Forum Kościół Rzymskokatolicki Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Nowy Jork: Senat przyjął ustawę o homo-małżeństwach Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 31666 Przeczytał: 285 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 11:06, 29 Cze 2011 Powrót do góry

Nowy Jork: Senat przyjął ustawę o homo-małżeństwach

Wyższa izba legislatury stanowej w Nowym Jorku przegłosowała w piątek ustawę legalizującą tzw. małżeństwa osób tej samej płci. Dwa lata temu podobny projekt – przyjęty pierwotnie przez Izbę Reprezentantów – został odrzucony przez Senat. Tym samym zahamowano proces legalizacji tego typu „małżeństw” w innych stanach. Tym razem, jak przewidują obserwatorzy, legalizacja „małżeństw” osób tej samej płci będzie postępować w znacznie szybszym tempie.

Za przyjęciem ustawy opowiedziało się 32 senatorów, przeciw niej było 29. Głosowanie to porażka senatora Rubensa Diaza, duchownego protestanckiego z Partii Demokratycznej, który organizował marsze i protesty przeciw uznaniu „homo-małżeństw”. Oskarżył on Republikanów o to, że zezwolili na przyjęcie tego typu przepisów.

Tuż przed głosowaniem senatorowie wprowadzili do projektu ustawy poprawkę, która w większym stopniu ma chronić wspólnoty religijne przed prześladowaniami ze strony homoseksualistów. To był warunek, od którego uzależnili swoje poparcie dla projektu republikańscy senatorowie.

Brian Brown z National Organization for Marriage (NOM) skrytykował język poprawki, regulującej m.in. kwestię wolności religijnej. Jego zdaniem, nie gwarantuje ona pojedynczym osobom wolności religijnej. Wciąż są one zagrożone poważnymi konsekwencjami finansowymi. Jeśli przykładowo ktoś zdecyduje się konsekwentnie bronić swoich przekonań i np. nie wynajmie sali na ceremonię pederastów, wówczas musi się liczyć z utratą znacznych środków, z powodu nacisków wywieranych na inne grupy przez homoseksualistów. Zdaniem ekspertów, nowa poprawka nie chroni także religijnych agencji adopcyjnych.

Przed głosowaniem hierarchowie Kościoła katolickiego na czele z abp. Timothym Dolanem zaapelowali do senatorów, by zagłosowali przeciw projektowi. Hierarchowie napisali: "Biskupi ze stanu Nowy Jork zdecydowanie przeciwstawiają się każdej próbie przedefiniowania świętej instytucji małżeństwa. Kwestia religijna w tym przypadku zawsze miała i nadal ma drugorzędne znaczenie, chociaż w żaden sposób nie neguje to faktu, że ta ustawa jest po prostu zła dla społeczeństwa. Wzywamy wszystkich senatorów do głosowania przeciwko ustawie gubernatora Cuomo. Małżeństwo zawsze było, jest i będzie życiodajnym związkiem jednego mężczyzny i jednej kobiety na całe życie. Rząd nie ma prawa do zmiany tej najbardziej podstawowej prawdy".

Oświadczenie hierarchów nie powstrzymało przed głosowaniem za przyjęciem skandalicznych przepisów nawet zdeklarowanych „katolików”. Senator republikański Mark Grisant, który długo pozostawał niezdecydowany, argumentował tuż przed głosowaniem, że "rozum" doprowadził go do poparcia „małżeństw” osób tej samej płci. – Jako katolik jestem wychowany w przekonaniu, że małżeństwo jest między kobietą a mężczyzną – mówił w Senacie. Dodał jednak: – Po wielomiesięcznej analizie problemu stwierdziłem, że nie mogę znaleźć argumentu przeciwko „małżeństwom” osób tej samej płci. Kim jestem, bym mógł powiedzieć, że ktoś nie może mieć takich samych praw, jak ja ze swoja żoną?

W odpowiedzi na głosowanie, szef NOM Brian Brown obiecał wydać "co najmniej 2 mln dol. na kampanię wyborczą w 2012 roku, by odsunąć od władzy Republikanów, którzy zagłosowali za ''małżeństwem'' gejów”. Zarzucił im, że popierając ustawę gubernatora Cuomo, który chce zostać prezydentem USA, oszukali wyborców, którzy im zaufali. – Sprzedawanie swoich zasad, by został wybrany jakiś facet jest nie w porządku. Jest po prostu głupie – stwierdził. Zapowiedział kontynuowanie walki w obronie tradycyjnego małżeństwa.

Źródło: [link widoczny dla zalogowanych]
Za: [link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Nie 10:27, 10 Paź 2021, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 31666 Przeczytał: 285 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 11:09, 29 Cze 2011 Powrót do góry

Homoseksualna ideologia - szatańska pycha
(...)
http://www.traditia.fora.pl/swobodna-dyskusja,11/homoseksualna-ideologia-szatanska-pycha,6457.html


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Nie 10:29, 10 Paź 2021, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 31666 Przeczytał: 285 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 9:31, 01 Lip 2011 Powrót do góry

Nowy Jork: urzędniczka nie chce prowadzić ceremonii ”ślubnych” dla pederastów.

Zgodnie z poprawką przyjętą przez Senat legislatury w Nowym Jorku, duchowni nie mogą być zmuszani do odprawiania ceremonii ślubnych, wynajmowania sal itp. dla par homoseksualnych. Takie wyłączenie spod obowiązywania prawa nie dotyczy jednak osób cywilnych. Dlatego też jedna z urzędniczek stanu cywilnego rozpoczęła walkę o zapewnienie jej prawa do wolności sumienia. Kobieta nie chce uczestniczyć w ceremoniach dla homoseksualistów oraz wydawać im stosownych dokumentów.

Barbara MacEwen pracuje w urzędzie stanu cywilnego w Volney, w pobliżu Syracuse. Kobieta zwróciła się do swojej senator z prośbą, aby poparła ją w walce o zapewnienie takiego samego prawa, jakie przysługuje osobom duchownym.

– Jeśli istnieje jakikolwiek możliwy sposób, aby nie zamieszczać swojego podpisu pod aktami małżeńskimi lub wszelkimi innymi dokumentami, to chciałabym tego nie robić – tłumaczyła MacEwen dziennikarzom. – To jest ich życie, mogą to zrobić, ale uważam, że nie powinno się zmuszać mnie do czegoś, co jest wbrew mojej moralności i mojemu Bogu – dodała urzędniczka.

Senator Patty Ritchie, do której zwróciła się kobieta głosowała przeciwko uznaniu „homo-małżeństw” w stanie Nowy Jork. Jest jednak za respektowaniem związków homoseksualnych, zawartych w innych stanach.

Gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo, „katolik” z nazwy, w piątek wieczorem podpisał ustawę uchwaloną przez Senat zdominowany przez Republikanów. Wskutek przekupstwa i osobistych wysiłków gubernatora oraz organizacji homoseksualnych, wspartych przez gwiazdy show biznesu, Nowy Jork tym samym stał się szóstym stanem w USA, który uznał tzw. homo małżeństwa.

Za każdym razem legalizacji tego typu „małżeństw” dokonywali politycy w legislaturach stanowych, albo sędziowie. W Kalifornii, gdzie dzięki inicjatywie obywateli doszło do referendum w tej sprawie, mimo nachalnej propagandy homoseksualnej i milionów dolarów na nią wydanych, obywatele wypowiedzieli się przeciw uznaniu „małżeństw” osób tej samej płci. Mimo to, sędziowie-aktywiści – niektórzy pederaści – wciąż toczą batalię, by unieważnić głosy wyborców.

W miejscach, w których przyjęto skandaliczne regulacje nagminnie łamane są prawa urzędników stanu cywilnego, którzy nie chcą uczestniczyć w tego typu ceremoniach ślubnych. W Kalifornii, gdzie zezwolono na „małżeństwa” pederastów w 2008 r., wiele hrabstw od razu zamknęło wydziały stanu cywilnego, by nie narażać się na procesy, z powodu odmowy urzędników, którzy nie chcą przeprowadzać ceremonii ślubnych.

W Wielkiej Brytanii, chrześcijańska urzędniczka stanu cywilnego, po wieloletnim procesie przegrała ze swoim pracodawcą, który zagroził je wyrzuceniem z pracy za nieudzielanie „ślubów homoseksualistom”.

Na początku tego roku w Saskatchewan w Kanadzie, samorząd postanowił nie odwoływać się od orzeczenia sądu, który zabronił urzędnikom odmowy udzielania "ślubów" parom homoseksualnym. Sąd uznał, że urzędnicy nie mogą tego czynić, ze względu na „silny i złowrogi przekaz” wysyłany do homoseksualistów, że są mniej godni ochrony w społeczeństwie kanadyjskim.

W Amsterdamie (Holandia), gdzie "małżeństwa" pederastów zostały prawnie uznane w 2007 roku, urzędnicy stanu cywilnego są szczegółowo kontrolowani każdego roku, czy przypadkiem nie uchylają się od udzielania „ślubów” homoseksualistom.

W demokracji liberalnej, jak potwierdzają to decydenci polityczni, nie można zwolnić urzędników ze świadczenia pewnych usług wobec obywateli, nawet jeśli kłóci się to z ich przekonaniami moralnymi i religijnymi oraz stanowi naruszenie ich praw do wolności osobistej i religijnej.

Źródło: [link widoczny dla zalogowanych]
Za: [link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Nie 10:33, 10 Paź 2021, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 31666 Przeczytał: 285 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 13:32, 06 Lip 2011 Powrót do góry

Biskup Brooklynu wzywa do bojkotu gubernatora i legislatorów stanowych

Biskup Nicholas DiMarzio z diecezji Brooklyn zakazał katolickim szkołom podejmowania w swoich murach gubernatora Andrew Cuomo - rzekomego katolika - i innych prawodawców stanowych, którzy przyczynili się do legalizacji tzw. małżeństw homoseksualnych w stanie Nowy Jork.

Bp DiMarzio chce także, aby instytucje mu podległe nie przyznawały żadnych nagród i zaszczytów obecnemu gubernatorowi stanu Nowy Jork i by cofnięto dotychczasowe wyróżnienia.

„Republikanie i Demokraci ulegli potężnej elicie politycznej i ustanowili przepisy, które osłabią nasze rodziny, a w konsekwencji nasze społeczeństwo” - napisał hierarcha w specjalnym oświadczeniu – „W tym głosowaniu, gubernator Cuomo otworzył nowy front w wojnie kulturowej, który rozdziera tkankę naszego narodu".

Biskup dodał także: „Powyższy wniosek został pomyślany jako protest przeciwko politycznemu procesowi podejmowania decyzji w stanie Nowy Jork. Ponad połowa wszystkich nowojorczyków sprzeciwiała się tym przepisom. Jednak gubernator i ustawodawcy demonizowali ludzi wiary: muzułmanów, żydów i chrześcijan, mówiąc, że są to fanatycy, kierujący się uprzedzeniami, i zagłosowali za homoseksualnymi ''małżeństwami''.

24 czerwca br. Senat stanu Nowy Jork zaaprobował ustawę, legalizującą tzw. homo- ''małżeństwa''. Gubernator Cuomo mówił, że to ważna decyzja polityczna, która „zapewni równe i sprawiedliwe traktowanie wszystkim nowojorczykom”.

Po ustawie uchwalonej w Nowym Jorku ośmiu biskupów wydało oświadczenie, wyrażając obawy z powodu sankcji, jakie mogą być wymierzane wobec wspólnot religijnych, uznających, że małżeństwo może istnieć jedynie między kobietą i mężczyzną.

Źródło: [link widoczny dla zalogowanych]
Za: [link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Nie 10:36, 10 Paź 2021, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 31666 Przeczytał: 285 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 15:08, 29 Lis 2011 Powrót do góry

Wypowiedź abp NY:

Abp Nowego Yorku: sojusznicy polityczni oszukali nas w sprawie ''homo-małżeństw''
(...)
http://www.traditia.fora.pl/szukajac-prawdy-tematy-ktore-nurtuja-bulwersuja,66/usa-obama-splaca-gejom-przedwyborcze-dlugi-doma,2952.html#30438


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Nie 10:40, 10 Paź 2021, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)