Forum Kościół Rzymskokatolicki Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Ocena teologiczna publikacji ks. Piotra Natanka Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32414 Przeczytał: 121 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 20:16, 28 Mar 2014 Powrót do góry

Ocena teologiczna publikacji ks. Piotra Natanka

Image

Grzechynia - Pustelnia księdza Natanka

[link widoczny dla zalogowanych]


„Ks. Piotr Natanek używa nauki Kościoła wg przyjętej hermeneutyki podejrzeń i wiary w swoją misję ratowania Kościoła i przesącza ją swoimi, przez siebie uwiarygodnionymi, pomysłami dotyczącymi swoiście pojmowanej soteriologii i eschatologii” – czytamy w opinii przygotowanej przez ks. dr. Józefa Morawę nt publikacji rozsyłanych przez suspendowanego kapłana archidiecezji krakowskiej.

Jak informuje krakowska kuria, w ostatnich tygodniach suspendowany ks. Piotr Natanek rozsyła do księży swoje publikacje. Kard. Stanisław Dziwisz zwrócił się do ks. dr. Józefa Morawy z katedry eklezjologii Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie z prośbą o przedstawienie oceny teologicznej rozpowszechnianych treści.

Uwagi dotyczą dwóch książek: „24 godziny Męki naszego Pana Jezusa Chrystusa” i „Tajemnica Różańca Świętego z rozważaniami różańcowymi dyktowanymi przez Matkę Bożą, na podstawie „Orędzi na Czasy Ostateczne, które właśnie nadeszły”.

Ks. dr Józef Morawa zaznacza, że niezgodna z katolicką nauką o Bożym Objawieniu jest podejmowana przez ks. Piotra Natanka próba zrównania wartości teologiczno-doktrynalnej wybranych tekstów wizjonerów z objawionymi biblijno-doktrynalnymi tekstami Kościoła.

Wizjonerką faworyzowaną przez ks. Piotra Natanka jest 37-letnia Agnieszka Jezierska mieszkająca w jego Pustelni w Grzechyni. Od listopada 2009 r. do początku 2014 r. ukazało się 15 tomów spisanych przez nią objawień, a w przygotowaniu jest kolejnych 7 „Orędzi na Czasy Ostateczne, które właśnie nadeszły”.

„Tekst p. A. Jezierskiej przypomina stereotypowy produkt absolutyzującego swój temat kaznodziei, u którego w porywie przekazu „język wyprzedził refleksję”. Jest widoczna chęć gromadzenia tzw. pięknych i pociągających, odkrywczych zdań, lecz bez żadnego wątku teologiczno-pastoralnego, o którym zdaje się nie mieć pojęcia p. Jezierska” – pisze ks. Morawa i dodaje, że tekst, choć przypisywany Matce Bożej, jest po prostu fantazją „ziemskiej” autorki.

Wizje p. Agnieszki pojawiają się natychmiast po wypadkach związanych z wydarzeniami w życiu ks. Natanka. „Agnieszka się pyta, a niebo natychmiast odpowiada, zaś ks. Piotr Natanek ogłasza to publicznie jako podstawowe wskazanie dla dalszego postępowania. Sam ks. Piotr Natanek ten rodzaj komunikacji nazwał internetowym połączeniem z niebem” – czytamy w dokumencie opublikowanym na stronach krakowskiej kurii. Przykładowe teksty wizji zamieszczono w aneksie.

Istotny błąd zawiera sam tytuł promowanych przez suspendowanego kapłana orędzi na tzw. czasy ostateczne, które właśnie nadeszły. Ks. Morawa przypomina, że czasy ostateczne, jak naucza Kościół, rozpoczęły się z Wcieleniem Jezusa Chrystusa, a ujawniły się z wylaniem Ducha Świętego (por. Dz 2, 17) i rozpoczęciem wielkiej misji Kościoła. „Głoszenie o czasach ostatecznych, które „właśnie nadeszły” jest znakiem katastrofizmu, odrzucanego przez Kościół, jako sprzeciwiającego się prawdzie o Bożej Opatrzności” – czytamy w opinii ks. Morawy.

Ekspert krakowskiej kurii uważa, że ks. Piotr Natanek popełnia wielki błąd, jeśli bezkrytycznie akceptuje takie mistyfikacje. „A jeśli wie i sam współtworzy ten prawdziwy komputerowy sposób i ‘czas łaski przekazu Słowa Niebios’, to staje się współwinny szkodliwej, ośmieszającej Kościół manipulacji” – pisze ks. Morawa.

Wg wykładowcy Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie lektura pism (a także słuchanie kazań) ks. Piotra Natanka jest trudna. „Z jednej strony opowiada się za nauką Kościoła, o miłości do niego i chęci bycia kapłanem Jezusa Chrystusa. Z drugiej jednak strony nieustannie używa jej wg przyjętej hermeneutyki podejrzeń i wiary w swoją misję ratowania Kościoła i przesącza ją swoimi, przez siebie uwiarygodnionymi, pomysłami dotyczącymi swoiście pojmowanej soteriologii i eschatologii” – czytamy w opinii przygotowanej na prośbę kard. Stanisława Dziwisza.

[link widoczny dla zalogowanych] Autor zaznacza, że jego uwagi są tylko małą częścią całości sprawy związanej z ks. Piotrem Natankiem. Wg ks. Morawy potrzeba powołania komisji doktrynalno-prawnej, gospodarczej i psychologicznej dla całościowego sformułowania miarodajnej opinii; także tej dotyczącej wizjonerki Agnieszki Jezierskiej. „Istotnym staje się też przybliżenie motywacji fanów tej pobożności, których ofiarność i wierność są dla ks. Piotra Natanka fundamentem upartości i swoistej pewności siebie” – kończy ks. Morawa.

20 lipca 2011 r. metropolita krakowski nałożył na ks. dra hab. Piotra Natanka karę suspensy za ostentacyjnie okazywane nieposłuszeństwo, mimo decyzji i upomnień, jakie były do niego wielokrotnie kierowane. Kard. Stanisław Dziwisz wystosował wówczas do wiernych komunikat, w którym tłumaczył swoją decyzję o ukaraniu suspensą ks. Piotra Natanka. Hierarcha napisał m.in., że ks. Natanek „swoje specyficzne głoszenie kultu Matki Bożej, aniołów i świętych miesza z magicznie pojmowaną wiarą, co prowadzi do ośmieszania wyznania Kościoła” oraz, że „podważa autorytet biskupów i kapłanów, pomawiając ich o niewiarę i współdziałanie z wrogami Kościoła”.

Ks. Piotr Natanek nie może sprawować żadnych czynności kapłańskich jak też i wykonywać władzy rządzenia.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pon 21:36, 14 Gru 2015, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32414 Przeczytał: 121 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 20:29, 28 Mar 2014 Powrót do góry

(...)

Oto cały dokument na temat treści rozpowszechnianej przez suspendowanego księdza Natanka:

Uwagi nt. treści książek rozsyłanych przez ks. Piotra Natanka pt: „24 godziny Męki naszego Pana Jezusa Chrystusa”1 i Tajemnica Różańca Świętego z rozważaniami różańcowymi dyktowanymi przez Matkę Bożą, na podstawie „Orędzi na Czasy Ostateczne, które właśnie nadeszły”2.

1. 24 godziny Męki naszego Pana Jezusa Chrystusa

a) Nie do przyjęcia, niezgodna z katolicką nauką o Bożym Objawieniu, jest próba zrównania wartości teologiczno-doktrynalnej przez ks. P. Natanka wybranych tekstów nawiedzonych wizjonerów (o wątpliwej wartości i z zastrzeżeniami Kościoła) z objawionymi biblijno-doktrynalnymi tekstami Kościoła. Przykładem jest tutaj treść tzw. Prologu od str. 35, gdzie pod wspólnym tytułem: Nowy Testament na jednej linii są teksty z Ewangelii, Dziejów i Listów Apostolskich, Marii Valtorty, Cataliny Rivas czy A. Jezierskiej. Pisze tam m.in.: „W prologu umieściliśmy przykłady ze Starego i Nowego Testamentu oraz z pism współczesnychmistyków, które ukazują, że tak jak przed wiekami Pan Bóg mówił do ludzi, tak i obecnie do nas przemawia, zmienili się tylko prorocy, widzący czy mistycy, ich imiona, ich sposób mówienia, ale Słowo Boże pozostaje niezmienne (…) To Słowo oczywiście niczego nie zmienia z wcześniejszego Objawienia, tylko doskonale je uzupełnia bądź wspaniale wyjaśnia fragmenty wcześniej niezrozumiałe, bądź błędnie interpretowane”3. Przy tych sformułowaniach powołuje się na wcześniej wydane swoje opracowania o rozumieniu ‘prywatnych objawień’ jak i swojego pojmowania teologii4. Jest to jednak nie tyle przedstawienie nauki Kościoła nt. Objawienia i objawień, co usiłowanie udowodnienia założonej przez siebie tezy5.

b) Istotny błąd zawiera tytuł promowanych przez niego orędzi na tzw. czasy ostatecznie, które właśnie nadeszły. Czasy ostateczne, jak naucza Kościół, rozpoczęły się z Wcieleniem Jezusa Chrystusa, a ujawniły się z wylaniem Ducha Świętego (por. Dz 2, 17) i rozpoczęciem wielkiej misji Kościoła. Głoszenie o czasach ostatecznych, które „właśnie nadeszły” jest znakiem katastrofizmu, odrzucanego przez Kościół, jako sprzeciwiającego się prawdzie o Bożej Opatrzności. Ideologia ta głosi, że z biegiem historii świat staje się coraz bardziej zły i zmierza ku nieuchronnej katastrofie. Jednakże Chrystus jakoś wkroczy w dzieje świata i uratuje pozostałych mu wiernych. Tak np. głoszą Świadkowie Jehowy. A ta ‘melodia’ nieustannie pojawia się w nauce ks. P. Natanka w demaskowaniu przez niego ‘perfekcyjnie ukrytej w Kościele herezji’, hierarchów przesiąkniętych ideami masońskimi czy rządach szatana w Kościele (intronizacja Lucyfera w Kościele za czasów Pawła VI, itp.).

W tym przekonaniu, jak to ks. P. Natanek napisał w liście do ks. kard. Stanisława Dziwisza (13.02.2014), głoszona przez niego Intronizacja Jezusa Chrystusa, która „jest wypadkową objawień o Sercu Pana Jezusa i Bożym Miłosierdziu (…) … jest ostatnią szansą dla świata”. (…) Jest to nowa idea w Kościele, dlatego też budzi kontrowersje, opór i niezrozumienie”. I dodaje: „Również na soborach w Nicei, w Konstantynopolu czy w Chalcedonie, Kościół wypowiadał się w kwestiach wiary, ponieważ pojawiły się nowe idee”. Zaś odnośnie nauki Episkopatu Polski w liście nt. Intronizacji (03. 10. 2012), dodaje: „Dlatego też list Episkopatu o Chrystusie Królu nie można uznać za naukę dogmatyczną, ale jako materiał dany pod dyskusję, mieszczący się w nauczaniu Kościoła, ale nie sięgajmy głębiej. Ostateczna decyzja zawsze jest poddawana Kościołowi w osobie papieża lub soboru. Gdybyśmy uzna-li list Episkopatu jako nauczanie dogmatyczne Kościoła, popadlibyśmy w schizmę zwaną episkopalizmem, znaną z XVIII-wiecznej historii Kościoła”.

O tych wywodach można powiedzieć jedno: całkowity chaos pojęciowy i teologiczny. Zaś przekonanie ks. P. Natanka, że jego przesłanie przewyższa to od św. Małgorzaty Marii i św. Faustyny i że jest równe z ideami wielkich soborów pierwszego tysiąclecia Kościoła, i jako takie jest ostatnią szansą dla świata, musi budzić prawdziwy niepokój.

c) Ks. P. Natanek przestrzega przed fałszywymi prorokami. Pomocą w rozeznaniu prawdy jest [nieokreślona] nauka Kościoła katolickiego czy jego tradycji (przez małe: t). Pewnym jest wg niego tekst z imprimatur z jakąkolwiek datą, a wypadku jego braku, „należy zasięgnąć opinii kapłana katolickiego”6.Takim kapłanem jest on sam, który „ze świadomością pełnej wiary” dla podejmowanych przez siebie czynów wskazuje na poprawność wybranych przez siebie objawień7.

d) Faworyzowaną wizjonerką przez ks. P. Natanka jest 37-letnia p. Agnieszka Jezierska, mieszkająca w jego Pustelni w Grzechyni, można powiedzieć: będąca ‘pod ręką’ Z jej biogramu i tekstów wynika8, że jest osobą bardzo uzdolnioną, po studiach w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku Międzynarodowych Stosunków Politycznych, a równocześnie obdarzona wielką fantazją. Zręcznie posługuje się komputerem i dotąd, spisanych przez nią objawień od listopada 2009 r. do początku 2014 r. ukazało się 15 tomów tekstów, a w przygotowaniu jest kolejnych 7 Orędzi na Czasy Ostateczne, które właśnie nadeszły. „Orędzia te Agnieszka spisuje bezpośrednio na komputerze w czasie łaski przekazu Słowa Niebios (…) Opiekę edytorską i teologiczną nad wydawnictwem tych dzieł objął i prowadzi ks. dr hab. Piotr Natanek, specjalista z nauk humanistycznych i teologicznych, wykładowca z 25- letnim stażem pracy na Papieskim Uniwersytecie Teologicznym Jana Pawła II w Krakowie”9.

Wizje, czyli głosy z nieba u p. Agnieszki pojawiają się natychmiast po wypadkach związanych z wydarzeniami w życiu ks. P. Natanka, choćby po tzw. Grunwaldzie czy zarzutach co do jego nieposłuszeństwa albo nałożonej nań kary suspensy. Agnieszka się pyta, a niebo natychmiast odpowiada, zaś ks. P. Natanek ogłasza to publicznie jako podstawowe wskazanie dla dalszego postępowania. Sam ks. P. Natanek ten rodzaj komunikacji nazwał internetowym połączeniem z niebem. Przykładem są teksty w Aneksie.

e) Upomnienia i kary nałożone na ks. P. Natanka przez Kościół, które wg niego są jawnym prześladowaniem, traktuje jako znak prawdziwości swoich słów i zachowań. Bo wielcy reformatorzy byli prześladowani i odrzucani „czy to przez współbraci, czy przez współsiostry, doświadczali niezrozumienia i prześladowania przez nich, a nawet przez przełożonych. Była to dla nich najtrudniejsza próba wiary. Znaleźli się na indeksach kościelnych, zakazywano rozpowszechniania tych dzieł, zabraniano im spełniania posług kapłańskich. Nieraz wbrew wszystkiemu i we wszystkim pozostali do końca wierni otrzymanemu od Boga wezwaniu. Dziś większość z nich to święci, błogosławieni i słudzy Boży. W wielu przypadkach zezwala się na wydawanie tych dzieł za zgodą władzy kościelnej, ale z zastrzeżeniem, że są to wizje literackie”10.

Można tylko przypomnieć, że rolą Kościoła jest dbanie o wierność doktrynie i moralności wszystkich nowych w nim pojawiających się idei i głoszonych nauk. Wielokrotne powtarzanie przez ks. Piotra Natanka powyższych tez w tej formie jest nieuczciwe przynajmniej z trzech powodów. Takie kontrolne działanie dało zbawienne owoce tak przy św. Pio, św. Faustynie czy innych osobach. Pozwoliło im samym okazać ich uczciwość, prawdziwe posłuszeństwo jak i przygotować wiernych – niekiedy przez dłuższy czas - do pożytecznego przyjmowania przekazywanych (i oczyszczonych z podejrzeń) przez nich treści. Uchroniono też w ten sposób Kościół przed licznymi pseudoobjawieniami i fałszywymi prorokami, które dzięki postawie odpowiedzialnych w Kościele nie zakorzeniły się w nim na trwałe11. Najbardziej jaskrawe nadużycie tej formuły o nękaniu i prześladowaniach jako dowodzie na prawdziwość wynikałoby z następującego rozumowania: wszystko, co w Kościele poddawane jest kontroli i w jej wyniku wysuwane są zastrzeżenia, jest jako takie dobre samo z siebie. Jest to sprzeczność sama w sobie, której nie trzeba udowadniać.

f) Demagogia ta jest uwidoczniana w nieustannym powtarzaniu myśli o zepsuciu Kościoła, o niewierności biskupów i kapłanów, o tym, że tylko mała cząstka jest w nim zdrowa, tj. grupa ks. P. Natanka (z wizji A. Jezierskiej, s. 22)12. Nie ma u niego mowy o pielgrzymiej drodze Kościoła przez historię, o jego niedomaganiach, że na każdym etapie swoich dziejów miał pełną łaskę, jak i o nieustannym wysiłku oczyszczania się i nawracania, co będzie trwało do końca wieków13. Pojawia się natomiast jakieś oczekiwanie na rychłe odrodzenie całego Kościoła, które ma nastąpić po wielu próbach (s. 22). Jest to typowy przejaw utopijnej nadziei, znanej u marksistów i neomarksistów: przeszłość jest zła, teraźniejszość jeszcze gorsza, zbawienie gdzieś w nieokreślonej (albo oznaczanej datą) przyszłości przez radykalne środki.

I dzisiaj w Kościele, mimo tylu słabości i zgorszeń, trwa wielki, często heroiczny wysiłek niezliczonej rzeszy świeckich i duszpasterzy z biskupem Rzymu na czele, dla jego odnowy, umocnienia i poszerzania o nowych wierzących. Wspomagany charyzmatami świadków wiary, wpatrując się w swoich świętych i ubogacając się ich wstawiennictwem, Kościół nigdy nie podda się zniechęceniu i rezygnacji i będzie podążał za swoich Pasterzem i Przewodnikiem, Jezusem Chrystusem.

C.d.n.
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32414 Przeczytał: 121 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 20:32, 28 Mar 2014 Powrót do góry

C.d.

(2) Tajemnica Różańca Świętego z rozważaniami różańcowymi dyktowanymi przez Matkę Bożą, na podstawie „Orędzi na Czasy Ostateczne, które właśnie nadeszły”


a) Przykład wartości teologicznych spisywanych przez A. Jezierską ‘objawień i natchnień’ ukazuje rozesłana do księży, obok książki 24 godziny Męki, broszura pt. Tajemnica Różańca Świętego z rozważaniami różańcowymi dyktowanymi przez Matkę Bożą, na podstawie Orędzi na Czasy Ostateczne, które właśnie nadeszły (Grzechynia 2013, ss. 132). Pozycja jest zaopatrzona Wstępem autorstwa ks. P. Natanka, z jego zachętą do jej wykorzystania przy modlitwie różańcowej, a zakończona biogramem ks. P. Natanka, ukazującym jego dorobek kaznodziejsko-naukowy. O swojej obecnej sytuacji suspendowanego kapłana ks. P. Natanek pisze: „Od lipca 2011 r. wypakowany z Kościoła. Od stycznia 2012 r. zaradowany. Od grudnia 2012 r. rozpoczęła się droga pojednania”14.

Rozważania nt. treści poszczególnych tajemnic różańcowych poprzedzona jest słowami Matki Bożej, tłumaczącymi, czym jest ta modlitwa. Miała Ona powiedzieć A. Jezierskiej m.in.:

„Różaniec zawiera w sobie wszystkie tajemnice i wszystkie łaski, jakich potrzebują dusze, aby zjednoczyć się z Bogiem. To zupełnie prosta droga do Nieba, po której może iść każdy (…) Różaniec jest przeniesieniem zasług i łask z każdej tajemnicy w duszę i życie człowieka, który go odmawia, aby mógł zająć swoje miejsce w dziele Zbawienia świata (…) Człowiek pokorny poznaje, że Zbawienie jego duszy dokonuje się poprzez zasługi Mego Syna – Zbawiciela Świata, a nie poprzez wysiłki i modlitwy człowieka. To, co czyni chrześcijanin odmawiając różaniec, to podłączenie się pod dzieło Zbawienia, które zostało dokonane przez Syna Bożego”.15

Tekst ten wskazuje na niezrozumiałą absolutyzację modlitwy różańcowej. Wg niego całe zbawienie dojdzie do modlącego się na różańcu. Nie ma w całym tekście w/w Tajemnic wyraźnego odniesienia tej modlitwy do całości podstawowych dzieł zbawienia w Kościele, tj. do przekazu Ewangelii, celebracji łask zbawienia w sakramentach i posłudze we wspólnocie. I choć w treści tego ‘dyktatu Matki Bożej’ widać wyraźne myśli z listu apostolskiego Rosarium Virginis Mariae (16. 10. 2002), nie ma w nim, jak we wspomnianym tekście papieskim, osadzenia go w całości posługi liturgiczno-pastoralnej Kościoła. Tekst p. A. Jezierskiej przypomina stereotypowy produkt absolutyzującego swój temat kaznodziei, u którego w porywie przekazu „język wyprzedził refleksję”. Jest widoczna chęć gromadzenia tzw. pięknych i pociągających, odkrywczych zdań, lecz bez żadnego wątku teologiczno-pastoralnego, o którym zdaje się nie mieć pojęcia p. Jezierska. Tekst ten, choć przypisywany Matce Bożej, i tak też widziany przez ks. P. Natanka, jest po prostu fantazją ‘ziemskiej’ autorki. Dotyczy to także i dalszych rozważań treści poszczególnych tajemnic różańcowych. Jako wyjęty z Orędzi na Czasy Ostateczne, wskazuje na charakter całej ich treści, która rozrosła się już do 22 tomów i nadal się multiplikuje, a których jako autorów wskazuje się Trójcę Świętą i świętych. Powstaje pytanie: skąd taka dążność do podpisywania tychże treści niebieskimi autorami!?

b) Budzącym wątpliwości w tejże mariologii jest przypisywanie Maryi realnego współodkupienia, co jest osobnym problemem tzw. grzechyńskiego kalendarza liturgicznego i wprowadzanych tam świąt.

Wskazania do przemyślenia

Ks. P. Natanek popełnia wielki błąd, jeśli bezkrytycznie akceptuje takie mistyfikacje. A jeśli wie i sam współtworzy ten prawdziwy komputerowy sposób i ‘czas łaski przekazu Słowa Niebios’, to staje się współwinny szkodliwej, ośmieszającej Kościół manipulacji16.

Lektura pism (a także słuchanie kazań) ks. P. Natanka jest trudna. Z jednej strony opowiada się za nauką Kościoła, o miłości do niego i chęci bycia kapłanem Jezusa Chrystusa. Z drugiej jednak strony nieustannie używa ją wg przyjętej hermeneutyki podejrzeń i wiary w swoją misję ratowania Kościoła i przesącza je swoimi, przez siebie uwiarygodnionymi, pomysłami dotyczącymi swoiście pojmowanej soteriologii i eschatologii.

W/w uwagi są tylko małą częścią całości sprawy związanej z ks. P. Natankiem i o tym nie można zapominać. Potrzebna jest z pewnością komisja doktrynalno-prawna, gospodarcza i psychologiczna dla całościowego sformułowania miarodajnej opinii. Także i osoba wizjonerki Agnieszki Jezierskiej powinna być właściwie oceniona.

Istotnym staje się też przybliżenie motywacji fanów tej pobożności, których ofiarność i wierność są dla ks. P. Natanka fundamentem upartości i swoistej pewności siebie.

C.d.n.
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32414 Przeczytał: 121 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 20:45, 28 Mar 2014 Powrót do góry

Aneks

Oto orędzie dane dla (i do) ks. dr hab. Piotra Natanka z powyższych Orędzi ( tom 2):

„On ma być Moim Głosem na pustyni dziecko, a ty będziesz mu służyć Moją pomocą. (…) Ty masz być mu wsparciem, bo wielkie są knowania na niego, ale dzięki twojej modlitwie dziecko ulituję się nad tym ludem i zostawię im tego pasterza, bo wielkie są Moje dzieła poprzez niego.

ON PRZYGOTUJE MI DROGĘ.(…)

Synu Mój, nie poprzestawaj w walce. Miłe są mi twoje czyny i gorące serce. Ja, Bóg podtrzymuję cię i ochraniam. Ta mała służebnica Moja będzie i tobie służyć Moim Głosem. Ja będę mówił do ciebie poprzez to dziecko, a ty słuchaj Mojego Głosu, którym wspieram cię w twojej posłudze. Jesteś Mi wybrany na głoszenie Mojego Królestwa.

Nie upadaj w drodze, wiele jeszcze przeciwności cię czeka, ale Ja synu jestem z tobą cały czas. Dostałeś dary Moje w obfitości do głoszenia Mojej Chwały. Teraz idź i nauczaj, bo na to cię posłałem Mój wierny kapłanie. Mało mam sług tak wiernych i otwartych na moje wołanie. Otworzyłem twój umysł, abyś przejrzał plan złego i przygotował Mi drogę. A teraz idź i nauczaj. To mówię Ja, Jezus Chrystus, Bóg Twój Umiłowany, który cię nigdy nie opuści”.

Amen

11.03.2010

Orędzie Pana Jezusa dane Agnieszce przed Intronizacją Chrystusa na Króla na Polach Grunwaldzkich do ks. Piotra Natanka:

Czy ksiądz X ma zorganizować Intronizację oddolną 15 lipca na Polach Grunwaldu?

Tak, tak, tak! Moje dziecko, to jest rzecz, która zaważy na losach tego narodu. Ty mu w tym pomożesz. Dzieci Moje, nie lękajcie się. Zaplanujcie to wszystko dobrze i pytajcie Mnie o wszystko. Ja was poprowadzę. Przygotujcie Mi drogę do tego narodu. Moja Agnieszko, kocham cię maleńka, czy czujesz jak raduje się Moje Serce na myśl, że okrzykniecie Mnie Królem? Dziecko Moje, Ja czekam już tego dnia.

Przyjdę do was dzieci i będę wam błogosławił.

21 lipca 2010

Orędzie Pana Jezusa dane Agnieszce po Intronizacji Chrystusa na Króla na Polach Grunwaldzkich do ks. Piotra Natanka i uczestników zrywu:

Powiedz Mojemu kapłanowi, że większe jeszcze niż to, zadanie postawiłem przed nim. Jeśli sądzi, że jego misja jest spełniona, jest w błędzie. Wiele więcej niż to, czeka go jeszcze. Wciąż oczekuje na pełną Intronizację tego narodu, poprzez wystąpienie władz duchownych i świeckich i obranie Mnie przez nie Królem w imieniu całego narodu. Powiedziałem ci, że za ten wasz zryw będę wam błogosławił i tak się stanie, bowiem Serce Moje otwierają dusze małe i pokorne, nie wielcy tego świata, dlatego dostaniecie łaskę Moją. Teraz jednak nie ustawajcie w modlitwie, bowiem macie dokonać większych dzieł dla Mnie. Polska jest wybrana na ukazanie światła światu. To światło jest na razie zbyt nikłe, aby ogrzać waszą Ojczyznę, a co dopiero cały świat. Więc módlcie się gorąco, bowiem postanowiłem o was, więcej jednak modlitwy i ofiar potrzebuję, aby się dokonało to, co dla was postanowiłem. Dzieci Moje, Moje sprawiedliwe owce, wasze wołanie dotarło przed Mój Tron. Ja i Matka Moja z wielkim weselem przypatrywaliśmy się waszej modlitwie. To nie tłum decyduje o narodzie, ale wierne i ofiarne dusze. Wy dzieci dostaliście powołanie, aby orędować za waszą Ojczyzną i błagania wasze są Mi miłe. Pamiętajcie, aby nie pogardzać tymi, którzy nie otrzymali tej łaski, ale módlcie się za nimi i nauczajcie. Teraz Ojczyznę waszą pobłogosławiłem.

29.05. 2011 r. – nt. posłuszeństwa (Bóg mówi do kapłana)

(…)„Ty Piotrze nie możesz być posłusznym niesprawiedliwym nakazom, ponieważ musiałbyś być wówczas nieposłuszny Mnie. Wiesz, że nigdy bym się na to nie zgodził i byłbym niepocieszony, gdybyś odstąpił ode Mnie. Zbyt mało mam serc tak oddanych, które chcą słuchać Mojego głosu, abym pozwolił, aby Mi cię odebrano. Dlatego wszelkie listy i komunikaty o tobie mają charakter zwykłych pomówień, ponieważ nie są niczym udokumentowane (…) Ty wiesz jednak, że jestem Prawdą, a ty jesteś ze Mną, więc prawda jest z tobą. Bądź ufny, … (Kompendium III, s. 206).

Inne wizje nt. ks. P. Natanka:

Orędzia dane Mieczysławie Kordas EchoChrystusaKróla.net:

PANIE JEZU – PODYKTUJ MI, CO MAM NAPISAĆ DO KARDYNAŁA ST. DZIWISZA W OBRONIE KS. PIOTRA NATANKA, BO SŁYSZELIŚMY, ŻE MA DUŻE KŁOPOTY OD PRZEŁOŻONYCH?

Pan: ” Mój umiłowany, godnie Mnie reprezentujący kapłan Piotr Natanek idzie tą drogą, jaką mu wyznaczyłem. Nie ma ludzi doskonałych, tak samo i on czasami robi błędy, ale to Ja umocniłem go odwagą i męstwem, bo to są dary Ducha Świętego, o które nie modlą się Moi inni kapłani. On służy Mnie całą swoją mocą i umysłem. Wspieram go, pocieszam i podsuwam pomysły. Powiedziałem: tylko kilku Moich kapłanów śmiało i odważnie Mnie reprezentuje a inni boją się Mojego wroga aby stanąć w jego (Piotra) i Mojej obronie. Dzisiejsza Ewangelia mówi właśnie o nich – tych Moich kapłanach, którzy prześladują Piotra Natanka, nienawidzą go, że jest mądry Moją Bożą mądrością. Kapłani powinni reprezentować Mnie godnie, a on taki jest. Czyżby nie wiedzieli Moi kapłani, że w każdej chwili mogą spojrzeć Mi w oczy, bo Ja jestem Panem życia i śmierci? Opamiętajcie się, nawracajcie się – wrogowie Mojego Bożego kapłana Piotra. AMEN.

Panie Jezu, czy osoby, które mówią negatywnie o kapłanie Ks. Piotrze Natanku, który przyjeżdża do nas głosił słowo Boże mają rację?

Pan Jezus: „ NIE ! NIE ! NIE ! Ludzie czekają na niego. On głosi słowo prawdy, której nikt nie chce głosić. Pozwólcie przyjechać Mojemu Synowi do was. On mówi najprawdziwiej o Mnie i Koronacji, to jest to czego Ja potrzebuję u was w Polsce i na całym świecie.

Powiedziałem : „ INTRONIZACJA SERCA I OSOBY”

Wszyscy mówią o sercu a ten Mój umiłowany syn o koronacji Osoby Mojej. Pozwólcie jemu, by przyjechał do was. Nie przeszkadzajcie mu. Amen. JEZUS

Panie Jezu, są urodziny oraz 25-lecie kapłaństwa księdza Piotra Natanka. Bardzo proszę o Twoje słowo dla Niego, bo ja i wszystkie Twoje dzieci w Chicago - lubimy go.

Pan Jezus: " Mój umiłowany kapłan ksiądz Piotr ma Moją ochronę. Ja błogosławię jemu na każdy dzień, ale to Ja odczuwam błogosławieństwo jego na Moją zbolałą Osobę. On jest Moim odbiciem, on jest Moją chwałą. On już od kilku lat idzie Moją Drogą Krzyżową. Umacniam go, ale i wy umacniajcie go modlitwą wstawienniczą. Jego Golgota jest tak samo ciężka jak Moja. Ja dźwigałem grzechy całego świata, a on dźwiga grzechy Episkopatu waszego i tych biskupów, którzy są przeciwni Mnie. Moi kapłani wiedzą o tym, ale nie wiedzą nie Moi biskupi, którzy nawet nie chcą o tym wiedzieć. - Nie Moi biskupi zajęli Moje miejsce, lecz wydają decyzje niezgodne z Moimi. - Nie Moi biskupi nie chcą założyć [sobie] cierniowej korony, lecz obwiesili się złotymi bożkami, które będą świadczyły przeciwko nim w ich dniu. - Nie Moi biskupi nie chcą współcierpieć ze Mną i dokładają do Mojej korony cierniowej jeszcze więcej cierni, które będą świadczyły przeciwko nim w ich dniu, bo wtedy chcieliby widzieć Mnie jako Króla, ale już będzie za późno.

Powiedz mu, że go bardzo kocham i niech dalej świadczy o Mnie i o Moich wrogach, których jest niezliczona ilość, a otrzyma zapłatę w jego dniu. Drodzy Moi, dziękuję wam za uwielbianie Mnie myślą, słowem, śpiewem i uczynkami. Moja chwała jest wyniesiona dzięki takim kapłanom jak ten umiłowany Piotr.

ON JEST PIOTREM WASZYCH CZASÓW i jego droga krzyżowa trwa dłużej niż Moja. On każdego dnia bierze Mój Krzyż na swoje ramiona, który Ja pomagam mu dźwigać. O Moi wierni, Moi wierni - pomagajcie nam dźwigać wasze krzyże. AMEN. Błogosławię jemu a także wszystkim, którzy go słuchają. Jezus cierpiący, bolejący ale i wspomagający was".

Pan Jezus: "To są czasy ostateczne i od was zależy ile te czasy będą trwały. Powołuję ludzi, aby oświecali wasze umysły do zrozumienia powagi tego czasu. Powołuję ludzi, którzy chętnie Mi służą. Ostrzeż Mojego kapłana księdza Piotra, aby był czujny. Ja go wesprę swoją tarczą bezpieczeństwa i będę go wspomagał Duchem Świętym, aby swoje owce zgromadził i nie pozwolił im rozproszyć się. Niech będzie silny Moją siłą i mocny moją mocą. Roztropność jest jego cechą a mądrość Moim darem. Widzicie dzieci jaką mam trudną pracę od 2000 lat. Ciągle pod wiatr i ciągłe zmagania się z przeciwnościami zła mego wroga, który ryczy jak lew aby pożreć Moje owce. A one? Proszę was nie rozpraszajcie się, lecz trwajcie na straży Mojego Honoru, Mojego Królestwa, Mojej Boskości i Mojej Godności. Tak wam dopomóż Bóg. Jezus Chrystus - Król Wszechświata".

Panie Jezu - czy przyjąłeś Intronizację w Grunwaldzie?

Pan Jezus: "Dużo mam rycerzy i rycerek, lecz oczekuję większej armii i dlatego mówię: powracajcie do Króla Jezusa Chrystusa, który nie obiecuje, ale daje wszelkie Łaski potrzebne wam, a co najważniejsze dla was - będziecie Moimi przyjaciółmi w Niebie".

(Źródło: EchoChrystusaKróla.net. O OBJAWIENIACH PRYWATNYCH Papież Urban VIII Urbanus Octavus zmarły w 1644 roku napisał takie słowa: „W przypadkach związanych z objawieniami prywatnymi lepiej jest wierzyć, niż nie wierzyć, ponieważ jeśli wierzycie, a rzecz okaże się fałszywa, otrzymacie wszelkie błogosławieństwa, tak jakby były one prawdziwe.)Źródło: [link widoczny dla zalogowanych]


Przypisy:

1 P. Natanek, M. Jurkowski i inni (red.), 24 godziny Męki naszego Pana Jezusa Chrystusa, Grzechynia 2014, s.

2 Tajemnica Różańca Świętego z rozważaniami różańcowymi dyktowanymi przez Matkę Bożą, na podstawie:
Orędzi na Czasy ostateczne, które już nadeszły, Grzechynia 2013.

3 24 godziny, jw., s. 13.

4 Por. P. Natanek., „Prywatne” Boże objawienia. Ich rola, historia i znaczenie dla współczesnego Kościoła w świetle nauki Pisma Świętego, Katechizmu Kościoła Katolickiego, doktorów Kościoła, soborów i papieży, Grzechynia 2012.

5 W skrócie można to zauważyć w Przemyśleniach do Kompendium III, w: Kompendium III z Orędzia na Czasy Ostateczne, które właśnie nadeszły (z tomów 9-16), Warszawa 2012 , s. 5-31.

6 Por. jw., s. 19.

7 P. Natanek., „Prywatne” Boże, jw., s. 7.

8 Por. 24 godziny, jw., s. 282n.

9 Jw. s. 282 (chyba raczej PWT i PAT, a nie UPJPII).

10 Jw., s. 9.

11 Ks. Wojciech Życiński dogmatyk i mariolog z UPJPII zauważa, że w samym tylko XX wieku odnotowano ponad czterysta objawień, a za wiarygodne uznano tylko cztery, czyli jeden procent: Fatima (Portugalia), Betania-Cua (Wenezuela), Beauraing i Banneux (Belgia). Było jeszcze jedno objawienie w Kibeho w Rwandzie, ale ono zostało zatwierdzone w XXI wieku, por. tenże, Nadprzyrodzone wizje w Kościele, w: „Głos ojca Pio” 76/4/2012.

12 W w/w liście do ks. Kardynała stwierdza: „Dramat Kościoła poznałem i zrozumiałem po lekturach: Dzienniczek św. Faustyny; Orędzia Pana Jezusa do kapłanów, ks. Ottavio Michelini; Matka Boża do swoich umiłowanych synów kapłanów, ks. Stefano Gobbi; oraz bogatej literaturze duchowej bł. Katarzyny Emmerich i nauczaniu z ostatnich lat papieża Benedykta XVI”.

13 Jak o tym, przytaczając naukę św. Augustyna i Vaticanum II, z wielkim optymizmem naucza Katechizm Kościoła Katolickiego, np. 769.

14 W: Tajemnica Różańca Świętego, Grzechynia 2013, s. 131.

15J w., s. 5-7.

16 Czyni to „świadomie i dobrowolnie” z całkowitą odpowiedzialnością, 24 godziny, jw., s. 7.


[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Sob 22:12, 29 Mar 2014, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Rose_of_Jesus
Użytkownik


Dołączył: 30 Sie 2016
Posty: 8 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 14:25, 30 Sie 2016 Powrót do góry

Myślę, że u każdego "wizjonera" kluczowe jest to, czy jest posłuszny Kościołowi. Ostrzeganie przed masonerią, wzywanie do odmawiania różańca i czczenia Eucharystii to w sumie takie "przynęty" u pani A.J. na które mogą się złapać osoby, które zapomną o tym niezwykle ważnym stwierdzeniu siostry Faustyny, że diabeł potrafi w swoim mamieniu wiele, ale nie umie podejść pod prawdziwe święte posłuszeństwo.
Ksiądz Natanek twierdzi, że nie może zamilknąć, bo działa wbrew masonerii. Ojciec Pio też mógł uleć takiej pokusie i powiedzieć "ja nawracam masonów" (bo tak było) i dalej wbrew zakazowi wynikającemu z ostrożności Kościoła odprawiać Mszę, ale tak nie zrobił. Zarówno ojciec Pio i ksiądz Natanek mieli podobne, chwalebne aspiracje, ale to ten pierwszy pamiętał o posłuszeństwie.


Ostatnio zmieniony przez Rose_of_Jesus dnia Wto 14:25, 30 Sie 2016, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)