Forum Kościół Rzymskokatolicki Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Okultyści promują Medjugorie Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32656 Przeczytał: 53 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 19:40, 26 Lut 2009 Powrót do góry

Okultyści promują Medjugorie

W marcowym numerze najważniejszego pisma polskich okultystów „Nieznanego Świata” w artykule „Szyfry Medjugorie” wydawca i publicysta periodyku Marek Rymuszko na 13 stronach promował te demoniczne wydarzenia potępiane przez kościół katolicki.

„Nieznany Świat” od ponad 18 lat zajmuje się propagowaniem wszelakich zabobonów o wyjątkowo demonicznej naturze. Na łamach czasopisma propagowani są fałszywi prorocy i mesjasze, fałszywe kultu religijne, okultyzm, ezoteryzm, antropozofie, spirytyzm, wywoływanie duchów, kontakty z UFO, nowe oryginalne wersje historii, negowane są prawdy wiary katolickiej, świętom katolickim nadawane jest okultystyczne znaczenie. W „Nieznanym Świecie” reklamuje się zakłady usługowe stosujące metodę Silvy, Feng Shui, hipnozę, medytacje, psychotronikę, biotronikę, psychoterapie (praktykowaną przez samozwańczych psychoterapeutów), tarot, reiki, różokrzyżowców, egzorcyzmy (praktykowaną przez samozwańczych egzorcystów nie mających nic wspólnego z kościołem katolickim), szamanizm, wróżbiarstwo, homeopatie, preparaty i urządzenie „lecznicze”, telepatie, kontakt z demonami, jasnowidzenie, rebrithing, astrologie, uzdrawianie, odmładzanie itp. Oczywiście wszelkie te usługi są odpowiednio kosztowne.

Marek Rymuszko w swoim artykule opisuje trwające od 1981 roku w Hercegowinie nawiedzenia zjawy zwanej Gospą. W chorwackiej miejscowości Medjugorie zjawa przekazuje widzącym infantylne pacyfistyczne przesłanie. Katolicką krytykę demonicznych objawień Rymuszko nazywa absurdalną i humorystyczną, negując sensowność katolickich metod ustalania ortodoksyjności zjawisk (co jest logiczną konsekwencją bycia wydawcą okultystycznego czasopisma). Rymuszce nie podoba się zwracanie przez publicystów katolickich uwagi że symbolika zjawisk w Medjugorie sprzeczna jest z praktyką objawień katolickich (zjawa objawiła się grzesznikom zwanym do dziś widzącymi, o zmroku zamiast za dnia, ukryła swoje kopyta podczas gdy Maryja pokazywała stopy – co było odwołaniem do tekstów apokalipsy).

Dodatkowo zjawa zachęcała do odrzucenia władzy biskupiej. Jak słusznie zaznaczył autor tekstu nie do pogodzenia z katolicyzmem jest też „ewidentnie ekumeniczny charakter” przesłań. 1 października 1981 zjawa głosiła że „Wszystkie religie są równe i można osiągnąć zbawienie w każdej z nich. To ludzie stworzyli podziały religijne” oraz że „Duch Boży działa we wszystkich wspólnotach”. Zjawa negowała też zmartwychwstanie twierdząc 24 lipca 1982 roku że po śmierci ciało ulega rozkładowi i nigdy nie odżyje. Zjawa polecała też wprowadzić nowe praktyki religijne. Dwa dni postu tygodniowo i trzy godzinny dziennie modlitw.

Medjugorie w oczach okultystów uwiarygodnia to, że biskup Mostaru Żanic który w lipcu 1987 objawienia „w Medjugorie jednoznacznie określił dziełem szatana”.. Rymuszko (co trzeba mu oddać) bardzo rzetelnie oddaje stanowisko katolicyzmu wobec demonicznych objawień. W kościele katolickim obowiązuje zakaz organizowania pielgrzymek do Medjugorie, kapłani propagujący Medjugorie są obłożeni karami kościelnymi. Jak sam napisał w swoim artykule stanowisko kościoła katolickiego "od Watykanu poczynając poprzez oświadczenia nieistniejącego już episkopatu jugosłowiańskiego, później zaś chorwackiego, na osobach pełniących kolejno funkcje biskupa Mostaru kończąc – jest w odniesieniu do objawień w Medjugorie jednoznacznie negatywne”.

30 mają 2008 Kongregacja Nauki Wiary stwierdziła ekskomunikę i suspendowała opiekuna wizjonerów z Medjugorie franciszkanina Tomislava Vlasica. Inicjatorem ekskomuniki papież Benedykt XVI, który od wielu lat nie krył swojej niechęci do Medjugorie. Dodatkowo autor tekstu zawraca uwagę że konflikt kościoła z ekskomunikowanymi franciszkanami okupującymi kościół w Medjugorie i propagującymi rojenia zjawy ma wielowiekowe korzenie. Franciszkanie jako jedyni mieli możliwość działania na terenach Mostaru gdy był on pod zaborem osmańskim. Po wyzwoleniu franciszkanie odmówili podporządkowania się hierarchii kościelnej. Autor tekstu zwrócił uwagę że organizatorzy pielgrzymek ukrywają przed pielgrzymami kościelne ekskomuniki i zakazy którymi obłożony jest Medjugorie biznes.

W artykule opublikowanym na łamach „Nieznanego Świata” autor opisał też: politykę władz komunistycznych wobec Medjugorie, fizjologiczne objawy stanów ekstatycznych widzących (niewrażliwość na bodźce, stany medytacji zbieżne ze stanami mnichów buddyjskich, szybkie poruszanie się w przestrzeni), wizje tajemne przyszłości przekazywane widzącym przez zjawę, życiorysy widzących (z których żadne nie zostało duchownym).

Artykuł Rymuszki jest bogato ilustrowany zdjęciami. Między innymi gigantycznej figury rzekomo Jezusa (o wyglądzie kosmity) z rozkrzyżowanymi rękami za którym leży powalony krzyż. Z kolan brązowego kolosa wydobywa się płyn uznany przez pielgrzymów za cudowny. Autor też opisał niezwykłe pojawienie się dwóch słońc oraz przedziwne zjawisko kręcenia się wokół własnej osi i wirowania słońca w Medjugorie (ilustrując je zdjęciami z identycznego wydarzenia mającego miejsce na Sycylii w Borello – gdzie drugie słońce okazało się być niezidentyfikowanym obiektem latającym czyli UFO) które można obejrzeć w You Tube wpisując Miracolo del Sole. Autor tekstu opisał też barwnie cały tandetny Medjugoria biznes.

Jan Bodakowski

[link widoczny dla zalogowanych]

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Śro 22:55, 21 Lut 2018, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32656 Przeczytał: 53 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 19:49, 26 Lut 2009 Powrót do góry

Cytat:
Artykuł Rymuszki jest bogato ilustrowany zdjęciami. Między innymi gigantycznej figury rzekomo Jezusa (o wyglądzie kosmity) z rozkrzyżowanymi rękami za którym leży powalony krzyż. Z kolan brązowego kolosa wydobywa się płyn uznany przez pielgrzymów za cudowny.


Proszę poczytać wątek Ikona w Medjugorie - co to jest? jest tam trochę zdjęć do obejrzenia, między innymi ta pokraczna figura Pana Jezusa z której rzekomo wydobywa się "cudowny płyn", jest relacja osoby, która odwiedziła Medjugorie i te materiały podesłała. Dla zainteresowanych, którzy nie znają "objawień", polecam cały wątek poświęcony Medjugoriu, oraz tłumaczenia z oficjalnej strony Biskupa Mostar - Duvno.
Zobacz profil autora
MOHER
Użytkownik


Dołączył: 04 Lut 2009
Posty: 13 Przeczytał: 0 tematów

Skąd: ŁÓDŹ
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 22:11, 05 Mar 2009 Powrót do góry

Cytat:
"W marcowym numerze najważniejszego pisma polskich okultystów „Nieznanego Świata” w artykule „Szyfry Medjugorie” wydawca i publicysta periodyku Marek Rymuszko na 13 stronach promował te demoniczne wydarzenia potępiane przez kościół katolicki."


A kiedy KOŚCIÓŁ RZYMSKO - KATOLICKI potępił Medjugorie. Wg moich wiadomości tylko nie uznał jeszcze tych Objawień. Ale czy szatan prosiłby o odmawianie RÓZAŃCA? Przecież to bomba atomowa przeciw niemu. Albo przyjmować Komunię klęcząc lub modlić się za kapłanów? Coś tu jest nie tak.
Zobacz profil autora
stefan
Moderator


Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 1358 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 22:35, 05 Mar 2009 Powrót do góry

Coś nie tak ale z Pana wywodami .Jest Pan na razie w Chinach jeżeli chodzi o te sprawy.Polecam wgłebić się w temat , omijajac wszelaką propagandę medjugorską.Proszę oprzeć się na dokumentach Kościoła odnośnie Madjugoria.To jest jedyne prawdziwe źródło informacji.
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32656 Przeczytał: 53 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 19:57, 06 Mar 2009 Powrót do góry

MOHER napisał:
Cytat:
"W marcowym numerze najważniejszego pisma polskich okultystów „Nieznanego Świata” w artykule „Szyfry Medjugorie” wydawca i publicysta periodyku Marek Rymuszko na 13 stronach promował te demoniczne wydarzenia potępiane przez kościół katolicki."

A kiedy KOŚCIÓŁ RZYMSKO - KATOLICKI potępił Medjugorie. Wg moich wiadomości tylko nie uznał jeszcze tych Objawień.


A kiedy KOŚCIÓŁ RZYMSKO - KATOLICKI je pochwalił i zaaprobował? Tylko w pierwszej fazie tych "objawień", gdy jeszcze nikt za wiele nie wiedział, ludzie wyprzedzili Kościół, biskupów miejsca, wszystkie miedzynarodowe komisje, etc...

Zawsze się słyszy, że "objawienia" jeszcze się nie zakończyły i nie ma orzeczenia Stolicy Apostolskiej ( chociaż to jest nieprawda takie gadanie ), ale wcale nie muszą sie zakończyć, żeby wydać orzeczenie w tej sprawie. Rozróżnia się orzeczenie pozytywne i orzeczenie negatywne i w wypadku Mdejugorje, ma zastosowanie orzeczenie negatywne.

Orzeczenie negatywne - nie musi czekać, aż seria objawień się skończy. Jeżeli w czasie trwania objawień, wystąpią cechy negatywne, Urząd Kościoła jest zobowiązany to orzec, by wiernych przestrzec przed błędem i uchronić przed duchową szkodą.

A takie cechy negatywne wystąpiły już po pierwszej pozytywnej reakcji, biskup Ordynariusz wydał negatywne orzeczenie i wszystkie nastepne z Komisji były też negatywne. Proszę poznać wiadomości z oficjalnej strony biskupa Mostar - Duvno:

http://www.traditia.fora.pl/oficjalna-strona-biskupa-mostar-duvno,53/

Cytat:
Ale czy szatan prosiłby o odmawianie RÓZAŃCA? Przecież to bomba atomowa przeciw niemu.

Pewnie, że na zdrowy rozum to bomba przeciw niemu. Św.O.M.M. Kolbe brał do reki Różaniec to mówił, że zaraz będzie strzelał z kulek do szatana. Ale szatan ornat ubierze i na Mszę będzie dzwonił. Czy nie słyszałeś że szatan jest małpą Pana Boga, bo szatan małpuje Boga. I w tym małpowaniu dochodzi do perfekcji. Godzi się więc dopuścić do tego, by zaistniało jakieś dobro, byleby móc wyprowadzić w ostateczności pewne zło, coś, co będzie szkodziło jak największej ilości ludzi, coś co mu da możliwość na zwiedzenie jak największej ilości dusz. Szatan podszywając się pod dobro "udaje na całego".

A czy słyszałeś o też nie uznanych "objawieniach" w Garabandal? Ksiądz Józef Warszawski SI , który tam był, badał zjawisko, napisał książkę, m.in. pisze tak:

Cytat:
"Stwierdzenie działającego za zjawiskami garabandalskimi złego ducha nie wyjaśnia wszystkiego. Pozostaje otwarte pytanie, dlaczego ów zły duch dokonał garabandalskiego ciągu zjawisk? Dlaczego oprócz akcji zwodniczej dokonał całego szeregu czynności na pierwszy rzut oka całkowicie dobrych? Dlaczego np. rozpoczął uczenie dzieci pacierza, pobożnego żegnania się znakiem krzyża św. i odmawiania różańca? Dlaczego nakłaniał je, a poprzez nie przybyłe na miejsce zjawisk tłumy, do spełniania uczynków pokutnych i przystępowania do sakramentów św.? Dlaczego wreszcie dopuścił do tak wygrywających uczucia katolickie faktów, jak chrzest Żydówki, nawrócenie z protestantyzmu na katolicyzm, zerwanie z życiem czysto świeckim i poświęcenie się na wyłączną służbę Bogu w seminariach czy zakonach?
Podobne czynności, stwierdzone przecież przez wiarygodnych świadków, zdają się do tego stopnia sprzeczne z istotą i naturą złego ducha, iż ich spełnianie, a choćby tylko współprzyczynianie się do ich powstania, zdaje się przekreślać jego istotę i stanowić rodzaj duchowego samobójstwa tegoż ducha.
Odpowiedź na to pytanie jest tylko jedna: Celem, dla którego duch zła dokonywał wszystkich tych spraw, musiała być rzecz w jego oczach tak wielka, iż warto było dla jej dopięcia zezwolić na wszystkie tamte.
(...)


Garabandal. Objawienie Boże czy mamienie szatańskie?

Cytat:
Albo przyjmować Komunię klęcząc lub modlić się za kapłanów? Coś tu jest nie tak.

A jak myslisz? będzie mówił przeciwnie do tego?, albo powie że ja jestem zły duch? Gdyby Gospa NIE KAZAŁA odmawiać Różańca i NIE KLĘKAĆ do Komunii, kto by za tym poszedł? To przeciez musi wygladac wiarygodnie, nawet sprawa postawy przy przyjmowaniu komunii zostala poruszona! Dziś w dobie ogromnego kryzysu w Kościele , szatan to wykorzystuje, podszywając się pod Matkę Boską. Bodaj przez czas jakis chce doznawać chwały od ludzi. A jak ten Różaniec tam odmawiają to też można tu przeczytać Różaniec w Medjugorie

Ja wcale nie wątpię w pobożność tych wielu ludzi tam jadących, ale wielu jedzie bo żądnych jest jakiś znaków, przeżyć, sensacji, a to nie jest wiara, a nawrócenie nie zależy od miejsca w którym się dokona. A pielgrzymki są zakazane, a i tak żaden zakaz nie jest respektowany, świadczy to tylko o wielkim nieposłuszeństwie hierarchi KK, a Gospie to na rękę. Jest tu sporo materiału w tym temacie, proszę poprzeglądać.
Zobacz profil autora
Estel
Użytkownik


Dołączył: 10 Mar 2009
Posty: 6 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 12:41, 10 Mar 2009 Powrót do góry

Droga Tereso, nie mieszaj, nie mieszaj bo tylko Szatan ma z tego uciechę.

Po pierwsze nie wybiegaj sama przed biskupów i Kościół. Kongregacja do Spraw Kultu i Wiary nigdy nie potępiła Medjugorie. Komisja która została powołana do zbadania objawień w tym miesjcu stwierdziła: "Opierając się na przeprowadzonych do tej pory badaniach nie możemy stwierdzić, czy mamy do czynienia ze zjawiskami czy też objawieniami nadprzyrodzonymi." Więc skoro komisja nie dała odpowiedzi, to nie wybiegaj przed szereg. Komisja nie umiejąc odpiwiedziec czy są to zjawiska nadprzyrodzone czy nie, dała sobie czas na przyszłośc bez negacji czy potwierdzenia. Kościół objął to miejsce duszpasterską opieką, a sama Stolica Apostolska nigdy nie zabrała głosu w tej sprawie, a więc żaden Papież.
Po drugie widze że w swoim awatarze masz Cudowny Medalik, to wiedz że objawienie się Katarzynie Laboure nie zostało nigdy oficjalnie uznane przez Kościół, a jednak zezwolił na bicie Medalika i Jego rozpowszechianie.

Sprawy których nie rozumiesz, pozostaw Kościołowi.

PS Stefanie Ciebie też ta wypowiedź się tyczy, zapewniam Cię że jestem w Polsce a nie w Chinach, a źródło swojej wiedzy oparłem o dokumenty Kościoła Katolickiego.


Ostatnio zmieniony przez Estel dnia Wto 14:51, 10 Mar 2009, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32656 Przeczytał: 53 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 16:58, 10 Mar 2009 Powrót do góry

Estel napisał:
Droga Tereso, nie mieszaj, nie mieszaj bo tylko Szatan ma z tego uciechę.

Jeśli można to w czym mieszam? Szatan ma uciechę, ale w Medjugorie.

Estel napisał:
Po pierwsze nie wybiegaj sama przed biskupów i Kościół. Kongregacja do Spraw Kultu i Wiary nigdy nie potępiła Medjugorie. Komisja która została powołana do zbadania objawień w tym miesjcu stwierdziła: "Opierając się na przeprowadzonych do tej pory badaniach nie możemy stwierdzić, czy mamy do czynienia ze zjawiskami czy też objawieniami nadprzyrodzonymi." Więc skoro komisja nie dała odpowiedzi, to nie wybiegaj przed szereg. Komisja nie umiejąc odpiwiedziec czy są to zjawiska nadprzyrodzone czy nie, dała sobie czas na przyszłośc bez negacji czy potwierdzenia. Kościół objął to miejsce duszpasterską opieką, a sama Stolica Apostolska nigdy nie zabrała głosu w tej sprawie, a więc żaden Papież.


To co piszesz, to jest brak wiedzy u ciebie w tym temacie, nie będę się powtarzać, tylko wystarczy wejść na oficjalną stronę Biskupa Mostar-Duvno i poczytać, żeby się wszystko wyjaśniło i rozjasniło. Tam są wszystkie dane, wszystko o Komisjach, wypowiedzi jedenego i drugiego Biskupa miejsca, naprawdę jest co poczytać i poznać, tylko trzeba chcieć.

Mała wstawka z ostatniej wizyty Ad Limina od 23-28 luty 2006 ( a odbywają się one co pięć lat ):

Cytat:
Kilka gazet napisało że ten papież odwiedził Medjugorje incognito wtedy gdy był kardynałem i że przygotowuje do uznania Medjugorje za sanktuarium, czy dotknął ks. biskup tego tematu?

Biskup: Tak, i napisałem oraz rozmawiałem z Ojcem Św. o tym. On się tylko zaśmiał zaskoczony tą informacją. Jeżeli chodzi o wydarzenia w Medjugorje nasze stanowisko jest dobrze znane: nie ma ani jednego dowodu że te wydarzenia dotyczą nadnaturalnych objawień. Dlatego tez z punktu widzenia Kościoła nie są dozwolone żadne pielgrzymki które przypisywałyby prawdziwość tym rzekomym objawieniom.

Przeczytaj sobie wspaniały wywiad z egzorcystą Monsignor Andrea Gemma o Medjugorje:
http://www.traditia.fora.pl/medjugorie-vassula-ryden,46/wywiad-z-egzorcysta-monsignor-andrea-gemma-o-medjugorje,1113.html

oraz w wolnym czasie możesz sobie prześledzić moją korespondencję do Miłujcie się:
http://www.traditia.fora.pl/medjugorie-vassula-ryden,46/milujcie-sie-propaguje-objawienia-w,1017.html

Estel napisał:
Po drugie widze że w swoim awatarze masz Cudowny Medalik, to wiedz że objawienie się Katarzynie Laboure nie zostało nigdy oficjalnie uznane przez Kościół, a jednak zezwolił na bicie Medalika i Jego rozpowszechianie.

Zgadza się, mam Cudowny Medalik i jak najbardziej go propaguję i rozpowszechniam. Odnośnie Cudownego Medalika wiem bardzo dużo, proszę wejdź w wątek i poznaj, w tym temacie jak to było. Jest tu:

http://www.traditia.fora.pl/swieta-maryjne,40/27-11-nmp-od-cudownego-medalika,243.html

Tylko może tyle dodam, czy nie przychodzą, refleksje jak zupełnie inaczej wyglądało życie wizjonerów z prawdziwych objawień uznanych przez Kościół.? Po złożeniu świadectwa o tym, czego doświadczyli, posłuszni skrywają się przed całym światem. Łucja z Fatimy wędruje do szkoły sióstr i występuje tam pod przybranym nazwiskiem, tak by nikt, oprócz Matki przełożonej, nie wiedział, kim ona jest. Podobnie było ze św. Katarzyną Laboure. Dopiero po jej śmierci siostry zgromadzenia, w którym przebywała całe dorosłe życie , dowiedziały się, że to właśnie ona otrzymała od Matki Bożej cudowny Medalik. Św. Bernadeta skryła sie w konwencie Sióstr Miłosierdzia w Nevers, gdzie również tylko przełożone wiedziały , kim ona jest. Wszystkich wizjonerów to zejście z oczu świata wypełmiało wielkim szczęściem.

Zupełnie odwrotnie dzieje się w fałszywych objawieniach. "Wizjoner" eksponuje się tam niczym aktor filmowy. Troszczy się o swą popularność i cieszy się widząc, że rośnie liczba ludzi uznających wyjątkowość, swoisty kult jego osoby. Sami "wizjonerzy" prowadzą różne interesy.

[link widoczny dla zalogowanych] [link widoczny dla zalogowanych] [link widoczny dla zalogowanych] [link widoczny dla zalogowanych]

Vicka rozdaje autografy

Cytat:
Sprawy których nie rozumiesz, pozostaw Kościołowi.

Nie chcę być niegrzeczna, ale chyba to o sobie napisałeś. Ja nie wychodzę przed orkiestrę w tym temacie , tylko znam to, co już powiedział Kosciół i to mi wystarcza, a Medjugorie do zbawienia mi wcale nie potrzebne.


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pon 15:16, 01 Wrz 2014, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Estel
Użytkownik


Dołączył: 10 Mar 2009
Posty: 6 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 17:30, 10 Mar 2009 Powrót do góry

Nie, ja nie pisałem o sobie tylko o tobie, może masz problem ze zrozumieniem tekstu wiec rozpisze to prościej

1. Czy to prawda że Kościół nie uznał obiawień związanych z cudownym Medalikeim ? Tak lub Nie
2. Czy istnieje dokument Kongregacji i Wary który stwierdza że mediugorie to kłamstwo ? Tak lub Nie

Biskup w diecezji w której był św o Pio też uważał go za oszusta, a proces rozpoczęcia beatyfikacji trzy razy odrzucano i co będziesz teraz cytowac biskupa diecezji i Świętego Oficjum że o Pio to szarlatan ? Skoro przychodzi ci to tak łatwo w kwesti Mediugorie to czemu nie, nie żałuj sobie.

PS do zbawienia człowiekowi nie jest potrzebne żadne objawienie ani żaden medalik, ale nie tobie to osądzac komu co potrzebne


Ostatnio zmieniony przez Estel dnia Wto 17:36, 10 Mar 2009, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
stefan
Moderator


Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 1358 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 18:24, 10 Mar 2009 Powrót do góry

Cytat:
1. Czy to prawda że Kościół nie uznał obiawień związanych z cudownym Medalikeim ? Tak lub Nie
2. Czy istnieje dokument Kongregacji i Wary który stwierdza że mediugorie to kłamstwo ? Tak lub Nie


ad.1 Odpowiadasz jak w tym kawale odpowiada człowiek radziecki :
A u was w Ameryce to biją murzynów?.
To nie jest dobra droga do poznania prawdy.

ad2. Jest dokument biskupa miejsca który tą sprawę wyjaśnił, natomiast
w/w kongregacja zaakceptowała zdanie konferencji biskupów byłej Jugosławii, które jest obowiązujące.
Nie wymagaj aby do kazdego "objawienia" zatrudniać Kongregację watykańską co zresztą by bardzo podnosiło rangę tego fałszerstwa.
Np. wg twojego rozumowania przyjaciel ks Piotra Natanka który miał wizje patrz tu:
[link widoczny dla zalogowanych]
i "widział idące z nieba chmurki i zobaczył morze aniołów"- ma wizje prawdziwe dopóki Kongregacja watykańska a może sam Benedykt XVI nie ogłosi, że to jest fałszerstwo?. Daruj sobie takie metody.
A zresztą jeden dojrzeje do prawdy a inny jej nigdy nie przyjmie. Na forum podajemy fakty bez propagandy objawieniowej i tyle.
Zobacz profil autora
stefan
Moderator


Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 1358 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 18:29, 10 Mar 2009 Powrót do góry

Aha i jeszcze jedno.
Cudowny medalik jest cennym elementem tradycji pobożnościowej katolików przybliżajacy nas przez Niepokalaną do Pana Jezusa, natomiast Gospa medjugorska usiłuje przybliżyć ludzi do charyzmatyzmu protestanckiego czyli oddalić od Kościoła.
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32656 Przeczytał: 53 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 18:53, 10 Mar 2009 Powrót do góry

Myślę że weszłeś na nie właściwe forum, tu się nie trolluje. Skoro cię nie interesuje jak Kościół się wypowiadał przez Biskupów i Kongregacje też, nic nie chcesz poznać, to nie mój problem tylko twój.
Cytat:
Nie, ja nie pisałem o sobie tylko o tobie, może masz problem ze zrozumieniem tekstu wiec rozpisze to prościej

W przeciwieństwie do ciebie, napisałam ci że nie chcę być niegrzeczna...i jak ty masz problem ze zrozumieniem, a nie chcesz zrozumiec to też twój problem. To co rozpisałeś sobie prościej, te pytania to nie widzę problemu żebyś znalazł sobie odpowiednie źródła.
Cytat:
Biskup w diecezji w której był św o Pio też uważał go za oszusta, a proces rozpoczęcia beatyfikacji trzy razy odrzucano i co będziesz teraz cytowac biskupa diecezji i Świętego Oficjum że o Pio to szarlatan ? Skoro przychodzi ci to tak łatwo w kwesti Mediugorie to czemu nie, nie żałuj sobie.

Trzeba być zupełnym ignorantem, żeby św.O Pio przyrównywać do mamienia szatańskiego w Medjugorie. Człowieku! zacznij czytać, że są niesamowite błędy doktrynalne.

Cytat:
PS do zbawienia człowiekowi nie jest potrzebne żadne objawienie ani żaden medalik, ale nie tobie to osądzac komu co potrzebne

I jak widać masz problem z własciwym odczytaniem, bo przecież wyraźnie napisałam: "....a Medjugorie do zbawienia mi wcale nie potrzebne. Kogo tu osądziłam czy osądzam?
Żegnam tu się nie troluje, albo konkretna rozmowa na konkretne argumenty, a nie co komu się podoba czy nie podoba.
Zobacz profil autora
Estel
Użytkownik


Dołączył: 10 Mar 2009
Posty: 6 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 19:23, 10 Mar 2009 Powrót do góry

Widzę że wyżej wymienieni w pierwszym poście przez mnie mają problem z prosta odpowiedzią, a przecież pismo św uczy wyraźnie tak-tak, nie-nie, więc wolą dawac pokrętne odpowiedzi.

Na szczęście Kongregacja do Spraw Kultu i Wiary ma inne zdanie niż owi wymienieni, przykro mi, ale wasza opinia nikogo nie wiąże i jest jedynie prywatną nic nie znaczącą. Szkoda tylko że wprowadzecie ludzi w błąd, ale kiedyś przyjdzie zdac z tego sprawę. W objawienia mozna nie wierzyc ale żeby pisac iż to jest zdanie Kościoła który nie wypowiedział się na ten temat ex catedra to już kłamstwo wciskane ludziom.

Jeszcze jedno odnośnie oceny niektórych kapłanów, widze że Pismo św jest Wam obce skoro ich oceniacie, a Jezus powiedział wyraźnie aby nikt nie ważył sie ich oceniac nawet jeśli źle czynią bo to należy do Niego i Boga. Postawiliście się ponad Nich.

Z Panem Bogiem i Maryją
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32656 Przeczytał: 53 tematy

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 19:24, 10 Mar 2009 Powrót do góry

Estel napisał:
PS Stefanie Ciebie też ta wypowiedź się tyczy, zapewniam Cię że jestem w Polsce a nie w Chinach, a źródło swojej wiedzy oparłem o dokumenty Kościoła Katolickiego.

Wprawdzie ja nie stefan, ale o jakie dokumenty Kościoła chodzi?

stefan napisał:
ad2. Jest dokument biskupa miejsca który tą sprawę wyjaśnił, natomiast w/w kongregacja zaakceptowała zdanie konferencji biskupów byłej Jugosławii, które jest obowiązujące.

Pamiętajmy, że, najbardziej kompetentną osobą, mogącą rozwiać wszelkie wątpliwości w tym zakresie jest miejscowy biskup terenu, na którym mamy do czynienia z objawieniami.

Gdy miejscowy biskup ( w tym przypadku nie jeden był, a dwóch i do tego trzy Komisje miedzynarodowe ) uznawał rzekome objawienie za fałszywe, często dawały się słyszeć głosy sprzeciwu pozostające w dysharmonii z oficjalnym nauczaniem Magisterium Kościoła. Protestujący zapominali jednak, że biskupi są pełnoprawnymi spadkobiercami Apostołów, których Chrystus zobowiązał do nauczania w Jego imieniu.

Sobór Watykański II stwierdza:

Biskupi zaś ustanowieni również przez Ducha Świętego, zajmują miejsce Apostołów jako pasterze dusz; otrzymali też oni posłannictwo, by łącznie z Biskupem Rzymskim i pod jego zwierzchnictwem nadawać trwałość dziełu Chrystusa, wiecznego Pasterza. (Christus Dominus, 2)
Zobacz profil autora
Estel
Użytkownik


Dołączył: 10 Mar 2009
Posty: 6 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 19:30, 10 Mar 2009 Powrót do góry

Cytat:
Wprawdzie ja nie stefan, ale o jakie dokumenty Kościoła chodzi?

zacytowałem dokument komisji powołanej przez Kongregację jakis problem ze znalezieniem, czy może decyzja biskupa ma większe znaczenie niż orzeczenie komisji ? Na dzien dziesiejszy to decyzja komisji jest ostateczna a nie biskupa, taka jest kolejnośc w hierachi Kościlenej, no chyba ze Ty nie z KK

Ostatnie orzeczenie Komisji o Mediugorie: "Sprawiedliwość i roztropność nakazuje więc zachować postawę powściągliwą, aż prawda zostanie stwierdzona, by nie narazić dobrej woli wiernych na rozczarowanie i nie osłabić ich zaufania do funkcji nauczycielskiej Kościoła".

Kościół zostawił drzwi otwarte, a wy je zamykacie wbrew niemu, nie czekajac na opinię Jego czy objawienia są prawdziwe czy nie. Tyle w temacie

Z Panem Bogiem i Maryją

PS I decyzja biskupa była pozytywna, zmienił zdanie później.


Ostatnio zmieniony przez Estel dnia Wto 19:53, 10 Mar 2009, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
stefan
Moderator


Dołączył: 16 Lip 2008
Posty: 1358 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 19:51, 10 Mar 2009 Powrót do góry

Widocznie mówimy innymi jezykami mimo że po polsku.Daruj sobie to bicie piany.
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)