Forum Kościół Rzymskokatolicki Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Ostrożniej z oceną wydarzeń w Medjugorje Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32590 Przeczytał: 95 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 15:59, 05 Paź 2009 Powrót do góry

Ostrożniej z oceną wydarzeń w Medjugorje


Medjugorie to nie sanktuarium, a tamtejsze wydarzenia wciąż nie mają statusu objawień - przypomniał zarządca bośniackiej diecezji Mostar-Duvno w Bośni i Hercegowinie bp Ratko Peric. To reakcja na wypowiedzi miejscowych duszpasterzy, którzy jego zdaniem zbyt śmiało mówią o "fenomenie Medjugorje".

Hierarcha wskazał, że parafia nie może używać nazwy sanktuarium, co miało miejsce na jej stronie internetowej do czerwca 2009 r. - Jako ordynariusz miejsca, w niniejszym liście, oświadczam, że tak zwane" sanktuarium nie ma misji ani uznania ze strony odpowiednich władz kościelnych. Tak samo parafia nie ma prawa do rozpowszechniania wiadomości o rzekomych objawieniach – napisał w liście do proboszcza o. Petara Vlasica. Diecezja Mostar-Duvno opublikowała na swojej stronie internetowej komunikaty, jakie tamtejszy biskup wysyłał do duszpasterzy z małego bośniackiego miasteczka Medjugorje.

- Modlitwy, które pochodzą z rzekomych objawień nie są przeznaczone do publicznego użytku – stwierdził hierarcha. Przypomniał też, że tzw. „widzących” nie można zapraszać publicznie do kościołów i w ten sposób promować orędzi, które według nich przekazuje Matka Boża. Odniósł się w ten sposób do pomysłów miejscowego kleru, aby tzw. orędzia medjugorskie (słowa Matki Bożej z rzekomych objawień) wplatać w tajemnice różańcowe.

Biskup diecezji w obrębie której położone jest Medjugorje wydał też komunikat skierowany do kapłanów przyjeżdżających z zagranicy. - Księża nie mogą organizować w miejscu rzekomych objawień konferencji ani rekolekcji bez zgody swojego biskupa – czytamy. Dodał, że personalia kapłanów chcących odprawić tam Mszę świętą muszą być skrupulatnie rejestrowane. Bp Peric upomniał o. Perutina, który w Medjugorje sprawuje funkcję wikariusza, że nie może publikować żadnych wiadomości odnośnie rzekomych objawień. Przypomniał duchownemu, że nie może tego robić ani pod własnym nazwiskiem, ani pod pseudonimem.

W Kościele katolickim widoczne są różne postawy wobec "fenomenu Medjugorie". Z jednej strony Watykan chwali sceptyczną postawę biskupa miejsca oraz Konferencji Biskupów Bośni i Hercegowiny. Z drugiej strony kościelni hierarchowie wskazują na szereg dowodów pozytywnego oddziaływania tego miejsca. Powołują się przy tym na świadectwa ludzi, którzy po wizycie w Medjugorje doznali wewnętrznej przemiany i nawrócenia.

W Medjugorie od 1981 r. rejestrowane są codziennie rzekome objawienia maryjne. Od czasu pierwszych "objawień" niewielka miejscowość szybko się rozwinęła i dziś jest dużym ośrodkiem, odwiedzanym rocznie przez milion chrześcijan z całego świata. Stolica Apostolska nie może oficjalnie odnieść się do sprawy, ponieważ rzekome objawienia nadal trwają.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Wto 15:02, 04 Lut 2020, w całości zmieniany 3 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32590 Przeczytał: 95 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 19:12, 05 Paź 2009 Powrót do góry

Kościelne oświadczenie o Medjugorju

Kościół w Bośni i Hercegowinie stara się uporządkować sytuację w Medjugorje po dyscyplinarnym przeniesieniu do stanu świeckiego głównego orędownika rzekomych objawień maryjnych związanych z tym miejscem. Bp Ratko Perić, ordynariusz diecezji Mostar-Duvno, na terenie której leży Medjugorje, opublikował w tej sprawie specjalne dossier zawierające m.in. listy do tamtejszych franciszkanów.

W dokumentacji znajdujemy wyjaśnienie sprawy Tomislava Vlašića, byłego franciszkanina, który opiekował się grupą wizjonerów i promował kult objawień z Medjugorje. W związku z popełnieniem przezeń szeregu błędów doktrynalnych i wykroczeń przeciwko dyscyplinie kościelnej został on wydalony z zakonu i w ogóle ze stanu duchownego z zakazem publicznego wypowiadania się na tematy religijne.

Bp Perić przypomina, iż rzekome objawienia nigdy nie zostały oficjalnie uznane przez Kościół i że nic nie wskazuje, by coś w tej sprawie miało ulec zmianie. Podkreśla ponadto, że parafia Medjugorje nie jest sanktuarium, a pracujący tam duszpasterze nie powinni promować domniemanych objawień. Modlitwy i przesłania rzekomo przekazane przez Maryję wizjonerom ani ich komentarze nie mogą być publikowane czy stosowane duszpastersko. Także księża z zagranicy nie mogą prowadzić w Medjugorje rekolekcji czy konferencji bez pozwolenia biskupa miejsca. Zbudowany tam w związku z objawieniami kościół został przez władze diecezjalne zamknięty i wyłączony z użytku duszpasterskiego. Prywatne pielgrzymki do tego miejsca mogą być organizowane pod warunkiem, że nie są wyrazem przekonania o prawdziwości objawień.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pon 22:04, 10 Maj 2021, w całości zmieniany 3 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32590 Przeczytał: 95 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 10:57, 07 Paź 2009 Powrót do góry

Powyższa informacja "Kościelne oświadczenie o Medjugorju" była zamieszczana na różnych stronach i pod różnymi tytułami. Ja tu zamieściłam za Fronda.pl oraz za Radiem Watykańskim. Pisał również portal wiara.pl:

[link widoczny dla zalogowanych]

Za stroną KNO, też ta informacja jest:
(...)
[link widoczny dla zalogowanych]


Mało tego, dziś środa, 7 październik 2009 pojawił się nowy wpis tej treści:


Objawienia w Medjugorje nowym dogmatem wiary?!?!?

Na adres redakcyjnej poczty otrzymaliśmy krótki list od jednego z tegorocznych neoprezbiterów. Z litości nie podajemy imienia i nazwiska.

Dzieki Ci Panie za Medziugorje, pielgrzymowałem tam, pielgrzymuję i będę pielgrzymował i nikt mnie nie powstrzyma.
pozdrawiam i życze, żebyś wreszcie otworzył się na światło Ducha Św. i porzucił herezje.
x m.........


Mamy do Księdza M. dwa pytania:

1) czy przed pielgrzymowaniem do do Medjugorje nie powstrzyma Go również Jego przełożony kanoniczny?
2) czy uporczywe odrzucanie nadprzyrodzonego charakteru objawień w Medjugorje (co uskutecznia od lat np. biskup miejsca) to herezja?

Przypominam, iż definicję herezji znajdzie Ksiądz Dobrodziej w Kodeksie Prawa Kanonicznego, kan. 751.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Czw 22:09, 02 Mar 2017, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32590 Przeczytał: 95 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Śro 11:36, 07 Paź 2009 Powrót do góry

Tak to jest, kapłani jeszcze w tym utwierdzają. A co księdzu pielgrzymi nie uwierzą? I to jest zwycięstwo Złego.

Z Dzienniczka św.Faustyny:
"Szatan może ubrać się w płaszcz pokory, ale płaszcza posłuszeństwa nigdy nie nałoży"

Trzeba być ślepym, żeby nie widzieć jaki podział nastepuje w KK przez Medjugorie, kapłan przeciw biskupowi, kapłan przeciw kapłanowi i odwrotnie, wierny przeciw wiernemu i ani jedno "przesłanie" z dziesiątków tysięcy "objawien" nie zostało skierowane aby wyeliminować te kłótnie i różne skandale?. Doprawdy bardzo dziwna rzecz. Jak coś jest nie nadprzyrodzone to wymyślone, a jak nie wymyślone to od szatana podszywającego się pod Matkę Bożą. Pan Bóg ludzi tak nie zwodzi. Przecież tam nie wszystko jest fałszywe, tam jest fałsz i prawda wymieszana razem, a dobre kłamstwo zawiera 99% prawdy, inaczej pies z kulawą nogą by się nimi nie zainteresował. Jeśli szatan ma swój plan to i Pan Bóg ma swój, przecież nic się nie dzieje bez Woli Bożej czy dopustu Bożego.


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Czw 22:10, 02 Mar 2017, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Avensis
Użytkownik


Dołączył: 20 Sie 2012
Posty: 40 Przeczytał: 0 tematów


Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 13:04, 26 Sie 2012 Powrót do góry

Proszę zobaczyć co znalazłam:

Jacob Marschner 23.08.2012
Podczas gdy 10 sekretów Dziewicy Maryi będzie się wypełniać, Kościół Katolicki, świat, jak również wiara ludzi będzie musiała przejść wielką próbę – i przedsmak tego mamy już teraz, mówi widzący z Medjugorje Ivan Dragicevic. Ponagla on również ludzi, aby modlili się o urzeczywistnienie planów Maryi, nawet ich nie znając.
Do czasu aż 10 proroczych sekretów Dziewicy Maryi powierzonych wizjonerom z Medjugorje się wypełnią, próby i testy Kościoła Katolickiego będę nabierać na sile. A przedsmak tego wszystkiego jest już obecny – powiedział wizjoner Ivan Dragicevic Radiu Maryja 14 sierpnia

- „Ivan, czy można powiedzieć, że czas wypełniania się sekretów będzie czasem próby dla Kościoła i świata?” – zapytał dyrektor Radia Maryja Fr. Livio Fanzaga.

- „Tak. Całkowicie się, z tym zgadzam. W odniesieniu do sekretów nie możemy nic powiedzieć, jedynie, że będzie to bardzo trudny czas. W pewnym sensie to bardzo ważny czas dla Kościoła. Powinniśmy wszyscy modlić się o to.” – odpowiedział Ivan.

- „Czy będzie to czas próby wiary ludzi?”

– „Trochę jest to już obecne teraz” – odpowiedział widzący.

- „Czy jest możliwe, że z tego powodu, Papież Benedykt XVI zainspirowany przez Madonnę ogłosił “Rok Wiary”?
- „Myślę, że papież jest bezpośrednio kierowany przez Dziewicę Maryję i na pewno w tym sensie masz rację. Kieruje on Kościołem a co dzieje się tutaj jest przenoszone na cały świat.”

Aby wszystko ułożyło się w jak najlepszy możliwy sposób, Ivan radzi i ponagla ludzi do modlitwy w intencjach Dziewicy Maryi. Dodaje on, że nie zna całego Planu Maryi ale to nie zwalnia jego samego czy kogokolwiek innego od współodpowiedzialności za jego wypełnienie.

“Madonna ma plan dla świata. Nasza Pani ma plan dla Kościoła. Nasza Pani ma plan dla tej parafii. Jednocześnie zaprasza nas wszystkich do udziału, gdyż każdy z nas jest częścią tego planu. Nasza Pani mówi:” Ja jestem z wami i z wami chcę urzeczywistnić ten plan. Dlatego, decydujcie się na dobro, walczcie ze złem i grzechem” – powiedział Ivan Radiu Maryja. “Widzisz, kiedy rozmawiamy o tym planie Madonny, mogę jedynie powiedzieć, że nie wiem na czym ma on dokładnie polegać, ale to nie znaczy, że nie mam się modlić o jego urzeczywistnienie. Nie musimy wiedzieć wszystkiego ale musimy się modlić i starać się wypełniać prośby naszej Pani. Jeśli Madonna sobie tego życzy, musimy zaakceptować prośbę Naszej Pani.”

źródło: [link widoczny dla zalogowanych]


Kościół nie uznał objawień w Medjugorie a my mamy się ślepo modlić aby spełniły się przesłania ,,Gospy"? Toż to śmierdzi na kilometr siarką...
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32590 Przeczytał: 95 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 14:23, 26 Sie 2012 Powrót do góry

Ten o. Livio Fanzaga jest całym sercem za "Gospą". To o. Livio Fanzaga jest autorem książki "Proroctwo o końcu świata. 10 tajemnic Medjugorie". jest zamieszczona rozmowa z tym ojcem:

Cud czy mistyfikacja?
(...)
[link widoczny dla zalogowanych]


[link widoczny dla zalogowanych]

Wszystko to "cuda na kiju".


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Pon 21:26, 06 Sty 2020, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32590 Przeczytał: 95 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 12:18, 10 Lis 2013 Powrót do góry

Teresa napisał:
Ten o. Livio Fanzaga jest całym sercem za "Gospą". To o. Livio Fanzaga jest autorem książki "Proroctwo o końcu świata. 10 tajemnic Medjugorie". (...)

Wszystko to "cuda na kiju".

Medjugorie – proroctwo czy millenarystyczny show?

Medjugorie, choć położone na krańcu Europy fascynuje i przyciąga. A jednocześnie rodzi pytania, na które wciąż nie ma dobrych odpowiedzi, i które budzą poważne wątpliwości, co do autentyczności tego objawienia.

Nawrócenia, gorące i prawdziwe spowiedzi, egzorcyzmy, niesamowite owoce w postaci dynamicznie rozwijających się wspólnot inspirowanych objawieniami Gospy – to jedna ze stron medalu. I nikt nie może jej zanegować. Ale jest i druga. Są nią nie tylko gorące spory między franciszkanami a episkopatem, w których objawiająca się Matka Boża opowiada się przeciwko hierarchii. Gdy dwóch franciszkanów, jeszcze w 1982 roku, zostaje obłożonych karami kościelnymi, a z czasem wydalonych ze stanu kapłańskiego i zakonu, Gospa opowiada się po ich stronie, domaga się nawrócenia biskupa, i wzywa do nieposłuszeństwa. Takie sytuacje zaś zwyczajnie się nie zdarzają. Maryja nigdy nie wzywała do nieposłuszeństwa biskupowi. Na tym jednak nie koniec kłopotów z objawieniem. W 2009 roku Benedykt XVI przeniósł do stanu świeckiego duchowego opiekuna wizjonerów ojca Tomislava Vlasica. Powodem były niezweryfikowane doniesienia o niemoralnym prowadzeniu się zakonnika i jego romansie z zakonnicą, a także wyolbrzymianie znaczenia Medjugorie. Jeśli do tego dodać zarzuty teologów, którzy zarzucają Gospie promowanie fałszywej doktryny, to obraz stanie się pełny.


Jeszcze więcej pytań

Nie rozstrzygam, czy wątpliwości te dowodzą fałszywości objawień. Mam bowiem w pamięci mocne, choć zawsze prywatne, opinie Jana Pawła II na temat tego miejsca i tych wydarzeń, przypominam sobie też o masie dobra, które ma tam miejsce. Szukam więc odpowiedzi, zadaję pytania. Ale niestety z każdą kolejną przeczytaną książką mam więcej pytań i wątpliwości, niż odpowiedzi.


Nie inaczej jest z książką o. Livio Fanzagi i Diego Manettiego „Proroctwo o końcu świata.10 tajemnic Medjugorie”, które ma być popularnym wprowadzeniem w teologię końca czasów, jaka zawarta ma być w objawieniach w bałkańskim sanktuarium. Nie ukrywam, że jest to pozycja wciągająca, prowokująca do myślenia, ale jednocześnie – przynajmniej u mnie – wywołująca raczej wątpliwości, niż przekonująca do tego objawienia. A powód jest dość prosty. Otóż, choć książka zawiera fascynującą analizę kolejnych objawień maryjnych, i ciekawą interpretację powodu, dla którego Maryja objawia się tak regularnie w ostatnich dwóch wiekach, to jednocześnie zdaje się ona przeceniać i nadinterpretować objawienia, traktując je niemal jak jakieś uzupełnienie jedynego Objawienia Jezusa Chrystusa.


Nadinterpretacja La Salette

Obawy rodzi także fakt korzystania z melanistycznych interpretacji i tekstów objawienia w La Salette. Matka Pana objawiła się tam dwójce pastuszków, którym przekazała jasne orędzie do świata (będące, moim zdaniem, swoistą Ewangelią w pigułce), a jednocześnie dwie osobne wizje, które miały zostać zachowane w tajemnicy. Niestety ówczesne władze kościelne zmusiły Maksymina i Melanią do ich ujawnienia. W formie zapisanej zniknęły one w archiwach watykańskich, skąd w 1999 roku zostały wydobyte. Ich treść jest rzeczywiście bardzo mocna, ale trudno pominąć fakt, że nigdy nie miała zostać ujawniona, że już samo uzyskanie od Melanii i Maksymina ich treści było złamaniem woli Matki Pana. A to właśnie w oparciu o te objawienia formułowane są najmocniejsze, trącące millenaryzmem tezy, o tym, że rozpoczął się już „ostatni etap walki eschatologicznej”, po którym „nadejdzie czas pokoju”.

Nie chcę przez to powiedzieć, że w interpretacji prywatnych objawień Melanii i Maksymina, brak naprawdę mocnych i porażających fragmentów. Ojciec Fanzaga odwołuje się do przekazu o Antychryście, który będzie synem zakonnicy i biskupa. „Moim zdaniem obrazy przedstawione przez Melanię są komunikatem o charakterze symbolicznym: fakt, że Antychryst urodzi się z zakonnicy i biskupa wskazuje, że wcielenie szatana ma dwa oblicza – jest jak dwie bestie z Apokalipsy. Pierwsze oblicze niewątpliwie jest potęgą polityczną, właściwą człowiekowi, który czyni samego siebie bogiem. Drugie oblicze to fałszywe proroctwo, wynaturzenie prawdziwej wiary i religii, szatan, który działa wewnątrz Kościoła. Antychryści są wśród nas, mówił o nich święty Jan, jest nim swąd szatana, który wniknął do Kościoła, o czym mówił Paweł VI” - wyjaśnia o. Fanzaga.


Ostateczne objawienie Medjugorie?

Mocnych, niekiedy nawet ryzykownych interpretacji objawień maryjnych nie brak także w odniesieniu do innych zatwierdzonych i niezatwierdzonych przez Kościół wydarzeń. Ale najmocniej brzmią opinie wypowiadane na temat Medjugorie. Ma to być, zdaniem ojca Fanzagi, „ostateczne wezwanie nieba skierowane do ludzkości”, wezwanie, które będzie kontynuowane aż do końca wydarzeń zbawczych. „... mamy do czynienia z początkiem wielkiego wydarzenia, znajdującego się na etapie bardzo odległym od pełnej jego realizacji, które jednak w przyszłości przyniesie określony skutek. Przecież Matka Boża powiedziała kiedyś, że przyszła tutaj po to, aby urzeczywistnić nowy świat pokoju. Jest to niezwykła droga, którą idziemy już trzydzieści lat, podczas której coraz bardziej zdajemy sobie sprawę, że świat stanął na rozdrożu, wobec wyboru życia i śmierci, jak powiedział Jan Paweł II. Ale ta droga będzie miała swój kres, gdy nadejdzie wielki dzień końca epoki walki eschatologicznej. Oto dlaczego zamiast narzekać i krytykować objawienia, należałoby każdego dnia dziękować niebu za tak cenny dar łaski” - przekonuje ojciec Fanzaga.


Szczególnym świadectwem tego daru ma być dziesięć tajemnic, które Gospa powierzyła wizjonerom (części dziewięć, a części dziesięć). Oni sami z nikim (także ze sobą) się nimi nie podzielili. Jednak za pośrednictwem jednego z zakonników, na trzy dni przed realizacją każdej tajemnicy, ma być ona zapowiedziana przez ojca Petara. Dlaczego taki termin? „... trzy dni będą czasem nie tylko wystarczającym do powiadomienia wszystkich, ale również dadzą wszystkim czas na wewnętrzne przygotowanie się do złożenia świadectwa wiary. Nie zapominajmy, że czas tajemnic jest czasem, w którym wiara zostanie wystawiona na próbę. Między wierzącymi a niewierzącymi rozgorzeje prawdziwa bitwa – między tymi, którzy trwają w wierze a tymi, którzy ją odrzucą, między tymi, którzy ufają Bożemu Miłosierdziu, a tymi, którzy przeciwko niemu bluźnią” - tłumaczy włoski duchowny.


Millenarystyczny show

I właśnie te słowa jakoś szczególnie mocno siedzą mi w głowie. Trzydniowy termin ujawniania tajemnic, możliwość przekazywania ich przez media, trudno mi pogodzić ze sposobem działania Boga i Matki Pana, bliższy on jest zaś sposobowi działania mediów czy medialnych kaznodziejów, którzy także prorokują to, co akurat jest potrzebne. Sam Jezus ostrzegał, że koniec nadejdzie niepostrzeżenie. „Czuwajcie więc, bo nie wiecie, w którym dniu Pan wasz przyjdzie. A to rozumiejcie: Gdyby gospodarz wiedział, o której porze nocy złodziej ma przyjść, na pewno by czuwał i nie pozwoliłby włamać się do swego domu. Dlatego i wy bądźcie gotowi, bo w chwili, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie” - mówił Zbawiciel (Mt 24, 42). A św. Paweł uzupełniał: „Nie potrzeba wam, bracia, pisać o czasach i chwilach. Sami bowiem dokładnie wiecie, że dzień Pański przyjdzie tak, jak złodziej w nocy. Kiedy bowiem będą mówić: «Pokój i bezpieczeństwo» - tak niespodzianie przyjdzie na nich zagłada, jak bóle na brzemienną, i nie ujdą” (1 Tes, 5, 1-3).

Jak pogodzić te słowa z zapowiedziami dziesięciu tajemnic? Dla teologa czy kaznodziei nie ma w tym nic trudnego, a jednak one wiszą nad tezami ojca Fanzagi. On sam ma zresztą tego świadomość, i wielokrotnie wraca do prawdy o tym, że nie zapowiedzi, nie proroctwa są najważniejsze, a nawrócenie, powrót do Boga przez ręce Matki Pana. Nie zmienia to jednak faktu, że szczegółowo opisuje własne przypuszczenia, co do tego, jakie znaki poprzedzą przyjście Chrystusa...


Odpowiedzi Kościoła nie będzie

Czy te wątpliwości są słuszne najmocniej mógłby ostatecznie odpowiedzieć Kościół. Ale, jeśli ojciec Fanzaga ma rację, nigdy tego nie zrobi. Zasada działania Kościoła jest bowiem jasna: dopóki trwa objawienie nie może być ostatecznej decyzji, co do jego autentyczności. Są już oczywiście decyzje cząstkowe, w zasadzie niekorzystne dla objawienia, ale wizjonerzy i ich zwolennicy, słusznie wskazują, że ostatecznej decyzji nie ma... I nie będzie, bowiem – jak zapewnia ojciec Fanzaga, powołując się na autorytet Gospy, jej spotkania z wizjonerami odbywać się będą aż do końca wydarzeń ostatecznych, Matka będzie towarzyszyć światu aż do końca... A jeśli tak jest, to Kościół nie będzie miał nawet szansy wypowiedzieć się autorytatywnie o tych wydarzeniach. I to także budzi wątpliwości, bo powoduje, że objawienie, przekaz rozgrywa się poniekąd obok struktury Kościoła, której Pan zapewnił nieomylność.

Kościół, Jego Magisterium jest gwarancją tego, że nie zejdę z drogi Zbawienia. Jeśli zatem nie może on czegoś potwierdzić swoim autorytetem, i to z powodu samej natury wydarzeń, to budzi to kolejne wątpliwości. I to mimo niezwykłych owoców Medjugorie.

Tomasz P. Terlikowski

O. Livio Fanzaga, Diego Manettio, Proroctwo o końcu świata. 10 tajemnic Medjugorie, tłum. Ks. M. Stebart Cor, Wydawnictwo AA, Kraków 2011, ss. 336.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Czw 22:21, 02 Mar 2017, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Teresa
Administrator


Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 32590 Przeczytał: 95 tematów

Skąd: z tej łez doliny
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 21:14, 04 Gru 2015 Powrót do góry

Teresa napisał:
Ten o. Livio Fanzaga jest całym sercem za "Gospą". To o. Livio Fanzaga jest autorem książki "Proroctwo o końcu świata. 10 tajemnic Medjugorie". jest zamieszczona rozmowa z tym ojcem:

Cud czy mistyfikacja?
(...)
[link widoczny dla zalogowanych]

Wszystko to "cuda na kiju".

Rusza włoskie Radio Maria ks. Livio Fanzagi po arabsku.

Image

Logo międzynarodowej sieci Radia Maryja

We wtorek w uroczystość Niepokalanego Poczęcia a zarazem pierwszego dnia Roku Jubileuszowego zostanie zainaugurowana arabska wersja Radia Maryja. Ma to być konkretna i skuteczna pomoc dla naszych prześladowanych braci w krajach arabskich, których antyczne korzenie są bogactwem naszej wiary – oświadczył ks. Livio Fanzaga, dyrektor włoskiego Radia Maryja. Na początku programy będą nadawane wyłącznie przez internet.

[link widoczny dla zalogowanych]


Ostatnio zmieniony przez Teresa dnia Wto 14:58, 04 Lut 2020, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)