Forum Kościół Rzymskokatolicki Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 O Intronizacji Serca Jezusowego w duszach, rodzinach i ... Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
stefan
Moderator


Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 1358 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 11:58, 29 Lis 2012 Powrót do góry

O Intronizacji Serca Jezusowego w duszach, rodzinach i narodach

Materiał z archiwum Dzieła

Ofiarując niniejszy egzemplarz mego listu ks. Kazimierzowi Dobrzyckiemu, upoważniam Go do wtajemniczenia w treść tegoż listu rodaków i rodaczki ku ich pociesze, ku czci Najświętszej Maryi Jasnogórskiej Pani i Królowej i ku chwale Najświętszego Serca Jezusowego.

o. Pius Przeździecki Generał Zakonu OO. Paulinów Jasna Góra 5 sierpnia 1941

List Okólny do Ojców i Braci Zakonu św. Pawła I Pustelnika o Intronizacji Serca Jezusowego

Najświętsze Serce Jezusowe przyjdź Królestwo Twoje przez Niepokalane Serce Maryi

(...)

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32656 Przeczytał: 48 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 12:20, 29 Lis 2012 Powrót do góry

Cytat:

List okólny do ojców i Braci w sprawie intronizacji autorstwa Generała Zakonu Paulinów O.Przeździeckiego z 1941 roku

[link widoczny dla zalogowanych]


Jakże ważny i ciągle aktualny list. lektura obowiązkowa dla każdego. Wszystko jest wyjaśnione i wytłumaczone jak należy rozumieć Intronizację i królowanie Chrystusa Pana.

Cytuję z powyższego listu:

5. Dopowiedzenie

Jest jeszcze jeden moment, którego w tym Liście okólnym pominąć mi nie wolno, tym więcej, że odnosi się nie tylko do wszystkich narodów i państw na całej kuli ziemskiej, lecz także dotyczy bezpośrednio naszego narodu. Chrystus Pan nie poprzestając na objawieniach udzielonych św. Małgorzacie w Paray co do czci Jego Serca, raczył jeszcze w innych narodach duszom przez Siebie wybranym cześć i miłość Swego Serca Boskiego zalecać. Najłaskawszy Zbawiciel i naszego narodu nie pominął. Upatrzył Sobie w tym celu pewną dusze ofiarną, bardzo pokorną i praktykującą w sposób szczególny nazaretańską cnotę ukrycia się przed światem. Oddana z niespotykanym zaparciem się siebie niezmiernie upokarzającej, ciężkiej i wyczerpującej pracy, całe swe życie wypełnia heroicznymi cnotami. Niewinna i pełna prostoty przez pielęgnowanie dziecięcego usposobienia względem Boga i Najśw. Maryi Panny, żywo przypomina św. Teresę od Dzieciątka Jezus; przez swe nabożeństwo do Serca Jezusowego, od którego otrzymała wiele objawień, podobną jest do pewnego stopnia do św. Małgorzaty Marii Alacoque, a przez niezwykłą żarliwość miłości Boga i bliźnich oraz nabożeństwo do św. Józefa jest wierną naśladowczynią św. Teresy z Aville. Śledząc życie tej duszy od dłuższego czasu i biorąc wszystko pod uwagę, ze spokojnym sumieniem powiedzieć mam prawo, że „DIGITUS DEI EST HIC” . Tej to duszy (7) Pan Jezus dał poznać , że naszym ratunkiem jest Najśw.Jego Serce, mianowicie Jego Intronizacja w duszach, a następnie w całym naszym narodzie. Również wszystkie inne narody i państwa naszym przykładem zachęcone, powinny to samo uczynić, gdyż Intronizacja zdoła je uchronić od klęsk i zagłady. Gdy cały nasz kraj poświeci się Boskiemu Sercu Jezusowemu, Ono otoczy nas Swą szczególną opieką i wielkim błogosławieństwem. Zalecenie to zgadza się zupełnie z wolą Chrystusa Pana objawioną wszystkim narodom przez św. Małgorzatę i tylokrotnie głoszona całemu światu przez kilku ostatnich papieży. (...)"

Przypisy:
(7) Jest nią świętobliwa Rozalia Celakówna.


Jakże WAŻNE słowa:"Nad tym zaś wszystkim muszą bezustannie czuwać kapłani, by kult Serca Jezusowego wśród wiernych w całym narodzie nie tylko nie ustawał, lecz owszem coraz bardziej ożywiał się i rozwijał."
Zobacz profil autora
stefan
Moderator


Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 1358 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 23:00, 04 Gru 2012 Powrót do góry

Intronizacja w Hiszpanii w 1919 roku odbyła się z władzami państwowymi. Bardzo ciekawy artykuł ze zdjęciami z tej intronizacji.

Poświęcenie Hiszpanii przez Episkopat i władze świeckie Najświętszemu Sercu Jezusowemu w 1919 r.

(...)

Image

W pobliskim Sanktuarium Matki Boskiej Anielskiej można zobaczyć Jezusowe Serce ze zniszczonego pomnika. Jest cenną pamiątką, traktowane jest jak relikwia. Wokół kamiennego Serca jest 6 śladów po uderzeniu pocisków karabinowych wystrzelonych przez 6 milicjantów. Jednak żaden z nich Bożego Serca - jak widać na zdjęciu - nie dosięgnął.

[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32656 Przeczytał: 48 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 23:04, 04 Gru 2012 Powrót do góry

Tak! bardzo ciekawy artykuł i pięknie to zrobione, opracowane.

Fragment tego aktu poświęcenia:

„Uznajemy, że przyszedłeś Panie na ziemię Królestwo Boże w duszach zbudować, a narodom, prawu Twojemu posłusznym, szczęście i pokój zapewnić. Uznajemy ,że władcy tej ziemi – od Ciebie zapożyczają powagi i że wszystkie sprawiedliwe prawa Tobie zawdzięczają swą moc i świętość. Niechże więc zstąpi na nas Twoje święte Królestwo, Królestwo sprawiedliwości i miłości. Panuj w sercach ludzi i w łonie rodzin, króluj w umysłach mędrców i salach wykładowych uczelni, władaj w prawodawstwie i wszystkich instytucjach naszej ojczyzny, błogosław robotnikom i oddal od nich zarzewie walki społecznej , weź w opiekę armię na lądzie i na morzu, pobłogosław nas wszystkich, którzy miłością dla Ciebie i dla ojczyzny złączeni, poświęcamy Ci nasze życie.”


Posłaniec Serca Jezusowego o tym pisał w 1921 roku:

[link widoczny dla zalogowanych] [link widoczny dla zalogowanych]

(proszę kliknąć na skan to się powiększy do czytania)
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32656 Przeczytał: 48 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 22:17, 23 Cze 2013 Powrót do góry

O Rozalii Celakównie i krakowskim kulcie Serca Pana Jezusa 
z o. Władysławem Kubikiem SJ rozmawia Anna Góra.


Dzieło na ratunek

Anna Góra: Ukazała się właśnie książka Ojca „W Sercu Jezusa ratunek i nadzieja”. Czy ma ona na nowo ożywić dzieło osobistego poświęcenia się Najświętszemu Sercu Jezusowemu?


O. Władysław Kubik: Tak. Dzieło to jedna z trzech form kultu Serca Jezusa, zatwierdzonych przez Kościół, obok Straży Honorowej założonej przez siostry wizytki i Apostolstwa Modlitwy, które zrodziło się w gronie jezuickich kleryków we Francji w Vals i zostało zorganizowane przez jezuitów. Dzieło, o którym traktuje książka, zrodziło się w Polsce. Idea osobistego poświęcenia się Sercu Jezusa ożyła niejako na Jasnej Górze, a samo dzieło ukonstytuowało się w Krakowie w 1941 roku. Niewątpliwie przyczyniła się do tego wielka czcicielka Serca Jezusa, krakowska mistyczka Rozalia Celakówna. Jej kierownikiem duchowym był o. Zygmunt Kazimierz Dobrzycki, który – za jej zgodą – przekazywał przeżycia swojej córki duchowej generałowi zakonu o. Piusowi Przeździeckiemu.

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]

(proszę kliknąć na skan to się powiększy do czytania)
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)