Forum Kościół Rzymskokatolicki Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Objawienia prywatne - Vassula Ryden Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32722 Przeczytał: 39 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 10:32, 20 Lip 2008 Powrót do góry

Objawienia prywatne - Vassula Ryden


Kończący się XX wiek bez wątpienia można zaliczyć do wieku wielkiej ekspansji komunizmu, liberalizmu, ateizmu oraz sekularyzmu. Dechrystianizacji i apostazji uległy całe narody, dziś już bardzo niewielu ludzi traktuje swe ziemskie życie jako walkę o zbawienie swej duszy i uratowanie siebie od wiecznego potępienia. Jednak mimo swego procesu sekularyzacji i dechrystianizacji wiek XX zaznaczył się w historii ogromną liczbą przeróżnych prywatnych objawień, w których mają się ukazywać Pan Jezus, święci, aniołowie, czy Matka Boża.

Według “International Marian Research Institute” w latach 1900-1999 zarejestrowano 386 objawień Matki Bożej[1]. Bardzo często wszelkie wiadomości o domniemanych objawieniach są entuzjastycznie podchwytywane przez wiernych, którzy bezkrytycznie uznają nadprzyrodzony charakter danych zjawisk. Jak mówił św. Ludwik Maria Grignon de Monfort, w miarę zbliżania się powtórnego przyjścia Chrystusa Pana, Bóg pragnie, aby NMP była coraz bardziej znana i przez Ducha Świętego objawiana. Słowa św. Ludwika Marii Grignon de Monfort nie oznaczają jednak, iż należy zrezygnować z ostrożności w stosunku do różnych zjawisk, które pretendują do miana nadprzyrodzonych.

Musimy wiedzieć, iż: „W czasach ostatnich niektórzy odpadną od wiary, skłaniając się ku duchom zwodniczym i ku naukom demonów” (1 Tym 4, 1-2),”Pojawieniu się jego (antychrysta - przyp. MS), towarzyszyć będzie działanie szatana, z całą mocą wśród znaków i fałszywych cudów” (2 Tes 2, 9). „Wtedy jeśliby wam kto powiedział: ‘Oto tu jest Mesjasz’ albo ‘Tam’, nie wierzcie. Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i działać będą wielkie znaki i cuda, by w błąd wprowadzić, jeśli to możliwe, także wybranych” (Mt 24, 23-24).

Jak więc widać, w miarę wypełniania się czasów, ludzkości będą towarzyszyć tak prawdziwe, nadprzyrodzone objawienia, jak i fałszywe mamienia, które pod pozorami dobra będą odwodzić dusze od wiary katolickiej oraz wprowadzać chaos i dezorganizację. W pracy tej pragnę odpowiedzieć na pytanie: Czy trwające od 1981 roku, wydarzenia w Medjugorje są wielkim orędziem, jaki NMP daje światu, kontynuacją Fatimy, czy mamy tu do czynienia z ogromnym oszustwem i mamieniem dokonywanym w określonym celu?

[1] Por: “Najwyższy Czas”, 3.VI.2000, “Krucjata Fatimska”, Rick Agon

[link widoczny dla zalogowanych]

Vassula Ryden [10] - jest to prawosławna Greczynka, była modelka i tenisistka, rozwódka ponownie „zamężna” z luteraninem. Od 1985 roku propaguje orędzia rzekomo pochodzące od Pana Jezusa. Stałym motywem orędzi dawanych Vassuli są irenizm i panchrystianizm. Pan Jezus ma rzekomo zaprzeczać dogmatowi mówiącemu, iż jedynym Kościołem Chrystusa jest Kościół Katolicki. Według Vassuli zjednoczenie prawosławnych z Kościołem Katolickim nie odbędzie się na drodze nawrócenia z prawosławnej schizmy. Wizjonerka twierdzi, iż nie ma powodu, dla którego miałaby się nawrócić na katolicyzm. W orędziach znajdują się również akcenty millenarystyczne, mówiące o nastaniu na ziemi ery pokoju.

Błędne jest również przedstawianie w orędziach nauki o Trójcy Świętej. W tekstach Vassuli Ryden znajdują się również zdania mówiące o preegzystencji duszy ludzkiej. Orędzia swe Vassula otrzymuje za pomocą tzw. pisma automatycznego – praktyki występującej w seansach spirytystycznych. Vassula Ryden przyznaje, iż w ciągu 2 lat od rozpoczęcia objawień miała kontakt z literaturą okultystyczną i ezoteryczną. Mimo pozostawania w prawosławnej schizmie i konkubinackim związku, Vassula przystępuje do Komunii św. w Kościele Katolickim.

Jak twierdzi – Pan Jezus miał rzekomo ją za to pochwalić. Kongregacja Nauki Wiary w dniu 6.X.1995 roku zanegowała autentyczność orędzi Vassuli Ryden, apelując do biskupów o niedopuszczanie do rozpowszechniania jej orędzi. Kongregacja wskazała na błędy doktrynalne propagowane przez orędzia Vassuli, tj. millenaryzm i panchrystianizm. Działalność Vassuli Ryden spotkała się z dużym pozytywnym oddźwiękiem w środowiskach katolickich, swego czasu jej książki były szeroko rozpowszechniane w księgarniach, sama Vassula często występowała w kościołach katolickich, propagując tam swe idee. Nota Kongregacji Doktryny Wiary z 6.X.1995 roku zdołała w pewnym stopniu ograniczyć wpływ Vassuli na społeczność katolicką.

Notę Kongregacji w sprawie Vassuli poddali zdecydowanej krytyce - ks. Rene Laurentin oraz o. Michael O’Caroll. Pozytywny stosunek do orędzi Vassuli miał również niedawno zmarły o. Tardiff oraz abp Franjo Franic. Stowarzyszenie „Prawdziwe Życie w Bogu”, grupujące zwolenników Vassuli w specjalnym oświadczeniu, zdecydowanie odrzuciło stanowisko Kościoła w sprawie Vasslli. W Polsce orędzia Vassuli są propagowane przez pismo „Vox Domini”.

Zwolennicy Vassuli Ryden twierdzą, iż mimo rozwodu i ponownego „zamążpójścia” pozostaje ona w ważnym związku małżeńskim ze swym obecnym „mężem”. Argumentują oni, iż rozwody są dopuszczalne w prawosławiu, dlatego też jej obecny związek jest ważny kanonicznie. W myśleniu tym obecny jest groźny przejaw relatywizmu moralnego. Co prawda, małżeństwa w prawosławiu są sakramentalnie ważne, jednak prawosławie akceptujące rozwody odeszło od zasad moralności małżeńskiej. Ważnie zawarte małżeństwo może być rozwiązane jedynie przez śmierć jednego z małżonków. Choć kapłani prawosławni ważnie błogosławią małżeństwa, jednak nie mają prawa udzielać rozwodów, dlatego też „małżeństwa”, jakich udzielają rozwiedzionym nie są ważne. Obecny więc związek Vassuli nie jest sakramentalnie ważny i jest konkubinatem. To, że prawosławie akceptuje niemoralność w postaci rozwodów i ponownych „małżeństw”, nie oznacza, iż czyny te są moralnie dobre.

[10] “Vassula Ryden - czy nie kpimy z mistyki?”, Jacek Krzesiński [w] “Rycerz Niepokalanej”, nr 3, 1994; “The Wanderen” (28.I.1993); “Opoka w kraju”, nr 9 (30); “Opoka w kraju”, nr 19 (40); “Opoka w kraju”, nr 15 (36); “Opoka w kraju”, nr 4 (25); nota Kongregacji Nauki Wiary z 6.10.1995 [w] “Nova te Vetera”, nr 3 (1996); “Courier de Rome”, nr 169, czerwiec 1995; “Oświadczenie Stowarzyszenia ‘Prawdziwe Życie w Bogu’” [w] “Vox Domini”, nr 9 (14) 1995, str. 2-5; “Apel Ojca Michaela O’ Carrolla” [w] “Vox Domini”, nr 10 (15), 1995, str. 7, “Vox Domini”, nr 2 (17), 1996; Rene Laurentin, “Cztery wieki po Galileuszu, kompleks Inkwizytora jeszcze nie umarł” [w] “Vox Domini”, nr 3 [18], 1996, str. 2-5

Mirosław Salwowski

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Śro 15:18, 12 Wrz 2018, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32722 Przeczytał: 39 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 10:35, 20 Lip 2008 Powrót do góry

Cytuję z tekstu:
Cytat:

Kongregacja Nauki Wiary w dniu 6.X.1995 roku zanegowała autentyczność orędzi Vassuli Ryden, apelując do biskupów o niedopuszczanie do rozpowszechniania jej orędzi. Kongregacja wskazała na błędy doktrynalne propagowane przez orędzia Vassuli, tj. millenaryzm i panchrystianizm. Działalność Vassuli Ryden spotkała się z dużym pozytywnym oddźwiękiem w środowiskach katolickich, swego czasu jej książki były szeroko rozpowszechniane w księgarniach, sama Vassula często występowała w kościołach katolickich, propagując tam swe idee. Nota Kongregacji Doktryny Wiary z 6.X.1995 roku zdołała w pewnym stopniu ograniczyć wpływ Vassuli na społeczność katolicką.Kongregacja Nauki Wiary potwierdziła niedawno po raz kolejny, że działalność i orędzia głoszone od ponad dwudziestu lat przez Vassule Ryden „wydają się być raczej jej osobistymi przemyśleniami niż Bożym objawieniem".
Opublikowana nie tak dawno nota nosi datę 25 stycznia 2007 r. i podtrzymuje negatywną opinię doktrynalną wydaną przez Kongregację Nauki Wiary w 1995 roku. Informuje ponadto, że sama Vassula Ryden w dialogu z Kongregacją wyjaśniła szereg wątpliwości m.in. co do natury swych przesłań. Te wyjaśnienia zdają się jednak tym bardziej potwierdzać, że jej objawienia nie mają Boskiego pochodzenia.

więcej tu:

ŚWIĘTA KONGREGACJA NAUKI WIARY
INFORMACJA NA TEMAT PISM I DZIAŁALNOŚCI PANI VASSULI RYDEN*

(...)
[link widoczny dla zalogowanych]

... więcej można poczytać też tu:

http://www.traditia.fora.pl/medjugorie-vassula-ryden,46/vassula-ryden-dyktando-pelne-bledow,554.html


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pon 18:27, 24 Sty 2022, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
frutas
Użytkownik


Dołączył: 27 Lis 2010
Posty: 5 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 9:50, 11 Sty 2011 Powrót do góry

Tak to by się zgadzało jeśli Vasula miała męża i ten mąż żyje to jest z nim związana, więc jakim prawem BÓG do niej przemawia?
Ciekawe...

Przecież to jest zgorszenie...dla mnie jest jasne, że to nie jest działo BOŻE

to dzieło szatana Twisted Evil
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32722 Przeczytał: 39 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 11:31, 11 Sty 2011 Powrót do góry

To jest grzech ciężki zgorszenia publicznego, nazywa się to konkubinat.


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Śro 15:12, 12 Wrz 2018, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32722 Przeczytał: 39 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 21:25, 17 Mar 2011 Powrót do góry

Jak podaje blog "Rorate Caeli":

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych] wydał dekret potępiający nauki i prace Vassuli Ryden. Patriarcha Konstantynopola ostrzega ludzi przed ''nauką" Vassuli Ryden. Mówi, że mimo ostrzeżeń Watykanu część katolickich biskupów i księży nadal ją też popiera i metropolita mówi że ma nadzieję, że to poparcie wkrótce się skończy. Metropolita mówi, że Vassula Ryden wprowadza pobożnych wiernych w niebezpieczny duchowy zamęt.


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Śro 15:11, 12 Wrz 2018, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
stefan
Moderator


Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 1358 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 18:04, 20 Mar 2011 Powrót do góry

Vassula w Chorzowie
Szkoda ze nie było tam odwaznego księdza katolickiego z kropidłem i swięconą wodą.

[link widoczny dla zalogowanych]

https://www.youtube.com/watch?v=PBbivpZyyFc
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32722 Przeczytał: 39 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 20:29, 20 Mar 2011 Powrót do góry

Ale pokazówka Shocked to całe przeszło 50 minut tak? obejrzałam z trudem ponad 30' i miałam dosyć. Ona jak ona, ale ci ludzie zakręceni chyba gorzej jak ona. Prawdę tu pan Wakeford napisał, że to nowy rodzaj współczesnych katolików, niewinny "wierzący". Przecież to katoliccy księża firmują, a "owieczki" idą, niesamowite!


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Śro 15:02, 12 Wrz 2018, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Wakeford
Użytkownik


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 218 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Nie 22:18, 20 Mar 2011 Powrót do góry

Tak dokładnie: miałem okazje porozmawiać z kilkoma księżmi ostatnio na luźne tematy, i co sie okazuje: nic złego nie widzą w odnowach itd, poza tym chyba sami w tym siedzą lub siedzieli lub nawet swoje powolanie otrzymali na spotkaniach odnowowych. Proszę sobie pomyśleć: siostra zakonna mówi przy grupie młodzieży: komunia św. i modlitwa to dwa alternatywne sposby zbawienia. Ja na to" że do zbawienia potrzebna jest obecność Chrystusa w duszy człowieka", a ona dalej swoje: że równie dobrze uzyskujemy to samo przez modlitwę, bo to alternatywa dla komunii. Ale to nie koniec: zaciekawiony tą subtelną myślą Shocked podrążyłem temat dalej i okazuje się, że inne religie mają taką samą moc zbawczą jak chrześcijaństwo i to nie mocą ofiary Pana Jezusa, ale same z siebie, autonomicznie. Dobrze , że stałem jakoś przy ścianie, to mnie przytrzymała, bo bym się obalił na ziemię jak długi Very Happy


Ostatnio zmieniony przez Wakeford dnia Pon 10:01, 21 Mar 2011, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Wakeford
Użytkownik


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 218 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 9:41, 21 Mar 2011 Powrót do góry

... oglądnąłem trochę ten filmik, ależ to jest żenujące! to przecież jakaś komedia! i jeszcze widzę, asystuje jakiś ksiądz przy tym Shocked
Zobacz profil autora
stefan
Moderator


Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 1358 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 17:13, 21 Mar 2011 Powrót do góry

Cytat:
Vassula w Chorzowie
Szkoda ze nie było tam odwaznego księdza katolickiego z kropidłem i swięconą wodą.

[link widoczny dla zalogowanych]
Ze strony zwolenników Vassuli o spotkaniu w Chorzowie(jak dobrze pamiętam to spotkanie odbyło sie na wynajetej sali gimnastycznej):

Spotkanie z Vassulą miało się odbyć w Bazylice OO. Franciszkanów w Katowicach, w Uroczystość Zwiastowania w roku 1994. W ostatnim momencie cofnięto zgodę na jej spotkanie z wiernymi. Zamknięta w oratorium nad Bazyliką przeżyła po raz pierwszy Mękę w obecności kilku świadków. Nagranie video ukazuje wydarzenia, jakie rozegrały się po Mszy św., kiedy Vassula pojechała do Chorzowa, gdzie zaaranżowano w ostatnim momencie spotkanie wcześniej nieplanowane. Przeżyła tam Mękę po raz drugi w obecności zgromadzonych ludzi i przekazała Orędzie dla Polski. Podczas tej wizyty towarzyszył jej o. Michael O'Carroll, który przez wiele lat podróżował z nią do wielu krajów.


Ostatnio zmieniony przez stefan dnia Pon 17:13, 21 Mar 2011, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
th
Użytkownik


Dołączył: 29 Lut 2012
Posty: 1 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 11:17, 29 Lut 2012 Powrót do góry

Witam wszystkich, to mój pierwszy post tutaj.

Mam problem – bliska mi osoba jest „zafiksowana” na punkcie Vassuli Ryden, czyta jej objawienia i bezgranicznie im wierzy.

Osobiście uważam, że Vassula Ryden to „fałszywy prorok”. Biorąc pod uwagę zasadę – „po owocach ich poznacie” sam widzę, że wiara w objawienia i „prawdziwość Vassuli Ryden” jako mistyczki źle na nią wpływa. Np. relatywizowanie rozwodu („co w tym złego, Jezus powiedział Vassuli, że to ok” – sic!).

Szukam artykułów, książek i innych materiałów, które bym mógł tej osobie przedstawić i które mam nadzieję „wybiłyby” tej osobie Vassulę z głowy.

Stanowisko Kongregacji Nauki i Wary to za mało, potrzebuje ciężkich armat, wszystkiego, co się da.

Mile widziane linki do artykułów (ale porządnych, podpartych literaturą), książek, wszystkiego co wygląda możliwe najbardziej wiarygodnie i przekonująco.

Z góry dziękuję za pomoc!

PS. Szukam też usilnie JAKICHKOLWIEK CYTATÓW Z JANA PAWŁA II lub RATZINGERA o VASSULI.

Ciężko mi cokolwiek znaleźć a plotka jest, że się o niej i jej objawieniach pozytywnie wypowiadali.


Ostatnio zmieniony przez th dnia Śro 17:42, 29 Lut 2012, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32722 Przeczytał: 39 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 19:10, 01 Mar 2012 Powrót do góry

Proszę pana, tutaj jest sporo materiału przedstawione i wiele argumentów przeciw, proszę przejrzeć, ale jak pan pisze że stanowisko Kongregacji Nauki i Wary to za mało, to do takiej osoby "zakręconej" na punkcie Vassuli chyba nic nie dotrze. Jest to subiektywizm, sentymentalizm, na horyzoncie protestantyzm. Pycha. Każdy pogląd, który sprzeciwia się nauce Kościoła, jest szkodliwy dla wiary, ponieważ wiarę albo się ma w całości, albo się jej nie ma w ogóle: nie można mieć 99,999% wiary. Kongregacja się wypowiedziała nie raz i zabroniła w ogóle tych publikacji, nie tak dawno nawet Kościół prawosławny (mimo, że ona jest prawosławną) też się wyraził negatywnie o jej "ortodoksji" Powyżej pisze:

Cytat:
[link widoczny dla zalogowanych]

Synod Greckiego Prawosławnego Patriarchatu Konstantynopola wydał dekret potępiający nauki i prace Vassuli Ryden. Patriarcha Konstantynopola ostrzega ludzi przed ''nauką" Vassuli Ryden. Mówi, że mimo ostrzeżeń Watykanu część katolickich biskupów i księży nadal ją też popiera i metropolita mówi że ma nadzieję, że to poparcie wkrótce się skończy. Metropolita mówi, że Vassula Ryden wprowadza pobożnych wiernych w niebezpieczny duchowy zamętProszę popatrzeć tu:

Vassula Ryden-Dyktando pełne błędów.
(...)
http://www.traditia.fora.pl/medjugorie-vassula-ryden-i-inne-falszywe-objawienia-i-wizje,46/vassula-ryden-dyktando-pelne-bledow,554.html


Vassula Ryden-mistyczka, apostołka milości?
(...)
http://www.traditia.fora.pl/medjugorie-vassula-ryden-i-inne-falszywe-objawienia-i-wizje,46/vassula-ryden-mistyczka-apostolka-milosci,551.html


Tu się wszystko zazębia, Vassula Ryden, Medjugorie, ks. Gobi, etc ... wszyscy się nawzajem popierają i jeden drugiego lansuje Smile

W artykule "Modernistyczny pseudomistycyzm" pod płaszczykiem zwodniczej "mistyki"? jest własnie wspomnienie o Vassuli Ryden:
(...)
http://www.traditia.fora.pl/medjugorie-vassula-ryden-i-inne-falszywe-objawienia-i-wizje,46/modernistyczny-pseudomistycyzm,503.html


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Śro 15:39, 12 Wrz 2018, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32722 Przeczytał: 39 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 19:41, 01 Mar 2012 Powrót do góry

Pismem automatycznym nie posługiwał się żaden święty ani mistyk. Odradzam lekturę w tym temacie, a i w innych też na Vox Domini - gdyż sporo zawartych tam wypowiedzi to fałsz i prawda, to nadinterpretacje (np. rzekoma wypowiedź kard. Ratzingera, która nie jest w żaden sposób poświadczona, a więc nie ma rangi dokumentu). W stosunku do wizji Vassuli jest niemało zarzutów. Pani Ryden jest prawosławną rozwódką (i z punktu widzenia katolika nie ma żadnego znaczenia, że prawosławie uznało jej rozwód). Pani Ryden wyszła za mąż powtórnie za protestanta. Nie wiem czy żyje z nim nadal czy nie, czy przyjęła katolicyzm czy nie, czy spowiada się u kapłana czy nie. Sama spowiedź zaleca, ale w tekstach spowiada się tylko przed Panem Jezusem. Co więcej w takim stanie przyjmowała Eucharystię w KK. Miała po tym koszmary, (w którymś wątku jest tu filmik z tego na YouTube), ale postać z jej objawień ją za to pochwaliła. Św. Tomasz a Kempis: nie wzniosłe słowa czynią nas miłymi Bogu, ale życie cnotliwe. A z tym u Pani Vassuli nie jest dobrze.


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Śro 15:32, 12 Wrz 2018, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
formerpentecostal
Użytkownik


Dołączył: 31 Sie 2012
Posty: 86 Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Polska
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 7:25, 22 Wrz 2012 Powrót do góry

W jednym z wykładów "Pan Jezus" dał Vassuli przesłanie dotyczące synchronizacji dat Wielkanocy: "Wy prawosławni rezygnujecie ze swojej, katolicy ze swojej i wyznaczacie trzecia" (parafraza)
Ciekawe podejscie, dobre dla zjednoczenia religii w jednym hiperkosciele (nie mylic z Kosciolem Rzymskokatolickim), ale niestety zgubne dla prawdy. Wszystko oczywiscie spirytystycznym pismem automatycznym.
Zobacz profil autora
Kubaturus
Użytkownik


Dołączył: 19 Cze 2009
Posty: 218 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 13:44, 28 Lut 2013 Powrót do góry

[link widoczny dla zalogowanych]

... na dole strony zdjęcie z J. Ratzingerem - chwyt marketingowy!

Image

[link widoczny dla zalogowanych]


i

"Prawdziwe Życie w Bogu" - te przesłania pozostaną dla nas zawsze na pierwszym miejscu, ponieważ od nich rozpoczęła się nasza wydawnicza przygoda i nie mogliśmy nawet przypuszczać, że będziemy kontynuować pracę poprzez wydanie jeszcze innych tytułów. Początki były entuzjastyczne, szybko jednak stały się bolesne i rozpoczęła się nawet w mediach katolickich trwająca do dziś oszczercza kampania, w której niektórzy posługują się np. argumentem o sfałszowanym imprimatur... Tymczasem z prośbą o teologiczną ocenę książki "Prawdziwe Życie w Bogu" zwróciliśmy się do recenzenta diecezji katowickiej ks. dr Michała Kaszowskiego, wykładowcy teologii dogmatycznej. Po bardzo wnikliwej lekturze, teolog ten, znany z surowości i obiektywności oceniania oraz ceniony przez wzgląd na rozległą wiedzę teologiczną, nie doszukał się w "Prawdziwym Życiu w Bogu" żadnych błędów doktrynalnych i uznał ją za zgodną w treści z nauczaniem Kościoła katolickiego. To otworzyło nam drogę do legalnego uzyskania imprimatur dla pism Vassuli u ówczesnego ordynariusza diecezji katowickiej, biskupa Damiana Zimonia. Praktyką ogólnie przyjętą jest to, że ordynariusz proszony o imprimatur sam nie czyta przedstawianych mu do oceny publikacji, lecz zleca to zadanie wybranym teologom, na których opinii całkowicie polega. Biskup opatrzył więc tę książkę notą "zezwalam na druk" (tyle bowiem oznacza "imprimatur" - w domyśle: zezwalam ze względu na zgodność treści z nauczaniem Kościoła katolickiego). Niestety wkrótce po publikacji książki już z imprimatur (które zresztą nie było konieczne, gdyż prawo wymaga go jedynie od podręczników teologii i przekładów Pisma Świętego, a co do objawień pozostawia wiernym wolność ich oceny) kilku kapłanów doniosło biskupowi, że książka stanowi zapis przeżyć mistycznych, czyli inaczej mówiąc "objawień prywatnych", które wielu duchownych traktuje jako całkowicie zbędne, nie widząc w nich potężnego Głosu Pana. W tej sytuacji biskup podjął decyzję, bez badania treści, o cofnięciu swojej zgody i nakazano nam usunięcie informacji o legalnie uzyskanym imprimatur z kolejnych książek. Biskup najprawdopodobniej nie chciał mieszać się w ocenę prawdziwości tych objawień, choć przecież jedną z zasadniczych ról Kościoła jest rozeznawanie tego, co Boże od tego, co takim nie jest i ukazywanie Prawdy.

Obecnie Vassula cieszy się wsparciem tak wielu wybitnych kapłanów, wykładowców, biskupów, że utwierdza nas to na drodze dokonanego wyboru za prawdziwością tych Orędzi, zaś zakończony pozytywnym werdyktem jej dialog z Kongregacją Nauki Wiary - wyjaśniający wątpliwości i stanowiący przedmiot odrębnej publikacji w naszej ofercie, zgodnie z zaleceniem kard. Ratzingera - ostatecznie zamknął usta wielu oczerniającym ją osobom świeckim i duchownym.


Ostatnio zmieniony przez Kubaturus dnia Czw 13:44, 28 Lut 2013, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)