Forum Kościół Rzymskokatolicki Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Sympozjum i uroczystość NSPJ w Krakowie 1 lipca 2011 Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
bratek
Użytkownik


Dołączył: 17 Paź 2008
Posty: 147 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 10:08, 02 Cze 2011 Powrót do góry

Sympozjum i uroczystość NSPJ w Krakowie

Uroczystość odbędzie się 1 lipca 2011 r w bazylice NSPJ przy ul Kopernika w Krakowie.

[link widoczny dla zalogowanych] [link widoczny dla zalogowanych]

(proszę kliknąć na skan to się powiększy do czytania)
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32752 Przeczytał: 56 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 16:22, 04 Cze 2011 Powrót do góry

Wspaniała inicjatywa, myślę, że wszyscy zwolennicy marszów i wszyscy którzy chcą ogłaszać Chrystusa na króla Polski winni się tym zainteresować i licznie przybyć na to sympozjum. Co za zbieg dat w tym roku, miesiąc lipiec poświęcony Najdroższej Krwi Chrystusa rozpoczyna się świętem Najświętszego Serca Pana Jezusa i jest to też I Piątek miesiąca.


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Śro 10:14, 15 Sie 2018, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32752 Przeczytał: 56 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 11:07, 01 Lip 2011 Powrót do góry

Najświętsze Serce Pana Jezusa szkołą świętości
(...)
http://www.traditia.fora.pl/kult-nspj-chrystusa-krola-i-intronizacja,47/ogloszenie-w-naszym-dzienniku-z-dn-28-06-2011,6474.html#27496


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Śro 9:52, 15 Sie 2018, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32752 Przeczytał: 56 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 19:31, 01 Lip 2011 Powrót do góry

Kraków: 90-lecie zawierzenia narodu polskiego Sercu Jezusowemu

Sympozjum naukowe i Eucharystia pod przewodnictwem kard. Józefa Glempa są głównymi wydarzeniami 90. rocznicy konsekracji Bazyliki NSPJ w Krakowie i zawierzenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Uroczystości rozpoczęło sympozjum w Wyższej Szkole Filozoficzno-Pedagogicznej „Ignatianum” na temat kultu Serca Bożego. Mówi jego

„Konsekracja świątyni, obecnej bazyliki Najświętszego Serca Pana Jezusa, miała miejsce 29 maja 1921 r., a 3 czerwca w uroczystość Serca Jezusowego odbyła się procesja z kościoła na rynek krakowski – powiedział Radiu Watykańskiemu organizator o. Władysław Kubik SJ. – Tam został wypowiedziany akt oddania, albo jak niektórzy mówią akt poświęcenia się Najświętszemu Sercu Jezusa, który wypowiedział ówczesny prymas kard. Edmund Dalbor”.

Goście obecnych obchodów to kard. Józef Glemp, prymas senior, nasz krakowski kard. Stanisław Dziwisz i przedstawiciele episkopatu. Podczas sesji tematem wiodącym jest symbolika przebitego boku Chrystusa w nauczaniu Ojców Kościoła. To jest temat bardzo teologiczny, ale chcemy też przedstawić naszego młodego błogosławionego Bernarda Franciszka de Hoyosa.

Kult Najświętszego Serca Pana Jezusa nie jest tylko sprawą Polski, ale całego Kościoła powszechnego. Święci Maria Małgorzata Alacoque czy Klaudiusz La Colombière nie byli przecież Polakami. Ożywienie tego kultu w Polsce może przyczynić się do zgody narodowej. Może Polacy zaczną patrzeć z większą bezinteresowną miłością na każdego człowieka, bez względu na majętność, pochodzenie i przynależność do jakiejś partii” – powiedział krakowski jezuita.

Bazylika została zbudowana z ofiar całego narodu, Polaków z kraju jak i za granicą, jako wotum wdzięczności za odzyskanie niepodległości po latach rozbiorów.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Śro 9:51, 15 Sie 2018, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
bratek
Użytkownik


Dołączył: 17 Paź 2008
Posty: 147 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 22:30, 02 Lip 2011 Powrót do góry

Z Bazyliki fragmenty uroczystości:

http://www.youtube.com/watch?v=Uh6DB05lujk

... w tym filmiku jest wypowiadany akt poświęcenia Narodu polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa - Kraków, 1 lipca 2011 r.

http://www.youtube.com/watch?v=7PFXMmFCxiI

... tak od 5 min. patrzeć i słuchać.
Zobacz profil autora
stefan
Moderator


Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 1358 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 23:05, 02 Lip 2011 Powrót do góry

Tekst aktu poświęcenia Narodu polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa
Kraków, 1 lipca 2011 r.


Nieśmiertelny Królu wieków, rzeczywisty i żywy, pod postacią chleba utajony, Panie nasz Jezu Chryste!

Tak jak przed dziewięćdziesięciu laty, jesteśmy przed Tobą w starej królów naszych stolicy, w Bazylice ku czci Najświętszego Serca Twojego poświęconej i z ofiar całej Polski wzniesionej. Tak jak wtedy, w osobach swych najwyższych pasterzy oraz zgromadzonych wiernych staje dziś przed Tobą Panie Naród polski, aby uroczyście ponowić akt oddania się Twojemu Najświętszemu Sercu.

Tak jak przed dziewięćdziesięciu laty przodkowie i poprzednicy nasi u progu niepodległości do Ciebie wołali, tak i my, klęcząc przed Tobą u progu wciąż nowych i trudnych wyzwań dla Kościoła i Ojczyzny naszej, wołamy ich słowa powtarzając a panowania nad nami Twego Najświętszego Serca przyzywając:

Panie Jezu Chryste, którego Serce dla nas zostało przebite i otwarte, wyznajemy przed niebem i ziemią, że Twego panowa­nia nam potrzeba: wyznajemy publicznie, że Ty jeden, Królu królów, masz do nas święte i nigdy niewygasłe prawa.

Panie nasz wszechmocny, racz nie patrzeć na niegodność naszą i nędzę, ale w imię dobroci Serca Twego zstąp do nas miłościwie, pełen łaski i prawdy, by zawładnąć tym ludem, co oddaje Ci się dziś i poświęca. Święć się wśród nas Imię Twoje! Przyjdź do nas słodkie i błogosławione królestwo Two­je! Życie nasze całe, i społeczne, i rodzinne, niech Twym du­chem się napoi i na zasadach Twoich się oprze! Daj nam łaskę szczerej miłości do Ciebie, do Kościoła, do Ojczyzny i do siebie nawzajem. Uczyń serca nasze na wzór Serca Twego, byśmy umieli tracić życie w służbie najbardziej potrzebującym i bezbronnym oraz kochać nawet tych, którzy nam źle czynią.

Usuń spomiędzy nas to wszystko, co prawdzie i łasce Twojej się sprzeciwia, otwórz oczy zaślepionym, ulecz chore serca, obmyj to, co oczyszczenia potrzebuje, weź nas w opiekę przed wrogiem po­stronnym i przed naszą własną słabością. Uwolnij nas od wzajemnej nienawiści i pogardy, od ducha niezgody i raniących podziałów. Podbij nas pod świętą władzę Twej miło­ści, bo Twoi jesteśmy i do Ciebie należeć chcemy.

Jak niegdyś Polska nasza, jedna z pierwszych, przed Sercem Twoim upadła w pokłonie, tak dziś oddajemy Ci cały nasz Naród w zupełne i niepodzielne władanie. Oddajemy Ci i poświęcamy jego miasta i wioski, jego prawa i zwyczaje, jego prace i trudy, jego potrzeby i jego nadzieje. Ufamy Ci i w imię tej ufności podnosimy głos uwielbienia, który niech płynie przez wszystkie ziemie polskie i znajdzie oddźwięk we wszystkich polskich sercach:

Chwała niech Ci będzie, Królu wieków i najwyższy Panie naszej Ojczy­zny! Chwała niech będzie Najświętszemu Sercu Twojemu, przez które tak bardzo nas umiłowałeś i przez które stało się nam zbawienie. Tobie moc i panowanie, nam zaś w Twej służbie na doczesne nasze dzieje ratu­nek, a na wieczność dziedzictwo niebieskiej Twej ojczyzny. Amen.
Zobacz profil autora
bratek
Użytkownik


Dołączył: 17 Paź 2008
Posty: 147 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 11:22, 03 Lip 2011 Powrót do góry

Wystąpienia Ojców Sercanów Białych na sympozjum poniżej:

http://www.youtube.com/watch?v=wTHY9h3l7ao

http://www.youtube.com/watch?v=QxbBaxF_L34&feature=related
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32752 Przeczytał: 56 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 9:15, 04 Lip 2011 Powrót do góry

To zawierzenie narodu polskiego Sercu Jezusowemu to jedno, oraz do tego nowa i piękna inicjatywa ks. Małkowskiego - KRUCJATA RÓŻAŃCOWA W INTENCJI OJCZYZNY na wzór krucjaty różańcowej na Węgrzech, (a nie koronowanie Chrystusa na Króla Polski wg. wiadomej "teologii"), może przynieść odpowiedź Nieba.

O tej krucjacie różańcowej w intencji ojczyzny jest tu:
http://www.traditia.fora.pl/kosciol-w-polsce,1/ksiadz-upomniany-za-obrone-krzyza,4819.html#27551
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32752 Przeczytał: 56 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 19:33, 14 Mar 2012 Powrót do góry

Z prefektem bazyliki Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie, jezuitą, ojcem Tadeuszem Kukułką rozmawia Alicja Pożywio

O sensie kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa

1 lipca w bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie dokonano aktu odnowienia oddania narodu polskiego Sercu Jezusowemu, dlaczego teraz i dlaczego w Krakowie?
Wiąże się to z 90. rocznicą wydarzenia, które dokonało się w 1921 roku, a także z 90. rocznicą konsekracji krakowskiej bazyliki. 1 lipca ksiądz kardynał Józef Glemp w obecności przedstawicieli episkopatu ponowił ten akt poświęcenia. Tego rodzaju wydarzenia w XX wieku dokonały się trzy razy. Po raz pierwszy w sposób uroczysty dokonali tego biskupi zebrani na Jasnej Górze 27 lipca 1920 roku. Odbyło się to w konkretnym kontekście historycznym, gdy Polacy byli świadomi wielkiego niebezpieczeństwa spowodowanego nawałnicą bolszewicką, zbliżającą się do Warszawy. Po raz drugi zostało ono ponowione na Rynku w Krakowie, 3 czerwca 1921 roku przez cały episkopat. Wtedy dokonano także konsekracji bazyliki NSPJ przy ul. Kopernika, która została zbudowana z ofiar całego narodu, jako wotum za odzyskaną wolność i niepodległość. Od samego początku była ona pomyślana jako centrum kultu Serca Jezusowego w Polsce i tak jest do tej pory. Trzecie z kolei poświęcenie narodu polskiego przez poszczególnych biskupów w ich katedrach i przez duszpasterzy w ich kościołach zostało dokonane w uroczystość Chrystusa Króla, 28 października 1951 roku.

Jaki jest sens wypowiadania takiego aktu poświęcenia?
Bóg najpełniej objawił się nam w Chrystusie. W Nim pokazał, że jest dla nas dobry i że troszczy się o nas. Jego dobroć i troskę cechuje wielka hojność i obfitość, a znakiem tego jest Serce Chrystusa. Dokonując poświęcenia się Sercu Bożemu, już to indywidualnie, rodzinnie, czy w ramach wspólnoty narodowej przypominamy sobie tę prawdę. A przypominać to znaczy świadomie przeżywać i doświadczać Bożej dobroci w życiu. Wypowiadając słowa aktu poświęcenia wyrażamy pragnienie serca, że chcemy być podobni do Chrystusa i, że chcemy w życiu kierować się dobrocią i troską wobec siebie nawzajem. I to pragnienie staje się naszą osobistą odpowiedzią na Bożą miłość i Jego dobroć wobec nas, a to jest przecież istotą kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Akt poświęcenia stanowi zatem wyznanie naszej przynależności do Jezusa.

Dlaczego ważnym jest powtarzanie tego aktu?
Pamięć ludzka jest zawodna. Powtarzamy go, żebyśmy pamiętali, czyli doświadczali i przeżywali świadomie, że Bóg jest dla nas dobry i że troszczy się o nas. Obowiązują tu takie same zasady, jak w każdej innej relacji, lubimy i potrzebujemy powtarzać zapewnienia o czyjeś miłości i przyjaźni. Jest to również akt wdzięczności za Miłość Bożego Serca. Ponadto warto pamiętać, że tego aktu dokonywano w krytycznych dla Polski momentach takich, jak nawałnica bolszewicka, czy cud nad Wisłą.

I tym razem było podobnie, gdyż dokonano go tego samego dnia co przejęcie przez Polskę przewodnictwa w Unii Europejskiej. W Opatrzności Bożej przypadków nie ma.
To prawda, wierzymy, że nic się nie dzieje bez woli Pana Boga. O zbieżności tych dwóch wydarzeń mówił w swej homilii kardynał Glemp. Zaznaczył, że w objęciu przez Polskę przewodnictwa potrzebny jest wymiar duchowy, aby dzięki niemu jednoczyć serca ludzi. Przypomniał, że składaniu hołdu Sercu Jezusa towarzyszy nie tylko naprawianie ludzkich wspólnot, ale również przebłaganie za zniewagę i obrazę Chrystusa. Kardynał nawiązał też do wielu wypowiedzi Jana Pawła II. Błogosławiony papież mówił, że trudno mówić o wspólnocie Europy w oderwaniu od korzeni chrześcijańskich, kiedy z konstytucji, czy z innych form życia publicznego próbuje się wyrzucać Boga. Korzenie Europy są po prostu chrześcijańskie. Warto też przypomnieć, że Jan Paweł II wiązał z Polską nadzieje, gdy chodzi o nawrócenie Europy.

Społeczeństwo w Polsce jest dość spolaryzowane. Czy jest więc sens oddawania Sercu Jezusowemu całego narodu?
Z perspektywy Pana Boga wszyscy jesteśmy w Jego dobrych rękach. Kardynał Glemp wypowiedział to w imieniu całego narodu polskiego, a kwestia uznania tego za swoje jest sprawą wolności każdego człowieka. Wiadomo, że ludzie wierzący się z tym utożsamią; ci, którzy myślą inaczej nie muszą.

W Polsce toczy się aktualnie dyskusja o konieczności intronizacji Serca Jezusa. Jak się ona ma do tego, co wydarzyło się w krakowskiej bazylice?
Kwestia intronizacji jest uszczegółowieniem całego kultu Serca Pana Jezusa. Idea intronizacji sięga nauczania papieża Benedykta XV i tu warto wspomnieć jego list z roku 1915 do wielkiego apostoła intronizacji ojca Matea. W 1917 roku ogłosił on program intronizacji, w którym przedstawił jej istotę i cele. Powiedział, że przez intronizację pragniemy dać lepsze poznanie Jezusa Chrystusa i staramy się przywrócić Jego prawa nad rodziną i społecznościami. Pragniemy, aby rodziny chrześcijańskie poświęcały się Bożemu Sercu Jezusa. Błogosławimy wszystkie i każdą rodzinę, która się przyczyni do uznania najwyższej władzy i praw miłości Serca Jezusa. Dzieło intronizacji, a więc także poświęcenia rodzin, rozwijało się bardzo dynamicznie i przynosiło wiele owoców. Pragnieniem ojca Mateo było poświęcenie całej rodziny ludzkiej Najświętszemu Sercu Jezusa. Środkiem do tego miała być intronizacja w rodzinach. Jej istotą jest zatem obranie Jezusa Chrystusa Panem i Królem rodziny. On ma w niej królować. Przez ten akt oświadczamy, że należymy do Niego i zawsze chcemy do Niego należeć. Według ojca Mateo intronizacja jest oficjalnym i społecznym uznaniem najwyższej władzy Serca Jezusa nad daną rodziną chrześcijańską.

Dziękuję za rozmowę.
[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32752 Przeczytał: 56 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 12:22, 20 Maj 2015 Powrót do góry

stefan napisał:
Tekst aktu poświęcenia Narodu polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa
Kraków, 1 lipca 2011 r.


Nieśmiertelny Królu wieków, rzeczywisty i żywy, pod postacią chleba utajony, Panie nasz Jezu Chryste!

Tak jak przed dziewięćdziesięciu laty, jesteśmy przed Tobą w starej królów naszych stolicy, w Bazylice ku czci Najświętszego Serca Twojego poświęconej i z ofiar całej Polski wzniesionej. Tak jak wtedy, w osobach swych najwyższych pasterzy oraz zgromadzonych wiernych staje dziś przed Tobą Panie Naród polski, aby uroczyście ponowić akt oddania się Twojemu Najświętszemu Sercu.

Tak jak przed dziewięćdziesięciu laty przodkowie i poprzednicy nasi u progu niepodległości do Ciebie wołali, tak i my, klęcząc przed Tobą u progu wciąż nowych i trudnych wyzwań dla Kościoła i Ojczyzny naszej, wołamy ich słowa powtarzając a panowania nad nami Twego Najświętszego Serca przyzywając:

Panie Jezu Chryste, którego Serce dla nas zostało przebite i otwarte, wyznajemy przed niebem i ziemią, że Twego panowa­nia nam potrzeba: wyznajemy publicznie, że Ty jeden, Królu królów, masz do nas święte i nigdy niewygasłe prawa.

Panie nasz wszechmocny, racz nie patrzeć na niegodność naszą i nędzę, ale w imię dobroci Serca Twego zstąp do nas miłościwie, pełen łaski i prawdy, by zawładnąć tym ludem, co oddaje Ci się dziś i poświęca. Święć się wśród nas Imię Twoje! Przyjdź do nas słodkie i błogosławione królestwo Two­je! Życie nasze całe, i społeczne, i rodzinne, niech Twym du­chem się napoi i na zasadach Twoich się oprze! Daj nam łaskę szczerej miłości do Ciebie, do Kościoła, do Ojczyzny i do siebie nawzajem. Uczyń serca nasze na wzór Serca Twego, byśmy umieli tracić życie w służbie najbardziej potrzebującym i bezbronnym oraz kochać nawet tych, którzy nam źle czynią.

Usuń spomiędzy nas to wszystko, co prawdzie i łasce Twojej się sprzeciwia, otwórz oczy zaślepionym, ulecz chore serca, obmyj to, co oczyszczenia potrzebuje, weź nas w opiekę przed wrogiem po­stronnym i przed naszą własną słabością. Uwolnij nas od wzajemnej nienawiści i pogardy, od ducha niezgody i raniących podziałów. Podbij nas pod świętą władzę Twej miło­ści, bo Twoi jesteśmy i do Ciebie należeć chcemy.

Jak niegdyś Polska nasza, jedna z pierwszych, przed Sercem Twoim upadła w pokłonie, tak dziś oddajemy Ci cały nasz Naród w zupełne i niepodzielne władanie. Oddajemy Ci i poświęcamy jego miasta i wioski, jego prawa i zwyczaje, jego prace i trudy, jego potrzeby i jego nadzieje. Ufamy Ci i w imię tej ufności podnosimy głos uwielbienia, który niech płynie przez wszystkie ziemie polskie i znajdzie oddźwięk we wszystkich polskich sercach:

Chwała niech Ci będzie, Królu wieków i najwyższy Panie naszej Ojczy­zny! Chwała niech będzie Najświętszemu Sercu Twojemu, przez które tak bardzo nas umiłowałeś i przez które stało się nam zbawienie. Tobie moc i panowanie, nam zaś w Twej służbie na doczesne nasze dzieje ratu­nek, a na wieczność dziedzictwo niebieskiej Twej ojczyzny. Amen.

Piękny akt, na wzór z 1921 roku, proszę przeczytać.

Z Bazyliki fragmenty uroczystości:

http://www.youtube.com/watch?v=Uh6DB05lujk

... w tym filmiku poniżej jest wypowiadany akt poświęcenia Narodu polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa - Kraków, 1 lipca 2011 r.

http://www.youtube.com/watch?v=7PFXMmFCxiI

... tak od 5 min. i coś sekund zaczyna się odczytanie tego aktu.


Po tym akcie było piękne odśpiewanie Te-Deum, aż Bazylika drżała w posadach i później prośba o błogosławieństwo, ale to tylko takie krótkie migawki.


"Intronizatorzy" od ks. Kiersztyna najwyraźniej przeoczyli, ale ... oni nie chcą Serca Pana Jezusa tylko Osobę. Gloszenie Pana Jezusa bez Serca, ale z Orłem!

http://www.traditia.fora.pl/wypaczanie-przeslania-pana-jezusa-do-rozalii-celakowny,57/pan-jezus-bez-serca-ale-z-orlem,1524.html

Taki zrzucik wyczytany z sieci p. Stanisław Papież zwolennik Osoby nie Serca:

Image


I co, czy Państwo uważają, że Pan Jezus nie przyjął tego aktu? albo że jest nieważny? A to że mamy degrengoladę w Kościele, bo SVII uraczył nas DH - Dignitatis Humanae i i Chrystus został zdetronizowany. Nie raz tu było pisane: "A jak to rozumieć? ano tak, że wolność religijna to nowa doktryna i ma bardzo konkretne przełożenie, jak: likwidacja państw katolickich, modyfikacja konkordatów, laicyzacja, poparcie dla islamizacji, rozwój sekt etc.

http://www.traditia.fora.pl/wypaczanie-przeslania-pana-jezusa-do-rozalii-celakowny,47/pismo-pressje-poswiecone-wypaczonej-intronizacji,12054.html#56726I jak w dzisiejszych tak bardzo pomieszanych czasach, odrzuca się jeszcze to NSPJ, a chce Osoby, to iście szatański pomysł!!! bo on wie czym jest to Serce dla ludzi, to Serce zostało przebite dla ludzi, stąd wypływa Ofiara Mszy świetej i pod pozorem dobra będzie wszystko robił!!! A co? wcześniej i w czasach o. Mateo liberalizm, masoństwo nie działało? Potrzeba nam dziś takiego o. Mateo, a resztę niech Bóg czyni. Akt z 2011 r. jak najbardziej aktualny i ważny!
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32752 Przeczytał: 56 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 15:07, 01 Cze 2015 Powrót do góry

Niezbadane są drogi Opatrzności Bożej.

Daty upamiętniające akty intronizacyjne dokonane przez Episkopat Polski w historii naszego Narodu.

1920 r. - to jest akt dokonany podczas agresji bolszewickiej na Polskę i dzieki temu aktowi dokonanemu przez cały Episkopat na Jasnej Górze 27 lipca 1920 roku nawała bolszewicka została powstrzymana.

1921 r. – to ponowienie tego aktu z 1920 r. ale już w formie dziękczynienia na Małym Rynku w Krakowie 3 czerwca 1921 roku, cały Episkopat z kard. Edmundem Dalborem Prymasem Polski na czele oraz 150 tysięczna rzesza ludzi brała udział w tym akcie poświęcenia i było to bardzo uroczyste wydarzenie.

1951 r. – to akt dokonany na Jasnej Górze przez kard. Stefana Wyszyńskiego 28 października 1951 r., kiedy to w święto Chrystusa Króla ślubował w imieniu narodu polskiego. Za tym aktem stała postać Rozalii Celakówny. Ten ewenement że od Polski upadek komunizmu się rozpoczął, Polska nigdy nie została pokonana, Kościoł w Polsce przetrwał, można się domyślać, że w dużej mierze było dzięki temu aktu intronizacyjnemu, który został dokonany w 1951 r. w latach najgorszego stalinizmu.

2011 r. - ostatni akt jaki miał miejsce 1 lipca 2011 roku w Krakowie, w 90. rocznicę konsekracji Bazyliki NSPJ w Krakowie i zawierzenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, na wzór tego aktu intronizacyjnego z 1921 roku został ten akt odnowiony.


Powyżej mamy filmiki z tej uroczystości i treść tego wypowiedzianego Aktu Intronizacyjnego.

To co teraz obserwujemy, można się domyślać, (człowiek wiary patrzy oczami duszy), że jest to odpowiedź Bożej Opatrzności na wybór takiego a nie innego prezydenta Polski, prezydenta katolickiego, o korzeniach katolickich, uchronienie nas, Polski przed tym strasznym złem, jakie miało i ma jeszcze miejsce w Polsce. Teraz ataki na pewno się nasilą, ale TYLKO! ucieczka do NSPJ i modlitwa dziękczynna i błagalna o potrzebne łaski.


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pon 21:50, 25 Lip 2016, w całości zmieniany 3 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32752 Przeczytał: 56 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 15:13, 01 Cze 2015 Powrót do góry

"Wyznania z przeżyć wewnętrznych" - Rozalia Celakówna - str. 282

,,Pan Jezus nas bardzo kocha, więc chce nas ratować. Ratunkiem dla nas jest Jego Najświętsze Boskie Serce. Czy Ojciec Kochany sądzi, że Pana Jezusa nie boli obojętność - zwłaszcza Kapłanów - w tej sprawie? Ojcze Kochany, albo w prawo, albo w lewo! Albo będziemy ludźmi i katolikami przy Sercu Pana Jezusa, albo zwierzętami i mamie zginiemy!!! Trzeba się nam zbudzić z letargu grzechowego, bo czas przyszedł już najwyższy!"

Więcej fragmentów tu:

http://www.traditia.fora.pl/kult-nspj-chrystusa-krola-i-intronizacja,47/wyznania-z-przezyc-wewnetrznych-rozalia-celakowna,12764.html
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32752 Przeczytał: 56 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 21:19, 12 Cze 2015 Powrót do góry

Teresa napisał:
Niezbadane są drogi Opatrzności Bożej.

Daty upamiętniające akty intronizacyjne dokonane przez Episkopat Polski w historii naszego Narodu.

1920 r. - to jest akt dokonany podczas agresji bolszewickiej na Polskę i dzieki temu aktowi dokonanemu przez cały Episkopat na Jasnej Górze 27 lipca 1920 roku nawała bolszewicka została powstrzymana.

1921 r. – to ponowienie tego aktu z 1920 r. ale już w formie dziękczynienia na Małym Rynku w Krakowie 3 czerwca 1921 roku, cały Episkopat z kard. Edmundem Dalborem Prymasem Polski na czele oraz 150 tysięczna rzesza ludzi brała udział w tym akcie poświęcenia i było to bardzo uroczyste wydarzenie.

1951 r. – to akt dokonany na Jasnej Górze przez kard. Stefana Wyszyńskiego 28 października 1951 r., kiedy to w święto Chrystusa Króla ślubował w imieniu narodu polskiego. Za tym aktem stała postać Rozalii Celakówny. Ten ewenement że od Polski upadek komunizmu się rozpoczął, Polska nigdy nie została pokonana, Kościoł w Polsce przetrwał, można się domyślać, że w dużej mierze było dzięki temu aktu intronizacyjnemu, który został dokonany w 1951 r. w latach najgorszego stalinizmu.

2011 r. - ostatni akt jaki miał miejsce 1 lipca 2011 roku w Krakowie, w 90. rocznicę konsekracji Bazyliki NSPJ w Krakowie i zawierzenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, na wzór tego aktu intronizacyjnego z 1921 roku został ten akt odnowiony.


Powyżej mamy filmiki z tej uroczystości i treść tego wypowiedzianego Aktu Intronizacyjnego.


To co teraz obserwujemy, można się domyślać, (człowiek wiary patrzy oczami duszy), że jest to odpowiedź Bożej Opatrzności na wybór takiego a nie innego prezydenta Polski, prezydenta katolickiego, o korzeniach katolickich, uchronienie nas, Polski przed tym strasznym złem, jakie miało i ma jeszcze miejsce w Polsce. Teraz ataki na pewno się nasilą, ale TYLKO! ucieczka do NSPJ i modlitwa dziękczynna i błagalna o potrzebne łaski.

Duda: Nie zabraniajcie mi się modlić

Prezydent elekt wśród polskich misjonarzy.

filmik do obejrzenia

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32752 Przeczytał: 56 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 20:40, 11 Sie 2015 Powrót do góry

Wybory parlamentarne 25 października 2015 - w Święto Chrystusa Króla. W tradycyjnym kalendarzu liturgicznym, to święto przypada w ostatnią niedzielę października.

Image

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32752 Przeczytał: 56 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 19:52, 27 Sie 2015 Powrót do góry

Teresa napisał:
Niezbadane są drogi Opatrzności Bożej.

Daty upamiętniające akty intronizacyjne dokonane przez Episkopat Polski w historii naszego Narodu.

1920 r. - to jest akt dokonany podczas agresji bolszewickiej na Polskę i dzieki temu aktowi dokonanemu przez cały Episkopat na Jasnej Górze 27 lipca 1920 roku nawała bolszewicka została powstrzymana.

1921 r. – to ponowienie tego aktu z 1920 r. ale już w formie dziękczynienia na Małym Rynku w Krakowie 3 czerwca 1921 roku, cały Episkopat z kard. Edmundem Dalborem Prymasem Polski na czele oraz 150 tysięczna rzesza ludzi brała udział w tym akcie poświęcenia i było to bardzo uroczyste wydarzenie.

1951 r. – to akt dokonany na Jasnej Górze przez kard. Stefana Wyszyńskiego 28 października 1951 r., kiedy to w święto Chrystusa Króla ślubował w imieniu narodu polskiego. Za tym aktem stała postać Rozalii Celakówny. Ten ewenement że od Polski upadek komunizmu się rozpoczął, Polska nigdy nie została pokonana, Kościoł w Polsce przetrwał, można się domyślać, że w dużej mierze było dzięki temu aktu intronizacyjnemu, który został dokonany w 1951 r. w latach najgorszego stalinizmu.

2011 r. - ostatni akt jaki miał miejsce 1 lipca 2011 roku w Krakowie, w 90. rocznicę konsekracji Bazyliki NSPJ w Krakowie i zawierzenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, na wzór tego aktu intronizacyjnego z 1921 roku został ten akt odnowiony.


Powyżej mamy filmiki z tej uroczystości i treść tego wypowiedzianego Aktu Intronizacyjnego.


To co teraz obserwujemy, można się domyślać, (człowiek wiary patrzy oczami duszy), że jest to odpowiedź Bożej Opatrzności na wybór takiego a nie innego prezydenta Polski, prezydenta katolickiego, o korzeniach katolickich, uchronienie nas, Polski przed tym strasznym złem, jakie miało i ma jeszcze miejsce w Polsce. Teraz ataki na pewno się nasilą, ale TYLKO! ucieczka do NSPJ i modlitwa dziękczynna i błagalna o potrzebne łaski.

To co w cytacie. Tak pisałam po wyborze prezydenta Dudy. Dziś czytam takiego newsa:

Na 1050. rocznicę chrztu Polski episkopat zawierzy Polskę Królowi Królów

W listopadzie przyszłego roku w Krakowie-Łagiewnikach nastąpi oddanie Polski Chrystusowi, Królowi Wszechświata – donosi „Nasz Dziennik”. Na 3 maja zaplanowano zawierzenie Matce Bożej naszej Ojczyzny.

Jak informuje [link widoczny dla zalogowanych], w ramach obchodów 1050. rocznicy chrztu Polski biskupi na Jasnej Górze dokonają Aktu oddania Polski Matce Bożej. Uroczystość z udziałem władz państwa, biskupów, duchowieństwa oraz wiernych zaplanowano na 3 maja 2016 r.

Uroczystym obchodom rocznicy Polski towarzyszyć będą również akty oddania NMP Królowej Polski wszystkich diecezji. Wydarzenie to będzie miało miejsce w poszczególnych katedrach diecezjalnych 23 listopada 2015 r.

W listopadzie 2016 r. w Krakowie-Łagiewnikach nastąpi oddanie Polski Chrystusowi, Królowi Wszechświata. Wydarzenia te zostały wpisane do Programu Duszpasterskiego Kościoła w Polsce na lata 2013-2017.

Źródło: "Nasz Dziennik"

Za: [link widoczny dla zalogowanych]Ale "... gdy najwazniejsze telewizje, rozgłośnie radiowe i spora częśc prasy, bierze udział w akcji majacej zniszczyć wizerunek prezydenta Polski, to znaczy, że państwo jest w rozsypce, a trzęsie nim gangsterska grupa interesów."

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)