Forum Kościół Rzymskokatolicki Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Ksiądz ostrzega: może się powtórzyć sytuacja sprzed 100 lat Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32752 Przeczytał: 56 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 22:08, 04 Cze 2011 Powrót do góry

Ksiądz ostrzega: może się powtórzyć sytuacja sprzed 100 lat

- Może się powtórzyć sytuacja sprzed 100 lat. Konflikt kurii krakowskiej z ks. Piotrem Natankiem niestety idzie w tym właśnie kierunku - ostrzega ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski w rozmowie z Onet.pl. Ta sytuacja sprzed ok. wieku to rozłam dokonany przez mariawitów, którzy - po konflikcie w łonie Kościoła katolickiego - założyli swój własny Kościół, który liczy dziś ok. 30 tys. wiernych.

Mariawityzm wziął się z rozłamu w polskim Kościele katolickim i powstał na przełomie XIX i XX wieku. Oparł się o objawienia Miłosierdzia Bożego, których dostąpić miała w prywatnych widzeniach zakonnica Feliksa Kozłowska. Po nich chciała ona uzdrowić polskie duchowieństwo, została jednak ostatecznie w 1906 roku ekskomunikowana wraz z księdzem Janem Kowalskim. Po decyzji watykańskiego Świętego Oficjum mariawici, w tym ponad 30 księży, utworzyli osobny Kościół. Dziś liczy on w Polsce ok. 30 tys. wiernych.

Można zatem doszukać się podobieństw miedzy środowiskiem mariawickim z przełomu wieków, a środowiskiem ks. dr. hab. Piotra Natanka. Duchowny z pustelni we wsi Grzechynia pod Makowem (Małopolska) podpiera się bowiem objawieniami zakonnicy Rozalii Celakówny, a mariawici s. Feliksy.

Duszpasterz Ormian, ks. Isakowicz zwraca przy tym uwagę, że ks. Natanek nie jest jedyny, bowiem jego nauki są kontynuacją działań ks. Tadeusza Kiersztyna. To były jezuita, który został pozbawiony możliwości pełnienia funkcji kapłańskich po decyzji władz kościelnych. Księży Natanka i Kiersztyna łączy podejście do prywatnych objawień Rozalii Celakówny i intronizacji Chrystusa na Króla Polski poprzez akt urzędowy np. uchwałę Sejmu.

- Ks. Kiersztyn skonfliktował się z władzami jezuitów, a pomimo to funkcjonuje jako zbuntowany duchowny pozbawiony praw - mówi o ks. Kiersztynie. Są więc dwaj zbuntowani duchowni i, wedle ks. Isakowicza, ich działania mogą pociągnąć bunt dalej, bo duchowny z pustelni pod Makowem ma wokół siebie bardzo dużą grupę wiernych mu ludzi.

Choćby 8 maja 2010 roku zorganizował on marsz z udziałem około tysiąca ludzi w Krakowie - od Wawelu po grób Celakówny na Cmentarzu Rakowickim. Mimo wielkiej demonstracji, nie był to zimny prysznic dla kurii. - Jest środowisko, które chce tej intronizacji, ale kuria to zbagatelizowała - mówi ks. Isakowicz. Z kolei na 1 maja 2011 r. ks. Natanek miał zabrać do Watykanu, na beatyfikację papieża Jana Pawła II, kilkaset osób, część w bardzo charakterystycznych czerwonych niemal rycerskich płaszczach z wizerunkiem Chrystusa Króla.

W rozmowie z Onet.pl ks. Isakowicz zwraca uwagę, że ks. Natanek wciąż jest zapraszany przez innych księży do głoszenia rekolekcji. - Nie jest samotnym samurajem, bo wielu księży udostępnia mu kościoły, czyli popiera jego pogląd na temat koronacji Jezusa.

W ocenie ks. Isakowicza w tym momencie już chyba nie ma szans na zasypanie przepaści pomiędzy ks. Natankiem, a kurią. - Następnym krokiem będzie suspendowanie ks. Natanka - przewiduje. Suspendowanie czyli zawieszenia osoby duchownej w pełnieniu obowiązków.

Ks. Isakowicz, który zna osobiście ks. Natanka, opisuje go jako postać charyzmatyczną, z którą można się zgadzać lub nie, ale nie można jej bagatelizować. Nie jest przypisany do żadnej parafii, ale pochodzi z Grzechyni pod Makowem, gdzie jego brat ma gospodarstwo agroturystyczne i gdzie mieszkają też jego rodzice.

Jak mówi nam ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, istnieje ostry konflikt pomiędzy ks. Natankiem a kurią krakowską, a wynika on nie tylko z odstępstw od ortodoksji, ale na przykład i kwestii personalnych. Sprawa ciągnie się od lat i rzutuje na całą diecezję krakowską, a błędy mają tkwić po obu stronach sporu. - Nie podzielam poglądów ks. Natanka. Uważam też, że forma ich wyrażania jest bardzo rażąca - mówi wprost duszpasterz Ormian. Ale dodaje, że jednym z uchybień jest też komunikowanie się kurii ze zbuntowanym księdzem poprzez komunikaty publikowane na stronie internetowej.


[link widoczny dla zalogowanych]

W jego ocenie de facto ostatni most został spalony rok temu. W marcu 2010 r., jak przywołuje duchowny, w komunikacie znalazły się jedynie zakazy wobec ks. Natanka, za to nic o ich ich powodach. Przez co zaczęto domniemywać, że może to wynikać np. z jakichś powodów obyczajowych i wywołało lawinowe zainteresowanie sprawą. - Kuria zamiast spacyfikować ks. Natanka, przyczynił się do zyskania przez niego wielu zwolenników - podsumowuje ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

Pod koniec maja krakowska kuria ostrzegła wiernych przed działalnością ks. Piotra Natanka, który m.in. promuje pomysł uznania Chrystusa za Króla Polski. Zbuntowany ksiądz na stałe przebywa w "Pustelni Niepokalanów" w rodzinnej Grzechyni.

Ksiądz Natanek jest m.in. jednym z głównych propagatorów i opiekunów ruchu dążącego do intronizacji Chrystusa na Króla Polski. W lutym 2010 roku opublikował "List Otwarty do Biskupów Polskich, Prezydenta Rzeczypospolitej i Premiera Rządu Rzeczypospolitej", w którym wzywał do uroczystego uznania Jezusa za Króla Polski i uznania nadrzędności "Prawa Bożego" nad prawem publicznym. W Grzechyni założył ośrodek rekolekcyjny "Pustelnia Niepokalanów" i telewizję internetową, w której transmitowane są nabożeństwa oraz nagrania z rekolekcji i katechez.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Czw 21:27, 20 Lut 2020, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32752 Przeczytał: 56 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 22:12, 04 Cze 2011 Powrót do góry

Cytat:
Jak złapać milion aniołów - przeczytaj artykuł o ks. Natanku

O tej inicjatywie ks. Natanka milion aniołów dla papieża Benedykta XVI pisaliśmy tu:
http://www.traditia.fora.pl/wypaczanie-przeslania-pana-jezusa-do-rozalii-celakowny,57/nowa-inicjatywa-ks-natanka-lapanie-aniolow-dla-ojca-swietego,3758.html
Zobacz profil autora
bratek
Użytkownik


Dołączył: 17 Paź 2008
Posty: 147 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 11:40, 05 Cze 2011 Powrót do góry

Ks Isakowicz Zaleski robi od dłuższego czasu reklamę w mediach i na swoim blogu ks Natankowi i ks Kiersztynowi czyli kapłanom będącym de facto poza Kościołem. Stosuje przy tym przebiegłaą metodę niejakiego Bolka czyli "jestem za a nawet przeciw".

Niestety czytający jego bloga odbierają jednoznacznie te artykuły jako poparcie w/w księży. Czy jest to zamierzone działanie? Myślę, że jednak tak. W jednym z artykułów potępia kurię za udzielenie wywiadu Gaz Wyb. a sam bryluje w TVN-nie. Posiłkuje się przy tym wypaczoną teologią ks Kiersztyna ,przyjmujac jako prawdziwe stwierdzenia w/w księży jako prawdziwe. W ten sposób przyczynia się do szkodzenia procesowi Sł. Bożej Celakówny.

Widocznie stosuje metodę że wróg mojego wroga jest moim przyjacielem. Takie działania ewidentnie przyczyniaja się do siania zamętu w Kościele.
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32752 Przeczytał: 56 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 14:54, 05 Cze 2011 Powrót do góry

Z powyższego artykułu wynika jakby cos innego, bo możemy przeczytać:

Cytat:
"... ks. Isakowicz zwraca przy tym uwagę, że ks. Natanek nie jest jedyny, bowiem jego nauki są kontynuacją działań ks. Tadeusza Kiersztyna. To były jezuita, który został pozbawiony możliwości pełnienia funkcji kapłańskich po decyzji władz kościelnych. Księży Natanka i Kiersztyna łączy podejście do prywatnych objawień Rozalii Celakówny i intronizacji Chrystusa na Króla Polski poprzez akt urzędowy np. uchwałę Sejmu."


W powyższym artykule można wyczytać trochę nie jasności, jak np.

Cytat:
".... podpiera się bowiem objawieniami zakonnicy Rozalii Celakówny, a mariawici s. Feliksy."


Rozalia Celakowna nie była zakonnicą, tylko pielęgniarką.

"bratku" może jakieś cytaty na poparcie swoich słów?


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Czw 21:33, 20 Lut 2020, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
bratek
Użytkownik


Dołączył: 17 Paź 2008
Posty: 147 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 19:05, 05 Cze 2011 Powrót do góry

Np to z blogu ks Isakowicza:

[link widoczny dla zalogowanych]


Cytat:
" Dlatego też na prośbę przyjaciół ks. Kiersztyna zamieszczam link do jego tekstu, w którym wyjaśnia on swoje stanowisko.

[link widoczny dla zalogowanych]co za tym adresem się kryje, proszę sprawdzić.
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32752 Przeczytał: 56 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 19:48, 05 Cze 2011 Powrót do góry

Faktycznie, pisze, że "nie jestem zwolennikiem wprowadzenia tej intronizacji poprzez akt urzędowy np. poprzez uchwałę sejmową...." ale co? daje link do strony ks. Kiersztyna! - na prośbę przyjaciół, skoro to jest niedobre, prowadzi do rozłamu!, to po co? A któż to ci przyjaciele? - krótko, to zwolennicy "teologii" ks. Kiersztyna. No niestety, są to grzechy cudze, czy też zaniedbania, a może i inne, nie wyprowadzania ludzi z błędów, tylko utwierdzanie ich w tym i robienie krzywdy bratu w kapłaństwie.

To też dobre wyczytałam:


Cytat:
"Przypomniałem także, że z powodu tego samego sporu z szeregów zakonu jezuitów usunięty został ks. Tadeusz Kiersztyn, gorliwy duszpasterz, który starał się wprowadzać w życie ideały mistyczki i kandydatki na ołtarze Rozalii Celakówny spod Makowa Podhal."

[link widoczny dla zalogowanych]Jakie ideały mistyczki wciela i propaguje ks. Kiersztyn? Już ks.Zaleski nie pisze, jakie te ideały. Ale tu na traditii można wiele poczytać.


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Czw 21:49, 20 Lut 2020, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32752 Przeczytał: 56 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 12:59, 06 Cze 2011 Powrót do góry

Ze strony ks. T. Isakowicza-Zaleskiego:

Cytat:
(...) Co do ks. Natanka, to przesłuchałem jego najnowsze kazanie, bardzo chaotyczne i trwające ponad godzinę, w którym powołuje się on nie tylko na objawienia Rozalii Celakównej, ale i na - uwaga! - swoje własne.Jest to już tylko krok od katastrofy.
(...)
[link widoczny dla zalogowanych]


Trudno, żeby się z tą wypowiedzią nie zgodzić, polecam to co poniżej:

Kim jest ks. Piotr Natanek?

Trochę to długawe, ponad godzinkę, jest okazja poznać trochę "orędzi" dotyczących księdza, dane pani Agnieszcze i inne orędzia Pana Jezusa skierowane do księdza.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Q-8_spbgVug#at=89

Confused


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pią 13:28, 21 Lut 2020, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32752 Przeczytał: 56 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 13:37, 17 Cze 2011 Powrót do góry

Na [link widoczny dla zalogowanych] jest zamieszczony taki sam artykuł i temat jak tu na traditii, czyli "Ksiądz ostrzega: może się powtórzyć sytuacja sprzed 100 lat". Podaję tę informację, gdyż jest tam zalinkowana strona do traditii, a konkretnie ta:

http://www.traditia.fora.pl/wypaczanie-przeslania-pana-jezusa-do-rozalii-celakowny,57/fragmenty-z-ksiazki-p-ewy-wieczorek,3728.html

.... przez użytkownika "MOHER-bis", który zamieścił tam dwa wpisy z "teologi" ks. Kiersztyna. Te same wpisy były tu na traditii w wątku tym:
http://www.traditia.fora.pl/wypaczanie-przeslania-pana-jezusa-do-rozalii-celakowny,57/skoro-matka-boska-jest-krolowa-polski-to,5901.html

.... pod nickiem "MOHER" , ale zostały sprzątnięte.Tu użytkownik "MOHER" - a tam zarejestrował się jako "MOHER-bis"- który ma problem z właściwym zrozumieniem pewnych pojęć. Do tej pory jakoś z tematem Intronizacji, ukrywał się, po prostu nie pisał w tych tematach, bardzo bronił Garabandal, ruchów charyzmatycznych, modlitw o uzdrowienia. Ale ... zamiast chodzić po różnych stronach i się rejestrować pod innymi nickami, tylko po to, żeby całe takie długie cytaty zamieszczać, to na pewno, bardziej na korzyść by temu panu wyszło, gdyby zaczął czytać i SAMODZIELNIE myśleć.

Można tam na FPX przeczytać wypowiedzi pana "MOHERA" - "MOHERA-bis" gdzie m.in. napisał:
Cytat:
(...) czy celowo mieszać robiąc będącym mało w temacie zorientowanym "wodę z mózgu'', (...)

Najwyraźniej ten pan, ma już tak namieszane, że nie jest zorientowany w tym co pisze i on ma już zrobioną "wodę z mózgu" i powiela to dalej.

Ignorancja jest szkodliwa dla ignoranta. Ale, ignorancja, propagowana dla innych, jest szkodliwa dla szerszego otoczenia.


Na marginesie, użytkownik "MOHER" Dołączył: 04 Lut 2009
Napisał postów: 14, Przeczytał: 1! temat (zapewne ten, w którym zamieszczał te długie cytaty, bo inaczej byłoby 0! )

I po przeczytaniu 1 tematu ma się najwięcej do powiedzenia!

Użytkownik dostał wolne od pisania na traditii.
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32752 Przeczytał: 56 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 13:43, 17 Cze 2011 Powrót do góry

Odnośnie tego tematu, który tam zalinkował:

Fragmenty z książki p. Ewy Wieczorek
http://www.traditia.fora.pl/wypaczanie-przeslania-pana-jezusa-do-rozalii-celakowny,57/fragmenty-z-ksiazki-p-ewy-wieczorek,3728.html

to jest dobre, co napisał: Rolling Eyes Rolling Eyes

MOHER napisał:
"że orędzie przekazane przez Rozalię nie dotyczy Serca, ale wskazuje na całą Osobę Jezusa, na Jego królewską godność." I po co to było.

Analogicznie przecież to M. B. została Królową Polski jako OSOBA, a nie Jej Niepokalane Serce. Kolejny dowód, że grupa ks. Kiersztyna prawidłowo odczytała Objawienie S. B. Rozalii Celakówny.
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32752 Przeczytał: 56 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 11:15, 31 Lip 2011 Powrót do góry

Teresa napisał:
(...)
Kim jest ks. Piotr Natanek?

Trochę to długawe, ponad godzinkę, jest okazja poznać trochę "orędzi" dotyczących księdza, dane pani Agnieszcze i inne orędzia Pana Jezusa skierowane do księdza.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Q-8_spbgVug#at=89

Confused


Kim jest ta Agnieszka, przez którą duch podajacy się za Jezusa przemawia do Księdza Natanka?

Ks. dr hab. Piotr Natanek - Słowa Pana Jezus po akcji GRUNWALD 15 VII 2010
(...)
https://www.youtube.com/watch?v=yugLM-2-Sgc


Ks. dr hab. Piotr Natanek - Słowa Pana Jezus do uczestników Intronizacji Chrystusa Króla na polach grunwaldzkich 15 VII 2010

Niebo staje w obronie Ks. dr hab. Piotra Natanka
Orędzia poniższe otrzymuje Agnieszka. Opiekunem tych nadzwyczajnych objawień w przedziwny sposób stał się ks. Piotr Natanek w styczniu 2010 roku kiedy pan Jezus zaprosił go na Golgotę, które to zaproszenie przyjął. Po wcześniejszym prawie 2 letnim przygotowaniu na drodze kapłańskiej księdza Piotra pojawiło się „dziecko Boże" Agnieszka osoba otrzymująca od Boga orędzia, mające przygotować z polecenia Boga ludzkość na wielkie oczyszczenie Czasów Ostatecznych. Pan Jezus przekazując te orędzia zaznaczył jasno: „niech Moje dzieci wiedzą co się dzieje". Agnieszka urodziła się około 33 lat temu a zażyłość z panem Jezusem rozpoczęła sie w 2000 roku. Pierwsza rozmowę miała z Janem Ewangelistą 26 lutego 2009 roku a następne 27 listopada 2009 roku z Panem Jezusem i od tego czasu Jezus przekazuje orędzia aż do dziś.
Książki wydaje ksiądz - opiekun duchowy Agnieszki.


Oto orędzie dane dla ks. dr hab. Piotra Natanka z powyższej książki( tom2):

On ma być Moim Głosem na pustyni dziecko, a ty będziesz mu służyć Moją pomocą.(...)Ty masz być mu wsparciem, bo wielkie są knowania na niego, ale dzięki twojej modlitwie dziecko ulituję się nad tym ludem i zostawię im tego pasterza, bo wielkie są Moje dzieła poprzez niego.

ON PRZYGOTUJE MI DROGĘ.(...)

Synu Mój, nie poprzestawaj w walce.
Miłe są mi twoje czyny i gorące serce. Ja, Bóg podtrzymuję cię
i ochraniam. Ta mała służebnica Moja będzie i tobie służyć Moim Głosem. Ja będę mówił do ciebie poprzez to dziecko, a ty słuchaj Mojego Głosu, którym wspieram cię w twojej posłudze. Jesteś Mi wybrany na głoszenie Mojego Królestwa.
Nie upadaj w drodze, wiele jeszcze przeciwności cię czeka, ale Ja synu jestem z tobą cały czas. Dostałeś dary Moje w obfitości do głoszenia Mojej Chwały. Teraz idź i nauczaj, bo na to cię posłałem Mój wierny kapłanie. Mało mam sług tak wiernych
i otwartych na moje wołanie. Otworzyłem twój umysł, abyś przejrzał plan złego i przygotował Mi drogę. A teraz idź
i nauczaj. To mówię Ja, Jezus Chrystus, Bóg Twój Umiłowany, który cię nigdy nie opuści. Amen


O prosze i te "objawienia" uderzają w Najśwwiętsze Serce Jezusa, że to za mało...

cytuję:

Orędzie dla Agnieszki 18.03.2010 na temat Jezus Król Polski


Jezu, powiedz mi proszę, czy chcesz żeby Twoje Serce zostało ukoronowane w Polsce przez władze duchowne i świeckie?

JA ZNAM WASZE DYSPUTY

Dziecko Moje, Ja znam wasze dysputy, Ja patrzę na was i Serce moje krwawi, że rwiecie Ciało Moje na strzępy.

CHCĘ BYĆ CAŁY CZCZONY

Powiedziałem ci, Ja cały zostałem umęczony i cały chcę być czczony i wywyższony. Czcijcie Serce Moje, owszem. Miłe jest Mi to nabożeństwo i wielka jest Moc Serca Mojego, kiedy się Mu pokornie powierzacie.

SERCE MOJE PRZYCZÓŁKIEM KŁÓTNI I SPORÓW W MOIM KOŚCIELE

Kocham was dzieci Moje, ale nie będę patrzył spokojnie, jak to Serce Moje Najświętsze staje się przyczynkiem kłótni i sporów w Moim Kościele świętym. Czy mało jestem umęczony? Zostawcie Serce Moje w spokoju dzieci. Ja Bóg mówię to do was.

JA CHCĘ BYĆ KRÓLEM TEGO NARODU

Ja chcę być Królem tego narodu, a wy Mi służyć nie chcecie. Nie będę sprawował władzy Sercem samym, ale wszystkimi Członkami Moimi, tak jak Kościół Mój z wielu członków się składa, tak chcę, żeby wszystkie Członki Ciała Mojego zostały uwielbione i wywyższone.

JEZUS CHRYSTUS BĘDZIE RZĄDZIŁ NIEPODZIELNIE TYM KRAJEM, ALBO WCALE RZĄDZIŁ NIE BĘDZIE

Pisz dziecko: Jezus Chrystus będzie rządził niepodzielnie tym krajem, albo wcale rządził nie będzie! Wybierajcie! Macie czas jeszcze, ale czasu tego niewiele wam zostało. Lud mój wierny woła do Mnie z całego kraju o Moje Królowanie, a wy, którzy władzę macie, nie chcecie głosu tego ludu słuchać. Umiłowani, ludu Mój wierny, Serce Moje cierpi, kiedy widzę jak Moim Sercem chcą się posłużyć, żeby Mnie z tego narodu wygnać. Powiadam wam, przyjdę do was jako Król Sprawiedliwy i nie Serce Moje sądzić was będzie, ale Ja sam, z całą Mocą wszystkich umęczonych dla was Członków Mojego Ciała. Moje Miłosierdzie płynie na was w wielkiej obfitości dzieci, ale kiedy przyjdę, to Serce otworzę tylko dla dzieci, które to Serce umiłowały oddając Mi chwałę na ziemi.

CHCĘ BYĆ KRÓLEM TEO ZAKĄTKA ŚWIATA I ŚWIATA CAŁEGO

Chcę być Królem tego zakątka świata i świata całego. Jeśli Mnie Królem obierzecie będę władał tym krajem niepodzielnie i wprowadzę tu Moje Prawo i Moją Sprawiedliwość. Kto się Mojego Królowania obawia, ten jemu, nieprzyjacielowi Mojemu służy i jemu oddaje cześć, bo każdy kto Mnie służy chce, żebym został Jego Królem.

CI CO MNIE SŁUGĄ OBWOŁUJĄ, NIE WIEDZĄ CO MÓWIĄ

Dość służyłem ludziom. Nie przyjęliście Mnie, ani jako Króla, ani jako pokornego Pasterza. Nie jestem sługą świata i ci co Mnie sługą obwołują, nie wiedzą co mówią. Ja służyłem człowiekowi z miłości, ale nie jako sługa, ale jako Król. Teraz chcę zostać wywyższony.

JAKO KRÓL PRZYBĘDĘ DO SWEGO

Chcę abyście uznali Mnie za waszego Króla, bo jako Król przybędę do swego. Dzieci Moje, jak wielka jest trwoga kiedy obcy Król przychodzi na waszą ziemię? Czy tego chcecie? Obwołać Mnie obcym Królem, czy żebym raczej przyszedł do Swego Królestwa jakim jest Polska? Ja jestem waszym Królem. Kiedy Mnie Królem obwołacie i przyjdę, choć inne narody drzeć będą, czy będą wasze serca strwożone, kiedy Ja do własnego Królestwa przybędę? Kiedy Ja do Moich sług przyjdę? Czy przyjdę was karać kiedy Moimi będziecie? Wielka jest Moja Sprawiedliwość i wrogów Moich wytracę, ale Moje sługi zachowam, żeby śpiewały Mi chwałę, kiedy zejdę do was z obłoku.

Jezu, nie chcesz więc, aby Serce Twoje zostało ukoronowane? Czy jeśliby to się dokonało będzie to jednak jakiś krok w pzród, w pół drogi chociaż?

OBIERZCIE MNIE KRÓLEM , A ULECZĘ MOJE KRÓLESTWO

Nie dziecko, bo Ja nie o to was proszę. Ja wam mówię, obierzcie Mnie Królem, a uleczę Moje Królestwo, a wy Serce Moje poniewieracie. Cóż Mi z takiej koronacji, jeśli nie pełnicie Mojej Woli? Moją Wolą jest zostać waszym Królem. Kto zmienia Wolę Moją komu służy? Czyją Wolę pełnicie jeśli nie Moją?

JA, KRÓL ŚWIATA, CHCĘ ZOSTAĆ UROCZYŚCIE OBWOŁANY KRÓLEM POLSKI

Powiedziałem wam jasno, Ja, król Świata, umęczony i ukrzyżowany dla waszego zbawienia chcę zostać uroczyście obwołany Królem Polski. Nie jest Moją Wolą ukoronowanie Serca Mojego, ale Mnie samego, wszystkich Członków Mojego człowieczego Ciała połączonych w Jedno Ciało, dla was na Mękę wydane.

JEDEN JESTEM I NIEPODZIELNY

Syn Człowieczy to nie samo Serce tylko, ale i Głowa Moja Najświętsza cierniem ukoronowana i Ręce, przez które spływają na świat nieskończone łaski i Nogi, które przebite tak wiele Krwi za was wylały i Krew Moja Przenajświętsza, która ten świat odkupiła. Każda cząstkę Mojego Ciała uwielbijcie i czcijcie, bo każda cząstka tego Ciała była dla was okrutnie umęczona, tak, że Ciało Moje było wielką Raną. Ukochajcie Mnie w całości, bo Syn Człowieczy cierpi kiedy jego Członki rozdzierane są na strzępy. Jeden jestem i niepodzielny. W całości oddaję się wam dzieci w Sakramencie Komunii świętej i wy całego Mnie uczcijcie. Pokazałem wam jak słodkie jest Serce Boga, i że do tego Serca uciekać się macie, temu Sercu oddawać, bo w Nim jest nieskończone Miłosierdzie Boga, a wy teraz to Serce użyć chcecie jako narzędzie do odsunięcia Mnie od Mojego Tronu. Nie samym sercem rządzi człowiek sprawiedliwy, ale i mądrością, której skarbnicą jest jego głowa. Dlaczego więc Bóg samym Sercem miałby władzę sprawować?

CO NIE JEST MOJĄ WOLĄ PRZECIWKO MNIE JEST SKIEROWANE I SZKODE TEMU PAŃSTWU PRZYNIESIE

Powiadam wam dzieci Moje, pełnijcie Wole Moją, a nie poginiecie. Co nie jest Moją Wolą, przeciwko Mnie jest skierowane i szkodę temu państwu przyniesie.

JA WAM NIE KAŻE MYŚLEĆ CO POCZĄĆ

Ja wam nie każe myśleć co począć. Ja wam to mówię prostymi słowami. Lud prosty te słowa rozumie, uczeni szukają prawdy w połączeniu z własną pychą i to jest ich zguba i zguba szykowana na owce Moje. Słuchajcie Głosu Mojego, bo pokazuję wam czego pragnę.

Dziękuję Panie, mój Boże, mój Królu. Czy dobrze wszystko spisałam, czy nie zdążyłam napisać czegoś ważnego?

KOCHAM POLSKĘ

Napisz jeszcze Moje dziecko, że kocham Polskę, choć Mnie zapomniała, ale dla Matki Mojej okazuję jej tyle cierpliwości i daję znaki, których ona nie może nie dostrzec. Słuchajcie Mojego wołania, bo dzieci Moje beze Mnie poginiecie.

Dziękuję Jezu. Ty jesteś Królem Polski. Dla tak wielu jesteś już Królem Polski.

WIELKA JEST WALKA O MOJE KRÓLESTWO

Wiem Moje dziecko, ale wciąż jesteście nieliczni. Kochacie Mnie bardzo i dla was również okazuję Moje Miłosierdzie temu krajowi, ale módlcie się gorąco i nie poprzestawajcie, bo wielka jest walka o Moje Królestwo.

A Ty Jezu zawsze zwyciężasz, prawda?

JA ZWYCIĘŻĘ, ALE CZY WY ZWYCIĘŻYCIE RAZEM ZE MNĄ?

Tak Moja mała. Ja zwyciężę, ale czy wy zwyciężycie razem ze Mną, czy będziecie w armii pokonanych i strąconych do czeluści to już od was zależy. Ja wam dałem wolną wolę i choć Serce Moje krwawi z boleści na samą myśl o waszym zatraceniu, wolę waszą uszanuję.

(dalszy ciąg w książce )


[link widoczny dla zalogowanych]Poniżej film z wyprawy do Wiednia, o której to wyprawie ks. Natanek osobiście informował w jednym ze swych kazań, że dodatkowo może zabrać jeszcze 20 osób, bo zgłosił się sponsor co to sfinansuje.

Odsiecz Wiedeńska - 02.07.2011
http://www.youtube.com/watch?v=JMNu4V-1PTM&feature=youtu.beKs. Natanek. Rycerze Chrystusa Króla w Lizbonie
(...)
https://www.youtube.com/watch?v=8H3nHmyWHWM


Ks. Natanek z Rycerzami na filmie "Bitwa pod Wiedniem" i na Rynku w Krakowie - 18.11.2012 r.
(...)
https://www.youtube.com/watch?v=T7Lq_Pe9asQ

https://www.youtube.com/watch?v=st1VC0odBmE


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pon 13:36, 14 Gru 2015, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)