Forum Kościół Rzymskokatolicki Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Ksiądz dr hab Piotr Natanek fałszuje nowennę!!! Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 31741 Przeczytał: 240 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 9:48, 26 Lip 2009 Powrót do góry

Dragon napisał:
Szczęść Boże wszystkim dyskutantom!!!
Czytam wasze przemyślenia dotyczące tematu Intronizacji Najświętszego Serca Jezusowego czy też Intronizacji Chrystusa Króla . Każdy swoja racje ma, a w tych czasach zamętu, nietrudno o zejście z właściwej drogi.


Tu nie chodzi o niczyją rację, tylko o całą naukę KK. A z właściwej drogi nie trudno zejść i dlatego trzeba się trzymać Tradycji katolickiej i tego co zawsze w tym temacie KK nauczał.

Dragon napisał:
Codziennie modlimy się słowami ,,przyjdź Królestwo Twoje" a nie ,,przyjdź Królestwo Twego Najświętszego Serca". Osobiście wolałbym, aby moim Panem i Królem był cały Pan Jezus, a nie jego choćby i tak ważny organ jak Najświętsze Serce.Cóż jest niekatolickiego w sprawie Intronizacji Chrystusa na Króla Polski?

Ależ jak można oddzielić Serce od Osoby? Mówiąc o Intronizacji NSPJ myślimy o całej osobie Pana Jezusa. Dzisiaj na NOM była Ewangelia ta:

Cytat:
(J 6,1-15)
Jezus udał się za Jezioro Galilejskie, czyli Tyberiadzkie. Szedł za Nim wielki tłum, bo widziano znaki, jakie czynił dla tych, którzy chorowali. Jezus wszedł na wzgórze i usiadł tam ze swoimi uczniami. A zbliżało się święto żydowskie, Pascha. Kiedy więc Jezus podniósł oczy i ujrzał, że liczne tłumy schodzą do Niego, rzekł do Filipa: Skąd kupimy chleba, aby oni się posilili? A mówił to wystawiając go na próbę. Wiedział bowiem, co miał czynić. Odpowiedział Mu Filip: Za dwieście denarów nie wystarczy chleba, aby każdy z nich mógł choć trochę otrzymać. Jeden z uczniów Jego, Andrzej, brat Szymona Piotra, rzekł do Niego: Jest tu jeden chłopiec, który ma pięć chlebów jęczmiennych i dwie ryby, lecz cóż to jest dla tak wielu? Jezus zatem rzekł: Każcie ludziom usiąść! A w miejscu tym było wiele trawy. Usiedli więc mężczyźni, a liczba ich dochodziła do pięciu tysięcy. Jezus więc wziął chleby i odmówiwszy dziękczynienie, rozdał siedzącym; podobnie uczynił z rybami, rozdając tyle, ile kto chciał. A gdy się nasycili, rzekł do uczniów: Zbierzcie pozostałe ułomki, aby nic nie zginęło. Zebrali więc, i ułomkami z pięciu chlebów jęczmiennych, które zostały po spożywających, napełnili dwanaście koszów. A kiedy ci ludzie spostrzegli, jaki cud uczynił Jezus, mówili: Ten prawdziwie jest prorokiem, który miał przyjść na świat. Gdy więc Jezus poznał, że mieli przyjść i porwać Go, aby Go obwołać królem, sam usunął się znów na górę.

U innych Ewangelistów również są fragmenty mówiące o obwołaniu Pana Jezusa na Króla i zasze Pan Jezus się usuwa, gdyż chodzi o przyjęcie Jego nauki, Jego prawa, gdyż od początku Pan Jezus jest Królem, jest Panem. Istota Intronizacji to właśnie żeby On zakrólował przez przyjęcie Jego nauki, Jego Prawa Bożego, a wszystko przez Jego Najświętsze Serce.

Dragon napisał:
Członkowie Bractwa Św Piusa X swoja niezłomną postawą zachowali dziedzictwo Mszy Św. Trydenckiej i odnieśli wielki sukces. Trzeba zadać sobie też pytanie, dlaczego zatem występują z członkami przesiąkniętego modernizmem i judaizmem Episkopatu Polski przeciw x. Natankowi czy x. Kiersztynowi?


A gdzie ty to przeczytałeś? Oni głoszą NIEZMIENNĄ naukę KK i odnośnie Intronizacji też. I przesłanie sł. B. Rozalii Celakówny również odczytują właściwie. Krzykaczy nam dziś nie brakuje i kłania się tu psychologia tłumu. Wszyscy krzyczą to ja też.
Zobacz profil autora
stefan
Moderator


Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 1361 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 17:11, 20 Paź 2009 Powrót do góry

Musiałem to skopiować i wstawić poniższy tekst z forum jezuitów bo wiele mówi o ks. Natanku i jego metodach ewangelizacji.

[link widoczny dla zalogowanych]

ks. Natanek
2009-09-03 19:54:39

W miejscowości Juszczyn w górach,na pograniczu Juszczyna i Sidziny znajduje się Hala Malinowa,miejsce gdzie w czasie wojny Niemcy dokonali pacyfikacji osiedla tut.ludności za pomoc partyzantom.Już za czasów komuny,zwłaszcza w stanie wojennym,zawsze w okolicach 17 września (rocznica agresji ZSRR na Polskę) odprawiano tu mszę św.Wiele razy odprawiał tutaj mszę św.m.in.ks.Adolf Hojnacki,znany opozycjonista prześladowany przez SB,czego my mieszkańcy Juszczyna wielokrotnie byliśmy świadkami.Żawsze ta msza św.odprawiana na polowym ołtarzu,tu na Hali Malinowej,skąd przy dobrej pogodzie widać Tatry,była dla nas,uczestników wzruszającym patriotycznym wydarzeniem,gdzie z całych sił,prosto z serca śpiewaliśmy w stanie wojennym"Ojczyznę wolną,racz nam wrócić Panie". Tak było do czasu,kiedy nie wiedzieć z jakiego powodu i skąd pojawił się tutaj ks.Natanek,który z tej patriotycznej katolickiej imprezy zrobił jeszcze jedno miejsce do głoszenia swoich "odkryć" teologicznych,nawoływania do nawrócenia się,odmawiania jakiejś nowenny za odpowiednią ilość aniołów stróżów,itp.Jako egzorcysta przegnał w zeszłym roku szatana z tego miejsca a następnie długo kazał przybyłym słuchać swojego śpiewu przy akompaniamencie gitary(!) Można też oczywiście nabyć książki jego autorstwa,nie za darmo,oczywiście.Natomiast ani słowem nie wspomniał,jak to zawsze robili inni kapłani,o tych partyzantach,którzy tutaj walczyli,o tych dwóch młodych chłopakach,którzy zostali tutaj schwytani i rozstrzelani przez Niemców w czasie pacyfikacji,czy też o 17 września 1939,ani w słowie ani w modlitwie.Wielu ludzi z dezaprobatą patrzy na jego zachowanie,z dezaprobatą słucha jego słów i wielu w zeszłym roku powiedziało - słyszałem to osobiście,że są tutaj ostatni raz,że więcej tu nie przyjdą,z powodu księdza właśnie.Bardzo mi osobiście szkoda tej wrześniowej mszy św. na Hali Malinowej,tego wzniosłego, patriotycznego nastroju jaki jej zawsze towarzyszył,tego radosnego powrotu do domu w towarzystwie przyjaciół i znajomych.Jeżeli to prawda,co mówili ludzie w zeszłym roku po "występach"tego nawiedzonego księdza,to w tym roku bardzo wielu stałych uczestników tej imprezy już na Halę Malinową nie przyjdzie.Ja też nie...
Zobacz profil autora
stefan
Moderator


Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 1361 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 14:18, 30 Paź 2009 Powrót do góry

Na stronie forum jezuitów

[link widoczny dla zalogowanych]

zamieszczono informację kanclerza kurii tarnowskiej dotyczące ks Piotra Natanka:


----- Original Message -----
From: Kanclerz
To: Undisclosed-Recipient:;
Sent: Wednesday, October 28, 2009 12:43 PM
Subject: Informacje w sprawie ks. dr. hab. Piotra Natanka

Czcigodni Księża WIcenotariusze!Uprzejmie proszę o przekazanie poniższych informacji Księżom Proboszczom i Administratorom, a także Księżom WIkairuszom w dekanacie, dotyczących publikacji i wystąpień ks. dr. hab. Piotra Natanka

Uwaga: Ta wiadomość nie została na adresy parafialne, ani na prywatne adresy księży, dlatego proszę Księży wicenotariuszy, aby zadbali i dostarczyli tę informację szczególnie Księżom Proboszczom i Admnistratorom.- według informacji otrzymanych z Kurii Metropolitalnej w Krakowie, ks. dr hab. Piotr Natanek, kapłan archidiecezji krakowskiej, otrzymał od Metropolity Krakowskiego zakaz publicznych wystąpień. Ponadto Metropolita Krakowski powołał komisję teologiczną celem zbadania zgodności z nauczaniem Kościoła wypowiedzi i wykładów ks. dr. hab. Piotra Natanka.

- w związku z tym proszę zwrócenie uwagi, czy parafii nie są rozprowadzane książki, kasety i płyty związane z działalnością ks. dr. hab. Natanka oraz czy wierni nie organizują spotkań z ww. kapłanem. W razie zaistnienia takich sytuacji należy poinformować dotyczących wiernych o obowiązujących decyzjach Metropolity Krakowskiego względem ks. dr hab. Piotra Natanka oraz o powiadomienie Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

- powyższe informacje nie należy, bez potrzeby nagłaśniać, aby nie robić reklamy ks. Natankowi.


Ksiądz Adam Nita - kanclerz Kurii
Zobacz profil autora
Crusader
Użytkownik


Dołączył: 31 Mar 2010
Posty: 1 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 11:53, 31 Mar 2010 Powrót do góry

Modlitwy do
Jezusa, Króla Wszystkich Narodów

Zespół modlitw z obietnicami oraz wyjaśnieniami udzielonymi w latach 1988-1992 przez Pana Jezusa oraz Matkę Bożą dwóm Amerykankom, która nazywane są „służebnicami” oraz „matkami duchowymi.” Nihil Obstat: Rev. Edward Santana, J.C.D Canonist; Encique Hernandez Riviera, D.D. Bishop of Caguas, Puerto Rico, August 15, 1993
Opracowane przez zespół pod kierownictwem P. Anatola Kaszczuka na podstawie materiałów w j. ang. zamieszczonych na internecie przez Joyce Lang w listopadzie 2002 ze stron internetowych
(...)

niestety nie mogłem podać adresów stron żródłowych z powodu regulaminu forum.
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 31741 Przeczytał: 240 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 12:33, 31 Mar 2010 Powrót do góry

Witam! Powyższą twoją wypowiedź skróciłam i nie za bardzo wiem dlaczego to tu zamieściłeś? Mamy pisane o tej Wielkiej Nowennie Uwolnienia Świata, są to modlitwy i przesłania z fałszywych objawień. Proszę zobaczyć tu:
http://www.traditia.fora.pl/wypaczanie-przeslania-pana-jezusa-do-rozalii-celakowny,57/nowa-inicjatywa-ks-natanka-lapanie-aniolow-dla-ojca-swietego,3758.html
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)