Forum Tradycji Katolickiej Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Czarna msza na Harvardzie Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Monika
Użytkownik


Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 40 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 11:39, 09 Maj 2014 Powrót do góry

Czarna msza na Harvardzie

Na Uniwersytecie Harvarda odprawiona ma być 12 maja czarna msza. Studenci i absolwenci słynnego uniwersytetu protestują.

Gospodarzem bluźnierczej ceremonii będzie studencka organizacja The Harvard Extension Cultural Studies Club. Formalnie ma to być jedynie przedstawienie, które ma mieć rzekomo walory poznawcze i któremu towarzyszyć mają wykłady naukowe. W organizację czarnej mszy oficjalnie zaangażowała się jednak sekta Satanistyczna Świątynia, która najpierw potwierdziła, a następnie zaprzeczyła, jakoby podczas „inscenizacji” miała być używana prawdziwa, konsekrowana hostia, czyli Ciało Pana Jezusa.

Władze uczelni zajęły wobec tych planów stanowisko pozornie neutralne, jednak - dopuszczając do satanistycznych obrzędów - w istocie je poparły.

- To kwestia nienawiści. To obraza dla naszej katolickiej wrażliwości - podkreślił katolicki kapelan Harvardu ks. Michael Drea. Dodał, że rośnie fala sprzeciwu wobec bluźnierczego przedsięwzięcia.

Protestują studenci i absolwenci. Jeden z nich, ks. Roger Landry napisał w liście do rektora uniwersytetu, że po raz pierwszy czuje się zmieszany z tego powodu, że jest absolwentem Harvardu. Podkreślił, że uczelnia ta nigdy nie sprzymierzała się z niezależnymi organizacjami studenckimi, nawołującymi do palenia Koranu, linczów na Afroamerykanach, homofonicznych ataków czy przemocy wobec kobiet i nie powinna pozwalać na świętokradzkie ceremonie, szydzące z wiary katolickiej.

Oficjalnie zaprotestowała też archidiecezja bostońska, która poprosiła władze uczelni o ponowne rozpatrzenie kwestii zezwolenia na odprawienie czarnej mszy.

Na razie zmiany stanowiska uczelni nie ma. Katolicy chcą więc odpowiedzieć na bluźnierstwo modlitwą i udziałem w prawdziwej, a nie sparodiowanej mszy.

Za: [link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29876 Przeczytał: 250 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 19:11, 09 Maj 2014 Powrót do góry

Image

[link widoczny dla zalogowanych]


Image

EGZORCYZM PRYWATNY napisany przez papieża Leona XIII

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus; supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae caelestis, Satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen

Tłumaczenie:

Święty Michale Archaniele, broń nas w walce. Przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obro­ną. Niech go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy; a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po świecie, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Współczesna wersja, podawana przy nałożeniu Szkaplerza św. Michała Archanioła:

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Śro 21:46, 20 Sty 2016, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29876 Przeczytał: 250 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 12:04, 13 Maj 2014 Powrót do góry

Czarna msza na Harvardzie nie odbyła się

Image

Wcześniej informowaliśmy o planach odprawienia na słynnym uniwersytecie bluźnierczego rytuału oraz o protestach, z jakimi się one spotkały.

Krótko przed planowaną na 12 maja ceremonią podano, że odbędzie się ona nie - jak planowano - w uniwersyteckim kapusie, ale w pobliskim nocnym klubie. Potem jednak manager lokalu oświadczył, że negocjacje z organizatorami upadły. Wobec tego czarna msza nie odbyła się wcale i została odroczona na czas nieokreślony. Odbyły się natomiast zapowiadane na ten czas katolickie msze i modlitwy - nie tylko w USA, ale także poza ich granicami.

[link widoczny dla zalogowanych]

I Deo Gratias!
Zobacz profil autora
Monika
Użytkownik


Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 40 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 13:11, 13 Maj 2014 Powrót do góry

Harvard oddaje głos szatanowi

Rektor Uniwersytetu Harvarda podjęła decyzję o udzieleniu zezwolenia studentom tej uczelni na odprawianie „czarnych mszy” ku czci szatana. Przekonywała, iż nie może zabronić tego procederu ze względu na panującą w campusie „wolność ekspresji”.

- „Czarne msze” mają korzenie historyczne jako środek do dezintegracji Kościoła katolickiego, szydzą z najbardziej świętego momentu w Mszach katolickich oraz są wysoce obraźliwe dla wielu w Kościele oraz poza nim – uznała Drew Faust w wydanym 12 maja oświadczeniu, dodając, iż fakt „sponsorowania tego typu wydarzeń przez organizacje studenckie jest niedopuszczalny i jest gestem sprzeniewierzenia się wartościom związanym z uczestnictwem w życiu Kościoła oraz wzajemnego szacunku, który powinien definiować nasze społeczeństwo”. Wyraziła przy tym ubolewanie, że studenci wybrali akurat taką formę ekspresji, tak obrazoburczy i obraźliwy sposób.

Pomysł organizowania satanistycznych mszy stał się przedmiotem sprzeciwu studenckiej społeczności. Złożone na ręce władz uczelni listy protestacyjne na niewiele się jednak zdały.

Profanacja skradzionej z kościoła Eucharystii poprzez akty seksualne została przez te ostatnie uznana za „prawo do ekspresji”. Jakby tego było mało „świątynia” szatana powołała specjalnego rzecznika prasowego, który w mediach zapowiadał, że podczas satanistycznej ceremonii zostanie użyta prawdziwa Hostia, a nie – na co naciskały władze uczelni – kawałek zwykłego chleba.

Uniwersytet Harvarda nie uznał nawet silnego głosu sprzeciwu ze strony bostońskiej archidiecezji, która apelując do sumień słusznie zauważyła, że nikt ze wspomnianej uczelni, ani władze ani studenci, nie pozwoliliby sprofanować świętej dla muzułmanów księgi Koranu w imię „wolności wyrażania poglądów”. Zignorowano także sprzeciw mieszkańców miasta.

Klub Studiów nad Kulturą oświadczył w odpowiedzi, że wznowienie na tej uczelni „czarnych mszy” jest „projektem czysto edukacyjnym” i oskarżył krytyków tego pomysłu o „zaściankową paranoję”. Jakby tego było mało, w rozmowie z agencją informacyjną CNA jego przedstawiciele wyrazili przekonanie, iż jakiekolwiek sprzeciwy wobec szatańskich mszy są oparte na „nietolerancji i ignorancji”, które stanowią przejaw „arogancji i egocentryzmu”.

W tej sytuacji zastanawia, ilu z nich podpisało cyrograf, aby ukończyć studia?

Julia Nowicka

[link widoczny dla zalogowanych]

Źródło: CNA

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29876 Przeczytał: 250 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 9:51, 05 Sie 2014 Powrót do góry

Czarna msza w Oklahoma City

Image

Odpowiedzią na bluźnierczą czarną mszę ma być uwielbienie Boga w Eucharystii

„Konsekrowana hostia skażona przez wydzieliny płciowe” - oto co, według amerykańskich satanistów, używane jest do odprawienia czarnej mszy według jej współczesnego rytuału. Taka bluźniercza ceremonia ma się odbyć 21 września w miejskiej sali koncertowej w Oklahoma City. Miejscowi biskupi wzywają do postu i modlitwy.

Satanistyczny rytuał jest organizowany przez jedną z grup okultystycznych. Na swej stronie internetowej pisze ona, że we współczesnym rycie czarnej mszy używa się „konsekrowanej hostii skażonej przez wydzieliny płciowe”. - Autentyczność i cel czarnej mszy pozostają niezmienne, jednak wprowadzone zostaną do niej niewielkie zmiany, by nie łamać prawa Oklahomy, dotyczącego nagości, publicznego oddawania moczu oraz innych aktów seksualnych - oświadczyli sataniści.

Przeciw bluźnierczym planom zaprotestował arcybiskup Oklahoma City Paul S. Coakley. - To kpina z wiary, akt wrogi względem znaczącej wspólnoty wiary, wspólnoty katolickiej - podkreślił, apelując do zarządu miejskiej sali koncertowej, by wycofała się z tego przedsięwzięcia. Ten jednak odmówił, tłumacząc, że wynajmuje salę bez oceniania, czy to, co się w niej będzie działo, będzie właściwe czy nie, o ile tylko planowane działania nie będą naruszać prawa.

Wobec tego abp Coakley rozpoczął przygotowania do duchowej odpowiedzi na czarną mszę. Wcześniej z apelem w tej sprawie wystąpił bp Edward Slattery z Tulsy. W liście do duchownych i świeckich wezwał do modlitwy i postu w dniach od 6 do 14 sierpnia. Zaproponowała także odmawianie różańca oraz popularnego egzorcyzmu - modlitwy do św. Michała Archanioła. 15 sierpnia, w święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny cała diecezja prosić będzie Maryję o wstawiennictwo i obronę. Jeśli mimo to czarna msza nie zostanie odwołana, jednocześnie z nią, tj. 21 września o godz. 17.00, wszyscy kapłani mają odprawić Msze świętą. - Dajmy publiczne świadectwo naszej wiary w Eucharystię, która ma być tak głęboko ośmieszona się i wyszydzona - zaapelował bp Slattery.

Niedawno czarna msza miała być odprawiona w jednym z budynków kampusu uniwersytetu Harvarda. Również tam odpowiedzią katolików na jej zapowiedzi była modlitwa. Ostatecznie do odprawienia bluźnierczego rytuału nie doszło.

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29876 Przeczytał: 250 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 18:23, 12 Sie 2014 Powrót do góry

USA: kościelna kampania przeciw czarnej mszy w Oklahomie

Image

21 września w miejskiej sali koncertowej w Oklahoma City ma zostać odprawiona „czarna msza” z inicjatywy satanistycznej grupy Dakhma of Angra Mainyu. Miejscowy ordynariusz abp Paul S. Coakley wezwał wszystkich wiernych do modlitwy, pokuty, procesji eucharystycznych i nabożeństw w intencji odwołania tego świętokradczego wydarzenia.

„To okropne bluźnierstwo jest rozmyślnym atakiem na Eucharystię, jak również na fundamentalne prawdy wiary wszystkich chrześcijan” – napisał abp Coakley w liście do wiernych diecezji Oklahomy.

Mimo wielu próśb i żądań odwołania „czarnej mszy” płynących z lokalnej archidiecezji, jak i od licznych wiernych, urząd miejski wciąż podtrzymuje decyzję o wynajęciu sali grupie satanistycznej. W uzasadnieniu powołuje się na pierwszą poprawkę do Konstytucji Stanów Zjednoczonych, m.in. zakazującej ograniczania wolności słowa.

Sataniści zapowiedzieli, że podczas rytuału będą używać autentycznej, konsekrowanej Hostii wykradzionej z kościoła. Do swego obrzędu wprowadzą jednak pewne zmiany, tak aby być w zgodzie z prawem stanowym Oklahomy w kwestii nagości, publicznego oddawania moczu oraz aktów seksualnych.

W tej sytuacji abp Coakley prosi wiernych diecezji o codzienną modlitwę różańcową i uczestnictwo w Godzinie Świętej, a księży szczególnie o to, aby po każdej Mszy odmawiano modlitwę do św. Michała Archanioła.

Wstęp na „czarną mszę” kosztuje 15 dolarów, uczestniczyć w niej mogą osoby, które ukończyły szesnasty rok życia. W przeszłości sataniści z Oklahomy próbowali już dwukrotnie odprawić tam „czarną mszę”, jednak w obu przypadkach zostało to odwołane. W styczniu bieżącego roku sekta Świątynia Satanistyczna (Satanic Temple) bezskutecznie próbowała postawić w Oklahomie dwumetrowy pomnik szatana przed miejskim Kapitolem.

Archidiecezja Oklahoma City przypomina, że satanistyczny rytuał nie jest „czarną rozrywką”, lecz śmiertelnie poważnym, bałwochwalczym i obscenicznym odwróceniem Mszy św.

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29876 Przeczytał: 250 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 20:30, 22 Wrz 2014 Powrót do góry

Diabeł zaatakował w Oklahomie! Reakcja katolików

Sataniści urządzili w Oklahoma City czarną "mszę". Zapowiadali, że podepczą i oplują opłatek, który ma imitować konsekrowaną Hostię. Przeciwko bluźniercom protestowali katolicy i arcybiskup!

W Oklahoma City odbyła się w niedzielę czarna „msza” zorganizowana przez okultystyczną grupę „Dakhma of Angra Manyu”. Sataniści wcześniej zapowiadali, że sprofanują podczas diabelskiego rytuału konsekrowaną Hostię. Po zdecydowanych protestach Kościoła katolickiego i zagrożeniu pozwem sądowym, okultyści zwrócili ją Kościołowi. Organizator inicjatywy, Adam Daniels, powiedział, że zamiast Hostii wykorzystany zostanie opłatek, który ma ją reprezentować. Sataniści podczas ceremonii mieli go zdeptać i opluć.

Daniels wyjaśnił, że czarna „msza” została pozbawiona wielu elementów, które powinna zawierć, a to ze względu na prawo obowiązujące w stanie. Podczas prywatnych seansów satanistycznych okultyści sięgają po bardzo wulgarne środki, jak mocz, nagość i seks.

Jak podaje lokalna prasa, na czarnej „mszy” pojawiło się od 40 do 50 osób. Tymczasem protesty, które zorganizowały środowiska katolickie, przyciągnęły ok. 1600 osób. Zdecydowana większość z nich zgromadziła się w kościele św. Franciszka z Asyżu, by wspólnie się modlić pod przewodnictwem arcybiskupa Oklahomy, ks. Paula Coakleya. Dodatkowo 400 osób zgromadziło się w pobliżu kościoła, a to ze względu na brak miejsca we wnętrzu świątyni.

Abp Coakley powiedział w homilii, że Oklahoma City zostało zaatakowane przez „ciemne siły”. Zauważył jednak, że chrześcijanie wiedzą, iż „Chrystus pokonał szatana. Wojna została wygrana, Chrystus zwyciężył, choć potyczki będą trwać aż Pan powróci by rządzić na wieki”.

Tłum katolików po skończonych modlitwach skierował się pod centrum kulturalne, w którym miała miejsce czarna „msza”. Manifestanci protestowali przeciwko znieważaniu Boga.

Sataniści mogli w spokoju odprawiać swój ohydny rytuał, bo mieli pełną zgodę lokalnych władz. Te uznały, że organizacja czarnej „mszy” w budynku publicznym jest zgodna z prawem i nie chciały słuchać argumentacji chrześcijan, którzy sprzeciwiali się temu aktowi horrendalnej bezbożności.

pac/ [link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29876 Przeczytał: 250 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 20:14, 29 Wrz 2014 Powrót do góry

USA: Ekspiacja za „czarną mszę” w Oklahoma City

Image

Wynagradzające nabożeństwo różańcowe przed budynkiem Civic Center Music Hall w Oklahoma City, gdzie miała miejsce „czarna msza”

Zgodnie z zapowiedziami, w niedzielę 21 września br. w Civic Center Music Hall – centrum kultury w Oklahoma City (stolicy stanu Oklahoma), grupa ok. 40–50 osób [z wcześniej oczekiwanych 88] wzięła udział w satanistycznym rytuale „czarnej mszy”.

Przez kilka ostatnich miesięcy abp Paweł S. Coakley, miejscowy ordynariusz, podejmował starania o niedopuszczenie do odprawienia satanistycznego obrzędu w budynku będącym własnością publiczną, jednak władze miasta nie uchyliły decyzji o udostępnieniu sali miejscowej grupie czcicieli szatana, powołując się na pierwszą poprawkę do Konstytucji USA głoszącą, że „Kongres nie uchwali ustaw wprowadzających religię [państwową] lub zabraniających swobodnego wykonywania praktyk religijnych; ani ustaw ograniczających wolność słowa lub prasy, lub naruszających prawo do pokojowych zgromadzeń i wnoszenia do rządu petycji o naprawę krzywd”.

W związku z tym, w dniu, na który zaplanowana została bluźniercza celebracja, w miejscowym kościele pw. św. Antoniego odbyła się prowadzona przez biskupa wynagradzająca adoracja Najświętszego Sakramentu oraz procesja z uroczystym błogosławieństwem.

Z inicjatywy ks. Jerzego (Jürgena) Wegnera – przełożonego północnoamerykańskiego dystryktu Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X – tego samego dnia w Oklahoma City została odprawiona Msza św. wynagradzająca Bogu za tę zniewagę, a ulicami miasta przeszła procesja pod budynek Civic Center Music Hall.

Tak to wydarzenie zostało opisane w serwisie internetowym tamtejszego dystryktu FSSPX:

Zwołanie krucjaty wynagradzającej za satanistyczną „czarną mszę” w Oklahoma City spotkało się z wielkim oddźwiękiem wśród tradycyjnych katolików. Choć wydarzenie zapowiedziano z zaledwie dziewięciodniowym wyprzedzeniem, 21 września do Oklahomy przybyło z całego kraju sześciu księży, siedmiu kleryków, grupa sióstr franciszkanek i niemal tysięczna grupa wiernych.

Ks. Daniel Themann odprawił uroczystą Mszę św. w sali balowej [hotelu Sheraton]. Sala była wypełnione po brzegi, tak, że część wiernych stała w foyer i oglądała celebrację na ekranie telewizora. W kazaniu ks. Themann przypomniał, że dobry żołnierz nie działa pod wpływem nienawiści do tych, z którymi walczy, ale jest powodowany miłością do tych, których broni. Kaznodzieja – potępiając diabelskie bluźnierstwo, które odbyło się za przyzwoleniem władz miasta i w należącej do niego instytucji – przypomniał wiernym także o tym, jak każdy z nas obraża Boga i powtórzył wezwanie ks. Wegnera do zadośćuczynienia.

Po Mszy św. tłum w ciszy opuścił hotel, aby pomaszerować przed Civic Center. Pomimo prognoz pogody, które z prawdopodobieństwem 80% zapowiadały opady deszczu, procesja szła w pełnym słońcu; jej uczestnicy odmówili 15 dziesiątków różańca, a później po ulicach miasta rozniosła się pieśń Christus Vincit. Na czele kolumny szli Rycerze i Straż Honorowa z kościoła N.M.Panny w Kansas, a chłopcy z chóru liceum Matki Bożej z La Salette z Olivet w Illinois, którzy śpiewali podczas Mszy, pełnili służbę jako porządkowi.

Bez Bożej pomocy wici rozesłane przez ks. Wegnera nie mogłyby w tak krótkim czasie przynieść podobnego rezultatu. W duchu zadośćuczynienia do Oklahomy przybywali wierni z Kansas, Teksasu, Illinois, Kentucky, Nowego Jorku i Pensylwanii – w tym celu wierni z niektórych kaplic wspólnie wynajmowali autobusy.

Po Mszy i wynagradzającej procesji różańcowej wierni udali się na wspólny posiłek do tego samego hotelu, w którym celebrowana była Msza św., a także – ze względu na ich liczbę – do jednej z pobliskich restauracji.

Odpowiedź katolików wiernych Tradycji pokazuje, w jaki sposób Bóg może wykorzystać nawet najbardziej odrażający akt zła do zamanifestowania swojej wielkości.

Dostępna jest [link widoczny dla zalogowanych] ilustrujących to wydarzenie, a także film (w języku angielskim)

(...)

Źródło:
[link widoczny dla zalogowanych]

Za: [link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29876 Przeczytał: 250 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 22:15, 20 Sty 2016 Powrót do góry

Po czarnej mszy przyszła kolejna profanacja satanisty.

Oklahoma: Profanacja posągu Matki Boskiej przez satanistów
(...)
http://www.traditia.fora.pl/szatan-nie-umarl-ezoteryka-okultyzm-balwochwalstwo,44/oklahoma-profanacja-posagu-matki-boskiej-przez-satanistow,14090.html


Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 29876 Przeczytał: 250 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 18:16, 03 Wrz 2016 Powrót do góry

Bluźnierstwo w Oklahomie przy aprobacie władz. Katolicy odpowiadają modlitwą przebłagalną

Image

Pomimo sprzeciwu setek tysięcy katolików władze amerykańskiej Oklahomy dopuściły do przeprowadzenia satanistycznej „czarnej mszy” połączonej z bluźnierstwami przeciwko Najświętszemu Sakramentowi i Niepokalanej Dziewicy Maryi. Wierni odpowiedzieli procesją przebłagalną z udziałem setek osób.

Bluźnierczy spektakl urządziła w święto Wniebowzięcia NMP satanistyczna grupa nazywająca się „Kościołem Arymana”. Do skandalicznego wydarzenia zorganizowanego przez przestępcę seksualnego Adama Danielsa doszło na terenie utrzymywanego z publicznych pieniędzy Oklahoma City Civic Center Music Hall. Uczestnicy satanistycznej ceremonii m. in. sprofanowali i zniszczyli figurę Matki Bożej oraz głosili bluźnierstwa przeciwko Najświętszemu Sakramentowi.

Zanim doszło do tego aktu profanacji katolickie organizacje, między innymi America Needs Fatima oraz TFP Student Action, zebrały poprzez internet ponad 300 tysięcy podpisów pod petycją do władz lokalnych z żądaniem uniemożliwienia bluźnierstwa. Miejscy urzędnicy zlekceważyli jednak protest.

- Profanowanie prawdziwej Mszy Świętej, Najświętszego Sakramentu, bluźnienie przeciwko Matce Bożej nie jest żadną formą religijnej ekspresji, lecz bezpośrednim aktem bigoterii antyreligijnej i nienawiści wobec Boga – skomentował John Ritchie, prezes TFP Student Action.

Amerykańscy katolicy odpowiedzieli na bluźnierczy akt procesją z figurą Najświętszej Maryi Panny, wynagradzającym Różańcem, litanią do Świętego Michała Archanioła i pieśniami przebłagalnymi. Na transparentach niesionych przez uczestników modlitwy widoczne były hasła: „Ona zdepcze głowę węża”, „Precz z szatanem i świętokradczą czarną mszą”, „Wyrzekamy się diabła i jego spraw”.

Źródło: [link widoczny dla zalogowanych]

Za: [link widoczny dla zalogowanych]Kochani Bracia i Siostry w Chrystusie,

Jestem oburzony i jeszcze bardziej zasmucony wiadomością, że 15 sierpnia, w Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny odbędzie się w Oklahoma City bluźniercza czarna msza. Poinformowano mnie także, że dodatkowe bluźnierstwo zostanie popełnione bezpośrednio przeciwko Matce Bożej.

Wszystko to zostało przygotowane z oficjalną zgodą władz. Dlatego też, odmawiając Różaniec, prośmy Maryję o wstawiennictwo, by modlitwy mogły przebłagać tego rodzaju grzechy i bluźnierstwa, które dodatkowo prowokują sprawiedliwy gniew Boży wobec naszego ukochanego kraju.

Jest podstawowym obowiązkiem każdego katolika zabieganie o cześć i chwałę Boga i Jego Matki. W tym tak trudnym momencie nie może zabraknąć naszej miłości i oddania Chrystusowi i Jego Matce.

Proszę i błagam każdego z was do zjednoczenia się ze mną w modlitwie w tym dniu, tak podczas odprawiania przeze mnie Mszy Świętej jak i w czasie mojej przeblagalnej Modlitwy Różańcowej. Gorąco wzywam też abyście przekazali moją prośbę waszym krewnym, przyjaciołom i katolickim znajomym.

Wasz, oddany Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi,

kardynał Raymond Leo Burke

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)