Forum Kościół Rzymskokatolicki Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Francja: profanacja co 48 godzin Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32724 Przeczytał: 36 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 20:00, 15 Maj 2013 Powrót do góry

Antykatolickiego wandalizmu we Francji ciąg dalszy

Lokalny dziennik „La Voix du Nord” poinformował o kolejnym akcie wandalizmu. Doszło do niego w miasteczku Agnières na północy Francji, gdzie splądrowano katolicką kaplicę. Tym razem żandarmeria szybko zidentyfikowała wandali.

Okazało się, że antykatolickiego wybryku dokonała grupa licealistów. Drzwi do zniszczonej kaplicy nie są zamykane, katolicy przychodzą o każdej porze, by się pomodlić, złożyć kwiaty. Młodzi chuligani porozbijali w kaplicy 5 figur, w tym figury Matki Boski i świętej Brigidy. Zniszczono też futrynę drzwi. Porozbijane części figur porozrzucano po terenie otaczającym kaplicę. Według żandarmerii szkody należy oszacować na kilka tysięcy euro.

Natomiast dziennik regionalny „Le Progres” napisał o napadzie na kościół parafii Saint-Vincent-en-Lyonnais w Chausson w departamencie Rhône. Wandale pomalowali niebieską farbą wewnętrzne świątyni, ponaklejali białe papiery. Sprawcy pozostają na wolności.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Wto 13:24, 12 Lut 2019, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32724 Przeczytał: 36 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 9:11, 09 Cze 2013 Powrót do góry

Francja: zdemolowano kolejną katedrę

We Francji zdemolowano wnętrze kolejnej katedry. Tym razem w Nantes. Zniszczono prezbiterium i najstarszy ołtarz. Na ścianach pojawiły się napisy i emblematy świadczące o tym, że sprawcy utożsamiają się bądź sympatyzują z nazizmem, satanizmem, ruchem Femen oraz zwolennikami tak zwanych małżeństw homoseksualnych. Do incydentu doszło ubiegłej nocy. Dzień wcześniej zdemolowano katedrę w Limoges w środkowej Francji.

[link widoczny dla zalogowanych]


Tyle podaje Radio Watykańskie. Proszę popatrzeć na tę piękną Katedrę św. Piotra i Pawła:

Image

[link widoczny dla zalogowanych]

Na francuskiej stronie "La-Croix" trochę więcej napisali. Odnośnie katedry w Limoges, którą dzień wcześniej sprofanowano, to przy wejściu do katedry w Limoges, został przymocowany napis po francusku: "droit canonique = sharia" - "Canon (prawo) = prawem szariatu"

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Śro 17:06, 12 Sty 2022, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32724 Przeczytał: 36 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 13:33, 10 Cze 2013 Powrót do góry

„Antifa” zbezcześciła katedrę we Francji

Niemal w tym samym czasie, w którym ktoś sprofanował katedrę we francuskim Nantes, zbezczeszczono katedrę w Limoges. Zamachu na kościół dokonała anarchistyczna grupa „Antifa”.

Image

Grupa, określająca się mianem „antyfaszystów”, umieściła na zewnętrznych murach francuskiej katedry i na ogrodzeniu ochraniającym prace remontowe, antykatolickie napisy.

Lewaccy anarchiści pod adresem katolików kierują swoje oskarżenia o faszyzm. Dowodem na to, że to właśnie katolicy są faszystami, ma być ich rzekoma odpowiedzialność za niedawną śmierć lewackiego aktywisty. Miał on zostać pobity przez grupę skinów.

Bandyci z „Antify” nad wejściem do katedry wymalowali napis: „Clément zabity przez brunatną zarazę”, a obok dopisali: „Prawo kanoniczne = szariat”.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Śro 17:08, 12 Sty 2022, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32724 Przeczytał: 36 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 10:28, 27 Cze 2013 Powrót do góry

Francja: próba podpalenia kościoła

Nieznani sprawcy próbowali spalić XVII-wieczny kościół pod wezwaniem św. Ludwika w Ferrières (Bouches-du-Rhône). Profanatorzy przy użyciu zapalonych świec podpalili obrus leżący na drewnianym ołtarzu głównym.

Wandale zniszczyli także wazon z kwiatami. Spalili także znajdujące się w świątyni modlitewniki i śpiewniki. Na szczęście pożar się nie rozprzestrzenił.

Proboszcz parafii poinformował, że kościół i plebania były wcześniej obiektem wielu ataków. Próbę podpalenia kościoła bagatelizuje lokalna prasa, twierdząc, że „mógłby to być wyczyn dzieci, które znalazły w nim miejsce do zabawy”.

To nie pierwszy przypadek profanacji kościoła we Francji. Informowaliśmy już m.in. o zbezczeszczeniu katedry Notre Dame w Paryżu przez aktywistki grupy Femen. Wielokrotnie profanowany był Najświętszy Sakrament (m.in. w Naintré, Périgueux czy Marmoutier).

[link widoczny dla zalogowanych]

Żródło: [link widoczny dla zalogowanych]

"Mógłby to być wyczyn dzieci?" - to pozwolić im iść i bawić się w meczecie.


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Wto 12:23, 12 Lut 2019, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32724 Przeczytał: 36 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 12:21, 21 Lis 2013 Powrót do góry

Wandale w kościołach – profanacji we Francji ciąg dalszy

We Francji do aktów profanacji dochodzi nadzwyczaj często. Niszczone są figury Matki Bożej, świątynie, stacje Drogi Krzyżowej. Ataki wandalów zataczają szerokie kręgi.

W diecezji Vannes we francuskiej Bretanii dochodzi systematycznie do aktów chrystianofobii. 2 września zniszczono dwie figury Matki Boskiej w kaplicy św. Heleny. 15 listopada rozbito statuę Świętego Jana. W ubiegłym miesiącu zniszczono dwie Drogi Krzyżowe w dwóch miejscowościach, oraz figurę Matki Pana Jezusa.

Ataki na kościoły i symbole kultu mają miejsce zresztą nie tylko Bretanii. W Bézier, w departamencie Hérault, po raz kolejny wandale napadli na kościół pod wezwaniem Świętego Judy Tadeusza. Tym razem weszli na dach, rozmontowali kratę chroniącą witraż w nawie głównej, po czym go rozbili.

José Ruiz, przewodniczący stowarzyszenia skupiającego mieszkańców dzielnicy, w której znajduje się kościół: – Byłem w świątyni, kiedy wandale zaczęli rozbierać kratę. Zawiadomiłem policję. Jej szybkie przybycie umożliwiło zatrzymanie dwóch młodocianych chuliganów.

Z kolei w Paryżu oblano czerwoną farbą kościół pod wezwaniem św. Mikołaja z Chardonnet, który należy od 1977 r. do Bractwa Świętego Piusa X. Grupa lewackich aktywistów wkroczyła też do świątyni zakłócając przebieg Mszy Świętej. Ataki potępił w specjalnym komunikacie eurodeputowany, członek komitetu centralnego Frontu Narodowego, prof. Bruno Gollnisch.

- Kościół Świętego Mikołaja z Chardonnet został zaatakowany przez grupę „Antifa”. Nienawiść lewacka i anarchistyczna jeszcze raz uderzyła. Tego typu akty, wymierzone w jakiekolwiek miejsca innego kultu wzbudzałyby generalne oburzenie – napisał Gollnisch. Wskazał, że w ostatnich kilku miesiącach rozpowszechniły się tego typu agresywne zachowania bojówkarzy, również w stosunku do działaczy katolickich występujących w obronie życia. Czyny te nie spotykają się z żadną reakcją władz.

- Potwierdzam swoją solidarność ze wszystkimi, coraz liczniejszymi ofiarami tych agresji i zdecydowanie potępiam dzikusów popełniających je, tak jak i polityków, którzy ich chronią – [link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Wto 12:25, 12 Lut 2019, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32724 Przeczytał: 36 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 13:27, 31 Sty 2014 Powrót do góry

Chcą usunąć wszystko co religijne. Antychrześcijańska seria we Francji trwa

Obsceniczne i antykatolickie napisy na murach świątyń, kradzieże, defekacja, wandalizm. Rewolucja Francuska zbiera swe zatrute żniwo. Trudno o dzień, w którym nie dopuszczono by się antychrześcijańskiego aktu.

Na murach kościoła pw. Świętego Jana Chrzciciela w XIX dzielnicy Paryża wymalowane antykatolickie napisy: „Jedyny kościół, który oświetla, to ten, który płonie” , „Każda władza zabija, ani Boga, ani mistrza” i „Księże wypchaj się swoją sutanną i twoją moralnością”. Akt ten potępił mera Paryża, Bertrand Delanoë. W wydanym komunikacie napisał: „Te obelgi przeciw proboszczowi i wspólnocie parafialnej świadczą o podłości i głupocie ich autorów. Chciałbym, aby zostali oni jak najszybciej zatrzymani. W imieniu Paryżan i moim własnym, zapewniam proboszcza, parafian i wszystkich paryskich katolików o mojej determinacji w zapewnieniu Wam najlepszych warunków do sprawowania kultu”.

Obsceniczne hasło ukazało się też na drzwiach kościoła Matki Boski w Dijon w Burgundii. Z kolei w Charleville-Mezières w Ardenach, napadnięto na kościół pw. Świętego Remigiusza. Spalono i zniszczono ponad dziesięć świec, trzy krzesła oraz oddano mocz. Napastnicy pozostawili w kościele puszki po piwie i obelżywe napisy w pamiątkowej księdze wyłożonej w kościele. Wierni odkryli także sprośne, haniebne malowidła w modlitewnikach. Proboszcz parafii, ks.Vincent Di Lizia poinformował, że ze względu na wielkość zniszczeń świątynia pozostanie zamknięta na czas nieokreślony. Proboszcz oświadczył też, że „należy się bardzo dogłębnie zastanowić na tym co się stało, ponieważ we Francji zanika szacunek między ludźmi i grupami. Jest to bardzo groźne. Chce się usunąć wszystko co jest religijne, czego wynikiem jest podkultura szyderstwa, lekceważenia, katolików, muzułmanów i przedstawicieli innych religii”. Wskazał, że we Francji w ubiegłym roku doszło do 400 profanacji i ataków na kościoły.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Wto 12:26, 12 Lut 2019, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32724 Przeczytał: 36 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 14:17, 31 Sty 2014 Powrót do góry

piątek, 31 stycznia 2014
Diecezja Rouen wyprzedaje zabytkowe ornaty, stuły, kielichy, cyboria, monstrancje, relikwiarze (z zawartością!) itp.

To, co pokolenia wiernych fundowały i darowały przez setki lat, posoborowa barbaria, której komornik wisi nad głową wynosi z Domu i wyprzedaje, jak jakiś menel na głodzie alkoholowym. Aukcja odbyła się wczoraj. Katalog można ściągnąć w postaci pliku PDF. Sprzedaż w domu aukcyjnym zorganizowal sam ordynariusz. Na protesty wiernych odpisał, że zasięgnął opinii rady diecezjalnej, więc wszystko jest OK. Pozostaje kwestia sprzedaży relikwii [link widoczny dla zalogowanych], w katalogu stoi jak byk, że przedmiotem sprzedaży są relikwiarze z zawartością. Pod numerem 16 znaleźć można nawet "Reliquaire de la fin du XVIIIème siècle (...) particules de la Vraie Croix de N.S. J. C. " (relikwiarz z końca 18 wieku zawierający fragmenty Prawdziwego Krzyża Naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa)

Kyrie eleison!


[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

Kan. 1190 - § 1. Nie godzi się sprzedawać relikwii.

§ 2. Relikwie znaczne i inne doznające wielkiej czci ze strony wiernych, nie mogą być w jakikolwiek sposób ważnie alienowane ani też na stałe przenoszone bez zezwolenia Stolicy Apostolskiej.

§ 3. Przepis § 2 obowiązuje także w odniesieniu do obrazów, które w jakimś kościele doznają wielkiej czci wiernych.


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Wto 12:38, 12 Lut 2019, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32724 Przeczytał: 36 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 22:42, 21 Lut 2014 Powrót do góry

Francja: napadów i profanacji ciąg dalszy

We Francji nie ustają akty chrystianofobii. W ciągu kilku ostatnich dni dwa razy sprofanowano kościół w Orleanie. Pierwszym razem wandale rozbili dwie puszki na ofiary pieniążek. Za drugim razem włamali się do tabernakulum i rozrzucili konsekrowane hostie. Do uszkodzenia kościoła doszło także w Tourcoing na północy kraju.

Złodzieje ukradli przykrywkę cyborium, mimo, że jej wartość nie była duża, wykonano ją z posrebrzanego metalu. W kościele odbyły się już modlitwy przebłagalne, w których udział wziął ordynariusz diecezji ks. bp. Jacques Blaquart. Znajdująca się niedaleko plebanii świątynia była do tej pory otwarta przez cały dzień. Parafia zamierza teraz zmienić zamki kościelnych drzwi na lepsze, nie planuje jednak zamykać kościoła w ciągu dnia. Wkrótce wyremontowane zostanie też zniszczone tabernakulum. Nieznani sprawcy napadli także na kościół pod wezwaniem Cudownej Pani w centrum miasta. Tutaj także obrabowano puszki ofiarne.

Z kolei w Tourcoing na północy Francji samochód osobowy uderzył w fasadę kościoła pw. Najświętszej Maryi Panny z Marlière, dokonując uszkodzenia fasady i drzwi wejściowych. Według policji prowadzący pojazd stracił panowanie nad kierownicą. Po uderzeniu w kościół samochód podpalono a jego pasażerowie zbiegli z miejsca wypadku.

Po raz pierwszy na kolejne akty chistianofobii zareagował minister spraw wewnętrznych i kultu, Manuel Valls. W wydanym komunikacie potępił „bardzo surowo te akty wandalizmu, które miały na celu uszkodzenie miejsca kultu, figurujących ponadto na liście zabytków historycznych”. Minister „solidaryzuje się z całą wspólnotą katolicką Tourcoing i Północy”. Socjalista zapewnił też „o pełnej mobilizacji służb policyjnych prowadzących dochodzenie w celu zidentyfikowania, zatrzymania i postawienia sprawców jak najszybciej przed wymiarem sprawiedliwości”.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Wto 12:40, 12 Lut 2019, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32724 Przeczytał: 36 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 12:01, 16 Mar 2014 Powrót do góry

Ochrońcie nasz kościół! Francuscy parafianie apelują do władz

Image

Z niemal szatańskim uporem atakowany jest kościół p.w. Świętego Ludwika w Rouvroy na północy Francji. Demolowane jest także otoczenie świątyni.

Policji wciąż nie udało się zatrzymać wandali, którzy za cel swojej barbarzyńskiej działalności obrali kościół p.w. świętego Ludwika w Rouvroy. W ostatnim czasie wandale zniszczyli wazony i kwiaty znajdujące się przed kościołem. Parafianie znajdują wokół świątyni worki ze śmieciami i porozrzucane butelki. Obok drzwi wejściowych znajdują się ślady defekacji.

Wandale zniszczyli też kilka witraży oraz umieścili antychrześcijańskie hasła na murach kościoła. W czasie odprawianych mszy świętych słychać uderzenia w drzwi. Kościół jest wpisany na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Parafie zwrócili się do mera i głównego konserwatora zabytków, François Bismana o ogrodzenie świątyni i podjęcia zdecydowanych kroków w zakresie ochrony kościoła.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Wto 12:41, 12 Lut 2019, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32724 Przeczytał: 36 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 21:21, 19 Mar 2014 Powrót do góry

Paryż: anarchiści sprofanowali bazylikę Sacré-Cœur

Image

Anarchiści sprofanowali ubiegłej nocy bazylikę Sacré-Coeur na Montmarcie, jeden z głównych symboli chrześcijaństwa w Paryżu. Na drzwiach oraz wewnątrz świątyni wymalowali wielkich rozmiarów slogany wzywające do podpalania kaplic i obalenia wszelkiej władzy. O profanacji bazyliki poinformowało Radio Notre Dame, rozgłośnia paryskiej archidiecezji, wyrażając przy tym zdumienie, że zarówno media jak i politycy, pomijają tę sprawę milczeniem.

[link widoczny dla zalogowanych]Byłam tam. Bazylika Najświętszego Serca Pana Jezusa na Montmartre, poświęcona Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, gdzie już od 125 lat, zarówno w dzień jak i w nocy trwa nieustanna adoracja eucharystyczna. jak to robiono, to musiało być mało ludzi, albo byli mało widoczni dla obecnych tam. W ogóle trudno mi to sobie wyobrazić. Rolling Eyes

Image

[link widoczny dla zalogowanych]

Image

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Śro 17:10, 12 Sty 2022, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32724 Przeczytał: 36 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 10:18, 02 Kwi 2014 Powrót do góry

Lourdes: złodzieje skradli konsekrowane hostie

Złodzieje włamali się do parafialnej świątyni pw. Najświętszego Serca w Lourdes. Skradli cyborium z konsekrowanymi hostiami.

Kościół Sacré-Cœur w Lourdes został okradziony przez nieznanych sprawców. Złodzieje włamali się do tabernakulum i skradli cyborium z konsekrowanymi hostiami.

Łupem przestępców padła także puszka, do której wierni składaja ofiary pieniężne. Proboszcz parafii zorganizował modlitwy przebłagalne za grzech profanacji.

W parafialnym kościele w Lourdes znajduje sie m. in. chrzcielnica, w której do Kościoła została przyjęta św. Bernadeta Soubirous. W 1856 roku 14-letniej Bernadecie w grocie Massabielle w Lourdes objawiła się Matka Boża. Maryja przedstawiła się dziewczynie słowami: „Jestem Niepokalane Poczęcie”.

[link widoczny dla zalogowanych]


Sad


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Śro 17:11, 12 Sty 2022, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32724 Przeczytał: 36 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 9:05, 10 Maj 2014 Powrót do góry

Napadów i profanacji ciąg dalszy, tym razem po raz drugi Tuluza.

Tuluza: Bazylika Saint-Sernin (św. Saturnina) oznaczona ponownie

Image

[link widoczny dla zalogowanych]

Jak poinformował czytelnik portalu, stało się to prawdopodobnie w nocy. Oznaczniki/symbole zostały umieszczone na jednym z portali i na ścianie bazyliki Saint-Sernin. Wcześniej, Bazylika została tak oznakowana [link widoczny dla zalogowanych]

Image

więcej tu:

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Wto 13:03, 12 Lut 2019, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32724 Przeczytał: 36 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 9:22, 15 Paź 2014 Powrót do góry

Wstrząsające profanacje we Francji

W diecezji Belley-Ars, na wschodzie Francji doszło do serii profanacji. 9 października, dokonano włamania w kościele w Seyssel. Sprawcy zniszczyli figurę św. Mikołaja oraz ukradli żyrandol.

Do kolejnej profanacji doszło 11 października. Ofiarą bandytów padły dwa kościoły parafialne: Saint-Jean w Meximieux i Sainte Julie w Lagnieu. Sprawcy włamali się do tabernakulum i ukradli cenne naczynia liturgiczne wraz z konsekrowanymi Hostiami.

Po profanacjach kuria biskupia wydała specjalny komunikat. „Kradzieże te są dla wspólnot parafialnych sprawą bardzo poważną. Nie można nic dokonać niczego bardziej obraźliwego przeciw Bogu”. Zdaniem kurii kradzieży Hostii dokonali najpewniej sataniści.

„Potępiamy wszystkie tego typu ciemne praktyki niszczące duchowo ich sprawców” – podkreślono w komunikacie Na prośbę biskupa Pascala Rolanda, sprofanowane kościoły będą przez jakiś czas zamknięte. 20 października odbędą się w nich Msze pojednania i przebłagania.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Wto 13:04, 12 Lut 2019, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32724 Przeczytał: 36 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 22:57, 03 Lut 2015 Powrót do góry

Kolejne wstrząsające akty profanacji we Francji

O profanacji we francuskim kościele w Saint-Aldric poinformował na Twitterze proboszcz miejscowej parafii ks. Hervé-Marie Cotton.

„Rano zauważyłem, że z kościoła skradziono nam konsekrowane Hostie i Świecę Paschalną” – napisał proboszcz.

Do innej profanacji doszło w Fontainebleau (departament Seine-et-Marne), gdzie sprofanowano kaplicę Barbizon. Rozbito drzwiczki tabernakulum, rzucono na posadzkę kielich z konsekrowanymi Hostiami. Nikt niczego nie ukradł – celem włamywaczy była profanacja.

16 stycznia ordynariusz Meaux, ks. Jean-Yvesa Nahmiasa odprawił Msza Świętą przebłagalną, koncelebrowaną wraz z proboszczem, ks. José Antonini i licznymi księżmi z pobliskich parafii. Po niej, odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu.

Z kolei w Nantes na murach szkoły katolickiej wymalowano swastyki.


[link widoczny dla zalogowanych]Chyba diablisko Twisted Evil z piekła uciekł Sad


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Wto 13:05, 12 Lut 2019, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32724 Przeczytał: 36 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 17:37, 16 Lut 2015 Powrót do góry

Francja: Kościół na celowniku profanatorów

Image

Ordynariusz diecezji Belley-Ars w południowo-wschodniej Francji nakazał duszpasterzom usunąć Najświętszy Sakrament z tamtejszych kościołów i kaplic. Jest to reakcja na serię świętokradzkich włamań, których ofiarą padło od października ub. roku dziesięć parafii. Połowa tych incydentów miała miejsce tydzień temu (6-7 lutego). W większości przypadków włamywacze porzucili konsekrowane hostie na miejscu, kradnąc jedynie naczynia liturgiczne, jednak zdarzył się również rabunek pełnej puszki.

Jak stwierdził bp Pascal Roland, w tej sytuacji Najświętszy Sakrament należy przenieść do miejsc bezpieczniejszych, a puste tabernakula pozostawić wyraźnie otwarte. Jedynym wyjątkiem mogą być odpowiednio zabezpieczone metalowe tabernakula z solidnymi zamkami. Najświętszy Sakrament może być przynoszony na powrót do kościołów i kaplic dla adoracji, jednak pod warunkiem obecności większej liczby wiernych.

Problem profanacji chrześcijańskich miejsc kultu i cmentarzy narasta we Francji od lat. Dokonują tego zarówno zwykli wandale, jak sataniści czy członkowie różnych lewackich bojówek. Niestety sprawcy takich ataków pozostają na ogół nieznani, a zajścia spotykają się z obojętnością ze strony mediów i władz.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Śro 17:12, 12 Sty 2022, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)