesnych antypapiestw, są różnorakie prywatne objawienia. Typowym tego przykładem może być działalność antypapieża Grzegorza XVII i jego podwładnych z Palmar de Troya. Początku owej herezji należy upatrywać ok. roku 1968, kiedy to w Palmar de Troya (pod Sewillą w Hiszpanii) rozpoczęły się rzekome objawienia Matki Bożej. Duchowa postać podająca się za Najświętszą Dziewicę miała m.in. zakazać wiernym uczestnictwa w nowej posoborowej Mszy Św., przyjmowania Komunii Św. na rękę i na stojąco.

Miała również zapowiedzieć, że po śmierci papieża Pawła VI jego tron obejmie antypapież, natomiast prawdziwy papież będzie panował w Palmar de Troya. W roku 1975 jeden z wizjonerów Clemente Dominguez Gomez, założył zakon Karmelitów Św. Twarzy.

Następnego roku do Palmar de Troya przybył abp Thuc, który wyświęcił Gomeza wraz z 5 towarzyszami na kapłana (a w późniejszym czasie na biskupa). Jednak z czasem i abp Thuc odciął się od tej grupy. Po śmierci Pawła VI w 1978 r., wcześniejszy wizjoner a teraz już biskup Clemente Dominguez Gomez ogłosił się papieżem Grzegorzem XVII twierdząc, że koronował go sam Bóg.

Po swoim „wyborze” Grzegorz XVII zaczął tworzyć „kolegium kardynalskie” oraz alternatywną hierarchię kościelną. Powstały w ten sposób nowy twór, Gomez proklamował jako Kościół Palmariańsko-Katolicki, natomiast Kościół Rzymski nazwał „wielką wszetecznicą”. Zakazał też swoim wiernym pod karą ekskomuniki jakichkolwiek kontaktów z Kościołem Katolickim.

W sferze doktrynalnej Grzegorz XVII proklamował tak dziwaczne nauki jak chociażby doktrynę o rzeczywistej obecności ciała i duszy Najświętszej Maryi Panny w konsekrowanych hostiach, czy „dogmat” o niepokalanym poczęciu św. Józefa (por. „Dokumenty pontyfikalne Grzegorza XVII - Sewilla). W doktrynie palmariańskiej jest wiele tez z pogranicza teologicznej fantazji.

Liczba działających obecnie antypapieży jest różnie oceniana. Najczęściej mówi się o 11 czy nawet 20 osobach mianujących siebie „Głową Kościoła”. Należy jednak podkreślić, że większość współczesnych antypapieży (czy raczej „antypapieżątek"), skupia wokół siebie „mikroskopijne” grupki wyznawców - stąd trudności w podaniu dokładnej ich ilości.

[link widoczny dla zalogowanych]


Papież Michał I: Mężczyzna z Kansas, który ekskomunikował Jana Pawła II
(...)
[link widoczny dla zalogowanych]


A jak wygląda prawdziwy antypapież to poniżej jest podczas "wizji"

http://www.youtube.com/watch?v=pGUQqNgffUM&feature=related
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32602 Przeczytał: 109 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 23:11, 02 Wrz 2013 Powrót do góry

"Kościół" Palmariański nosi wszystkie cechy sekty, sami ex-członkowie tej sekty twierdzili, że sam jej założyciel Clemente Domínguez y Gómez (Grzegorz XVII) był człowiekiem niespełna rozumu a jego domniemane objawienia były niczym innym jak objawami jego choroby psychicznej.


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Czw 14:46, 19 Wrz 2019, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32602 Przeczytał: 109 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 10:27, 28 Wrz 2015 Powrót do góry

David Baw­den – ame­ry­kań­ski wie­śniak żyjący w sta­nie Kan­sas, uważa się za jedy­nego praw­dzi­wego papieża Kościoła Rzym­skiego. W 1990 roku miało miej­sce kon­klawe, pod­czas któ­rego 5 elek­to­rów, w tym jego ojciec i matka, obwo­łało go papie­żem. Nie­stety, pro­ble­mem tego ame­ry­kań­skiego papieża jest fakt, że nie jest on ani wyświę­co­nym księ­dzem, ani tym bar­dziej bisku­pem. Sku­piw­szy wokół sie­bie grypę 30 wier­nych David Baw­den, który przy­jął imię Michał I, cier­pli­wie czeka, aż prze­jaz­dem wpad­nie do wsi jakiś zbłą­kany biskup i wyświęci go na duchownego.

"Papież Michał"

https://www.youtube.com/watch?t=37&v=5NMWs5Ngz9o


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Czw 14:50, 19 Wrz 2019, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32602 Przeczytał: 109 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 14:49, 19 Wrz 2019 Powrót do góry

Teresa napisał:
"Kościół" Palmariański nosi wszystkie cechy sekty, sami ex-członkowie tej sekty twierdzili, że sam jej założyciel Clemente Domínguez y Gómez (Grzegorz XVII) był człowiekiem niespełna rozumu a jego domniemane objawienia były niczym innym jak objawami jego choroby psychicznej.


Nosi cechy sekty, a jak powstał? Poniżej dwa skany z książki Marcina Karasa.

Image

Image
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32602 Przeczytał: 109 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 17:58, 05 Mar 2021 Powrót do góry

Można czytać i konfrontować z innymi źródłami.

Hiszpański konkurent polskiego papieża

Image

Przywódca hiszpańskiej sekty z El Palmar de Troya twierdzi, że to on - a nie Jan Paweł II - jest prawdziwym papieżem. Clemente Domínguez y Gómez, założyciel i lider wspólnoty Orden de los Carmelitas de la Santa Faz, nazywa siebie Grzegorzem XVII i utrzymuje, iż sam Bóg namaścił go do pełnienia tej godności po śmierci papieża Pawła VI w 1978 r. Jego zdaniem Watykanem rządzi Szatan, a on sam zostanie ukrzyżowany przez diabła na początku apokaliptycznego końca wieku.

Zanim Grzegorz XVII został papieżem, przybył do El Palmar de Troya z powodu rzekomych objawień Matki Bożej. W 1968 roku w wiosce na południu Andaluzji czterem dziewczynkom zaczęła się ukazywać zjawa, podająca się za Matkę Bożą. Zakazywała wiernym uczestnictwa w nowej posoborowej Mszy, przyjmowania Komunii św. na rękę i w postawie stojącej. Objawieniom w El Palamr de Troya towarzyszyły stygmaty u wizjonerów oraz uzdrowienia, co ściągało do hispańskiej wioski tysiące pielgrzymów z różnych stron świata.

Niemal od początku rzekome objawienia potępiał miejscowy biskup, mówiąc, iż mamy tu do czynienia z przypadkiem "zbiorowej histerii". "Ludzie w wiosce nie wierzą w takie rzeczy, chociaż jest 70 świadków, poważnych ludzi, którzy widzieli objawienia" - powiedział 51-letni wyznawca sekty, pragnący zachować anonimowość.

W 1969 r. rzekome objawienia zaczął również miewać Gómez, któremu „Matka Boża” zapowiedziała, iż po śmierci Pawła VI będzie papieżem, zaś w Rzymie zasiądzie antypapież. W jednej z wizji w 1971 r. Grzegorz usłyszał, iż "Watykanem rządzi Szatan", zaś rok później, że "Masoni i komuniści przeniknęli do Watykanu".

W 1976 r. wskutek wypadku samochodowego Gómez stracił wzrok, ale Maryja Dziewica obiecała mu, że pewnego dnia go odzyska. W 1976 r. Clemente Domínguez y Gómez wraz z 5 towarzyszami został wyświęcony na kapłana, a następnie na biskupa przez wietnamskiego abp. Piotra Marcina Ngo-Dhin Thuca. Po konsekracjach biskupich Gómez udzielał święceń kapłańskich i biskupich setkom osób.

Podczas podróży do Kolumbii w 1978 r., po śmierci papieża Pawła VI, Gómez ogłosił się papieżem Grzegorzem XVII, twierdząc, iż koronował go sam Bóg. Sformował następnie własną alternatywną hierarchię kościelną. Zakazał wiernym pod karą ekskomuniki jakichkolwiek kontaktów z Kościołem Katolickim - "wielką wszetecznicą".

Grzegorz XVII proklamował "dogmaty" o niepokalanym poczęciu św. Józefa oraz o realnej obecności ciała i duszy NMP w konsekrowanych hostiach. Ogłosił świętym byłego hiszpańskiego dyktatora, generała Francisco Franco, za "obronę katolicyzmu podczas wojny domowej oraz 4 dekad reżimu faszystowskiego".

Członkowie sekty rozpowszechniają zdjęcia przedstawiające krwawiące rany Grzegorza, podobne do tych, jakie miał Chrystus na krzyżu. Według ulotek sam Bóg skierował do Grzegorza następujące słowa: "Rzym... nie jest już stolicą chrześcijaństwa; nowym Rzymem jest święte miejsce El Palmar de Troya".

"Na końcu jego panowania ukaże się Antychryst i wyda papieża na śmierć, ukrzyżuje go. Wówczas przyjdzie Chrystus, zniszczy Antychrysta i nastanie początek nowej ery" - powiedział jeden z wyznawców Grzegorza agencji Reuters.

Kierowana przez Grzegorza sekta odrzuca reformy wprowadzone przez Kościół Katolicki po Soborze Watykańskim II (1962-65), takie, jak liturgia w językach narodowych zamiast po łacinie oraz dialog z innymi religiami i odłamami chrześcijaństwa.

Wiernym nie wolno odwiedzać innych świątyń, modlą się w swoich domach, a "księża" jeżdżą do tych, którzy mieszkają poza El Palmar.

W katedrze w El Palmar de Troya Msza św. odprawiana jest po łacinie, a członkowie wspólnoty - noszący na szyi obrazki przedstawiające twarz Chrystusa i dwa krwawiące serca - większość nabożeństwa spędzają na klęczkach.

W świątyni kobiety oddzielone są od mężczyzn ścianą z krat. Kobiety noszą stroje podobne do zakonnych habitów oraz długie czarne welony zakrywające ich włosy i twarze. Stroje muszą zakrywać głowę, nadgarstki i szyje i nie mogą być krótsze niż "przynajmniej 4 palce poniżej kolan". Kobietom nie wolno nosić spodni. Przy wejściu do katedry "zakonnica" sprawdza, czy noszone przez kobiety spódnice nie są przezroczyste.

Według odźwiernego katedry, w kompleksie budynków zajmowanych przez wspólnotę mieszka ok. 150 "księży" i "zakonnic". Sekta liczy kilkadziesiąt tysięcy członków z różnych części świata, w tym m.in. z obu Ameryk. Jest to stosunkowo niewiele w porównaniu z miliardem katolików uznających zwierzchnictwo Jana Pawła II jako głowy Kościoła.

Sam "papież Grzegorz XVII" rzadko już opuszcza mury świątynnego kompleksu, choć kiedyś widywano go w barach i restauracjach w okolicy El Palmar i pobliskiej Sewilli. Nie zawsze też przewodniczy liturgii, choć pojawia się przy specjalnych okazjach.

Pura Hernandez, 76-letnia mieszkanka Barcelony do dziś jest zafascynowana widokiem duchowego przywódcy. "Widziałam go raz w ekstazie. Było tam tylu aniołów" - wzdycha.

[link widoczny dla zalogowanych]Jakie to objawienia prawdziwe były? Wiadomo nie od 1968 roku, że Matka Boża nigdy nie zachęcałaby do nieposłuszeństwa względem hierarchy i Kościoła nawet jeśli postępowałby on niesłusznie.


Film - El Palmar de Troya, la iglesia oscura (można włączyć polskie napisy)

https://www.youtube.com/watch?v=dEeCd5wDGf0


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pią 18:15, 05 Mar 2021, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32602 Przeczytał: 109 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 18:03, 05 Mar 2021 Powrót do góry

[link widoczny dla zalogowanych]

Na zdjęciu obecny ich papież Piotr III.

Można o nich więcej przeczytać w zakładce "Kim jesteśmy"

(...)
5. Dnia 6 sierpnia 1978, po śmierci Papieża Świętego Pawła VI, Nasz Pan Jezus Chrystus, w towarzystwie Apostołów Świętego Piotra i Świętego Pawła, wybrał i koronował nowym Papieżem, Świętego Grzegorza XVII. Od tego momentu, Kościół Rzymski przestał być prawdziwym Kościołem.

6. Z powodu apostazji Kościoła Rzymskiego, Chrystus przeniósł Stolicę swego Kościoła z Rzymu do El Palmar de Troya dnia 9 sierpnia 1978. Z tym przeniesieniem Stolicy do El Palmar de Troya, prawdziwy Kościół Chrystusa otrzymał tytuł Palmariański.
(...)
[link widoczny dla zalogowanych]


I jak widać Panu Jezusowi też się przestawiło, zmienił sobie Kościół Shocked
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32602 Przeczytał: 109 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 10:51, 04 Sie 2022 Powrót do góry

Teresa napisał:
David Baw­den – ame­ry­kań­ski wie­śniak żyjący w sta­nie Kan­sas, uważa się za jedy­nego praw­dzi­wego papieża Kościoła Rzym­skiego. W 1990 roku miało miej­sce kon­klawe, pod­czas któ­rego 5 elek­to­rów, w tym jego ojciec i matka, obwo­łało go papie­żem. Nie­stety, pro­ble­mem tego ame­ry­kań­skiego papieża jest fakt, że nie jest on ani wyświę­co­nym księ­dzem, ani tym bar­dziej bisku­pem. Sku­piw­szy wokół sie­bie grypę 30 wier­nych David Baw­den, który przy­jął imię Michał I, cier­pli­wie czeka, aż prze­jaz­dem wpad­nie do wsi jakiś zbłą­kany biskup i wyświęci go na duchownego.

"Papież Michał"

https://www.youtube.com/watch?t=37&v=5NMWs5Ngz9o


Nie żyje David Bawden, amerykański działacz religijny. Był samozwańczym papieżem

David Bawden, znany jako papież Michał, zmarł 2 sierpnia. Został wybrany na papieża przez grupę sześciu osób, w tym swoich rodziców. Uważali oni, że Kościół katolicki odstąpił od wiary po Soborze Watykańskim II.

David Bawden był obywatelem Stanów Zjednoczonych i zmarł w wieku 62 lat. O jego śmierci poinformował m.in. portal [link widoczny dla zalogowanych]

Image

Jak czytamy na portalu, Bawden i jego rodzina w 1975 roku rozpoczęli działalność w Bractwie Świętego Piusa X (FSSPX). Bawden następnie uczęszczał do seminarium FSSPX w Écône w Szwajcarii oraz do klasztoru św. Józefa w Armada w stanie Michigan. Mężczyzna został jednak zwolniony z seminarium w 1978 roku.

Bawden uważał, że wszyscy papieże od śmierci Piusa XII byli modernistami, heretykami i apostatami, a ich wybory były nieważne. Mężczyzna został obwołany papieżem w 1990 roku. W 2009 roku twierdził, że ma około 30 "solidnych zwolenników".

O Bawdenie powstał film dokumentalny.

Rozmowa z papieżem Michałem (polskie napisy mozna włączyć)
(...)
https://www.youtube.com/watch?v=MraFlEAM-zc&ab_channel=ChristianB.Wagner%28MilitantThomist%29

Papież - film dokumentalny
(...)
https://www.youtube.com/watch?v=b96WxyxPfOY&t=3s&ab_channel=popemichaeldoc
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)