Forum Kościół Rzymskokatolicki Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Holenderski ksiądz odmówił udzielenia Komunii św. aktywnemu Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 31739 Przeczytał: 230 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 20:04, 18 Lut 2010 Powrót do góry

Holenderski ksiądz odmówił udzielenia Komunii św. aktywnemu pederaście

Katolicki ksiądz w małej miejscowości holenderskiej Reusel odmówił udzielenia Komunii św. jawnemu homoseksualiście. Z tego powodu spotkał się z nagonką.

Dwudziestoczteroletni Gijs Vermeulen, podczas imprezy karnawałowej, odbywającej się w miasteczku Reusel, ogłoszony został jej „księciem”. W programie telewizyjnym przedstawiony został wraz z partnerem, z którym utrzymuje kontakty seksualne od pięciu lat. Media koncentrowały się na opisywaniu jego homoseksualnego stylu życia.

Po zdarzeniu ksiądz Luc Buyens poinformował Vermeulena, że nie udzieli mu więcej Komunii św., ponieważ przyznał się publicznie do praktykowania homoseksualizmu. W zamian zaproponował mu udzielenie błogosławieństwa. Mężczyzna odmówił.

Vermeulen zapowiedział w mediach, że będzie rozmawiał w tej sprawie jeszcze raz z kapłanem, Radą Parafialną i innymi ważnymi osobami. – Wcale nie jestem szczęśliwy z tego powodu – stwierdził. – Wychowywałem się jako katolik. Zostałem ochrzczony i przyjąłem sakrament Bierzmowania. Mój dziadek i moja babcia uważają, że sprawa jest straszna.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS
Za: [link widoczny dla zalogowanych]

Bardzo mądry ksiądz! Takich potrzeba!


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Czw 16:40, 11 Lip 2019, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 31739 Przeczytał: 230 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 20:15, 18 Lut 2010 Powrót do góry

Proszę zajrzeć na Frondę i popatrzeć na zdjęcie "księcia" miejscowego karnawału:

Homoseksualny „książę karnawału" bez Komunii Świętej

Gijs Vermeulen stał się twarzą miejskiej imprezy po tym, jak jego zdjęcie z homoseksualnym partnerem, niejakim Michaelem, znalazło się w oficjalnych materiałach promocyjnych "eventu" - donosi Chrétienté.info. Portal informuje, że dodatkowo opis zdjęcia odnosił się do homoseksualnego stylu życia Vermeulena.

Poinformowany o tym ksiądz Luc Buyens z miejscowej parafii zdecydował się zadzwonić do swojego parafianina. Powiedział mu, że nie będzie mógł przystąpić do Komunii Świętej, jeżeli nie porzuci praktyk homoseksualnych. Jeśli będzie chciał, ksiądz może najwyżej udzielić mu błogosławieństwa. Pomimo protestów, ksiądz podtrzymał swoją decyzję.

Vermeulen nie zdecydował się na błogosławieństwo i ostatecznie nie podszedł do ołtarza podczas udzielania Komunii Świętej. Nie zamierza jednak księdzu odpuścić i zapowiada, że będzie interweniował w radzie parafialnej. - Ta historia wcale mnie nie cieszy – mówił. - Zostałem wychowany jako katolik. Byłem ochrzczony i bierzmowany. Moja babcia i dziadek całą sprawę uważają za okropną.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Czw 16:38, 11 Lip 2019, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 31739 Przeczytał: 230 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 20:22, 22 Lut 2010 Powrót do góry

Holenderski ksiądz w obawie przed świętokradztwem nie rozdawał Komunii

Ks. Luc Buyens, proboszcz w jednej z holenderskich parafii, odmówił udzielenia Komunii św. „Księciowi karnawału”, który brał udział w Mszy razem z pozostałymi uczestnikami fiesty. W odpowiedzi w niedzielę homo-aktywiści urządzili prowokację w kościele. Proboszcz tym razem w ogóle nie rozdawał Komunii św.

Działacze homoseksualni zostali przywitani u progu kościoła przez socjalistycznego radnego, który rozdawał im różowe trójkąty do przypięcia na kurtkę, nawiązujące do oznakowania homoseksualnych więźniów w niemieckich obozach koncentracyjnych w czasie II wojny światowej. Wielu z nich zadeklarowało, że zwróci się do biskupa ze skargą na tę dyskryminację.

Powyżej możemy przeczytać, że proboszcz odmówił udzielania Komunii św. zadeklarowanemu homoseksualiście Gijsowi Vermeulenowi, wybranemu na „księcia” miejscowego karnawału. - Zostałem wychowany jako katolik. Byłem ochrzczony i bierzmowany - żalił się Vermeulen. Moja babcia i dziadek całą sprawę uważają za okropną - dodał.

Tymczasem podczas niedzielnej Mszy św., powodu obecności na niej demonstrujących homoseksualistów, proboszcz w ogóle nie udzielił Komunii św. Skąd tak radykalny krok? Ks. Buyens konsultował się z kurią biskupią w Den Bosch i zdecydował nie rozdawać Komunii św, by uniknąć „grzechu” i „świętokradztwa”. - To moment szacunku i kontemplacji, a nie obiekt manifestacji – powiedział proboszcz.

Podczas homilii sprecyzował, że niemożność przyjmowania Komunii św. w pewnych sytuacjach dotyczy zarówno homo- jak i heteroseksualistów. Dodał też, że obowiązkiem Kościoła jest powiadomienie każdej osoby o ciężkich grzechach, które może popełnić poprzez niewiedzę.

[link widoczny dla zalogowanych]


Bardzo dobre podejście do całej sprawy i postawa kapłana.


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Czw 16:43, 11 Lip 2019, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 31739 Przeczytał: 230 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 21:09, 02 Mar 2010 Powrót do góry

Holandia: pederaści zakłócili Mszę św. w katedrze

Homoseksualiści w Holandii nie odpuszczają. Tak jak zapowiedzieli w niedzielę tłumnie udali się na Mszę św. odprawianą w katedrze p.w. św. Jana w ‘s-Hertogenbosch (Den Bosch), chcąc w ten sposób wyrazić swój sprzeciw wobec decyzji księdza z miasteczka Reusel, który odmówił udzielenia Komunii Św. jawnemu homoseksualiście. Księdzu doradził tak biskup diecezji Den Bosch.

Aktywiści homoseksualni, ubrani w podkoszulki z różowymi trójkątami, a niektórzy w różowych perukach, krzyczeli i śpiewali podczas homilii głoszonej przez ks. Geertjana van Rossema.

Wg portalu DutchNews.nl ksiądz miał powiedzieć: – Homoseksualiści są mile widziani w kościele, jednocześnie prosimy aktywnych homoseksualistów, by nie przystępowali do Komunii Św. ze względu na szacunek dla tego sakramentu.

Kapłan zapowiedział ponadto, że z powodu protestu podczas Mszy św. nie będzie rozdawana Komunia Św., gdyż byłoby to „wielkim świętokradztwem”. Zachęcił wiernych do komunii duchowej.

Protest został zorganizowany przez lokalnych polityków i różne organizacje homoseksualne z kraju, które zmobilizowały się po nagłośnieniu sprawy odmowy udzielenia Komunii św. jawnemu pederaście z Reusel. Ksiadz Luc Buyens nie zgodził się udzielić Komunii jawnemu homoseksualiście, który podczas jednej z homoseksualnych imprez karnawałowych, odbywających się w miasteczku Reusel został okrzyknięty „księciem.” Poświęcono mu program telewizyjny, w którym koncentrowaniu się na opisywaniu jego relacji z innym mężczyzną.

Wcześniej, pederaści oprotestowali Mszę św. w kościele w Reusel. W ub. niedzielę - w ramach protestu przeciw biskupowi Den Bosch Antoon’owi Hurkmans, który doradzał księdzu, by nie udzielał Komunii jawnym pederastom – homoseksualiści pojawili się w katedrze p.w. św. Jana.

Sodomici zapowiadają, że dalej będą zakłócać niedzielne Msze św. Jednocześnie Kees van Staaij, członek Reformowanej Partii Politycznej nazwał protesty „aktami przestępczymi” i zwrócił się do prokuratora generalnego, by egzekwował prawo, które zabrania zakłócania nabożeństw.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS
Za: [link widoczny dla zalogowanych]Któryś za nas cierpiał rany, Jezu Chryste, zmiłuj sie nad nami!
Święty Michale Archaniele módl się za nami!


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Czw 16:45, 11 Lip 2019, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 31739 Przeczytał: 230 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 10:08, 06 Mar 2010 Powrót do góry

Holenderski biskup ugiął się przed homo-ekstremistami

- Komunia święta będzie udzielana normalnie, a decyzja o jej przyjęciu powinna być pozostawiona indywidualnemu sumieniu – oznajmił biskup holenderskiej diecezji Den Bosch po tym, jak homoseksualiści zagrozili kolejnymi protestami podczas Mszy Świętych.

Z obawy przed kolejnymi ekscesami homoseksualnych ekstremistów w kościołach diecezji Den Bosch miejscowy biskup Antoon Hurkmans ogłosił oświadczenie o godnym „Przyjmowaniu Komunii”. Oświadczył w nim, że w warunkach normalnych Komunia Święta nie będzie przychodzącym do Kościoła odmawiana.

Aby przystąpić do Komunii, osoba powinna być ochrzczona, wierzyć w obecność Chrystusa pod postaciami eucharystycznymi i „żyć zgodnie z moralnym nauczaniem Kościoła”. Tym samym o przyjęciu Komunii Świętej będzie decydowało „indywidualne sumienie”, co media odebrały jednoznacznie jako pozwolenie, by homoseksualiści – praktykujący lub nie – mogli teraz przystępować do sakramentu.

Homo-magazyn „Gaykrant” oznajmił, że cieszy się z decyzji katolickiego hierarchy. Zdaniem redakcji jego słowa są „pojednawcze”.

AJ/LifeSiteNews.com
[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Czw 16:49, 11 Lip 2019, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)