Forum Kościół Rzymskokatolicki Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Indie: porwania, napady na zakonnice i brutalne gwałty Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32665 Przeczytał: 69 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 9:51, 17 Lip 2013 Powrót do góry

Teresa napisał:
Kard. Tauran z wizytą u hinduistów, w londyńskiej "świątyni" Baps Shri Swaminarayan Mandir

podczas wizyty Jego Eminencja (mężczyzna w czarnej sutannie, z kropką namalowaną na czole) [link widoczny dla zalogowanych]

Wspólnym bogactwem hinduizmu i chrześcijaństwa są wspólnie wyznawane wartości, za jedną z najważniejszych z nich można uznać współczucie (...) w czasach kryzysu społecznego i gospodarczego, który przeżywamy obecnie, pojęcie współczucia jakby odnawia swoje znaczenie (...) kiedy współczucie przejawia się w aktywnym zainteresowaniu cierpieniem innych, można je określić jako "miłosierdzie", to jest ideę bardziej odpowiadającą wizji chrześcijańskiej
(...)
http://www.traditia.fora.pl/zmiany-po-svii-nom-novus-ordo-missae,6/kard-tauran-z-wizyta-u-hinduistow-w-londynskiej-swia,10082.html"Wspólne bogactwo ..." - tak jak to poniżej:

Indie: porwano i brutalnie zgwałcono zakonnicę

28-letnia zakonnica została porwana przez grupę Hindusów. Była przetrzymywana i gwałcona przez tydzień. Padła ofiarą przemyślanego ataku, którego dopuścili się jej krewni.

Kobieta otrzymała telefonicznie informację, że jej matka jest ciężko chora. W rodzinnej miejscowości Minapanka na przystanku kolejowym już czekali na nią jej oprawcy: dwóch kuzynów i ich koledzy. Zakonnica została uprowadzona. Przetrzymywana w zamknięciu, była poddawana przez 6 kolejnych dni zbiorowym gwałtom.

Do tej pory policja aresztowała jedynie dwóch sprawców, reszta gwałcicieli pozostaje na wolności. – Sprawcy muszą zostać bezzwłocznie pociągnięci do odpowiedzialności, prawo musi zostać wyegzekwowane. To, co się, stało, jest rzeczą haniebną – powiedział mediom biskup John Barwa SVD.

Do tego aktu doszło w stanie, w którym bardzo intensywne są napięcia etniczne jak i religijne. Chrześcijanie padali w Orisie ofiarami pogromów, prześladowania zachodzą tam regularnie. Ich sprawcami są członkowie plemienia Kandha, wyznającego animistyczną wersję hinduizmu. W regionie aktywna jest także maoistowska partyzantka.

Jak wyjawił brat pokrzywdzonej, bezpośrednim powodem porwania była najprawdopodobniej zemsta. Jeden z członków ich rodu został zabity przez maoistów, za co odpowiedzialnością obarczano rodzinę pokrzywdzonej.

Źródło: [link widoczny dla zalogowanych]

Za: [link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Śro 14:35, 30 Wrz 2020, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32665 Przeczytał: 69 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 15:43, 18 Mar 2014 Powrót do góry

Zgwałcili zakonnicę, zostali bezkarni

Indyjski sąd uniewinnił 6 z 9 oskarżonych o gwałt na katolickiej zakonnicy Meenie Barwie.

Do zbrodni w 2008 r. podczas ataku hinduskich ekstremistów na chrześcijan w stanie Orissa. 26-letnia wówczas siostra został pobita, obnażona i wleczona po wiosce. Napastnicy chcieli nawet spalić żywcem ją i przebywającego w wiosce ks. Thomasa Chellana. W końcu, zamiast tego, postanowili ją zgwałcić. Podczas tego pogromu zginęło ponad 100 chrześcijan. Policja była bierna.

Oburzony wyrokiem arcybiskup Cuttack-Bhubaneshwa John Barwa SVD (spokrewniony ze skrzywdzoną siostrą) oskarżył sąd o „oczywiste współdziałanie z agresorami”, zaś przewodniczący Rady Chrześcijan Indii Sajan K. George nazwał wyrok „parodią sprawiedliwości”.

Przypadek siostry Meeny nie jest odosobniony. Sprawców większości spośród tysięcy zabójstw, gwałtów, tortur i podpaleń, jakie miały miejsce podczas indyjskich pogromów chrześcijan w 2008 r., nigdy nie pociągnięto do odpowiedzialności.

Trzy lata temu siostra Meena oświadczyła, że choć gwałt był doświadczeniem straszliwie bolesnym, to przyjęła je jako dopełnienie złożonych parę miesięcy wcześniej ślubów wieczystych. Wybaczyła sprawcom. Postanowiła jednak dążyć do ich skazania, by w przyszłości nikt nie ważył się popełniać podobnych zbrodni.

- Kiedy myślę o pogromie w Kandhamal, moje pierwsza myśl biegnie do ludzi, którzy na skutek ludobójstwa stracili swoje cenne życie. Wszystkie oni są męczennikami jak pierwsi chrześcijanie. Oni umierali za Chrystusa i za wiarę. Modlę się za nich. Jestem z nich dumna - oświadczyła s. Meena.

[link widoczny dla zalogowanych]

Zobacz film o prześladowaniach chrześcijan w Orissie (w języku angielskim):

https://www.youtube.com/watch?v=yJbgYmSXY5o


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Śro 14:37, 30 Wrz 2020, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32665 Przeczytał: 69 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 10:08, 19 Lip 2014 Powrót do góry

Teresa napisał:
Zgwałcili zakonnicę, zostali bezkarni

Indyjski sąd uniewinnił 6 z 9 oskarżonych o gwałt na katolickiej zakonnicy Meenie Barwie.

(...)


Indie: gwałt na postulantce

Indie wstrząśnięte są kolejnym zbiorowym gwałtem. Tym razem doszło do niego na terenie klasztoru, a ofiarą trzech mężczyzn padła 17-letnia postulantka. „Jest to podwójna zbrodnia. Uderza w słabą kobietę i w osobę, która pragnęła swe życie poświęcić Bogu” – mówi abp Bernard Moras. To właśnie na terenie kierowanej przez niego archidiecezji Bangaluru doszło do tego gwałtu.

Napastnicy zadzwonili do furty klasztornej w Hennur, a gdy drzwi otworzyła im postulantka obezwładnili ją gazem, po czym kilkakrotnie zgwałcili. Kobieta przebywa w szpitalu.

„Ten czyn okrywa hańbą nasz naród” – mówi abp Moras, apelując do władz o ukaranie sprawców. Wskazuje zarazem, że w Indiach trzeba jeszcze wiele zrobić, by była prawdziwe szanowana godność kobiet.

W tym azjatyckim kraju co dwadzieścia minut jedna kobieta pada ofiarą gwałtu. Sprawcy najczęściej pozostają bezkarni.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Śro 14:39, 30 Wrz 2020, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32665 Przeczytał: 69 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 14:49, 15 Mar 2015 Powrót do góry

Indie: brutalny napad na cztery siostry zakonne

Image

72-letnia zakonnica zgwałcona, a trzy jej współsiostry brutalnie pobite. Wszystkie cztery ofiary z ciężkimi obrażeniami przebywają w szpitalu. To wynik napadu, do jakiego doszło w mieście Ranagath w indyjskim stanie Bengal Zachodni. Ośmiu mężczyzn próbowało okraść klasztor sióstr, gdy zostali przypadkowo nakryci przez przełożoną wspólnoty. Gdy ta usiłowała wszcząć alarm, kilku mężczyzn zgwałciło ją, a następnie pobiło pozostałe siostry, wszystkie w podobnym wieku. To kolejny głośny przypadek przemocy wobec kobiet w tym kraju. Napastnicy ukradli należącą do szkoły gotówkę, telefon komórkowy, laptop i kamerę, splądrowali też szkolną kaplicę, skąd ukradli naczynia liturgiczne.

Miejscowa ludność jest oburzona, ponieważ napadnięte zakonnice prowadzą w Ranagath prestiżową szkołę i są powszechnie szanowane, także przez wyznawców hinduizmu. Szef tamtejszej policji nazwał ten atak „gwałtem na całej lokalnej społeczności” i zapowiedział, że niezidentyfikowani wciąż sprawcy na pewno odpowiedzą za swój czyn. Zszokowany całym zajściem jest arcybiskup Kalkuty Thomas D’Souza, tym bardziej, że w tym indyjskim stanie nigdy nie dochodziło do podobnych ataków.

Mieszkańcy miasta wyszli na ulice w spontanicznym marszu solidarności z siostrami, domagając się od władz ukarania winnych.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Śro 14:40, 30 Wrz 2020, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32665 Przeczytał: 69 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 15:39, 18 Mar 2015 Powrót do góry

Indie: list biskupów po napadzie i gwałtach na zakonnicach

Image

„Było to brutalne i nieludzkie działanie, którego obywatele powinni się wstydzić”. W ten sposób indyjski episkopat odniósł się do dramatycznych wydarzeń, które rozegrały się 13 marca w Bengalu Zachodnim. Ośmiu mężczyzn próbowało tego dnia okraść klasztor sióstr w Ranagath. 72-letnia zakonnica została wtedy zgwałcona, a trzy jej współsiostry bardzo mocno pobite. Wszystkie ofiary z ciężkimi obrażeniami przebywają w szpitalu. Napastnicy ukradli też m.in. naczynia liturgiczne i zbezcześcili Najświętszy Sakrament.

Biskupi wyrażają głębokie oburzenie i smutek po tym, co wydarzyło się w klasztorze Sióstr Jezusa i Maryi. W pełni solidaryzują się też z ofiarami napadu. Przewodniczący episkopatu kard. Oswald Gracias określił te wydarzenia jako „bardziej niż podłe” i „niemoralne”. Biskupi w specjalnym komunikacie zwracają się do premiera rządu stanowego o podjęcie przez władze „odpowiednich działań, aby ująć sprawców, jak też zapewnić bezpieczeństwo i ochronę siostrom oraz instytucjom religijnym, które swą bezinteresowną służbą przyczyniły się znacznie do rozwoju i postępu naszego umiłowanego narodu”. We wszystkich kościołach w Bengalu Zachodnim ogłoszone też zostały specjalne modlitwy o jak najszybszy powrót do zdrowia sióstr i o pokonanie psychicznej traumy, której doświadczyła zgwałcona zakonnica.

Wybuchy agresji społecznej w Indiach przeciwko mniejszościom religijnym są ostatnio coraz częstsze, a chrześcijanie znaleźli się na celowniku hinduistycznych fundamentalistów. Krytykuje się za to m.in. premiera kraju Narendrę Modiego, który nie zajął jasnego stanowiska wobec aktów przemocy skierowanych przeciwko wspólnotom wyznaniowym, w tym przypadków tzw. „przymusowych nawróceń” na hinduizm.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Śro 14:41, 30 Wrz 2020, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32665 Przeczytał: 69 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 15:20, 16 Lip 2015 Powrót do góry

Kard. Gracias: gwałt na zakonnicy hańbą Indii

Image

Mianem „hańby narodowej” określił kard. Oswald Gracias gwałt na hinduskiej zakonnicy. Doszło do niego 20 czerwca w stanie Chhattisgarh, w środkowej części Indii. Salezjanka została napadnięta na misji w nocy przez dwóch mężczyzn, którzy po odurzeniu ją narkotykami kilkakrotnie ją zgwałcili.

Potępiając ten akt przemocy, przewodniczący episkopatu Indii wskazał, że jest on tym poważniejszy, iż siostra została napadnięta tuż przy przychodni, w której codziennie niosła pomoc ubogim i potrzebującym mieszkańcom Raipuru. Zresztą gwałciciele przy okazji dopuścili się także grabieży. Arcybiskup Bombaju przypomniał zarazem, że gwałty na kobietach są przerażającą codziennością plamiącą hinduskie społeczeństwo. „To zło zamiast się zmniejszać, stale się pogłębia” – podkreślił hinduski hierarcha wzywając państwo, wspólnoty religijne i organizacje pozarządowe do podjęcia bardziej zdecydowanych działań na rzecz promocji godności kobiet i ich równych praw w społeczeństwie.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Śro 14:43, 30 Wrz 2020, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)