Forum Kościół Rzymskokatolicki Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Okultyści promują Medjugorie Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Estel
Użytkownik


Dołączył: 10 Mar 2009
Posty: 6 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 19:55, 10 Mar 2009 Powrót do góry

Jeżeli skłamałem to napisz w ktorym miejscu jest nieprawdziwe orzeczenie. Napisz że nigdy Komisja tego nie powiedziała skoro to bicie piany, a jeśli nie to nie kłam.
Zobacz profil autora
stefan
Moderator


Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 1358 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 20:01, 10 Mar 2009 Powrót do góry

Przeczytaj uwaznie dokumenty Koscioła.I nie bedę z toba wiecej dyskutował.Po prostu przypominasz mi swoim rozumowaniem człowieka radzieckiego.Przepraszam jezeli cię tym dotknąłem na pewno nie chcę cię tym obrazić .
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32656 Przeczytał: 53 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 20:13, 10 Mar 2009 Powrót do góry

Estel napisał:
Widzę że wyżej wymienieni w pierwszym poście przez mnie mają problem z prosta odpowiedzią, a przecież pismo św uczy wyraźnie tak-tak, nie-nie, więc wolą dawac pokrętne odpowiedzi.

Spokojne! problemy z odpowiedziami to masz ty. Proszę odpowiedzieć na postawione pytania i nie bić tu piany. Do tego wcześniejszego, proszę odpowiedzieć na to, co napisałeś teraz, a mianowicie:
Estel napisał:
W objawienia mozna nie wierzyc ale żeby pisac iż to jest zdanie Kościoła który nie wypowiedział się na ten temat ex catedra to już kłamstwo wciskane ludziom.

Proszę mi wskazać kto i w którym miejscu napisał tu, że Kościół wypowiedział się ex-catedra? , że wciskamy ludziom kłamstwo? A czy wogóle wiesz czym jest nauczanie ex-catedra? wątpię!

Estel napisał:
Na szczęście Kongregacja do Spraw Kultu i Wiary ma inne zdanie niż owi wymienieni, przykro mi, ale wasza opinia nikogo nie wiąże i jest jedynie prywatną nic nie znaczącą.

A jakie zdanie ma ta Kongregacja? jak owi wymienieni? Z naszą opinią pewnie, że nikt się nie musi liczyć, tak jak z twoim "orzeczeniem", ale odnośnie tego, co jest na oficjalnej stronie Biskupa, niestety musimy!

Estel napisał:
Jeszcze jedno odnośnie oceny niektórych kapłanów, widze że Pismo św jest Wam obce skoro ich oceniacie, a Jezus powiedział wyraźnie aby nikt nie ważył sie ich oceniac nawet jeśli źle czynią bo to należy do Niego i Boga. Postawiliście się ponad Nich.

Oceniać to my możemy, ba! a nawet powinnismy, jak widzimy że jest nie właściwe postępowanie, nawet kapłana i nawet powinniśmy zwracać uwagę i nawet do biskupa możemy i powinniśmy napisać. Nie bój nic, Pismo św. znamy, może trochę gorzej, może lepiej od ciebie, ale tego nie jestem w stanie ocenić. Nad Panem Bogiem się nie stawiamy, dlaczego ty nas tu tak osądzasz? bo to już jest osądzanie!

Dlaczego ty się stawiasz ponad biskupami i ich nie słuchasz? wszak to są następcy Apostołów, powyżej już napisałam, proszę sobie przeczytać, nie będę sie powtarzać.
Zobacz profil autora
Estel
Użytkownik


Dołączył: 10 Mar 2009
Posty: 6 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 22:25, 10 Mar 2009 Powrót do góry

Stefan dla Ciebie dokumenty Komisji to nie są dokumenty Kościoła, który powołał tą komisję ? Oki, sądząc po twoich wypowiedziach w stylu "radziecki człowiek" rozumię że robisz jako klown, ale nie rób cyrku z mojego Kościoła i nie wciskaj mu do ust decyzje które jeszcze nie zamknął.

Tereso nie odpowiada się pytaniem na pytanie, postawiłem Ci pierwszy pytania, w kolejnych postach je powtarzam, a odpowiedzi wciąż brak. Nawet stosując prostą fromę tak-tak nie-nie, nie jesteś w stanie odpowiedziec na proste dwa pytania.
Nie opowiadaj ludziom też głupot że nie można porownywac Mediugorje do św o Pio, bo wszak to hierarchowie Kościelni robią. Robią to z prostej przyczyny o której widocznie nie wiesz, iż oba przypadki są traktowane jako prywatne, a w takich tylko i wyłącznie koniec może zadecydowac. Uwierzyłaś w cuda o. Pio bo Kościół oficjalnie zatwierdził i wyniósł Go na ołtarze, ale ślepa pozostalaś na to że ani biskupi, ani papieże, ani Święte Oficjum aż do papieża Polaka blokowały rozpoczęcie procesu. Gyby nie to, to ten stygmatyk byłby dla Ciebie też oszustem.
Proponuję Ci napisac ze Stefanem list do Watykanu, wszak główny egzorcysta Watykanu i diecezji rzymskiej ks. Gabriele Amorth wyraża się publicznie pozytywnie o Mediugorje. Skoro twierdzicie że decyzja biskupa diecezjalnego co do Mediugorie jest wiążąca, a sprawa zakończona i uznana jako objawienia negatywne to napewno Was wysłuchają :]

Mnie Mediugorje nie jest potrzebne do wiary, ani tam byłem, ani tam nie wybieram się, ale w zgodzie z nauka Kościoła nie będę mówił ludziom że Kościół wydał negatywną opinię, że Kongregacja Wiary dokonała już decyzji, skoro tak nie jest. Do niej należy ostateczna decyzja czy Wam się to podoba czy nie.


Teraz możecie sobie na mnie nawrzucac swoim zwyczajem (to taka wasza miłośc bliźniego) i oczywiście napisac abym poszukał innego forum.

Z Panem Bogiem i Maryją
Niech Was błogosławi + Bóg Ojciec + Syn Boży + i Duch Święty


Ostatnio zmieniony przez Estel dnia Wto 22:36, 10 Mar 2009, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32656 Przeczytał: 53 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 0:14, 11 Mar 2009 Powrót do góry

Cytat:
Tereso nie odpowiada się pytaniem na pytanie, postawiłem Ci pierwszy pytania, w kolejnych postach je powtarzam, a odpowiedzi wciąż brak. Nawet stosując prostą fromę tak-tak nie-nie, nie jesteś w stanie odpowiedziec na proste dwa pytania.

Na jakie pytania ci nie odpowiedziałam? Proszę odpowiedzieć na to co ja postawiłam i może zainteresować się tymi dokumentami co tu są, bo nie widzę sensu to samo powtarzac i powielać. Co przeczytałeś z dostępnych tu materiałów? NIC!!!!!
Cytat:
2. Czy istnieje dokument Kongregacji i Wary który stwierdza że mediugorie to kłamstwo ? Tak lub Nie

Nie jeden i nie jedna wypowiedź z Watykanu.

Cytat:
- Interwencja Papiestwa.

Kongregacja ds. Doktryny Wiary interweniowała 4 razy przez swoich dwóch sekretarzy, podczas gdy Kardynał Ratzingier również wystąpił z ważna interwencją.

W 1985 ekselencja Alberto Bovone powiadomił Sekretarza Konferencji Biskupów Włoch aby nie organizowano oficjalnych pielgrzymek do Medjugorje.

W 1995 ekscelencja Tarcisio Bertone napisał do biskupa Langres, ekselencji Leona Taverdeta, i potórzył to samo ekselencji Lucien Daloz z Besancon Francja, którzy byli ciekawi jakie jest stanowisko Papiestwa wzgledem Medjugorje.

W końcu w 1998 ten sam sekretarz napisał do ekselencji Gilberta Aubry,
biskupa Reunion. Wszystkie te listy podreślały że nie są dozwolone
pielgrzymki prywatne lub grupowe które by zakładały prawdziwość objawień, ponieważ to byłoby w sprzeczności z deklaracją Konferencji Biskupów Jugosławii.

W 1998, kiedy pewien Niemiec zebrał różne oświadczenia które podobno były powiedziane przez Ojca Św. i Kardynała Prefecta, i przesłał je do Watykanu w formie notatki, Kardynał odpowiedział na piśmie 22 lipca 1998: Jedyne co mogę powiedzieć odnośnie stwierdzeń o Medjugorje przypisywanych Ojcu Św. i mnie to to że są "całkowitym wymysłem".

Wniosek. Nie tylko te wypowiedzi przypisywane Ojcu Św. i Kardynałowi Ratzingerowi są " całkowitym wymysłem" ale liczne przesłania Medjugorje przypisywanne Madonnie są również całkowitym wymysłem. Jeżeli nasza wiara jest uważana za rozumną służbę Bogu, prawdziwy i zdrowy duchowy kult, czym rzeczywiście jest, więc nie może być prywatną fantazją i iluzją osoby. Kościół jest kompetentny aby to stwierdzić. W imieniu Kościoła 30 wybranych księży i lekarzy pracując razem w trzech Komisjach przez 10 lat, w więcej niż 30 spotkaniach, dobrze i fachowo badało wydarzenia w Medjugorje i opublikowało resultaty tych badań. I nie jeden ale 20 biskupów odpowiedzialnie zadeklarowało że nia ma dowodu że wydarzenia w Medjugorje dotyczą nadprzyrodzonych objawień. Wierny który przestrzega obydwie zasady: rozum i wiara, stosuje się do tego kryterium, przekonany że Kościół nie kłamie.Jeżeli coś jest stwierdzone że nie jest nadprzyrodzone, to jest jak najbardziej kłamstwem. Nie ma się do czego odnieść w tej twojej wypowiedzi bo jest to jeden chaotyczny, emocjonalny bełkot!

Cytat:
Proponuję Ci napisac ze Stefanem list do Watykanu, wszak główny egzorcysta Watykanu i diecezji rzymskiej ks. Gabriele Amorth wyraża się publicznie pozytywnie o Mediugorje.

Pytam, dlaczego ciągle w każdej wypowiedzi łączysz mnie ze stefanem? ja piszę i wypowiadam się za siebie. Jeśli jesteś zainteresowany, to proszę sobie pisać, ja nie mam takiej potrzeby. To co ks. Gabriele Amorth mówi, dla mnie nie jest obowiązujące. Czy przeczytałeś sobie wywiad z egzorcystą Monsignor Andrea Gemma ? który ci poleciłam? To proszę sobie przeczytać co mówi inny egzorcysta:

http://www.traditia.fora.pl/medjugorie-vassula-ryden,46/wywiad-z-egzorcysta-monsignor-andrea-gemma-o-medjugorje,1113.html

Cytat:
Mnie Mediugorje nie jest potrzebne do wiary, ani tam byłem, ani tam nie wybieram się, ale w zgodzie z nauka Kościoła nie będę mówił ludziom że Kościół wydał negatywną opinię, że Kongregacja Wiary dokonała już decyzji, skoro tak nie jest. Do niej należy ostateczna decyzja czy Wam się to podoba czy nie.

Bardzo wątpię czy ci nie potrzebne, dlaczego takie larum robisz? Jeszcze nie doczytałeś jaka jest nauka Kościoła odnośnie Medjugorie? To zacznij czytać. Odnośnie tej ostatecznej decyzji też ci napisałam jak KK naucza i się wypowiada, że wcale nie muszą się zakończyć:
Cytat:
Słyszy, że "objawienia" jeszcze się nie zakończyły i nie ma orzeczenia Stolicy Apostolskiej, ale wcale nie muszą sie zakończyć, żeby wydać orzeczenie w tej sprawie. Rozróżnia się orzeczenie pozytywne i orzeczenie negatywne i w wypadku Mdejugorje, ma zastosowanie orzeczenie negatywne.

Orzeczenie negatywne - nie musi czekać, aż seria objawień się skończy. Jeżeli w czasie trwania objawień, wystąpią cechy negatywne, Urząd Kościoła jest zobowiązany to orzec, by wiernych przestrzec przed błędem i uchronić przed duchową szkodą.Następna sprawa, ostatnia wizyta Biskupa Ad Limina w Watykanie u Papieża, też podałam informację.

Cytat:
Teraz możecie sobie na mnie nawrzucac swoim zwyczajem (to taka wasza miłośc bliźniego)

Chwileczkę! co za łączenie i używanie określeń "wy", "możecie"? Przecież każdy tu pisze i mówi za siebie. Już powyżej o tym napisałam, a i we wcześniejszych wypowiedziach tak samo jakieś łączenie. Innym już się nie chce wałkować tego w kółko. O jakie "wrzucanie na ciebie" mnie tu oskarżasz? Kultury i ogłady to tobie brak, weszłeś i zacząłeś od czego? mędrkując a nie znając dostępnych dokumentów. Gdzieś coś słyszałeś bo ludzie mówią. Miłość do bliźniego to ty masz wypaczoną! Miłość do bliźniego to polega na tym, że należy bliźniego utwierdzać w prawdzie, wskazywać błąd, a nie utwierdzać go w błędzie. Taka miłość to też boli. Ziarno pszeniczne kosztuje, za plewy się nie płaci!

Pieszesz w którymś miejscu, że "wszak to hierarchowie Kościelni robią". Co hierarchowie robią , to nie we wszystko muszę wierzyć i aprobować. Proszę sobie poznać co hierarchowie propagują i jak najbardziej podpieraja się nauką KK:

http://www.traditia.fora.pl/szatan-nie-umarl,44/arcybiskup-lubelski-boleslaw-pylak-kaplan-zwiedziony,984.html

http://www.traditia.fora.pl/szatan-nie-umarl,44/glosy-z-otchlani-f-brune-kaplan-zwiedziony-spirytyzmem,1121.html

Ile dusz zostało zwiedzonych? Pan Bóg wie!
Zobacz profil autora
stefan
Moderator


Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 1358 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Śro 9:26, 11 Mar 2009 Powrót do góry

do Estel
Nie zamierzam brać udziału w tym bezmyślnym obszczekiwaniu się.
Po prostu szkoda mojej klawiatury. Na pewno zrealizujesz się na forum sympatyków pseudoobjawień medjugorskich.
Zobacz profil autora
Julia
Użytkownik


Dołączył: 08 Paź 2008
Posty: 37 Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Polska
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 19:07, 11 Mar 2009 Powrót do góry

Ponieważ mi się nieco nudzi w pracy wypunktowałam sobie takie rodzynki /rzadkie na tym forum/ z wypowiedzi Estela:

nie kłam,
robisz jako klown,
nie rób cyrku z mojego Kościoła
Nie opowiadaj ludziom też głupot
ślepa pozostałaś
Teraz możecie sobie na mnie nawrzucac swoim zwyczajem (to taka wasza miłośc bliźniego)
nie mieszaj, nie mieszaj bo tylko Szatan ma z tego uciechę
masz problem ze zrozumieniem tekstu
wymienieni w pierwszym poście przez mnie mają problem z prosta odpowiedzią
wprowadzecie ludzi w błąd
to już kłamstwo wciskane ludziom
Pismo św jest Wam obce
Postawiliście się ponad Nich./ponad Jezusa i Boga/
nie jesteś w stanie odpowiedziec na proste dwa pytania


Kiedyś spotkałam koleżankę ze szkoły, która przyłączyła się do sekty swiadków Jehowy.Używała podobnego słownictwa, ale dopiero później jak zrozumiała że mnie nie nawróci na ich wiarę.
Zobacz profil autora
dorota
Użytkownik


Dołączył: 12 Cze 2007
Posty: 85 Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Szkocja

PostWysłany: Czw 9:41, 12 Mar 2009 Powrót do góry

Znamienne ,że ludzie (np Estel) ,którym brakuje argumentów , na próbę negowania prawdziwości "objawień"w takim Medjugorie np. wyciągają od razu jeden dyżurny, w stos do adwersarzy :"brak miłości bliźniego" , " zianie nienawiścią",ect....

Co rusz się z tym spotykam Smile
Zobacz profil autora
jarek
Gość
PostWysłany: Czw 10:39, 12 Mar 2009 Powrót do góry

dorota napisał:


Co rusz się z tym spotykam Smile


i co ty na to ?
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32656 Przeczytał: 53 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 11:48, 12 Mar 2009 Powrót do góry

dorota napisał:
Znamienne ,że ludzie (np Estel) ,którym brakuje argumentów , na próbę negowania prawdziwości "objawień"w takim Medjugorie np wyciągają od razu jeden dyżurny, w stos do adwersarzy :"brak miłości bliźniego" , " zianie nienawiścią",ect....

Co rusz się z tym spotykam:)


Miłość, miłość, miłość! Jest to rozkoszowanie się własnymi rojeniami w błogim akcie samozadowolenia. Pan Bóg i tak wszystkich kocha! Miłość, miłość, miłość! Czyż nie mamy do czynienia ze swoistym XXI-wiecznym kwietyzmem?.
Zobacz profil autora
dorota
Użytkownik


Dołączył: 12 Cze 2007
Posty: 85 Przeczytał: 0 tematów

Skąd: Szkocja

PostWysłany: Pią 23:51, 13 Mar 2009 Powrót do góry

jarek napisał:
dorota napisał:

Co rusz się z tym spotykam Smile

i co ty na to ?

I co ja na to? Ano zwiększam intensywność szturmu do Nieba Smile
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)