Forum Kościół Rzymskokatolicki Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Ks Natanek: milion aniołów dla Ojca świętego i WNUŚ Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
stefan
Moderator


Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 1360 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 22:12, 13 Mar 2010 Powrót do góry

Milion aniołów dla papieża Benedykta XVI

Łapiemy jeden milion aniołów czasów ostatecznych dla papieża Benedykta XVI.

Zachęcamy wszystkich wiernych Kościoła katolickiego do ogromnej modlitwy spoza gór (ultramontanizm) we wszystkich intencjach Ojca Świętego. Nasz Ojciec Święty podjął się wielkiego dzieła zszywania rozerwanej sieci Kościoła i wylewania wody z łodzi Kościoła. Pragniemy go wesprzeć w jego walce ze stadem wilków. Bez wsparcia modlitewnego z naszej strony szatan i ludzie złego mogą bardzo zaszkodzić papieżowi i Kościołowi. Antychryst chce zasiąść na tronie piotrowym.

To łapanie aniołów związane jest z nieprzerwanym odmawianiem Nowenny do Chrystusa Króla przez 9 dni w połączeniu z codzienną Mszą św. i Komunią św. W takim przypadku Pan Jezus obiecał każdemu dać po jednym aniele z dziewięciu chórów anielskich. Te złapane anioły przesyłamy do dyspozycji i obrony Ojca Świętego.

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32410 Przeczytał: 133 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 22:38, 13 Mar 2010 Powrót do góry

Wiesz coś więcej, co to za nowenna? Skąd ona jest? Czy też z wizji jakiś? Tak przejrzałam to jest to książeczka wydana przez p. Adama Kędzierskiego tak samo jak i ta ksiąeczka p. Ewy Wieczrek. O! wycztałam o tej nowennie:

Cytat:
Obietnice Pana Jezusa
Każdy kto odmówi nieprzerwanie przez 9 dni nowennę ku czci Chrystusa Króla wyprosi łaskę uwolnienia 10 dusz z czyśćca i łaskę nawrócenia dla 10 ludzi na świecie.
Kto będzie podczas tej nowenny do Chrystusa Króla przystępował do Komunii św., będąc w łasce uświęcającej, otrzyma każdego dnia dodatkowo jednego anioła z chórów niebieskich, którzy będą towarzyszyli tej osobie do końca życia.
W zależności ile razy się przystąpiło do Komunii św. podczas tej nowenny tyle otrzymuje modlący się aniołów.
Te zdobyte przez modlącego się anioły można przekazać innej osobie, za którą ofiarowana jest ta modlitwa nowenny do Chrystusa Króla.
Nowennę do Chrystusa Króla można w ciągu roku odmawiać wiele razy.

Kapłani, którzy wesprą to nabożeństwo do Chrystusa Króla otrzymają łaskę nawracania wielkiej liczby dusz. (Nihil Obstat: czcigodny Edward Santana, J.C.D. Kanonik, S. EXZ. Enrique Hemandez Rivera, D.D., Biskup z Caguas, Puerto Rico 15 sierpnia 1993 r.)

[link widoczny dla zalogowanych]
Nie wiem, nie ma polskich modlitw? polskich nowenn? Tak czytam to wszystko i naprawdę, jak to Najświętsze Serce jest ranione i rozrywane. Rozalia pisze o Intronizacji NSPJ przecież Pana i Króla naszego, a tu Intronizacja Osoby. Niesamowite!


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pon 19:47, 31 Lip 2017, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
stefan
Moderator


Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 1360 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 22:52, 13 Mar 2010 Powrót do góry

Kiedyś z ciekawości sprawdziłem pochodzenie tej nowenny. Na modlitwy biskup wydał Nihil Obstat ale na te anioły i pozostałe dobra to nie! Jest to sprawką tamtejszych wizjonerów nie związanych z owym biskupem.
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32410 Przeczytał: 133 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 10:11, 14 Mar 2010 Powrót do góry

Ja to już wogóle w tym wszystkim się tu gubię, bo przeczytałam tam tak:

Cytat:
Środki

[link widoczny dla zalogowanych]

Odmawianie nowenny do Chrystusa Króla, jeden raz do roku przez 9 dni (Imprimatur: Kuria Diecezjalna Bielsko-Żywiecka w Bielsku-Białej L.dz. 989/07, 18.IX.2007 r. bp Janusz Zimniak, Wikariusz Generalny, ks. Stanisław Dadak, Kanclerz Kurii).Z tego co powyżej zacytowałam i pisze, to wynika, że na modlitwę jest imprimatur z Kurii jw. a na te Anioły to chyba imprimatur to zagraniczne. Zresztą patrząc na to wszystko dziś, to i to imprimatur nie wiele znaczy, na Medjugorje też wydają imprimatur, a tym bardziej na Zachodzie czy w Ameryce.


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pon 19:51, 31 Lip 2017, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
stefan
Moderator


Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 1360 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 15:19, 14 Mar 2010 Powrót do góry

Wszystko co powyżej napisałaś o nowennie to prawda, tylko jeśli chodzi o te obietnice z Puerto Rico zbierania aniołów jest to związane z pewną grupą wizjonerów z tamtych stron, którzy modlą się modlitwą do Chrystusa Króla z imprimatur właśnie tamtejszego biskupa. Natomiast ów biskup nie ma nic wspólnego z aniołami tej grupy.
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32410 Przeczytał: 133 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 21:43, 14 Mar 2010 Powrót do góry

Sprawdziłam tę sprawę trochę głębiej, a właściwie pomogła mi pewna osoba Tradycji katolickiej. Powyżej z tego, co ja zacytowałam, mamy dwóch kapłanów, kanonik i biskup. Sam biskup - tu można sprawdzić:

[link widoczny dla zalogowanych]

"Bishop Enrique Manuel Hernández Rivera (1979)" jest niby OK. Czemu "niby"? Bo wyczytać można, że dał "nihil obstat" na nabożeństwo do Pana Jezusa Króla Wszystkich Narodów. Tu jest o tym po angielsku:

[link widoczny dla zalogowanych]

ale każdy sobie poradzi z pomocą Google Translatora:

[link widoczny dla zalogowanych]|pl|

Acha... biskup ów był z Puerto Rico. Jak się ma jedno do drugiego (tj. to nabożeństwo do nowenny)? Nie wiem, ale skoro to nazwisko się pojawia i tu, i tu, można założyć, że "coś w tym jest".

A sama ta nowenna i te obietnice Pana Jezusa .... To trzeba by spytać:
Gdzie i komu dane??? I można z powyższej strony wyczytać, że dwóm anonimowym kobietom. To już tu można podziękować.


Cytat:
Zapisanie się do ruchu jest możliwe w każdym czasie trwania Wielkiej Nowenny Uwalniania Świata (WNUŚ).

[link widoczny dla zalogowanych]
WNUŚ... Po tym jednym zdaniu można sobie wyrobić pogląd na tę sprawę. Czyli do kosza z tym! Ale poniżej zacytuję kilka, uważam bardzo ciekawych wiadomości, z tej angielskiej strony, powyżej podanej:

"Wszystkie fałszywe objawienia prywatne zawierają część prawdy. W przeciwnym razie nikt nie dałby się nabrać na to, że te wiadomości są od Boga. Również wiele fałszywych objawień prywatnych, które się promują, korzystają z niektórych tytułów Jezusa i Maryi. Technika ta wykorzystuje niektóre prawdy jako rodzaj przynęty, by zwrócić wiernych w pułapkę fałszywych objawień prywatnych. Innym wariantem tej techniki jest szereg wiadomości, które wymagają nowego porządku religijnego. Stosuje się to znowu, jako przynętę pułapki.

W rzeczywistości jest to tytuł podobny do tytułu nadanego Jezusowi w Piśmie Świętym jako Króla królów i Pana panów. Ale nawet, kiedy prywatne objawienia dają prawdziwy tytuł dla Jezusa i Maryi, nie można stwierdzić, że prywatne objawienia są prawdziwe. Liczba wyraźnie fałszywych objawień prywatnych dają Jezusowi lub Maryi prawdziwe tytuły.

W tych prywatnych objawieniach jest promowany Pan Jezus pod tytułem "Jezus Królem wszystkich narodów i równiez na swojej stronie internetowej promują kult obrazu Matki Bożej z Guadalupe. Te ostatnie prywatne objawienia (Guadalupe) są prawdziwe oraz dobrze przyjęte przez Kościół na całym świecie. Ale Jezus Król Wszystkich Narodów nie jest znane i powszechnie akceptowane, a z wizerunkiem Matki Bożej z Guadalupe jest, wykorzystywane i próbują legitymizować niezatwierdzone pobożności i głosić prywatne objawienia.

Istnieje również próba włączenia nabożeństwo do Jezusa Króla .... z objawieniami prywatnymi do Siostry Faustyny (obraz Bożego Miłosierdzia i Koronka, oraz prywatnych objawień św Małgorzaty Marii Alacoque). Te dwie ostatnie nabożeństwa i objawienia, są dobrze przyjęte w Kościele.

Fałszywe objawienia prywatne często próbują legitymizować się w związku z popularnymi świętymi, modlitwami, nabożeństwami i sugerując ich własny wynalazek. Większość z tych fałszywych objawień prywatnych nie są spowodowane przez człowieka czy osoby, lecz ze względu na oszustwa i fałszywe znaki podane od upadłych aniołów. Oni chcą władzy nad Kościołem, a więc proponują wiele nowych nabożeństw, a nawet nowe zakony, które mają nadzieję na założenie i późniejszy na nie ich wpływ.

Dalej możemy przeczytać, czy nabożeństwo ma Nihil obstat, czyli deklaruje, "że nie zawiera niczego, w przeciwieństwie do wiary i moralności." Twierdzenie to nie jest tylko fałszywe, to nie ma wogóle sensu. Nihil obstat stosuje się tylko do książek i innych materiałów drukowanych. Nihil obstat jest jednym z trzech rodzajów zatwierdzenia podane do druku książki. Oznacza to, że "nic nie stoi na drodze" książki są publikowane. Nihil obstat jest przez cenzora z diecezji (zwykle teolog i ksiądz), który recenzuje książki, w imieniu miejscowego biskupa, patrząc na błędy doktrynalne. Jeżeli stwierdzi brak, informuje o tym biskupa. Biskup, według własnego uznania i wyroku, może zdecydować, czy przyznać Imprimatur, co oznacza "niech będzie wydrukowane. Nihil obstat nie jest podana bez Imprimatur.

Dalej chodzi o książkę, która ma 13 rozdziałów. Książka zawiera również imię biskupa (biskup Enrique Hernandez Rivera, DD.) Z nihil obstat, ale bez imprimatur od biskupa. Nie podaje się wyjaśnienia, dlaczego Nihil obstat obejmuje tylko 9 z 13 rozdziałów, albo dlaczego biskup nie dał Imprimatur. (Biskup przeszedł na emeryturę w 1998 r. z powodu złego stanu zdrowia, ale Nihil obstat jest od 1993 r.).

Biskup Enrique Hernandez Rivera, DD Caguas powiedział, że "widzi potrzebę wspierania bardziej nabożeństwa do Matki Pana i Zbawiciela, Jezusa Chrystusa, Krola Wszystkich Narodów". Chciał aby "wszystko najlepsze z waszym wysiłkiem rozprzestrzeniało się Chrystusowe orędzie i dotarło do wszystkich, którzy wzywają go w niniejszym tytule."


Pan Jezus napisał:
To nabożeństwo jest do mnie jako" Jezusa Króla Wszystkich Narodów ", jest oddanie......(brak mi słowa do przetłumaczenia) do miłosierdzia mojego, jak podała moja ukochana córka, Faustyna i do Mojego Najświętszego Serca Pana Jezusa, jak podała moja ukochana córka, Małgorzata Maria Alacoque. "(Dziennik, s. VI)

To jest taka słaba imitacja do prawdziwych prywatnych objawień. Na przykład, już wiemy, że Jezus jest Królem królów i Pan panów, i że On prawdziwie jest Królem wszystkich narodów na świecie. Czyli te prywatne objawienia nie dodają nic wspólnego, nowego, to są już dobrze poznane prawdy. Nie ma głębi nauczania, ani nauczania dla wszystkich, aby dać dodatkowo wgląd w te prawdy. Więc takie nowe wiadomości podaje sie jedynie do dobrze przyjętych prawd i używa się go jako baner do promowania tych prywatnych objawień. Są to typowe techniki stosowane w fałszywych prywatnych objawieniach. Istnieje wiele innych przykładów."

(....)


Może tłumaczenie nie najlepsze, ale uważam że istotę sprawy oddałam Smile Dalej jest mowa, że Pan Jezus nigdy i nigdzie się nie wywyższał, jak można wyczytać z tych "objawień". W Ewangeliach jak i w prawdziwych objawieniach prywatnych, Pan Jezus nie głosi tak, że jest Bogiem i nie przekonuje ludzi, że jest Bogiem, On skupia się bardziej na oddaniu chwały Bogu Ojcu, niż dla siebie, a Jego głównym zadaniem jest nauczanie wiary.

Proszę sobie "pogooglować tłumaczem" i wiele doczytać. I mamy obraz, bynajmniej mnie się wyklarował, jak to naszą Sł. B. Rozalie przerabiają sobie do Intronizacji, mieszając z prywatnymi "objawieniami". A to co robią i głoszą jest sprzeczne z całym nauczaniem KK w temacie Intronizacji.


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pon 19:42, 31 Lip 2017, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
stefan
Moderator


Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 1360 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 22:47, 14 Mar 2010 Powrót do góry

Taka działalność niestety to jest typowa krecia robota w Kościele, typowa destrukcja.
Dzięki za tak wyczerpujące wiadomości.
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32410 Przeczytał: 133 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 12:59, 21 Lis 2011 Powrót do góry

Teresa napisał:
(...) nabożeństwo do Pana Jezusa Króla Wszystkich Narodów. Tu jest o tym po angielsku:

[link widoczny dla zalogowanych]
(...)
A sama ta nowenna i te obietnice Pana Jezusa .... To trzeba by spytać:
Gdzie i komu dane???
I można z powyższej strony wyczytać, że dwóm anonimowym kobietom. To już tu można podziękować.


Cytat:
Zapisanie się do ruchu jest możliwe w każdym czasie trwania Wielkiej Nowenny Uwalniania Świata (WNUŚ).
[link widoczny dla zalogowanych]


WNUŚ... Po tym jednym zdaniu można sobie wyrobić pogląd na tę sprawę. Czyli do kosza z tym! Ale poniżej zacytuję kilka, uważam bardzo ciekawych wiadomości, z tej angielskiej strony, powyżej podanej:(...)

Kilkuset sympatyków ks. Piotra Natanka przyjechało do jego pustelni w Grzechyni na pierwszy zjazd członków Wielkiej Nowenny Uwolnienia Świata. (WNUŚ) Zjazd odbył się 20 listopada w święto Uroczystości Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.

Sympatycy ks. Natanka w Pustelni Niepokalanów

Uroczystości rozpoczęła 3-godzinna Eucharystia, podczas której wierni odmówili akt intronizacji Chrystusa na Króla Wszechświata oraz akt poświęcenia się Niepokalanemu Sercu Maryi. Pomimo mroźnej pogody następnym punktem programu była procesja przez wieś, złożona z siedmiu ołtarzy. Uroczystości zgromadziły wiernych zarówno z kraju jak i z zagranicy.

Pustelnia Niepokalanów to ośrodek rekolekcyjny założony przez charyzmatycznego ks. Natanka w beskidzkiej wsi Grzechynia, w gminie Maków Podhalański. W pustelni gromadzą się wierni, zwolennicy księdza. Przy domu rekolekcyjnym działa grupa modlitewna i Bractwo Dusz Czyśćcowych. Uruchomiono również internetową telewizję ChristusVincit-TV, w której transmitowane są nabożeństwa i katechezy księdza Natanka.

Zjazd Wielkiej Nowenny Uwolnienia Świata -

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pon 19:59, 31 Lip 2017, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32410 Przeczytał: 133 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 20:05, 31 Lip 2017 Powrót do góry

stefan napisał:
Milion aniołów dla papieża Benedykta XVI

Łapiemy jeden milion aniołów czasów ostatecznych dla papieża Benedykta XVI.

Zachęcamy wszystkich wiernych Kościoła katolickiego do ogromnej modlitwy spoza gór (ultramontanizm) we wszystkich intencjach Ojca Świętego. Nasz Ojciec Święty podjął się wielkiego dzieła zszywania rozerwanej sieci Kościoła i wylewania wody z łodzi Kościoła. Pragniemy go wesprzeć w jego walce ze stadem wilków. Bez wsparcia modlitewnego z naszej strony szatan i ludzie złego mogą bardzo zaszkodzić papieżowi i Kościołowi. Antychryst chce zasiąść na tronie piotrowym.

To łapanie aniołów związane jest z nieprzerwanym odmawianiem Nowenny do Chrystusa Króla przez 9 dni w połączeniu z codzienną Mszą św. i Komunią św. W takim przypadku Pan Jezus obiecał każdemu dać po jednym aniele z dziewięciu chórów anielskich. Te złapane anioły przesyłamy do dyspozycji i obrony Ojca Świętego.

[link widoczny dla zalogowanych]


Teraz łapią Anioły dla papieża Franciszka:

Image

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)