Forum Kościół Rzymskokatolicki Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 "Łagiewniki - Intronizacja, której nie było" ... Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32752 Przeczytał: 56 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 20:02, 16 Lut 2017 Powrót do góry

"Łagiewniki - Intronizacja, której nie było"- Michał Krajski, Anna Wiszniowska, Rafał Mossakowski.

Spisek Intronizacji? Confused

Image

https://www.youtube.com/watch?v=09O5fgfQxuI&feature=share

Pewna osoba zamieściła to na fb i napisała: "Co na to Pani Teresa ? - można powiedzieć, że wywołała mnie do tablicy. No cóż, w skrócie odniosłam się do tego, napisałam kilka komentarzy i wpiszę to też tu na forum.

Co powiem? ano to powiem, że nie da się słuchać tego BEŁKOTU! Młody Krajski totalnie niedouczony i nie znający nauki Kościoła w temacie Intronizacji, a pan Mossakowski też! i najpierw musi uzupełnić swoją wiedzę w wielu dziedzinach, nie tylko w tym temacie. Z trudem i przymusem wysłuchałam na razie 1 godzinę tego bełkotu, bo na prawdę nie da się tego słuchać. Czy wysłucham dalej? - nie wiem.

Całkowite niezrozumienie przesłania Rozalii i ogromne lenistwo intelektualne tych "ekspertów" co się wypowiadają i bazują tylko na ks Kiersztynie.

Wszystko jest w książkach Rozalii i np. "Wielkie wezwanie do narodu polskiego" napisane przez spowiednika Rozalii, ale oni tego nie chcą i traktują po protestancku zdania napisane przez Rozalie, czyli wyrwane z kontekstu. Mają oczy a nie widzą, maja uszy a nie słyszą, totalne zaciemnienie umysłu.

Pewne bardzo istotne skany z książek zamieszczone są tu:
(...)
http://www.traditia.fora.pl/kult-nspj-chrystusa-krola-i-intronizacja,47/ksiazka-rozalia-celakowna-historia-zycia,13104.html#63968

... i pod tym powyższym linkiem jest podany link do skanów z drugiej książki.


... i tu bardzo ważne, to co ks. Kiersztyn podważył, tj. o. Mateo: (który miał pełną aprobatę i błogosławieństwo pracy każdego z pięciu papieży, którzy panowali w okresie życia Ojca Mateo, tj. Święty Pius X, Benedykt XV, Pius XI, Pius XII i Jan XXIII.)
(...)
http://www.traditia.fora.pl/kult-nspj-chrystusa-krola-i-intronizacja,47/apostolka-serca-jezusa-art-z-dodatku-zw-8-2008,966.html#74239

... i tu też zamieszczone pewne skany:
(...)
http://www.traditia.fora.pl/wypaczanie-przeslania-pana-jezusa-do-sl-b-rozalii-celakowny,99/ks-e-naujokaitis-nauczanie-kosciola-o-krolowaniu-chrystus,14156.html


A tu jeszcze kilka uwag:
(...)
http://www.traditia.fora.pl/kult-nspj-chrystusa-krola-i-intronizacja,47/kilka-moich-spostrzezen-i-wyjasnien-w-temacie-intronizacji,15993.htmlTermometr wskazuje nie na stan podgorączkowy, ale na bardzo wysoką gorączkę, tego wykładu, taki wykład jak ten, ma właśnie zgubny wpływ, wprowadza dezorientacje i tego trzeba się strzec!


Warto i należy wskazać na lekarstwo jakie zalecał ks. Mäder (i nie tylko on) na to całe zło, a możemy o tym przeczytać w tej książeczce w rozdziale "Na tronie w rodzinie":

"Z odnowienia rodziny wyniknie samo z siebie odnowienie społeczności ludzkiej i państwowej. Uleczenie przyjdzie od wnętrza na objawy zewnętrzne – tak samo jak choroba idzie od wewnątrz na zewnątrz. Wszyscy lekarze, którzy chcą ludzkość kurować tylko środkami zewnętrznymi, zamiast zwrócić się do zupełnego duchowego odnowienia soków krwi, wszyscy oni zrobią fiasko."

więcej z tej książeczki, z tego rozdziału jest tu:
(...)
http://www.traditia.fora.pl/kult-nspj-chrystusa-krola-i-intronizacja,47/chrystus-krol-ks-pralat-robert-m-der,3732.html#73819


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Nie 20:02, 07 Lis 2021, w całości zmieniany 3 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32752 Przeczytał: 56 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 22:01, 16 Lut 2017 Powrót do góry

Rafał Mossakowski o intronizacji NSPJ, że to mącenie w głowach Shocked Shocked Shocked

https://youtu.be/09O5fgfQxuI?t=3679

... powołuje się na książkę ks. Kiersztyna "Ostatnia walka".

Image
Image

[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]

Są też pytania z łódzkiego radia Chrystusa Króla, które z tej samej drużyny i gra na tę samą nutę ze swoimi klakierami.

Image

https://youtu.be/09O5fgfQxuI?t=5208
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32752 Przeczytał: 56 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 22:02, 16 Lut 2017 Powrót do góry

To jest postępowanie jansenistów, którzy zadali wielki cios zwalczając kult Najświętszego Serca Jezusa na całe 200 lat! Następnie cześć Bożego Serca tłumiła reformacja luterska. W okresie Soboru Watykańskiego II kult Najświętszego Serca Jezusa też znalazł się w pewnym kryzysie. W znacznym stopniu zapomniano o kulcie Serca Jezusa, bo był nie ekumeniczny.

I być może propagowany chory ekumenizm był powodem wyparcia tego kultu NSPJ, a w to miejsce weszły o podłożu protestanckim różne ruchy charyzmatyczne.

Obecne czasy w jakich żyjemy ( nie od dziś, a co najmniej od 50 lat) - kryzys ekonomiczny, moralny, kryzys wiary, a może i wielka apostazja, to jest czas, że szatan musi to wykorzystać i wykorzystuje. Gdyby tak gorliwie zwracali się do NSPJ, tak jak je gorliwie zwalczali/zwalczają, to nie jedna łaska by spłynęła i być może sytuacja też by była inna.

"Dobrymi chęciami (intencjami) piekło jest wybrukowane" - bardzo madre przysłowie, dobre intencje niewiele są warte, jeśli nie towarzyszy im działanie pozwalające osiągnąć cel.

Moderna moderną, kryzys kryzysem, jak dziś jest, to każdy widzi, ale na litość Boską nie dajmy wypaczać zdrowej nauki w tym temacie, bo to szatańska robota!


Nowa grupa klakierów zwących się katolikami Tradycji, tylko jakiej Tradycji? Ku pamięci dla wszystkich, że Intronizacja w nauce Kościoła pojawia się tylko w kontekście NSPJ. Można też powiedzieć intronizacja Najświętszego Serca Chrystusa Króla. Służebnica Boża Rozalia nigdy nie mówiła o Intronizacji Chrystusa Króla lub o ogłaszaniu Chrystusa Królem Polski. Mówiąc o Intronizacji – zawsze miała na uwadze przede wszystkim Intronizację Najświętszego Serca Pana Jezusa z jednoczesnym wezwaniem do uznania Chrystusa naszym Królem i Panem.
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32752 Przeczytał: 56 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 22:03, 16 Lut 2017 Powrót do góry

Idzie "nowe otwarcie" jak "nowa wiosna" Kościoła i to jest problem, ale nie mój innych. Młody Krajski po Łagiewnikach skrobnął książeczkę, ma już wykłady, szumne radio z Łodzi też firmuje i przeprowadza wywiady:

https://www.youtube.com/watch?v=kv6QGWDF1fw

Wywiad przeprowadzany przez bardzo dobrze nam tu znanego ze swojej działalności "intronizacyjnej", krakowskiego papieża Stanisława.

Jak widać i słychać, przeszeregowanie i dalej swoje. Ciekawie niereformowalni ludzie. Bp Czaja i inni biskupi myśleli, że ich przechytrzą, a wystarczyło podać prawidłowe przesłanie Pana Jezusa do Rozalii, a nie zagmatwać się w tych niuansach Jezusa Króla Polski, to teraz jest to, co widać i słychać.

Że Chrystus jest Królem wszystkiego i ponad wszystkim, tego nawet ten teologiczny modernizm nie neguje. Odnośnie kwestii uznania Chrystusa Królem Polski, nie raz, jeszcze wcześniej to biskupi wyjaśniali, że tak być nie może! Powtarzam, nie raz biskupi krytycznie odnieśli się do idei ogłoszenia Jezusa Królem Polski, przestrzegając przed „sprowadzaniem królowania Jezusa do jednorazowego aktu intronizacji, który miałby rozwiązać wszystkie problemy”. Jednocześnie zwracali uwagę na potrzebę pogłębienia wiary w Jezusa Chrystusa jako Króla Wszechświata i Pana dziejów.

„Trzeba głośno powiedzieć, że interpretacja kultu Chrystusa Króla w sensie ogłoszenia Go Królem Polski nie jest interpretacją poprawną. Dlatego należy się od niej powstrzymać” - mówił jeszcze w 2010 roku abp Michalik.

To co było 19 listopada, to był Akt zawierzenia, jako ostatni akord zakończenia 1050 rocznicy chrztu Polski, a szerzej w całym Kościele zakończenie Roku miłosierdzia. To był dobrowolny akt dla każdego. To był kompromis zawarty z różnymi grupami "intronizatorów" co głosili wprost heretyckie nauki! jak ogłaszanie Chrystusa Królem Polski! sprowadzenie przesłania Rozalii do politykierstwa. I jak widać nowi następcy się objawili Confused
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32752 Przeczytał: 56 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 21:15, 27 Lut 2017 Powrót do góry

Dobrze, że to tylko w Polsce był ks. Kiersztyn, bo gdzie indziej można zobaczyć i poczytać zdrową naukę.

Image

O. Mateo Crawley-Boevey SSCC i Najświętsze Serce Jezusowe

Zdjęcie znajduje się na stronie chorwackiego Christus Rex (FSSPX):

[link widoczny dla zalogowanych]Dzieło Intronizacji Serca Jezusowego

Jezus jest Królem rodziny poprzez Boże pragnienie i wyjście człowiekowi na przeciw. Ale On, chce być naszym Królem przede wszystkim poprzez nasz własny wybór i decyzję. Intronizacja jest czymś więcej niż tylko poświęceniem obrazu lub figurki przedstawiających Najświętsze Serce Jezusa, lub też zwyczajnym poświęceniem się rodziny Sercu Jezusa. Ona jest DROGĄ ŻYCIA; przymierzem miłości z samym Panem Bogiem. Intronizacja Serca Jezusa jest uznaniem królewskiej mocy i władzy Jezusa Chrystusa wobec rodzin, które decydują się żyć w zjednoczeniu z Jego Sercem dzięki miłości, łasce i posłuszeństwu wobec Jego Przykazań. W ten sposób dokonana i przeżywana Intronizacja przynosi niezliczone łaski i błogosławieństwo dla rodziny i osób indywidualnych, uświęca je, a przez nie uświęca i przemienia społeczeństwo.


Każdy z pięciu papieży, którzy panowali w okresie życia Ojca Mateo wyraził pełną aprobatę i błogosławieństwo pracy: Święty Pius X, Benedykt XV, Pius XI, Pius XII i Jan XXIII.
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32752 Przeczytał: 56 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 21:36, 27 Lut 2017 Powrót do góry

Image

Książeczka wydana w 1994 roku w Chicago.

Taką naukę i przesłanie jakie głosiła św. Małgorzata Maria Alacoque oraz o. Mateo, taką samą naukę i przesłanie głosiła sł. B. Rozalia Celak.


Chcąc robić wykłady o sł. B. Rozalii to muszą panowie więcej poznać i się doedukować! i nie mieszać ziarna z plewami!


Są pozycje, które nie ukazały się drukiem, (jest to w maszynopisie opracowane jeszcze w 1962 roku) jak np. o. Zygmunta Dobrzyckiego, (spowiednik Rozalii) noszącego tytuł: Rozalia Celakówna. Pielęgniarka szpitala św. Łazarza w Krakowie. (Zarys biograficzny i dowody wybraństwa).

Władze komunistyczne nie zgodziły się, na ukazanie się tego pisma drukiem, a jak podajemy poniżej praca ta miała wszelkie zatwierdzenia ze strony zakonu i diecezji. Oto treść kościelnych pozwoleń:

Ex parte Ordinis
NIHIL OBSTAT
In Claro Monte, die 19 Julii 1962
L. 151/62/G
/-/ P. LUDOVICU NOWAK
Prior Generalis
Ordinis S. Pauli I Eremitae


NIHIL OBSTAT
Ks. J. Tomaszewski
Cenzor
Częstochowa, 19 VII 1962 r.
CURIA DIOECESANA
CZĘSTOCHOVIENSIS
Die 19 m. Julii 1962 a.
Nro 3390


IMPRIMATUR
/-/ + STEPANUS BAREŁA, EPPUS
Vicarius Generalis
L. s.
Curia Dioecesana Częstochoviensi
/-/ Dr Joannes Walicki
Notarius

Można o tym wszystkim przeczytać w pozycji która wyszła drukiem pt. "Trudna droga". Rozalia Celakówna Apostołka Miłości objawionej w Sercu Jezusa.
Zobacz profil autora
Kruchy88
Użytkownik


Dołączył: 12 Paź 2017
Posty: 9 Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Pią 15:44, 20 Paź 2017 Powrót do góry

Gdzie mógłbym znaleźć i przeczytać tą książkę:
"Wielkie wezwanie do narodu polskiego"?


Ostatnio zmieniony przez Kruchy88 dnia Pią 15:44, 20 Paź 2017, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32752 Przeczytał: 56 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 17:58, 20 Paź 2017 Powrót do góry

Książka "Wielkie wezwanie Serca Jezusa do Narodu Polskiego
Autor: o. Zygmunt Dobrzycki OSPPE, o. Sykstus Szafraniec OSPPE
z taką okładką:


[link widoczny dla zalogowanych]

... to było wydanie bodajże 1999/2000 rok i było ze wstępem napisanym przez ks.Kiersztyna. Tu mamy zamieszczony ten wstęp:

http://www.traditia.fora.pl/wypaczanie-przeslania-pana-jezusa-do-rozalii-celakowny,47/czy-pisze-tu-o-intronizacji-jezusa-na-krola-polski,15177.html

Można ją jeszcze kupić na allegro, tu też widziałam:

[link widoczny dla zalogowanych]

Ale najlepiej skontaktować się ze sprzedającym i spytać czy książka ma ten wstęp ks. Kiersztyna, jak się chce mieć z tym jego wstępem.


Później jak już ks. Kiersztyn skonfliktował się na dobre ze swoim zakonem, to przy wznowieniu wydania tej książki - 2007 rok - to już nie ma tego wstępu ks. Kiersztyna, tylko jest ogólnie "Wstęp Wydawcy" i jest taka okładka:


Image

[link widoczny dla zalogowanych]

Ale treść jest ta sama.


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Sob 17:36, 09 Kwi 2022, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32752 Przeczytał: 56 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 22:38, 21 Lis 2017 Powrót do góry

Teresa napisał:
Książka "Wielkie wezwanie Serca Jezusa do Narodu Polskiego
Autor: o. Zygmunt Dobrzycki OSPPE, o. Sykstus Szafraniec OSPPE
z taką okładką:


[link widoczny dla zalogowanych]


Cztery skany z jednego rozdziału tej książki zamieszczone tu:

http://www.traditia.fora.pl/kult-nspj-chrystusa-krola-i-intronizacja,47/wielkie-wezwanie-serca-jezusa-do-narodu-polskiego,15647.html


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Sob 17:37, 09 Kwi 2022, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32752 Przeczytał: 56 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 20:00, 07 Lis 2021 Powrót do góry

Teresa napisał:
"Łagiewniki - Intronizacja, której nie było"- Michał Krajski, Anna Wiszniowska, Rafał Mossakowski.

Spisek Intronizacji? Confused

Image

https://www.youtube.com/watch?v=09O5fgfQxuI

https://www.youtube.com/watch?v=09O5fgfQxuI&feature=share

(...)


Na tym powyższym, starym nagraniu z 2017 r. mamy też komentarze sprzed 4 lat, m.in. moje też o nicku "Amid54"

To nagranie jest również zamieszczone tu:

[link widoczny dla zalogowanych]

... i widzimy co pisze, a mianowicie to:

1 lut 2017
Michał Krajski, Anna Wiszniowska - "Łagiewniki - Intronizacja, której nie było"

Nowa książka Michała Krajskiego pt. "Spisek przeciwko Intronizacji".


[link widoczny dla zalogowanych]

... czyli film z 2017 roku.


Dlaczego to piszę i odświeżam ten wątek? - ano dlatego, że z datą 31.10.2021 r. pan Mossakowski na nowo odgrzał ten bełkot na swoim kanale Centrum Powiśle:

https://www.youtube.com/watch?v=9O1Zsq4XBoM

... i na nowo służy złu, jakby zawarł jakiś pakt z diabłem, miesza na nowo i tak już zdezorientowanym ludziom w głowach i widzimy komentarze sprzed godziny.
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)