Forum Tradycji Katolickiej Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Międzynarodowy Kongres NSJ 6-10 października 2011 Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
bratek
Użytkownik


Dołączył: 17 Paź 2008
Posty: 147 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 17:25, 05 Paź 2011 Powrót do góry

Światowy Kongres Najświętszego Serca Pana Jezusa w Paray-le-Monial

Od 6 do 10 października, odbędzie się w Paray-le-Monial pierwszy Międzynarodowy Kongres Najświętszego Serca. To tutaj 27 grudnia 1673 roku, Jezus objawił Swoje Serce św. Małgorzacie Marii Alacoque, młodej zakonnicy z klasztoru Wizytek. Chrystus objawił się, ukazując Swoje Serce jako promieniujące słońce, noszące ślady włóczni. Następnie wysyła pierwszą wiadomość: "Moje Boskie Serce płonie tak wielką miłością ku ludziom, że nie może utrzymać dłużej tych gorejących płomieni, zamkniętych w moim łonie. Ono pragnie je rozlać za Twoim pośrednictwem i pragnie wzbogacić ludzi swoimi skarbami".

Rok później, Jezus objawia się ponownie, w pierwszy piątek miesiąca. Skarży się, że ludzie są tak daleko od Jego miłości, a przecież tak niewiele trzeba. Prosi ją, aby towarzyszyła mu modlitwą w Ogrodzie Oliwnym każdej wigilii pierwszego piątku miesiąca.

W 1675 ponownie, Chrystus objawia Swoje Boskie Serce i pozostawia słowa: "Dlatego żądam, żeby pierwszy piątek po Oktawie Bożego Ciała był odtąd poświęcony jako osobne święto na uczczenie mojego Serca. (...) W zamian za to obiecuję, że Serce moje wyleje hojne łaski na tych wszystkich, którzy w ten sposób Sercu Memu oddadzą cześć lub przyczynią się do jej rozszerzenia...” Tak więc, z Paray-le-Monial, nabożeństwo do Najświętszego Serca rozprzestrzeniło się na cały świat.

24 sierpnia 1907 roku, Ojciec Mateo, zakonnik Zgromadzenia Najświętszych Serc, chory i wycieńczony, przybywa do Kaplicy Objawień w Paray-le-Monial: "Tu, modliłem się i nagle zadrżałem. Zostałem dotknięty darem łaski, jednocześnie bardzo mocno i bardzo błogo. Kiedy wstałem, byłem już całkowicie uzdrowiony. Wówczas, na kolanach w sanktuarium, zagłębiony w dziękczynieniu, zrozumiałem, co Pan chce ode mnie. Tego wieczoru, ułożyłem plan, jak zdobyć świat dla miłości Serca Jezusa, i to dom po domu, rodzina po rodzinie". Był to początek Dzieła Intronizacji Najświętszego Serce Pana Jezusa, któremu o. Mateo poświęcił całe swoje życie.

Dzieło to została zatwierdzone w 1915 roku przez papieża Benedykt XV jako „Dzieło społecznego ocalenia”. Papież napisał: "Dobrze więc czynisz, Synu drogi, stając w obronie społeczeństwa ludzkiego przez to, że ożywiasz i szerzysz ducha chrześcijańskiego w ogniskach rodzinnych, krzewiąc w rodzinach miłość Jezusa Chrystusa, by w nich panowała niby królowa. Czyniąc tak, posłuszny jesteś samemu Jezusowi Chrystusowi, który obiecał zlać swe dobrodziejstwa na domy, w których będzie wystawiony i uwielbiany obraz Jego Serca."

Światowy Kongres Najświętszego Serca Pana Jezusa, który odbędzie się od 6 do 10 października jest odpowiedzią na to pragnienie Jezusa, aby zdobywać rodziny, parafie i cały świat dla Jego miłości. Jest to również prośba bł. papieża Jana Pawła II, który prosił nas podczas wizyty w Paray: "Z zadowoleniem przyjmijcie obecność Serca Jezusa. Zawierzcie Mu wasze ogniska rodzinne. Niech waszą aspiracją będzie czerpanie z otwartego Serca Miłości, która zbawia i uzdrawiania, na której rodziny mają budować cywilizację miłości... Wszędzie, w społeczeństwie, w naszych miejscowościach, w naszym sąsiedztwie, w naszych zakładach pracy i biurach, podczas naszych spotkań pomiędzy narodami i rasami, "serce z kamienia", serce uschnięte, należy zmieniać w "serce z ciała", otwarte dla braci, otwarte na Boga. To prowadzi do pokoju. To prowadzi do przetrwania ludzkości. To jest ponad nasze siły. Jest to dar od Boga. Dar miłości."

Módlmy się o owoce tego Międzynarodowego Kongresu, razem z jego uczestnikami w Paray-le-Monial, odnówmy nasze zobowiązanie przyjmując Miłość Jezusa w naszych domach, naszych sercach i uczyńmy Ją rozpoznawalną wszędzie.

Zrodlo: Sercanie Biali - Łomianki
Za: [link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez bratek dnia Śro 17:29, 05 Paź 2011, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 30513 Przeczytał: 288 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 17:56, 05 Paź 2011 Powrót do góry

Światowy Kongres dla odnowienia nabożeństwa do Najświętszego Serca Jezusowego
Wywiad z organizatorem, ks. Williamem Petrie przeprowadził Genevieve Pollock


Paray-le-Monial (Francja), piątek, 11 marca 2011 r. (ZENIT.org)

Po raz pierwszy, w miejscu, w którym zrodziło się nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa odbędzie się światowy kongres w celu refleksji na temat miłości Boga oraz dla promowania cywilizacji miłości w rodzinach i społeczeństwie. ZENIT przeprowadził wywiad z ks. Williamem Petrie, prowincjałem Wschodniej Prowincji Zgromadzenia Najświętszych Serc Jezusa i Maryi w Stanach Zjednoczonych, jednym z organizatorów i prelegentów na konferencji.

Wydarzenie, które będzie miało miejsce w Paray-le-Monial od 6 do 11 października [2011 r.], będzie gościć jako prelegentów: kard Raymonda Burke, prefekta Sygnatury Apostolskiej, kardynała Justina Rigali, arcybiskupa Filadelfii, jezuitę o. Mitch’a Pacwa, prezentera i twórcę EWTN [Global Catholic Television Network – przyp. tłum.] Timothy O’Donnella, prezesa Christendom College oraz Danny Abramowitz, byłego piłkarza NFL.

Kongres ma na celu odnowienie w całym świecie nadziei i świadomości o bezwarunkowej miłości Boga do ludzkości, poprzez promowanie osobistej przyjaźni z Jezusem Chrystusem, przez formację chrześcijańską rodzin oraz rozpoczęcie światowej misji dla przekazania tego przesłania wszystkim narodom.

Już obecnie są oferowane on-line pakiety podróżne, które zawierają możliwość odwiedzenia Paryża, Lourdes, Lyonu, Ars i Cluny – w celu ułatwienia uczestnictwa w tym wydarzeniu.

Ksiądz Petrie wyjaśnił także ważne aspekty odnoszące się do nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa w tej historycznej chwili.

Jaki jest cel tego Światowego Kongresu Najświętszego Serca?

Ksiądz Petrie: Ojciec Mateo Crawley-Boevey został cudownie uzdrowiony ze swojej choroby w Kaplicy Objawień w Paray-le-Monial we Francji. W tym momencie zrodziła się u niego myśl dotycząca promowania intronizacji Najświętszego Serca we wszystkich rodzinach na świecie. W 1907 r. św. Pius X posłał ojca Matteo, aby realizował tę misję.
Podczas obchodów stulecia ruchu intronizacji, które miało miejsce w 2007 roku, został zainicjowany program dla kontynuacji misji ojca Matteo i dotarcia do pięciu kontynentów w ciągu najbliższych dziesięciu lat. Pierwszy Światowy Kongres odbędzie się w Paray-le-Monial, gdzie zrodziła się ta inspiracja i gdzie mają się zorganizować promotorzy, dyspozycyjni do rozpowszechniania informacji w ich diecezjach i parafiach.

Jakie jest przesłanie Najświętszego Serca Pana Jezusa, które pragnie się podkreślić podczas tego światowego kongresu?

Ksiądz Petrie: „Bóg tak umiłował świat, że dał swego Syna Jednorodzonego”. Obraz Jezusa z wyeksponowanym Najświętszym Sercem ukazuje Jego bezwarunkową miłość i miłosierdzie Boga. Intronizacja wizerunku Najświętszego Serca Jezusa w domach stanowi formalne zobowiązanie, że Chrystus stoi na czele tego domu.

Dlaczego Ksiądz uważa, że tak ważne jest dzisiaj podkreślanie Najświętszego Serca Jezusa i miłości Boga do ludzi?

Ksiądz Petrie: Historia świata zawsze była historią podziałów, wojen i śmierci z powodu nienawiści. Najświętsze Serca Pana Jezusa nieustannie przypomina, że należy żyć zgodnie z wielkim prawem miłości Boga i miłości bliźniego. Ta osobista przyjaźń zaczyna się w domu, który jest „domowym Kościołem”.

To w rodzinie możemy wzrastać w miłości do Boga i bliźniego. Ci, którzy przeżyli intronizację we własnym domu świadczą o otrzymanych łaskach, które przekształcają przynosząc pozytywne zmiany i nawrócenie osób, które powracają do Kościoła.

Działalność kongresu obejmuje również „formację do tworzenia cywilizacji miłości”. Co to oznacza?

Ksiądz Petrie: Przygotowanie do intronizacji Serca Jezusowego obejmuje katechezę, która ukazuje fundamenty tej intronizacji w rodzinach. Pomaga tworzyć duchowość chrystocentryczną w życiu opartym na miłości Boga, poprzez Eucharystię, modlitwę i ducha wynagrodzenia. To oznacza po prostu tworzenie cywilizacji miłości, rodzina po rodzinie.

Czego Ksiądz oczekuje w wyniku tego kongresu?

Ksiądz Petrie: Uczestnicy kongresu wysłuchają prelegentów, którzy pogłębią nasze rozumienie miłości Boga. Kongres tworzy kontekst motywacyjny dla przyszłych promotorów, którzy zechcą włączyć się w intronizację Najświętszego Serca w rodzinach. Dla uczestników może to być okazją do stania się posłańcami miłości Boga tak, jak to symbolizują przebite Serce Jezusa i Niepokalane Serce Maryi. Pierwszy kongres Najświętszego Serca jest przygotowaniem do realizacji tej misji pójścia do wszystkich kontynentów niosąc przesłanie miłości Boga do rodzin.

Więcej informacji: [link widoczny dla zalogowanych]
ZI11031111 - 11/03/2011
[link widoczny dla zalogowanych]
ZE11022404 - 2011-02-24
[link widoczny dla zalogowanych]
tłumaczył: ks. Leszek Poleszak SCJ

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Śro 9:51, 08 Kwi 2015, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
stefan
Moderator


Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 1370 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 11:40, 08 Paź 2011 Powrót do góry

Bardzo wartościowy artykuł doradcy Kongresu!

[link widoczny dla zalogowanych]

Ksiadz Jan Esseff jest emerytowanym egzorcystą dla diecezji Scranton w stanie Pensylwania. Był także spowiednikiem i rekolekcjonistą dla Matki Teresy z Kalkuty i wiele sióstr z jej zakonu na całym świecie. Obecnie podróżuje po świecie prowadząc rekolekcje i nauczania dla biskupów i księży o egzorcyzmach.

Jeśli ktokolwiek może przetłumaczyć ten tekst byłoby wspaniale. Pani Tereso!!! Pomocy!!! Ten tekst trzeba przeczytać ale po polsku!

Prosze zwrócić uwagę także na dylematy teologiczne wpisujących posty pod artykułem w jęz angielskim.
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 30513 Przeczytał: 288 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Sob 12:03, 08 Paź 2011 Powrót do góry

stefan napisał:
Bardzo wartościowy artykuł doradcy Kongresu!

[link widoczny dla zalogowanych]

(...) Ten tekst trzeba przeczytać ale po polsku! (...)


Image

Tak! bardzo ciekawy tekst! Intronizacja Najświętszego Serca Pana Jezusa jest środkiem przeciwko kulturze śmierci, przeciwko wszelkiemu zlu! Moze ktos przetlumaczy Wink


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Czw 10:42, 19 Lis 2015, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
tosia
Użytkownik


Dołączył: 18 Sie 2010
Posty: 256 Przeczytał: 0 tematów


PostWysłany: Śro 11:54, 19 Paź 2011 Powrót do góry

Teresa napisał:
stefan napisał:
Bardzo wartościowy artykuł doradcy Kongresu!

[link widoczny dla zalogowanych]

(...) Ten tekst trzeba przeczytać ale po polsku! (...)


Image

Tak! bardzo ciekawy tekst! Intronizacja Najświętszego Serca Pana Jezusa jest środkiem przeciwko kulturze śmierci, przeciwko wszelkiemu zlu! Moze ktos przetlumaczy Smile

Intronizacja Najświętszego Serca Pana Jezusa:
Środkiem przeciw kulturze śmierci


Nawet jeśli dostrzegamy, że rząd i przywódcy starają się rozwiązać nasze problemy, to jest oczywiste, że nie możemy na nich polegać w rozwiązaniu naszych problemów duchowych. Natomiast, gdy jako cywilizacja otworzymy się na miłość Boga, On wleje w nas swojego Ducha. Musimy ustanowić panowanie Jezusa nad całą cywilizacją. Jezus musi rządzić każdym ludzkim sercem, instytucją, każdym rządem, narodem na całym świecie. Z Serca Jezusa, który przelał swą krew za nas, miłość Boża wypłynie.

W klasztorze Nawiedzenia w Paray-le-Monial we Francji, podczas objawień, które miały miejsce w latach 1673 -1675 Chrystus ukazał św. Małgorzacie Marii (1647-1690) Swoje Najświętsze Serce. Wychodząc z tabernakulum ukazał, że prawdziwie jest obecny w Najświętszym Sakramencie i że nie jest jakimś odległym i bezosobowego Bogiem. Następnie odsłonił Swoje Serce otoczone płomieniami, aby pokazać, jak gorąca jest Jego miłości dla całej ludzkości w każdej chwili naszego życia. Nad jego sercem jest krzyż, krzyż, na którym umarł za nas. Ten obraz Jezusa mówi nam, że On kocha nas tak bardzo, że mógłby umrzeć za każdego z nas. Gdy ktoś umrze za ciebie, jest to wielkim darem. W Jego Sercu jest też rana – zadana przez Jego wrogów - wszystkich tych, którzy nienawidzą Jezusa.

Podczas wizji 16 czerwca 1675, Chrystus polecił św. Małgorzacie Marii, aby obchodzono święto Najświętszego Serca jako wynagrodzenie za niewdzięczność ludzi dla ofiary, którą Chrystus uczynił dla nich. Nabożeństwo to stało się popularne po śmierci św. Małgorzaty Marii w 1690 roku, ale dopiero 100 lat później, w 1856 roku, papież Pius IX ustanowił je świętem całego Kościoła. Obchodzone jest, zgodnie z poleceniem naszego Pana, w piątek po oktawie święta Bożego Ciała.

Intronizacja Chrystusa

Idea intronizacji pochodzi z obietnicy naszego Pana Jezusa danej św. Małgorzacie Marii podczas jednej z wizji: "Będę błogosławił każdy dom, w którym obraz Mojego Serca będzie wystawiony i czczony". Gdy wystawiamy obraz Najświętszego Serca Pana Jezusa, stawiamy Jezusa ponad nami w sposób widzialny, jak i duchowy. Tym aktem publicznie głosimy naszą wierność wobec Najświętszego Serca Pana Jezusa, umieszczamy nasze rodziny, szkoły, kościoły, diecezje, miasta i kraje pod Jego Bożą opieką i kierownictwem.

Ojciec Mateo Crawley-Boevey, urodzony w Peru 18 września 1875 r., zapoczątkował tradycję publicznej Intronizacji Najświętszego Serca. W wieku szesnastu lat wstąpił do Zgromadzenia Najświętszych Serc Jezusa i Maryi w Valparaiso w Chile, i zabrał się z zapałem do propagowania nabożeństwa do Najświętszego Serca. Przez pragnienie szerzenia obietnic Serca Jezusowego i przyprowadzenia rodzin bliżej Jezusa, Króla Miłości, zaczął umieszczać wizerunek Najświętszego Serca Pana Jezusa w domach, aby życie rodzin wprowadzić w bliski kontakt z Najświętszym Sercem. W dniu 24 sierpnia 1907 r. o. Mateo sporządził swój plan: „podbić cały świat dla Serca Jezusowego, dom po domu, rodzina po rodzinie". Każdy z pięciu papieży, którzy panowali w okresie życia o. Mateo udzieliła błogosławieństwa jego pracy: Pius X, Benedykt XV, Pius XI, Pius XII i Jan XXIII. Czas na odnowienie posługi o. Mateo Crawley-Boevey.

Uznanie panowania Serca Chrystusa nad nami nie jest zastrzeżone tylko dla rodzin, ale jest dla osób, parafii, diecezji i instytucji. Intronizacja jest, tak naprawdę, drogą życiową. Boskie Serce Jezusa jest w centrum uwagi pociągając rodziny i społeczności do oddania się pod wpływ Jego miłości bez obawy w jakiejkolwiek sytuacji. Gdy zawrzemy przymierze z Najświętszym Sercem Jezusa, aby żyć pod Jego panowaniem, nie musimy bać się, dlatego że broni nas Król Świata. Tym samym uznajemy Jego panowanie w naszych rodzinach i na całym świecie. Możemy ruszyć do przodu. Nie musimy niczego się obawiać.

Matka Teresa

Matka Teresa była osobą, która rozumiała to zadanie. Kiedy poprosiła o pozwolenie, aby sprowadzić jej siostry do państw trzeciego świata, przywódcy pytali ją, co chciała by robić. Matka Teresa odpowiadała, że chce służyć najbiedniejszym z biednych, i otrzymywała pozwolenie. Gdy prosiła o pozwolenie na przyjazd do Chin, inaczej odpowiedziała: "Chcę ustanowić królestwo Jezusa Chrystusa przez Niepokalane Serce Maryi, służąc najbiedniejszym z biednych". Premier Chin, w odpowiedzi, dmuchnął jej dymem z papierosa w twarz. Odmówiono jej pozwolenia na przyjazd. Jej odpowiedź brzmiała: "Niech tak będzie, ale ziarno zostało zasiane."

Przez lata, Matka Teresa zapraszała mnie do dawania rekolekcji siostrom na całym świecie. Nadal to robię. Wiem, że marzenie Matki Teresy o ustanowieniu panowania Jezusa w Chinach i na całym świecie jest ciągle żywe u Sióstr Miłosierdzia. Niektóre siostry znają język chiński i mają nadzieję, że wkrótce będą mogły zanieść Chrystusa do Chin. Gdziekolwiek idą, idą ustanowić panowanie Jezusa, przez serce jego Niepokalanej Matki służąc najbiedniejszym z biednych.

Postrzegam marzenie o. Mateo Crawley-Boevey, podobnie jak Matki Teresy, jako nakaz do ustanowienia Jezusa jako Pana Panów i Króla Królów. Zdaję sobie sprawę, że tylko niewielka część świata jest naprawdę nawrócona do Chrystusa. Znaczna część świata nadal nie zna wartości chrześcijańskich. Ale Jezus jest Królem Królów i Panem Panów. Jego władztwo przewyższa wszystko.

Moc Jezusa

Przyglądając się uważnie naszemu społeczeństwu widzimy, że Jezus nie jest Panem. Ludzie uważają inne siły za potężniejsze. Jezus chce być królem całej naszej cywilizacji - król wszystkich zebrań, spotkań imprez sportowych ... wszystkiego.

Musimy zrozumieć, że naszym ogniem jest płonące Serce Jezusa, przez które będziemy napełnieni Duchem Świętym-najwyższą mocą. Mamy prawdę, ale nie płoniemy z nią. Musimy to zmienić. Nie możemy bagatelizować płomienia, który przychodzi przed nami. Dotąd byliśmy jak grupa skautów podczas zlotu, a nie jak wojsko w walce z Kobietą i Smokiem, o których mowa w rozdziale 12 Objawienia w Biblii. Na początku Kościoła była wojna przeciwko chrześcijanom, ale siła miłości ostatecznie zwyciężyła. Zwyciężyła wtedy, to może zwyciężyć i teraz, ale teraz potrzebujemy takich samych apostołów – przepełnionych miłością Bożą. Tak długo, jak mam miłość Jezusa w moim sercu, nawet jeśli ktoś mnie zabije, nie będzie w stanie powstrzymać jej powrotu do niego.

Cywilizacja miłości może przenikać nawet Wall Street. Ludzie mogą zjednoczyć się w modlitwie, aby błogosławić pracy i uczynić Chrystusa Króla nad nimi. Cywilizacja miłości wypędzi zło, które dominuje. Zwrócimy się na miłość Jezusa, a karaluchy się rozproszą.

Z powodu naszej ułomności w społeczeństwie potrzebne są więzienia, ale nawet w więzieniu, Jezus jest obecny. Jesteśmy powołani, aby nieść Jezusa również do więźniów: "byłem w więzieniu, a odwiedziliście Mnie." (Mt 25,36). Tak, musimy mieć więzienia, ale nawet w więzieniu Jezus może dokonać cywilizacji miłości, jeśli zastosujemy prawo miłości.

Prowadziłem rekolekcje w więzieniach przez trzynaście lat i doświadczyłem Bożej miłości do więźniów. Nadal z miłością odpowiadam na możliwości pójścia do więzień. Intronizowałem Jezusa w więzieniu, i daję obraz Serca Jezusa każdemu więźniowi do zabrania do swojej celi. Widziałem niesamowite przemiany. Każda instytucja musi zostać przemieniona, sądowa, domy opieki, szpitale psychiatryczne, szkoły, - całe społeczeństwo musi doświadczyć cywilizacji miłości. Nic nie powinno być wykluczone, ponieważ cała ludzkość pragnie miłości Bożej.

Jeśli wybieramy mniej, będziemy upośledzeni. Gdy moje serce nie wybiera tego, dla czego zostało stworzone, odczuwa braki. Słowa św. Augustyna wyjaśniają to w ten sposób: "Nasze serca są stworzone dla Ciebie, Panie, i nie spoczną, dopóki nie spoczną w Tobie". Serce każdego człowieka zostało stworzone dla Jezusa i jego cywilizacji miłości.

Kilka lat temu, zacząłem dostrzegać, że moja służba dla Najświętszego Serca Jezusowego musi być zupełna. Pracuję, aby wypełniło się i Jezus został uznany za Króla Wszechświata, jako doradca Pierwszego Kongresu Najświętszego Serca, które odbędzie się w Paray-le-Monial we Francji. Paray to miejsce, gdzie Jezus objawił Swoje Serce św. Małgorzacie Marii. Kongres odbędzie się w dniach 6 – 11 października 2011. Niesiemy lekarstwo przeciwko kulturze śmierci poprzez tworzenie cywilizacji miłości poprzez Intronizację. Więcej informacji na temat kongresu, jak również, aby się zarejestrować, przejdź do [link widoczny dla zalogowanych]

Prałat Jan Esseff jest emerytowanym egzorcystą diecezji Scranton w Pensylwani. Był spowiednikiem i rekolekcjonistą Matki Teresy z Kalkuty i jej sióstr na całym świecie. Obecnie podróżuje po świecie prowadząc rekolekcje i ucząc biskupów i księży o egzorcyzmach.
Zobacz profil autora
stefan
Moderator


Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 1370 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 19:23, 23 Lis 2011 Powrót do góry

Ponizej linki do nagrań z 1 Światowego Kongresu NSJ w Paray le Monial .Następny 2 Światowy Kongres będzie za 2 lata w Limie w Peru.
Nagrania w języku angielskim.


Wystąpienie Ojca Williama Petrie, ss.cc

http://www.youtube.com/user/SacredHeartDevotion#p/u/1/Jf4q8NaDd2A

Wystąpienie Glorii Anson liderki z Apostolatu Intronizacji NSPJ w USA /ponad 30 lat apostolatu/

http://www.youtube.com/user/SacredHeartDevotion#p/u/0/gXn-sU1CJ7E

Wystąpienie Ojca Richard McNally, ss.cc wikariusza generalnego Sercanów Białych

http://www.youtube.com/user/SacredHeartDevotion#p/u/2/ZfKMt5vAldI
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 30513 Przeczytał: 288 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 22:17, 13 Cze 2014 Powrót do góry

bratek napisał:
Światowy Kongres Najświętszego Serca Pana Jezusa w Paray-le-Monial

Od 6 do 10 października, odbędzie się w Paray-le-Monial pierwszy Międzynarodowy Kongres Najświętszego Serca.

A w tym roku:

Biskup Aillet poświęca swoją diecezję Sercu Jezusa i Maryi.

Niedziela, 8 czerwca prawie 1500 osób uczestniczyło w konsekracji diecezji Najświętszemu Serca Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi, która odbyła się w czasie Mszy św. celebrowanej przez biskupa Marc Aillet.

Biskup:

Najświętsze Serce Jezusa, gorejące ognisko miłości, spójrz na swoich synów i córki diecezji Bayonne, Pau i Oloron, stajemy przed tobą biskup, kapłani, diakoni, osoby konsekrowane, rodziny, wierni świeccy, wszyscy zwrócić uwagę na wszystkich "Oto Serce, które tak umiłowało ludzi a w zamian za to otrzymuje niewdzięczność, wzgardę i zapomnienie". (Pan Jezus do św Małgorzaty Marii Alacoque).

Image

(...)

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)