Forum Kościół Rzymskokatolicki Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 KEP o idei ogłoszenia Jezusa Królem Polski Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
stefan
Moderator


Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 1360 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 13:11, 30 Wrz 2010 Powrót do góry

Zakończyło się 353. zebranie plenarne

Warszawa, 29.09.2010

W czasie zebrania plenarnego biskupi powitali nowego nuncjusza, poruszyli temat 20-lecia działalności charytatywnej Caritas i przywrócenia dnia wolnego w Trzech Króli. W komunikacie znajduje się też zagadnienie Komisji Majątkowej i inicjatywy ogłoszenia Jezusa Królem Polski.

(...) "Po raz kolejny biskupi krytycznie odnieśli się do idei ogłoszenia Jezusa Królem Polski, przestrzegając przed „sprowadzaniem królowania Jezusa do jednorazowego aktu intronizacji, który miałby rozwiązać wszystkie problemy”. Jednocześnie zwracają uwagę na potrzebę pogłębienia wiary w Jezusa Chrystusa jako Króla Wszechświata i Pana dziejów.
(...)"

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32526 Przeczytał: 78 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 9:28, 01 Paź 2010 Powrót do góry

Dziś za Radiem Watykańskim czytamy:

Polska: zakończenie zebrania plenarnego episkopatu

(...)

Konferencja biskupów po raz kolejny odniosła się krytycznie do inicjatyw zmierzających do ogłoszenia Jezusa Królem Polski. – Trzeba wstrzymać się z tymi inicjatywami – powiedział przewodniczący episkopatu.

„Trzeba głośno powiedzieć, że interpretacja kultu Chrystusa Króla w sensie ogłoszenia Go Królem Polski nie jest interpretacją poprawną. Dlatego należy się od niej powstrzymać” – przypomniał abp Józef Michalik.


(...)

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Czw 11:07, 24 Wrz 2015, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32526 Przeczytał: 78 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 11:57, 13 Lis 2012 Powrót do góry

I mamy ciąg dalszy tematu, dziś możemy przeczytać, że:

Będzie list Episkopatu ''O królowaniu Jezusa Chrystusa''
(...)
http://www.traditia.fora.pl/kosciol-w-mediach-polska,63/bedzie-list-episkopatu-o-krolowaniu-jezusa-chrystusa,8774.html#39406

Zamieszczę ten news też tu:

Królowanie Chrystusa nie ma nic wspólnego z polityką

List Episkopatu Polski „O królowaniu Jezusa Chrystusa” jest przede wszystkim pozytywnym wykładem o istocie tego królowania, które nie ma nic wspólnego z ziemską polityką – wyjaśnia w rozmowie z KAI bp Wojciech Polak.

Wobec zamieszania wywołanego przez tzw. ruchy intronizacyjne biskupi przypominają prawdy wiary, aby wierni, którzy „są pociągani przez tego typu ruchy, umieli odróżnić co jest przez nie błędnie głoszone lub jest nadinterpretacją".

Nie ma dzisiaj potrzeby takiego – na wzór ziemski – intronizowania Chrystusa królem – uważa sekretarz generalny Episkopatu Polski. Podkreśla, że do rzeczywistości wiary nie można przykładać żadnych miar politycznych. - Królowanie Chrystusa w stosunku do ziemskiego panowania jest jedynie analogiczne. A najbardziej konkretny komentarz Chrystusa to jego słowa: „królestwo moje nie jest z tego świata” – przypomina bp Polak.

Episkopat wydał specjalny list pasterski „O królowaniu Jezusa Chrystusa”, który zostanie odczytany w kościołach w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, obchodzoną w tym roku 25 listopada. Myślenie, że wystarczy obwołać Chrystusa Królem Polski a wszystko zmieni się na lepsze, trzeba uznać za iluzoryczne, czy wręcz szkodliwe dla rozumienia i urzeczywistniania Chrystusowego zbawienia w świecie – przekonują w nim polscy biskupi.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Wto 12:55, 13 Lis 2012, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32526 Przeczytał: 78 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 12:11, 13 Lis 2012 Powrót do góry

No ... nie ma to wiele wspólnego z tym co głosiły różne grupy intronizacyjne o ogłaszaniu Chrystusa Królem Polski, ale ... też to jest takie bajdurzenie, bo przecież mamy ogłoszoną wolność religijną, mamy, "Dignitatis humanae" - (DH) i Chrystus został zdetronizowany. A jak to rozumieć? ano tak, że wolność religijna to nie jest ilość diabłów na czubku szpilki, tylko ta nowa doktryna ma bardzo konkretne przełożenie, jak: likwidacja państw katolickich, modyfikacja konkordatów, laicyzacja, poparcie dla islamizacji, rozwój sekt etc. - wszystko to rękami Stolicy Apostolskiej i hierarchów lokalnych.

No nic, zaczekajmy na list KEP do 25 listopada, to poczytamy jak rozumieć królowanie Chrystusa.
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32526 Przeczytał: 78 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 17:00, 28 Lis 2012 Powrót do góry

Teresa napisał:
(...)
No nic, zaczekajmy na list KEP do 25 listopada, to poczytamy jak rozumieć królowanie Chrystusa.

List był i można go sobie jeszcze odczytać, bo jest dostępny. Na wiosnę tego roku została powołana specjalna komisja do zbadania "ruchów intronizacyjnych". Sądzę że list jest efektem prac tej komisji. Doktryna KEP – w przeciwieństwie do poglądów "intronizatorów" – nie jest błędna. Jest spłaszczeniem istotnej części nauczania Kościoła, ale pewne sprawy dobrze napisali dla tych wszystkich co to chcieli i nadal chcą ogłaszać Chrystusa na Króla Polski. Ogłaszać Chrystusa na Króla Polski, to tak jakby Cesarzowi, który jest władcą wszystkiego, wydzielić jedno małe królestwo. Ale, trzeba sobie powiedzieć, że sami ci "Intronizatorzy" niezłego bigosu sami narobili, a to co było i jest istotne i najważniejsze przemilczali i przemilczają.

A to że Chrystus jest zdetronizowany, to inna para kaloszy, tak jak powyżej już napisałam, że mamy ogłoszoną wolność religijną, mamy, "Dignitatis humanae" - (DH) i Chrystus został zdetronizowany. (...) (post wyżej napisałam o tym)

List był skierowany do całego Kościoła, ale ... myślę sobie, że skierowany jest/był bardziej tych do grup skupionych wokół ks. Natanka i śp. ks Kiersztyna. To te grupy cały czas WYPACZALI naukę Kościoła w tym temacie i samo przesłanie sł. B. Rozalii, chcąc ogłaszać Chrystusa na Króla Polski i koronując Go.

Np. z listu ten fragment:


Cytat:
"... Gdy dokonamy tego w naszych domach i parafiach, zmieni się oblicze naszej Ojczyzny i Kościoła. Szczególną drogą może być uznanie królowania Jezusa poprzez umiłowanie Jego Najświętszego Serca...."

Świadczy to, że są ZA kultem NSPJ, którego elementem jest intronizacja. Co ciekawsze, w ub. roku ponowili akt poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa zgodnie z tekstem sprzed 90 lat:
Kraków: 90-lecie zawierzenia narodu polskiego Sercu Jezusowemu
(...)
[link widoczny dla zalogowanych]... na traditii pisaliśmy o tym tu:
(...)
http://www.traditia.fora.pl/kult-nspj-chrystusa-krola-i-intronizacja,47/sympozjum-i-uroczystosc-nspj-w-krakowie-1-lipca-2011,6319.html

... można tu obejrzeć fragmenty uroczystości z Bazyliki. Widzimy w Bazylice piękny posąg-figurę Chrystusa i korona leży u jego stóp, a dlaczego? wystarczy sięgnąć do książeczki:

Słownik kultu Serca Jezusowego
ks Jan Chojnowski SCJ
Wydawnictwo M rok 2000

gdzie czytamy:
(...) papież św. Pius X oświadczył, że nie aprobuje obrzędu koronowania wizerunków Serca Jezusowego.

Moderna moderną, jak dziś jest to każdy widzi, ale na litość Boską nie dajmy wypaczać zdrowej nauki w tym temacie, bo to szatańska robota, żeby Pan Jezus nie królował przez to Serce które jest źródłem wszystkiego!


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pią 15:40, 29 Sty 2016, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32526 Przeczytał: 78 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 17:06, 28 Lis 2012 Powrót do góry

Tak było we Francji. Za pośrednictwem św. Małgorzaty Chrystus domagał się od władcy Francji, aby ten wraz z całą swoją rodziną i dworem poświęcił siebie i całe państwo Jego Najświętszemu Sercu, oddawał Mu publiczną cześć, zbudował świątynię pod wezwaniem Jego Najświętszego Serca oraz ozdobił Sercem Zbawiciela królewską flagę. Nie uczynił tego i skutki były opłakane.

Zbawiciel tłumacząc św.Małgorzacie Alacoque sens poświęcenia Francji Jego Najświętszemu Sercu powiedział: To umiłowane Serce będzie królowało wbrew sprzeciwom szatana i jego poddanych. Pragnie ono wejść w majestacie i blasku do domów książąt i królów, aby było uczczone i uwielbione w takiej mierze, w jakiej było wzgardzone, zbezczeszczone i uniżone w Swej Męce. Ojciec Przedwieczny pragnie wynagrodzić Bożemu Sercu Swego Syna krzywdy i zniewagi, jakich doznało w domach możnych tego świata, bóle i upokorzenia podczas Męki; żąda, aby Jego panowanie ustaliło się na dworze monarszym".

więcej:


Serce Chrystusa na sztandarze
(...)
http://www.traditia.fora.pl/kult-nspj-chrystusa-krola-i-intronizacja,47/serce-chrystusa-na-sztandarze-serce-wandejskie-wandea,7547.html

Tą samo głosiła sł. B. Rozalia - nie mogła zmienić nauki Kościoła - ale za to "Intronizatorzy" skutecznie wypaczali i wypaczają. Oby Bóg okazał nam swe Miłosierdzie!


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Wto 18:02, 01 Lis 2016, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32526 Przeczytał: 78 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 23:07, 21 Wrz 2015 Powrót do góry

KRÓLOWANIE JEZUSA w POLSCE - ZAANGAŻOWANIE RUCHÓW i GŁOS MAGISTERIUM KOŚCIOŁA

Odbędzie się 10 październikaw godzinach 08:30 - 17:00


(...)

http://www.traditia.fora.pl/kult-nspj-chrystusa-krola-i-intronizacja,47/bp-przeciwko-idei-intronizacji-chrystusa-na-krola-polski,7619.html#65602
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)