Forum Kościół Rzymskokatolicki Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Kongresy intronizacyjne ... - wpis blogera Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32666 Przeczytał: 62 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 11:04, 04 Lis 2015 Powrót do góry

Kongresy intronizacyjne

(...)

[link widoczny dla zalogowanych]Dobry tekst, ale to tylko kropelka w morzu. Proszę czytać, ciekawe komentarze, moje też tam są, nick - Teresa - tak jak tu na forum. Bardzo wiele jest o tym zamieszczone tu na forum, o tych kongresach, o marszach, etc ...
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32666 Przeczytał: 62 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 11:12, 04 Lis 2015 Powrót do góry

O ostatnim marszu o Intronizację Jezusa Króla Polski, który odbył się 12-09-2015 r. w Warszawie jest tu:

http://www.traditia.fora.pl/wypaczanie-przeslania-pana-jezusa-do-rozalii-celakowny,47/marsze-dla-jezusa-chrystusa-krola-polski,5904.html#65652


... o ostatnim kongresie jest tu:

http://www.traditia.fora.pl/bractwo-kaplanskie-sw-piusa-x-fsspx,32/do-czego-to-juz-doszlo-ze-kaplani-z-bractwa-firmuja,13594.html

... i zwracać uwagę na odnośniki w tekście i równiez tam czytać.
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32666 Przeczytał: 62 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 11:10, 08 Lis 2015 Powrót do góry

Ciekawe komentarze pod artykułem na powyższym blogu, może dwa lub trzy ... zamieszczę, bo widzę że napisane przez kogoś, kto jest zorientowany w temacie.

Anonimowy 4 listopada 2015 23:17
Kiedyś zastanawiałem się dlaczego pan Stanisław Papież i nie tylko on łączy teologię intronizacji Jezusa na Króla Polski z postacią Rozalii Celakówny? Myślałem na początku, ze jest to spowodowane bazowaniem na ściągawkach - broszurkach środowiska ks Kiersztyna, ale teraz sądzę że jednak nie. Prawdziwa wiedza o Rozalii Celakównie i intronizacji którą głosiła jest jak najbardziej dostępna i podana w wiarygodnych źródłach. Nawet w Zawsze Wierni można było przeczytać swego czasu doskonały artykuł o Celakównie. No ale pan Stanisław dalej po swojemu.


Anonimowy 4 listopada 2015 23:40
Właśnie odszukałem ciekawe pozycje dla pana Stanisława Papieża:
z Zawsze Wierni o Rozalii Celakównie

[link widoczny dla zalogowanych]

(link nieaktualny, treść tego artykułu jest zamieszczona też tu:
(...)

http://www.traditia.fora.pl/kult-nspj-chrystusa-krola-i-intronizacja,47/apostolka-serca-jezusa-art-z-dodatku-zw-8-2008,966.html - dopis. Teresa)

oraz Akt Intronizacji z modlitewnika Te Deum

http://www.traditia.fora.pl/kult-nspj-chrystusa-krola-i-intronizacja,47/akt-intronizacji-nspj-w-bractwie-kaplanskim-sw-piusa-x,3633.html

Za: [link widoczny dla zalogowanych]


Stanislaw Papież 5 listopada 2015 01:02
Anonimowy Na jakiej podstawie Pan twierdzi, że ja łączę teologię intronizacji Chrystusa Króla z postacią Rozalii Celakównej ? Przecież ta teologia jest dużo starsza, wyrasta z dużo głębszej perspektywy.

Za: [link widoczny dla zalogowanych]


Anonimowy 8 listopada 2015 10:27
Panie Stanisławie. Oczywiście perspektywa z której wyrasta intronizacja jest dużo starsza.Choćby św Małgorzata Maria, czy bliższy Ojciec Mateo. Ten ostatni tez dokonywał intronizacji jak to się mówiło dawniej Chrystusa Króla przez intronizację Jego Serca. A wynalazki ks Kiersztyna odnośnie Intronizacji do już kompletne novum w Kościele. Są to słowa samego śp. ks Kiersztyna. I przypisywanie tej teologii Rozalii Celakównie, co zresztą Pan czynił nie raz. Charakterystycznym sposobem działania osób związanych z ks Kiersztynem ( nie odmówi Pan że nie nie raz bywał w Szyglicach u ks Kiersztyna ) jest teologia ewolucyjna intronizacji, a to w celu uniknięcia kompromitacji wcześniej głoszonych mógłbym powiedzieć delikatnie przekłamań i teologicznych nieprawidlowości.
Panie Stanisławie - dowody na taka działalność są dostępne i kto mądry to je szybko zlokalizuje choćby w necie:

https://youtu.be/PUqaQ1Kg1pM?t=333

A dla Pana specjalnie o intronizacji Chrystusa Króla zamieszczam poniżej dla lepszego Pana samopoczucia:

[link widoczny dla zalogowanych]

Image
[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

Image
[link widoczny dla zalogowanych]

Nihil obstat tej książeczki wydał x dr Tobiasiewicz, swego czasu spowiednik Rozalii Celakówny. Autorem ksiażeczki jest słynny jezuicki kaznodzieja Niemiec Otto Cohausz, którego trudno posądzać o jakieś błędy teologiczne.


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Nie 11:22, 03 Lis 2019, w całości zmieniany 4 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32666 Przeczytał: 62 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 18:33, 10 Lis 2015 Powrót do góry

Teresa 9 listopada 2015 19:39

Cytuję wypowiedź: Stanislaw Papież 5 listopada 2015 01:05

"Mulieres taces in ecclesia"
----------------------------------------------------------------
Niesamowite! ale jak tak, to powinna ZAMILKNĄĆ!!! ta kobieta na Pana kongresach, o ta:

https://www.youtube.com/watch?v=3cqvHvvr-qQ

Chociaż Ona to nie Kościoł, tak samo jak i Pan to nie Kościoł, tylko amatorstwo w kiepskim stylu. To raz, a dwa , wciąż jest aktualne to:


"(...) Informujemy ponadto, że dnia 17 04 2007 r. w kaplicy Domu Arcybiskupów Krakowskich odbyła się sesja publiczna zamykająca rozpoczęty 5.11.1996 r. proces beatyfikacyjny Służebnicy Rozalii Celakówny, na szczeblu diecezjalnym. Zgodnie z dekretem Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego Kardynała Stanisława Dziwisza z dnia 16 04 2007 roku, do występowania wobec Kongregacji ds. Kanonizacyjnych w Rzymie w tym procesie jest uprawniona wyłącznie Prowincja Polski Południowej Towarzystwa Jezusowego. Do Księży Jezuitów należy także troska o czystość kultu prywatnego Służebnicy Bożej. ***Jakiekolwiek inne osoby i organizacje*** - ***w tym Biuro Postulacji działające dotychczas w Szczyglicach k. Krakowa - nie są upoważnione do występowania w tej sprawie***, bez zgody przełożonego Prowincji Polski Południowej Towarzystwa Jezusowego."

[link widoczny dla zalogowanych]A wracając jeszcze do tego cytatu po łacinie, to jak mało Pan wie. Ileż to kobiet w Kościele naucza, jak np. Dominikanki nauczające z Fanjeaux - akurat te mi teraz przyszły na myśl - ale wiele innych też jest.

[link widoczny dla zalogowanych]

Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32666 Przeczytał: 62 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 16:31, 11 Lis 2015 Powrót do góry

Jeszcze warto o ten obraz zapytać organizatora kongresów, czy taki bez napisu:

Image

... czy też taki jak jest na stronie blogu z napisem:

[link widoczny dla zalogowanych]

Ja wiem jedno, że każdy obraz, żeby był dopuszczony do publicznego kultu, musi mieć pozwolenie - samego proboszcza to za mało. Musi być oficjalne pozwolenie arcybiskupie. Arcybiskup często zasięga opinii komisji i wydaje pozwolenie na zawieszenie danego obrazu. Jak było w przypadku św. siostry Faustyny? Pan Jezus sobie wprost zażyczył takiego, a nie innego obrazu, żeby był w nim czczony. Sporne kwestie w czasie malowania, rozstrzygał sam Pan Jezus, mówiąc to do siostry Faustyny. Sam Pan Jezus domagał się przez s. Faustynę, by obraz był udostępniony ogółowi wiernych. Proszę poczytać odnośnie obrazu:
"Jezu ufam Tobie"
(...)
[link widoczny dla zalogowanych]

A w przypadku tego obrazu Jezus Król Polski, skąd on jest? z jakich i czyich "wizji"? Powinno to być wyjaśnione.


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Nie 11:32, 03 Lis 2019, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32666 Przeczytał: 62 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 15:38, 25 Lis 2015 Powrót do góry

Bardzo ciekawa opinia; Uspołecznianie Chrystusowego Królestwa jest działaniem wysoce szkodliwym. Widać to po pewnych amatorskich kongresach ... nie raz pisałam że ich organizator zamienił sobie wypaczoną Intronizację na społeczne panowanie. Tu jest cała samowolka robiona:

[link widoczny dla zalogowanych]

... i do tego wypaczana nauka w tym temacie,

... dalej strona ta:

[link widoczny dla zalogowanych]

... a na niej multum linków do nowych stron z taka samą wypaczoną nauką i amatorskie kongresy


Nie chcę Społecznego Królestwa Jezusa Chrystusa!

(...)

Encyklika „Quas primas” Piusa XI ustanawiająca święto Naszego Pana Jezusa Chrystusa Króla ani razu nie używa tego przymiotnika. Królestwo Jezusa Chrystusa jest na jej kartach „zbawienne”, jest „powszechne”, jest „nieograniczone”, ale nigdy „społeczne”. (...) Uspołecznianie Chrystusowego Królestwa na kilometr śmierdzi chadeckim nihilizmem i gomułkowskim prostactwem. Królestwo Jezusa Chrystusa nie potrzebuje uspołeczniania.

Najwyższy zatem czas oczyścić język Kościoła z rewolucyjnej nowomowy. Niech z powrotem tchnie prostotą Ewangelii, precyzją Sumy teologicznej i bezkompromisowością Syllabusa. Tylko taki język teologii oraz duszpasterskiej praktyki jest w stanie ukształtować dusze i umysły otwarte na wszechpanowanie Jezusa Chrystusa. (...)

Bo pierwszym krokiem do Chrystusowego Królestwa na ziemi jest – jak uczy encyklika „Quas primas”„aby Chrystus panował w umyśle człowieka, którego obowiązkiem jest z zupełnym poddaniem się woli Bożej przyjąć objawione prawdy i wierzyć silnie i stale w naukę Chrystusa; niech Chrystus króluje w woli, która powinna słuchać praw i przykazań Bożych; niech panuje w sercu, które, wzgardziwszy pożądliwościami, ma Boga nade wszystko miłować i do Niego jedynie należeć; niech króluje w ciele i członkach jego, które jako narzędzia, lub – że słów świętego Pawła Apostoła użyjemy – jako zbroja sprawiedliwości na służbę Bogu, mają przyczynić się do wewnętrznego uświęcenia dusz”.
Precz z uspołecznieniem – niech żyje Pantokrator!

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32666 Przeczytał: 62 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 11:54, 14 Lis 2016 Powrót do góry

Teresa napisał:
Jeszcze warto o ten obraz zapytać organizatora kongresów, czy taki bez napisu:

Image

(...)

A w przypadku tego obrazu Jezus Król Polski, skąd on jest? z jakich i czyich "wizji"? Powinno to być wyjaśnione.

O tym obrazie wiele wyjaśnień jest w wątku:

Obraz Jezus Król Polski?
(...)
http://www.traditia.fora.pl/wypaczanie-przeslania-pana-jezusa-do-rozalii-celakowny,57/obraz-jezus-krol-polski,14985.html


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Nie 11:33, 03 Lis 2019, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)