Forum Kościół Rzymskokatolicki Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Nowojorczycy protestują - meczet obok Ground Zero Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 31666 Przeczytał: 285 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 23:32, 07 Cze 2010 Powrót do góry

Teresa napisał:
Chciałam wam pokazać, że Islam, nawet jeśli głosi tak zw. pokój i tolerancje, to jest to tylko przykrywką a naprawdę jest zupełnie inaczej.

https://www.youtube.com/watch?v=-1t91QtE4Xg

https://www.youtube.com/watch?v=xpUMcnA56UA

https://www.youtube.com/watch?v=qIOKwMRd83IPod tym filmem jest zamieszczona taka treść, którą i ja zamieszczam:
(poniższa treść była zamieszczona pod innym filmikiem, którego juz na YT nie ma dostępnego. W cytacie w zastępstwie dałam inne filmiki, ale treść zostawiam.)

"Chciałam wam pokazać, że Islam, nawet jeśli głosi tzw. pokój i tolerancje, to jest to tylko przykrywką a naprawdę jest zupełnie inaczej. Islam sam w sobie jako religia nie jest i nigdy nie był religią pokoju ani tolerancji. Bóg chrześcijański nie jest również Allhem, jak to niektórzy muzełmanie mawiają. Islam nie uznaje Jezusa, Maryi (jako Matkę świętą) ani Trójcy Przenajświętszej. Ktokolwiek chce wiedzieć więcej o islamie powinien się najpierw sam dokształcić na ten temat, przeczytać koran i hadith oraz inne książki związane z koranem i islamem.

Muzełmanie chętnie "debatują" z chrześcijanami na temat religii chcąc ich odciągnąć od chrześcijaństwa. Znają biblię czasami lepiej niż niejeden katolik i chętnie odwracają "kota ogonem" cytując wersety wyrwane zupełnie z kontekstu. Dlatego też debatując z muzełmaninem musimy dobrze znać biblię lub (w przypadkach gdy nie wiemy lub nie jesteśmy pewni co do odpowiedzi) zasięgnąć porady księdza. Pamiętaj, że szatan zna biblię!

Muzułmanie najczęściej mają wielkie problemy z Trójcą Przenajświętszą; będą również próbowali dowieść że Jezus nie jest Bogiem - w takich wypadkach pogugluj a szybko znajdziesz odpowiedź.
Muszę stwierdzić że większość muzułmanów z którymi ostatnio miałam kontakt tu na youtubie, ma problemy ze zrozumieniem prostych rzeczy. Trzymają się jednej zwrotki wersetu nie rozumiejąc całości, więc miejcie dużo cierpliwości lub wogóle nie rozmawiajcie z nimi.

O co można pytać nie wdajac się w debatę:
- dlaczego w Islamie nie ma świętych jak np. Ojciec Pio (często odpowiadają wersetem z bibli który wogóle nie ma nic wspólnego z pytaniem, lub mawiają że takie przypadki to nic nadzwyczajnego)

- co grozi muzułmaninowi gdyby chciał odejść od swojej wiary muzułmańskiej (za odejście od wiary karą jest śmierć!)

- czy w islamie można być zbawionym?
(tego pytania muzełmanie nie lubią, ponieważ w Islamie nikt ich nie zbawił (gdyż nie wierzą w Jezusa). Jedyną gwarancją w Islamie aby wejść do nieba jest śmierć jako męczennik (np. poprzez wysadzenie siebie i niewierzących - a więc wszystkich którzy nie wierzą w islam - w powietrze.

- co czeka po śmierci w niebie na mężczyzn a co na kobiety (najlepiej sami poszukajcie)


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Sob 17:47, 12 Mar 2016, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 31666 Przeczytał: 285 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 8:28, 09 Cze 2010 Powrót do góry

"Stop dla islamizacji Ameryki" - nowojorczycy protestują

Ok. 1000 nowojorczyków rozgniewanych pomysłem budowy meczetu w odległości dwóch przecznic od Ground Zero, zebrało się, by zaprotestować przeciwko temu projektowi. Przywódczyni protestujących, Pamela Geller uznała ten pomysł za "ofensywny, upokarzający i poniżający". Na jednym z transparentów niesionych przez protestujących widniał napis: "Stop dla islamizacji Ameryki".

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Nie 13:36, 09 Lut 2020, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 31666 Przeczytał: 285 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 17:32, 19 Sie 2010 Powrót do góry

Czy powstanie meczet w Nowym Jorku?

Image

[link widoczny dla zalogowanych]

Idea powstania meczetu w pobliżu Ground Zero w Nowym Jorku dzieli amerykańską hierarchię katolicką. Projekt popiera metropolita Bostonu kard. Sean O’Malley, natomiast abp Thimoty Dolan - metropolita Nowego Jorku wyraża swój sprzeciw.

Abp Dolan opowiada się za znalezieniem innego miejsca pod budowę mahometańskiej świątyni. W pełni uznaje on prawo muzułmanów do wolności kultu, uważa jednak, że należy również wziąć pod uwagę odczucia ludzi, dla których, jak zaznaczył, budowa meczetu w pobliżu tego tak bardzo zranionego miejsca wydaje się niestosowna.

Hierarcha przytoczył tu polski precedens z klasztorem karmelitanek przy hitlerowskim obozie w Auschwitz. Po protestach żydowskich zwierzchników Jan Paweł II nakazał zakonnicom opuścić klasztor – przypomniał abp Dolan. Papież powiedział im: wasz pomysł jest dobry, ale zmienicie adres. To rozwiązanie sprawdziło się w Oświęcimiu. Może się sprawdzić również tutaj – powiedział metropolita Nowego Jorku, wyrażając jednocześnie gotowość do mediacji w rozmowach ze stroną muzułmańską w celu znalezienia nowej lokalizacji dla meczetu.

Przeciwnego zdania jest metropolita Bostonu, który uważa, że meczet będzie świadectwem poszanowania wolności religijnej. Poparł on ideę wybudowania islamskiego centrum kulturalno-religijnego zaledwie dwieście metrów od miejsca najsłynniejszego ataku islamskich terrorystów na Stany Zjednoczone.

Kard. O’Malley powołuje się na inny historyczny precedens, a mianowicie na zachowanie katolików w czasie Powstania Wielkanocnego w Dublinie w 1916 r. Irlandczycy, przejąwszy kontrolę nad miastem, nie zamykali protestanckich katedr i kościołów, lecz przeciwnie bardzo sumiennie chronili praw protestantów – przypomniał purpurat. Istnieją amerykańscy obywatele, którzy są muzułmanami i mają oni prawo praktykować swą wiarę – zaznaczył bostoński arcybiskup.

Dość jednoznaczne jest natomiast stanowisko samych Amerykanów w tej kwestii. Dla 70 proc. obywateli USA budowa meczetu będzie obrazą dla ofiar islamskich terrorystów. Ideę tę popiera jedynie 26 proc. badanych.

Co ciekawe, jak odnotowują amerykańskie media, rośnie odsetek Amerykanów, którzy są przekonani, że prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama jest muzułmaninem. Myśli tak co piąty ankietowany. Jedynie co trzeci Amerykanin wie, że jest on chrześcijaninem.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Nie 13:33, 09 Lut 2020, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 31666 Przeczytał: 285 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 20:41, 27 Sie 2010 Powrót do góry

Gary Isbell
Meczet w Strefie Zero i zderzenie symboli


Image

Gdyby 7 grudnia 1944 r., trzy lata po „dniu, który przeszedł do historii jako haniebny”, lokalne władze na Hawajach pozwoliły grupie Japończyków wznieść świątynię shinto w Pearl Harbor, to w jaki sposób zareagowaliby mieszkający tam Amerykanie? Czyż nie podobna sytuacja zaistniała na Dolnym Manhattanie, gdzie lokalne władze zgodziły się na budowę olbrzymiego meczetu w tzw. Strefie Zero za kwotę ponad 100 mln dol.?

W pewnym sensie, zniszczenie 11 września 2001 r. bliźniaczych wież World Trade Center, było nowym Pearl Harbour a amerykański naród stanął przed wyborem: albo energicznej obrony i wypowiedzenia wojny nowym wrogom państwa (islamskiemu terroryzmowi), albo utratą honoru i wolności.

Nikt nie zaprzeczy temu, że terroryści, którzy wykorzystali dwa samoloty i ich pasażerów jako latające bomby do zniszczenia najwyższych budynków Manhattanu, uważali się za muzułmanów zaangażowanych w dżihad przeciwko Ameryce.

Tymczasem twierdzi się, że tych 19 terrorystów nie było przedstawicielami islamu, lecz „wyszkolonymi łotrami”, którzy działali na własną rękę. Publicysta „The Washington Post”, Charles Krauthammer uważa, że jest to „celowe mamienie” ludzi(1). Tych dziewiętnastu zabójców było islamistami, którzy wbili włócznię w samo serce Ameryki, którzy jednocześnie byli zachęcani do tego czynu przez miliony innych muzułmanów. Szacuje się, że przynajmniej 7 proc. wszystkich muzułmanów na świecie tak robiło. Daje to w sumie niemałą liczbę 80 mln zwolenników.

Są to dane, o których wielu Amerykanów może nie wiedzieć, a mimo to wielu z nich czuje wielką nienawiść do nowego, okrutnego wroga. Ich instynktowna świadomość istniejącego zagrożenia nie jest stronnicza i fanatyczna. Wynika raczej z miłości do kraju, wiary, rodziny i naturalnego prawa do samoobrony, przez co uczucie to ulega wzmocnieniu.

Amerykanie od stanu Maine po Hawaje wyrażają swoją intuicyjną wiedzę w postaci sprzeciwu wobec wybudowania w Strefie Zero meczetu. Ich instynkt podpowiada im, że ci, którzy popierają budowę muzułmańskiej świątyni – nawet jeśli kierują nimi jak najlepsze intencje – robią źle.

Według tych Amerykanów – próbując wybudować liczący 13 kondygnacji meczet w pobliżu miejsca, gdzie 2967 niewinnych współbraci Amerykanów zostało zabitych, w wyniku ataku terrorystycznego – gwałci się patriotyzm, heroizm, i świętość. Co więcej, ci Amerykanie nie bez powodu niepokoją się, gdy czytają, że budowa meczetu miałaby być wspierana przez terrorystyczną organizację Hamas(2). Ich niepokój wzmaga się jeszcze bardziej, gdy słyszą w wiadomościach telewizji ABC, że rzecznik grupy, która wszczęła inicjatywę budowy meczetu w Strefie Zero, Oz Sultan nie wyklucza jego finansowania przez Iran i Arabię Saudyjską(3). Dodatkowo ich obawy wzmagają się jeszcze bardziej, gdy czytają, jak zgodni są ze sobą gubernator Nowego Jorku, David Paterson i arcybiskup Timothy Dolan, którzy namawiają grupę inicjatywną Cordoba do budowy owej świątyni muzułmańskiej, ale w innym miejscu, nie tak bardzo kontrowersyjnym(4). Są zdumieni, widząc, że inni politycy wydają się dokładać wszelkich starań, by skłonić przeciwników do realizacji projektu budowy meczetu, podczas gdy jednocześnie ci, którzy mają nadzieję na odbudowę greko-katolickiego kościoła p.w. św. Mikołaja - który został zniszczony podczas ataku 11 września - od 9 lat nie mogą zakończyć formalności administracyjnych(5). Z drugiej strony słyszą w wiadomościach, że jeśli budowa meczetu w Strefie Zero zostanie zaakceptowana, wówczas odbudowa ich świątyni nie będzie możliwa(6).

Na dodatek, Amerykanie są szykanowani przez zwolenników budowy muzułmańskiej świątyni mówiących: „Musisz odłożyć na bok swoje poglądy, obawy i uczucia. Pierwsza Poprawka gwarantuje grupie inicjatywnej Cordoba prawo do wzniesienia olbrzymiego meczetu w Strefie Zero. Czyż nie?” – pytają. „Czy Pierwsza Poprawka do konstytucji rzeczywiście ma tak absolutny wydźwięk, aby pokonać obawy przeciwników?” – zastanawiają się uczestnicy debaty. „Tak!” – mówi jedna strona. „Nie tak szybko” - mówi druga. I tym samym wybucha wielka lokalna debata, która po pewnym czasie staje się regionalna, a potem ogólnonarodowa. Obecnie zaś przekroczyła już granice kraju, odbijając się szerokim echem na całym świecie. Według ostatnich sondaży przeprowadzonych przez stację CNN, prawie 70 proc. Amerykanów jest przeciwnych budowie meczetu w Strefie Zero, bez względu na to, co stanowi Pierwsza Poprawka do konstytucji.

Dodajmy do tego wszystkiego kuriozalne przekręcanie faktów przez ACLU, która ślepo popiera decyzję lokalnych władz, aprobującą budowę meczetu(7). Ale czy może to dziwić, skoro ACLU dobrze znana jest z walki z bożonarodzeniowymi wystawami sklepowymi, domagając się usuwania scen odwołujących się do narodzin Pana Jezusa, mówiąc, że nie ma dla nich miejsca w przestrzeni publicznej[8].

I tak rozszalała się debata z udziałem indywidualnych osób a nawet całych grup stających po jednej ze stron, niekoniecznie z tych samych pobudek i nie zawsze podnosząc takie same argumenty. Dlaczego ta debata tak bardzo zelektryzowała naród?

Dlatego, że Strefa Zero jest symbolem dotykającym duszę Ameryki. Symbolem pomagającym Amerykanom lepiej zrozumieć istotę tego, co stało się 11 września. Jest także nową rzeczywistością, z którą jako naród muszą się skonfrontować. Jest to symbol, który wywołał płacz z głębi naszych dusz: „Nigdy nie zapomnimy!” Jest to symbol, który wzmacnia pragnienie narodu, by uporać się z ekstremizmem islamskim, tak groźnym dla pokoju i wolności na świecie.

A także dlatego, że Strefa Zero symbolizuje dla narodu te wartości, dla których się żyje a nawet umiera. Z tego powodu niewłaściwe jest wyrażenie zgody na budowę meczetu właśnie tam.

Amerykanie czują, że byłoby to zbezczeszczenie symbolu narodowego. Czują, że ludzie tego świata tacy jak „Bin Laden”, „Zawahiri” i „Ahmadinejad” wraz z wieloma milionami radykalnych islamistów, którzy dopingują ich w nienawiści do Ameryki, będą widzieć w muzułmańskim meczecie wzniesionym w Strefie Zero własny symbol podboju a naszej klęski. Przeczuwają, że meczet gigant będzie triumfem Al-Kaidy w jej wojnie przeciw Ameryce.

Zaniepokojeni Amerykanie widzą zderzenie symboli i dlatego są zdecydowani zrobić wszystko, co w ich mocy – legalnie i pokojowo – by nie dopuścić do budowy meczetu w świętym miejscu Strefy Zero.

Przypisy:
(...)

Źródło: [link widoczny dla zalogowanych]

Za: [link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Nie 13:30, 09 Lut 2020, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
Azarias
Użytkownik


Dołączył: 30 Sie 2014
Posty: 74 Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Warszawa
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 12:19, 16 Lis 2014 Powrót do góry

Zamiast meczetu... centrum kultury islamskiej?

W kwietniu bieżącego roku agencja Reutera, a za nią inne tytuły, w mniej lub bardziej szczegółowych doniesieniach, poinformowała o planach zburzenia „Meczetu Ground Zero”, zbudowanego zaledwie dwie przecznice od miejsca, w którym 11 września 2001 roku – wskutek samobójczych zamachów lotniczych wyznawców Allaha - zginęło ponad trzy tysiące osób. Mimo protestów, że miejsce to może stać się swoistym 'sanktuarium' dla odpowiedzialnych za zamach, meczet otwarto w 2011 roku. Okazuje się teraz, że saracenom to za mało.

Wg projektów deweloperskich Sharifa El-Gamala, sprawcy tego całego „multikulturalnego” zamieszania, któremu patronuje organizacja non profit Park 51, rozważa się zburzenie czteropiętrowego budynku oraz sąsiedniej nieruchomości w dolnym Manhattanie, aby wznieść tam większą budowlę: 13-piętrowy domu kultury islamskiej z muzeum, miejscem modlitwy, obiektami rekreacyjnymi wykorzystywanymi także na... warsztaty ekumeniczne (całość o powierzchni około pięciu tysięcy stóp kwadratowych). Autorem projektu będącego w fazie rozwoju jest francuski architekt Jean Nouvel, laureat Nagrody Pritzkera w 2008 roku. W całości uwzględniono także ogólnodostępne tereny zielone. Na czas budowy tego kolosa modlitwy islamistów miałyby być przeniesione do lokalu gdzieś w sąsiedztwie...

Co prawda wieści o wniosku o rozbiórkę obiektów nie potwierdziły się, ale też przyznano, iż jest to „pomysł na przyszłość”. Zwolennicy takiego projektu podkreślają, że jego realizacja ma służyć „lepszemu zrozumieniu muzułmańskiej społeczności przez Amerykanów oraz poznaniu jej historii w Nowym Jorku". Przeciwnicy utrzymują – podobnie jak w protestach przed postawieniem meczetu – że takie pomysły to brak szacunku dla ofiar zamachów z 11/09/01.

więcej:
[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 31666 Przeczytał: 285 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 19:08, 12 Mar 2016 Powrót do góry

Nowojorska Strefa Zero.
Franciszek w Mauzoleum Ground Zero: To jest miejsce krzyku ofiar nienawiści i zemsty

(...)
http://www.traditia.fora.pl/wydarzenia-wywiady-wiadomosci,12/nowojorska-strefa-zero-meczet-tak-cerkiew-nie,5360.html


-----------------------------***-------------------------

Jak wygląda dziś Nowojorska Strefa Zero? Szkło i beton króluje w tej okolicy. Dziury w ziemi zalewane morzem łez... symbol pamięci o tych którzy zostali tutaj pogrzebani. Z nowych obiektów - budowana stacja metra i nie tylko.

Image

Image

Image

Image

... więcej tu:

[link widoczny dla zalogowanych]

Jest tam też zapisane wiele polskich nazwisk:


[link widoczny dla zalogowanych]

Zmarły tragicznie syn Ryszarda Szurkowskiego ... polskiego kolarza.

... i wielu innych jest:

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]


Polecam filmik do obejrzenia:

World Trade Center Memorial Ground Zero w Nowym Jorku


[link widoczny dla zalogowanych]

https://www.youtube.com/watch?v=jB6zbluZAuU


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Nie 13:26, 09 Lut 2020, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)